Početna stranicaPretraľnikProvlacenje sajli i elektronike kroz volan 610RegistracijaLogin

 

 Provlacenje sajli i elektronike kroz volan

Go down 
+13
mustra
magna
Kamikaza
eltoro
asy
Saba
buba
klesoo
vstarrider
emirharley
dragger
zanotti
buralee
17 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
buralee
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 974
Godina imam : 34
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : uskoro(ponovo)
Na forumu od : 02.11.2008

Provlacenje sajli i elektronike kroz volan Empty
PostajNaslov: Provlacenje sajli i elektronike kroz volan   Provlacenje sajli i elektronike kroz volan Icon_minitimepon 17 stu 2008, 23:41

evo, danas slozio auspuh,zmigavce i filter, sada slijedi jos samo farbanje i volan
sad me zanima, kako sam vidio na nekim motorima po internetu da ljudi provlace sajle i sve moguce zice koje su potrebne kroz volan
dali neko ima iskustva sa tim i dali mi ko moze pomoc sa nekim savjetom u vezi toga?
mislim da ce to biti korisno i za druge forumase i lutalice u potrazi za informacijama.

mislio sam da izbucim rupu negdje u volanu di se ne vidi i sprovuc zicu do zeljenog mjesta i tamo isto rupa pa va
dali tako da radim ili...?
[Vrh] Go down
zanotti
cro chopper forum
cro chopper forum
zanotti


Broj postova : 2142
Godina imam : 49
Prebivalište : Trogir
Vozim : Harley Davidson CVO Limited
Na forumu od : 10.03.2008

Provlacenje sajli i elektronike kroz volan Empty
PostajNaslov: Re: Provlacenje sajli i elektronike kroz volan   Provlacenje sajli i elektronike kroz volan Icon_minitimepon 17 stu 2008, 23:49

Žice elektronike i kontrola možeš provuči kroz volan bez problema dok sajle mislim da neče iči,radi mjesta i funkcije rada.
Kao što si i mislio probuši rupu što bliže kontrolnoj jedinici i dole pri riserima.
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Provlacenje sajli i elektronike kroz volan Empty
PostajNaslov: Re: Provlacenje sajli i elektronike kroz volan   Provlacenje sajli i elektronike kroz volan Icon_minitimeuto 18 stu 2008, 08:18

Ne bih ti preporućio provlaćenje sajli i strujnog ožićenja kroz volan ako ist nije predviđen za takav zahvat. Bušiti volan Evil or Very Mad .
[Vrh] Go down
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

Provlacenje sajli i elektronike kroz volan Empty
PostajNaslov: Re: Provlacenje sajli i elektronike kroz volan   Provlacenje sajli i elektronike kroz volan Icon_minitimeuto 18 stu 2008, 08:33

TIP / TRIK: ako se odlucis provlaciti zice kroz volan, koristi zicu od bas gitare, dovoljno je kruta da se ne savije, a opet dovoljno elasticna da prati krivine volana.
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
buralee
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 974
Godina imam : 34
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : uskoro(ponovo)
Na forumu od : 02.11.2008

Provlacenje sajli i elektronike kroz volan Empty
PostajNaslov: Re: Provlacenje sajli i elektronike kroz volan   Provlacenje sajli i elektronike kroz volan Icon_minitimeuto 18 stu 2008, 09:31

evo vidjecemo kako cu to napraviti, jer pola vas kaze da se napravi kako sam ja zamislio, pola da to nije dobro Smile

vidjecemo danas pa stavim slike gore
[Vrh] Go down
vstarrider
man
man
vstarrider


Broj postova : 353
Godina imam : 46
Prebivalište : Sarajevo - Rajvosa
Vozim : VStar 650 Classic
Na forumu od : 14.12.2007

Provlacenje sajli i elektronike kroz volan Empty
PostajNaslov: Re: Provlacenje sajli i elektronike kroz volan   Provlacenje sajli i elektronike kroz volan Icon_minitimeuto 18 stu 2008, 11:11

ja sam to bogme uradio

trajalo je dva dana ali je na kraju ispalo ekstra

Provlacenje sajli i elektronike kroz volan Dscf1030pe1

Provlacenje sajli i elektronike kroz volan Dscf1032is0

Provlacenje sajli i elektronike kroz volan Dscf1033dz1

Provlacenje sajli i elektronike kroz volan Dscf1034qj4

Provlacenje sajli i elektronike kroz volan Dscf1055lg0

moje je mišljenje ako već vozimo choppere i cruisere, da se ne trebamo plasiti raditi prepravke bilo koje vrste.
ako se plasimo i zelimo fabricki setup, ima brate TDM-ova, VStromova i Transalpa pravo dobrih, nemoraš ništa dirat...
[Vrh] Go down
http://www.rajvosa-mc.com
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 62
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

Provlacenje sajli i elektronike kroz volan Empty
PostajNaslov: Re: Provlacenje sajli i elektronike kroz volan   Provlacenje sajli i elektronike kroz volan Icon_minitimeuto 18 stu 2008, 17:46

buralee je napisao/la:
evo vidjecemo kako cu to napraviti, jer pola vas kaze da se napravi kako sam ja zamislio, pola da to nije dobro Smile

vidjecemo danas pa stavim slike gore

pogledaj kako je to slozio vstarrider. Ove rupe kod rucki nemaju veze s nikakvim silama. Tu je poluga mala. Izlaz zica je na sredini volana, sto je ok. Vidis dolje izmedju vilica. NE SMIJS busiti rupe s vanjske strane drzaca volana (ili kak' se to vec zove) Tu je najosjetljiviji, obzirom da je krak najveci (poluga)
Busiiiiiiiiiiiii!!!!
Very Happy
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
buralee
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 974
Godina imam : 34
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : uskoro(ponovo)
Na forumu od : 02.11.2008

Provlacenje sajli i elektronike kroz volan Empty
PostajNaslov: Re: Provlacenje sajli i elektronike kroz volan   Provlacenje sajli i elektronike kroz volan Icon_minitimeuto 18 stu 2008, 18:16

pitanje jedno
naime, danas sam gledao volan..
dali da sve sta viri van zice i to unutra da stavljam ili..? Very Happy
mislim da se nemoze sve stavit, a sad vidim na slici vstarrider nema niti jedne vani scratch pomoc
[Vrh] Go down
buba
cro chopper forum
cro chopper forum
buba


Broj postova : 2353
Godina imam : 47
Prebivalište : Ozalj
Vozim : Shadow VT 750
Na forumu od : 18.05.2008

Provlacenje sajli i elektronike kroz volan Empty
PostajNaslov: Re: Provlacenje sajli i elektronike kroz volan   Provlacenje sajli i elektronike kroz volan Icon_minitimeuto 18 stu 2008, 18:58

Svaka casht majstore , moram priznat da mi je prvo palo na pamet oslabljivanje volana bushenjem, ali ovako na slici mi djeluje skroz ok. Josh jednom svaka cast
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/groups/mogilamk/
vstarrider
man
man
vstarrider


Broj postova : 353
Godina imam : 46
Prebivalište : Sarajevo - Rajvosa
Vozim : VStar 650 Classic
Na forumu od : 14.12.2007

Provlacenje sajli i elektronike kroz volan Empty
PostajNaslov: Re: Provlacenje sajli i elektronike kroz volan   Provlacenje sajli i elektronike kroz volan Icon_minitimesri 19 stu 2008, 13:24

buralee je napisao/la:
pitanje jedno
naime, danas sam gledao volan..
dali da sve sta viri van zice i to unutra da stavljam ili..? Very Happy
mislim da se nemoze sve stavit, a sad vidim na slici vstarrider nema niti jedne vani scratch pomoc

prvo saznaj koliko zasebnih žica imaš u kablovima sa svake strane.

onda skini volan, provuci odgovarajući broj tankih žica kroz termo bužir i "ožiči" volan

tek sa provučenim kablovima kroz volan pristupi rezanju postojeće elektronike i uz pomoć instrumenta kreni u lemljenje i izoliranje

dugotrajan proces ali vrijedi - bar estetski ako ništa

kod mene apsolutno nijedne žice od elektronike više nema vani i dobiješ jako clean look

Provlacenje sajli i elektronike kroz volan Dscf1468ot7
[Vrh] Go down
http://www.rajvosa-mc.com
Saba
cro chopper forum
cro chopper forum
Saba


Broj postova : 2433
Godina imam : 42
Prebivalište : Split - Croatia
Vozim : Virago 1100
Na forumu od : 18.03.2008

Provlacenje sajli i elektronike kroz volan Empty
PostajNaslov: Re: Provlacenje sajli i elektronike kroz volan   Provlacenje sajli i elektronike kroz volan Icon_minitimesri 19 stu 2008, 14:43

Samo koje se veličine tvoj volan??? Mogao bi imat problema ako je 22 mm to je poprilično usko, na dragstaru je volan 25,4 mm
[Vrh] Go down
Saba
cro chopper forum
cro chopper forum
Saba


Broj postova : 2433
Godina imam : 42
Prebivalište : Split - Croatia
Vozim : Virago 1100
Na forumu od : 18.03.2008

Provlacenje sajli i elektronike kroz volan Empty
PostajNaslov: Struja kroz 22mm volan   Provlacenje sajli i elektronike kroz volan Icon_minitimeuto 02 pro 2008, 11:45

Da li je preporučljivo, moguće je ali malo me strah savijanja volana ili takovih nedaća, pa me zanima vaše cijenjeno mišljenje, ja bi provlačio, puno lipše tako izgleda, ali nisam siguran radi širine volana......ajmo sad komentari biker2
[Vrh] Go down
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 50
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

Provlacenje sajli i elektronike kroz volan Empty
PostajNaslov: Re: Provlacenje sajli i elektronike kroz volan   Provlacenje sajli i elektronike kroz volan Icon_minitimeuto 02 pro 2008, 11:46

Nešto je negdi objašnjava vstarrider mislim...

_________________
Dream like you will live forever, live like you will die today
Provlacenje sajli i elektronike kroz volan Okit11
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
eltoro
man
man
eltoro


Broj postova : 440
Godina imam : 55
Prebivalište : zaprešić,laduč-kod talijanske granice
Vozim : Eltoro Slasher
Na forumu od : 15.11.2007

Provlacenje sajli i elektronike kroz volan Empty
PostajNaslov: Re: Provlacenje sajli i elektronike kroz volan   Provlacenje sajli i elektronike kroz volan Icon_minitimeuto 02 pro 2008, 12:34

nije problem da provučeš inst. kroz volan,nikakva frka. Pozdrav
[Vrh] Go down
Saba
cro chopper forum
cro chopper forum
Saba


Broj postova : 2433
Godina imam : 42
Prebivalište : Split - Croatia
Vozim : Virago 1100
Na forumu od : 18.03.2008

Provlacenje sajli i elektronike kroz volan Empty
PostajNaslov: Re: Provlacenje sajli i elektronike kroz volan   Provlacenje sajli i elektronike kroz volan Icon_minitimeuto 02 pro 2008, 13:16

eltoro je napisao/la:
nije problem da provučeš inst. kroz volan,nikakva frka. Pozdrav
THX, eto to mi je tribalo od čovika koji zna, tako da se ne nagađa puno dobar
[Vrh] Go down
Kamikaza
cro chopper forum
cro chopper forum
Kamikaza


Broj postova : 1798
Godina imam : 65
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Yamaha Virago XV535
Na forumu od : 29.12.2007

Provlacenje sajli i elektronike kroz volan Empty
PostajNaslov: Re: Provlacenje sajli i elektronike kroz volan   Provlacenje sajli i elektronike kroz volan Icon_minitimeuto 02 pro 2008, 13:22

Mislim da Virago ima malo previše žica, pa se bojim da češ morati bušiti prevelike rupe. Bojim se da će se tako dosta oslabiti volan.
[Vrh] Go down
http://www.voc-zagreb.hr/
Saba
cro chopper forum
cro chopper forum
Saba


Broj postova : 2433
Godina imam : 42
Prebivalište : Split - Croatia
Vozim : Virago 1100
Na forumu od : 18.03.2008

Provlacenje sajli i elektronike kroz volan Empty
PostajNaslov: Re: Provlacenje sajli i elektronike kroz volan   Provlacenje sajli i elektronike kroz volan Icon_minitimeuto 02 pro 2008, 13:27

Kamikaza je napisao/la:
Mislim da Virago ima malo previše žica, pa se bojim da češ morati bušiti prevelike rupe. Bojim se da će se tako dosta oslabiti volan.
Hmm e sad, ja sam mislija ih provuć sve kroz jedan termo bužir i fino ih zagrijat da se skupe, a šta točno imaš, Liva strana (ovo sad napamet govorim)

3 od žmigavca
3 dugo kratko svitlo
1 ablednovanje

Desno

2 Start
2 On/Off
3 pozicija/svitla
2 rezerva

Ako se ne varam, to bi zbačilo 7 žica sa live i 9 sa desne strane Question Bohmann
[Vrh] Go down
Kamikaza
cro chopper forum
cro chopper forum
Kamikaza


Broj postova : 1798
Godina imam : 65
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Yamaha Virago XV535
Na forumu od : 29.12.2007

Provlacenje sajli i elektronike kroz volan Empty
PostajNaslov: Re: Provlacenje sajli i elektronike kroz volan   Provlacenje sajli i elektronike kroz volan Icon_minitimeuto 02 pro 2008, 13:44

I ja sam razmišljao o tome (iako imam nešto više žica), jer bi tako stvarno bolje izgledalo. Po meni ne možeš proći s manjom rupom od 10-12mm, a to mi se čini previše na 22mm volan. Osim toga zaboravio si trubu, kontakt kuplunga, kontakt kočnice...
[Vrh] Go down
http://www.voc-zagreb.hr/
Saba
cro chopper forum
cro chopper forum
Saba


Broj postova : 2433
Godina imam : 42
Prebivalište : Split - Croatia
Vozim : Virago 1100
Na forumu od : 18.03.2008

Provlacenje sajli i elektronike kroz volan Empty
PostajNaslov: Re: Provlacenje sajli i elektronike kroz volan   Provlacenje sajli i elektronike kroz volan Icon_minitimeuto 02 pro 2008, 14:02

Kamikaza je napisao/la:
I ja sam razmišljao o tome (iako imam nešto više žica), jer bi tako stvarno bolje izgledalo. Po meni ne možeš proći s manjom rupom od 10-12mm, a to mi se čini previše na 22mm volan. Osim toga zaboravio si trubu, kontakt kuplunga, kontakt kočnice...
Je sitija sam se toga kad sam krenija doma, a misliš da se to neće dat provuć kroz 6-7 mm, mislim da hoće ?! Question
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8666
Godina imam : 51
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Provlacenje sajli i elektronike kroz volan Empty
PostajNaslov: Re: Provlacenje sajli i elektronike kroz volan   Provlacenje sajli i elektronike kroz volan Icon_minitimeuto 02 pro 2008, 14:21

uzmi lim, set borela i žica koliko ti triba pa probaji
[Vrh] Go down
vstarrider
man
man
vstarrider


Broj postova : 353
Godina imam : 46
Prebivalište : Sarajevo - Rajvosa
Vozim : VStar 650 Classic
Na forumu od : 14.12.2007

Provlacenje sajli i elektronike kroz volan Empty
PostajNaslov: Re: Provlacenje sajli i elektronike kroz volan   Provlacenje sajli i elektronike kroz volan Icon_minitimeuto 02 pro 2008, 14:48

ja mislim da se može bez problema

tanje žice, dobar termo bužir i ćao

pa nećeš imat volan od 61 cm visine i visit na njemu pa da se osjeti to sto si izbusio 3 rupice

po jedna rupa sa svake strane gore kod komandi i jedna malo veza ovalna rupa izmedju risera

tako si siguran
[Vrh] Go down
http://www.rajvosa-mc.com
Gost
Gost




Provlacenje sajli i elektronike kroz volan Empty
PostajNaslov: Re: Provlacenje sajli i elektronike kroz volan   Provlacenje sajli i elektronike kroz volan Icon_minitimeuto 02 pro 2008, 14:55

moje mišljenje je da se na custom motorima uopće ne treba ulačiti instalaciju u upravljač.Naime toliko toga postoji ukrasnih gibljivig crijeva i krasnih niklovanih hvataljki da to može biti puno puno lijepše nego da to nema . Za mene to uvlačenje intalacije može na čoperima koji su maximalno ogoljeli , a na custome treba nabacivati (sa ukusom ), a ne skidati i sakrivati .
[Vrh] Go down
mustra
cro chopper forum
cro chopper forum
mustra


Broj postova : 673
Godina imam : 35
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Kawasaki er6n
Na forumu od : 01.07.2008

Provlacenje sajli i elektronike kroz volan Empty
PostajNaslov: Re: Provlacenje sajli i elektronike kroz volan   Provlacenje sajli i elektronike kroz volan Icon_minitimeuto 02 pro 2008, 15:35

Ovako neznam ja kako je kod vas
ali
ja kada sam skinuo onaj dio di su komande, vidio sam da sa svake strane ima rupica koja drži te komande da se ne okrecu oko volana. Pa ako imate tako možete proširiti tu rupicu i isfurati sve direktno iznutra nemora ništa niti ici van.
[Vrh] Go down
http://www.mustra-designs.com
shadow
cro chopper forum
cro chopper forum
shadow


Broj postova : 1100
Godina imam : 37
Prebivalište : Livno, Boravište: Zagreb
Vozim : Honda VT1100 shadow
Na forumu od : 15.03.2008

Provlacenje sajli i elektronike kroz volan Empty
PostajNaslov: Re: Provlacenje sajli i elektronike kroz volan   Provlacenje sajli i elektronike kroz volan Icon_minitimeuto 02 pro 2008, 16:14

pa kod frenda ne keeway supershadow250 sve instalacije prolazemkod volan...pa kad je nešto radio sj... je, jer treba paziti al izvedivo znači...
[Vrh] Go down
http://spom-livno.com
Kamikaza
cro chopper forum
cro chopper forum
Kamikaza


Broj postova : 1798
Godina imam : 65
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Yamaha Virago XV535
Na forumu od : 29.12.2007

Provlacenje sajli i elektronike kroz volan Empty
PostajNaslov: Re: Provlacenje sajli i elektronike kroz volan   Provlacenje sajli i elektronike kroz volan Icon_minitimeuto 02 pro 2008, 18:32

vstarrider je napisao/la:
ja mislim da se može bez problema

tanje žice, dobar termo bužir i ćao

pa nećeš imat volan od 61 cm visine i visit na njemu pa da se osjeti to sto si izbusio 3 rupice

po jedna rupa sa svake strane gore kod komandi i jedna malo veza ovalna rupa izmedju risera

tako si siguran

Samo ne stanjivati žice - serijske su već i onako na granici!
[Vrh] Go down
http://www.voc-zagreb.hr/
Sponsored content





Provlacenje sajli i elektronike kroz volan Empty
PostajNaslov: Re: Provlacenje sajli i elektronike kroz volan   Provlacenje sajli i elektronike kroz volan Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Provlacenje sajli i elektronike kroz volan
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» provlacenje struje kroz volan Dragstar
» kroz Baniju i BiH
» Info volan
» Prominija sam volan..jeeeee

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Pitanja-
Forum(o)Bir: