Početna stranicaPretraľnikpodesavanje rada motora na stangasu u leru 610RegistracijaLogin

 

 podesavanje rada motora na stangasu u leru

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Bosqeto
cro chopper forum
cro chopper forum
Bosqeto


Broj postova : 3849
Godina imam : 40
Prebivalište : Ljubuski
Vozim : Yamaha MT-01 i Suzuki B-King
Na forumu od : 16.11.2010

podesavanje rada motora na stangasu u leru Empty
PostajNaslov: podesavanje rada motora na stangasu u leru   podesavanje rada motora na stangasu u leru Icon_minitimened 20 svi 2012, 08:29

kao sto svi znamo,
svaki motor ima svoje radne obrtaje u leru na stangasu,
sada me zanima kako se to podesava kod motora koji nemaju obrtommjer,
a vecina choppera ga nema,

bas sam neki dan nosio kosilicu kod majstora na redovni servis,
on je na njoj podesavao obrtaje putem nekog uredjaja koji kao mjeri buku,
upalio kosilicu,stao na odredjenu udaljenost od nje te aktivirao uredjaj,
obrtaji su bili je malko ispod,on podigao do tvornicke vrijednosti i to je to,

kakav je princip sa stelanjem kod nasih masina da li je tko upoznat Question

unaprijed hvala


Zadnja promjena: Bosqeto; ned 20 svi 2012, 11:34; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
stain
cro chopper forum
cro chopper forum
stain


Broj postova : 2947
Godina imam : 913
Prebivalište : Unknown
Vozim : Canyon Roadlite 7.0
Na forumu od : 15.04.2008

podesavanje rada motora na stangasu u leru Empty
PostajNaslov: Re: podesavanje rada motora na stangasu u leru   podesavanje rada motora na stangasu u leru Icon_minitimened 20 svi 2012, 08:45

ja to radim po sluhu, ustvari u servisu su mi nastelali, a ja sam snimio i tu i tamo usporedim Very Happy
[Vrh] Go down
lunaroid
cro chopper forum
cro chopper forum
lunaroid


Broj postova : 547
Godina imam : 50
Prebivalište : Zagabria
Vozim : Harley Davidson
Na forumu od : 29.08.2009

podesavanje rada motora na stangasu u leru Empty
PostajNaslov: Re: podesavanje rada motora na stangasu u leru   podesavanje rada motora na stangasu u leru Icon_minitimened 20 svi 2012, 11:34

Ukoliko nije mijenjan filter zraka i/ili auspuh, ler gas bi u teoriji uvijek trebao biti isti...u praksi ga treba podešavati kad ti rokne gas sajla, kad natočiš neuvjerljiv Inin benzin, ... I tako dalje...

Na royal enfieldu ga podešavam svaki put prije a nekad i u toku vožnje...toliko se trese da to trba stalno dotezati...

Mislim da je idealan ler gas najniži mogući broj okretaja, a da pritom motor NORMALNO radi, dakle bez kihanja i da odmah i dobro prihvaća gas.

Siguran sam da svaki vlasnik to može doštimati po uhu.
[Vrh] Go down
Bosqeto
cro chopper forum
cro chopper forum
Bosqeto


Broj postova : 3849
Godina imam : 40
Prebivalište : Ljubuski
Vozim : Yamaha MT-01 i Suzuki B-King
Na forumu od : 16.11.2010

podesavanje rada motora na stangasu u leru Empty
PostajNaslov: Re: podesavanje rada motora na stangasu u leru   podesavanje rada motora na stangasu u leru Icon_minitimened 20 svi 2012, 11:37

lunaroid je napisao/la:
Ukoliko nije mijenjan filter zraka i/ili auspuh, ler gas bi u teoriji uvijek trebao biti isti...u praksi ga treba podešavati kad ti rokne gas sajla, kad natočiš neuvjerljiv Inin benzin, ... I tako dalje...

Na royal enfieldu ga podešavam svaki put prije a nekad i u toku vožnje...toliko se trese da to trba stalno dotezati...

Mislim da je idealan ler gas najniži mogući broj okretaja, a da pritom motor NORMALNO radi, dakle bez kihanja i da odmah i dobro prihvaća gas.

Siguran sam da svaki vlasnik to može doštimati po uhu.

naravno da i ja to odradim po sluhu,
fino radi kada je na najnizim obrtajima,ali kada je vruc,
hladan se gasi i moras davati cok,lagano ga ugrijati pa tek onda na drum,
a to ponekad umara,
nadalje neki dan sjedim u bikerskom drustvu i bila ta prica,
pojedini tvrde da ni nije dobro da motor radi ispod *svojih tvornickih radnih obrtaja* Exclamation

sta ekipa misli Question
[Vrh] Go down
lunaroid
cro chopper forum
cro chopper forum
lunaroid


Broj postova : 547
Godina imam : 50
Prebivalište : Zagabria
Vozim : Harley Davidson
Na forumu od : 29.08.2009

podesavanje rada motora na stangasu u leru Empty
PostajNaslov: Re: podesavanje rada motora na stangasu u leru   podesavanje rada motora na stangasu u leru Icon_minitimened 20 svi 2012, 12:00

Bosqeto je napisao/la:
lunaroid je napisao/la:
Ukoliko nije mijenjan filter zraka i/ili auspuh, ler gas bi u teoriji uvijek trebao biti isti...u praksi ga treba podešavati kad ti rokne gas sajla, kad natočiš neuvjerljiv Inin benzin, ... I tako dalje...

Na royal enfieldu ga podešavam svaki put prije a nekad i u toku vožnje...toliko se trese da to trba stalno dotezati...

Mislim da je idealan ler gas najniži mogući broj okretaja, a da pritom motor NORMALNO radi, dakle bez kihanja i da odmah i dobro prihvaća gas.

Siguran sam da svaki vlasnik to može doštimati po uhu.

naravno da i ja to odradim po sluhu,
fino radi kada je na najnizim obrtajima,ali kada je vruc,
hladan se gasi i moras davati cok,lagano ga ugrijati pa tek onda na drum,
a to ponekad umara,
nadalje neki dan sjedim u bikerskom drustvu i bila ta prica,
pojedini tvrde da ni nije dobro da motor radi ispod *svojih tvornickih radnih obrtaja* Exclamation

sta ekipa misli Question


Što se čoka tiče, ako je hladan, to mi zvuči normalno...mislim da je i inače za motor dobro da odradi koju minutu i zagrije se prije nego se krene vozit...iz milijun razloga.

Harley sa powercommanderom radi upravo isto, sam...vidljivo na mjeraču okretaja. Uvijek na hladno ga pali sa automatskim "čokom", i postepeno ga spušta kako se motor zagrijava.

Složio bih se s tvojim bikerskim društvom jer je stvar očita: ako se misli na ler gas, on ima za svaki stroj samo tri mogućnosti: previsok, taman i pre nizak...

Ako je prenizak, onda ne radi ravnomjerno, gasi se, slabo i sa zadrškom prihvaća gas.
Takav motor je teže upaliti kad je hladan.

A ako se misli na vožnju u nekim idealnim okretajima - i tu se slažem, jer ako se voziš npr 40 u petoj brzini, izazivaš tzv. Slugging, pati sve od mjenjača pa nadalje...

Vjerujem da bi se moglo naći povoljnih obrtomjera, samo treba obratiti pažnju kakav se uzima...bitne informacije su broj cilindara i tvornički raspon okretaja, od - do.
[Vrh] Go down
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum
Safet(y)


Broj postova : 6849
Godina imam : 57
Prebivalište : Našice, Zagreb, Ploče, a i tko zna gdje još sve :)
Vozim : V-Rod
Na forumu od : 31.10.2007

podesavanje rada motora na stangasu u leru Empty
PostajNaslov: Re: podesavanje rada motora na stangasu u leru   podesavanje rada motora na stangasu u leru Icon_minitimened 20 svi 2012, 12:37

..svaki motor ima tocno odredjen broj okretaja motora zagrijanog na radnu tempertaturu i taj podatak se moze naci u svakom service manualu... isto tako, ako ne postoji ugradjen obrtomjer, nije nikakav problem odrediti ga u svakom servisu.. i broj okretaja ne smije biti prenizak, iako svi mi volimo da u leru bude sto nizi, kako bi mogli uzivati u zvuku V-Twina.. Very Happy

_________________
.. Mark Twain: "Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoju razinu, a onda pobijediti na iskustvo"..

*** Flickr Photos
[Vrh] Go down
https://www.flickr.com/photos/144415026@N07
Bosqeto
cro chopper forum
cro chopper forum
Bosqeto


Broj postova : 3849
Godina imam : 40
Prebivalište : Ljubuski
Vozim : Yamaha MT-01 i Suzuki B-King
Na forumu od : 16.11.2010

podesavanje rada motora na stangasu u leru Empty
PostajNaslov: Re: podesavanje rada motora na stangasu u leru   podesavanje rada motora na stangasu u leru Icon_minitimened 20 svi 2012, 14:05

Safet(y) je napisao/la:
..svaki motor ima tocno odredjen broj okretaja motora zagrijanog na radnu tempertaturu i taj podatak se moze naci u svakom service manualu... isto tako, ako ne postoji ugradjen obrtomjer, nije nikakav problem odrediti ga u svakom servisu.. i broj okretaja ne smije biti prenizak, iako svi mi volimo da u leru bude sto nizi, kako bi mogli uzivati u zvuku V-Twina.. Very Happy

kad se vec ovo spominje moram spomenuti Harley Heritage Softail od jednog mog jarana,
on je nastiman na da radina 0.5 obrtaja,
kako klacka to je cudo,kao da ce se u svakom taktu izgasiti,ali se ne izgasi,
predivan zvuk dobar

ja cu kada bacim djir do Splita svratiti do Piccila ili Pribudica,da to stelnem na tvornicki pravo dobar
[Vrh] Go down
Sponsored content





podesavanje rada motora na stangasu u leru Empty
PostajNaslov: Re: podesavanje rada motora na stangasu u leru   podesavanje rada motora na stangasu u leru Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
podesavanje rada motora na stangasu u leru
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Podesavanje raisera
» Jacina gasa na leru -keeway curusier 250
» Prezentiranje rada prije FARBANJA
» Prezentiranje rada nakon airbrusha

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Tehnika-
Forum(o)Bir: