Početna stranicaPretraľnikkuplung sajla... 610RegistracijaLogin

 

 kuplung sajla...

Go down 
+16
magna
klesoo
medo
GIBO56
Zlac
webrider
mala bestija
lukylipik
dragger
Karlo
ica
palomas
swileni
Beatnik
Safet(y)
Jack
20 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Jack
cro chopper forum
cro chopper forum
Jack


Broj postova : 3028
Godina imam : 57
Prebivalište : Zagreb
Vozim : više ne vozim
Na forumu od : 29.04.2008

kuplung sajla... Empty
PostajNaslov: kuplung sajla...   kuplung sajla... Icon_minitimeuto 18 sij 2011, 12:25

ponukan današnjim pucanjem još jedne kuplung sajle htio bih pitati...

koliko često vam obično sajla traje...

meni originalne traju nešto duže ( u prosjeku oko pola godine ili max oko 8 000 km )...
zamjenske traju od 1000 do 5000 km...

hvala
[Vrh] Go down
http://www.alanmatuka.com
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum
Safet(y)


Broj postova : 6849
Godina imam : 57
Prebivalište : Našice, Zagreb, Ploče, a i tko zna gdje još sve :)
Vozim : V-Rod
Na forumu od : 31.10.2007

kuplung sajla... Empty
PostajNaslov: Re: kuplung sajla...   kuplung sajla... Icon_minitimeuto 18 sij 2011, 12:35

31.000 km... i vjerujem da ju necu skoro mijenjati.

Cini mi se da trebas pronaci uzrok pucanja, jer ovo mi se bas i ne cini normalnim.
[Vrh] Go down
https://www.flickr.com/photos/144415026@N07
Beatnik
cro chopper forum
cro chopper forum
Beatnik


Broj postova : 2135
Godina imam : 39
Prebivalište : Rovinj
Vozim : Dragstar 1100
Na forumu od : 11.04.2008

kuplung sajla... Empty
PostajNaslov: Re: kuplung sajla...   kuplung sajla... Icon_minitimeuto 18 sij 2011, 12:39

29500 i jos je nisam mijenjao
[Vrh] Go down
swileni
cro chopper forum
cro chopper forum
swileni


Broj postova : 2540
Godina imam : 34
Prebivalište : 53nja
Vozim : Suzuki sv650s
Na forumu od : 13.06.2009

kuplung sajla... Empty
PostajNaslov: Re: kuplung sajla...   kuplung sajla... Icon_minitimeuto 18 sij 2011, 12:45

ja imam 10000 na Venox-u i jos nisam mijenjao,nadam se da ni necu...neg,pukne li ti samo od jednom u voznji ili se rascerupa prvo..?
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

kuplung sajla... Empty
PostajNaslov: Re: kuplung sajla...   kuplung sajla... Icon_minitimeuto 18 sij 2011, 13:01

Kod podešavanja napetosti sajle (na ručici kuplunga) treba paziti da sajla ne putuje preko rubova zarezanog šarafa, jer se u protivnome brže ostruže po tim rubovima, i licne polako počnu pucati. Ja taj šaraf uvijek namjestim tako, da je otvor ili razrez na suprotnoj strani od linije po kojoj se kreće sajla.

Jack, na kojem mjestu ti pucaju sajle?

kuplung sajla... ClutchLeverAdjust
[Vrh] Go down
Jack
cro chopper forum
cro chopper forum
Jack


Broj postova : 3028
Godina imam : 57
Prebivalište : Zagreb
Vozim : više ne vozim
Na forumu od : 29.04.2008

kuplung sajla... Empty
PostajNaslov: Re: kuplung sajla...   kuplung sajla... Icon_minitimeuto 18 sij 2011, 15:42

palomas je napisao/la:
Kod podešavanja napetosti sajle (na ručici kuplunga) treba paziti da sajla ne putuje preko rubova zarezanog šarafa, jer se u protivnome brže ostruže po tim rubovima, i licne polako počnu pucati. Ja taj šaraf uvijek namjestim tako, da je otvor ili razrez na suprotnoj strani od linije po kojoj se kreće sajla.

Jack, na kojem mjestu ti pucaju sajle?


u pravilu kod gornje plombe...
i ja namjestim unutarnji šaraf tako da je otvor na suprotnoj strani...

obično se počne raspadati, i neki licni popucaju...
danas je plomba odletila kao da je sajla prerezana, čisti rez...

vrlo rijetko pukne dole kod plombe...

[Vrh] Go down
http://www.alanmatuka.com
ica
cro chopper forum
cro chopper forum
ica


Broj postova : 3082
Godina imam : 44
Prebivalište : split
Vozim : Honda Hornet 600
Na forumu od : 18.10.2008

kuplung sajla... Empty
PostajNaslov: Re: kuplung sajla...   kuplung sajla... Icon_minitimeuto 18 sij 2011, 16:06

..jesi prekontrolira sajlu, možda se negdje lomi.....automatski se više troši i puca..
[Vrh] Go down
http://ivica_radovanic@yahoo.com
Karlo
cro chopper forum
cro chopper forum
Karlo


Broj postova : 4028
Godina imam : 74
Prebivalište : Sibinj
Vozim : BMW R 1200 RT
Na forumu od : 03.06.2010

kuplung sajla... Empty
PostajNaslov: Re: kuplung sajla...   kuplung sajla... Icon_minitimeuto 18 sij 2011, 16:35

ica je napisao/la:
..jesi prekontrolira sajlu, možda se negdje lomi.....automatski se više troši i puca..

Osim ovoga iz Icinog posta sajla mora biti uvijek podmazana . U Luisu sam kupio onaj mali uređaj kroz koji se ušprica WD u bužir . Čak stavim malo tot masti u vijak za štelanje .

Nikad mi sajla nije pukla ali u bisagama nosim rezervnu .
[Vrh] Go down
swileni
cro chopper forum
cro chopper forum
swileni


Broj postova : 2540
Godina imam : 34
Prebivalište : 53nja
Vozim : Suzuki sv650s
Na forumu od : 13.06.2009

kuplung sajla... Empty
PostajNaslov: Re: kuplung sajla...   kuplung sajla... Icon_minitimeuto 18 sij 2011, 16:47

Karlo je napisao/la:
ica je napisao/la:
..jesi prekontrolira sajlu, možda se negdje lomi.....automatski se više troši i puca..

Osim ovoga iz Icinog posta sajla mora biti uvijek podmazana . U Luisu sam kupio onaj mali uređaj kroz koji se ušprica WD u bužir . Čak stavim malo tot masti u vijak za štelanje .

Nikad mi sajla nije pukla ali u bisagama nosim rezervnu .

imas cak negdje za kupit i nekakav sprej na bazi aluminija koji se sprica u buzir da ojaca sajlu,a i kojekakve lubrikante mozes nac da sajla lakse klizi...
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

kuplung sajla... Empty
PostajNaslov: Re: kuplung sajla...   kuplung sajla... Icon_minitimeuto 18 sij 2011, 16:50

swileni je napisao/la:
a i kojekakve lubrikante mozes nac da lakse klizi...

Mileni, jel to iskustvo progovara iz tebe? Question svaka cast
[Vrh] Go down
Jack
cro chopper forum
cro chopper forum
Jack


Broj postova : 3028
Godina imam : 57
Prebivalište : Zagreb
Vozim : više ne vozim
Na forumu od : 29.04.2008

kuplung sajla... Empty
PostajNaslov: Re: kuplung sajla...   kuplung sajla... Icon_minitimeuto 18 sij 2011, 16:52

ica je napisao/la:
..jesi prekontrolira sajlu, možda se negdje lomi.....automatski se više troši i puca..

pogledao sam ju, i ne lomi se...
[Vrh] Go down
http://www.alanmatuka.com
Jack
cro chopper forum
cro chopper forum
Jack


Broj postova : 3028
Godina imam : 57
Prebivalište : Zagreb
Vozim : više ne vozim
Na forumu od : 29.04.2008

kuplung sajla... Empty
PostajNaslov: Re: kuplung sajla...   kuplung sajla... Icon_minitimeuto 18 sij 2011, 16:57

Karlo je napisao/la:
ica je napisao/la:
..jesi prekontrolira sajlu, možda se negdje lomi.....automatski se više troši i puca..

Osim ovoga iz Icinog posta sajla mora biti uvijek podmazana . U Luisu sam kupio onaj mali uređaj kroz koji se ušprica WD u bužir . Čak stavim malo tot masti u vijak za štelanje .

Nikad mi sajla nije pukla ali u bisagama nosim rezervnu .

ovo sa podmazivanjem sajle...

Embarassed Razz Rolling Eyes What a Face Shocked confused Embarassed
nisam znao, niti ju podmazivao

pretpostavio sam da je ' samo-održavajuća ' Razz

znači, trebam ju svako toliko špricati sa wd-om

također, čini mi se da je sajla preduga... odnosno da je bužir predugačak...
i kada kupim originalnu prolazi u širokom luku s prednje strane brzinomjera, umjesto da je spuštena najkraćim putem...
[Vrh] Go down
http://www.alanmatuka.com
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

kuplung sajla... Empty
PostajNaslov: Re: kuplung sajla...   kuplung sajla... Icon_minitimeuto 18 sij 2011, 19:29

....ja sam moje minjao na oko 38tkm i nepunih osam godina. Kad sam ih skinuo bile su skoro kao nove, možda malo izvana se dalo viditi da su upotrebljavane. Minjao sam ih jer sam morao uzeti produžene radi APE-a. Dva puta godišnje ih podmazujem sa specijalnom mašću za brave (nabavio u VW servisu).
Jack, a šta bi ti tija ? Da traje bez podmazivanja. Virujem da je to debeli razlog pucanja, a ostalo prepisujem kvaliteti. Nabavi original sajlu i podmaži je s vrimena na vrime, i duuuuuuugo će te služiti.
[Vrh] Go down
lukylipik
cro chopper forum
cro chopper forum
lukylipik


Broj postova : 11184
Godina imam : 59
Prebivalište : 16 meridijan
Vozim : Šokac zrx1200s
Na forumu od : 02.11.2007

kuplung sajla... Empty
PostajNaslov: Re: kuplung sajla...   kuplung sajla... Icon_minitimeuto 18 sij 2011, 19:42

... na sreću nemam iskustava s pucanjem sajle,
a
i
štedno vozim Šokicu već godinu i pol! Rolling Eyes
[Vrh] Go down
http://lukylipik-vrijemeodluke.blogspot.com/?zx=9e8ff9c465b5c91a
mala bestija
cro chopper forum
cro chopper forum
mala bestija


Broj postova : 1475
Godina imam : 56
Prebivalište : ZADAR
Vozim : YAMAHA XV VIRAGO 750
Na forumu od : 15.12.2007

kuplung sajla... Empty
PostajNaslov: Re: kuplung sajla...   kuplung sajla... Icon_minitimesri 19 sij 2011, 02:49

Moja ima 60 000 km, sad je treba mijenjati jer se počela rascvjetavati kod ručke.
[Vrh] Go down
http://www.bestije.hr
Gost
Gost




kuplung sajla... Empty
PostajNaslov: Re: kuplung sajla...   kuplung sajla... Icon_minitimesri 19 sij 2011, 04:39

Primjetio sam da se u dosta postova spominje proizvod po imenu Wd( valjda 40).
Ja bih sa svime našpricao, nauljio,namazao..ali taj proizvod na moj motor NE IDE!!
WD je hlapljivo i agresivno sredstvo koje ima sposobmost dubinskog čišćenja , antikorozivna djelovanja.
Sa njim treba oprezno , no kod nas je uobičajeno da je WD prefix kao majka svih sprejeva u jednom.. a nije tako.

Za to što tebi treba Jack a i ostalima za održavanje motora je : Silikonski sprej, za podmazivanje lanca/remena,Di-električki sprej za zaštitu džekova i ostale elektrifikacije.I na kraju univerzalni sprej za poliranje metala, plastike., vizira..

Za tvoj slučaj se može našpricati i sa sprejom za lanac.Višak se prebriše i to je to.
Zategnutost sajle isto mora biti sa tvorničkim tolerancijama

Ne bih sada reklamirao ali isprobao sam dosta tih sprejeva i masti te sam našao zadovoljavajuću kombinaciju.
[Vrh] Go down
Karlo
cro chopper forum
cro chopper forum
Karlo


Broj postova : 4028
Godina imam : 74
Prebivalište : Sibinj
Vozim : BMW R 1200 RT
Na forumu od : 03.06.2010

kuplung sajla... Empty
PostajNaslov: Re: kuplung sajla...   kuplung sajla... Icon_minitimesri 19 sij 2011, 06:35

ZIGGY je napisao/la:
Primjetio sam da se u dosta postova spominje proizvod po imenu Wd( valjda 40).
Ja bih sa svime našpricao, nauljio,namazao..ali taj proizvod na moj motor NE IDE!!
WD je hlapljivo i agresivno sredstvo koje ima sposobmost dubinskog čišćenja , antikorozivna djelovanja.
Sa njim treba oprezno , no kod nas je uobičajeno da je WD prefix kao majka svih sprejeva u jednom.. a nije tako.

Za to što tebi treba Jack a i ostalima za održavanje motora je : Silikonski sprej, za podmazivanje lanca/remena,Di-električki sprej za zaštitu džekova i ostale elektrifikacije.I na kraju univerzalni sprej za poliranje metala, plastike., vizira..

Za tvoj slučaj se može našpricati i sa sprejom za lanac.Višak se prebriše i to je to.
Zategnutost sajle isto mora biti sa tvorničkim tolerancijama

Ne bih sada reklamirao ali isprobao sam dosta tih sprejeva i masti te sam našao zadovoljavajuću kombinaciju.

Volio bi vidit kako će sprej za lanac ući u bužir pola metra ili metar od početka . Upravo je zato WD 40 majka svih sprejeva jer ima veliko svojstvo penetriranja . A što se tiče agresivnosti neboj se , neće pregristi sajlu . Ako nisi znao , taj " agresivni " sprej , se može koristiti za dezinfekciju rana . Osobno sam njime ( na preporuku veterinara ) izlječio psa kad je dobio šugu .
[Vrh] Go down
webrider
cro chopper forum
cro chopper forum
webrider


Broj postova : 2802
Godina imam : 55
Prebivalište : Vtc
Vozim : Suzuki Intruder VL 800
Na forumu od : 07.01.2008

kuplung sajla... Empty
PostajNaslov: Re: kuplung sajla...   kuplung sajla... Icon_minitimesri 19 sij 2011, 07:33

Na Zingu cca 5000 Km, nikad nije pukla, nikad podmazivao. Prodao sam motor i čovjek se i dalje još vozi s istom sajlom.
[Vrh] Go down
Zlac
cro chopper forum
cro chopper forum
Zlac


Broj postova : 3127
Godina imam : 44
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : Suzuki M 1800 R
Na forumu od : 08.11.2010

kuplung sajla... Empty
PostajNaslov: Re: kuplung sajla...   kuplung sajla... Icon_minitimesri 19 sij 2011, 10:01

Na kawcu imam 14500km još je dobra valjda scratch ,samo je treba redovno kontrolirat ja koristim silikon sprej ili tot mast kod ručke
[Vrh] Go down
GIBO56
cro chopper forum
cro chopper forum
GIBO56


Broj postova : 2513
Godina imam : 68
Prebivalište : SPLIT
Vozim : XVS 950 A YAMAHA
Na forumu od : 02.11.2008

kuplung sajla... Empty
PostajNaslov: Re: kuplung sajla...   kuplung sajla... Icon_minitimesri 19 sij 2011, 10:21

scratch ... po ovome što piše gore svima ohooo hooo traje nego tebi , nisam baš siguran da je do ne podmazivanja. Ne kažem da ne treba podmazat.Pa ne voziš po pustinji...pijesak itd
Moguće da stvarno dužina sajle nije adekvatna pa negdje struže ili čak da imaš veči otpor
kvačila te ti treba i jača sila na ručici... sa vrimenom istegne i i puca .
Na mome doslovno mogu stisnit malim prstom.
Uvažavam mišljenje da je WD dobar ... ali za sajle nikako .
[Vrh] Go down
ica
cro chopper forum
cro chopper forum
ica


Broj postova : 3082
Godina imam : 44
Prebivalište : split
Vozim : Honda Hornet 600
Na forumu od : 18.10.2008

kuplung sajla... Empty
PostajNaslov: Re: kuplung sajla...   kuplung sajla... Icon_minitimesri 19 sij 2011, 11:01

... dok sam radija u Wurth-u ima san prilike vršit usporedbu WD-40 i paletu Wurth sprejeva...
...i moram se složit za Ziggy-jem, naime WD nije adekvatan u kontektu s vodom(stvara emulziju)..
...moja preporuka je mast u spreju (HHS-5000) mislim da se tako zvala, dok je špricaš tekuća je jednako kao WD, a kroz par min pretvara se u pravu mast+teflon...
...šta se tiče ljekovitih svojstava WD-a u to nebi ulazija, sigurno veterinar zna šta govori...
[Vrh] Go down
http://ivica_radovanic@yahoo.com
Gost
Gost




kuplung sajla... Empty
PostajNaslov: Re: kuplung sajla...   kuplung sajla... Icon_minitimesri 19 sij 2011, 11:55

ica je napisao/la:
... dok sam radija u Wurth-u ima san prilike vršit usporedbu WD-40 i paletu Wurth sprejeva...
...i moram se složit za Ziggy-jem, naime WD nije adekvatan u kontektu s vodom(stvara emulziju)..
...moja preporuka je mast u spreju (HHS-5000) mislim da se tako zvala, dok je špricaš tekuća je jednako kao WD, a kroz par min pretvara se u pravu mast+teflon...
...šta se tiče ljekovitih svojstava WD-a u to nebi ulazija, sigurno veterinar zna šta govori...

Ako je to onaj Würth sprej što ima nacrtan nekakav kran lanac i šarnir na sebi... roker
To ni ivasol neskida..kad se napravi ona mast-teflon-ljepilo pa to je užasno teško za odmastiti.

Da se vratimo na pucanje sajle.
Sajle (mislim na one renomiranije i originalne) imaju prednost ,jer su najčešće napravljene u kombinaciji kvalitetan čelik ( istezanje, torzija...) i bužir koji ima udjela teflona da služi za podmazivanje ,
istima nije potrebno podmazivanje .
Jedine točke trenja su na mehanizmu ručke gdje dolazi do najveće sile pa tako i pucanja i dolje na mehanizmu kod korpe(5-10 cm od plombe).

Ako možda Jack imaš kakav problem na odljevku prstohvata (ne obrađenu špenicu ..recimo) ili pre tjesan zazor na samoj ručkici gdje prolazi .. neznam..
Probaj se raspitati . ako ima u Brodu, mora biti i u zagrebu firmi koji ti mogu napraviti komplet sajlu , pa ih zamoli da ti naprave nešto kvalitetnije ako je originalna za tvoj motor ne zadovoljavajuće kvalitete.

I da zaboravio sam napomenuti da takozvana Tot ,Lis, mast ima oko 80% vode u sebi. Ja znam da Podvinjčani podmazuju osovine na kolima sa pekmezom, ali u kontekstu podmazivanja..pekmez je bolji od TOT masti!



[Vrh] Go down
Gost
Gost




kuplung sajla... Empty
PostajNaslov: Re: kuplung sajla...   kuplung sajla... Icon_minitimesri 19 sij 2011, 15:48

Vrlo zanimljive teorije , a pogotovo one kad se spominje WD40 . Ako smijem primjetiti nitko se nije dotakao plastičnog uloška u bužiru i njegove funkcije . Naime sastav tog plastičnog uloška u bužiru kroz koji prolazi sajla je isključivo da bez dodataka (maziva ) smanji trenje sajle kroz bužir .Između ostalih plastičnh masa postoji i plastika koja sama po sebi ima strukturu koja je pod navodnicima masna , a iima naziv "sipas" . Upravo se takove vrste materijala koristi u svrhu smanjenja trenja . Prijašnje sajle nisu imale taj uložak i zato su bile podložne održavanju kroz podmazivanje raznim uljima i jasno WD-om koji je več više od pola stolječa prisutno kod nas i u svijetu .

Ne rijetko se u američkim filmovima može na policama naći i taj famozni proizvod WD 40 . Nisam siguran da ovi novi proizvodi iste ili slične manjene imaju toliko bolje perfomanse od dobrog starog WD-a . Ne slažem se sa onima koji pljuju po njemu jer stara izreka veli : Tko maže ,taj se i vozi , pa se ja toga i držim .

I sad da se vratim na sajle koje imaju plastične uloške nije potrebno održavanje i kada se u takve sajle špricne koji puta kakvo neki vele to smeće od Wd-a niste napravili štetu , čak što više brinete o stanju sajle koja bi mogla radi razno raznih uzroka pući . Moje osobno iskustvo (servisera , a ne montera novih dijelova ) je da treba mazati sajle prije svega na nezaštičenom dijelo kod španera i na pregibu i siguran sam ako nije upitne kvalitete da mora dugoooo dugo služiti .
[Vrh] Go down
Jack
cro chopper forum
cro chopper forum
Jack


Broj postova : 3028
Godina imam : 57
Prebivalište : Zagreb
Vozim : više ne vozim
Na forumu od : 29.04.2008

kuplung sajla... Empty
PostajNaslov: Re: kuplung sajla...   kuplung sajla... Icon_minitimesri 19 sij 2011, 17:09

prvo, hvala na odgovorima...

sve sajle koje sam stavljao su ili originalne, ili su stavljane u originalni bužir...

primjetio sam da su ne-originalne sajle pletene od grublje i deblje žice, i da kod nih i u početku osjećam veći otpor...
iskreno, nisam imao pojma da se i sajle treba podmazivati - pretpostavio sam da je bužir napravljen tako da stvara nisku razinu prihvatljivog otpora...

mislio sam pokušati sa WD 40...
ili kapnuti par kapi radioničkog ulja u bužir...

pitao sam u Kymco servisu i kažu da je sajla predviđena da traje 10 000 km...

mislio sam i o skraćivanju sajle, no onda bi išla u užem luku i time bi imala veće trenje...
dodatno, može biti da ne pomaže i činjenica da se dosta vozim po gradu - i učestalost mjenjanja brzina je u tim uvijetima puno veća nego u prigradskoj vožnji, ili na otvorenoj cesti...
[Vrh] Go down
http://www.alanmatuka.com
medo
cro chopper forum
cro chopper forum
medo


Broj postova : 2710
Godina imam : 56
Prebivalište : selo kraj vestgejta
Vozim : yamaha 650 classic
Na forumu od : 01.01.2008

kuplung sajla... Empty
PostajNaslov: Re: kuplung sajla...   kuplung sajla... Icon_minitimesri 19 sij 2011, 17:39

prvi glas da i to puca tako često What a Face meni na 20 t još hvala Bogu ništa
[Vrh] Go down
http://www.radio-zapresic.hr/
Sponsored content





kuplung sajla... Empty
PostajNaslov: Re: kuplung sajla...   kuplung sajla... Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
kuplung sajla...
[Vrh] 
Stranica 1 / 3.Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» jos jedan od onih "kuplung analasera"
» sajla gasa
» kuplung anlasera bendix keeway supershadow 250
» Pitanje: gas sajla gv250 efi

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Tehnika-
Forum(o)Bir: