Početna stranicaPretraľnikPutem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 610RegistracijaLogin

 

 Putem svile na Royal Enfield Bulletu

Go down 
+14
Safet(y)
asy
medo
mrljo#2
zanotti
Tarze
Drifter
besmrtni
darko68
Vilko
Reponja
magna
cro.chopper
gusgus
18 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
gusgus
man
man
gusgus


Broj postova : 461
Godina imam : 49
Prebivalište : Zagreb
Vozim : VN 900
Na forumu od : 26.05.2008

Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Putem svile na Royal Enfield Bulletu   Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Icon_minitimepet 03 lis 2014, 20:19

Stiže me umor od nespavanja i glad. Čini mi se da se vozimo dugo, predugo. Postajem nervozan i odvrćem gas. U zavoju shvatim da nije pametno jer sam nasred ceste skoro naletio na visoki zapuh pijeska. Jako surova priroda.
Prometa skoro nema, samo vojni kamioni. Blizu smo pakistanske granice. Stižemo do Hundera, zadnjeg mjesta do kojeg obično turisti idu. Užasno je vruće pa skidam sa sebe i čizme i oblačim motorističku obuću za pravog muža - crocsice Smile
Napokon  obrok i hladna voda u restoranu uz cestu veličine 2,5 x 5 metara. Povrće, riža, dal i naan - izuzetno ukusne lepinje.
Pljuga, dve i ok sam. Krećemo prema Turtuku, pijesak se opet počinje pretvarati u kamen, ponegdje u neobično velike oblutke tako da mi se čini da vozim kroz predimenzionirani šljunak. Pratimo rijeku, prelazimo par pontonskih mostova, nekoliko policijskih punktova gdje pokazujemo dozvole za ulaz koje smo izvadili u Lehu.
Uz usku cestu često nailazimo na znakove upozorenja da smo pod neprijateljskom prismotrom. Ne doživljavam to negodno, uživam u krajoliku i maštam kako i Pakistan mora biti krasan. Jednom će doći na red.. u VW T1 kombiju iz Zagreba (Unaprijed hvala Brane na posudbi).
Zavoj po zavoj, takt po takt stižemo napokon u Turtuk.

http://en.wikipedia.org/wiki/Nubra_Valley

Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Screen-shot-2014-10-03-a

Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Screen-shot-2014-10-03-a

Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Screen-shot-2014-10-03-a

Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Screen-shot-2014-10-03-a

Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Screen-shot-2014-10-03-a

Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 106158481015225923702682

Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 106177821015225923697682

Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Dscf85492
[Vrh] Go down
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 51
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Putem svile na Royal Enfield Bulletu   Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Icon_minitimepet 03 lis 2014, 21:33

Predivno... Gusguše, skidam ti kapu, dabogda i ja tvojim stopama, prekrasno sve, a naročito ti zavidim na fotkama, ko da si vodija našeg Staina sa sobom Smile dobar

svaka cast

_________________
Dream like you will live forever, live like you will die today
Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Okit11
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
gusgus
man
man
gusgus


Broj postova : 461
Godina imam : 49
Prebivalište : Zagreb
Vozim : VN 900
Na forumu od : 26.05.2008

Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Putem svile na Royal Enfield Bulletu   Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Icon_minitimesub 04 lis 2014, 21:59

Kasno je poslijepodne dok ulazimo u Turtuk. O Tutrtuku sam zapravo jako malo znao, čak i u Indijskoj ambasadi u Zagrebu nisu mi znali reći ništa. Tek nešto malo sam našao u videu koji linkam ispod teksta . Znao sam samo da je bilo zatvoreno za strance do 2010.
Ono što me iznenadilo prilazeći Turutuku je izuzetno neobična vegetacija . Dolazeći iz Nubre cestom uz rijeku sa desne strane obale su strme kamene litice, a sa lijeve strane zlatne i zelene kaskade bujne vegetacije. Tamo se smjestio čudesni Turtuk. Prilazeći sa glavne ceste, koju u nastavku koristi samo vojska još samo tri kilometara do granice sa Pakistanom, malo sam ostao razočaran. Pet ili šest kuća u strmu pješčanu cestu, brza planinska rijeka i viseći most koji vodi negdje u planinu. Parkiramo motore, prilazi nam starac koji nam nudi prenoćište u njegovom "guesthouse domu". Igor odlazi pogledati sobu , brzo se vraća, zahvaljuje mu i klima glavom. Nešto mu nije sjelo. Ja si mislim pa nije da baš imamo izbora. Vraćamo se nazad pola kilometra na prilazni makadam jer sam tamo negdje vidio natpis "rooms". Yaser i ja stajemo u hlad drveta, okružuju nas lokalni klinci i u čudu gledaju motore. Igor odlazi strmim putem kroz šumu u smjeru putokaza tražiti sobu. Yaser baca priču sa klinčadijom , neki po prvi puta vide motore. Uči ih kurblati, vrište od sreće kada upale Bulleta i Yaser ih za "nagradu" vozi . Nakon 45 minuta napokon se vraća Igor sa dobrim vijestima. Našao je sobu. Samo je jako strmo uzbrdo , nekih kilometar udaljeno. Ne sviđa mi se uopće ideja da ostavimo motore ovdje. Pitamo Igora gdje je našao sobu a Igor odgovara - pa gore, u selu. Yaser umire od smijeha, skužio je Igora da traži sobu tu negdje bliza a budući je već bio ovdje 2011. zna da se može motorima puno bliže selu, jadni Igor je išao dužim putem i to kozjim stazama koje i lokalni izbjegavaju.
Parkiramo motore uz viseći most za koji sam mislio da vodi negdje u planinu. Turtuk ne čine onih pet, šest kuća uz cestu već  je zapravo selo skriveno u brdima sa druge strane mosta. I ne može se prići selu motorom. Samo na noge. Skidamo prtljagu i kofer sa motora i uz stenjanje prelazimo most i prenjemo se prema selu. Nadmorska visina je preko 3000 metara.
Boreći se za dah zapravo i ne vidim ništa oko sebe, perifernim vidom kužim da hodam kroz uske labirinte malih kamenih kuća i drvenih ograda. Ulazimo u jednu veliku kuću, skrećem na prva vrata lijevo, bacam stvari na pod i hvatam zrak. Stigli smo u guesthouse.
Izlazimo u vrt, gazda nam kuha čaj a ja ne mogu doći sebi od šarenila cvijeća, mirisa i neočekivano bujne vegetacije. I od grupice užasno glasnih turista koji sjede za jedinim stolom pored našeg . Mislim si, nalazimo se u jedinom muslimanskom selu u ovom dijelu indije i naletimo na urlajuće Izraelce. Mi smo zapravo jako pristojan narod.
Domaćin nam kaže ako trebamo puniti baterije na aparatima neka to učinimo odmah jer struje u selu imaju samo od 18 do 21.
Krećemo u obilazak. Selo čini pedesetak kamenih kućica izgrađenih oko mreže potočića hladne planinske rijeke. Na jednom mjestu ti potoci pune malo jezero u centru sela. Prirodni bazen na  glavnom trgu. Djeca nas sa zanimanjem gledaju i nude nam marelice. Marelice imaju okus i miris poput onih što sam jeo prije tridesetak godina. Ova dječica ne žicaju novce. Samo imaju marelice koje žele podijeliti.
I shvatim da sam uletio u vremeplov. Žene u tradicionalnoj odjeći, nema ulične rasvjete, nema betona. Ovo bi moglo biti i devetnaesto stoljeće.
Turtuk je pripojen Indiji tek nakon rata sa Pakistanom 1972.
Imaju malu džamiju uz koju je jedna prostorija koja služi kao škola, žive od poljoprivrede. Na 3000 metara imaju dvije žetve žita godišnje. Uz kuće su i male štale, iza sela šumarak, ispred i oko sela polja.
I dok smo djeci interesantni, odrasli se ne žele fotografirati.
Vezano uz fotografiju, ja ne volim baš fotkati pejsaže, volim uličnu fotografiju, volim fotkati ljude u nekoj svojoj geometriji.
Ne volim teleobjektive ( zumove ) , volim normalce od 28-50 mm. I tako i prilazim, nemam neku neugodu, fotkam ljude sa distance od metar do tri metra. Volim tu povratnu informaciju u objektivu pa makar ona značila "goni se u tri ..." To ne mogu dobiti teleobjektivom jer ljudi ni ne znaju da ih fotkam.  
Ali ovdje mi se nešto dogodilo. Nisam želio fotografirati. Ja sam ovdje gost u savršeno samodostatnoj zajednici i to poštujem. Ja sam tu jedan od  onih koju su nedavno počeli dolaziti i zbog kojih su se kapije počele zatvarati. Ovdje radije sjedam na zidić i provodim vrijeme promatrajući ih ili komunicirajući ako imaju potrebu.
Noć se spušta. Vojni dizel generatori u daljini su utihnuli. U potpunom smo mraku. Zvukovi sela su jako nježni.
Mjesec je jedino raspoloživo svjetlo i dovoljno je.  Topli vjetar iz doline Nubre nas grije dok sjedimo na rubu litice nekoliko stotina metara daleko od sela i gledamo niz dolinu.  Snažna planinska rijeka u blizini pjeva vječnu pjesmu o dolasku i odlasku.
Šutimo dugo i upijamo noć kakva je.
Internet, krediti, gužve, kupi, prodaj , kriv si,  kreni, pazi da ne budeš prevaren...živimo na svojoj periferiji.
Zaboravili smo biti ljudi.

Prirodni bazen na trgu :
Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 01

Jedan od brojnih puteva u polje
Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Dscf8654

Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Dscf8583

Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Dscf8588

Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Dscf8604

Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Dscf8617

Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Dscf8606

Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Dscf8639

Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Dscf8634

Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Dscf8625

Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Dscf8643

Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Dscf8661

Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Dscf8665

Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Dscf8648

Turtuk - A Hidden Muslim Valley in Buddhist Ladakh from Carolina Reid on Vimeo.

[Vrh] Go down
gusgus
man
man
gusgus


Broj postova : 461
Godina imam : 49
Prebivalište : Zagreb
Vozim : VN 900
Na forumu od : 26.05.2008

Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Putem svile na Royal Enfield Bulletu   Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Icon_minitimened 05 lis 2014, 00:09

Prva noć kako sam spavao u komadu. Nakon tuširanja očekivano hladnom vodom izašao sam u vrt našeg prenoćišta. Igor i Yaser su već ispijali čaj. Đumbir, limun, med kombinacija. Izuzetno dobro budući nema turske kave. Jutro provodimo upijajući Turtuk. Svjesni smo da možda već za dvije godine neće tako izgledati, da će i njih na žalost stići konzumerizam. Želim im da ih nitko više nikada ne nađe.

Pakiramo se, nosimo stvari prema motorima. Ovaj put je lakše. Nizbrdo. Odlaskom iz Turtuka mi smo na polovici našeg putovanja.
Danas vozimo samo 80 kilometara, natrag prema Hunderu, turističkom centru Nubra doline. Oaza usred pustinjskih dina. Vjerovatno jutros još vojni kamioni nisu polazili jer se cesta  blizu Hundera ponegdje gubi pod nametima pijeska .
U Hunderu tražimo prenoćište i odabiremo Nubra Organic Retreat Smile
Užasno je skupo ali svejedno ostajemo. Večera, noćenje i doručak za nas trojicu je 450 kn.
Spavanje u velikom šatoru na podu kojeg je tepih debljine pet centimetara. Sanitarni čvor je na stražnjoj strani šatora. Posteljina miriši i ovo će biti prvi puta da nisam spavao u vreći.
Raspakiravamo se, punimo baterije fotoaparata, ispijamo pivce i krećemo u posjet Diskit manastiru u blizini. Po razgledavanju silazimo sa ceste i vozimo bez cilja u pustinju. Vode imamo dovoljno, nećemo daleko. Slikamo deve, glupiramo se motorima kroz pijesak, a na povratku prema naselju kao djeca se smijemo i vozimo Bullete kroz blato i močvaru oaze. Fantastičan motor je taj Bullet 350.
Večeramo u rezortu, sjedamo uz vatru , pijemo pivo. Jako hladno i jako puno.

Diskit samostan :
Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Dscf87822-copy

Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 139693210152649358168887

Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 106238171015264935831388

Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 106553271015264935979888

Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 106367221015264935909888

Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 105752171015267531287388

Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 106120221015225923693682

Ovako se može :
Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 106392701015225923742182

Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 106278021015225923692182

Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 106336181015264544030888
[Vrh] Go down
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum
Safet(y)


Broj postova : 6849
Godina imam : 57
Prebivalište : Našice, Zagreb, Ploče, a i tko zna gdje još sve :)
Vozim : V-Rod
Na forumu od : 31.10.2007

Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Putem svile na Royal Enfield Bulletu   Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Icon_minitimened 05 lis 2014, 02:17

..samo da podsjetim na uvodni post u predstavljanju tamo daleke 2008. godine , tada maladog entuzijasta bez moto iskustva punog zelja za dalekim putovanjima.. dokaz da je sve u zivotu ostvarivo..  dobar

gusgus je napisao/la:
evo da se i ja predstavim ...
iz zagreba, 33 godine, žena, dijete, pas, kuća, uredski posao i sad bih se malo vozio  Smile
do sada nisam ništa vozio osim par puta automatika kao klinac.
oduvijek mi se sviđaju motori ali uz finu dozu respekta, jedan sam od onih vozača koji na semaforu i suženjima ceste prave mjesta za motore u retrovizoru, puštam nespretne klince da se uključe sa sporednih cesta i tak ...
dok je ekipa kroz srednju školu a i kasnije slinila za (a neki i vozili ) brzince okopnjake ja sam maštao o triumphu, nortonu, indianu, harley-u  :harley:
i tako , hvala dragom Bogu, pošto su se neke stvari u životu posložile rekoh - zašto ne - ajmo  napokon u autoškolu koju upisah prije 15 dana a prekosutra izlazim na ispit
:joker:

ne očekujem prolaz iz prve ali idem.
nema frke za vožnju po gradu - vozim auto petnaestak godina tak da više manje to klapa ali me brine poligon jer još uvijek nemam osjećaj za feeling  :lol:
osmicu odvrtim ali ne iz prve, naglo kočenje ide, slalom ide ali vožnja po crti - kao kad sam polagao za auto gledam drito ispred kotača pa zabrijem van crte.
kretanje na uzbrdici me zna zeznut , poneki put ne prešaltam kamo treba ali brijem da će to doći na svoje nakon tjedan dana na bajku pa se ne uzrujavam previše.
samo da mi to i ispitivač povjeruje  tongue

ovaj tjedan se nadam i realizaciji kredita pa odoh uplatiti jedan od svojih dječačkih fetiša - royal enfield bullet.
nekak si mislim da bi mi to mogao biti ok izbor za prvi bajk a poslije tko zna kak se u životu zarola triumph, harley bobber ili skuter - bitno da je gušt.

pozdrav svima i pišemo si
cuga

_________________
.. Mark Twain: "Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoju razinu, a onda pobijediti na iskustvo"..

*** Flickr Photos
[Vrh] Go down
https://www.flickr.com/photos/144415026@N07
gusgus
man
man
gusgus


Broj postova : 461
Godina imam : 49
Prebivalište : Zagreb
Vozim : VN 900
Na forumu od : 26.05.2008

Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Putem svile na Royal Enfield Bulletu   Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Icon_minitimened 05 lis 2014, 07:14

Hahah sjećam se ovoga Very Happy
[Vrh] Go down
Deno
man
man
Deno


Broj postova : 228
Godina imam : 50
Prebivalište : Slavonski Brod
Vozim : Kad stignem
Na forumu od : 18.09.2012

Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Putem svile na Royal Enfield Bulletu   Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Icon_minitimened 05 lis 2014, 07:19

Svaka čast. Osjećaj kada si na pravom putu, daleko od kuće je sjajan, znam to. Kada čitam ovako nešto, odmah mi se raspoloženje popravi. Autoru želim još puno kilometara i dobrih priča.
[Vrh] Go down
gusgus
man
man
gusgus


Broj postova : 461
Godina imam : 49
Prebivalište : Zagreb
Vozim : VN 900
Na forumu od : 26.05.2008

Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Putem svile na Royal Enfield Bulletu   Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Icon_minitimened 05 lis 2014, 08:53

Rano buđenje, već uhodano pakiranje, brzi doručak i čaj i krećemo nazad prema Lehu. Ne stajemo često, samo na policijskim kontrolama. Srećemo ekipu na Bulletima, žedni su , pitaju imamo li vode. Dajemo im sav višak, pušimo pljuge i komentiramo bajkove i put. Na zadnji policijski checkpoint pred usponom na Khardung La stižemo oko 14 sati. Ne sviđa mi se Yaserov izraz lica dok priča sa službenikom. Prevodi nam da premijer stiže na glečer i da ne možemo dalje, cesta je upravo zatvorena. Vjerovatno do 17 sati a onda je pitanje da li će je uopće otvoriti do sutra. Ne ostaje nam se spavati uz cestu a na samo sedemdesetak kilometara smo od Leha. Brzi dogovor i navala adrenalina - odlučili smo se probiti kroz blokadu pa kud puklo. I puklo je. Ja ubacujem u prvu, Yaser okreće ključ da da kontakt i ključ mu puca u bravi. Netko to od gore vidi sve. Parkiramo motore uz cestu i slijedi rastavljanje brave i ja pobjedonosno izvlačim mobitel na kojem imam Snidalov service manual za Enfielda. Strujnih instalacija ima bar petnaest verzija a u struju se kužimo ko Mara u krivi. Naravno da krivo spajamo žice i pregara nam osigurač. Imamo rezervni ali i ovaj na motoru je ispravan. Koji klinac ?
Gubimo dosta vremena, nervozni smo, sunce je jako. Pristižu nam u pomoć kamiondžije i počinje brainstorming. Nakon otprilike sat vremena nalazimo neki mikroosigurač skriven u petlji ispod sica, mijenjamo ga, opet smo vozni. Srećom baš u to vrijeme otvaraju cestu i krećemo. Uspon na Khardung La sa ove strane je drastično zahtjevniji od onog sa strane Leha. Stižemo na vrh i ne vjerujemo - gore je takva gužva. Bajkeri i turisti valjda rade izlet do vrha i spuštaju se nazad u Leh. Mašem dečkima da produže, nećemo se zadržavati.
Na 40 kilometara smo od Leha, nije nam potrebno, a i već smo se odmarali dolje dok smo prčkali oko struje. Možda 700 metara od vrha smo prošli kad vidim da Yaser staje sa strane. Puknuo mu je lanac. Kaže da ima negdje spojnicu pa ćemo srediti. Ali...lanac se junački zaglavio između prednjeg lančanika i bloka. Pokušavamo svašta, Igor i ja stajemo na kraj lanca a Yaser cima motor, pa lupamo kamenom po dugačkom šarafcigeru. Ne pomaže a i strašno nas umara fizička aktivnost na 5000 metara.
Predlažem Yaseru da uzme moj bajk, spusti se u Leh, dovuče mehaničara sa poštenim alatom. Igor i ja ćemo lagano pješke niz brdo da se ne zadržavamo na ovoj visini, vode imamo za sada dovoljno.
Yaser me mrtvo hladno pogleda i kaže - pa zašto ? Vidiš da je dalje nizbrdo..
Namotao je lanac oko oslonca za nogu, ler i krenusmo. On i Igor ispred, ja iza. Ne mogu ovu vožnju dočarati. 39 kilometara bez mašine, u škare, sa minimalnim kočenjem da ne izgubimo ubrzanje. Smijemo se ko budale. Dva puta je Igor pogurao Yasera desetak metara da svlada uzbrdicu i opet suluda vožnja prema Lehu. Vožnja kroz Leh još luđa, ne stajemo na semaforima, ulijećemo u kružne tokove, murija fućka za nama - vozimo dok god imamo majku akceleraciju. Počinjemo usporavati i napokon stajemo. Ali bar smo u gradu. Pogledam i ne vjerujem - stali uz automehaničara Very Happy
Majstor se bori dobrih pola sata dok je oslobodio lanac. Stavlja novu spojnicu, podmazuje ga. Naravno da je Yaser poderao i stražnje pakne do kraja, i naravno da sam mu ja rekao da ih ne nosi na put. Kao i lanac. Majstor vadi nove pakne, mijenja i njih. Total ceh sa rukama - 24 kn. Shocked

Vraćamo se u isti hostel. Ostatak dana i cijeli sutrašnji provodimo u lutanju po i oko Leha.

Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 104958151015263297605388

Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 105771601015260770638888

Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 103476491015263295628388

Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Dscf88192

Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Dscf8981

Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 106488081015264324051388
[Vrh] Go down
mrljo#2
cro chopper forum
cro chopper forum
mrljo#2


Broj postova : 1668
Godina imam : 52
Prebivalište : 45°27'48.03"S 15°31'13.30"I
Vozim : HD - FLHTCUI '97
Na forumu od : 14.08.2010

Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Putem svile na Royal Enfield Bulletu   Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Icon_minitimened 05 lis 2014, 15:02

....gle baju s ruskom pincetom glup
Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Dscf88192
[Vrh] Go down
https://dragonflynsg.weebly.com
gusgus
man
man
gusgus


Broj postova : 461
Godina imam : 49
Prebivalište : Zagreb
Vozim : VN 900
Na forumu od : 26.05.2008

Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Putem svile na Royal Enfield Bulletu   Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Icon_minitimened 05 lis 2014, 15:10

samo junački alat igra Very Happy
[Vrh] Go down
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma
cro.chopper


Broj postova : 10959
Godina imam : 51
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Putem svile na Royal Enfield Bulletu   Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Icon_minitimened 05 lis 2014, 15:21

garaža je mrak
[Vrh] Go down
Easy rider
cro chopper forum
cro chopper forum
Easy rider


Broj postova : 1021
Godina imam : 62
Prebivalište : World wide
Vozim : Gold Wing, Piaggio X10
Na forumu od : 11.04.2008

Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Putem svile na Royal Enfield Bulletu   Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Icon_minitimened 05 lis 2014, 16:21

Odlično...to se zove avanturizam. dobar
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Putem svile na Royal Enfield Bulletu   Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Icon_minitimened 05 lis 2014, 19:47

Srica tvoja sta nisi rasist ...... pljuga
[Vrh] Go down
Vladek
cro chopper forum
cro chopper forum
Vladek


Broj postova : 5251
Godina imam : 42
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : sve kaj i kad stignem...
Na forumu od : 05.11.2007

Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Putem svile na Royal Enfield Bulletu   Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Icon_minitimened 05 lis 2014, 22:08

Shocked Prava avantura...
[Vrh] Go down
gusgus
man
man
gusgus


Broj postova : 461
Godina imam : 49
Prebivalište : Zagreb
Vozim : VN 900
Na forumu od : 26.05.2008

Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Putem svile na Royal Enfield Bulletu   Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Icon_minitimened 05 lis 2014, 22:23

Jutro prolazi u lijenoj šetnji po Lehu a poslijepodne posjećujemo palaču iznad grada. Izgrađena je u 17. st. prema Potali u Lhasi.
Trenutno je u fazi restauracije, zapravo nema se što vidjeti osim dobrog pogleda na Leh.
Ispijajući čaj u simpatičnom "lokalu" u starom gradu dogovaramo povratak prema Srinagaru, odnosno gdje ćemo prepoloviti put i noćiti.
I naravno, za očekivati, pada nam na pamet da odvozimo u jednom danu. Čitao sam o tome na netu prije puta i nisam nigdje našao da se to radi. Uglavnom su odgovori po forumima bili tipa : "pa , vjerujem da je moguće".
420 km nije puno, ali uzevši u obzir katastrofalnu lošu cestu od Lamayuru-a prema Kargilu, pa dva visoka prijelaza i na kraju zloglasni neprevidljivi Zoji La prijelaz, jednostavno je suludo. Ne slažem se sa Igorom i Yaserom oko prijedloga ali nakon dve pljuge nakon što smo odustali nešto mi se prelama i rekoh - ajd idemo. Ideja je  preći oko 100 kilometara u komadu, doručkovati i poslije raditi puno kratkih pauza.
Ujutro u 5:30 smo već na motorima i ja po prvi puta stavljam slušalice i vozim uz muziku.
Raspoloženje izvrsno, The Clash , Miles Davis i Curtis Mayfield teku niz cestu.
Doručkujemo, Yaser negdje putem gubi footrest sa crashbara, prebacujem mu svoj jer ga ne koristim. Vožnja je kao u snu. Daleko sam, tijelom sam cesta. Obožavam ovaj motor i ovaj trenutak. Zajebancija po putu, u vožnji kradem Yaseru i Igoru vodu iz bisaga, skoro nikoga na cesti. Uživamo ali i držimo tempo. Negdje pred Kargilom na jednoj uzbrdici šaltam u nižu, nešto zarošta i kužim da sam ostao bez lanca.
Guram motor u nekakav  poluhlad, i vraćam se niz cestu po lanac. Nalazim ga stotinjak metara niže u pijesku. Igor i Yaser se vraćaju jer su skužili da me nema i ne vjeruju. Yaser se ceri i kaže : "Leave the chain at home, we don't need it , you say ? "
Drugi put nosim dva.
Tražimo spojnicu u alatu. Nema je. Malo smo u frci jer gubimo vrijeme a još 220 km imamo za prijeći.
Nagovaram Yasera da se zaleti do Kargila i kupi ili lanac ili pin. Igor ostaje sa mnom.
Dok navlačim lanac, da ne gubimo vrijeme, Igor odlazi dolje niz cestu tražiti izgubljenu spojnicu. U pijesku. Vruće mi je, psujem, motor je vruć, palim si ruke dok provlačim lanac. U jednom trenutku čujem Igora kako mi kaže : "Jel trebaš ?"
Naravno da ju je našao Very Happy
Vraća se i Yaser koji nije stigao do Karglia budući je vojska blokirala put i nema prometa narednih 45 minuta.
Veliki vojni konvoj je krenuo prema Kashmiru jer je sutra dan državnosti u Indiji, demonstracija moći Kashmircima valjda.
Da mi nije puknuo lanac svejedno ne bi mogli dalje.
Provlačimo pin, nemamo osigurač a ni tako tanak komad žice da ga učvrstimo. Skidamo neku žicu sa privjeska za ključeve, malo rad kombinirkama i Bullet is ready to roll. Peremo ruke u potoku pored ceste, pijeskom skidamo masnoću od lanca.
Malo poslije Kargila mimoilazimo se sa malim kamiončićem koji prevozi BMW GS talijanskih registracija. Možda se pokvario. Very Happy
Već je kasno poslijepodne , počinje lagana kiša oko Drassa, po prvi put okad smo na putu. Ne oblačimo kišnjake jer nam se čini da će brzo proći. I tako uskoro biva. Ubrzo počinje uspon na Zoji La.
Uspon sa ove Ladačke strane mi se čini manje zahtjevan nego kada smo dolazili iz Kashmira.
Ali..
Zoji se pokazuje u punom sjaju, ogromna gužva i zastoji cijelim putem. Ljudi znaju ostati noćiti u autima kada se ovo desi jer nema nazad. Kamioni imaju prednost. Nikom ne pada na pamet otići dvjesto, tristo metara dalje niz cestu i zaustaviti promet na mjestu gdje se može mimoići već se to sve odvija van bilo kakve logike. Trubimo kamionima da znaju da ih mimoilzimo, stajemo i mi bar tridesetak puta ali sa motorima smo ipak carevi. Provlačimo se kroz promet. U jednom trenutku sam zaobišao Yasera koji je stao iza kamiona jer sam mislio da ima lufta za proći a da on nije dobro procijenio. Kotačima sam prošao valjda na tri centimetra od ruba  duboke provalije.
Tek sam prošavši kamion skužio što sam napravio. A nepotrebno, jer čekao sam malo niže da se situacija rasčisti pa da i Igor i Yaser prođu. Malo niže probijamo se uz kamion ali sa desne strane, uz planinu. Igor je sišao s motora i preko stijena prošao naprijed da vidi možemo li proći . Lagano se provlačim uz kamion u prvoj a desnom nogom se odgurujem od stijene jer bacam težište na desnu stranu da me ne prevali na kamion. Noga mi propada u rascjep između stijene i ostajem zaglavljen. Sve je puno prašine, vidljivost je slaba.
Yaser iza mene misli da sam se zaglavio u pijesku i nabija se u mene da me isčupa. Uralm od bola, kamiondžije iskaču i trče u pomoć. Radne čizme sa metalnom kapicom odradile posao. Nije mi ništa.
Silazimo napokon i u sumrak u predivnom Sonamargu pijemo čaj.
Slijedi luđačka vožnja prema Srinagaru, Yaser je valjda osjetio da je doma pa si je dao malo gušta. Otvara Bulleta do kraja. Cesta nije za preko 50. Pratim ali ne odobravam  Very Happy
20:30 je kada ulazimo u Srinagar. Umorni i zadovoljni.
Moguće je iz Leha u jednom danu.

Palača u Lehu :
Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Dscf8994

Malo unutra:
Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Dscf9005-copy

Leh :
Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Dscf9009

Kad piješ čaj pizdarije ti padaju na pamet :
Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 106476531015264340141888

Kad nema kardana :
Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 106376581015225923729682

Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 106091321015225923731182

Pure mechanics, my friend
Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 106175131015225923730182


Kišni ples prema Zoji La
Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 104542251015262867550388

Molitvene zastavice :
Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Dscf9008
[Vrh] Go down
gusgus
man
man
gusgus


Broj postova : 461
Godina imam : 49
Prebivalište : Zagreb
Vozim : VN 900
Na forumu od : 26.05.2008

Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Putem svile na Royal Enfield Bulletu   Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Icon_minitimepon 06 lis 2014, 15:09

Posljednje dane u srdačnom Srinagaru provodimo u dugim razgovorima i kratkim turama. Obilazimo majstore starih zanata, opuštamo se vožnjama po jezeru Dal, kujemo nove planove. Enfield Bullet je sposoban stroj, mogu li male vespe PX iz Zagreba savladati Afrički kontinent ? Najbolje je probati.
I dok avion Turkish airlinesa napušta ljepljivi kolovoški Delhi, sjećam se da sam negdje čitao kako na svakom fantastičnom putovanju putnik ostavlja dio sebe. Ja još uvijek nisam siguran koliko mene se vratilo.

Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 105515881015264303332388

Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 104796751015264936157388

Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 106045811015264936032888

Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 106201451015264537561888

Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 104951201015264559276888

Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 154814010152643066748887

Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 106235551015264300782388

Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 106441911015264554429888

Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 105414021015264311580888

Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 106590961015264936111888

Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 106333881015264554988888
[Vrh] Go down
mrljo#2
cro chopper forum
cro chopper forum
mrljo#2


Broj postova : 1668
Godina imam : 52
Prebivalište : 45°27'48.03"S 15°31'13.30"I
Vozim : HD - FLHTCUI '97
Na forumu od : 14.08.2010

Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Putem svile na Royal Enfield Bulletu   Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Icon_minitimepon 06 lis 2014, 22:42

..neznam zašto ali ponovit ću još jednom slike su mi stvarno fascinantne!!... čime si to slikavao!?
[Vrh] Go down
https://dragonflynsg.weebly.com
Drifter
cro chopper forum
cro chopper forum
Drifter


Broj postova : 1541
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb
Vozim : HD Ironhead 1972., HD Road King 107
Na forumu od : 28.09.2012

Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Putem svile na Royal Enfield Bulletu   Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Icon_minitimeuto 07 lis 2014, 04:51

Prava avantura i odlican putopis...slike.....sta uopce reci....mrak.

Hvala sto si to podjelio s nama....I puno srece na novom putovanju...
[Vrh] Go down
https://www.youtube.com/watch?v=qHg6pEhDguE
gusgus
man
man
gusgus


Broj postova : 461
Godina imam : 49
Prebivalište : Zagreb
Vozim : VN 900
Na forumu od : 26.05.2008

Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Putem svile na Royal Enfield Bulletu   Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Icon_minitimeuto 07 lis 2014, 06:34

Sve fotkano sa fuji x100. Fiksnih 35 mm
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Putem svile na Royal Enfield Bulletu   Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Icon_minitimeuto 07 lis 2014, 06:49

Nekad da no dok sam se skolovao za fotografa, jedna stara baba kod koje sam radio mi je rekla da je aparat samo alat. Slike ipak proizvodi covik, pa je za fotografiju je bitnije oko i osjecaj nego aparat. Kasnije su mi rekli da i nije bas tako ali sam se vise puta uvjerio da je ipak tako.
[Vrh] Go down
gusgus
man
man
gusgus


Broj postova : 461
Godina imam : 49
Prebivalište : Zagreb
Vozim : VN 900
Na forumu od : 26.05.2008

Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Putem svile na Royal Enfield Bulletu   Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Icon_minitimeuto 07 lis 2014, 07:58

Ako je tko zainteresiran za fotografije Indije tu je link na Igorove fotke. Dosta fotografa poznajem al čoek je vrh vrhova Wink

https://www.flickr.com/photos/127284294@N04/sets/
[Vrh] Go down
ljubo100
man
man
ljubo100


Broj postova : 380
Godina imam : 56
Prebivalište : Petrinja
Vozim : VN 800
Na forumu od : 16.07.2009

Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Putem svile na Royal Enfield Bulletu   Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Icon_minitimeuto 07 lis 2014, 15:07

drugi svijet
[Vrh] Go down
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum
Safet(y)


Broj postova : 6849
Godina imam : 57
Prebivalište : Našice, Zagreb, Ploče, a i tko zna gdje još sve :)
Vozim : V-Rod
Na forumu od : 31.10.2007

Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Putem svile na Royal Enfield Bulletu   Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Icon_minitimeuto 28 lis 2014, 18:58

gusgus je napisao/la:
Ako je tko zainteresiran za fotografije Indije tu je link na Igorove fotke.  Dosta fotografa poznajem al čoek je vrh vrhova Wink

https://www.flickr.com/photos/127284294@N04/sets/

..malo sam pregledao, ima se sto vidjeti.. svaka cast

_________________
.. Mark Twain: "Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoju razinu, a onda pobijediti na iskustvo"..

*** Flickr Photos
[Vrh] Go down
https://www.flickr.com/photos/144415026@N07
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Putem svile na Royal Enfield Bulletu   Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Icon_minitimeuto 28 lis 2014, 20:14

U motoreviji objavljen putopis na puno strana dobar
[Vrh] Go down
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma
cro.chopper


Broj postova : 10959
Godina imam : 51
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Putem svile na Royal Enfield Bulletu   Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Icon_minitimesri 29 lis 2014, 08:22

iagree
Lijepe fotke i tekst na puno strana, svaka čast ! Ove godine imaš moj glas za najputopis ....
[Vrh] Go down
Sponsored content





Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Putem svile na Royal Enfield Bulletu   Putem svile na Royal Enfield Bulletu - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Putem svile na Royal Enfield Bulletu
[Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Royal Enfield Bullet 500
» Royal Enfield Custom
» Prodajem Royal Enfield Meteor 350
» NOVI Royal Enfield BULLET 500 CLASSIC
» Lifan Royal 400

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: U daljini čuju se kao gromovi... :: Putovanja & druženja & putopisi & video-
Forum(o)Bir: