Početna stranicaPretraľnikPomoć!! R1200C se gasi na leru!  - Page 2 610RegistracijaLogin

 

 Pomoć!! R1200C se gasi na leru!

Go down 
+8
merla
Kingman
emirharley
Acyd
magna
palomas
Safet(y)
zagy
12 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8666
Godina imam : 51
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Pomoć!! R1200C se gasi na leru!  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pomoć!! R1200C se gasi na leru!    Pomoć!! R1200C se gasi na leru!  - Page 2 Icon_minitimeuto 19 lip 2012, 10:29

bobinu nećeš izolirati sa duct tape, to ti je napon od 10000V koji ni izolirka ne drži. koliko ja znam niko nije uspio "popraviti bobinu"
ali da je bobina kvar ti se n bi dešavao samo na minimumu kad je napon najmanji
[Vrh] Go down
zagy
man
man



Broj postova : 21
Godina imam : 1949
Prebivalište : zagreb
Vozim : BMW R1200C
Na forumu od : 10.07.2009

Pomoć!! R1200C se gasi na leru!  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pomoć!! R1200C se gasi na leru!    Pomoć!! R1200C se gasi na leru!  - Page 2 Icon_minitimeuto 19 lip 2012, 10:50

magna je napisao/la:
bobinu nećeš izolirati sa duct tape, to ti je napon od 10000V koji ni izolirka ne drži. koliko ja znam niko nije uspio "popraviti bobinu"
ali da je bobina kvar ti se n bi dešavao samo na minimumu kad je napon najmanji

Jučer sam vidio dvije "popravljene bobine" na CL-u! Wink

Motor je prije 30-tak tisuća imao isti problem ko moj i Sitny je to riješio zaljevanjem bobina nekakvom smjesom (jbg. zaboravio kojom) koja se stvrdne i poslije ju "pobrusio" da ne bude predebela.

E sad, dak tejp je moja ideja, samo da vidim jel to to!
U Tomiću, danas zvao, nakon šta mije čovjek dao 15% popusta, jedna bobina košta 733 kn!

Ok, puno mi je, ali dao bi to ak to rješava moj problem! A to bi probao vidjeti sa omatanjem dak tejpom.

Jel ima ko bolju ideju?
[Vrh] Go down
mrljo#2
cro chopper forum
cro chopper forum
mrljo#2


Broj postova : 1668
Godina imam : 52
Prebivalište : 45°27'48.03"S 15°31'13.30"I
Vozim : HD - FLHTCUI '97
Na forumu od : 14.08.2010

Pomoć!! R1200C se gasi na leru!  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pomoć!! R1200C se gasi na leru!    Pomoć!! R1200C se gasi na leru!  - Page 2 Icon_minitimeuto 19 lip 2012, 10:58

....probaj s onim termo bozirom za strujne izolacije, ima ih svakakvih promjera....neznam kak izgleda ta bobina, no ovaj bozir kad se zagrijava, prilagodi po kabelu, odnosno u tvom slucaju bobini.....moras ga sam odrezati malo vise od mjere jer se kod zagrijavanja stisne...


Zadnja promjena: mrljo#2; uto 19 lip 2012, 11:39; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
https://dragonflynsg.weebly.com
Cube
man
man
Cube


Broj postova : 319
Godina imam : 39
Prebivalište : Zagreb
Vozim : yamaha XJ6n
Na forumu od : 19.08.2011

Pomoć!! R1200C se gasi na leru!  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pomoć!! R1200C se gasi na leru!    Pomoć!! R1200C se gasi na leru!  - Page 2 Icon_minitimeuto 19 lip 2012, 10:59

magna je napisao/la:
bobinu nećeš izolirati sa duct tape, to ti je napon od 10000V koji ni izolirka ne drži. koliko ja znam niko nije uspio "popraviti bobinu"
ali da je bobina kvar ti se n bi dešavao samo na minimumu kad je napon najmanji

Nemora bit, pri nižim okretajima izboj je vremenski rjeđi i ima gdje preskočiti, na višim je češći i bez obzira kaj tu i tam izleti i dalje većina prođe na svjećicu i nemora ju osjetiti. Imao sam auto sa 8 bobina i 8 svjećica u 4 cilindra (Alfin TS). Tri bobine su riknule i nisam ni osjetio osim u leru....

Logika je ako su parametri ok i senzori rade onda je uzrok negdje u nečem što senzori ne očitavaju. Bobina je dobar izbor za start. Provjeri još jednu stvar ma kako ti se glupo činilo, objasnit ću.

Provjeri alternator/regler. Upravo je to bio razlog mojim istim problemima kao i tebi, samo kaj je moj još dodatno tome tu i tamo cukal. Naime ako ti nepravilno puni (malo da malo ne) mogući su problemi kakve opisuješ. Svatko ko zna s unimerom raditi može ti izmjeriti napon punjenja kad je hladan i onda opet kad je motor vruć.
[Vrh] Go down
zagy
man
man



Broj postova : 21
Godina imam : 1949
Prebivalište : zagreb
Vozim : BMW R1200C
Na forumu od : 10.07.2009

Pomoć!! R1200C se gasi na leru!  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pomoć!! R1200C se gasi na leru!    Pomoć!! R1200C se gasi na leru!  - Page 2 Icon_minitimečet 21 lip 2012, 08:30

Fala za sve savjete!

Jučer sam uspio nabaviti nekakv dak tejp koji bi trebao (po mojoj procjeni) izdržati neku veču temperaturu...

Omotao sam bobinu u par slojeva......sav se preznojio na onoj vručini....i imao malo vremena za probat..
a pošto su tu neki članovi trebali bit na cugi u kvartu, a ja bio željan hladne pive....dio od tog vremena sam potrošio u bircu, ali ekipe NEMA! Razz Drugi put su dužni rundu! Very Happy

Uglavnom, malo sam se provozao i čini mi se bolje, tj. nije krepal nijednom iako sam ga provocirao! ...hahaha!
E sad, jel se nije dosta zgrijal jer baš nisam imao vremena (iako več je trebal) ili je to to!

Danas idem na more s njim, pa ču točno znat!
Javim se .... dal i treba zaključati temu ! Very Happy
Ili idem mjerit alternator... ili ..... Evil or Very Mad
[Vrh] Go down
merla
cro chopper forum
cro chopper forum
merla


Broj postova : 3774
Godina imam : 53
Prebivalište : Zg
Vozim : road star warrior, honda valkyrie interstate
Na forumu od : 13.12.2007

Pomoć!! R1200C se gasi na leru!  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pomoć!! R1200C se gasi na leru!    Pomoć!! R1200C se gasi na leru!  - Page 2 Icon_minitimečet 21 lip 2012, 14:38

zagy je napisao/la:
Fala za sve savjete!

Jučer sam uspio nabaviti nekakv dak tejp koji bi trebao (po mojoj procjeni) izdržati neku veču temperaturu...

Omotao sam bobinu u par slojeva......sav se preznojio na onoj vručini....i imao malo vremena za probat..
a pošto su tu neki članovi trebali bit na cugi u kvartu, a ja bio željan hladne pive....dio od tog vremena sam potrošio u bircu, ali ekipe NEMA! Razz Drugi put su dužni rundu! Very Happy

Uglavnom, malo sam se provozao i čini mi se bolje, tj. nije krepal nijednom iako sam ga provocirao! ...hahaha!
E sad, jel se nije dosta zgrijal jer baš nisam imao vremena (iako več je trebal) ili je to to!

Danas idem na more s njim, pa ču točno znat!
Javim se .... dal i treba zaključati temu ! Very Happy
Ili idem mjerit alternator... ili ..... Evil or Very Mad

odgovori po redu pisanja:

dobar

Embarassed cuga dobar

rendeer

Evil or Very Mad



neka čita ko zna lol!


_________________
work to ride - ride to work

growing old is mandatory - growing up is optional

www.mkfireriders.com
[Vrh] Go down
http://www.mkfireriders.com/
zagy
man
man



Broj postova : 21
Godina imam : 1949
Prebivalište : zagreb
Vozim : BMW R1200C
Na forumu od : 10.07.2009

Pomoć!! R1200C se gasi na leru!  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pomoć!! R1200C se gasi na leru!    Pomoć!! R1200C se gasi na leru!  - Page 2 Icon_minitimečet 21 lip 2012, 14:45

Dobar!

dobar
[Vrh] Go down
Arahat
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 1
Godina imam : 54
Prebivalište : Tuzla
Vozim : BMW R1200C
Na forumu od : 01.11.2014

Pomoć!! R1200C se gasi na leru!  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pomoć!! R1200C se gasi na leru!    Pomoć!! R1200C se gasi na leru!  - Page 2 Icon_minitimepet 24 lip 2016, 09:51

Imam pitanje na ovu temu. Kada se zagrije motor i kada otpustim ručicu gasa (motor BMW R1200C) zna li itko da li se konstrukcija leptira gasa vraća (naslanja) na granični vijak ili ne? Hvala!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Pomoć!! R1200C se gasi na leru!  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pomoć!! R1200C se gasi na leru!    Pomoć!! R1200C se gasi na leru!  - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Pomoć!! R1200C se gasi na leru!
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» podesavanje rada motora na stangasu u leru
» Jacina gasa na leru -keeway curusier 250
» VN 900 2013 gasi se u voznji

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Tehnika-
Forum(o)Bir: