Početna stranicaPretraľniklanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 5 610RegistracijaLogin

 

 Održavanje lanca i lančanika

Go down 
+50
poč85
Sos
Karlo
pinky
Hedo
maxart
Mačak
nikomil1
mbani83
Hellcat
rocky 61
medo
Jack
pegasus
GIBO56
free riderica
Meštra
Kum
lord
A13N
ebobovni
bero73
mungos
ica
duba
oluja
buba
gusgus
bananajoe
swileni
stain
klesoo
freshman
Vladek
Varga-GF
magna
huš
custom rider
palomas
jazz
zanotti
calc69
merla
cro.chopper
Tomo-vz
Safet(y)
dragger
Munja
Zmija
necchi
54 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Autor/icaPoruka
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Održavanje lanca i lančanika   lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 5 Icon_minitimesri 17 kol 2011, 23:59

nikomil1 je napisao/la:
palomas je napisao/la:
Lanac bi trebalo podmazivati dosta češće, maksimalno nakon nekih 400 - 500 km. Kad si negdje na putu, ne možeš ga očistiti, ali podmazati ga barem možeš. I to s "unutarnje" strane, a isto tako i sa vanjske strane, odzada na stražnjem lančaniku.

svakih 500?? affraid pa ja moram mazati svaki mesec onda .. ok dobro ako ne svaki ali onda svaki drugi. koliko kod nas kostaju sprej za ciscenje i podmazivanje bolje mi je da kupim novi lanac. jedno podmazivanje ode 1 boca za pranje (nekih 10evra) plus za podmazivanje 1 boca 10 evra (a podmazem sve u svemu 4 buta jednom bocom)

vise bi za sprejeve dao nego za gorivo (a motori su kao jeftin prevoz) :-( drzat cu se ja tih 1000-1500 za sad pa koliko izdrzi lanac toliko ... novi i onako nije skuplji od 30 evra (bar tako kaze prodavac)

u svakom slucaju hvala na savetu/opomeni


....bogme si dobar, 10Eza čiščenje Razz Evil or Very Mad .........pa kupi si litru nafte i peri.....samo akon 1500 km i tolikog sloja kojeg naneseš nečeš ga nikad oprati, a pogotovo kako treba...

[Vrh] Go down
freshman
cro chopper forum
cro chopper forum
freshman


Broj postova : 2151
Godina imam : 57
Prebivalište : zgb-dubrava
Vozim : regal raptor spyder cb 450, bmw f 650, HD sportster xl 1200c
Na forumu od : 13.04.2008

lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Održavanje lanca i lančanika   lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 5 Icon_minitimečet 18 kol 2011, 05:15

30 eura novi lanac????....ma uzimam odmah 2-3 pa da se nađe.....malo nafte,četkica za zube i pola sata zanimacije..
[Vrh] Go down
nikomil1
man
man
nikomil1


Broj postova : 326
Godina imam : 45
Prebivalište : Skopje
Vozim : regal raptor dd50e-2 i dd350e-6
Na forumu od : 18.01.2011

lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Održavanje lanca i lančanika   lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 5 Icon_minitimečet 18 kol 2011, 09:12

freshman je napisao/la:
30 eura novi lanac????....ma uzimam odmah 2-3 pa da se nađe.....malo nafte,četkica za zube i pola sata zanimacije..

da da 30-tak ali kvaliteta je upitna ... ko i za sve drugo sto nije paradajz, grozdje, paprika. samo su te stvari dobre kod nas What a Face

inace sto se tice cetkice cetkao sam ja jedno sat vremena samo da bude cisto .. jedino su me finansije hebali jer je onaj sprej za ciscenje skup ko zlato ali ok ...sledeci put probat cu sa benzinom/naftom to je bar 1.36 euro po litru za razlike od bocice spreja koja je 0.4litre i kosta 10 eura.

bilo kako bilo za sad smo ok ... maziva ima za jos jedno-dve prsknja jedino ostaje kupiti sredstvo za ciscenje (ovaj put benzin/nafta)
[Vrh] Go down
Mačak
cro chopper forum
cro chopper forum
Mačak


Broj postova : 607
Godina imam : 57
Prebivalište : NOVA GRADIŠKA
Vozim : DL 650A L4 V-STROM
Na forumu od : 12.03.2008

lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Održavanje lanca i lančanika   lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 5 Icon_minitimečet 18 kol 2011, 09:22

nikomil1 je napisao/la:
freshman je napisao/la:
30 eura novi lanac????....ma uzimam odmah 2-3 pa da se nađe.....malo nafte,četkica za zube i pola sata zanimacije..

da da 30-tak ali kvaliteta je upitna ... ko i za sve drugo sto nije paradajz, grozdje, paprika. samo su te stvari dobre kod nas What a Face

inace sto se tice cetkice cetkao sam ja jedno sat vremena samo da bude cisto .. jedino su me finansije hebali jer je onaj sprej za ciscenje skup ko zlato ali ok ...sledeci put probat cu sa benzinom/naftom to je bar 1.36 euro po litru za razlike od bocice spreja koja je 0.4litre i kosta 10 eura.

bilo kako bilo za sad smo ok ... maziva ima za jos jedno-dve prsknja jedino ostaje kupiti sredstvo za ciscenje (ovaj put benzin/nafta)
Ne benzin, koristi naftu, a ako misliš mjenjati samo lanac ni to ti nije dobra investicija, pošto se uz lanac troše i zupčanici i novi lanac na starim zupčanicima ne sjeda dobro, razmisli još ne jednom nego nekoliko puta o održavanju lanca svakih 500 km ti je sasvim ok. I da kada ga podmazuješ neka ti netko okreće kotač a ti nasprejaj jednoličan sloj po cijeloj dužini lanca i nemoj pretjerivati dovoljan je tanki film ulja i vozi miško.
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Održavanje lanca i lančanika   lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 5 Icon_minitimečet 18 kol 2011, 10:16

LANAC PODMažem svakih cca 1000 km jer ne vozim po kiši ni po makadamu, a ni brzine mi nisu velike. podmazujem u tankom sloju pa mi sprey za lanac (castrol cca 15 eura) traje godinu i po dana.
svakih 3000 km lanac operem četkicom i dieselom
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Održavanje lanca i lančanika   lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 5 Icon_minitimečet 18 kol 2011, 10:33

Što se čišćenja lanca tiče, nikad nisam kupio ni koristio nekakav poseban sprej za čišćenje... Ako se čišćenje radi relativno često, dovoljno je uzeti malo deblju krpu, koja će skinuti većinu naslaga - mješavinu ulja i prašine. Ako baš postoje zasušene naslage, malo dizela (nafte) nanesenih na lanac kistom, će otopiti naslage s lanca bez većih problema...

Nedavno sam kod Peveca slučajno naletio na novi sprej za lanac, za 30 kn dobije se velika doza tog spreja:

http://www.kgzelina.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=66&Itemid=79

S rezultatima sam više nego zadovoljan, sprej ujedno i otapa stare naslage, i dobro podmazuje (penetrira u članke lanca). Za malo novaca ovo je do sada najbolji sprej, kojeg sam isprobao.
[Vrh] Go down
maxart
cro chopper forum
cro chopper forum
maxart


Broj postova : 3064
Godina imam : 64
Prebivalište : Calgary
Vozim : H-D VRSCDX
Na forumu od : 03.10.2010

lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Održavanje lanca i lančanika   lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 5 Icon_minitimečet 18 kol 2011, 11:16

magna je napisao/la:
LANAC PODMažem svakih cca 1000 km jer ne vozim po kiši ni po makadamu, a ni brzine mi nisu velike. podmazujem u tankom sloju pa mi sprey za lanac (castrol cca 15 eura) traje godinu i po dana.
svakih 3000 km lanac operem četkicom i dieselom
šparamo aaaaaaaaa Evil or Very Mad . U pricinpu postoje neka pravila koja svatko treba prilagoditi svom naćinu eksploatacije dobar
[Vrh] Go down
http://www.airbrush-maxart.com
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Održavanje lanca i lančanika   lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 5 Icon_minitimečet 18 kol 2011, 11:33

maxart je napisao/la:
magna je napisao/la:
LANAC PODMažem svakih cca 1000 km jer ne vozim po kiši ni po makadamu, a ni brzine mi nisu velike. podmazujem u tankom sloju pa mi sprey za lanac (castrol cca 15 eura) traje godinu i po dana.
svakih 3000 km lanac operem četkicom i dieselom
šparamo aaaaaaaaa Evil or Very Mad . U pricinpu postoje neka pravila koja svatko treba prilagoditi svom naćinu eksploatacije dobar

nego šta nego šparamo, zato sve što ušparam ostavim u auto praonici Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
[Vrh] Go down
Hedo
cro chopper forum
cro chopper forum
Hedo


Broj postova : 3302
Godina imam : 37
Prebivalište : Santa Domenica
Vozim : Cruisera
Na forumu od : 16.07.2009

lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Održavanje lanca i lančanika   lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 5 Icon_minitimečet 18 kol 2011, 12:40

imam pitanje - Jel treba skidat lanac dok se pere? Tj. je li štetno da nafta s lanca ulazi tamo u dekl Question

btw nije li ovo tema za glavni forum What a Face već ima tema o ovome al eto...just askin Smile
[Vrh] Go down
pinky
cro chopper forum
cro chopper forum
pinky


Broj postova : 2862
Godina imam : 56
Prebivalište : Banja Luka
Vozim : Keeway Cruiser 250
Na forumu od : 23.01.2010

lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Održavanje lanca i lančanika   lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 5 Icon_minitimečet 18 kol 2011, 13:11

Što se mene lično tiče, prošle sedmice radio drugo generalno čišćenjne lanca, a to podrazumijeva skidanje, dekla, lanca na spojnicu i zupčanika, sve sam oprao u benz. 95-om .Postupak je vrlo jednostavan. Uzeo sam stari pvc kanister od 3.litre presjek isti uduž,nasuo 3 deci bezolovnog, potopio lanac u isti , okreuoo 2-3 puta, prosuo benzin, ulio novi i četkicom za zube prešao komplet lanac,sve to je trajalo 10-tak minuta , a zatim rastresao isti, obrisao krpom i po čišćenju lančanika i kućišta, sve fino posušio, posložio nazad i sklopio. Lanac sam posprejao silikonskim sprejom kupljenim u moto-šopu, i to je to. Saglasan sam da lanac treba održavati i redovno podmazivati, ja konkretno između 400-5oo km. Nije mi se dalo fotkati ali je učinak jako uočljiv-............. dobar cuga biker2
[Vrh] Go down
Karlo
cro chopper forum
cro chopper forum
Karlo


Broj postova : 4028
Godina imam : 74
Prebivalište : Sibinj
Vozim : BMW R 1200 RT
Na forumu od : 03.06.2010

lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Održavanje lanca i lančanika   lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 5 Icon_minitimečet 18 kol 2011, 13:17

pinky je napisao/la:
Što se mene lično tiče, prošle sedmice radio drugo generalno čišćenjne lanca, a to podrazumijeva skidanje, dekla, lanca na spojnicu i zupčanika, sve sam oprao u benz. 95-om .Postupak je vrlo jednostavan. Uzeo sam stari pvc kanister od 3.litre presjek isti uduž,nasuo 3 deci bezolovnog, potopio lanac u isti , okreuoo 2-3 puta, prosuo benzin, ulio novi i četkicom za zube prešao komplet lanac,sve to je trajalo 10-tak minuta , a zatim rastresao isti, obrisao krpom i po čišćenju lančanika i kućišta, sve fino posušio, posložio nazad i sklopio. Lanac sam posprejao silikonskim sprejom kupljenim u moto-šopu, i to je to. Saglasan sam da lanac treba održavati i redovno podmazivati, ja konkretno između 400-5oo km. Nije mi se dalo fotkati ali je učinak jako uočljiv-............. dobar cuga biker2

Bravo Pinky , dobro si to napravio i još bolje opisao . dobar
[Vrh] Go down
medo
cro chopper forum
cro chopper forum
medo


Broj postova : 2710
Godina imam : 56
Prebivalište : selo kraj vestgejta
Vozim : yamaha 650 classic
Na forumu od : 01.01.2008

lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Održavanje lanca i lančanika   lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 5 Icon_minitimečet 18 kol 2011, 13:21

Mene je sram reć Da nikad nisam oprao lanac a pdmazivanje jedno 5,6 puta dosad ,prvi trajao 21000,sad sam na 25 pa kad ovo čitam dođem u napast da i ja počnem mazat
[Vrh] Go down
http://www.radio-zapresic.hr/
Hedo
cro chopper forum
cro chopper forum
Hedo


Broj postova : 3302
Godina imam : 37
Prebivalište : Santa Domenica
Vozim : Cruisera
Na forumu od : 16.07.2009

lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Održavanje lanca i lančanika   lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 5 Icon_minitimečet 18 kol 2011, 13:22

I sam sam mislio tako napravit ali svejedno falalepa Pinky na detaljima dobar
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Održavanje lanca i lančanika   lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 5 Icon_minitimečet 18 kol 2011, 13:34

Ovo što Pinky piše odnosti se (vjerojatno) na standardni lanac (bez gumenih brtvi ili ringova), i to onaj koji ima spojnicu, dakle nije zakovan...

Većina boljih (kvalitetnijih) lanaca ima gumene O ili X ringove (brtve), kojima je funkcija spriječiti prodor vode i prljavšitine unutar članaka lanca. Za takve lance se ne preporuča pranje s benzinom, jer on može "pojesti" te gumene ringove... Osim toga, unutrašnjost članaka napunjena je (tvornički) sa mašću, i što se takvi lanci više peru s otapalima, brže se ispire mast iz članaka... A lanac koji je suh iznutra (u člancima) troši se ubrzano, što se na kraju detektira kao parcijalno istegnuti lanac.

Zato je najbolje krpu natopiti u nafti, i prevući je nekoliko puta po lancu. Iza toga lanac se naspreja, ostavi se da maziivo uđe u unutrašnjost, a višak maziva izvana može se kasnije lagano obrisati sa krpom.
[Vrh] Go down
Karlo
cro chopper forum
cro chopper forum
Karlo


Broj postova : 4028
Godina imam : 74
Prebivalište : Sibinj
Vozim : BMW R 1200 RT
Na forumu od : 03.06.2010

lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Održavanje lanca i lančanika   lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 5 Icon_minitimečet 18 kol 2011, 13:48

Evo kako sam ja to radio dok sam imao VN 800 . Lanac je bio zakovan ( nije imao spojnicu ) . Prao sam ga Ivasolom i kistom za bojanje radijatora , zatim dobro isprao minivošem , provozao se na kavu i nazad i po povratku našpricao motulovim sprejem . Prodao sam ga Šošu sa više od 40 tisuća kilometara u super stanju .Šoš je kasnije mjenjao cijeli set , ali ne znam na koliko kilometara .
Možda on , ako ovo pročita , napiše .
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Održavanje lanca i lančanika   lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 5 Icon_minitimečet 18 kol 2011, 14:08

U svakom manualu od motora koji ima lanac (s O-Ringovima) jasno piše da treba izbjegavati korištenje nagrizajućih sredstava, koja mogu uništiti gumene brtve. Ivasol je izuzetno agresivan, to je odmaščivač koji nagriza gumene brtve.

http://www.didchain.com/chainMaintenance.html

Ovdje je prikazana sva mudrost oko održavanja lanca:

https://www.youtube.com/watch?v=80CESYb6bbM
[Vrh] Go down
Karlo
cro chopper forum
cro chopper forum
Karlo


Broj postova : 4028
Godina imam : 74
Prebivalište : Sibinj
Vozim : BMW R 1200 RT
Na forumu od : 03.06.2010

lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Održavanje lanca i lančanika   lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 5 Icon_minitimečet 18 kol 2011, 14:23

Ivasol je agresivan tamo gdje treba , a to je masnoća . Da je agresivan kad je u pitanju guma ne bi se njime prali automobilski motori .
A vijek lanca na mome bivšem motoru to i dokazuje .
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Održavanje lanca i lančanika   lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 5 Icon_minitimečet 18 kol 2011, 14:32

Vidio sam dosta aluminijskih blokova motora (i jedan BMW motor prošloga ljeta), kojima je površina doslovno uništena od Ivasola.. Tek u novije vrijeme pojavio se Ivasol CS, koji je nešto blaži oog starog Ivasola. Od nega je i boja pobijelila, nagrizao je i plastiku, i gumu, i sve mekše metalne legure....
[Vrh] Go down
nikomil1
man
man
nikomil1


Broj postova : 326
Godina imam : 45
Prebivalište : Skopje
Vozim : regal raptor dd50e-2 i dd350e-6
Na forumu od : 18.01.2011

lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Održavanje lanca i lančanika   lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 5 Icon_minitimečet 18 kol 2011, 14:55

nisam ni znao da ce post oko pranja i podmazivanja lanca pobuditi toliki interes... bas mi je drago sto vidim kako svi iznose svoja licna iskustva i misljenja.

dancingbanana dancingbanana dancingbanana
[Vrh] Go down
Karlo
cro chopper forum
cro chopper forum
Karlo


Broj postova : 4028
Godina imam : 74
Prebivalište : Sibinj
Vozim : BMW R 1200 RT
Na forumu od : 03.06.2010

lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Održavanje lanca i lančanika   lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 5 Icon_minitimečet 18 kol 2011, 15:12

Ja to nikad nisam vidio , a imam dosta godina na plećima i puno iskustva s tim sredstvom . I sada kolega i ja ponekad motore , kad su jako prljavi , peremo ivasolom ( on ima Hondu VFR 800 staru dvije godine ) .
Ivasol dobijemo u jednom servisu građevinskih strojeva i neznam koja mu je oznaka . Čovjek ga natoči iz bureta ( kad šef nije u blizini ) . Very Happy
I još nešto , bijeli zid na gumama perem njime .
Više neću pisat , jer vidim da se udaljavamo od teme .
[Vrh] Go down
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum
Safet(y)


Broj postova : 6849
Godina imam : 57
Prebivalište : Našice, Zagreb, Ploče, a i tko zna gdje još sve :)
Vozim : V-Rod
Na forumu od : 31.10.2007

lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Održavanje lanca i lančanika   lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 5 Icon_minitimečet 18 kol 2011, 16:58

Hedo je napisao/la:

btw nije li ovo tema za glavni forum What a Face već ima tema o ovome al eto...just askin Smile

..za glavni bas i nije ali mogla bi i gdje sve ove ostale... Very Happy

https://cro-chopper.forumcroatian.com/t9632-odrzavanje-lanca-i-kisa?highlight=lanca

https://cro-chopper.forumcroatian.com/t3235-odrzavanje-lanca?highlight=lanca

https://cro-chopper.forumcroatian.com/t6869-odrzavanje-lanca?highlight=lanca

https://cro-chopper.forumcroatian.com/t1476-eisaenje-lanca?highlight=lanca

...a mozda bi se dala pronaci jos pokoja varijacija na temu...

_________________
.. Mark Twain: "Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoju razinu, a onda pobijediti na iskustvo"..

*** Flickr Photos
[Vrh] Go down
https://www.flickr.com/photos/144415026@N07
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Održavanje lanca i lančanika   lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 5 Icon_minitimečet 18 kol 2011, 23:36

[quote="nikomil1 slobodno prebaci gde mislis da spada druze! ja sam cisto onako iz dosade reko ajde da se pohvalim kako sam izribao lanac :-) zato sam i bacio u bircuz.[/quote]

.......ne mogu virovati, postoje četiri teme i ti otvaraš petu. Kako je safet-y našao te četiri tako si mogao i ti.
Ovako je sve zbrda-zdola, nepregledno.

Evo ja sam spojio sve u jednu, ima 9 stranica......... pobrisao nebitne stvari a ima za brisanje puno toga. Kad uvatim vrimena, cijelu naslovnu temu ću proanalizirati i pobrisati sve ono što nije vezano za istu. Mislim da je sa lancem sve rečeno i svatkoće nači ono što mu je potrebno.
[Vrh] Go down
Sos
man
man
Sos


Broj postova : 268
Godina imam : 52
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : Kawasaki VN 800
Na forumu od : 16.06.2011

lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Održavanje lanca i lančanika   lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 5 Icon_minitimesri 24 kol 2011, 12:28

Karlo je napisao/la:
Evo kako sam ja to radio dok sam imao VN 800 . Lanac je bio zakovan ( nije imao spojnicu ) . Prao sam ga Ivasolom i kistom za bojanje radijatora , zatim dobro isprao minivošem , provozao se na kavu i nazad i po povratku našpricao motulovim sprejem . Prodao sam ga Šošu sa više od 40 tisuća kilometara u super stanju .Šoš je kasnije mjenjao cijeli set , ali ne znam na koliko kilometara .
Možda on , ako ovo pročita , napiše .


i izgleda da si super radio...kad sam ga kupio od tebe sa nekih 41.500km po zimi,ja napravio nekih 1000km,i u 5.mjesecu otišo u KMS sa znači nekih 42.500km...frajeri su ostali zapanjeni kako su mašina i lanac i lančanici u odličnom stanju...ja pito jel treba mjenjat lanac i lančanike,a oni rekli da iako super izgleda(kao novi),da bi bilo dobro promijeniti zbog same sigurnosti tj. zamora materijala,za svaki slučaj...sad imam 53.500km,znači sa novim lancem sam prešao 11 000km,i kad ga gledam(iako ga redovito čistim naftom,kistom i podmazujem ga),onaj stari prvobitni Karlin lanac mi je izgledao 10x bolje.Zato Karlo svaka ti čast dobar
[Vrh] Go down
Hedo
cro chopper forum
cro chopper forum
Hedo


Broj postova : 3302
Godina imam : 37
Prebivalište : Santa Domenica
Vozim : Cruisera
Na forumu od : 16.07.2009

lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Održavanje lanca i lančanika   lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 5 Icon_minitimepon 05 ruj 2011, 19:45

pinky je napisao/la:
Što se mene lično tiče, prošle sedmice radio drugo generalno čišćenjne lanca, a to podrazumijeva skidanje, dekla, lanca na spojnicu i zupčanika, sve sam oprao u benz. 95-om .Postupak je vrlo jednostavan. Uzeo sam stari pvc kanister od 3.litre presjek isti uduž,nasuo 3 deci bezolovnog, potopio lanac u isti , okreuoo 2-3 puta, prosuo benzin, ulio novi i četkicom za zube prešao komplet lanac,sve to je trajalo 10-tak minuta , a zatim rastresao isti, obrisao krpom i po čišćenju lančanika i kućišta, sve fino posušio, posložio nazad i sklopio. Lanac sam posprejao silikonskim sprejom kupljenim u moto-šopu, i to je to. Saglasan sam da lanac treba održavati i redovno podmazivati, ja konkretno između 400-5oo km. Nije mi se dalo fotkati ali je učinak jako uočljiv-............. dobar cuga biker2

evo danas obavio sve na identičan način, ...nakon 15 500 km lanac je igledao katastrofalno, pun naslaga, čak je bilo i tragova hrđe...
lanac i lančanici su sad kao novi, ja prezadovoljan dancingbanana cuga
[Vrh] Go down
swileni
cro chopper forum
cro chopper forum
swileni


Broj postova : 2540
Godina imam : 34
Prebivalište : 53nja
Vozim : Suzuki sv650s
Na forumu od : 13.06.2009

lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Održavanje lanca i lančanika   lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 5 Icon_minitimepon 05 ruj 2011, 22:04

meni se lanac razvukao podosta,ovo je vec 2 put da je tako,pa me zanima dal bi mogao skratit lanac za kariku..?
[Vrh] Go down
Sponsored content





lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Održavanje lanca i lančanika   lanca - Održavanje lanca i lančanika - Page 5 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Održavanje lanca i lančanika
[Vrh] 
Stranica 5 / 7.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Održavanje motocikla i opreme-
Forum(o)Bir: