Početna stranicaPretraľnikHarleyev origigi alarm problem 610RegistracijaLogin

 

 Harleyev origigi alarm problem

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
ajkula
man
man
ajkula


Broj postova : 149
Godina imam : 49
Prebivalište : Zagreb
Vozim : H-D FXDBI
Na forumu od : 16.03.2008

Harleyev origigi alarm problem Empty
PostajNaslov: Harleyev origigi alarm problem   Harleyev origigi alarm problem Icon_minitimened 09 stu 2008, 08:13

Hey,
Problem .. Ako je alarm aktiviran (original Harley alarm/blokada sistema) i akumulator se isprazni (ne do kraja) i ja ne znam password (nisam siguran) za manualnu deaktivaciju sa prekidacima zmigavaca, a daljinski ne radi.. sta sad ? Da li treba mijenjat cijeli TSS, injektor ECM, i sta god je vec zblokirano ili ekipa na servisu moze preprogramirati novi daljinski... Ovo su sve nagadjanja mozda i radi ali se brinem.. Stari mi je nesto prckao i kaze kad je napunio akumulator da alarm ne reagira (nema zvuka ni za off ni za on i zigleda kao da nije aktiviran, a ja ga prije dva mjeseca ukljucio).. P.S. Nije ga probao palit da vidimo da li je zblokan.. a ja daleko od kuce ))) confused
[Vrh] Go down
http://www.baljkas.com
HD Biker
cro chopper forum
cro chopper forum
HD Biker


Broj postova : 520
Godina imam : 47
Prebivalište : EU
Vozim : HD Police Road King Screaming Eagle
Na forumu od : 03.12.2007

Harleyev origigi alarm problem Empty
PostajNaslov: Re: Harleyev origigi alarm problem   Harleyev origigi alarm problem Icon_minitimened 09 stu 2008, 11:05

Bok akumulator ti sa alarmom nema veze. Alarm ti ima sam svoj akku, tako da ako je i akumulator prazan ili ga odspojis, alarm funkcionira i dalje.

Sta se tice alarma mislim da ti moraju ponovo software installirat, a za 80,- eura dobijes i novi daljinski. Ako odes kod HD nije to problem za njih. Tako je bilo kod mene.
[Vrh] Go down
http://www.bikermotoshop.com
ajkula
man
man
ajkula


Broj postova : 149
Godina imam : 49
Prebivalište : Zagreb
Vozim : H-D FXDBI
Na forumu od : 16.03.2008

Harleyev origigi alarm problem Empty
PostajNaslov: Re: Harleyev origigi alarm problem   Harleyev origigi alarm problem Icon_minitimened 09 stu 2008, 11:16

zahvaljujem.. vidjet cu da li ga mogu uplalit.. ako ne slepanje pa reinstalirat ..
[Vrh] Go down
http://www.baljkas.com
HD Biker
cro chopper forum
cro chopper forum
HD Biker


Broj postova : 520
Godina imam : 47
Prebivalište : EU
Vozim : HD Police Road King Screaming Eagle
Na forumu od : 03.12.2007

Harleyev origigi alarm problem Empty
PostajNaslov: Re: Harleyev origigi alarm problem   Harleyev origigi alarm problem Icon_minitimened 09 stu 2008, 11:55

nema na cemu, ako nebude islo javi pa cemo vidjet sta dalje...pozdrav
[Vrh] Go down
http://www.bikermotoshop.com
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

Harleyev origigi alarm problem Empty
PostajNaslov: Re: Harleyev origigi alarm problem   Harleyev origigi alarm problem Icon_minitimened 09 stu 2008, 19:29

Daljinski upravljac nije potreban novi, novi se uzima samo ako si strai izgubio ili je fizicki ostecen.

Cesto kada se daljinski upravljac pali-gasi "nasuho", dakle dalkeo od motora, on "gubi orijentaciju", tako da je potrebno prici motoru i DRZATI stisnut daljinski upravljac otprilike 15 sekundi da se "njiih dvojica prepoznaju ponovno" (motor i daljinsk)i. I inace, kada kupujes novi daljinski, kao sto sam ja kupio sebi novi jer mi je na starom pukla plastika od nosanja, jednostavno se moze uciniti "assignment" (uskladjivanje) po uputstvu koje je u manualu. Ako imas novi daljinski, a nemas manual, javi pa cu ti ja deteljnije opisati proceduru.

Znaci, ako je akumulator napunjen, ili ima barem malo snage u sebi, dovoljno bi trebalo biti uciniti dva brza klika, kao na misu kompjutera, te bi tim cinom trebalo doci do aktivacije alarma.

Jos jedno nije jasno za potpunu pomoc: zasto daljinski ne radi? Baterija? Baterija meni radi vec 6 godina i nisam je mijenjao. Da li si SIGURAN da daljinski ne radi. Daj malo vise podataka.

Novi daljinski na e-Bayu kosta cca 30 US$ (trideset), kako sam ga i ja kupio. Ali i dalje mislim da ti ne treba novi daljinski, vec samo uskladjivanje izmedju postojeceg daljinskog i motocikla. Po ranije napisanoj proceduri: prinjeti daljinski i drzati pritisnut cca 15 sekundi.


Zadnja promjena: emirharley; ned 09 stu 2008, 19:49; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
firejack
man
man
firejack


Broj postova : 271
Godina imam : 58
Prebivalište : N45°48'39'' E15°58'24''
Vozim : Johnny Pag 250 Spyder
Na forumu od : 28.09.2008

Harleyev origigi alarm problem Empty
PostajNaslov: Re: Harleyev origigi alarm problem   Harleyev origigi alarm problem Icon_minitimened 09 stu 2008, 19:39

emirharley je napisao/la:
Daljinski upravljac nije potreban novi, novi se uzima samo ako si strai izgubio ili je fizicki ostecen.

Cesto kada se daljinski upravljac pali-gasi "nasuho", dakle dalkeo od motora, on "gubi orijentaciju", tako da je potrebno prici motoru i DRZATI stisnut daljinski upravljac otprilike 15 sekundi da se "njiih dvojica prepoznaju ponovno" (motor i daljinsk)i. I inace, kada kupujes novi daljinski, kao sto sam ja kupio sebi novi jer mi je na starom pukla plastika od nosanja, jednostavno se moze uciniti "assignment" (usljadjivanje) po uputstvu koje je u manualu. Ako imas novi daljinski, a nemas manual, javi pa cu ti ja deteljnije opisati proceduru.

Znaci, ako je akumulator napunjen, ili ima barem malo snage u sebi, dovoljno bi trebalo biti uciniti dva brza klika, kao na misu kompjutera, te bi tim cinom trebalo doci do aktivacije alarma.

Jos jedno nije jasno za potpunu pomoc: zasto daljinski ne radi? Baterija? Baterija meni radi vec 6 godina i nisam je mijenjao. Da li si SIGURAN da daljinski ne radi. Daj malo vise podataka.

Novi daljinski na e-Bayu kosta cca 30 US$ (trideset), kako sam ga i ja kupio. Ni i dalje mislim da ti ne treba novi daljinski, vec samo uskladjivanje izmedju postojeceg daljinskog i motocikla. Po ranije napisanoj proceduri: prinjeti daljinski i drzati pritisnut cca 15 sekundi.

Odlićno objašnjenje!!

dobar

Kratko i jasno!
Slično je i na Chevrolet-ima, pa sam se prepoznao! Smile
[Vrh] Go down
ajkula
man
man
ajkula


Broj postova : 149
Godina imam : 49
Prebivalište : Zagreb
Vozim : H-D FXDBI
Na forumu od : 16.03.2008

Harleyev origigi alarm problem Empty
PostajNaslov: Re: Harleyev origigi alarm problem   Harleyev origigi alarm problem Icon_minitimened 09 stu 2008, 19:53

emire majstore !!
ma u stvari ovakva je prica.. kao sto rekoh ja nisam kuci, pa rekao tati da ode , iskljuci alarm i napuni mi akumulator.. i sad, on napuni akumulator, skine kapu s baterije, i ukljuci u steker punjac i aku se napuni.. i sad ga ja pitam , pa jel si nakon punjenja, ponovo upalio alarm a ona kaze pa nisam ga ni gasio !
i ja mu kazem, nista, odi dole i upali, i on ode i kaze da alarm ne reagira i da je promijenio bateriju u daljinskom i opet nista... pitam ja , jel ima kakvog zvuka.. on kaze, nema. ja kazem odi po rezervni daljinski i probaj s njim.. i on ode i kaze opet nista.. i sad ga jebi.. ja zabrijao paranoju i tek cu vidjet jel sta zblokalo kad se vratim za metar dana.. hvala ti u svakom slucaju na savjetu i sigurnoi se javim sa 'rezultatima' kad dojdem kuci dobar
kao sto i kazes, mora ta baterija trajat u daljinskom, a imam ih dva! i sve skupa staro dve godine, tako da.. bumi vidli rekli su slepci dobar3 nadam se da nije nikakova komplikacija.. zahvaljujem svakako..
[Vrh] Go down
http://www.baljkas.com
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

Harleyev origigi alarm problem Empty
PostajNaslov: Re: Harleyev origigi alarm problem   Harleyev origigi alarm problem Icon_minitimened 09 stu 2008, 22:47

Vjerujem da ti ovo ne treba, ali eto: procedura uskladjivanja key-foba sa motociklom

Harleyev origigi alarm problem Keyfobassignment50fk3
Harleyev origigi alarm problem W465


Vjerujem da tvoj motocikl ima security sistem, ali da nema alarm, tj. "sviralicu", tako da sam siguram da ti je otac aktivirao security sistem, a da nije ni znao (cuo !!!), jer je potrebno bateriju raskopcati u roku od 29 sekundi, inace se security sistem aktivira, odnosno potrebno je razoruzati sitem sa dva brza klika, a zatim bateriju u roku od 29 sekundi raskopcati. Ako se to ne uradi, security sistem je aktiviran, znaci da je i sada.

Dakle, potrebno je bateriju postaviti, a zatim probati deaktivirati security sistem sa dva brza klika, poput klika na misu kompjutera i sve ce biti u redu.

Ako to ne bude profunkcioniralo, kada dodjes doma, zovi me na telefon, pa cemo to "zajedno" odraditi.

Do not worry, be happy.

Odnosno, sad sam se sjetio i evo editiram post, sve ovo vrijedi u slucaju da ti imas verziju key foba u smislu pritiskanja klikovima da bi se aktivirao ili deaktivirao sistem, pod pretpostavkom da nemas ovu novu verziju kada je potrebno sa key fobom samo PRICI motociklu, a bez klikanja.
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
ajkula
man
man
ajkula


Broj postova : 149
Godina imam : 49
Prebivalište : Zagreb
Vozim : H-D FXDBI
Na forumu od : 16.03.2008

Harleyev origigi alarm problem Empty
PostajNaslov: Re: Harleyev origigi alarm problem   Harleyev origigi alarm problem Icon_minitimepon 10 stu 2008, 04:40

hvala emire, mislim da imam to negdje u manualu, nista dok ne utvrdim svojim ocima i rukama sta se zbilo.. ali trebalo bi svakako smemorirat ovo ako se izgubi fob..
imama ja sviralicu, i sistem nije ovaj sto kazes da se samo maknes od motora nego je inace 2 klika za otkljuc i jedan dugi za ukljuc.. ma gle, bumo vidli kad dojdem doma, nadam se da je nista a ako je cujemo se za neki savjet... jos koji tjedan kabulske zime pa kuci..
cujemo se!
[Vrh] Go down
http://www.baljkas.com
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

Harleyev origigi alarm problem Empty
PostajNaslov: Re: Harleyev origigi alarm problem   Harleyev origigi alarm problem Icon_minitimepon 10 stu 2008, 09:44

Ako Bog da i sretno. Cuvaj se.
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
Sponsored content





Harleyev origigi alarm problem Empty
PostajNaslov: Re: Harleyev origigi alarm problem   Harleyev origigi alarm problem Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Harleyev origigi alarm problem
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Alarm !!!
» ALARM VULGARIS - samogradnja
» Hyosung problem
» problem!
» Problem sa Viragom

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Pitanja-
Forum(o)Bir: