Početna stranicaPretraľnikKawasaki VN2000 - "ODABRANI" 610RegistracijaLogin

 

 Kawasaki VN2000 - "ODABRANI"

Go down 
+14
ypahh
Genesis051
ljubo100
zed12
Safet(y)
Kicho
palomas
SpoRRy
webrider
strelicar
El Nino
v-twin
stanky069
cro.chopper
18 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
nenad barinić
cro chopper forum
cro chopper forum
nenad barinić


Broj postova : 2931
Godina imam : 52
Prebivalište : vukovar
Vozim : Kawasaki VN2000 2005.
Na forumu od : 30.07.2009

Kawasaki VN2000 - "ODABRANI" Empty
PostajNaslov: Kawasaki VN2000 - "ODABRANI"   Kawasaki VN2000 - "ODABRANI" Icon_minitimesri 08 srp 2020, 13:24

Dragi forumaši, kao što je i red, predstavit ću novi motor. Nemojte zamjeriti što će biti pravi mali roman, knjigu, ali zaslužuje.

Po običaju sam imao određene zahtjeve kakvi su vam poznati od prije kada sam tražio i VN900, kada su pojedini rekli da  tražim nemoguće. Tako je bilo i ovaj put - tražio sam motor, od prvog vlasnika koji ima makar 60+ godina, sa cca 10000 km, servisnom knjižicom, u originalnom stanju i sa određenom opremom, dok me nisu zanimale prerade, drugi auspusi, hyperchargeri, chipovi, ape-ovi itd.

Slinio sam stalno za VN2000, kada je naš forumaš Vedran prodavao svoga, nisam imao para ali sam tražio posla, pa makar i otići 6 mjeseci van sa prstom na obaraču, prodati bubreg, prostituirati se, otići u političare i tako to.

Nagovarali su me na Harley Davidson Road King, imao sam priliku provozati 2 RK (Emire, hvala) i još neke modele, RK mi se nekako još činio OK izbor. I tako, izašla mi registracija na VN900, odem na tehnički, korona pizdarije, skoro 6 sati sam bio u redu. Bio i moj frend, pa smo na smjenu čuvali red jedan drugom i naizmjence odlazili na benzinsku stanicu u blizini i rokali 'ladno cuga . 6 sati čekanja, 8 piva popio, nešto sam zaj.... u tajmingu. Dođem konačno na red, spržilo me ono sunce vani u redu i ono 'ladno pivo, riješim tehnički i pitam jel mogu naručiti nove registarske pločice za motor koji planiram kupiti. Pogleda me službenica ali kulturno, gledam ja njoj u...oči  cura jel', i mislim kako ona u sebi misli tko još plaća registarske pločice po narudžbi za nešto što je još u planu, daleko od realizacije. A meni se u glavi vrti"Nenade, naruči ono što želiš, nemoj da kasnije žališ". I naručim pločice VU2000VN, platim 166 kn i odoh onako omamljen van. Spontano sam odlučio. HD ima 103 Cu In, kada se pojača ima i više, ali Kawasaki ima 125,3 Cu In - serijski.

Pratio sam uglavnom uvoz iz USA u Poljsku na otomotu, mobile u Njemačkoj i irskom donedealu. Po preporuci jednog forumaša za pomoć u traženju i rješavanju svega kontaktirao sam jednog bikera i o njemu ću uglavnom reći da ga nikome ne bih preporučio, jer radi njegove neažurnosti "pobjegla" su mi 3 motora iz Poljske, od kojih je jedan imao 12000 km.

Kada sam se o tome požalio jednom frendu, povezao me je sa čovjekom iz Osijeka (inače vozi 883) koji je bio jasan - on traži i ja tražim, šaljemo si linkove itd, te mi rekao da svakako tražimo europski model jer bez obzira što su iz USA uveženi u EU, čak i ako su i registrirani, slijedi skupa borba sa idiotskim odredbama homologacije (mijenjanja puno dijelova na motoru).

Odmah nakon toga kontakta, te večeri, dođem kući i po običaju prevrtim stranice, pa i mobile.de (iako su tamo najskuplji motori), ugledam novi oglas. Kawasaki VN2000 2005. u originalnom stanju, 1 vlasnik i 8440 km na satu. Skidam fotke i spremam u folder koji sam nazvao ODABRANI. Nazovem čovjeka u Osijek uredno u 23,00 i kažem mu "Ovo je taj, probaj sa nemoralnom ponudom i ne daj ga", ujutro je prvo poslao e-mail a kasnije nazvao čovjeka za kojeg se ispostavilo da ima oko 65 godina, da je prvi vlasnik, da je motor garažiran, nikad nije vožen po kiši i da mu doslovce ne treba ali ga nije nudio. Poslao tražene fotografije i podatke, pregledam (kao što vidite na fotkama), diskovi kao novi, vile, hladnjak bez ijedne mušice, auspusi bez ogrebotina.

Problem je sa novcima, toliku osnovnu cijenu nisam planirao, a planirao sam i na novac od prodaje VN900 međutim budući vlasnik još nije realizirao kredit.

Pita frend jesam pregledao fotke, jel ima što da rušimo cijenu iako će biti teško jer nije pravi Nijemac, već Grk koji živi u Njemačkoj "a oni su tvrdi". Pregledao fotke, uvećavao, pa čak se ni remenje na torbama nije izvitroperilo. Od opreme nedostaje samo rack iza na sissyju. Pregledam svu opremu pa malo na stranice sa Kawasaki opremom, Hepcovu, itd.... oprema koju sam identificirao preko fotki je vrijednost nekih 3000 E (a nisam sve identificirao). Skužim da je sjedalo za vozača i suvozača kao na classic modelu (valjda je vlasnik isto vozio gospođu), što mi savršeno odgovara. Matori škrtac spustio samo za 500 E.

Kontakt, zove frend oko 12,00. Grk javlja pošto smo se prvi javili, da mu dolazi sigurni kupac u 17,00 sati i daje istu cijenu kao mi. Kratak razgovor sa mojom Jacom, javljam Zdenku da prodajem bubreg, jaja, idem u sve minuse itd., i ako je provjerio kilometražu i povijest, dat ću mu koliko traži. Povrat - Grk traži kaparu do 13,00, i to ni manje ni više nego pola iznosa  Shocked  i potvrda. Gužva pred bankom, korona. Uplatim, tražim potvrdu na mail i odmah proslijedimo liku da makne oglas. On ga samo zamrzne, idući dan u 11,30 mu sjele pare i on traži ostatak. Uplati Nenade, plači Nenade.... 10000 E za motor iz 2005., ali je onaj koji tražim. Gledam, ta godina, 6-7000 km više, airbrushiran, dorađen - 20000 E. U toj Njemačkoj je izgleda stvarno dobro, u toj EU... Nema milosti, odlučio sam.

Idući dan, maknut oglas, sjela mu uplata. Zove lega, sranje. COC ne može izdati nitko u Hrvatskoj, pa ni KMS (koliko sam skužio to je potvrda zastupnika da je to Kawasaki kojega je proizveo Kawasaki, da se zove Kawasaki i da se potvrda izdaje da je to Kawasaki na konto originalnih Kawasaki računa  affraid ). Mogu mi izdati u Sloveniji, dođe 100 E i čeka se cca 10-15 dana. Međutim, kaže i to i da se to za manje para može napraviti u CVH, treba mu moja osobna.

Nazovem u MUP i provjerim, naručene pločice stigle 16.06. u policiju, čak su mi rekli i u koliko su točno sati zaprimljene i da je javljeno u stanicu da ih od 17.06. mogu podići, ali do sada još nitko iz stanice za tehničke nije došao po njih. Nazovem u stanicu i pitam za naručene pločice, kažu: "Žao nam je gospodine, još nisu gotove i nisu dostavljene u policiju". Onda sam ih malo isprdao, pa mi rekli: "Gospodine, već će sutra biti tu". Shvaćam ljude, radi korone radi samo 1 šalter, dvojica na pregledu, snalaze se kako znaju i umiju.

Sada, pičvajz sa prijevozom, motor je u Wulfratu ili tako nekako, cca 1400 km do tamo. Frend koji ovo radi za mene ima opciju, kamion 300 E, istovar u Zagrebu u utorak 30.06. Stižu ponude od drugih, 900 E, 1000 E, 700 E, istovar od Zagreba do Splita... Zove frend, 180 E, istovar u Osijeku. Jeeeee... Radost je trajala sigurno nekih 24 sata, kada vozač javlja da mu je vlasnik firme našao neki motor i moj ne ide na kamion. Ubrzo, sposobni lega nalazi prijevoz za 180 E, ali morat ću čekati do utorka, tj. do jučer. Može, jupiiiii. K.... jupi. Zove frend, lega, nazvao ga kamiondžija i kaže nema taj motor 300 kg kako mu je rečeno, već mu se Grk nahvalio da ima makar 500 kg itd. Neće voziti za 180, traži 300-350, jer će mu zauzeti skoro čitav kamion. Ma tovari ga i vozi više jer će me otresti, dat ću ti i sex samo ga vozi. Kaže žena, neka ga više dovezu dok me ne opali hercšlog jer sam stvarno već podilkanio, ostao bez tableta za srce i tlak (i još nisam došao do njih jer su telefon isključili, a za doktora se čeka satima u redu radi sprečavanja korone....

Zove lega, ne da Grk motor! Ma šta ne da, boktemazo?!? Kaže, ne da dok mu se ne potpišem na ugovor da sam suglasan. Korektno od čovjeka, ali u krivom trenutku, navečer, daleko od kuće i printera i skenera, ali rješavam i to nekako. Utovaren. Poslije, kamiondžija se javlja i kaže, negdje gdje je stajao na granici pred Udvarom, drugi kamiondžija kaže da daje 5000 E više nego što sam platio. Kažem legi da javi kamiondžiji da je to MOJ MOTOR, moj ODABRANI i da ide samo meni.

Bogu hvala, doveze ga čovjek jučer u Osijek. Sa mnom u pomoć došao i Mihagor sa foruma, pošto je Kicho radio prvu smjenu. Stvarno motor mu zauzeo 70% kamiona, stala mu paleta robe i još 4 kutije jedna na drugu. Srećom, unutra ni jednog migranta. Istovarili, platili. Gurnem nosinu u torbe, lega u dostavljene papire. Prvo što skužim, nisu obične učvršćene Hepco&Becker torbe, već one sa mehanizmom za skidanje. HEHEHE. Servisna tu, Owner manual tu, originalni alat tu, Kawasaki ovitak za dokumenta tu, neka žica viri dolje... Kakva žica? Vodi u torbu, otključaj torbu a ono grčki Nijemac ili njemački Grk poslao punjač za održavanje, vijak za zid još uvijek u punjaču, valjda je stalno bio na održavanju. Oduševljen sam :-). Kažem kamiondžiji, ljudino, gurtne su mi malo izribale desnu torbu, kaže on "Ma gazda, u redu je to, potpišite tu pored mog potpisa da ste preuzeli i napišite svotu". Umjesto 350 E napišem 300 E i potpišem se, i dam mu 300. Kaže on, gazda, rekli smo 300. Pokažem na očešanu torbu i kažem "Ma gazda, u redu je to". "A" nije rekao.

Ajmo odmah po probe, vožnja je kratka do CVH, nekih 200 m i odmah stajanje na benzi i dopumpavanje guma, u svaku je stalo makar 1 bar da dođe do propisanog tlaka, nisam razmišljao o prvom utisku ali sam skužio da ga sa bočnog nogara dižem kao i VN900, znači kako su rekli, tko ga digne sa nogara bez problema, tako će ga i voziti.

u CVH vraća se lega i drži moju osobnu i kaže ajde sa mnom, želi te službenica vidjeti. Ja na šalter, kaže ona gospodine to niste vi, rekoh jesam, ali mi u međuvremenu narasla kosa pola metra a i brada i brkovi. Traži vozačku, rekoh, gospođo tu sam još ljepši. Kaže pa tu isto nemate ni bradu ni kosu. Tješim je da mi je brada bila skoro do pupka ali sam je skratio na kulturnih 5 cm. "Jel nemate radi izgleda i fotografije na dokumentima problem sa policijom na granici?". Rekoh "gospođo, ja sam policajac". E, tek je onda počela zagledati u dokumente i mene, npr. nije skužila da na staroj vozačkoj imam sasvim drugu adresu. Pa kaže, u kupoprodajnom ugovoru slovo V izgleda kao U. Ja joj kažem, čovjek ima takav rukopis, evo vidite V izgleda kao U i tu i tu i tu i tu... Ne benda Mica ubica. Ponavlja, u kupoprodajnom ugovoru slovo V izgleda kao U. Nalaktim se pored zaštitnog stakla, nasmijem se onako lijepo i isto tako je pogledam lijepo čudno, tu sam je šarmirao iz prve, ljubazno mi je čak našla plastični ovitak za moju vozačku jer takvih više nema i treba je sačuvati, naplati i sve sretni Mihagor, lega i ja odošmo na kavu. Za danas, 08.07. naručen na fotkanje za COC, pa javio na posao da ne dolazim. Kolege mi "oduševljene".

Danas mi jave da ne može danas, već da dođem sutra. Jbg, čim sam ja u pitanju, dobro da nije iduće godine.... došao na posao, neka pišu 2 sata manje.

E, sada, prvi dojmovi. U biti, još ga nisam stigao pregledati i utvrditi što je što na njemu i kako funkcionira. Npr. sam skužio da se žmigavac ne isključuje sam nakon nekog vremena kako piše Owner manualu i da ključ za paljenje nakon paljenja mogu izvući iz bravice, ali onda ne znam gdje bih sa njim.

Jučer opalio makar 100 km, nisam gledao prijeđenu kilometražu, srećom ga njemački Grk ili grčki Nijemac poslao sa makar pola rezervara goriva. Najveći serijski Big Twin na svijetu uživo i ne izgleda tako monstruozno, tek je za nekih 5-10 cm duži od VN900. Uspravljanje sa nogara je stvar tehnike, a ne snage. Problem je nogar, teško ga zakačim petom da ga ispružim (vidio sam na Harleyu da ima neki dodatak za bočni nogar, da više viri). Pali bez gasa uz ugodno vibriranje, ler podigne tek možda na sekund i odmah radi ujednačeno, zvuk je uglađen i tih, u vožnji je tih ali ima tako fin ton. Nakon hvata za upravljač osjećaj, kao i pogled preko ogromnog fara je jedinstven osjećaj kao i blage vibracije koje se osjete pod dlanovima, u vožnji ih ne osjetim već štoviše se lagano vozi, a šakama se ne mora uopće jako držati za ručke. Spoznaja kolika je mašina u koju ide 5,5 l ulja počinje ubacivanjem u brzinu. Taj "KLAK" ti dobro daje do znanja što je to pod guzicom, a KLAK se čuje pri ubacivanju u svaki stupanj prijenosa What a Face . Prva brzina je dosta kratka, poseban užitak je proći gradskim ulicama u drugoj brzini lagano, kada se po ponašanju prolaznika vidi da se radi o pojavi i da se taj zvuk koji ja jedva čujem ipak čuje. Na otvorenom imam osjećaj da mu peta brzina ni ne treba, okretnog momenta ima fijuuuuu (177 Nm na 3.200 obrtaja). Kažu da od 0-100 ide za manje od 4 sekunde, od 0-200 ne znam. Isprobao sam na cesti u petoj pri nekih 80 km/h dodati gas, mislim da sam uplašio kamiondžiju. I sebe. Jučer popodne sam izabrao jedan dio ceste pa malo zavrnuo gas, a odvrnuo mi se lijevi retrovizor. Jbg, sada bi se onaj vozač kamiona koji ga je dovezao smijao. Kako su ga stavljali u kamion i vezali, sigurno su ga okrenuli, a ja to nisam provjerio. Dva vilasta ključa 17 riješila problem u CPR u Nuštru. Sjedalo je puno udobnije nego na 900-tki, žena za sada nema prigovora a ni ja, ako bude bilo, zna se - ShadowSc prerada slijedi. Naljepnicu orla sam skinuo odmah i eno je nalijepljena na kantu za smeće u dvorištu. Grčke zastave sa poklopca alata skinuo Grk kada sam tražio da mi fotka alat, valjda je čovjek mislio da smatramo da je tu poklopac oštećen, pa je skinuo i fotkao.

Za sada to. Od opreme ima svoj windshield, sissy sa osloncima za ruke za suvozača (nemam pojma kako se to zove, pa eto ako netko zna...), torbe sa zaključavanjem koje se skidaju, crashbar sa osloncima, platforme za noge suvozača, Hepco&Becker kožni prekrivač za rezervar sa odvojivom torbicom za dokumente, mobitel i kurtone ili što li već sve ide u to, unutra je ona kartonska etiketa Echtes Leder - da, i to je sačuvao! (dođe 89,90 E, meni ne treba, odmah sam je skinuo, pa ako netko treba, spreman sam za dogovore)...

Za zimu planiram odraditi full airbrush, jedino trebam smisliti točno što. Vjerujem da će biti nešto na temu "ODABRANI" ali bi mi trebao i neki pravi termin na engleskom za to. Za sada si to ostavljam za "slatke" muke, ima vremena do zime. Prometnu i ključeve starog VN-a jučer sam dobacio sinu, od tada ni sina ni motor još nisam vidio, izgleda da se naljutio Very Happy . Na prodaju je, čekati ću još par dana čovjeka koji se najavio pa ide u oglasnik. Za starog ću poskidati svoje amajlije i naći im mjesto na ODABRANOM: guardian, RIDE TO LIVE lubanju sa krilima koja je kao amajlija na svakom mom motoru od 1986., spužveni crni maltez sa oznakama kluba, krunicu iz Međugorja i moći Sv. Antuna. Ide novi Dreamcatcher, sinoć sam otišao do Vinkovaca i otkupio sve repiće od Kolinsky dlake kao privjesak za ključeve jer ih također oduvijek nosim kao privjesak. Stari remenar je umro, trenutno sa njim i obiteljska tradicija od 170 godina, tako da sam otkupio zadnjih 20-tak repića.... Planiram od inox-a naručiti izradu zadnjih crashbarova i prtljažnika za sissy, naručio sam USB punjač sa ON/OFF prekidačem.

Sa svim davanjima i registracijom ostvarenje životnog sna izađe cca 90.000,00 kn. Idućih par godina neka me nitko ne pita hoću li platiti pivo, već samo hoću li popiti  Very Happy

To je u planu za dalje i rješavanje nečega što mi se ne sviđa, a vjerujem da netko od vas zna rješenje. Ne sviđa mi se smještaj registarske pločice iznad zadnjeg svijetla, ja bih da ide iza i na kraj zadnjeg blatobrana. Našao sam ovo: https://shop.vn-teile.de/product_info.php?info=p336_license-plate-relocation.html , ali kako onda sa osvijetljenjem pločice?

Za kraj, zahvaljujem Vedranu i Breed-u što su imali živaca za mene i moje upite cuga

Fotografije su dolje, fotkan je dok je prljav, danas je imao prvo tuširanje.

Kawasaki VN2000 - "ODABRANI" Viber_12

Kawasaki VN2000 - "ODABRANI" Viber_13

Kawasaki VN2000 - "ODABRANI" Viber_14

Kawasaki VN2000 - "ODABRANI" Viber_16

Kawasaki VN2000 - "ODABRANI" Viber_17

Kawasaki VN2000 - "ODABRANI" Viber_18

Kawasaki VN2000 - "ODABRANI" Viber_19

Kawasaki VN2000 - "ODABRANI" Viber_20

Kawasaki VN2000 - "ODABRANI" Viber_21

Kawasaki VN2000 - "ODABRANI" Viber_22

Kawasaki VN2000 - "ODABRANI" Viber_23

Kawasaki VN2000 - "ODABRANI" 10726010

P.S. Oprosti admin na puno fotki!


Zadnja promjena: nenad barinić; čet 09 srp 2020, 07:04; ukupno mijenjano 1 put.

HP_fan, martinx, SpoRRy, Dario89 and Scorpion767 like this post

[Vrh] Go down
http://nenadbarinic.com/
Zippo
man
man
Zippo


Broj postova : 15
Godina imam : 44
Prebivalište : Zagreb
Vozim : VN2000 Classic & VN900 Classic
Na forumu od : 17.08.2019

Kawasaki VN2000 - "ODABRANI" Empty
PostajNaslov: Re: Kawasaki VN2000 - "ODABRANI"   Kawasaki VN2000 - "ODABRANI" Icon_minitimesri 08 srp 2020, 14:18

barem mogu reći da sam pročitao sve! Smile Dobar odabir. Smile
[Vrh] Go down
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma
cro.chopper


Broj postova : 10952
Godina imam : 51
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

Kawasaki VN2000 - "ODABRANI" Empty
PostajNaslov: Re: Kawasaki VN2000 - "ODABRANI"   Kawasaki VN2000 - "ODABRANI" Icon_minitimesri 08 srp 2020, 16:57

I ja procitao sve,
Super

_________________
'Nije bitno dali je cura sa sela, bitno da je motor iz Japana!'

Zippo likes this post

[Vrh] Go down
stanky069
man
man
stanky069


Broj postova : 57
Godina imam : 36
Prebivalište : Stuttgart/Strizivojna
Vozim : Yamaha Dragstar 650 Millenium
Na forumu od : 25.06.2020

Kawasaki VN2000 - "ODABRANI" Empty
PostajNaslov: Re: Kawasaki VN2000 - "ODABRANI"   Kawasaki VN2000 - "ODABRANI" Icon_minitimesri 08 srp 2020, 18:40

Čestitam, stvarno predivan motor...
Tekst sam pročitao u jednom dahu.

Usput,nevezano za temu,jel vaš strip Haš??
[Vrh] Go down
v-twin
man
man
v-twin


Broj postova : 162
Godina imam : 49
Prebivalište : split
Vozim : xvs 1100 classic
Na forumu od : 21.11.2007

Kawasaki VN2000 - "ODABRANI" Empty
PostajNaslov: Re: Kawasaki VN2000 - "ODABRANI"   Kawasaki VN2000 - "ODABRANI" Icon_minitimečet 09 srp 2020, 06:54

roker roker roker roker roker roker roker
Sritno stari !!!
[Vrh] Go down
nenad barinić
cro chopper forum
cro chopper forum
nenad barinić


Broj postova : 2931
Godina imam : 52
Prebivalište : vukovar
Vozim : Kawasaki VN2000 2005.
Na forumu od : 30.07.2009

Kawasaki VN2000 - "ODABRANI" Empty
PostajNaslov: Re: Kawasaki VN2000 - "ODABRANI"   Kawasaki VN2000 - "ODABRANI" Icon_minitimečet 09 srp 2020, 06:58

stanky069 je napisao/la:
Čestitam, stvarno predivan motor...
Tekst sam pročitao u jednom dahu.

Usput,nevezano za temu,jel vaš strip Haš??

Hvala na lijepim željama. Jeste, "Vukovar: HAŠ" je strip koji sam napravio.
[Vrh] Go down
http://nenadbarinic.com/
Kicho
cro chopper forum
cro chopper forum
Kicho


Broj postova : 2243
Godina imam : 53
Prebivalište : Vinkovci
Vozim : Honda Shadow 750 ACE; Kawasaki VN 2000 Classic
Na forumu od : 24.05.2011

Kawasaki VN2000 - "ODABRANI" Empty
PostajNaslov: Re: Kawasaki VN2000 - "ODABRANI"   Kawasaki VN2000 - "ODABRANI" Icon_minitimečet 09 srp 2020, 14:33

Motor zapravo s boka ne izgleda veći od VN900, osim "masnije" prednje gume. Al zato, kad sjedneš gore, vidi se razlika. Sve je bitno šire.

I radi k'o fen s OEM ispuhom. Very Happy Isto, ali identično kao VN 900. Very Happy
[Vrh] Go down
http://www.custom-culture.com
El Nino
man
man
El Nino


Broj postova : 231
Godina imam : 38
Prebivalište : Čakovec
Vozim : HD FLSTC
Na forumu od : 25.08.2012

Kawasaki VN2000 - "ODABRANI" Empty
PostajNaslov: Re: Kawasaki VN2000 - "ODABRANI"   Kawasaki VN2000 - "ODABRANI" Icon_minitimepet 10 srp 2020, 12:57

Puno sretnih i sigurnih km, i nek te služi! Very Happy

A tekst je svecki! Svaka čast, lijepo je tak nekaj pročitati te se ubaciti u cipele nekoga toliko entuziastičnog. biker2
[Vrh] Go down
ljubo100
man
man
ljubo100


Broj postova : 380
Godina imam : 55
Prebivalište : Petrinja
Vozim : VN 800
Na forumu od : 16.07.2009

Kawasaki VN2000 - "ODABRANI" Empty
PostajNaslov: Re: Kawasaki VN2000 - "ODABRANI"   Kawasaki VN2000 - "ODABRANI" Icon_minitimepet 10 srp 2020, 18:19

slinim
[Vrh] Go down
nenad barinić
cro chopper forum
cro chopper forum
nenad barinić


Broj postova : 2931
Godina imam : 52
Prebivalište : vukovar
Vozim : Kawasaki VN2000 2005.
Na forumu od : 30.07.2009

Kawasaki VN2000 - "ODABRANI" Empty
PostajNaslov: Re: Kawasaki VN2000 - "ODABRANI"   Kawasaki VN2000 - "ODABRANI" Icon_minitimepet 10 srp 2020, 21:44

Od jutros reg. pločice VU2000VN na njemu... Kod otimača novaca, dođemo i dajemo papire. Kažu, onako malo živčanije, plati pa daj papire, prvo platite pa pristupite. Platim, dam papire. Kažu, pa vi imate COC. Rekoh, nudili smo papire, naplatili ste 300 kn pa onda gledali. Kažu, dobro je. Rekoh, nije dobro jer ima papir, vratite mojih 300 kn. Dobro je, nije dobro, to je mojih 300 kn i vratite. Kao, naprave storno nakon okupljanja čitavog vijeća od kojih je samo jedna gospođa znala kako da mi vrate pare na račun, kažu evo, mi vama vratili 300 kn. Ja se raspalio smijati, rekoh, nek sam platio a meni netko vratio. Prestao se smijati, oni naplate još nekih 412 kn (za homo). Sada gledao, nisu novci vraćeni, onih 300 kn. Jako smiješno. Očigledno moram ići za Osijek po 5-ti put. Ovaj put bih mogao motorom ući do šaltera i to bez dezinfekcije ruku.

cro.chopper likes this post

[Vrh] Go down
http://nenadbarinic.com/
strelicar
man
man
strelicar


Broj postova : 259
Godina imam : 45
Prebivalište : Zagreb - dubrava
Vozim : yamaha xvs 950
Na forumu od : 07.09.2016

Kawasaki VN2000 - "ODABRANI" Empty
PostajNaslov: Re: Kawasaki VN2000 - "ODABRANI"   Kawasaki VN2000 - "ODABRANI" Icon_minitimepon 13 srp 2020, 10:11

Sretno dalje...
[Vrh] Go down
webrider
cro chopper forum
cro chopper forum
webrider


Broj postova : 2802
Godina imam : 55
Prebivalište : Vtc
Vozim : Suzuki Intruder VL 800
Na forumu od : 07.01.2008

Kawasaki VN2000 - "ODABRANI" Empty
PostajNaslov: Re: Kawasaki VN2000 - "ODABRANI"   Kawasaki VN2000 - "ODABRANI" Icon_minitimepon 13 srp 2020, 12:40

Sretno i uživaj! Pila je mrak! biker2 cheers

Jedva čekam vidjeti airbrush ...
[Vrh] Go down
SpoRRy
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 7
Godina imam : 40
Prebivalište : Dubrovnik - MK Unbelievable Riders
Vozim : Yamaha FZ6N
Na forumu od : 20.08.2019

Kawasaki VN2000 - "ODABRANI" Empty
PostajNaslov: Re: Kawasaki VN2000 - "ODABRANI"   Kawasaki VN2000 - "ODABRANI" Icon_minitimečet 16 srp 2020, 11:54

Cestiram i zelim puno sretnih kilometara!
[Vrh] Go down
nenad barinić
cro chopper forum
cro chopper forum
nenad barinić


Broj postova : 2931
Godina imam : 52
Prebivalište : vukovar
Vozim : Kawasaki VN2000 2005.
Na forumu od : 30.07.2009

Kawasaki VN2000 - "ODABRANI" Empty
PostajNaslov: Re: Kawasaki VN2000 - "ODABRANI"   Kawasaki VN2000 - "ODABRANI" Icon_minitimepet 17 srp 2020, 07:56

webrider je napisao/la:
Sretno i uživaj! Pila je mrak! biker2 cheers

Jedva čekam vidjeti airbrush ...

Hvala tebi i ostalima na lijepim željama..... treba smisliti sada kako ga oslikati, to je ono što me muči :-)
[Vrh] Go down
http://nenadbarinic.com/
nenad barinić
cro chopper forum
cro chopper forum
nenad barinić


Broj postova : 2931
Godina imam : 52
Prebivalište : vukovar
Vozim : Kawasaki VN2000 2005.
Na forumu od : 30.07.2009

Kawasaki VN2000 - "ODABRANI" Empty
PostajNaslov: Re: Kawasaki VN2000 - "ODABRANI"   Kawasaki VN2000 - "ODABRANI" Icon_minitimepet 17 srp 2020, 07:57

Kicho je napisao/la:
Motor zapravo s boka ne izgleda veći od VN900, osim "masnije" prednje gume. Al zato, kad sjedneš gore, vidi se razlika. Sve je bitno šire.

I radi k'o fen s OEM ispuhom. Very Happy Isto, ali identično kao VN 900. Very Happy

Nakon što si ga protjerao malo, kako ti se sada čini? Laughing
[Vrh] Go down
http://nenadbarinic.com/
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4404
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Kawasaki VN2000 - "ODABRANI" Empty
PostajNaslov: Re: Kawasaki VN2000 - "ODABRANI"   Kawasaki VN2000 - "ODABRANI" Icon_minitimepet 17 srp 2020, 09:06

Pozdrav kompletnoj ekipi, i velike čestitke Nenadu na ovom logističkom "podvigu" epskih razmjera.. Samo zbog toga isplatilo se opet vratiti na ovaj forum, i napisati post nakon dužeg vremena! Koliko uloženog truda, vremena i novca, da nabaviš ODABRANOG ljubimca, kojeg najviše voliš! Svaka ti čast na tome Nenade!

P.S. Na društvenim mrežama malo smo te zezali, valjda ne očekuješ da ćemo te svi samo hvaliti "na pasja kola"? lol!
[Vrh] Go down
nenad barinić
cro chopper forum
cro chopper forum
nenad barinić


Broj postova : 2931
Godina imam : 52
Prebivalište : vukovar
Vozim : Kawasaki VN2000 2005.
Na forumu od : 30.07.2009

Kawasaki VN2000 - "ODABRANI" Empty
PostajNaslov: Re: Kawasaki VN2000 - "ODABRANI"   Kawasaki VN2000 - "ODABRANI" Icon_minitimepet 17 srp 2020, 10:39

palomas je napisao/la:
Pozdrav kompletnoj ekipi, i velike čestitke Nenadu na ovom logističkom "podvigu" epskih razmjera.. Samo zbog toga isplatilo se opet vratiti na ovaj forum, i napisati post nakon dužeg vremena! Koliko uloženog truda, vremena i novca, da nabaviš ODABRANOG ljubimca, kojeg najviše voliš! Svaka ti čast na tome Nenade!

P.S. Na društvenim mrežama malo smo te zezali, valjda ne očekuješ da ćemo te svi samo hvaliti "na pasja kola"? lol!

Lijepo napisano i hvala na lijepim željama! Neka ste me zezali, nisam od onih kojima smeta "zdrava" zezancija, naučio sam i "dati" i "primiti" Very Happy. A forum? Pa ovo je "naš" forum dobar . Na mome VN900 i danas ima natpis "Cro Chopper Forum" iz loga foruma u airbrushu, na prednjem blatobranu.
[Vrh] Go down
http://nenadbarinic.com/
Kicho
cro chopper forum
cro chopper forum
Kicho


Broj postova : 2243
Godina imam : 53
Prebivalište : Vinkovci
Vozim : Honda Shadow 750 ACE; Kawasaki VN 2000 Classic
Na forumu od : 24.05.2011

Kawasaki VN2000 - "ODABRANI" Empty
PostajNaslov: Re: Kawasaki VN2000 - "ODABRANI"   Kawasaki VN2000 - "ODABRANI" Icon_minitimepet 17 srp 2020, 12:05

Kakaswaki, pih.

Ovaj neće jest statore, al će kidati pogon, tako kažu svjeCki forumi. Treba podnijet taj moment. Mnogoment.

(Btw, ovaj Kakaswaki ide kao tajfun odmah iz niskih, naježi se čoek... to je odgovor na donje pitanje)

nenad barinić je napisao/la:


Nakon što si ga protjerao malo, kako ti se sada čini? Laughing

[Vrh] Go down
http://www.custom-culture.com
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum
Safet(y)


Broj postova : 6847
Godina imam : 56
Prebivalište : Našice, Zagreb, Ploče, a i tko zna gdje još sve :)
Vozim : V-Rod
Na forumu od : 31.10.2007

Kawasaki VN2000 - "ODABRANI" Empty
PostajNaslov: Re: Kawasaki VN2000 - "ODABRANI"   Kawasaki VN2000 - "ODABRANI" Icon_minitimened 26 srp 2020, 13:44

A kad ide na soboslikarske radove?.. pa ovako ti necu mocu ni motor prepoznati dobar3

_________________
.. Mark Twain: "Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoju razinu, a onda pobijediti na iskustvo"..

*** Flickr Photos
[Vrh] Go down
https://www.flickr.com/photos/144415026@N07
nenad barinić
cro chopper forum
cro chopper forum
nenad barinić


Broj postova : 2931
Godina imam : 52
Prebivalište : vukovar
Vozim : Kawasaki VN2000 2005.
Na forumu od : 30.07.2009

Kawasaki VN2000 - "ODABRANI" Empty
PostajNaslov: Re: Kawasaki VN2000 - "ODABRANI"   Kawasaki VN2000 - "ODABRANI" Icon_minitimened 26 srp 2020, 20:13

Safet(y) je napisao/la:
A kad ide na soboslikarske radove?.. pa ovako ti necu mocu ni motor prepoznati dobar3

lol! Čekamo zimu... nadam se da ću do onda smisliti sve što želim napraviti, postaviti pred sebe nove izazove i realizirati ih dobar
[Vrh] Go down
http://nenadbarinic.com/
zed12
cro chopper forum
cro chopper forum
zed12


Broj postova : 1930
Godina imam : 50
Prebivalište : ni vrit ni mimo
Vozim : da
Na forumu od : 02.03.2010

Kawasaki VN2000 - "ODABRANI" Empty
PostajNaslov: Re: Kawasaki VN2000 - "ODABRANI"   Kawasaki VN2000 - "ODABRANI" Icon_minitimesub 01 kol 2020, 15:14

Bravo Neno, uživaj
[Vrh] Go down
nenad barinić
cro chopper forum
cro chopper forum
nenad barinić


Broj postova : 2931
Godina imam : 52
Prebivalište : vukovar
Vozim : Kawasaki VN2000 2005.
Na forumu od : 30.07.2009

Kawasaki VN2000 - "ODABRANI" Empty
PostajNaslov: Re: Kawasaki VN2000 - "ODABRANI"   Kawasaki VN2000 - "ODABRANI" Icon_minitimepon 03 kol 2020, 13:28

Iako šljakam na terenu od jutra do mraka i ne stignem se voziti (najdalje sam otišao cca u jednom smjeru 100 km do Breštanovaca i nazad), čisto da napišem neke utiske nakon nekih mjesec dana vožnje novog stroja.

Još nisam stigano npr. skinuti windshield i torbe i pretvoriti ga tom 10-minutnom "operacijom" u custom model makar na 1 dan, vozio sam ga ovakvog kakav je i stigao i napravio oko 1000 km (sat je sada na oko 10.000 km) mogu navesti slijedeće:

- motor je čisti užitak i jako je udoban i upravljiv u odnosu na gabarite u svakodnevnoj vožnji po naseljenom mjestu, čak mi se čini lakši za upravljanje od VN 900 (kada sam kod toga, moram se fotkati sa oba :-) ). U rukama ručke čak držim labavo što djeluje izuzetno odmarajuće i opušteno, ako se ne prati brzinomjer nailaskom na neravnine na asfaltu upravljač se malo strese i često mi se događa i sa stisnutim prstima da mi se ručka gasa neznatno vrati unazad što rezultira pojavom kojom bih nazvao "cukanje" - naglo prestaje ubrzanje ili dođe do kratkog zastoja ako se vozim ravnomjernom brzinom. Jbg, trenutno sam u fazi nabave novih rukavica bez prstiju jer su se stare raspale, vjerujem da do ove pojave ne bi dolazilo da nosim rukavice jer sam tako navikao (nikada bez njih).
- gdje je ograničenje 50 i 70 km/h, 2 i 3 brzina su doslovce dovoljne za lagano kruziranje a sa šaltanjem u treću drugačije "diše" i spreman je na sve, u 4-toj je isto ok i podrhtava jer želi "grabiti", želi gasa (ipak je impozantan taj okretni moment 177 Nm na 3400 obrtaja). 5-ta brzina je tu gotovo nepotrebna, iako sam je šaltao čisto da vidim kako se motor ponaša. Mašina se skoro i ne čuje, samo vjetar (vozim uvijek sa dignutom flip-up kacigom), prede kao zadovoljni mačor.
- izlaskom iz grada (sa suvozačem ili bez), 3,4 i 5-ta brzina daju mi savršeno do znanja koliki stroj imam između nogu Twisted Evil , ima toliko ubrzanje i rezerve snage da se ne brinem za zaobilaženje. Provozao sam ga do 180 km/h i zvuk mašine ne odaje nikakvo opterećenje, suvereno i dalje prede kao zadovoljni mačor ali zvuk odaje da diše punim plućima. Dakle, ili sam ja gluh ili on ipak ima neki zvuk (uvjerio sam se kada sam dao drugom da provoza i prođe kraj mene - ipak se čuje - dakle, gluh sam  Very Happy ).
- potrošnja u raznim režimima vožnje (od plaženja 30 km/h do naglih ubrzanja, pretjecanja u gradu i van grada i autocesta 160-200) je od 4,5 do 5,7 l/100 km/h. Jedan dan sam krenuo u vožnju do Osijeka, rezervar je bio pri kraju, a u torbu sam strpao kanistar sa 5 l benze). Na cca pređenih 300 pređenih km, upalila se žarulja rezerve. Vozio sam dalje i na 370 pređenih km motor je cuknuo jednom, vozio dalje, kada je cuknuo opet, ja stao i natočio iz kanistra. Sada me muči da li je cuknuo radi rupa i proklizavanja ručki u rukama ili je ostao bez goriva (opisano gore), ali nadalje računam da mogu preći sa rezervarom i rezervom cca 350 km. Jedino mi nije jasno ako je rezervar kapaciteta 21 l, zašto skoro potpuno prazni rezervar stane samo 19 litara?
-svjetlo je ok, pogled preko impozantnog fara je preheben.
- udarac vrapca pri 90-100 km/h na VN2000 u kacigu je puno jači i izraženiji nego udarac vrapca pri 90-100 km/h u kacigu na VN900. Čekam udarac u lijevu nogu pa ću usporediti jel isti kao na VN900 ili jači.
- ZAKLJUČAK: bez obzira koliki je motor, debili u automobilima svejedno oduzimaju prednost.
- PROMJENE I PLANOVI: za sada sam sa rezervara skinuo kožnu prekrivku sa onom torbicom, skinuo ružnu naljepnicu orla i nalijepio je na kantu za smeće, stavio klupskoi malteški križ od crne spužve da lelemuda na upravljaču i 3D naljepnicu istog simbola na far, stavio Dreamcatchera na desnu torbu i svoju krunicu na upravljač, repić od dlake Kolinsky na ključ, na najniži dio motora guardian a svoju prijeratnu "voznu" amajliju - lubanju sa krilima - na nožnu torbicu. Planiram nabaviti ili raditi rešetku prtljažnika na sissy bar-u (P.S. ako netko ima istu za original Kawasaki sissy bar, drage volje kupujem).. Normalno, treba mi ovaj tren, jbg.
- navodno da ću dobiti godišnji, planiram vožnju do Murtera gdje će mi biti baza makar tjedan dana i vožnje vamo-tamo-lijevo-desno-gore-dolje, kada ću moći još ponešto dopisati. Računam da ću makar malo opustiti mozak i pokušati smisliti što ću kao temu na njemu odraditi u airbrushu preko zime.


Zadnja promjena: nenad barinić; sri 12 srp 2023, 14:03; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
http://nenadbarinic.com/
ljubo100
man
man
ljubo100


Broj postova : 380
Godina imam : 55
Prebivalište : Petrinja
Vozim : VN 800
Na forumu od : 16.07.2009

Kawasaki VN2000 - "ODABRANI" Empty
PostajNaslov: Re: Kawasaki VN2000 - "ODABRANI"   Kawasaki VN2000 - "ODABRANI" Icon_minitimeuto 04 kol 2020, 14:44

tongue
[Vrh] Go down
Genesis051
cro chopper forum
cro chopper forum
Genesis051


Broj postova : 740
Godina imam : 64
Prebivalište : Rijeka
Vozim : H-D Street 750
Na forumu od : 15.12.2007

Kawasaki VN2000 - "ODABRANI" Empty
PostajNaslov: Re: Kawasaki VN2000 - "ODABRANI"   Kawasaki VN2000 - "ODABRANI" Icon_minitimepet 07 kol 2020, 14:08

Puno sretnih kilometara !!!

Laughing

ypahh likes this post

[Vrh] Go down
ypahh
man
man



Broj postova : 51
Godina imam : 39
Prebivalište : Branjin Vrh
Vozim : Kawasaki VN800
Na forumu od : 20.08.2008

Kawasaki VN2000 - "ODABRANI" Empty
PostajNaslov: Re: Kawasaki VN2000 - "ODABRANI"   Kawasaki VN2000 - "ODABRANI" Icon_minitimesub 08 kol 2020, 08:42

Odlična priča o kupnji i odličan motor. Baš me zanima kako uživi izgleda ta zvijer od 2000 kubika. Naime i meni je u planu kupiti vn2000, ali sam si uadao cilj da ću to probati napraviti isto kada na mom vn800 sat okrene 100000km, sada sam na 62 tisuce otprilike, znaci ima jos koja godina do toga 😁

Uživaj u motoru, jos jednom "odličan je"😉
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kawasaki VN2000 - "ODABRANI" Empty
PostajNaslov: Re: Kawasaki VN2000 - "ODABRANI"   Kawasaki VN2000 - "ODABRANI" Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kawasaki VN2000 - "ODABRANI"
[Vrh] 
Stranica 1 / 3.Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» P: Razna oprema Kawasaki VN2000
» vn2000
» Kawasaki EN 450 LTD
» KAWASAKI EN 500
» Kawasaki VN 900..

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: Welcome (dobrodošli) Bikers :: Moj bike- "My bike"-
Forum(o)Bir: