Početna stranicaPretraľnikJacina gasa na leru -keeway curusier 250 610RegistracijaLogin

 

 Jacina gasa na leru -keeway curusier 250

Go down 
+4
calc69
starac
klesoo
feegee
8 posters
Autor/icaPoruka
feegee
man
man
feegee


Broj postova : 47
Godina imam : 40
Prebivalište : Banjaluka
Vozim : Keeway Crusier 250 , Turcina Storm 150 m2008
Na forumu od : 12.04.2010

Jacina gasa na leru -keeway curusier 250 Empty
PostajNaslov: Jacina gasa na leru -keeway curusier 250   Jacina gasa na leru -keeway curusier 250 Icon_minitimened 30 svi 2010, 13:57

Da ne zatrpavam tamo covjeku temu vise pa cu ovdje da pitam za tehnikalije :]

Kad sam ga dobio i otisao na tehnicki pregled , rece mi lik tamo da je jak gas na leru ...

Nisu je se culo ono caktanje cilindara :] i ja sam ga odpustio i sad je okok zvuk...

Al sad kad palim moram da gas mali dodam a prije samo dugme pritisnem on upali bez coka ...

Zanima me ko ima iskustva sa tim da mi kaze ..jel ga treba privrtat dok moze na dugme da upali ili da ostavim ovako ...

Kako ga optimalno podesiti ... :]

U servisu su mi rekli da se bolje motor hladi kad je podesen jaci ler gas ???

Ja to nisam razumio ... a u servisu su isto ljepi u BL ko i u ZG al o tom cu nekom drugom prilikom da utiske napisem :]

I rucica gasa ima lufta ...tipa naprijed moze malo ...koda je labava ..jel inace to tako ili ?

Motor je nov i jos se razradjuje ..sad ce prvi servis za 200 km pa pitacu i jos neki stvari da ih natjeram da popravljaju Very Happy
[Vrh] Go down
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 62
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

Jacina gasa na leru -keeway curusier 250 Empty
PostajNaslov: Re: Jacina gasa na leru -keeway curusier 250   Jacina gasa na leru -keeway curusier 250 Icon_minitimened 30 svi 2010, 14:11

feegee je napisao/la:


Al sad kad palim moram da gas mali dodam a prije samo dugme pritisnem on upali bez coka ...

Kako ga optimalno podesiti ... :]

U servisu su mi rekli da se bolje motor hladi kad je podesen jaci ler gas ???

I rucica gasa ima lufta ...tipa naprijed moze malo ...koda je labava ..jel inace to tako ili ?


1. govoris li o hladnom ili vrucem startu?
2. ovisi kako vozis motor
3. zracno hladjenje ili voda?
4. mora imati lufta toliko da ga ne osjetis. NE smije biti bez maaaaalo lufta, jer u protivnom je uvijek nategnut gas. Ne smije biti veliki luft. zapravo to moras odrediti isprobavajuci sve polozaje zakrenutosti volana itd. itd......
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
feegee
man
man
feegee


Broj postova : 47
Godina imam : 40
Prebivalište : Banjaluka
Vozim : Keeway Crusier 250 , Turcina Storm 150 m2008
Na forumu od : 12.04.2010

Jacina gasa na leru -keeway curusier 250 Empty
PostajNaslov: Re: Jacina gasa na leru -keeway curusier 250   Jacina gasa na leru -keeway curusier 250 Icon_minitimened 30 svi 2010, 15:08

Hladni start ...prije je palio samo na dugme al je bilo jaci gas na leru ... drugacije se cuo motor skroz ..mali je luft naprijed rucice .. to jest kad stojim u mejstu moze malo naprijed rucica a nezad kad dodam to je gas :]

Haldjen je vazduhom ... milim sad i nije neko hladno vrijeme ..stoji preko noci napolju ispod balkona u dvoristu .. i ujtro sam ga samo da dugme palio bez da dodam gas al se jace na leru cuo m,otor .. znaju valjda ovi sto voze keeway o cemu pricam :]
[Vrh] Go down
starac
man
man
starac


Broj postova : 77
Godina imam : 71
Prebivalište : Vinica
Vozim : Nazalost trenutno ništa
Na forumu od : 05.05.2009

Jacina gasa na leru -keeway curusier 250 Empty
PostajNaslov: Re: Jacina gasa na leru -keeway curusier 250   Jacina gasa na leru -keeway curusier 250 Icon_minitimened 30 svi 2010, 21:37

feegee je napisao/la:
Hladni start ...prije je palio samo na dugme al je bilo jaci gas na leru ... drugacije se cuo motor skroz ..mali je luft naprijed rucice .. to jest kad stojim u mejstu moze malo naprijed rucica a nezad kad dodam to je gas :]

Haldjen je vazduhom ... milim sad i nije neko hladno vrijeme ..stoji preko noci napolju ispod balkona u dvoristu .. i ujtro sam ga samo da dugme palio bez da dodam gas al se jace na leru cuo m,otor .. znaju valjda ovi sto voze keeway o cemu pricam :]
Moj od prvog dana pali pod čokom bez dodavanja gasa, ali gledam da čok što prije isključim, a što se tiče hlađenja neznam kako bi se bolje hladio pod jačim gasom kad nema prisilno hlađenje.
[Vrh] Go down
feegee
man
man
feegee


Broj postova : 47
Godina imam : 40
Prebivalište : Banjaluka
Vozim : Keeway Crusier 250 , Turcina Storm 150 m2008
Na forumu od : 12.04.2010

Jacina gasa na leru -keeway curusier 250 Empty
PostajNaslov: Re: Jacina gasa na leru -keeway curusier 250   Jacina gasa na leru -keeway curusier 250 Icon_minitimened 30 svi 2010, 22:00

BEZ coka ... znaci palio je samo dugme pritisnem bez da dodam gasa ...al je zvuk bio na leru koda ima previse gasa... nije se cuo rad cilindara ..cak cak :]

Sad kad sam odpustio gas na onaj sarafic ... pali i sa cokom i bez njega iz prve al mora se lagani gas dodat ...
[Vrh] Go down
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 62
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

Jacina gasa na leru -keeway curusier 250 Empty
PostajNaslov: Re: Jacina gasa na leru -keeway curusier 250   Jacina gasa na leru -keeway curusier 250 Icon_minitimepon 31 svi 2010, 00:03

feegee je napisao/la:
BEZ coka ... znaci palio je samo dugme pritisnem bez da dodam gasa ...al je zvuk bio na leru koda ima previse gasa... nije se cuo rad cilindara ..cak cak :]

Sad kad sam odpustio gas na onaj sarafic ... pali i sa cokom i bez njega iz prve al mora se lagani gas dodat ...

ajd malo potrazi po forumu, vec smo pisali o tome.
Cok sluzi da bi zatvorio dotok zraka, za lakse startanje hladnog motora. Ukoliko si ga palio "na gumb" hladnog, znaci da ti je smjesa bila prebogata.
Smjesu treba nastelati na tocan omjer - u rezimu u kojem ga najcesce vozis. Ako najcesce vrtis 4k okretaja, tu smjesa mora biti tocno podesena. To mozes napraviti jedino pomocu lambda sonde! Ili slucajno pogoditi Smile
Pozdravi "majstora" koji ti je digao okretaje na leru, s ciljem boljeg hladjenja (zrakom hladjeni motor)

glup nemoj me glup

manja je steta ganjati motor s prebogatom smjesom, nego s presiromasnom!
Wink
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
feegee
man
man
feegee


Broj postova : 47
Godina imam : 40
Prebivalište : Banjaluka
Vozim : Keeway Crusier 250 , Turcina Storm 150 m2008
Na forumu od : 12.04.2010

Jacina gasa na leru -keeway curusier 250 Empty
PostajNaslov: Re: Jacina gasa na leru -keeway curusier 250   Jacina gasa na leru -keeway curusier 250 Icon_minitimepon 31 svi 2010, 15:24

Znaci po tvom ispade da je bolje da gonjam motor sa jacim gasom na leru jel je to bolje za moj motor ? i da odprilike ga probam sam podesit da sarafic gasa ? :]

Ili da nacem ciku sa tim uredjajeme da mi on podesi gas ? :]

Ma za hladjenje sam i ja skonto da nema veze sa vezom ...
[Vrh] Go down
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 62
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

Jacina gasa na leru -keeway curusier 250 Empty
PostajNaslov: Re: Jacina gasa na leru -keeway curusier 250   Jacina gasa na leru -keeway curusier 250 Icon_minitimepon 31 svi 2010, 15:32

feegee je napisao/la:
Znaci po tvom ispade da je bolje da gonjam motor sa jacim gasom na leru jel je to bolje za moj motor ? i da odprilike ga probam sam podesit da sarafic gasa ? :]

Ili da nacem ciku sa tim uredjajeme da mi on podesi gas ? :]

Ma za hladjenje sam i ja skonto da nema veze sa vezom ...

ovo si nesto krivo napisao. Htio si nesto drugo.

ler mora biti postelan na VRUCEM motoru i to tako da lijepo i mirno radi, na propisanom broju okretaja. Ler nema veze s gasom!
Gas treba biti postelan tako da je najbolji odnos gorivo/zrak u rezimu gdje najcesce vozis.

ajd procitaj ovo:
http://www.motori.hr/Teorija_rasplinja_269_a_135.html

ako imas jos pitanja - pitaj, mozda i potrefim odgovor Smile
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
calc69
cro chopper forum
cro chopper forum
calc69


Broj postova : 1081
Godina imam : 54
Prebivalište : zagreb, sesvete
Vozim : HONDAshadow VT750
Na forumu od : 09.11.2007

Jacina gasa na leru -keeway curusier 250 Empty
PostajNaslov: Re: Jacina gasa na leru -keeway curusier 250   Jacina gasa na leru -keeway curusier 250 Icon_minitimepon 31 svi 2010, 15:34

Pitanje da li se to može uopće i podesiti kak' spada na Keewayu... Rolling Eyes Crying or Very sad
[Vrh] Go down
ica
cro chopper forum
cro chopper forum
ica


Broj postova : 3082
Godina imam : 43
Prebivalište : split
Vozim : Honda Hornet 600
Na forumu od : 18.10.2008

Jacina gasa na leru -keeway curusier 250 Empty
PostajNaslov: Re: Jacina gasa na leru -keeway curusier 250   Jacina gasa na leru -keeway curusier 250 Icon_minitimepon 31 svi 2010, 15:41

....motor je nov, bilo bi pametnije da nediraš ništa u suprotnom možeš ostat bez garancije..
[Vrh] Go down
http://ivica_radovanic@yahoo.com
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 62
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

Jacina gasa na leru -keeway curusier 250 Empty
PostajNaslov: Re: Jacina gasa na leru -keeway curusier 250   Jacina gasa na leru -keeway curusier 250 Icon_minitimepon 31 svi 2010, 15:41

calc69 je napisao/la:
Pitanje da li se to može uopće i podesiti kak' spada na Keewayu... Rolling Eyes Crying or Very sad

moze. Druga je stvar koliko dugo ce ostati u tom rezimu...
Smile
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
feegee
man
man
feegee


Broj postova : 47
Godina imam : 40
Prebivalište : Banjaluka
Vozim : Keeway Crusier 250 , Turcina Storm 150 m2008
Na forumu od : 12.04.2010

Jacina gasa na leru -keeway curusier 250 Empty
PostajNaslov: Re: Jacina gasa na leru -keeway curusier 250   Jacina gasa na leru -keeway curusier 250 Icon_minitimepon 31 svi 2010, 21:04

hehehe :]

Oni u servisu su mi pokazali gdje se smanjuje to ... do mene je ...procitacu ono samo ima puno teksta Very Happy

Ja mislim da je ono sto ja ocu ler da nastimam ..dakle kad motor stoji ..pa zvuk njegov ..nista oko gasa nisam ni dirao .. al kad okrecem taj magicni sarafic koji se nalazi ispod izmedju cilindara mjenja se i zvuk motora ... kad sam ga dobio zvuk je bio takav da se sticao dojam da je masina u leru pod nekakvim naporom .. pa sam u servisu zamolio da mi opuste to da se cuje fino rad motora cak cak cak :]

A sad neznam sta stelam ustvari Very Happy al kad sam ga dobio palio je ladan na gumb samo a sada gumb pa gas maleni i upali iz prve...

Sta sam diro ? Very Happy
[Vrh] Go down
bulares
man
man
bulares


Broj postova : 55
Godina imam : 41
Prebivalište : Zagreb
Vozim : JINLUN JL250-5
Na forumu od : 15.05.2010

Jacina gasa na leru -keeway curusier 250 Empty
PostajNaslov: Re: Jacina gasa na leru -keeway curusier 250   Jacina gasa na leru -keeway curusier 250 Icon_minitimepon 14 lip 2010, 15:44

Bok,

neznam kako je na tvom motoru ali na mom kinezu (Jinlun 250) taj mali magični šerafčić je zapravo dio od frgića sa kojim podešavaš ler gas. Kako on radi? Kada otpustiš ručku gasa sajle vrate kružić koji otvara dovod goriva i zraka, vrača u prvobitno stanje. Tim šerafićem ti zapravo određuješ granicu do kuda se kružić vraća a posljedica je malo jači ili slabiji gas dok je motor u leru. E sad ovo je bilo moje laičko objašnjenje pa molim da me iskusniji isprave.
pljuga

Evo i slike, loše se vidi ali će valjda poslužiti:

Jacina gasa na leru -keeway curusier 250 1462010
[Vrh] Go down
Acyd
cro chopper forum
cro chopper forum
Acyd


Broj postova : 1428
Godina imam : 49
Prebivalište : Našice
Vozim : Triumph Rocket 3r
Na forumu od : 24.04.2010

Jacina gasa na leru -keeway curusier 250 Empty
PostajNaslov: Re: Jacina gasa na leru -keeway curusier 250   Jacina gasa na leru -keeway curusier 250 Icon_minitimepon 14 lip 2010, 18:51

Nediraj nista do Nedjelje pa ti na licu mjesta pogledam i objasnim ono sto ja budem znao. Aparat za Eko-test doduse nemogu vuci za sobom i podesiti plinove ali cu ti barem nesto uspjeti pokazati! dobar dobar Pozz! Very Happy
[Vrh] Go down
HyperCube
cro chopper forum
cro chopper forum
HyperCube


Broj postova : 601
Godina imam : 39
Prebivalište : Vrbovec
Vozim : Yamaha MT-01
Na forumu od : 06.05.2008

Jacina gasa na leru -keeway curusier 250 Empty
PostajNaslov: Re: Jacina gasa na leru -keeway curusier 250   Jacina gasa na leru -keeway curusier 250 Icon_minitimečet 17 lip 2010, 13:26

Da taj sarafic je izmedu cilindara zato jel je i raplinjac izmedu cilindara kad opskrbljuje oba cilindra jedan rasplinjač. Moze se lijepo ustelat i ostat ce tako. To je vjerojatno novi motor ali obrati paznju na filter goriva koji se nalazi u tanku. Filter ne valja nista i propusta svasta: bar je kod mene tak bilo i zatrpa dizne u rasplinjacu i onda pocinju cirkusi sa radom motora. Tj. ne radi i ne pali bez coka ili gasa, puca i zajebava. Takav slucaj sam ja imao i isto sam stelao i ler i omjere i svasta nesto(omjer ne diraj sam nego odvezi majstoru-tak sam ja, ali ne da slusa na uho nego sa apratom), na kraju je bilo krivo smeće u rasplinjaču. Kada je sistem cist od smeca, i sve ispravno podeseno ler gas mu moze biti jako nisko pa ces dobit jako izrazeno cak cak kak ti velis, ali mislim da ni to nije dobro da bude prenisko...

Ali nemoj nista sam dirat jel ce te skurit za garanciju. Trazi od njih da to podese.
A ovog konja koji ti je rekao da se bolje hladi na vecem gasu motor sa zracnim hladnjem pogodi necim u glavu.... To mozda klapa prvih par trenutaka dok se ulje ne zgrije ali tak mos samo motor unistit...
[Vrh] Go down
http://www.mkeasyriders.hr
calc69
cro chopper forum
cro chopper forum
calc69


Broj postova : 1081
Godina imam : 54
Prebivalište : zagreb, sesvete
Vozim : HONDAshadow VT750
Na forumu od : 09.11.2007

Jacina gasa na leru -keeway curusier 250 Empty
PostajNaslov: Re: Jacina gasa na leru -keeway curusier 250   Jacina gasa na leru -keeway curusier 250 Icon_minitimečet 17 lip 2010, 18:26

Ma nemoj u glavu, već nogom v'rit... roker Cool
[Vrh] Go down
HyperCube
cro chopper forum
cro chopper forum
HyperCube


Broj postova : 601
Godina imam : 39
Prebivalište : Vrbovec
Vozim : Yamaha MT-01
Na forumu od : 06.05.2008

Jacina gasa na leru -keeway curusier 250 Empty
PostajNaslov: Re: Jacina gasa na leru -keeway curusier 250   Jacina gasa na leru -keeway curusier 250 Icon_minitimepet 18 lip 2010, 08:19

calc69 je napisao/la:
Ma nemoj u glavu, već nogom v'rit... roker Cool

he he , ali ne to opet nije to jel pise na forumu negdje da je i nogom u guzicu korak naprijed...
[Vrh] Go down
http://www.mkeasyriders.hr
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 62
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

Jacina gasa na leru -keeway curusier 250 Empty
PostajNaslov: Re: Jacina gasa na leru -keeway curusier 250   Jacina gasa na leru -keeway curusier 250 Icon_minitimepet 18 lip 2010, 23:47

feegee je napisao/la:




al kad sam ga dobio palio je ladan na gumb samo a sada gumb pa gas maleni i upali iz prve...

Sta sam diro ? Very Happy

sto god da si dirao, dobro si dirao. Smile
Ukolki hladan motor, bez coka, pali "na gumb", ocito je prebogata smjesa!

Wink
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
Sponsored content





Jacina gasa na leru -keeway curusier 250 Empty
PostajNaslov: Re: Jacina gasa na leru -keeway curusier 250   Jacina gasa na leru -keeway curusier 250 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Jacina gasa na leru -keeway curusier 250
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» podesavanje rada motora na stangasu u leru
» sajla gasa
» dodavanje gasa pri prvom paljenju Yamaha Dragstar 650

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Tehnika-
Forum(o)Bir: