Početna stranicaPretraľnikČudan zvuk - VN900 - sumnja na stator 610RegistracijaLogin

 

 Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator

Go down 
+19
martinx
Carki
cro.chopper
vroc-bobi
Kamikaza
nenad barinić
vedranst
sinisa
poč85
palomas
zed12
Karlo
VU COP
mrljo#2
Kingman
asy
magna
stain
clansman
23 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
clansman
man
man
clansman


Broj postova : 33
Godina imam : 43
Prebivalište : Okolica Vrbovca
Vozim : VN900 Custom
Na forumu od : 17.01.2011

Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator Empty
PostajNaslov: Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator   Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator Icon_minitimepet 13 tra 2012, 10:51

Pozdrav svima,
pročitao sam nekoliko tema tu na forumu i vidim da ima puno stručnjaka koji se jako kuže u struju pa se nadam da će i moj problem netko znati riješiti tj. pomoći mi.
Prije svega da kažem da neko tehničko znanje imam i svaka ideja tipa provjeri, izmjeri (napon, struju, temperaturu) je dobrodošla.
Dosta je bilo priče, a sad pređimo na stvar....
Prije otprilike godinu dana sam išao u Istru i negdje pred Rijekom na semaforu iz motora se širio čudan zvuk, nešto nalik zviždanju, možda poput ležaja neispravnog, ne znam, teško je opisati zvuk prek poruke.
Zvuk se pojavljivao i nestajao, došao sam u Pulu, ljubazni dečki iz Horna su to slušali i rekli da ne zvuči strašno i da do Zagreba mogu sigurno.
Kad sam došao tu još neki ljudi su gledali motor i nitko nije znao što mu je, na dobronamjernu preporuku nekih prijatelja motor sam odvezao kod Dude u Veliku Mlaku tamo prema Velikoj gorici...e tamo je motor bio tri mjeseca, lik mi je bacio novo ulje i filter, promjenio dva ležaja na zamašnjaku i uzeo 2450kn, motor sam prilično 'sretan' odvezao doma sa istim zvukom.
Kod njega sam vidio da su dva namotaja na statoru totalno drugačije boje od ostalih 13, a i čuo sam neke slučajeve da to magnetno polje može izazvati sličan zvuk ako nije ispravno.
Točne podatke sad napmet ne znam, ali mislim da motor na ler gasu ne puni, ali u vožnji puni apsolutno normalno i takvog ga vozim već godinu dana, i n a kratke i duge rute, ali sad se spremam u Bugarsku i volio bi ići bez tog zvuka.
Kako da utvrdim da li su te špule riknule, da li je regler dobar i što mi na kraju krajeva proizvodi taj zvuk.
Jedno je sigurno novaca za nekog skupog majstora više nemam, trebam mišljenje i dobar savjet tako da onda kad se odlučim za poravak nađem najpovoljniju osobu koja će to riješiti, ne želim djelovati preumišljeno, ali vjerujem da kad bi znao što mu je i sam (uz par dobrih frendova) bi to uspio riješiti.
Motor je iz 2007 i ima tek skromnih 20000km
servisiran je redovno
hval ana pomoči Smile
[Vrh] Go down
stain
cro chopper forum
cro chopper forum
stain


Broj postova : 2947
Godina imam : 913
Prebivalište : Unknown
Vozim : Canyon Roadlite 7.0
Na forumu od : 15.04.2008

Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator Empty
PostajNaslov: Re: Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator   Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator Icon_minitimepet 13 tra 2012, 11:16

Moja preporuka ti je Moto Markez u sv.Nedelji nazovi ga i popričaj s njim. Moje iskustvo s njim je odlično.... traži Miljenka Markeza TEL: 01/ 3370-218
[Vrh] Go down
clansman
man
man
clansman


Broj postova : 33
Godina imam : 43
Prebivalište : Okolica Vrbovca
Vozim : VN900 Custom
Na forumu od : 17.01.2011

Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator Empty
PostajNaslov: Re: Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator   Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator Icon_minitimepet 13 tra 2012, 11:23

Znam Markeza...hvala na odgovoru, čuo sam se s njim, ako ne riješim prije i budem li išao u ovlašteni servis, on mi je svakako pri vrhu, tj gotovo sam siguran da bi išao kod njih...ali ipak se nadam da ću nekim mjerenjima, savjetima i sličnim stvarima utvrditi što je uzrok zvuku.

koliko uopće servisi naplačuju dijagnostiku?
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator Empty
PostajNaslov: Re: Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator   Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator Icon_minitimepet 13 tra 2012, 11:24

po mojem iskustvu taj zvuk dolazi od remenice . ona plače jer je remen prenapregnut (čest slučaj kod vn900).
što se tiće struje....izmjeri napon na regleru. izmjenični napod od 15 na minimumu do 90V pri povišenim brojem okretaja između tri žice koje dolaze sa statora (obično su žute). napon mor biti jednak između sve tri faze.
ugasi motor i izmjeri napon na akumulatoru. trebao bi biti oko 12,5 V. kad upališ motor trebao bi skočiti na 14 - 14,5V DC. ukoliko imaš te izmjerene vrijednosti tvoja struja na motoru je uredu.
vrati se malo na remen. kucni ga malo odvijačem ili prstima probaj malo gore dolje. nesmije biti labav ali ni prenapregnut. postoji instrument za mjerenje napetosti remena. nađi ko ga ima pa izmjeri (KMS, markez... jambo)
[Vrh] Go down
clansman
man
man
clansman


Broj postova : 33
Godina imam : 43
Prebivalište : Okolica Vrbovca
Vozim : VN900 Custom
Na forumu od : 17.01.2011

Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator Empty
PostajNaslov: Re: Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator   Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator Icon_minitimepet 13 tra 2012, 11:34

da je remenica onda se taj zvuk nebi čuo kad motor radi na mjestu

remen sam doduše ja napinjao kad sam mjenjao gume, netom prije pojave tog zvuka, ali jako puno ljudi je reklo da je remen dobro napet, ono na slobodnom prostoru na normalan pritisah ima hoda 5mm do jedan cm, a tak je bio našpanan i prije promjene kotača.
Ono što sam zaboravio napisati u prethodnom postu...
kad sam išao po akumulator vozio sam se na neispravnom akumulatoru nekih 50tak km, nisam znao, mislio sam da je prazan, upalio motor i išao po novi, kasnije se uspostavilo da je ovaj u nekom kratkom spoju, sirena nije mogla raditi na pola gasa...
e sad to je bilo bezveze, ali doista nisam znao, no kad sam kupio akumulator, vozio sam se još možda i par tisuća km do pojave tog zvuka.
Jedino što sam radio neposredno pred taj put je bila izmjena ulja i filtera, da bi to mogao mora se skinuti regler (ako je to ona stvar ispod hladnjaka).
No to sam vratio, natočio ulje i najnormalnije se vozio 300-400km i onda se javio taj zvuk.
[Vrh] Go down
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 51
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator Empty
PostajNaslov: Re: Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator   Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator Icon_minitimepet 13 tra 2012, 12:23

Stator je bolna točka VN900... On je jedan od rijetkih problema koji se znaju dogoditi na našim motorima. Kako i zašto nastaje, ne znam, ali američani kažu da je naročito prisutan kod modela iz '06. i početka '07. godine, ali nisu imuni ni ostali nakon tih godina... Ako to čuješ na minimimumu dok stojiš i kad daješ gas onda taj zvuk prati dodavanje gasa - onda je to simptom statora nažalost... No prije nego proglasiš problem sa statorom - moje mišljenje je da provjeriš i ventile, oni imaju sličan "zvuk" kad zaje*avaju..

Nemam ti vremena prevoditi, ovo ti je test statora sa američkog foruma odakle sam dosta naučio, nadam se da te ide engleski:

Well this is directly from the sheet that Rick's Motorsports sent me to test.
Battery charge 13.5 to 14.5vdc
Check Stator (1st test)
Unplug 3 stator wires (@ rectifier I presume) This is where I disconnected and checked the 3 white wires.
With engine off check continuity from the 3 (white) wires. Reading should be fairly even
NO continuity from any 3 wires to engine case (ground)
Check Stator (test 2)
Unplug stator from the harness
Start engine
Set meter to AC volts
Check AC volts from wire 1 (white) to the other wires. Test all 3 combinations a to b b to c c to a
Volts @ idle aprox 15-20
Volts @ 3000-5000rpm aprox 50-80
Must pass both tests to be good.
If stator test good and still no charge @ battery suspect a bad rectifier.
My problem is not that I have a charging problem, yet. But that I have the preceeding whine. Also I was reading another post about the regulator/rectifier and this guy had problems with the plug being burnt up. So when you take it apart to check continuity look in the plug.
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
Kingman
cro chopper forum
cro chopper forum
Kingman


Broj postova : 541
Godina imam : 49
Prebivalište : Sesvete
Vozim : GSX 1400
Na forumu od : 31.05.2009

Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator Empty
PostajNaslov: Re: Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator   Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator Icon_minitimepet 13 tra 2012, 12:29

@ clansman....jesam ti rekao da ćeš tu sigurno dobiti odgovor ? dobar
[Vrh] Go down
clansman
man
man
clansman


Broj postova : 33
Godina imam : 43
Prebivalište : Okolica Vrbovca
Vozim : VN900 Custom
Na forumu od : 17.01.2011

Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator Empty
PostajNaslov: Re: Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator   Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator Icon_minitimepet 13 tra 2012, 12:30

Ventile je ovaj navodno gledal, a i da su ventili onda se to nebi pojavilo tak odjednom i nebi u početku prestajalo, a prvih par dana je taj zvuk dolazio i nestajao, tek poslije je postao konstantan...
Sad mi je palo napamet da nije možda negdje loš kontakt, ne znam...
hvala ti za ovaj tekst, budem to premjerio sve sutra.
Reci samo da znam da ne griješim, regler je ona stvar ispod hladnjaka?
njega smijem isključiti dok motor radi, ili da ga isključim pa tek onda palim?
[Vrh] Go down
clansman
man
man
clansman


Broj postova : 33
Godina imam : 43
Prebivalište : Okolica Vrbovca
Vozim : VN900 Custom
Na forumu od : 17.01.2011

Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator Empty
PostajNaslov: Re: Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator   Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator Icon_minitimepet 13 tra 2012, 12:33

Kingman je napisao/la:
@ clansman....jesam ti rekao da ćeš tu sigurno dobiti odgovor ? dobar
Hm...nadam se da si u pravu...vjerujem u stručnost mnogih ljudi na ovom forumu i poslušat ću sve savjete, samo se nadam da će i oni kaj su super dobri u tome (vidio na drugim sličnim temama) također naići ovdje i nešto mi napisati...
sad ću biti mudar i onda dosta sa off topicom, ipak je ovo moja tema: ''...lako je dobiti odgovor, teško je dobiti pravi odgovor, a najteže je u gomili odgovora prepoznati onaj pravi...'' L.D. petak trinaesti tongue
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator Empty
PostajNaslov: Re: Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator   Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator Icon_minitimepet 13 tra 2012, 12:35

regler se smije odspojiti i paliti motor, ali ne odspajaj kleme od akumulatora dok motor radi
[Vrh] Go down
mrljo#2
cro chopper forum
cro chopper forum
mrljo#2


Broj postova : 1668
Godina imam : 52
Prebivalište : 45°27'48.03"S 15°31'13.30"I
Vozim : HD - FLHTCUI '97
Na forumu od : 14.08.2010

Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator Empty
PostajNaslov: Re: Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator   Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator Icon_minitimepet 13 tra 2012, 12:51

...postoji mogucnost da si ostetio regler voznjom s praznim akumulatorom, obzirom da ti je aku i svi potrosaci vukao veliku struju preko reglera sto za punjenje sto za potrosace....to ti je uzrokovalo pojacano zagrijavanje dioda i tiristora u samom regleru...
..zamjeni aku jer ti je stari vjerojatno I krepo ili vise ne drzi struju....
...napravi mjerenja kako ti je Magna rekao uz opasku da ispravan I pun aku umirovanju ima 12,8V sa12,5 je na 50% a sa 12,3 je prazan.
...mjeris li napon na aku s upaljenom masinom, mjerenje u leru bi trebalo pokazati nesto veci napon od onog s ugasenom masinom, dodavanjem gasa povecavat ce se I napon do granicne vrijednosti nekih 14.4V - 15,2V...
...sto se tice zvizdanja, ono je mehanicke prirode I sumnjam da je do struje, odnosno reglera ili alternatora....mislim da ti alternator ima permanentni magnet koji se vrti na osovini radilice a tu si lezajeve promjenil, tak da....stator je fiksan I tu nema kaj, osim ak' kaj ne struze, npr magnet po statoru...
...neznam kako je na tom motoru izveden prijenos snage s radilice na getribu I dali tu u tom dijelu imas kakav spaner (valjak) koji u sebi ima lezaj.....jer mislim da bi to mogao biti lezaj koji se ne "kupa" u ulju vec je trajno podmazan odnosno u tvom slucaju nepodmazan....
...ovo su ti samo moja razmisljanja, mozda te odvedu u pravom smijeru....
[Vrh] Go down
https://dragonflynsg.weebly.com
clansman
man
man
clansman


Broj postova : 33
Godina imam : 43
Prebivalište : Okolica Vrbovca
Vozim : VN900 Custom
Na forumu od : 17.01.2011

Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator Empty
PostajNaslov: Re: Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator   Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator Icon_minitimepet 13 tra 2012, 13:04

svakako ću ta mjerenja obaviti čim uspijem, vjerojatno sutra ujutro
akumulator je novi...po njega sam išao kad sam vozio s onim starim neispravnim.
Motor uredno pali i vozi i pod dugim svjetlom i pod kratkim već godinu dana.
ono što izluđuje je taj zvuk, jedan frend mi je spomenuo da je imao nešto slično i da je riješio sa statorom, a i ja sam si nekako zamislio da ako par špula na statoru nisu ispravne da može doći do baš takvog nekog brujanja, ne znam.
premjerit ću faze, ako ima razlike onda definitivno stator ne valja
Kaj se tiče ležaja, motor je nov i ulje je redovno mijenjano i ne vjerujem da bi se ležaj tako pravilno ''ima-nema' zvuka glasao.
Kad se to prvi puta pojavilo i kad sam stao na benzinskoj onda sam brutalno isturirao motor i tad je nestalo na par sati, poslije više turiranje nije pomoglo niti volim siliti motor
[Vrh] Go down
mrljo#2
cro chopper forum
cro chopper forum
mrljo#2


Broj postova : 1668
Godina imam : 52
Prebivalište : 45°27'48.03"S 15°31'13.30"I
Vozim : HD - FLHTCUI '97
Na forumu od : 14.08.2010

Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator Empty
PostajNaslov: Re: Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator   Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator Icon_minitimepet 13 tra 2012, 13:31

....iako nebih stavio ruku u vatru da je stator.....kad budes radio mjerenja mozes izmjeriti otpore izmedju faza, instrument narikraj na najmanje ohma 200 ili manje ocitaj otpor izmedju pojedinih faza....taj otpor ce biti vrlo mali svega 0.02-0.06 ohma ovisi ovo su jedinice za primjer...uglavnom mjerenje radis kad je motor hladan..ukoliko nema ocitanja faza je pregorena.....nariktaj unimer na isprobavanje dioda ili ohm metar, isprobaj otpor pojedine faze prema masi, znaci nesmije biti pistanja niti nikakvih ocitanja....
...no na kraju mislim da bi bilo najbolje da pogledas u kakav dobar manual gdje ces imat tocne vrijednosti za test ii gdje ce te voditi po redu....
[Vrh] Go down
https://dragonflynsg.weebly.com
clansman
man
man
clansman


Broj postova : 33
Godina imam : 43
Prebivalište : Okolica Vrbovca
Vozim : VN900 Custom
Na forumu od : 17.01.2011

Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator Empty
PostajNaslov: Re: Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator   Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator Icon_minitimepet 13 tra 2012, 14:02

a nebi se ni ja poslije svega na ništa više kladio, ali javim svakako rezultate mjerenja

dakle izmedju faza mora biti neki otpor, ako je pregorena onda naravno nema otpora, tj beskonačan je jer je vodič u prekidu.
A to sve mjerim na onom konektoru od reglera...
pitanje, kako da izmjerim, tj ispitam da li je sam regler ispravan, tj da nije oštećen?

napominjem da sam ja vidio 'vlastitim očima' stator i da su dvije špule bile smeđe a ostale kava bijele, aki već tad sam bio bijesan na mehaničara i nisam se primio instrumenta, a tad sam to super mogao premjeriti sve...
[Vrh] Go down
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 51
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator Empty
PostajNaslov: Re: Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator   Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator Icon_minitimepet 13 tra 2012, 14:03

clansman je napisao/la:
Ventile je ovaj navodno gledal, a i da su ventili onda se to nebi pojavilo tak odjednom i nebi u početku prestajalo, a prvih par dana je taj zvuk dolazio i nestajao, tek poslije je postao konstantan...
Sad mi je palo napamet da nije možda negdje loš kontakt, ne znam...
hvala ti za ovaj tekst, budem to premjerio sve sutra.
Reci samo da znam da ne griješim, regler je ona stvar ispod hladnjaka?
njega smijem isključiti dok motor radi, ili da ga isključim pa tek onda palim?

Citat :
If stator test good and still no charge @ battery suspect a bad rectifier.
My problem is not that I have a charging problem, yet. But that I have the preceeding whine. Also I was reading another post about the regulator/rectifier and this guy had problems with the plug being burnt up. So when you take it apart to check continuity look in the plug.

Kao šta kaže ovaj gore kolega amerikanac, njemu je stator prošao "test", i mogući su problemi sa reglerom, a na kraju kaže da je jednome izgorila utičnica te da se obavezno provjeri i ona kad se već provjerava sve u vezi statora i struje...

_________________
Dream like you will live forever, live like you will die today
Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator Okit11
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator Empty
PostajNaslov: Re: Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator   Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator Icon_minitimepet 13 tra 2012, 14:15

mrljo#2 je napisao/la:
....iako nebih stavio ruku u vatru da je stator.....kad budes radio mjerenja mozes izmjeriti otpore izmedju faza, instrument narikraj na najmanje ohma 200 ili manje ocitaj otpor izmedju pojedinih faza....taj otpor ce biti vrlo mali svega 0.02-0.06 ohma ovisi ovo su jedinice za primjer...uglavnom mjerenje radis kad je motor hladan..ukoliko nema ocitanja faza je pregorena.....nariktaj unimer na isprobavanje dioda ili ohm metar, isprobaj otpor pojedine faze prema masi, znaci nesmije biti pistanja niti nikakvih ocitanja....
...no na kraju mislim da bi bilo najbolje da pogledas u kakav dobar manual gdje ces imat tocne vrijednosti za test ii gdje ce te voditi po redu....

Naprotiv Mjerenja se obavljaju na vruc motor. Osim mjerenja otpora izmedu faza ( a za to ti treba jako dobar instrument) potrebno je izmjeriti i otpor izolacije koji se mjeri specijalnim instrumentom zvan Megger takodjer na vruc motor
[Vrh] Go down
clansman
man
man
clansman


Broj postova : 33
Godina imam : 43
Prebivalište : Okolica Vrbovca
Vozim : VN900 Custom
Na forumu od : 17.01.2011

Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator Empty
PostajNaslov: Re: Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator   Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator Icon_minitimepet 13 tra 2012, 14:20

Imam dosta skup i precizan unimetar jer sam u biti elektrotehničar, u biti sam i malo više al nije sad vrijeme za to :-)
izmjerit ću ovo kaj mogu...
još mi samo treba informacija kak da utvrdim ispravnost/neispravnost reglera
[Vrh] Go down
VU COP
man
man
VU COP


Broj postova : 103
Godina imam : 52
Prebivalište : Vukovar
Vozim : ZING 125
Na forumu od : 02.09.2008

Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator Empty
PostajNaslov: Re: Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator   Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator Icon_minitimepet 13 tra 2012, 14:43

http://www.regler.sper.hr/defektacija_kvara_na_ac_generatoru_motocikla.htm

http://www.regler.sper.hr/electrical_fault_finding.pdf

možda ovo može pomoći.malo teorije ne škodi!
[Vrh] Go down
mrljo#2
cro chopper forum
cro chopper forum
mrljo#2


Broj postova : 1668
Godina imam : 52
Prebivalište : 45°27'48.03"S 15°31'13.30"I
Vozim : HD - FLHTCUI '97
Na forumu od : 14.08.2010

Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator Empty
PostajNaslov: Re: Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator   Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator Icon_minitimepet 13 tra 2012, 14:47

magna je napisao/la:
mrljo#2 je napisao/la:
....iako nebih stavio ruku u vatru da je stator.....kad budes radio mjerenja mozes izmjeriti otpore izmedju faza, instrument narikraj na najmanje ohma 200 ili manje ocitaj otpor izmedju pojedinih faza....taj otpor ce biti vrlo mali svega 0.02-0.06 ohma ovisi ovo su jedinice za primjer...uglavnom mjerenje radis kad je motor hladan..ukoliko nema ocitanja faza je pregorena.....nariktaj unimer na isprobavanje dioda ili ohm metar, isprobaj otpor pojedine faze prema masi, znaci nesmije biti pistanja niti nikakvih ocitanja....
...no na kraju mislim da bi bilo najbolje da pogledas u kakav dobar manual gdje ces imat tocne vrijednosti za test ii gdje ce te voditi po redu....

Naprotiv Mjerenja se obavljaju na vruc motor. Osim mjerenja otpora izmedu faza ( a za to ti treba jako dobar instrument) potrebno je izmjeriti i otpor izolacije koji se mjeri specijalnim instrumentom zvan Megger takodjer na vruc motor


...pa za mjerenje opora medju fazama sam i objasnjavao.....dao sam naputke za "Prvu pomoc" uradi sam, kad dodje do ovih aparata za profi mjerenja, to znaci da je vec na servisu gdje to imaju ii vjerojatno nebi trazil nasu nazovi pomoc...

@clasman
....a za regler imas isto neki posebni aparat a za PP ako si utvrdio da je alternator ispravan napunis akumulator, izmjeris napon, upalis motor vidis na unimeru dali ti napon pada ispod nazivnog napona ili ti je tu negdje u plusu.....kad dodas gas onda ti ide preko 13,5V....
[Vrh] Go down
https://dragonflynsg.weebly.com
clansman
man
man
clansman


Broj postova : 33
Godina imam : 43
Prebivalište : Okolica Vrbovca
Vozim : VN900 Custom
Na forumu od : 17.01.2011

Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator Empty
PostajNaslov: Re: Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator   Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator Icon_minitimened 15 tra 2012, 18:32

Izvršio sam mjerenja, tek sad mi je žao mojih 2500kn koje sam dao mehaničari ni za što...da je on pravi mehaničar on bi to premjerio i znao u čemu je problem...neznanje se plača, to stoji, samo što sam ja u ovom slučaju platio i svoje i njegovo neznanje...
ovo su dakle rezultati mjerenja, ono što me čudi je otpor, kad sam prvi puta mjerio (na totalno hladan motor) imao sam na sve tri kombinacije nekih 0,3Ω, no kasnije kad sam ponovo išao mjeriti otpor dobio sam rezultate nao na slici...očito sve upučuje na to da stator ipak ne valja..
sad molim informacije kako da ga što jeftinije nabavim, svaki savjet je dobro došao. Da li je moguće naći razbijeni ili pokvareni motor pa s njega skinuti stator ili bi se to nekako dalo u nekom servisu nabaviti...mislim da je regularna cijena 2500kn, a ja sam toliko pljunuo ni za što.
Našao sam neki moto shop u Kanadi i oni imaju zamjenski (možda je taj i bolji od originalnih koji rikavaju) za 100$ i poštarina oko 50$, ali ne znam hoću li na to dobiti i carinu.
uglavnom eto mjerenja ispod:
Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator Reglerjack

[Vrh] Go down
Karlo
cro chopper forum
cro chopper forum
Karlo


Broj postova : 4028
Godina imam : 74
Prebivalište : Sibinj
Vozim : BMW R 1200 RT
Na forumu od : 03.06.2010

Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator Empty
PostajNaslov: Re: Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator   Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator Icon_minitimened 15 tra 2012, 18:44

Carina će na tu cijenu biti sigurno . Računaj na 300 kn .
[Vrh] Go down
zed12
cro chopper forum
cro chopper forum
zed12


Broj postova : 1932
Godina imam : 50
Prebivalište : ni vrit ni mimo
Vozim : da
Na forumu od : 02.03.2010

Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator Empty
PostajNaslov: Re: Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator   Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator Icon_minitimened 15 tra 2012, 18:55

Sa stranica Vulcan forum, ovdje je čovjek lijepo pojasnio što i kako se dešava sa statorom, te daje upute za rješavanje problema.

http://www.vulcanforums.com/forums/showthread.php?t=24679
[Vrh] Go down
Karlo
cro chopper forum
cro chopper forum
Karlo


Broj postova : 4028
Godina imam : 74
Prebivalište : Sibinj
Vozim : BMW R 1200 RT
Na forumu od : 03.06.2010

Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator Empty
PostajNaslov: Re: Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator   Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator Icon_minitimened 15 tra 2012, 19:03

Imaš i ovdje pa pogledaj
http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=m570.l2736&_nkw=stator+vn+900
[Vrh] Go down
mrljo#2
cro chopper forum
cro chopper forum
mrljo#2


Broj postova : 1668
Godina imam : 52
Prebivalište : 45°27'48.03"S 15°31'13.30"I
Vozim : HD - FLHTCUI '97
Na forumu od : 14.08.2010

Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator Empty
PostajNaslov: Re: Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator   Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator Icon_minitimened 15 tra 2012, 20:13

...platit ćeš vjerojatno i carinu i PDV na sve skupa znači 100+50+10%+25%=cca206$...
..obzirom da su statori jednostavne građe, možda ti nebi bili loše raspitat se kod nekog tko vikla motore, trafiće i sl...odneseš im stari da vide presjek zice i broj namotaja po špuli i ostalo kaj im treba.....ja vjerujem da bi ti to mogli složit za ne prevelike nofce...
[Vrh] Go down
https://dragonflynsg.weebly.com
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator Empty
PostajNaslov: Re: Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator   Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator Icon_minitimepon 16 tra 2012, 07:54

clansman je napisao/la:
Jedino što sam radio neposredno pred taj put je bila izmjena ulja i filtera, da bi to mogao mora se skinuti regler (ako je to ona stvar ispod hladnjaka)..

Malo se kasno uključujem u ovu raspravu, srećom do sada još nisam imao problema sa strujom.. Ali na stranim forumima o Kawasaki Versysu također se puno raspravlja o razlozima, zašto stator i/ili regler odlazi na relatovno novim motorima.

Jedan od najčešćih razloga je loš spoj ili kontakt na konektoru, koji spaja izvode statora na regler/ispravljač. Kad je tak spoj loš, neke od faza rade u praznom hodu, zbog toga inducirani napon u pripadajućim namotajima "divlja", i dolazi do proboja izolacije namotaja prema masi. Zato je najbolje koristiti kontakt sprej, kod svakog odštekavanja konektora, a neki taj konektor još dodatno izvana omataju sa zaštitnom folijom, kako vlaga i nečistoča ne bi ušli unutra.

Neispravan akumulator, kojem je neka od čelija u šlusu, također izaziva velike probleme na staoru, ili pak u regleru (ovisno što će prvo riknuti).
[Vrh] Go down
Sponsored content





Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator Empty
PostajNaslov: Re: Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator   Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Čudan zvuk - VN900 - sumnja na stator
[Vrh] 
Stranica 1 / 4.Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Sumnja u neispravan akumulator

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Tehnika-
Forum(o)Bir: