Početna stranicaPretraľnikRješenje za bolji zvuk na VN-ovima? - Page 3 610RegistracijaLogin

 

 Rješenje za bolji zvuk na VN-ovima?

Go down 
+10
medo
Grom
dragger
zanotti
magna
cro.chopper
stain
Mačak
klesoo
asy
14 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3
Autor/icaPoruka
Brko
man
man
Brko


Broj postova : 33
Godina imam : 49
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Kawasaki VN 900 Classic
Na forumu od : 26.07.2008

Rješenje za bolji zvuk na VN-ovima? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Rješenje za bolji zvuk na VN-ovima?   Rješenje za bolji zvuk na VN-ovima? - Page 3 Icon_minitimepet 13 oľu 2009, 13:49

Evo sredio auspuhe i mogu reć da sam prilično zadovoljan, samo još trebam nekako malo ukrasit ono što je ostalo u auspuhu.
Zvuk je otprilike onakav kakav sam i očekivao...pa dok jednom ne kupim Cobra ili V&H ili tak nekaj...

Rješenje za bolji zvuk na VN-ovima? - Page 3 Dsc01010

Rješenje za bolji zvuk na VN-ovima? - Page 3 Dsc01011

Rješenje za bolji zvuk na VN-ovima? - Page 3 Dsc01012
[Vrh] Go down
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 51
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

Rješenje za bolji zvuk na VN-ovima? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Rješenje za bolji zvuk na VN-ovima?   Rješenje za bolji zvuk na VN-ovima? - Page 3 Icon_minitimepet 13 oľu 2009, 14:13

dobar Mnogi su ti ovaj dio "prsten" šta ti smeta uspili izvuć do kraja, a mnogi su sad tako otvorene auspuhe iznutra opiturali u crno sa onim sprejem za velike temperature da malo bolje izgleda

_________________
Dream like you will live forever, live like you will die today
Rješenje za bolji zvuk na VN-ovima? - Page 3 Okit11
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
tata
man
man
tata


Broj postova : 458
Godina imam : 65
Prebivalište : Slavonski Brod
Vozim : bicikl...nekad
Na forumu od : 24.11.2007

Rješenje za bolji zvuk na VN-ovima? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Rješenje za bolji zvuk na VN-ovima?   Rješenje za bolji zvuk na VN-ovima? - Page 3 Icon_minitimesub 14 oľu 2009, 21:51

dragger je napisao/la:
tata je napisao/la:
dragger je napisao/la:

Četvrti mod je bio, brusilica, čekić, lito, kacevida i sve van. Varenje i stavljanje otvorenih prigušivača i ukrasnog poklopca.

ZVUK: Mrak

E to bi bilo super kad bi malo detaljnije opisao i po mogućnost i skicirao mislim da je većini zainteresiranih upravo taj dio najinteresantniji

thanks
Pa zar je problem pročitati temu od početka.

Rješenje za bolji zvuk na VN-ovima? - Page 3 15hyhia

nije problem pročitati od početka ali to je opet sistem pokušaja i pogreški
kad sam mislio detaljnije mislio sam na dužinu i promjer cijevi- prigušivača u topu, koliko rupa i kakvih na tim prigušivačima, koliki je promjer zadnjieg izlaza itd
kažem to jer sam i sam nešto probao, kupio tvornički rađenu cijev za prigušivače pravio pregrade i komore i nisam bio zadovoljan sa rezultatima

Image hosted by servimg.com
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Rješenje za bolji zvuk na VN-ovima? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Rješenje za bolji zvuk na VN-ovima?   Rješenje za bolji zvuk na VN-ovima? - Page 3 Icon_minitimesub 14 oľu 2009, 22:18

tata je napisao/la:

nije problem pročitati od početka ali to je opet sistem pokušaja i pogreški
kad sam mislio detaljnije mislio sam na dužinu i promjer cijevi- prigušivača u topu, koliko rupa i kakvih na tim prigušivačima, koliki je promjer zadnjieg izlaza itd
kažem to jer sam i sam nešto probao, kupio tvornički rađenu cijev za prigušivače pravio pregrade i komore i nisam bio zadovoljan sa rezultatima

Image hosted by servimg.com

Za dobiti pravi zvuk "V" mašine NEMA nikakvih pregrada (komora) u auspuhu.
Znači, cjev koju nabavio ide za kroz cijelu dužinu auspuha. Promjer unutarnje cijevi u principu je 45mm sa rupicama 3-3,5 mm. Ima i drugačijih. Obložena je kvalitetnom vunom. Dužina i promjer auspuha, zavise od motora do motora.To je izračun koji nije lako napraviti i radi ga tim stručnjaka.
Na zvuk utječu svi ti parametri kao:
- Dužina i promjer vanjske cijevi
- Debljina stjenke i materijal od kojeg je izrađena
- Isto vrijedi i za unutarnju cijev
- kvaliteta i količina vune

Kad bi to bilo jednostavno, nitko nebi kupovao topove za 5-6tkn. Svi ručni radovi su neki kompromisi i mi smo zadovoljni sa njma. Malo manje love a isto tako i muzike.

btw: koji je promjer cijevi koju si nabavio i od kojeg je materijala, naravno i gdje se može kupit. Nije za mene, ali nekome može trebati.
[Vrh] Go down
tata
man
man
tata


Broj postova : 458
Godina imam : 65
Prebivalište : Slavonski Brod
Vozim : bicikl...nekad
Na forumu od : 24.11.2007

Rješenje za bolji zvuk na VN-ovima? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Rješenje za bolji zvuk na VN-ovima?   Rješenje za bolji zvuk na VN-ovima? - Page 3 Icon_minitimesub 14 oľu 2009, 22:29

2dragger

vanjski promjer 42 mm, unutarnji 39, promjer rupica 4 mm, materijak je neka legura željeza i bakra da manje hrđa i zvoni ali se normalno vari svim aparatima. Kupljeno u radioni gdje prave zamjenske auspuhe za aute.
[Vrh] Go down
frrka
man
man
frrka


Broj postova : 118
Godina imam : 47
Prebivalište : ZAGREB DUBRAVA
Vozim : HYOSUNG AQUILA GV 650 I
Na forumu od : 14.03.2009

Rješenje za bolji zvuk na VN-ovima? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Rješenje za bolji zvuk na VN-ovima?   Rješenje za bolji zvuk na VN-ovima? - Page 3 Icon_minitimesub 14 oľu 2009, 22:40

pozzz
novi sam pa me ispravite ako grijesim nesto u svezi ovog foruma.
i ja sam svoj auspuh orginal preuredio i cuje se cca 30%jace izvadio katalizator i probusio cjev.biker2 .
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Rješenje za bolji zvuk na VN-ovima? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Rješenje za bolji zvuk na VN-ovima?   Rješenje za bolji zvuk na VN-ovima? - Page 3 Icon_minitimesub 14 oľu 2009, 22:42

tata je napisao/la:
2dragger

vanjski promjer 42 mm, unutarnji 39, promjer rupica 4 mm, materijak je neka legura željeza i bakra da manje hrđa i zvoni ali se normalno vari svim aparatima. Kupljeno u radioni gdje prave zamjenske auspuhe za aute.

I pretpostavljao sam da se o tome radi. Mislim da može poslužiti i izdržati 10tak tkm. Malo je uža i širih rupica i zvuk će biti malo plići, reskiji (ne previše različit od originala). Sad tu dolazi do izražaja debljina stjenke i materijal, koji također utjeću na zvuk. Ova tvoja će proizvoditi razne rezonacije i zvoniti će, a to najbolje audiofili i proizvođaći zvučnih kutija kako debljna stjenke oplate i materijal utjeću na kvalitetu zvuka.Ja znam jer sam audiofil i zagrženko u slušanje glazbe..
Kod mene je debljina stjenke 2,5 mm i mješavina je kroma (70tak % a ostalo neke legure.
Nije čisti krom (inox).
[Vrh] Go down
tata
man
man
tata


Broj postova : 458
Godina imam : 65
Prebivalište : Slavonski Brod
Vozim : bicikl...nekad
Na forumu od : 24.11.2007

Rješenje za bolji zvuk na VN-ovima? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Rješenje za bolji zvuk na VN-ovima?   Rješenje za bolji zvuk na VN-ovima? - Page 3 Icon_minitimened 15 oľu 2009, 19:30

2dragger
pa uz malo truda i strpljenja ta cijev bi se mogla i napraviti... stupna bušilica par borera i piči naravno i pogodna cijev.... samo koliko rupica Question ima li neki omjer na koliku površinu koliko otvora ( broj rupica ili nekakav postotak) jel se sjećaš koliko je bilo na ovimka na kojima si radio Question
[Vrh] Go down
Sponsored content





Rješenje za bolji zvuk na VN-ovima? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Rješenje za bolji zvuk na VN-ovima?   Rješenje za bolji zvuk na VN-ovima? - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Rješenje za bolji zvuk na VN-ovima?
[Vrh] 
Stranica 3 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Kawasaki VN 1500 Drifter
» 750 promijenio zvuk

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Tehnika-
Forum(o)Bir: