Početna stranicaPretraľnikSignalna lampica ulja 610RegistracijaLogin

 

 Signalna lampica ulja

Go down 
+8
StarRider
magna
Saba
palomas
Zmija
Yzzy
Beatnik
dragger
12 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Signalna lampica ulja Empty
PostajNaslov: Signalna lampica ulja   Signalna lampica ulja Icon_minitimeuto 05 kol 2008, 22:53

Kao što i u naslovu piše, danas prilikom vožnje nakon uzbrdice na jednom kračem ravnom djelu, naložim malo življe u četvrtoj dragicu i primjetim da se upalila lampica ulja nekih 4-5 sekundi. Nikad do sada nisam primjetio palenje iste. Ulje ima dovoljmo i friško je zamjenjeno! Nakon toga sljedećih 100tinjak km nije se palila. Dali netko zna uzrok navedenog?

Zahvaljujem,
[Vrh] Go down
Beatnik
cro chopper forum
cro chopper forum
Beatnik


Broj postova : 2135
Godina imam : 39
Prebivalište : Rovinj
Vozim : Dragstar 1100
Na forumu od : 11.04.2008

Signalna lampica ulja Empty
PostajNaslov: Re: Signalna lampica ulja   Signalna lampica ulja Icon_minitimeuto 05 kol 2008, 22:56

Mozda zastekao senzor sta oznacava dal ima ili nema ulja
[Vrh] Go down
Yzzy
cro chopper forum
cro chopper forum
Yzzy


Broj postova : 1273
Godina imam : 61
Prebivalište : Zagreb,
Vozim : Jinlun 250
Na forumu od : 08.11.2007

Signalna lampica ulja Empty
PostajNaslov: Re: Signalna lampica ulja   Signalna lampica ulja Icon_minitimeuto 05 kol 2008, 23:07

Ako se ponovi, ne bi bilo loše provjeriti uljnu pumpu... :cyclops:
[Vrh] Go down
Zmija
cro chopper forum
cro chopper forum
Zmija


Broj postova : 3022
Godina imam : 50
Prebivalište : Zadar
Vozim : uspomene
Na forumu od : 10.12.2007

Signalna lampica ulja Empty
PostajNaslov: Re: Signalna lampica ulja   Signalna lampica ulja Icon_minitimeuto 05 kol 2008, 23:13

meni se par puta u desetak dana palila lampica ulja bezveze. također ima ulja i sl...
sreviser sredio prilikom promjne ulja: nisam previše gnjavio al bilo je nešto u stilu: zaštekao plovak( ili senzor) scratch uglavnom ništa opasno
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Signalna lampica ulja Empty
PostajNaslov: Re: Signalna lampica ulja   Signalna lampica ulja Icon_minitimeuto 05 kol 2008, 23:37

Lampica ulja se pali kad tlak ulja padne ispod dozvoljnog. Jedan od razloga može biti i viskozitet ulja, koji kod mineralnih ulja brzo pada sa zagrijavanjem (kao što je uzbridica i vruće vrijeme).

Mislim da nije slučajno da ti se lampica upalila baš tad, a ne negdje drugdje. Savjet - mjenjaj ulje - koristi polusintetiku, ili ful sintetiku!
[Vrh] Go down
Saba
cro chopper forum
cro chopper forum
Saba


Broj postova : 2433
Godina imam : 42
Prebivalište : Split - Croatia
Vozim : Virago 1100
Na forumu od : 18.03.2008

Signalna lampica ulja Empty
PostajNaslov: Re: Signalna lampica ulja   Signalna lampica ulja Icon_minitimesri 06 kol 2008, 07:52

handdeploy je napisao/la:
meni se par puta u desetak dana palila lampica ulja bezveze. također ima ulja i sl...
sreviser sredio prilikom promjne ulja: nisam previše gnjavio al bilo je nešto u stilu: zaštekao plovak( ili senzor) scratch uglavnom ništa opasno

Ufff nebi ja to tek tako olako primao handdy, meni se tako znala lampica upalit na uzbrdici i to zbog manjka ulja, doduše tada je ulje skroz u stražnjem dijelu mašine, ali lampica se nebi smijela paliti sve dok olje ne dođe do samog minimuma, onda se to zna dešavati.

Edit: to što je nedavno uliveno ne znači da ti je meštar dobro odmjerio možda je ulje bkižće sredini nego maximumu, a i koliko si kilometra učinio od promjene???
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Signalna lampica ulja Empty
PostajNaslov: Re: Signalna lampica ulja   Signalna lampica ulja Icon_minitimesri 06 kol 2008, 07:56

to ti je najbolji znak da treba preći na hondu lol!
[Vrh] Go down
Saba
cro chopper forum
cro chopper forum
Saba


Broj postova : 2433
Godina imam : 42
Prebivalište : Split - Croatia
Vozim : Virago 1100
Na forumu od : 18.03.2008

Signalna lampica ulja Empty
PostajNaslov: Re: Signalna lampica ulja   Signalna lampica ulja Icon_minitimesri 06 kol 2008, 07:57

magna je napisao/la:
to ti je najbolji znak da treba preći na hondu lol!

SPAMERU
[Vrh] Go down
StarRider
cro chopper forum
cro chopper forum
StarRider


Broj postova : 925
Godina imam : 72
Prebivalište : Hrvatska
Na forumu od : 17.11.2007

Signalna lampica ulja Empty
PostajNaslov: Re: Signalna lampica ulja   Signalna lampica ulja Icon_minitimesri 06 kol 2008, 09:12

Kod dragstara je potrebno točno naliti ulja koliko je propisano. Bolje decilitar više nego manje.
Drugo. Pazi na viskozitet ulja.
Ovo što si opisao već doživljeno.
Ako je bilo jako toplo onda ti je viskozitet možda malo preslab za vruće dane. Ali u principu nema frke jer ne gori stalno.
[Vrh] Go down
http://drivenikcroatia.com
Zmija
cro chopper forum
cro chopper forum
Zmija


Broj postova : 3022
Godina imam : 50
Prebivalište : Zadar
Vozim : uspomene
Na forumu od : 10.12.2007

Signalna lampica ulja Empty
PostajNaslov: Re: Signalna lampica ulja   Signalna lampica ulja Icon_minitimesri 06 kol 2008, 14:47

Saba je napisao/la:
handdeploy je napisao/la:
meni se par puta u desetak dana palila lampica ulja bezveze. također ima ulja i sl...
sreviser sredio prilikom promjne ulja: nisam previše gnjavio al bilo je nešto u stilu: zaštekao plovak( ili senzor) scratch uglavnom ništa opasno

Ufff nebi ja to tek tako olako primao handdy, meni se tako znala lampica upalit na uzbrdici i to zbog manjka ulja, doduše tada je ulje skroz u stražnjem dijelu mašine, ali lampica se nebi smijela paliti sve dok olje ne dođe do samog minimuma, onda se to zna dešavati.

Edit: to što je nedavno uliveno ne znači da ti je meštar dobro odmjerio možda je ulje bkižće sredini nego maximumu, a i koliko si kilometra učinio od promjene???

palilo mi se recimo minut dva nakon kretanja ( ako bi ga ostavio na bočnoj nogari-ako je na centralnoj ne događa se)...ponekad na uzbrdicama kad stojim...
ulje je zamijenjeno prije cca 100 km...motul 5100
e, da...ta lampica se pali na nivo ulja a ne na pritisak
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Signalna lampica ulja Empty
PostajNaslov: Re: Signalna lampica ulja   Signalna lampica ulja Icon_minitimesri 06 kol 2008, 15:08

Večina vozila ima tu lampicu povezanu s indikatorom pritiska ulja, i to je alarm za premali pritisak, tj. preslabo podmazivanje motora.

Kod motocikala najčešći razlog tome je degradacija visoziteta, izazvana temperaturom ulja. Ulje postane prerijetko da bi uljna pumpa s njime mogla postiči dovoljan pritisak, potreban za podmazivanje.

Šteta da motori nemaju ugrađen manometar - pokazivač pritiska ulja, jer u tom slučaju mnogi vlasnici nebi više tvrdili kako njihov motor najbolje radi na mineralno ulje...

Radi, samo kad je ulje svježe, i ne previše zagrijano. Kod najtežih opterečenja (kad je najvažnije podmazivanje) mineralno ulje se pretvori u vodicu, a mnogi motori nemaju niti lampicu za to...
[Vrh] Go down
huš
cro chopper forum
cro chopper forum
huš


Broj postova : 969
Godina imam : 58
Prebivalište : zagreb,dubrava
Vozim : suzuki v strom 1000 dl
Na forumu od : 06.03.2008

Signalna lampica ulja Empty
PostajNaslov: Re: Signalna lampica ulja   Signalna lampica ulja Icon_minitimesri 06 kol 2008, 16:02

dragger je napisao/la:
Kao što i u naslovu piše, danas prilikom vožnje nakon uzbrdice na jednom kračem ravnom djelu, naložim malo življe u četvrtoj dragicu i primjetim da se upalila lampica ulja nekih 4-5 sekundi. Nikad do sada nisam primjetio palenje iste. Ulje ima dovoljmo i friško je zamjenjeno! Nakon toga sljedećih 100tinjak km nije se palila. Dali netko zna uzrok navedenog?

Zahvaljujem,


sorry tek sad vidio,daj reci koje ulje stavljaš u motor i koliko si ga imao prije puta.
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Signalna lampica ulja Empty
PostajNaslov: Re: Signalna lampica ulja   Signalna lampica ulja Icon_minitimesri 06 kol 2008, 17:13

Dečki, največa hvala na svim informacijama, cuga za sve.

No ja ću sve još malo pojasniti i postaviti nekoliko pitanja.

Ulje je mineralno, Motul 5100 20W50 i mjenjam ga (Saba) sam zajedno sa filterom (filter svaki put) tako da isključujem svaku sumnju u ulje i servisera. Promjenjeno krajem četvrtog mjeseca i prešlo je oko 3tkm. Inaće ga mjenjam na 4,5 - max. 5tkm. Do momenta palenja lampice prešao sam oko 3-4 km. tako da isključujem mogučnost pregrijavanja ulja. Svjestan sam posljedica koje mogu nastati u slučaju da nešto ne valja, jer ne možeš stalno buljiti u lampicu i provjeravati dali se upalila. Kad se lampica upalila nakon većeg uspona a na ravnom djelu, pomislio sam da nedostaje ulja. Nakon provjere nivoa ulja, ima ga upravo onoliko koliko sam i ulio, između sredine i maximuma.

Pitanje koje me interesiraje sljedeće:

2Handdy, dali je informacija 100% točna da lampica ulja na dragstaru radi s obzirom na nivo ulja?
2Palomas, znam da vozila imaju i po dva indikatora pritiska ulja, dali si mislio da i motori to imaju?
Pokušavao sam nači odgovor na pitanje ali bezuspješno,. Na dnu kartera ima neki dio (možda neki senzor i sl.) što signalizira (pali lampicu) ali to mi nikako ne stoji da je indikator pritiska ulja.
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Signalna lampica ulja Empty
PostajNaslov: Re: Signalna lampica ulja   Signalna lampica ulja Icon_minitimesri 06 kol 2008, 17:17

magna je napisao/la:
to ti je najbolji znak da treba preći na hondu lol!

Uf, ma kupija bi ja nju davno da me nije strah da mi se nebi treslo prednje kolo lol!
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Signalna lampica ulja Empty
PostajNaslov: Re: Signalna lampica ulja   Signalna lampica ulja Icon_minitimesri 06 kol 2008, 20:38

dragger je napisao/la:
2Palomas, znam da vozila imaju i po dva indikatora pritiska ulja, dali si mislio da i motori to imaju?

Potražio sam na netu: "Additional Features - low oil and engine diagnostic indicator lights"

Znači ipak se radi o lampici koja signalizira prenizak nivo ulja, dakle- radilo se o sasvom prolaznoj pojavi..
[Vrh] Go down
Kamikaza
cro chopper forum
cro chopper forum
Kamikaza


Broj postova : 1798
Godina imam : 66
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Yamaha Virago XV535
Na forumu od : 29.12.2007

Signalna lampica ulja Empty
PostajNaslov: Re: Signalna lampica ulja   Signalna lampica ulja Icon_minitimesri 06 kol 2008, 20:44

dragger je napisao/la:
Dečki, največa hvala na svim informacijama, cuga za sve.

No ja ću sve još malo pojasniti i postaviti nekoliko pitanja.

Ulje je mineralno, Motul 5100 20W50 i mjenjam ga (Saba) sam zajedno sa filterom (filter svaki put) tako da isključujem svaku sumnju u ulje i servisera. Promjenjeno krajem četvrtog mjeseca i prešlo je oko 3tkm. Inaće ga mjenjam na 4,5 - max. 5tkm. Do momenta palenja lampice prešao sam oko 3-4 km. tako da isključujem mogučnost pregrijavanja ulja. Svjestan sam posljedica koje mogu nastati u slučaju da nešto ne valja, jer ne možeš stalno buljiti u lampicu i provjeravati dali se upalila. Kad se lampica upalila nakon većeg uspona a na ravnom djelu, pomislio sam da nedostaje ulja. Nakon provjere nivoa ulja, ima ga upravo onoliko koliko sam i ulio, između sredine i maximuma.

Pitanje koje me interesiraje sljedeće:

2Handdy, dali je informacija 100% točna da lampica ulja na dragstaru radi s obzirom na nivo ulja?
2Palomas, znam da vozila imaju i po dva indikatora pritiska ulja, dali si mislio da i motori to imaju?
Pokušavao sam nači odgovor na pitanje ali bezuspješno,. Na dnu kartera ima neki dio (možda neki senzor i sl.) što signalizira (pali lampicu) ali to mi nikako ne stoji da je indikator pritiska ulja.

Koiko ja znam 5100 je polusintetika i za Handdyjev motor je idelno, za Dragstar neću tvrditi, jer ne znam kakve su tvorničke tolerancije, iako vjerujem da je Ok!
2Handdy - ne vjerujem da ti indikator mjeri količinu (za to imaš prozorčić), a indtkator je za pritisak. Inače za svaki motor koji ima lampicu za ulje može se u Motormaniji kupiti instrument za mjerenje pritiska. Za one koji nemaju lampicu treba bušiti blok.
[Vrh] Go down
http://www.voc-zagreb.hr/
Zmija
cro chopper forum
cro chopper forum
Zmija


Broj postova : 3022
Godina imam : 50
Prebivalište : Zadar
Vozim : uspomene
Na forumu od : 10.12.2007

Signalna lampica ulja Empty
PostajNaslov: Re: Signalna lampica ulja   Signalna lampica ulja Icon_minitimesri 06 kol 2008, 23:29

2dragger: za indikator sam mislio na viraga, zaletio sam se, ne znam za dragstara
evo i maloprije sam vozio (hladnog) na veliku uzbrdicu i lampica svijetli...kad sam došao na ravno ugasila se...ne događa se kad je motor topao
2 kamikaza: moguće da sam u krivu, ali je u krivu i moj serviser u tom slučaju, a njemu prilično vjerujem...
ipak, po ponašanju lampice mislim da je u pitanju nivo ulja...ali sad... scratch
[Vrh] Go down
zanotti
cro chopper forum
cro chopper forum
zanotti


Broj postova : 2142
Godina imam : 49
Prebivalište : Trogir
Vozim : Harley Davidson CVO Limited
Na forumu od : 10.03.2008

Signalna lampica ulja Empty
PostajNaslov: Re: Signalna lampica ulja   Signalna lampica ulja Icon_minitimesri 06 kol 2008, 23:55

Nemaš beda čova to se dešava kod dragica često a još češče u čoši ili uzbrdici.
Naime nama je u motoru indikator nivoa ulja a ne pritiska tako da ako u datom momentu ostane suv eto ti stiže light show.
Meni se desilo par puta.
Ako ga zavrneš dok je na bočnoj nogari pali se 100% i čim se makina smiri gasi se i lampica.
Isto tako se dešava češče pri velikim vručinama kojih sad nehvali
Mirno spavaj DRAGICE su nepoderive
[Vrh] Go down
Saba
cro chopper forum
cro chopper forum
Saba


Broj postova : 2433
Godina imam : 42
Prebivalište : Split - Croatia
Vozim : Virago 1100
Na forumu od : 18.03.2008

Signalna lampica ulja Empty
PostajNaslov: Re: Signalna lampica ulja   Signalna lampica ulja Icon_minitimečet 07 kol 2008, 00:01

handdeploy je napisao/la:
2dragger: za indikator sam mislio na viraga, zaletio sam se, ne znam za dragstara
evo i maloprije sam vozio (hladnog) na veliku uzbrdicu i lampica svijetli...kad sam došao na ravno ugasila se...ne događa se kad je motor topao
2 kamikaza: moguće da sam u krivu, ali je u krivu i moj serviser u tom slučaju, a njemu prilično vjerujem...
ipak, po ponašanju lampice mislim da je u pitanju nivo ulja...ali sad... scratch

Nije ti to u redu, u viraga 1100 ti stane kada promjeniš filter oko 3,2 litre ulja da bi bio na normali, meni se lampica nikad ne pali osim ako ulje ne padne ispod dozvoljene razine, tako da bi na tvom mjestu dodao još ulja, ja imam fobiju od toga i stalno pratim lampcu, najgore mi je kad sunce zabljesne od nju, stresem se cili.

2dragger: sorry za servisera lol! ali, uzmi u obzir da su ove godine veće vrućine i da ti je tih 3000 i kusur kilometara možda popilo malo više ulja, posebno ako si negi putovao malo opterećeniji. Meni je nakon što sam se vratio iz vodica dihtung dekla popustio i rastopio se ( originalni yamahin kupljen u Pribudić - Borčića ), jer je vanjska temperatura bila velika, a i temperatura opterećenog motora.
[Vrh] Go down
Saba
cro chopper forum
cro chopper forum
Saba


Broj postova : 2433
Godina imam : 42
Prebivalište : Split - Croatia
Vozim : Virago 1100
Na forumu od : 18.03.2008

Signalna lampica ulja Empty
PostajNaslov: Re: Signalna lampica ulja   Signalna lampica ulja Icon_minitimečet 07 kol 2008, 00:03

zanotti je napisao/la:
Nemaš beda čova to se dešava kod dragica često a još češče u čoši ili uzbrdici.
Naime nama je u motoru indikator nivoa ulja a ne pritiska tako da ako u datom momentu ostane suv eto ti stiže light show.
Meni se desilo par puta.
Ako ga zavrneš dok je na bočnoj nogari pali se 100% i čim se makina smiri gasi se i lampica.
Isto tako se dešava češče pri velikim vručinama kojih sad nehvali
Mirno spavaj DRAGICE su nepoderive

Meni se ovo uredno dešava kad je hladnije i grijem mašinu, ako je ostavim na nogari obavezno se upali lampice sve dok ne vratim otor u centar
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Signalna lampica ulja Empty
PostajNaslov: Re: Signalna lampica ulja   Signalna lampica ulja Icon_minitimečet 07 kol 2008, 08:33

Kamikaza je napisao/la:
dragger je napisao/la:
Dečki, največa hvala na svim informacijama, cuga za sve.

No ja ću sve još malo pojasniti i postaviti nekoliko pitanja.

Ulje je mineralno, Motul 5100 20W50 i mjenjam ga (Saba) sam zajedno sa filterom (filter svaki put) tako da isključujem svaku sumnju u ulje i servisera. Promjenjeno krajem četvrtog mjeseca i prešlo je oko 3tkm. Inaće ga mjenjam na 4,5 - max. 5tkm. Do momenta palenja lampice prešao sam oko 3-4 km. tako da isključujem mogučnost pregrijavanja ulja. Svjestan sam posljedica koje mogu nastati u slučaju da nešto ne valja, jer ne možeš stalno buljiti u lampicu i provjeravati dali se upalila. Kad se lampica upalila nakon većeg uspona a na ravnom djelu, pomislio sam da nedostaje ulja. Nakon provjere nivoa ulja, ima ga upravo onoliko koliko sam i ulio, između sredine i maximuma.

Pitanje koje me interesiraje sljedeće:

2Handdy, dali je informacija 100% točna da lampica ulja na dragstaru radi s obzirom na nivo ulja?
2Palomas, znam da vozila imaju i po dva indikatora pritiska ulja, dali si mislio da i motori to imaju?
Pokušavao sam nači odgovor na pitanje ali bezuspješno,. Na dnu kartera ima neki dio (možda neki senzor i sl.) što signalizira (pali lampicu) ali to mi nikako ne stoji da je indikator pritiska ulja.

Koiko ja znam 5100 je polusintetika i za Handdyjev motor je idelno, za Dragstar neću tvrditi, jer ne znam kakve su tvorničke tolerancije, iako vjerujem da je Ok!
2Handdy - ne vjerujem da ti indikator mjeri količinu (za to imaš prozorčić), a indtkator je za pritisak. Inače za svaki motor koji ima lampicu za ulje može se u Motormaniji kupiti instrument za mjerenje pritiska. Za one koji nemaju lampicu treba bušiti blok.


Da, u pravu si za 5100 da je polusintetika. Greškom sam napisao oznaku za ulje u motoru. Unutra je MOTUL 3000 viskozitet 20W50,
[Vrh] Go down
StarRider
cro chopper forum
cro chopper forum
StarRider


Broj postova : 925
Godina imam : 72
Prebivalište : Hrvatska
Na forumu od : 17.11.2007

Signalna lampica ulja Empty
PostajNaslov: Re: Signalna lampica ulja   Signalna lampica ulja Icon_minitimečet 07 kol 2008, 09:16

20W50 je u redu. Ja trošim Silkolene i ponekad YamahaLub. Desilo mi se jednom da sam stavio decilitar manje ulja nego što je potrebno i lampica je svjetlila u svakom zavoju. Po izjavi servisera se ništa ne može desiti ali je u principu važno uvijek staviti koliko treba tojest piše.Možeš stavljati i čistu sintetiku. Barem po listama Silkolena.
U svakom slučaju neka te ne lovi panika. Sve je sigurno u redu.
[Vrh] Go down
http://drivenikcroatia.com
Kamikaza
cro chopper forum
cro chopper forum
Kamikaza


Broj postova : 1798
Godina imam : 66
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Yamaha Virago XV535
Na forumu od : 29.12.2007

Signalna lampica ulja Empty
PostajNaslov: Re: Signalna lampica ulja   Signalna lampica ulja Icon_minitimečet 07 kol 2008, 17:42

mikogo je napisao/la:
20W50 je u redu. Ja trošim Silkolene i ponekad YamahaLub. Desilo mi se jednom da sam stavio decilitar manje ulja nego što je potrebno i lampica je svjetlila u svakom zavoju. Po izjavi servisera se ništa ne može desiti ali je u principu važno uvijek staviti koliko treba tojest piše.Možeš stavljati i čistu sintetiku. Barem po listama Silkolena.
U svakom slučaju neka te ne lovi panika. Sve je sigurno u redu.

Gdje nabaviš Yamalub??
[Vrh] Go down
http://www.voc-zagreb.hr/
StarRider
cro chopper forum
cro chopper forum
StarRider


Broj postova : 925
Godina imam : 72
Prebivalište : Hrvatska
Na forumu od : 17.11.2007

Signalna lampica ulja Empty
PostajNaslov: Re: Signalna lampica ulja   Signalna lampica ulja Icon_minitimečet 07 kol 2008, 19:25

Kamikaza je napisao/la:
mikogo je napisao/la:
20W50 je u redu. Ja trošim Silkolene i ponekad YamahaLub. Desilo mi se jednom da sam stavio decilitar manje ulja nego što je potrebno i lampica je svjetlila u svakom zavoju. Po izjavi servisera se ništa ne može desiti ali je u principu važno uvijek staviti koliko treba tojest piše.Možeš stavljati i čistu sintetiku. Barem po listama Silkolena.
U svakom slučaju neka te ne lovi panika. Sve je sigurno u redu.

Gdje nabaviš Yamalub??
Zadnji puta u Krškom kod Delta Teama, ali morao bi imati svaki Yamahin serviser, kao Grigić recimo.
[Vrh] Go down
http://drivenikcroatia.com
zanotti
cro chopper forum
cro chopper forum
zanotti


Broj postova : 2142
Godina imam : 49
Prebivalište : Trogir
Vozim : Harley Davidson CVO Limited
Na forumu od : 10.03.2008

Signalna lampica ulja Empty
PostajNaslov: Re: Signalna lampica ulja   Signalna lampica ulja Icon_minitimečet 07 kol 2008, 19:30

mikogo je napisao/la:
Kamikaza je napisao/la:
mikogo je napisao/la:
20W50 je u redu. Ja trošim Silkolene i ponekad YamahaLub. Desilo mi se jednom da sam stavio decilitar manje ulja nego što je potrebno i lampica je svjetlila u svakom zavoju. Po izjavi servisera se ništa ne može desiti ali je u principu važno uvijek staviti koliko treba tojest piše.Možeš stavljati i čistu sintetiku. Barem po listama Silkolena.
U svakom slučaju neka te ne lovi panika. Sve je sigurno u redu.

Gdje nabaviš Yamalub??
Zadnji puta u Krškom kod Delta Teama, ali morao bi imati svaki Yamahin serviser, kao Grigić recimo.

Tako je u svakom Yamaha dučanu imaju Yamalub,barem ovdje kod nas bok
[Vrh] Go down
Sponsored content





Signalna lampica ulja Empty
PostajNaslov: Re: Signalna lampica ulja   Signalna lampica ulja Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Signalna lampica ulja
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Aquila gv 250 Fi lampica
» zelena lampica na aguili gv 250 efi
» Provjera razine ulja u VN-u

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Tehnika-
Forum(o)Bir: