Početna stranicaPretraľnikKawasaki Vulcan iz USA 610RegistracijaLogin

 

 Kawasaki Vulcan iz USA

Go down 
+8
Drifter
Karlo
izigoing
Easy rider
crocopzmaj
magna
cro.chopper
breed
12 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
breed
cro chopper forum
cro chopper forum
breed


Broj postova : 512
Godina imam : 45
Prebivalište : Rijeka
Vozim : Kawasaki VN2000
Na forumu od : 14.08.2008

Kawasaki Vulcan iz USA Empty
PostajNaslov: Kawasaki Vulcan iz USA   Kawasaki Vulcan iz USA Icon_minitimesri 13 svi 2015, 22:28

Nadomak sam sna...o Vulcanu 2000. Dobio sam na aukciji na EBay-u preko privatne osobe. Motor je 2005 god. Al sad kreću glavobolje, pa ako netko uvozio iz USA skoro, eto da vidim da li mogu dobiti par apaurina ovdje:

- koliko je za očekivati carinu? 12%?
- Kawasaki Europe ne može izdati COC za ovaj motor. Da li mi je nephodan za homologaciju i da li mogu to rijesiti preko Drz.ag. za mjeriteljstvo? Koliko je to novca? Da li moram voziti u ZG na pregled, budući da sam iz RI? Što je sve potrebno, budući mi ne odgovaraju.
- Kolika je trošarina? Da li se PDV obracunava na cistu vrijednost motora?

Najveći mi je problem homologacija i da li uopće to mogu riješiti bez COC-a.

Hvala na bilo kakvim informacijama

LP


[Vrh] Go down
https://www.linkedin.com/in/dahren/
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma
cro.chopper


Broj postova : 10959
Godina imam : 51
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

Kawasaki Vulcan iz USA Empty
PostajNaslov: Re: Kawasaki Vulcan iz USA   Kawasaki Vulcan iz USA Icon_minitimesri 13 svi 2015, 22:59

http://www.demars-intl.com
Čovjek (pinky) ima ovdje reklamu i samo se sa time bavi!!!! Njega pitaj, mislim čak da je iz Rijeke!!!!

_________________
'Nije bitno dali je cura sa sela, bitno da je motor iz Japana!'
[Vrh] Go down
breed
cro chopper forum
cro chopper forum
breed


Broj postova : 512
Godina imam : 45
Prebivalište : Rijeka
Vozim : Kawasaki VN2000
Na forumu od : 14.08.2008

Kawasaki Vulcan iz USA Empty
PostajNaslov: Re: Kawasaki Vulcan iz USA   Kawasaki Vulcan iz USA Icon_minitimesri 13 svi 2015, 23:01

Pa jesam, rjesavam transport s njim. Ali covjek se ne bavi homologacijama, barem koliko sam shvatio. Poslacu mu mail sutra.
[Vrh] Go down
https://www.linkedin.com/in/dahren/
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma
cro.chopper


Broj postova : 10959
Godina imam : 51
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

Kawasaki Vulcan iz USA Empty
PostajNaslov: Re: Kawasaki Vulcan iz USA   Kawasaki Vulcan iz USA Icon_minitimesri 13 svi 2015, 23:05

Da, znam da on pomaže kod uvoza! Pitaj ga slobodno sigurno zna kamo i kako dalje!?

_________________
'Nije bitno dali je cura sa sela, bitno da je motor iz Japana!'
[Vrh] Go down
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma
cro.chopper


Broj postova : 10959
Godina imam : 51
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

Kawasaki Vulcan iz USA Empty
PostajNaslov: Re: Kawasaki Vulcan iz USA   Kawasaki Vulcan iz USA Icon_minitimesri 13 svi 2015, 23:08


_________________
'Nije bitno dali je cura sa sela, bitno da je motor iz Japana!'
[Vrh] Go down
breed
cro chopper forum
cro chopper forum
breed


Broj postova : 512
Godina imam : 45
Prebivalište : Rijeka
Vozim : Kawasaki VN2000
Na forumu od : 14.08.2008

Kawasaki Vulcan iz USA Empty
PostajNaslov: Re: Kawasaki Vulcan iz USA   Kawasaki Vulcan iz USA Icon_minitimesri 13 svi 2015, 23:11

Pročitao sam, hvala. Ipak, valjda to prolazi za Harley lakše, a postoje i firme koje rjesavaju preinake. Probacu i njih kontaktirati da li mogu nesto napraviti sa mojom "bebicom"
[Vrh] Go down
https://www.linkedin.com/in/dahren/
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Kawasaki Vulcan iz USA Empty
PostajNaslov: Re: Kawasaki Vulcan iz USA   Kawasaki Vulcan iz USA Icon_minitimečet 14 svi 2015, 06:33

Bez homologacije i COCa nema ni registracije. U tom slucaju moras na atest. Podledaj tu na forumu kako je to Deno rijesavao sa HDom
Jbga. Ko ne plati kurvu plati doktora. Sad je samo pitanje sto je jeftinije
[Vrh] Go down
crocopzmaj
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 946
Godina imam : 42
Prebivalište : matulji
Vozim : Yamaha XVS 1300a midnightstar
Na forumu od : 08.12.2011

Kawasaki Vulcan iz USA Empty
PostajNaslov: Re: Kawasaki Vulcan iz USA   Kawasaki Vulcan iz USA Icon_minitimečet 14 svi 2015, 10:17

Zovi "Registar" na Kastvu, oni rjesavaju sve a cijena je oko 400 kn koliko ja znam. Dovezu ti ga sa tablicama....
[Vrh] Go down
breed
cro chopper forum
cro chopper forum
breed


Broj postova : 512
Godina imam : 45
Prebivalište : Rijeka
Vozim : Kawasaki VN2000
Na forumu od : 14.08.2008

Kawasaki Vulcan iz USA Empty
PostajNaslov: Re: Kawasaki Vulcan iz USA   Kawasaki Vulcan iz USA Icon_minitimečet 14 svi 2015, 12:02

Hvala prijatelju, moramo se naći za vikend.

Ništa od Registra, ne rade sa vozilima iz USA
[Vrh] Go down
https://www.linkedin.com/in/dahren/
breed
cro chopper forum
cro chopper forum
breed


Broj postova : 512
Godina imam : 45
Prebivalište : Rijeka
Vozim : Kawasaki VN2000
Na forumu od : 14.08.2008

Kawasaki Vulcan iz USA Empty
PostajNaslov: Re: Kawasaki Vulcan iz USA   Kawasaki Vulcan iz USA Icon_minitimečet 14 svi 2015, 12:05

Inače imam okvirnu cijenu sada do homologacije:

- Vulcan cijena - cca 27500 kn + ostala davanja = 52 900 kn (skoro duplo i to bez homologacije Razz ) koma

Da li se sad uopće isplati kupovati ovaj motor za 7500 Eura (pretpostavka je da je homologacija 500 Eura)???
[Vrh] Go down
https://www.linkedin.com/in/dahren/
crocopzmaj
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 946
Godina imam : 42
Prebivalište : matulji
Vozim : Yamaha XVS 1300a midnightstar
Na forumu od : 08.12.2011

Kawasaki Vulcan iz USA Empty
PostajNaslov: Re: Kawasaki Vulcan iz USA   Kawasaki Vulcan iz USA Icon_minitimečet 14 svi 2015, 12:56

sad gledam na mobile.de cijene su u rasponu od 5000-10000 eura, a sigurno da cijena ide i dolje za izvoz iz tvrtki...

a za ovo bar znaš način rješavanja papirologije i na kraju krajeva na našim tablicama je u roku 15 dana...
[Vrh] Go down
Easy rider
cro chopper forum
cro chopper forum
Easy rider


Broj postova : 1021
Godina imam : 62
Prebivalište : World wide
Vozim : Gold Wing, Piaggio X10
Na forumu od : 11.04.2008

Kawasaki Vulcan iz USA Empty
PostajNaslov: Re: Kawasaki Vulcan iz USA   Kawasaki Vulcan iz USA Icon_minitimečet 14 svi 2015, 20:21

breed je napisao/la:
Inače imam okvirnu cijenu sada do homologacije:

- Vulcan cijena - cca 27500 kn + ostala davanja = 52 900 kn (skoro duplo i to bez homologacije Razz ) koma

Da li se sad uopće isplati kupovati ovaj motor za 7500 Eura (pretpostavka je da je homologacija 500 Eura)???

Nisi uračunao cijenu preinaka za homologaciju:x
[Vrh] Go down
breed
cro chopper forum
cro chopper forum
breed


Broj postova : 512
Godina imam : 45
Prebivalište : Rijeka
Vozim : Kawasaki VN2000
Na forumu od : 14.08.2008

Kawasaki Vulcan iz USA Empty
PostajNaslov: Re: Kawasaki Vulcan iz USA   Kawasaki Vulcan iz USA Icon_minitimečet 14 svi 2015, 23:15

Evo ovdje sve lijepo piše pa ako nekog interesira...imaju u pdf-u jasni dokumenti oko homologacije motora iz USA ukoliko nemate COC.

https://www.fsb.unizg.hr/usb_frontend/?action=view&site_id=57&id=458

Izvještavaću dalje kako idem naprijed...ili nazad Rolling Eyes
[Vrh] Go down
https://www.linkedin.com/in/dahren/
izigoing
cro chopper forum
cro chopper forum
izigoing


Broj postova : 733
Godina imam : 39
Prebivalište : Split / Dugopolje
Vozim : HD Low Rider S(T)
Na forumu od : 18.08.2012

Kawasaki Vulcan iz USA Empty
PostajNaslov: Re: Kawasaki Vulcan iz USA   Kawasaki Vulcan iz USA Icon_minitimepet 15 svi 2015, 13:03

nevezano direkt za uvoz..al ima veze s motorom..
zanima me zasto si se odlučija za US i zajebanciju s papirima itd..

ja ih isto pratim.. i bas sam naša na mobile 2011,(zadnja godina) sa 14 000 km, za 7250E, mozda još se moze zaokruzit na 7..
i sa svim davanjima i putom po njega doć će te cca 8500-9 000 Emax...

I uz to šta je 100 puta jednostavnije, sigurnije imaš i model za europsko trziste s drugačijom getribom (boljom) jer ameri svi stavljalju "euro gears" kad ga kupe... omjer zubaca je drugačiji za US tržište...

A i usput.. kolega s foruma prodaje VN2000 za sličnu lovu odličan i očuvan motor...
[Vrh] Go down
breed
cro chopper forum
cro chopper forum
breed


Broj postova : 512
Godina imam : 45
Prebivalište : Rijeka
Vozim : Kawasaki VN2000
Na forumu od : 14.08.2008

Kawasaki Vulcan iz USA Empty
PostajNaslov: Re: Kawasaki Vulcan iz USA   Kawasaki Vulcan iz USA Icon_minitimepet 15 svi 2015, 13:18

Bilo jeftino...i popio sam to veče pa sam dao ponudu na aukciju.

Al odustajem. Ne može se usuglasiti sa EU normom prije 2006.

Hvala svima
[Vrh] Go down
https://www.linkedin.com/in/dahren/
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Kawasaki Vulcan iz USA Empty
PostajNaslov: Re: Kawasaki Vulcan iz USA   Kawasaki Vulcan iz USA Icon_minitimepet 15 svi 2015, 13:48

Poucak: Ako pijes, ne bidaj
[Vrh] Go down
Karlo
cro chopper forum
cro chopper forum
Karlo


Broj postova : 4028
Godina imam : 74
Prebivalište : Sibinj
Vozim : BMW R 1200 RT
Na forumu od : 03.06.2010

Kawasaki Vulcan iz USA Empty
PostajNaslov: Re: Kawasaki Vulcan iz USA   Kawasaki Vulcan iz USA Icon_minitimepet 15 svi 2015, 14:12

breed je napisao/la:
Bilo jeftino...i popio sam to veče pa sam dao ponudu na aukciju.

Al odustajem. Ne može se usuglasiti sa EU normom prije 2006.

Hvala svima
Može . Raspitaj se u FSB . Oni mogu odobriti tzv. izuzeće (ne znam puni naziv) ako ocijene da je vozilo tehnički vrijedno . Meni su ga dali za Indiana iz 2000 godine , ali je u međuvremenu nestao sa oglasnika . Shocked
To je on . Nisam spavo tri noći  . Sad

Kawasaki Vulcan iz USA 93ItoP


Zadnja promjena: Karlo; pet 15 svi 2015, 14:37; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
breed
cro chopper forum
cro chopper forum
breed


Broj postova : 512
Godina imam : 45
Prebivalište : Rijeka
Vozim : Kawasaki VN2000
Na forumu od : 14.08.2008

Kawasaki Vulcan iz USA Empty
PostajNaslov: Re: Kawasaki Vulcan iz USA   Kawasaki Vulcan iz USA Icon_minitimepet 15 svi 2015, 14:31

CVH nema veze s tim, nego FSB - laboratorij za motorna vozila koji izdaje zamjenski COC, koji je potreban CVH-u.

Još ću ja dobiti konačan odgovor idući tjedan ali malo je šanse...nije vrijedno toliko muke...
[Vrh] Go down
https://www.linkedin.com/in/dahren/
Karlo
cro chopper forum
cro chopper forum
Karlo


Broj postova : 4028
Godina imam : 74
Prebivalište : Sibinj
Vozim : BMW R 1200 RT
Na forumu od : 03.06.2010

Kawasaki Vulcan iz USA Empty
PostajNaslov: Re: Kawasaki Vulcan iz USA   Kawasaki Vulcan iz USA Icon_minitimepet 15 svi 2015, 14:34

breed je napisao/la:
CVH nema veze s tim, nego FSB - laboratorij za motorna vozila koji izdaje zamjenski COC, koji je potreban CVH-u.

Još ću ja dobiti konačan odgovor idući tjedan ali malo je šanse...nije vrijedno toliko muke...
U pravu si , moja greška , FSB gospodin Mahalec .
[Vrh] Go down
izigoing
cro chopper forum
cro chopper forum
izigoing


Broj postova : 733
Godina imam : 39
Prebivalište : Split / Dugopolje
Vozim : HD Low Rider S(T)
Na forumu od : 18.08.2012

Kawasaki Vulcan iz USA Empty
PostajNaslov: Re: Kawasaki Vulcan iz USA   Kawasaki Vulcan iz USA Icon_minitimepet 15 svi 2015, 14:43

lip indian Wink

a da probaš kontaktirat tog Alena ili kako se čovik zove... iz Rijeke.. šta uvozi i motore i aute iz US..
valjda zna cake.. mozda da svijet ili ti on to jednostavnije odradi... koliko sam skuzia on ga moze prebacit na HR tablice i takvog ti ga isporučit.. naravno plati se...
[Vrh] Go down
Drifter
cro chopper forum
cro chopper forum
Drifter


Broj postova : 1541
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb
Vozim : HD Ironhead 1972., HD Road King 107
Na forumu od : 28.09.2012

Kawasaki Vulcan iz USA Empty
PostajNaslov: Re: Kawasaki Vulcan iz USA   Kawasaki Vulcan iz USA Icon_minitimepet 15 svi 2015, 17:46

Karlo jel zbog toga VN na bubnju skoro završio...stvarno je lijep...šteta...malo me podsjeća na nešto...... ko da sam nešto na tu temu već negdje vidio....

..koliko je bio para?
[Vrh] Go down
https://www.youtube.com/watch?v=qHg6pEhDguE
breed
cro chopper forum
cro chopper forum
breed


Broj postova : 512
Godina imam : 45
Prebivalište : Rijeka
Vozim : Kawasaki VN2000
Na forumu od : 14.08.2008

Kawasaki Vulcan iz USA Empty
PostajNaslov: Re: Kawasaki Vulcan iz USA   Kawasaki Vulcan iz USA Icon_minitimesub 23 svi 2015, 02:24

Dakle, da konačno rezimiram. Svi motori osim Harleya prije 2007 je prilično teško uvesti a da zadovolji emisiju ispušnih plinova (iz SAD-a). Definitvno sam odustao, jer je računica nikakva. Sa cijene koja me veselina od 3700, cijena motora se popela sa homologacijom na nevjerovatnih 8500 Eura. Nevjerovatno koliko država uzima i pojedinci ništa ne radeći. Naravno, ovaj motor više zagađuje okoliš od svih tih FAP-ova i TAM-ova na našim cestama.
Nevjerovatno, dakle totalno sex u zdrav mozak koma
[Vrh] Go down
https://www.linkedin.com/in/dahren/
martinx
cro chopper forum
cro chopper forum
martinx


Broj postova : 1107
Godina imam : 58
Prebivalište : Amsterdam
Vozim : VN900 custom
Na forumu od : 28.11.2012

Kawasaki Vulcan iz USA Empty
PostajNaslov: Re: Kawasaki Vulcan iz USA   Kawasaki Vulcan iz USA Icon_minitimesub 23 svi 2015, 18:56

Dakle Harlija mozes bilo koje godiste, a ostale samo iza 2007, ako sam dobro shvatio.
[Vrh] Go down
https://route66.me
breed
cro chopper forum
cro chopper forum
breed


Broj postova : 512
Godina imam : 45
Prebivalište : Rijeka
Vozim : Kawasaki VN2000
Na forumu od : 14.08.2008

Kawasaki Vulcan iz USA Empty
PostajNaslov: Re: Kawasaki Vulcan iz USA   Kawasaki Vulcan iz USA Icon_minitimesub 23 svi 2015, 20:04

Harley ima valjda neku fintu, meni su rekli u laboratoriju za motorna vozila da nemaju usporedne tablice prije 2007 za motor. Katalizator bi morao mijenjati, dakle drugi auspuh i još i upravljanje radom motora (sta god to značilo). Kao što sam naveo ne isplati se. Neću navoditi cijelu konverzaciju, ali kao pomoć drugima navodim službeni odgovor:

"Predmetni Kawasaki Vulcan 2000 iz 2005. godine nema odgovarajući katalizator i upravljanje radom motora i to je razlog za negativan odgovor.
Propisi o dozvoljenim emisijama iz motora motocikala u SAD i EU su međusobno usporedivi tek nakon 2007. godine.
Za motocikle namijenjene tržištu SAD-a proizvedene poslije 2008. godine ne bi trebalo biti problema oko emisija, ali prije početka postupka ipak moramo provjeriti."

Eto.

Možda nekom pomogne.

[Vrh] Go down
https://www.linkedin.com/in/dahren/
blackcode
man
man
blackcode


Broj postova : 54
Godina imam : 40
Prebivalište : Bihać, BiH
Vozim : Kawasaki Vulcan 1600 Nomad
Na forumu od : 27.12.2011

Kawasaki Vulcan iz USA Empty
PostajNaslov: Re: Kawasaki Vulcan iz USA   Kawasaki Vulcan iz USA Icon_minitimened 05 srp 2015, 10:00

Pozdrav drugovi,

ja baš listam po net-u, iako bih trebao dobiti zvaničan odgovor sa carine sutra, ali sam preuzbuđen. Naime ovdje kod nas čovjek je prije 2 godine dotjerao iz USA Kawasaki Vulcan 1600 Classic, ali je na njega nakrhao hiljadu još stvari (cobre, putne torbe, batwing - windshield itd.), ali ga nikad nije registrovao.

No nikad mi nije bila namjera da to kupim osim što sam u petak naletio na njega slučajno putem interneta i skužio da ga prodaje. Naime traži za njega 6000€ s tim što ja moram još riješiti homologaciju, carinu, porez + registraciju. Motor je 2007. godina prvi put registrovan 07/2008 tamo u USA, sad koliko sam skužio sve ispod 2007 kao ne može se u Hrvatsku uvesti ?? A vjerovatno je i kod nas isti zakon u BiH, jer mi ionako sve kopiramo Shocked

Ja sam se stvarno zagrijao za motor, ali ne bih želio da me taj motor košta crno ispod nokta, maxinalno što mogu izdvojiti je još 1000€ (računajući da sam u kreditu već 10.000€ da bih uopće priuštio sebi novi bajk), a na to sve nisam ni siguran da se može ocarniti.

Inače želio sam preći na Suzuki Intruder 1500 LC, ali sam se malo razočarao ponudom ovdje kod nas, a ni u Hrvatskoj nisam našao ništa bolje.

Uglavnom da skratim priču, želio bih eto znati čisto da li je znači moguće taj motor uvesti kod vas ili nas. Hvala unaprijed.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kawasaki Vulcan iz USA Empty
PostajNaslov: Re: Kawasaki Vulcan iz USA   Kawasaki Vulcan iz USA Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kawasaki Vulcan iz USA
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Kawasaki vulcan s
» Kawasaki Vulcan 750
» Kawasaki Vulcan S
» KAWASAKI EN 500 VULCAN
» Kawasaki Vulcan S, pretpremijera

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Garaža & Podrum & Posao & Uvoz-Izvoz :: .: Uvoz & Izvoz :.-
Forum(o)Bir: