Početna stranicaPretraľnikPitanje: gas sajla gv250 efi 610RegistracijaLogin

 

 Pitanje: gas sajla gv250 efi

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Rukfa™
cro chopper forum
cro chopper forum
Rukfa™


Broj postova : 650
Godina imam : 63
Prebivalište : Požega
Vozim : Honda Shadow 600 '98/ Horex Regina '53 chopper
Na forumu od : 25.12.2011

Pitanje: gas sajla gv250 efi Empty
PostajNaslov: Pitanje: gas sajla gv250 efi   Pitanje: gas sajla gv250 efi Icon_minitimened 08 sij 2012, 22:45

Pozdrav,

evo baš sam odlučio naručiti neke stvari za aquilu a između ostaloga i gas sajlu. E sad me zanima postoji li razlika između gas sajle za obične sa karburatorom i sajle za efi modele? Gledam na hyosungsource.com i pod gv250 mi nudi običnu sajlu (jedan karak) dok mi se čini da je na motoru ona sa dva kraka. Problem - ne mogu naći takvu sajlu koja mislim da bi odgovarala odnosno pod gv250 je nema u ponudi. Ima li tko kakvih iskustava?

P.S. pošto vidim da su ti "efi" modeli dosta osjetljivi što se tiče improvizacija i modifikacija zanima me mogu li koristiti zamjenski filter goriva sa e-baya (koji nije namjenjen iskljucivo za moj motor) ili baš moram paziti da naručim točno koji odgovara aquili sa te hyosung stranice?

falalepa
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Pitanje: gas sajla gv250 efi Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje: gas sajla gv250 efi   Pitanje: gas sajla gv250 efi Icon_minitimened 08 sij 2012, 23:11

Model s rasplinjačima ima običnu sjalu, a čisto sumnjam da EFI model ima sajlu s dva kraka. Sajla prvo (mehanički) zakreće neki kotačić, a on je dalje povezan s leptirima u usisnim granama. I originalna sajla obično izdrži jako jako dugo, jer nema velikog naprezanja kod njezinog korištenja.

Što se filtera goriva tiče, ja sam stavio "no name" filter, i nije bilo problema.
[Vrh] Go down
Cube
man
man
Cube


Broj postova : 319
Godina imam : 39
Prebivalište : Zagreb
Vozim : yamaha XJ6n
Na forumu od : 19.08.2011

Pitanje: gas sajla gv250 efi Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje: gas sajla gv250 efi   Pitanje: gas sajla gv250 efi Icon_minitimepon 09 sij 2012, 09:20

Rukfaš je napisao/la:
Pozdrav,

evo baš sam odlučio naručiti neke stvari za aquilu a između ostaloga i gas sajlu. E sad me zanima postoji li razlika između gas sajle za obične sa karburatorom i sajle za efi modele? Gledam na hyosungsource.com i pod gv250 mi nudi običnu sajlu (jedan karak) dok mi se čini da je na motoru ona sa dva kraka. Problem - ne mogu naći takvu sajlu koja mislim da bi odgovarala odnosno pod gv250 je nema u ponudi. Ima li tko kakvih iskustava?

P.S. pošto vidim da su ti "efi" modeli dosta osjetljivi što se tiče improvizacija i modifikacija zanima me mogu li koristiti zamjenski filter goriva sa e-baya (koji nije namjenjen iskljucivo za moj motor) ili baš moram paziti da naručim točno koji odgovara aquili sa te hyosung stranice?

falalepa

???

Di s'ti vidio 2 sajle na hyosungsourceu??? Ja našao samo onu OEM i aftermarket i iste su, sam kaj je proizvđač drugi... pljuga
[Vrh] Go down
Rukfa™
cro chopper forum
cro chopper forum
Rukfa™


Broj postova : 650
Godina imam : 63
Prebivalište : Požega
Vozim : Honda Shadow 600 '98/ Horex Regina '53 chopper
Na forumu od : 25.12.2011

Pitanje: gas sajla gv250 efi Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje: gas sajla gv250 efi   Pitanje: gas sajla gv250 efi Icon_minitimepon 09 sij 2012, 09:49

palomas je napisao/la:
Model s rasplinjačima ima običnu sjalu, a čisto sumnjam da EFI model ima sajlu s dva kraka. Sajla prvo (mehanički) zakreće neki kotačić, a on je dalje povezan s leptirima u usisnim granama. I originalna sajla obično izdrži jako jako dugo, jer nema velikog naprezanja kod njezinog korištenja.

Što se filtera goriva tiče, ja sam stavio "no name" filter, i nije bilo problema.

danas sam odšarafio rezervar i vidio kako od ručkice gasa do ispod rezervara ide jedan bužir koji ide u okruglo plastično kućište a iz njega izlaze dva kraka sajle. zato me to zanima a nigdje u ponudi nema za efi modele kao što ima npr za gt250 efi PRIMJER
pa eto.
Smile
[Vrh] Go down
Rukfa™
cro chopper forum
cro chopper forum
Rukfa™


Broj postova : 650
Godina imam : 63
Prebivalište : Požega
Vozim : Honda Shadow 600 '98/ Horex Regina '53 chopper
Na forumu od : 25.12.2011

Pitanje: gas sajla gv250 efi Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje: gas sajla gv250 efi   Pitanje: gas sajla gv250 efi Icon_minitimepon 09 sij 2012, 09:55

Cube je napisao/la:
Rukfaš je napisao/la:
Pozdrav,

evo baš sam odlučio naručiti neke stvari za aquilu a između ostaloga i gas sajlu. E sad me zanima postoji li razlika između gas sajle za obične sa karburatorom i sajle za efi modele? Gledam na hyosungsource.com i pod gv250 mi nudi običnu sajlu (jedan karak) dok mi se čini da je na motoru ona sa dva kraka. Problem - ne mogu naći takvu sajlu koja mislim da bi odgovarala odnosno pod gv250 je nema u ponudi. Ima li tko kakvih iskustava?

P.S. pošto vidim da su ti "efi" modeli dosta osjetljivi što se tiče improvizacija i modifikacija zanima me mogu li koristiti zamjenski filter goriva sa e-baya (koji nije namjenjen iskljucivo za moj motor) ili baš moram paziti da naručim točno koji odgovara aquili sa te hyosung stranice?

falalepa

???

Di s'ti vidio 2 sajle na hyosungsourceu??? Ja našao samo onu OEM i aftermarket i iste su, sam kaj je proizvđač drugi... pljuga

i ja sam vidio te 2 sajle na stranici za gv250 ali sam na svome motorou vidio sajlu koja se račva u dva kraka a takve iste ili slične imaju u ponudi za GT250 EVO SLIKE OD TE SAJLE
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Pitanje: gas sajla gv250 efi Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje: gas sajla gv250 efi   Pitanje: gas sajla gv250 efi Icon_minitimepon 09 sij 2012, 10:24

Razne izvedbe (modeli) Aquile razlikuju se u podosta dijelova, i zato ti je najbolje da na netu pronađeš Parts Catalogue (pdf dokument)l, točno baš za tvoj model. Tada ćeš točno znati što ti treba, kao i kataloški broj.
[Vrh] Go down
Rukfa™
cro chopper forum
cro chopper forum
Rukfa™


Broj postova : 650
Godina imam : 63
Prebivalište : Požega
Vozim : Honda Shadow 600 '98/ Horex Regina '53 chopper
Na forumu od : 25.12.2011

Pitanje: gas sajla gv250 efi Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje: gas sajla gv250 efi   Pitanje: gas sajla gv250 efi Icon_minitimepon 09 sij 2012, 10:39

Upravo sam nazvao bivšeg vlasnika Aquile,te mi je rekao da je mjenjao sajlu kod nekog lokalnog majstora.Izgleda da majstor nije imao orginalnu sajlu,pa je nešto izčarobirao.
[Vrh] Go down
Cube
man
man
Cube


Broj postova : 319
Godina imam : 39
Prebivalište : Zagreb
Vozim : yamaha XJ6n
Na forumu od : 19.08.2011

Pitanje: gas sajla gv250 efi Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje: gas sajla gv250 efi   Pitanje: gas sajla gv250 efi Icon_minitimepon 09 sij 2012, 13:39

Rukfaš je napisao/la:
Upravo sam nazvao bivšeg vlasnika Aquile,te mi je rekao da je mjenjao sajlu kod nekog lokalnog majstora.Izgleda da majstor nije imao orginalnu sajlu,pa je nešto izčarobirao.


Kompa, ono kaj si sliku stavio je :

"....cable for Comet GT250/GT250R", piše ti na sajtu.... Dakle nije za tvoj motor, ja imam GV250 EFI godinu mlađu i imam s "mono" sjalu.....


Edit - jedino za kaj mi ova ima smisla je za 2 leptira, 2 frge ili nešto tak, nemam pojma kaj bi drugi krak na efiju trebao otvarat....
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Pitanje: gas sajla gv250 efi Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje: gas sajla gv250 efi   Pitanje: gas sajla gv250 efi Icon_minitimepon 09 sij 2012, 14:34

Cube je napisao/la:
Edit - jedino za kaj mi ova ima smisla je za 2 leptira, 2 frge ili nešto tak, nemam pojma kaj bi drugi krak na efiju trebao otvarat....

Rasplinjači su montirani potpuno paralelno, imaju zajedničku "osovinu" koja otvara leptire za zrak na usisu, a isto tak i za čok. Zato su im sajla za gas (kao i sajla za čok) jednostruke. Sajla vrti ovaj "tanjurić" s lijeve strane rasplinjača, a on dalje s jednom osovinom otvara obadva leptira.

https://2img.net/h/i768.photobucket.com/albums/xx321/palomashr/rasplinjac.jpg
[Vrh] Go down
Cube
man
man
Cube


Broj postova : 319
Godina imam : 39
Prebivalište : Zagreb
Vozim : yamaha XJ6n
Na forumu od : 19.08.2011

Pitanje: gas sajla gv250 efi Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje: gas sajla gv250 efi   Pitanje: gas sajla gv250 efi Icon_minitimepon 09 sij 2012, 15:09

palomas je napisao/la:
Cube je napisao/la:
Edit - jedino za kaj mi ova ima smisla je za 2 leptira, 2 frge ili nešto tak, nemam pojma kaj bi drugi krak na efiju trebao otvarat....

Rasplinjači su montirani potpuno paralelno, imaju zajedničku "osovinu" koja otvara leptire za zrak na usisu, a isto tak i za čok. Zato su im sajla za gas (kao i sajla za čok) jednostruke. Sajla vrti ovaj "tanjurić" s lijeve strane rasplinjača, a on dalje s jednom osovinom otvara obadva leptira.

https://2img.net/h/i768.photobucket.com/albums/xx321/palomashr/rasplinjac.jpg

Ok, čemu onda služi druga "grana" sajle? Question
[Vrh] Go down
Rukfa™
cro chopper forum
cro chopper forum
Rukfa™


Broj postova : 650
Godina imam : 63
Prebivalište : Požega
Vozim : Honda Shadow 600 '98/ Horex Regina '53 chopper
Na forumu od : 25.12.2011

Pitanje: gas sajla gv250 efi Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje: gas sajla gv250 efi   Pitanje: gas sajla gv250 efi Icon_minitimepon 09 sij 2012, 16:29

Izgleda da se radi o nekoj improvizaciji lokalnog majstora i bivšeg vlasnika,a možda i tu negdje stoji uzrok što mi motor nema čoka.Morati ću sve dobro proučiti
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Pitanje: gas sajla gv250 efi Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje: gas sajla gv250 efi   Pitanje: gas sajla gv250 efi Icon_minitimepon 09 sij 2012, 16:49

Cube je napisao/la:
Ok, čemu onda služi druga "grana" sajle? Question

Na Aquili druga grana ne služi ničemu, možda neki od GT modela treba takvu sajlu. A motori sa elektronskim ubrizgavanjem ni nemaju ručicu čoka, kod njih elektronika daje čok na početku, kad je motor hladan.
[Vrh] Go down
Rukfa™
cro chopper forum
cro chopper forum
Rukfa™


Broj postova : 650
Godina imam : 63
Prebivalište : Požega
Vozim : Honda Shadow 600 '98/ Horex Regina '53 chopper
Na forumu od : 25.12.2011

Pitanje: gas sajla gv250 efi Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje: gas sajla gv250 efi   Pitanje: gas sajla gv250 efi Icon_minitimepon 09 sij 2012, 17:22

Morati ću stati na loptu, sve dobro pregledati i proučiti ,jer sve mtore do sada koje sam imao i i po kojima sam smio prčkati nisu bili toliko komplicirani imogao si ih urediti na pogled, zvuk i sluh BMW R25/2 52 g.Norton 16 H 37g i sada Horex Regina 53g..Čini mi se da bi više volio da je i ovaj na obične karburatore (pogled, zvuk i sluh).
[Vrh] Go down
Rukfa™
cro chopper forum
cro chopper forum
Rukfa™


Broj postova : 650
Godina imam : 63
Prebivalište : Požega
Vozim : Honda Shadow 600 '98/ Horex Regina '53 chopper
Na forumu od : 25.12.2011

Pitanje: gas sajla gv250 efi Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje: gas sajla gv250 efi   Pitanje: gas sajla gv250 efi Icon_minitimeuto 24 sij 2012, 11:52

Evo rastavio sam motor i vidio da gas sajla ipak ima 2 krakak koja idu na dva leptira koji se nalaze sa lijeve i desne strane "rasplinjača" ili šta već efi ima. Prilikom dodavanja gasa oba leptira su u funkciji.

Evo kako to izgleda:

Pitanje: gas sajla gv250 efi Sam3951



Pitanje: gas sajla gv250 efi Sam3952



Pitanje: gas sajla gv250 efi Sam3953



Tako da mi ipak ona sajla koju sam naručio preko hyosungsourcea za obični gv250 ne odgovara.

Možda je problem što je motor proizveden 2008.g pa je nekakav prijelazni model pa zato ima takvu sajlu.
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Pitanje: gas sajla gv250 efi Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje: gas sajla gv250 efi   Pitanje: gas sajla gv250 efi Icon_minitimeuto 24 sij 2012, 12:37

Pronašao sam na netu još jednog trgovca dijelovima, kod njega postoji ovakva gas sajla, ali za GT model EFI

http://www.hyosungparts.asia/hyosung-gt-250-throttle-cable-efi-427.html

Prvi modeli Aquile s ubrizgavanjem bili su FI, kasnije se pojavio EFI model (s više elektronike). Na sve to treba paziti kod naručivanja, zato je najbolje potražiti katalog dijelova, i saznati kataloški broj.
[Vrh] Go down
Rukfa™
cro chopper forum
cro chopper forum
Rukfa™


Broj postova : 650
Godina imam : 63
Prebivalište : Požega
Vozim : Honda Shadow 600 '98/ Horex Regina '53 chopper
Na forumu od : 25.12.2011

Pitanje: gas sajla gv250 efi Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje: gas sajla gv250 efi   Pitanje: gas sajla gv250 efi Icon_minitimeuto 24 sij 2012, 12:52

palomas je napisao/la:
Pronašao sam na netu još jednog trgovca dijelovima, kod njega postoji ovakva gas sajla, ali za GT model EFI

http://www.hyosungparts.asia/hyosung-gt-250-throttle-cable-efi-427.html

Prvi modeli Aquile s ubrizgavanjem bili su FI, kasnije se pojavio EFI model (s više elektronike). Na sve to treba paziti kod naručivanja, zato je najbolje potražiti katalog dijelova, i saznati kataloški broj.

Postoji i kod hyosungsorcea takva sajla za gt250 što sam linkao Cube-u u odgovoru na njegov komentar ali nisam bio siguran jel ta štima na gv250.

of Sad me brinu i svijećice tj. jesu li iste za sve modele? na koliko km se trebaju mijenjati i koje uzeti.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Pitanje: gas sajla gv250 efi Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje: gas sajla gv250 efi   Pitanje: gas sajla gv250 efi Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Pitanje: gas sajla gv250 efi
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» pitanje vezano uz Aquilu GV250
» sajla gasa
» kuplung sajla...
» hyosung gv250
» Gas sajla za Kawasaki er6n

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Tehnika-
Forum(o)Bir: