Početna stranicaPretraľniklanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 4 610RegistracijaLogin

 

 Održavanje lanca i lančanika

Go down 
+50
poč85
Sos
Karlo
pinky
Hedo
maxart
Mačak
nikomil1
mbani83
Hellcat
rocky 61
medo
Jack
pegasus
GIBO56
free riderica
Meštra
Kum
lord
A13N
ebobovni
bero73
mungos
ica
duba
oluja
buba
gusgus
bananajoe
swileni
stain
klesoo
freshman
Vladek
Varga-GF
magna
huš
custom rider
palomas
jazz
zanotti
calc69
merla
cro.chopper
Tomo-vz
Safet(y)
dragger
Munja
Zmija
necchi
54 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Autor/icaPoruka
calc69
cro chopper forum
cro chopper forum
calc69


Broj postova : 1081
Godina imam : 54
Prebivalište : zagreb, sesvete
Vozim : HONDAshadow VT750
Na forumu od : 09.11.2007

lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Održavanje lanca i lančanika   lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 4 Icon_minitimesri 02 pro 2009, 13:31

...pij malo, pij dobro... Very Happy
Oćemo probat ko' će prije do Zadra, ti autoputom, ja starom... Very Happy
Ko zadnji ,plaća hladnu pivu na Kalelargi...
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Održavanje lanca i lančanika   lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 4 Icon_minitimesri 02 pro 2009, 13:39

calc69 je napisao/la:
...pij malo, pij dobro... Very Happy
Oćemo probat ko' će prije do Zadra, ti autoputom, ja starom... Very Happy
Ko zadnji ,plaća hladnu pivu na Kalelargi...

Bit će bolje da se vozim iza tebe, i skupljam otpale dijelove s tvog kardana.... Tu su najmanje četri ležajeva, dva semeringa, četiri zupčanika koji se glođu pod 90 stupnjeva, i još brdo osovina i kojekakvog željeza..

Zato ti je pametnije da se što manje voziš, i već sad skupljaš lovu za novi kardan! dobar3

EDIT: samo za Calca i njegovu ekipu - Boris Novković - Plakat ću SUTRA, kad odeš ti....
[Vrh] Go down
calc69
cro chopper forum
cro chopper forum
calc69


Broj postova : 1081
Godina imam : 54
Prebivalište : zagreb, sesvete
Vozim : HONDAshadow VT750
Na forumu od : 09.11.2007

lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Održavanje lanca i lančanika   lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 4 Icon_minitimesri 02 pro 2009, 14:09

dobro, evo ja počeo skupljat pare za popravak...

Skupit će se lepa cifrica do potkraj 22. stoljeća... What a Face dancingbanana
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Održavanje lanca i lančanika   lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 4 Icon_minitimesri 02 pro 2009, 14:18

calc69 je napisao/la:
Skupit će se lepa cifrica do potkraj 22. stoljeća... What a Face dancingbanana

Mene ipak više vesele vožnje na motoru, i dugačka putovanja, zato sam i kupil motor.. dancingbanana
[Vrh] Go down
Jack
cro chopper forum
cro chopper forum
Jack


Broj postova : 3028
Godina imam : 57
Prebivalište : Zagreb
Vozim : više ne vozim
Na forumu od : 29.04.2008

lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 4 Empty
PostajNaslov: odrzavanje lanca i kisa   lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 4 Icon_minitimened 21 stu 2010, 14:19

ova tema je vec prezvakana...
ali sam probao naci postojecu i nisam bas uspio...

dakle, znamo da se lanac mora recimo svakih 500 km spricati s necim kao chainlube...
i svakih 1000 - 1500 ocistiti...

neki to rade sa chain clean-om, neki sa WD-om, neki koriste brake clean spray...

osobno, ja cu danas lanac nasprejati Ivasolom, isprati vodom... pa nasprejati WD-om... i na kraju staviti tanki film Motul chain lube-a...

moje pitanje je - buduci da cu u narednih mjesec dana svakodnevno koristiti motor ( a najavljuju kisu skro svaki dan ) na koji nacin zastiti lanac...

dobio sam savijet za voznju po kisi - da cim dodjem doma u garazi malo nasprejam s spray-em ( chain lube )...
problem je - ako se svaki dan vozim po kisi - onda ga sprejam svaki dan... i za tjedan dana ga opet mogu ici cistiti...

sve to pisem uzevsi u obzir cinjenicu da cesto dodjem doma poslije ponoci, mokar i umoran ko pas... i jednostavno mi se ne da pola sata cistiti lanac...

[Vrh] Go down
http://www.alanmatuka.com
stain
cro chopper forum
cro chopper forum
stain


Broj postova : 2947
Godina imam : 913
Prebivalište : Unknown
Vozim : Canyon Roadlite 7.0
Na forumu od : 15.04.2008

lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Održavanje lanca i lančanika   lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 4 Icon_minitimened 21 stu 2010, 14:34

Mali off, najavljuju ti i snijeg a znamo da ti volis po snijegu vozit.... rjesenje, kupi motor sa remenom, a lance stavi na gume Smile
[Vrh] Go down
Jack
cro chopper forum
cro chopper forum
Jack


Broj postova : 3028
Godina imam : 57
Prebivalište : Zagreb
Vozim : više ne vozim
Na forumu od : 29.04.2008

lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Održavanje lanca i lančanika   lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 4 Icon_minitimened 21 stu 2010, 14:42

stain je napisao/la:
Mali off, najavljuju ti i snijeg a znamo da ti volis po snijegu vozit.... rjesenje, kupi motor sa remenom, a lance stavi na gume Smile

ma odlicno... sad sam kupio cetri zimske gume, i razbijeni auto mogu zaboravit do daljnjega Sad Shocked Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Rolling Eyes What a Face confused Bohmann Bohmann Bohmann Bohmann Bohmann Bohmann
[Vrh] Go down
http://www.alanmatuka.com
stain
cro chopper forum
cro chopper forum
stain


Broj postova : 2947
Godina imam : 913
Prebivalište : Unknown
Vozim : Canyon Roadlite 7.0
Na forumu od : 15.04.2008

lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Održavanje lanca i lančanika   lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 4 Icon_minitimened 21 stu 2010, 14:44

Možda tako ne treba, ali ja bi ga i dalje svakih 500 sprejom, a svakih 1000 na pranje....
[Vrh] Go down
Jack
cro chopper forum
cro chopper forum
Jack


Broj postova : 3028
Godina imam : 57
Prebivalište : Zagreb
Vozim : više ne vozim
Na forumu od : 29.04.2008

lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Održavanje lanca i lančanika   lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 4 Icon_minitimened 21 stu 2010, 14:48

stain je napisao/la:
Možda tako ne treba, ali ja bi ga i dalje svakih 500 sprejom, a svakih 1000 na pranje....

pa, to je i moja pretpostavka...
er lanac mora biti dizajniran da podnese kisu... bez toga da ga se svakodnevno maze kremicama lol
[Vrh] Go down
http://www.alanmatuka.com
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Održavanje lanca i lančanika   lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 4 Icon_minitimened 21 stu 2010, 14:59

nezamaraj se, ja lanac nasprejan svakih 800 - 1500 km, a očistin svake 3-4 000 k
nemoj koristiti ivasol nego obični dizel isisan iz susidovog traktora. ivasol nagriza oringove. čišćenje ide sa četkicon za zube, a podmazivanje sa castrol chain lube
[Vrh] Go down
Jack
cro chopper forum
cro chopper forum
Jack


Broj postova : 3028
Godina imam : 57
Prebivalište : Zagreb
Vozim : više ne vozim
Na forumu od : 29.04.2008

lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Održavanje lanca i lančanika   lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 4 Icon_minitimened 21 stu 2010, 15:06

magna je napisao/la:
nezamaraj se, ja lanac nasprejan svakih 800 - 1500 km, a očistin svake 3-4 000 k
nemoj koristiti ivasol nego obični dizel isisan iz susidovog traktora. ivasol nagriza oringove. čišćenje ide sa četkicon za zube, a podmazivanje sa castrol chain lube

hvala ti...
za ivasol sam cuo kao varijantu da se lanac temeljito odmasti...
i cuo sam ovo za O ringove...

jos jednom, hvala ti Very Happy
[Vrh] Go down
http://www.alanmatuka.com
medo
cro chopper forum
cro chopper forum
medo


Broj postova : 2710
Godina imam : 56
Prebivalište : selo kraj vestgejta
Vozim : yamaha 650 classic
Na forumu od : 01.01.2008

lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Održavanje lanca i lančanika   lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 4 Icon_minitimened 21 stu 2010, 15:39

ja sam svog našpricao cca 10 puta u 20000 km i sad promijenio lanac i lančanike,em mi je bed tj nemoguće čistit jer nemam centralni nogar pa mi je i podmazivanje sistzem gur-špri-gur.ali mislim da nema potrebe za previše lickanja ili ima?
[Vrh] Go down
http://www.radio-zapresic.hr/
rocky 61
cro chopper forum
cro chopper forum
rocky 61


Broj postova : 1738
Godina imam : 62
Prebivalište : Brčko BiH
Vozim : JL 250-5
Na forumu od : 01.05.2010

lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Održavanje lanca i lančanika   lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 4 Icon_minitimened 21 stu 2010, 16:41

medo je napisao/la:
ja sam svog našpricao cca 10 puta u 20000 km i sad promijenio lanac i lančanike,em mi je bed tj nemoguće čistit jer nemam centralni nogar pa mi je i podmazivanje sistzem gur-špri-gur.ali mislim da nema potrebe za previše lickanja ili ima?

Opiči ga jedno 80 km/h pa se nagni i oslušni kako klepeče i vidjet ćeš koliko je podmazivanje i čišćenje važno.osobito poslije kiše. Ja svoj preko zime čak namažem s kolomašću.
[Vrh] Go down
medo
cro chopper forum
cro chopper forum
medo


Broj postova : 2710
Godina imam : 56
Prebivalište : selo kraj vestgejta
Vozim : yamaha 650 classic
Na forumu od : 01.01.2008

lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Održavanje lanca i lančanika   lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 4 Icon_minitimened 21 stu 2010, 16:57

[quote="rocky 61"]
medo je napisao/la:
ja sam svog našpricao cca 10 puta u 20000 km i sad promijenio lanac i lančanike,em mi je bed tj nemoguće čistit jer nemam centralni nogar pa mi je i podmazivanje sistzem gur-špri-gur.ali mislim da nema potrebe za previše lickanja ili ima?

Opiči ga jedno 80 km/h pa se nagni i oslušni kako klepeče i vidjet ćeš koliko je podmazivanje i čišćenje važno.osobito poslije kiše. Ja svoj preko zime čak namažem s kolomašću.[/q ne čujem od muzike Very Happy
[Vrh] Go down
http://www.radio-zapresic.hr/
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 63
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Održavanje lanca i lančanika   lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 4 Icon_minitimened 21 stu 2010, 17:25

suludo je mazati lanac cesce nego je potrebno! Kada vidis da je suh, malo spricnes... i to je to.
Uostalom, pazi da te sprejanje ne dodje skuplje nego novi lanac.
Ja sam nabavio litricu ulja za podmazivanje lanca na motornim pilama (20kn) i sada cu vidjeti koliko ce dugo durati ulje, a koliko lanac. Zadnje mackanje lancolom je pokazalo da odlicno podnosi kisu!!!!!!

(meni ne smeta sto maaaalooooo zasprica felgu, jednostavno ju prebrisem.....)
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Održavanje lanca i lančanika   lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 4 Icon_minitimened 21 stu 2010, 17:37

IVASOL (i slični odmaščivaći) na bazi otapala je jedno od najgorih sredstava s kojim možeš tretirati lanac. Najvažniji dijelovi lanca su zatvoreni, i u njima se tvornički nalazi mast, koja podmazuje svornjake i unutrašnjost članaka lanca.

Dok traje ta mast, traje i sam lanac. IVASOL će sigurno prodrijeti unutar članaka lanca, otopit će tu mast, i iza toga lanac će propadati vrlo brzo, radit će na suho i trošiti se ubrzano. Za čišćenje lanaca izvana dovoljna je obična krpa, ili pak stara četkica za zube i malo nafte. Čak bi i WD-40 bilo dobro izbjegavati kod čišćenja, jer i on ima svojstva penetracije i otapanja masti.

IVASOL osim toga nagriza i površinu metala, i trajno joj mijenja izgled! Zato budite vrlo obzirni, i nemojte ga koristiti nigdje na vanjskoj površini motora. Vidio sam ovog ljeta ljepi BMW motocikl, kojega je bivši vlasnik odlučio oprati s Ivasolom, valjda će mu tako biti najlakše i najbrže. Ostali su trajni tragovi, izgrizena površina bloka motora, koja se više ne da popraviti.
[Vrh] Go down
Hellcat
man
man
Hellcat


Broj postova : 211
Godina imam : 46
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Kawasaki VN 800
Na forumu od : 09.04.2009

lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Održavanje lanca i lančanika   lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 4 Icon_minitimepon 22 stu 2010, 08:07

Jack je napisao/la:
stain je napisao/la:
Možda tako ne treba, ali ja bi ga i dalje svakih 500 sprejom, a svakih 1000 na pranje....

pa, to je i moja pretpostavka...
er lanac mora biti dizajniran da podnese kisu... bez toga da ga se svakodnevno maze kremicama lol

pogledaj lanac nakon vožnje po dobroj kiši- suh ko barut, elem, mazanje nakon svake kiše, čišćenje ? ne zamaram se previše s tim

pa ti onda svako drugo mazanje lanca isti i pereš, mislim da je to lagano pretjerivanje.....
[Vrh] Go down
stain
cro chopper forum
cro chopper forum
stain


Broj postova : 2947
Godina imam : 913
Prebivalište : Unknown
Vozim : Canyon Roadlite 7.0
Na forumu od : 15.04.2008

lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Održavanje lanca i lančanika   lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 4 Icon_minitimepon 22 stu 2010, 08:51

Hellcat je napisao/la:


pa ti onda svako drugo mazanje lanca isti i pereš, mislim da je to lagano pretjerivanje.....

Greska, ja ga niti mazem niti perem, imam remen Smile
[Vrh] Go down
stain
cro chopper forum
cro chopper forum
stain


Broj postova : 2947
Godina imam : 913
Prebivalište : Unknown
Vozim : Canyon Roadlite 7.0
Na forumu od : 15.04.2008

lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Održavanje lanca i lančanika   lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 4 Icon_minitimepon 22 stu 2010, 08:52

Da, krivo sam napisao, svakih 500 mazanje, svakih 2000 pranje, bar sam tako radio dok sam bio u lancima....
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Održavanje lanca i lančanika   lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 4 Icon_minitimepon 22 stu 2010, 18:59

Jack, vjerojatno si skratio vijek trajanja lanca ako si ga čistio sa IVASOLOM, "O" ringovi su izgubili svoje svojstvo, ali ako nema "O" ringova sve je OK i nastavi dalje sa IVASOLOM.

Kao što i magna reće, nafta je prava stvar za čišćenje lanca ali se ne ispire vodom jer tada je tek s.anje. Pusti se da se osući i obriše krpom. Prije špricanja sprejem za podmazivanje, staviš ga na nogaru ili nešto sl. i provozaš u prazno, može i kratak đir od 2-3 km. Višak će se razletiti a lanac malo zagrijati i bolje će se podmazati lanac i upiti sprej u sve procipe.
Nemaj te brine kiša, voda, blato snig.........pa da ga nakon svake vožnje čistiš i sprejaš. U normalnim uvjetima nasprejaj ga jednom mjesećno ili svakih 600-700 km i očisti svakih 2-3 tkm a po kiši i blatu-snijegu svaki drugi put kad ga sprejaš. I ne zaboravi samo lagani film spreja sa donje i gornje strane.

Taj motulov sprej mi je koristija sin za svoj lanac na maloj XT125 i trajao mu je 35tkm kad je mora zaminiti lanac, očistija ga je 4-5 puta u nafti a spreja kad bi ga ja uvatija za uho. Sad procjeni nakon koliko km ga je podmaziva kad je sprej toliko trajao.... Da ne govorim da vozi i po kiši i svemu i svaćemu i da dosta puta pada i kiša po njemu.....i da ne nabrajam dalje.

Lanac treba brigu ali ne toliku da mu budeš rob, a i onako ga na kraju baciš.

Zato vozi i guštaj........
[Vrh] Go down
Jack
cro chopper forum
cro chopper forum
Jack


Broj postova : 3028
Godina imam : 57
Prebivalište : Zagreb
Vozim : više ne vozim
Na forumu od : 29.04.2008

lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Održavanje lanca i lančanika   lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 4 Icon_minitimepon 22 stu 2010, 19:05

@ dragger
hvala ti...
nesto mi je iskrslo, pa nisam stigao ocistiti ivasolom... i to je vjerojatno dobro Very Happy

[Vrh] Go down
http://www.alanmatuka.com
mbani83
cro chopper forum
cro chopper forum
mbani83


Broj postova : 668
Godina imam : 55
Prebivalište : split
Vozim : čong-čonga
Na forumu od : 28.02.2010

lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Održavanje lanca i lančanika   lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 4 Icon_minitimečet 03 oľu 2011, 20:00

Ja sam prominio novi lanac kad sam kupio motor i napravio sa njim 20tkm .
Podmazujem ga u prosjeku svakih 500 km a pranje je bilo prvo tek prije misec dana kada je bio veći sloj masti za podmazivanje nego sam lanac. Very Happy
Oprao sam ga ivasolom ... napisali ste da je greška pa ćemo vidit njegovo ponašanje sada ...
Inače u ovih 20tkm nije bilo potrebe za pritezanjem , a sada ćemo da vidimo kako se ponaša.
Postupak čišćenja je bio da sam ga natopio ivasolom pustio 10tak min a zatim isprao minivashom.
Nakon toga sam ga upalio i dvije, tri min. zavrtio da izbaci iz sebe vodu nakon toga prvo polio WDeom da ga malo podmaže te nakon toga bez velikih okretaja podmazao sredstvom za mazanje lanca.
Nakon toga ostavio da miruje barem pola sata i nakon toga u điradu ... dancingbanana

Nakon đirade opet na štender i još jedno mazanje ...
[Vrh] Go down
nikomil1
man
man
nikomil1


Broj postova : 326
Godina imam : 45
Prebivalište : Skopje
Vozim : regal raptor dd50e-2 i dd350e-6
Na forumu od : 18.01.2011

lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 4 Empty
PostajNaslov: pocisten i podmazan lanac   lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 4 Icon_minitimesri 17 kol 2011, 21:03

evo danas po drugi put moj mali raptorcic od 50cc dobio ciscenje i podmazivanje lanca. do danas sam njime prosao 3030km.

prvo ciscenje bilo negde na od prilie 1800km ali ovo sam uradio malo ranije jer nisam imao sta da radim a i cini mi se da je ono fabricko mazivo bilo bolje nego ovaj sprej motul road. kao ono motul najbolji ali sumnjam da bi prosao 2000km jednim pranjem i podmazivanjem.

e sad posto sam jos pocetnik recite jel ovo dobro odradjeno?

- oprano
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/850/dsc00312u.jpg/
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/31/dsc00313vb.jpg/
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/268/dsc00314c.jpg/

-podmazano
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/684/dsc00315wo.jpg/
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/14/dsc00316qu.jpg/
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/89/dsc00317gz.jpg/

tanko nekako od prilike izgleda i lanac na spyderu sad ali njega nisam slikao (bilo mu je prvo ciscenje i podmazivanje na 1800km)
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Održavanje lanca i lančanika   lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 4 Icon_minitimesri 17 kol 2011, 23:31

Lanac bi trebalo podmazivati dosta češće, maksimalno nakon nekih 400 - 500 km. Kad si negdje na putu, ne možeš ga očistiti, ali podmazati ga barem možeš. I to s "unutarnje" strane, a isto tako i sa vanjske strane, odzada na stražnjem lančaniku.
[Vrh] Go down
nikomil1
man
man
nikomil1


Broj postova : 326
Godina imam : 45
Prebivalište : Skopje
Vozim : regal raptor dd50e-2 i dd350e-6
Na forumu od : 18.01.2011

lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Održavanje lanca i lančanika   lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 4 Icon_minitimesri 17 kol 2011, 23:45

palomas je napisao/la:
Lanac bi trebalo podmazivati dosta češće, maksimalno nakon nekih 400 - 500 km. Kad si negdje na putu, ne možeš ga očistiti, ali podmazati ga barem možeš. I to s "unutarnje" strane, a isto tako i sa vanjske strane, odzada na stražnjem lančaniku.

svakih 500?? affraid pa ja moram mazati svaki mesec onda .. ok dobro ako ne svaki ali onda svaki drugi. koliko kod nas kostaju sprej za ciscenje i podmazivanje bolje mi je da kupim novi lanac. jedno podmazivanje ode 1 boca za pranje (nekih 10evra) plus za podmazivanje 1 boca 10 evra (a podmazem sve u svemu 4 buta jednom bocom)

vise bi za sprejeve dao nego za gorivo (a motori su kao jeftin prevoz) :-( drzat cu se ja tih 1000-1500 za sad pa koliko izdrzi lanac toliko ... novi i onako nije skuplji od 30 evra (bar tako kaze prodavac)

u svakom slucaju hvala na savetu/opomeni
[Vrh] Go down
Sponsored content





lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Održavanje lanca i lančanika   lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 4 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Održavanje lanca i lančanika
[Vrh] 
Stranica 4 / 7.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Održavanje motocikla i opreme-
Forum(o)Bir: