Početna stranicaPretraľnikALARM VULGARIS - samogradnja 610RegistracijaLogin

 

 ALARM VULGARIS - samogradnja

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




ALARM VULGARIS - samogradnja Empty
PostajNaslov: ALARM VULGARIS - samogradnja   ALARM VULGARIS - samogradnja Icon_minitimened 13 pro 2009, 23:24

Planiram si složiti alarm, običan vulgaris.
Prije sam nešto eksperimentirao sa živinim prekidačem i pokazalo se OK. (živin prekidač je u biti nagibni prekidač kojem živa zatvara strujni krug promjenom položaja) Pokusno je to radilo sasvim uredno: kad je zlonamjernik ispravio motor - javila se sirena...
Sad bih ideju bazirao na principu viska - odnosno viska u visku.
Zamisao je objesiti jednu metalnu cijevčicu negdje unutar deklova. Unutar te cjevčice nalazi se drugi metalni visak. Kada je motor u mirovanju, u bilo kojoj poziciji (kutom) viskovi se umire i alarm je na STAND BY. U slučaju pomicanja visak unutar cijevčice i cjevčica zatvore strujni krug i oglasi se sirena i to sve traje dok se opet motor ne umiri, ili dok bjesni susjed ne donese kakvog urazumitelja Very Happy

Znam da nije nešto, no vjerujem da bi poslužio svrsi i razonodi samoizrade...
[Vrh] Go down
zanotti
cro chopper forum
cro chopper forum
zanotti


Broj postova : 2142
Godina imam : 49
Prebivalište : Trogir
Vozim : Harley Davidson CVO Limited
Na forumu od : 10.03.2008

ALARM VULGARIS - samogradnja Empty
PostajNaslov: Re: ALARM VULGARIS - samogradnja   ALARM VULGARIS - samogradnja Icon_minitimened 13 pro 2009, 23:31

.koshchall. je napisao/la:
Planiram si složiti alarm, običan vulgaris.
Prije sam nešto eksperimentirao sa živinim prekidačem i pokazalo se OK. (živin prekidač je u biti nagibni prekidač kojem živa zatvara strujni krug promjenom položaja) Pokusno je to radilo sasvim uredno: kad je zlonamjernik ispravio motor - javila se sirena...
Sad bih ideju bazirao na principu viska - odnosno viska u visku.
Zamisao je objesiti jednu metalnu cijevčicu negdje unutar deklova. Unutar te cjevčice nalazi se drugi metalni visak. Kada je motor u mirovanju, u bilo kojoj poziciji (kutom) viskovi se umire i alarm je na STAND BY. U slučaju pomicanja visak unutar cijevčice i cjevčica zatvore strujni krug i oglasi se sirena i to sve traje dok se opet motor ne umiri, ili dok bjesni susjed ne donese kakvog urazumitelja ALARM VULGARIS - samogradnja Icon_biggrin

Znam da nije nešto, no vjerujem da bi poslužio svrsi i razonodi samoizrade...

A što nije valjalo sa živinim prekidačem ALARM VULGARIS - samogradnja Icon_scratch
[Vrh] Go down
GIBO56
cro chopper forum
cro chopper forum
GIBO56


Broj postova : 2513
Godina imam : 68
Prebivalište : SPLIT
Vozim : XVS 950 A YAMAHA
Na forumu od : 02.11.2008

ALARM VULGARIS - samogradnja Empty
PostajNaslov: Re: ALARM VULGARIS - samogradnja   ALARM VULGARIS - samogradnja Icon_minitimened 13 pro 2009, 23:58

Ne sumnjam da to ne funkcionira....ali mi se čini da je bolje montirati neki od renomiranih proizvođača.Ne znam kolike su cijene ...ono ''od min do max''?
[Vrh] Go down
Gost
Gost




ALARM VULGARIS - samogradnja Empty
PostajNaslov: Re: ALARM VULGARIS - samogradnja   ALARM VULGARIS - samogradnja Icon_minitimepon 14 pro 2009, 00:26

zanotti je napisao/la:


A što nije valjalo sa živinim prekidačem ALARM VULGARIS - samogradnja Icon_scratch

Dvije stvari
- zatvarao je kontakt na nekih 30°
- ne znam gdje je - zadnji put viđen tamo negdje oko sredine '89, a drugi ne mogu / ne da mi se nabavljati.

Iako bih volio naći tu kutiju jer mislim da se tu nalazi i jedan JoyStick od C64 koji ima magnetna tipkala a to bi sjelo kao saliveno.. scratch
[Vrh] Go down
Gost
Gost




ALARM VULGARIS - samogradnja Empty
PostajNaslov: Re: ALARM VULGARIS - samogradnja   ALARM VULGARIS - samogradnja Icon_minitimepon 14 pro 2009, 00:43

GIBO56 je napisao/la:
Ne sumnjam da to ne funkcionira....ali mi se čini da je bolje montirati neki od renomiranih proizvođača.Ne znam kolike su cijene ...ono ''od min do max''?

Pa... kad več filozofiramo - ne znam ni ja. U biti skeptičan sam prema jeftinima, a ovi renomirani su mi vjerojatno neisplativi. U biti motor stoji u garaži i rijetko kada mi je van dometa oka ili uha. Riješenja s lancima i raznim 'učvrsnim' senzorima (lokot i slično) mi nisu praktični. Pa čak niti daljinci. Ovako parkiraš makinu, okreneš glavnu sklopku na odgovarajuću poziciju, zaključaš i to je to.
[Vrh] Go down
One Night Stand
cro chopper forum
cro chopper forum
One Night Stand


Broj postova : 1876
Godina imam : 41
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : HD Sportster, Virago 750
Na forumu od : 01.11.2007

ALARM VULGARIS - samogradnja Empty
PostajNaslov: Re: ALARM VULGARIS - samogradnja   ALARM VULGARIS - samogradnja Icon_minitimepon 14 pro 2009, 01:25

zanotti je napisao/la:

A što nije valjalo sa živinim prekidačem ALARM VULGARIS - samogradnja Icon_scratch
Mel Gibson ga je posudio i nije vratio! glup glup nemoj me

Moje je mišljenje da je alarm iz kućne radinosti uvijek bolji (ako je kvalitetno napravljen) iz razloga što kriminalci znaju način rada komercijalnih alarma (kupe ih i ispitaju) pa znaju i kako ih onesposobiti! Naravno, ako sam napraviš alarm nije se pametno okolo hvaliti na kojem principu radi! dobar
A može poslužiti i komercijalni jeftini alarm ako ga spojiš na nestandardan način, tj. da se pali u nekom drugom trenutku od standardnog (na pomicanje kotača, mijenjanje nagiba motora i sl.).
[Vrh] Go down
Gost
Gost




ALARM VULGARIS - samogradnja Empty
PostajNaslov: Re: ALARM VULGARIS - samogradnja   ALARM VULGARIS - samogradnja Icon_minitimepon 14 pro 2009, 02:14

ako ga ne vide - ne znaju ništa. Osim ako im netko ne šapne što je i gdje je. (ili pročitaju na forumu)
A tu onda spasa baš i nema.
Koliko sam vidio i čuo, motori se kradu na dva načina - amateri ga odguraju ili odvezu i razbježe se ako se oglasi alarm, dok ovi 'stručniji' koriste izolirani kombi i hopa-cupa u gepek u tri poteza. Ako alarm ima kakvu zadršku ne stigne se niti javiti.
[Vrh] Go down
zanotti
cro chopper forum
cro chopper forum
zanotti


Broj postova : 2142
Godina imam : 49
Prebivalište : Trogir
Vozim : Harley Davidson CVO Limited
Na forumu od : 10.03.2008

ALARM VULGARIS - samogradnja Empty
PostajNaslov: Re: ALARM VULGARIS - samogradnja   ALARM VULGARIS - samogradnja Icon_minitimepon 14 pro 2009, 15:35

.koshchall. je napisao/la:
zanotti je napisao/la:


A što nije valjalo sa živinim prekidačem ALARM VULGARIS - samogradnja Icon_scratch

Dvije stvari
- zatvarao je kontakt na nekih 30°
- ne znam gdje je - zadnji put viđen tamo negdje oko sredine '89, a drugi ne mogu / ne da mi se nabavljati.

Iako bih volio naći tu kutiju jer mislim da se tu nalazi i jedan JoyStick od C64 koji ima magnetna tipkala a to bi sjelo kao saliveno.. ALARM VULGARIS - samogradnja Icon_scratch

Stariji ugostiteljski aparati za kavu imaju živine sklopke koji rade na promijenu nagiba te daju kontakt.
Trebalo bi se malo igrati ali svakako manje nego sa cijevima i viskom.
Svaki prekidač sadrži dvije živine ampule sa polovima na obe strane.
Gad mi je dao tu ideju samo nikad vremena(volje) za izradu ALARM VULGARIS - samogradnja Icon_lol
[Vrh] Go down
Sponsored content





ALARM VULGARIS - samogradnja Empty
PostajNaslov: Re: ALARM VULGARIS - samogradnja   ALARM VULGARIS - samogradnja Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
ALARM VULGARIS - samogradnja
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Muscle Cow : V-Rod vulgaris
» Alarm !!!
» Alarm ili nesto slicno?
» Harleyev origigi alarm problem

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Dodatna oprema i izrada dijelova-
Forum(o)Bir: