Početna stranicaPretraľnikkaciga - Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3 610RegistracijaLogin

 

 Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3

Go down 
+23
Kunki
Bosqeto
freebee
Karlo
zed12
Safet(y)
nenad barinić
simka
Hellcat
nlacy
Beatnik
calc69
zuta guja
Kum
stain
GIBO56
magna
Zmija
zanotti
merla
Parizer
asy
emirharley
27 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4, 5  Next
Autor/icaPoruka
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

kaciga - Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3 Empty
PostajNaslov: Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3   kaciga - Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3 Icon_minitimesub 13 lip 2009, 21:27

Tamo u threadu o ukradenoj kacigi i bubreznjaku pitah lorda da mi kaze o kojem se ono modelu kacige radilo jer mi se je ucinila dobra. Nije da mi treba nova kaciga, no posto se spremam na veliki put, nije lose imati nesto malo bolje od onoga sto imam.

Sasvim slucajno na jednoj manjoj turi upoznah jednog momka koji je imao kacigu koja mi se je odmah dopala - Nolan N 103. To je flip up modularna kaciga sa internim "suncobranom" i ugradjenim zvucnicima i mogucnosu za dogradnju na Blue Tooth. No, Blue Tooth meni ne treba jer nemam namjeru pricati telefonom u toku voznje, a muzika se moze dobiti na zvucnike putem komunikacije sa MP3 playerom ili sa mobitela.

Uglavnom, kaciga mi se je dopala i malo sam prosurfao po internetu trazeci ocjene i komentare i obzirom da je vecina rekla da je to vrhunska kaciga odlucih da je kupim.

Poseban razlog je to sto je mnogo jeftinija u BiH nego u HR ili Njemackoj, a nabavka putem e-Baya bi znacila jedno 50% vecu cijenu nego u centru Sarajeva. 584 km oliti 2160 kn + basic kit sa zvucnicima 130 km oliti 481 kn, ukupno 2641 kn.

Uzeo sam glat crnu, doduse zelio sam mat crnu, ali posto nisu imali, daj sta das.

Evo je, da li vi imate iskustva sa ovom kacigom:

kaciga - Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3 Nolann103


Zadnja promjena: emirharley; čet 09 srp 2009, 18:54; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 51
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

kaciga - Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3 Empty
PostajNaslov: Re: Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3   kaciga - Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3 Icon_minitimesub 13 lip 2009, 21:30

Magna je ima, dobra je to kaciga
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
Parizer
man
man
Parizer


Broj postova : 396
Godina imam : 50
Prebivalište : Zagreb, Črnomerec
Vozim : Hyosung Aquila GV250i
Na forumu od : 25.07.2008

kaciga - Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3 Empty
PostajNaslov: Re: Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3   kaciga - Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3 Icon_minitimesub 13 lip 2009, 22:29

Imam ju i ja - MAT CRNU! roker

dobar
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/profile.php?id=814446951
merla
cro chopper forum
cro chopper forum
merla


Broj postova : 3774
Godina imam : 53
Prebivalište : Zg
Vozim : road star warrior, honda valkyrie interstate
Na forumu od : 13.12.2007

kaciga - Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3 Empty
PostajNaslov: Re: Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3   kaciga - Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3 Icon_minitimesub 13 lip 2009, 22:36

ja sam je imao par mjeseci, nedavno sam nabavio schubert c3.
nolan mi se pokazao jako dobar, ugodan. pazi na pinlock. redovno ga dotezi da cvrsto stoji inace ce ti izgrebati vizir.
[Vrh] Go down
http://www.mkfireriders.com/
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

kaciga - Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3 Empty
PostajNaslov: Re: Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3   kaciga - Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3 Icon_minitimesub 13 lip 2009, 23:05

Interesira me da li je "ulazak" buke manji nego kod drugih kaciga, tj. da li dobro "dihtuje" u odnosu na buku?
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
zanotti
cro chopper forum
cro chopper forum
zanotti


Broj postova : 2142
Godina imam : 49
Prebivalište : Trogir
Vozim : Harley Davidson CVO Limited
Na forumu od : 10.03.2008

kaciga - Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3 Empty
PostajNaslov: Re: Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3   kaciga - Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3 Icon_minitimesub 13 lip 2009, 23:11

emirharley je napisao/la:
Interesira me da li je "ulazak" buke manji nego kod drugih kaciga, tj. da li dobro "dihtuje" u odnosu na buku?

I meni je napet taj model.
Magna je ima i kaže da baš i nije tiha tj. baš i ne dihtuje.
[Vrh] Go down
Zmija
cro chopper forum
cro chopper forum
Zmija


Broj postova : 3022
Godina imam : 50
Prebivalište : Zadar
Vozim : uspomene
Na forumu od : 10.12.2007

kaciga - Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3 Empty
PostajNaslov: Re: Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3   kaciga - Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3 Icon_minitimesub 13 lip 2009, 23:21

svojevremeno sam i ja skupljao informacije o kvalitetnijoj flip up kacigi.

pročitavši brojne recenzije, testove, iskustva...pobijedila je HJC FS max, za dlaku ispred NOLAN N 103.
odlučujući faktor bio je subjektivni osjećaj težine...iako vrlo slične po težini koju proizvođači navode za dotične modele, na glavi je meni Nolan jednostavno teži.

međutim, nedavno sam se oduševio sa SHOEI MULTITEC koji je uzeo brat; jednostavno je za klasu bolja kaciga od ove dvije, već u ruci vidi se kvalitetnija izrada; što se tiče težine, ne osjetim da je nosim.. Iako nije skupa kao schubert, od navedenih je skuplja skoro 1000 kn...
[Vrh] Go down
merla
cro chopper forum
cro chopper forum
merla


Broj postova : 3774
Godina imam : 53
Prebivalište : Zg
Vozim : road star warrior, honda valkyrie interstate
Na forumu od : 13.12.2007

kaciga - Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3 Empty
PostajNaslov: Re: Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3   kaciga - Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3 Icon_minitimesub 13 lip 2009, 23:36

sto se tice buke tu se bas i nije pokazala najbolja. sada imam schuberta c3 i u smislu buke i dihtanja se pokazala puuuno bolja, a i pinlock je puno kvalitetniji.
[Vrh] Go down
http://www.mkfireriders.com/
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

kaciga - Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3 Empty
PostajNaslov: Re: Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3   kaciga - Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3 Icon_minitimened 14 lip 2009, 10:06

Jbga, a ja je kupujem najvise radi smanjenja buke affraid Bohmann study
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 51
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

kaciga - Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3 Empty
PostajNaslov: Re: Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3   kaciga - Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3 Icon_minitimened 14 lip 2009, 10:44

Magni se za tu "buku" nije baš pokazala najbolje, kako on kaže... ali ja mislim da u vezi te "buke" igra više faktora, počevši od toga kako kaciga "leži" na čijoj glavi pa do tipa motora, položaja sjedenja, itd..
Ukratko - mislim da bi svaku kacigu trebalo isprobati prvo...
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 51
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

kaciga - Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3 Empty
PostajNaslov: Re: Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3   kaciga - Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3 Icon_minitimened 14 lip 2009, 13:25

Jucer je 5 sati nisam skinija sa glave i sve 5 buku rijesio sa windshildom
[Vrh] Go down
Zmija
cro chopper forum
cro chopper forum
Zmija


Broj postova : 3022
Godina imam : 50
Prebivalište : Zadar
Vozim : uspomene
Na forumu od : 10.12.2007

kaciga - Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3 Empty
PostajNaslov: Re: Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3   kaciga - Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3 Icon_minitimened 14 lip 2009, 14:55

magna je napisao/la:
Jucer je 5 sati nisam skinija sa glave i sve 5 buku rijesio sa windshildom

što, iša si autom? lol!
[Vrh] Go down
GIBO56
cro chopper forum
cro chopper forum
GIBO56


Broj postova : 2513
Godina imam : 67
Prebivalište : SPLIT
Vozim : XVS 950 A YAMAHA
Na forumu od : 02.11.2008

kaciga - Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3 Empty
PostajNaslov: Re: Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3   kaciga - Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3 Icon_minitimened 14 lip 2009, 15:15

ja imam 102 ..čini mi se da je identična osim sjenila...meni je vanjsko.
Onako dosta kupi zvukove, kad omotam maramu oko vrata dosta toga ''otpadne''.

a uzeo sam ''blu tut'' od mobitela SE ...toliko je malen da sam ga stavio u šupljinu kacige sa unutrašnje strane. A ne sa vanjske po originalu koji je i sam dosta skup.
[Vrh] Go down
stain
cro chopper forum
cro chopper forum
stain


Broj postova : 2947
Godina imam : 912
Prebivalište : Unknown
Vozim : Canyon Roadlite 7.0
Na forumu od : 15.04.2008

kaciga - Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3 Empty
PostajNaslov: Re: Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3   kaciga - Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3 Icon_minitimened 14 lip 2009, 16:44

Zmija je napisao/la:
magna je napisao/la:
Jucer je 5 sati nisam skinija sa glave i sve 5 buku rijesio sa windshildom

što, iša si autom? lol!
dobar

glup glup glup nemoj me nemoj me nemoj me
[Vrh] Go down
Kum
cro chopper forum
cro chopper forum
Kum


Broj postova : 3481
Godina imam : 45
Prebivalište : Osijek
Vozim : Yamaha XVS650 Dragstar
Na forumu od : 07.03.2008

kaciga - Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3 Empty
PostajNaslov: Re: Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3   kaciga - Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3 Icon_minitimened 14 lip 2009, 18:47

Ja sam dugo bio zagrijan za tu kacigu. Skupio lovu i dosao da je kupim kad..... kalup ne odgovara za moj oblik glave :-(.

Dalje sam odlucio birati izmedju shuberta i shoia. Tu je konacnu pobjedu bez puno premisljanja odnijela SHOI Multitec. Iako sam ja pucao na Shuberta (C3, C2 ili Concept), jednostavno nakon sto sam sve 4 izredao na glavi nekoliko puta jasno je bilo da je Mutitec moja sljedeca kaciga. Jos je nisam kupio pa ne mogu nista vise o tome reci.
[Vrh] Go down
zuta guja
cro chopper forum
cro chopper forum
zuta guja


Broj postova : 626
Godina imam : 40
Prebivalište : Dugo Selo (okolica)
Vozim : yamaha xv 535
Na forumu od : 09.08.2008

kaciga - Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3 Empty
PostajNaslov: Re: Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3   kaciga - Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3 Icon_minitimened 14 lip 2009, 20:26

a kakvu glavu imas,kockastu?! nemoj me nemoj me
[Vrh] Go down
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

kaciga - Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3 Empty
PostajNaslov: Re: Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3   kaciga - Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3 Icon_minitimened 14 lip 2009, 21:10

Surfajuci po internetu, nasao sam komentare o N 103 i jedinstven je komentar da je napravljena/dizajnirana bas tako da gotovo nikome ne odgovara, moras imati neku specijalnu glavu da ti paše. Nadalje, moram da revidiram inicijalni post, kacigu ustvari nisam kupio, narucio sam je, dakle nisam dao lovu, nego samo kaparu. Danas sam od prijatelja posudio njegovu koju je kupio prije mjesec dana i vozao sam se cijeli dan i zakljucak je slijedeci:

- stvarno moras imati specijalnu glavu da ti paše, meni nije odgovarala

- eliminacija buke nikakva, odnosno nije ni gram bolja od moje kacige koju vec sada imam a to je Caberg Rhyno, a koja je duplo jeftinija

- tezina: teska u pi*ku materinu

- pozitvna stvar 1: dobro se ponasa na vjetru, sto bi rekli - aerodinamicna je

- pozitivna stvar 2: sa "Basci Kitom", dakle sa zvucnicima koji se ugradjuju, zvuk je fenomenalan, putem Blue Tootha ili zicom sa MP3 ili mobitela. Zaista je zvuk odlican, ekstra.

Zakljucak: neka hvala, halaliti cu kaparu, ali sam se odlucio da je ne kupujem jer, kako sam rekao, eliminacija vanjsklih zvukova i buke je nikakva, a upravo taj momenat ublazavanja buke opcenito i buke vjetra mi je najvazniji.

Bez mene, do daljnjeg.
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
calc69
cro chopper forum
cro chopper forum
calc69


Broj postova : 1081
Godina imam : 54
Prebivalište : zagreb, sesvete
Vozim : HONDAshadow VT750
Na forumu od : 09.11.2007

kaciga - Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3 Empty
PostajNaslov: Re: Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3   kaciga - Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3 Icon_minitimened 14 lip 2009, 21:33

Korisne informacije iz prve ruke... study
Emire :hapy2:
[Vrh] Go down
Beatnik
cro chopper forum
cro chopper forum
Beatnik


Broj postova : 2135
Godina imam : 39
Prebivalište : Rovinj
Vozim : Dragstar 1100
Na forumu od : 11.04.2008

kaciga - Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3 Empty
PostajNaslov: Re: Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3   kaciga - Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3 Icon_minitimened 14 lip 2009, 21:45

Ja sad imam N102 i sam mislio kao sljedecu kacigu uzeti N103 ali ako je kako ti kazes onda cu potrazit neki drugi model
[Vrh] Go down
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

kaciga - Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3 Empty
PostajNaslov: Re: Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3   kaciga - Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3 Icon_minitimened 14 lip 2009, 21:51

Pogledaj Caberg Rhyno flip up, ja je imam vec dvije godine, ektra kaciga, posebna je prica cijena od 160 euro koja je NIKAKO ne stavlja u red losih kaciga iako je jeftinija od konkurencije. Ima, takodjer, ODLICAN unutarnji tamni vizir koji funkcionira besprijekorno. Vozio sam par puta po zestokom pljusku, niti kap nije procurila. Vizir je nakon dvije godine kao nov. Ustvari Caberg Rhyno i Nolan N 103 su nekako iz iste "obitelji", no kako rekoh Caberg je duplo jeftinija, a Nolan nije duplo bolji, nikako. Dobro, sad, kad bi mi netko poklanjao ili jednu ili drugu, vjerovatno bih uzeo Nolanku, no imajuci u vidu da trebam izbrojati lovu, skoro 400 euro, misljenja sam da je Cabreg za petama Nolanki, a - kazem - svega je 160 euro.

TUV/DOT/EC approved (odobrena). Unutarnja postava se skida radi pranja.


kaciga - Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3 Caberg
Caberg Rhyno

Preporucujem ovu kacigu i stojim iza svojih preporuka.


Zadnja promjena: emirharley; ned 14 lip 2009, 22:01; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 51
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

kaciga - Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3 Empty
PostajNaslov: Re: Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3   kaciga - Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3 Icon_minitimened 14 lip 2009, 22:01

Ima li ta tvoja Rhyno vizir protiv magljenja (tzv. pinlock")? To mi je najvažnija stvar na kacigi
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

kaciga - Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3 Empty
PostajNaslov: Re: Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3   kaciga - Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3 Icon_minitimened 14 lip 2009, 22:02

Nema. Ako zamagli, malo je otvoris, cak i po kisi nema problema, kisa se nece uvuci unutra (ako je vizir malo otvoren da eliminira magljenje).

No, nemagljenje NIJE najvaznija stvar kod kacige, pored cvrstoce u slucaju udesa, NAJVAZNIJA JE STVAR ELIMINACIJA BUKE. Prosurfaj malo po internetu pa ces vidjeti koliko bikera (onih koji putuju) ostaje bez sluha na lijevo uho radi rada vjetra. Sto bas na lijevo, ne znam, ali tako je.
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
nlacy
man
man
nlacy


Broj postova : 49
Godina imam : 46
Prebivalište : šibenik
Vozim : v strom
Na forumu od : 29.12.2008

kaciga - Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3 Empty
PostajNaslov: Re: Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3   kaciga - Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3 Icon_minitimepon 15 lip 2009, 00:37

emirharley je napisao/la:
Nema. Ako zamagli, malo je otvoris, cak i po kisi nema problema, kisa se nece uvuci unutra (ako je vizir malo otvoren da eliminira magljenje).

No, nemagljenje NIJE najvaznija stvar kod kacige, pored cvrstoce u slucaju udesa, NAJVAZNIJA JE STVAR ELIMINACIJA BUKE. Prosurfaj malo po internetu pa ces vidjeti koliko bikera (onih koji putuju) ostaje bez sluha na lijevo uho radi rada vjetra. Sto bas na lijevo, ne znam, ali tako je.
malo otvoriš malo zatvoriš, malo otvoriš malo zatvoriš pa nemožeš živit od sinusa deset dana(men bilo više puta) bolestan2
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 51
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

kaciga - Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3 Empty
PostajNaslov: Re: Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3   kaciga - Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3 Icon_minitimepon 15 lip 2009, 07:06

emirharley je napisao/la:
Surfajuci po internetu, nasao sam komentare o N 103 i jedinstven je komentar da je napravljena/dizajnirana bas tako da gotovo nikome ne odgovara, moras imati neku specijalnu glavu da ti paše. Nadalje, moram da revidiram inicijalni post, kacigu ustvari nisam kupio, narucio sam je, dakle nisam dao lovu, nego samo kaparu. Danas sam od prijatelja posudio njegovu koju je kupio prije mjesec dana i vozao sam se cijeli dan i zakljucak je slijedeci:

- stvarno moras imati specijalnu glavu da ti paše, meni nije odgovarala

- eliminacija buke nikakva, odnosno nije ni gram bolja od moje kacige koju vec sada imam a to je Caberg Rhyno, a koja je duplo jeftinija

- tezina: teska u pi*ku materinu

- pozitvna stvar 1: dobro se ponasa na vjetru, sto bi rekli - aerodinamicna je

- pozitivna stvar 2: sa "Basci Kitom", dakle sa zvucnicima koji se ugradjuju, zvuk je fenomenalan, putem Blue Tootha ili zicom sa MP3 ili mobitela. Zaista je zvuk odlican, ekstra.

Zakljucak: neka hvala, halaliti cu kaparu, ali sam se odlucio da je ne kupujem jer, kako sam rekao, eliminacija vanjsklih zvukova i buke je nikakva, a upravo taj momenat ublazavanja buke opcenito i buke vjetra mi je najvazniji.

Bez mene, do daljnjeg.



e vo sam se domogao kompa pa mogu malo bolje napisati nego preko mobitela:

- vjerojatno imam specijalnu glavu jer sam probao u kupovini preko 20 kaciga i nijedna mi nije sjela kao N103. to je bila ljubav na prvo navlačenje.
- u početku sasm imao problema s bukom jer je šumilo unutra već od 40 km/h. nakon nekog vremena postaje iritirajuće
- nakon što sam stavio vjetrobran promjenila su se strujanja i sad nema niti b od buke.
- kaciga je u ruci jako teška ali se ta težina izgubi u vožnji jer mi dobro sjedi na glavi
- slažem se s emirom da je aerodinačičnost fantastična
- kako rekoh ni nakon duge vožnje mi nesmeta na glavi. nekoliko puta sam provjeravao je li uopće stegnuta jer ne osječam kopču kaoja je stegnuta do kraja
- ventilacija je super. po mojoj sjajnog glavi osječam struje zraka


ocjena : neznam ali kupio bi je opet bez da probajem drugu kacigu
[Vrh] Go down
Hellcat
man
man
Hellcat


Broj postova : 211
Godina imam : 46
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Kawasaki VN 800
Na forumu od : 09.04.2009

kaciga - Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3 Empty
PostajNaslov: Re: Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3   kaciga - Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3 Icon_minitimepon 15 lip 2009, 09:44

Imam N103 mat crnu sa basic i intercom kitom i mogu reći da smo zadovoljni i žena i ja. Što se tiče težine, ne znam u čemu je toliki problem moja je teška 1750 g, teško ćeš naći kvalitetnu flip-up kacigu manje težine za te pare Smile
Što se tiče buke, vjeruj mi niti jedna nije "tiha", a na ovoj ti se buka još pojačava putem interkoma kada pojačaš zvuk u kacigi, jer mikrofon od suvozača hvata sve vanjske zvukove pogotovo ako nema spušteni vizir. Dakle ako ti je udobna na glavi onda je uzmi, a težina i buka su šuplja priča pljuga
[Vrh] Go down
Sponsored content





kaciga - Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3 Empty
PostajNaslov: Re: Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3   kaciga - Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3
[Vrh] 
Stranica 1 / 5.Go to page : 1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Test flip-up kaciga
» nolan N 100 zamjena podstave
» SHARK OpenLine Tip vs. nolan n103
» nolan N43 air
» Nolan N 90

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Dodatna oprema i izrada dijelova-
Forum(o)Bir: