Početna stranicaPretraľnikCukanje (trokira) gv250 efi 610RegistracijaLogin

 

 Cukanje (trokira) gv250 efi

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Cube
man
man
Cube


Broj postova : 319
Godina imam : 39
Prebivalište : Zagreb
Vozim : yamaha XJ6n
Na forumu od : 19.08.2011

Cukanje (trokira) gv250 efi Empty
PostajNaslov: Cukanje (trokira) gv250 efi   Cukanje (trokira) gv250 efi Icon_minitimepon 23 tra 2012, 09:58

Motor mi počel trokirati "na sitno". Počelo je nakon što sam isti dan, prošle nedjelje natočio na INI pun tank 95-ice. Ali isti taj dan sam po najvećem pljusku došao iz Zaprešića do Sesveta. I nakon toga najčešće između 5 i 6 tisuća/okr zatrokira, ali onako skroz malo kao da ostane bez goriva ili iskre na milisekundu i onda se vrti normalno. U leru radi ok i EFI lampica se ne pali. Najlakše je reproducirati trokiranje kad mu se u 2. ili 3. malo naglije otvara gas. Dim na auspuhu je normalne boje. Kad mu u leru dižem okretaje niš se ne događa. Jedino kaj sam skužio da nekad u vožnji kad tak zacuka zna "puknuti" iz auspuha, od 10 cukanja jednom prdne. Već sam s palomasom diskutirao o ovom i doista ne mogu dokučiti jel smeće od goriva krivo (koje sam odmah prolio i nalio OMV 100) ili je nekaj pokislo. Ali opet gruntam si, ajnšpric je to, ne bi kiša smjela imat veze baš.
[Vrh] Go down
Cube
man
man
Cube


Broj postova : 319
Godina imam : 39
Prebivalište : Zagreb
Vozim : yamaha XJ6n
Na forumu od : 19.08.2011

Cukanje (trokira) gv250 efi Empty
PostajNaslov: Re: Cukanje (trokira) gv250 efi   Cukanje (trokira) gv250 efi Icon_minitimepet 27 tra 2012, 10:04

Prestalo je samo od sebe. Valjda kad je "popio" svu vodu i dobio normalnu juhicu proradio je normalno.

Tnx na pm pomoći svima.

Može lock.
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Cukanje (trokira) gv250 efi Empty
PostajNaslov: Re: Cukanje (trokira) gv250 efi   Cukanje (trokira) gv250 efi Icon_minitimepet 27 tra 2012, 10:12

Prije nego se zaključa ovaj topic, napisat ću svoja iskustva s vodom u benzinu. Jednom sam, na povratku iz Umaga tankao benzin negdje iza Pule, prije Labina, na maloj "poljioprivrednoj" pumpi od INE.

Radnik na pumpi mi je (ničim izazvan - sam od sebe) predložio nek radije odem do Labina, i tamo natankam. Natočio sam svega par litara, da se dopeljam do Labina. Uskoro su počeli problemi, motor mi se na visokim okretajima par puta nakratko ugasio u vožnji, i opet proradio, "sam od sebe" ..

To je trajalo još neko vrijeme, ali na putu do Vž valjda se je potrošila i sva voda iz tanka. Twisted Evil
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Cukanje (trokira) gv250 efi Empty
PostajNaslov: Re: Cukanje (trokira) gv250 efi   Cukanje (trokira) gv250 efi Icon_minitimepet 27 tra 2012, 10:21

Znači, ta zacukavanja, trzanja i čudni zvukovi (pljuc ili "prdenje"), koji se ponekad mogu čuti iz svakog motora, mogu biti uzrokovani vlagom ili vodom u gorivu. Zbog toga ne treba kriviti motor, nego gorivo.

To se ponekad može čuti i na mojem Versysu...
[Vrh] Go down
Rukfa™
cro chopper forum
cro chopper forum
Rukfa™


Broj postova : 650
Godina imam : 63
Prebivalište : Požega
Vozim : Honda Shadow 600 '98/ Horex Regina '53 chopper
Na forumu od : 25.12.2011

Cukanje (trokira) gv250 efi Empty
PostajNaslov: Re: Cukanje (trokira) gv250 efi   Cukanje (trokira) gv250 efi Icon_minitimepet 27 tra 2012, 10:47

Alaj smo popušili sa tim MOLOM.Nema veze ima i drugih, barem tu možeš birati.Ja točim na Tifonu.
[Vrh] Go down
Cube
man
man
Cube


Broj postova : 319
Godina imam : 39
Prebivalište : Zagreb
Vozim : yamaha XJ6n
Na forumu od : 19.08.2011

Cukanje (trokira) gv250 efi Empty
PostajNaslov: Re: Cukanje (trokira) gv250 efi   Cukanje (trokira) gv250 efi Icon_minitimepon 04 lip 2012, 12:43

Rukfaš je napisao/la:
Alaj smo popušili sa tim MOLOM.Nema veze ima i drugih, barem tu možeš birati.Ja točim na Tifonu.


Eto otkriven uzrok....


Ne bi vjerovali za sve je kriv regler. pljuga
[Vrh] Go down
Vladek
cro chopper forum
cro chopper forum
Vladek


Broj postova : 5251
Godina imam : 42
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : sve kaj i kad stignem...
Na forumu od : 05.11.2007

Cukanje (trokira) gv250 efi Empty
PostajNaslov: Re: Cukanje (trokira) gv250 efi   Cukanje (trokira) gv250 efi Icon_minitimepon 04 lip 2012, 12:57

Cube je napisao/la:
Rukfaš je napisao/la:
Alaj smo popušili sa tim MOLOM.Nema veze ima i drugih, barem tu možeš birati.Ja točim na Tifonu.


Eto otkriven uzrok....


Ne bi vjerovali za sve je kriv regler. pljuga

Kako?
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Cukanje (trokira) gv250 efi Empty
PostajNaslov: Re: Cukanje (trokira) gv250 efi   Cukanje (trokira) gv250 efi Icon_minitimepon 04 lip 2012, 13:03

Vladek je napisao/la:
Kako?

Ako regler "divlja" ili loše radi, to jako utječe na rad elektronike općenito, pa i na mapu paljenja i ubrizgavanja goriva. Pumpa goriva, injektori, CDI, regulacija i doziranje količine goriva - sve to ovisi o naponu.
[Vrh] Go down
Vladek
cro chopper forum
cro chopper forum
Vladek


Broj postova : 5251
Godina imam : 42
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : sve kaj i kad stignem...
Na forumu od : 05.11.2007

Cukanje (trokira) gv250 efi Empty
PostajNaslov: Re: Cukanje (trokira) gv250 efi   Cukanje (trokira) gv250 efi Icon_minitimepon 04 lip 2012, 13:26

palomas je napisao/la:
Vladek je napisao/la:
Kako?

Ako regler "divlja" ili loše radi, to jako utječe na rad elektronike općenito, pa i na mapu paljenja i ubrizgavanja goriva. Pumpa goriva, injektori, CDI, regulacija i doziranje količine goriva - sve to ovisi o naponu.

Vidiš nisam to znal. Kad sam imal problema s reglerom imal sam motore s karburatorom, pa ak je zapalil onda je i išel.
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Cukanje (trokira) gv250 efi Empty
PostajNaslov: Re: Cukanje (trokira) gv250 efi   Cukanje (trokira) gv250 efi Icon_minitimepon 04 lip 2012, 13:38

Vladek je napisao/la:
Vidiš nisam to znal. Kad sam imal problema s reglerom imal sam motore s karburatorom, pa ak je zapalil onda je i išel.

Ja to najviše mogu osjetiti i primjetiti na autu, koji ima MPI ubrizgavanje... Kad je akumulator poluprazan (uz ispravan regler), hladan motor nakon paljenja ispočetka radi prilično nemirno, kao da zastajkuje, trokira i trza se u radu.

Kad ostavim punjač, i napunim akumulator do kraja, taj isti motor "nije za prepoznati". Radi mirno, okretaji mu odmah padnu na minimum, brzo prihvaća gas, ukratko - elektronika mu radi na 100%.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Cukanje (trokira) gv250 efi Empty
PostajNaslov: Re: Cukanje (trokira) gv250 efi   Cukanje (trokira) gv250 efi Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Cukanje (trokira) gv250 efi
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» aquila gv250 trokira.
» intruder 800 trokira kod usporavanja
» motor trokira dok se ugrije ... Bandit 650 N
» Aquila gv250
» hyosung gv250

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Tehnika-
Forum(o)Bir: