Početna stranicaPretraľnikkuplung sajla... - Page 2 610RegistracijaLogin

 

 kuplung sajla...

Go down 
+16
magna
klesoo
medo
GIBO56
Zlac
webrider
mala bestija
lukylipik
dragger
Karlo
ica
palomas
swileni
Beatnik
Safet(y)
Jack
20 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




kuplung sajla... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: kuplung sajla...   kuplung sajla... - Page 2 Icon_minitimesri 19 sij 2011, 17:47

Jack je napisao/la:
prvo, hvala na odgovorima...

sve sajle koje sam stavljao su ili originalne, ili su stavljane u originalni bužir...

primjetio sam da su ne-originalne sajle pletene od grublje i deblje žice, i da kod nih i u početku osjećam veći otpor...
iskreno, nisam imao pojma da se i sajle treba podmazivati - pretpostavio sam da je bužir napravljen tako da stvara nisku razinu prihvatljivog otpora...

mislio sam pokušati sa WD 40...
ili kapnuti par kapi radioničkog ulja u bužir...

pitao sam u Kymco servisu i kažu da je sajla predviđena da traje 10 000 km...

mislio sam i o skraćivanju sajle, no onda bi išla u užem luku i time bi imala veće trenje...
dodatno, može biti da ne pomaže i činjenica da se dosta vozim po gradu - i učestalost mjenjanja brzina je u tim uvijetima puno veća nego u prigradskoj vožnji, ili na otvorenoj cesti...

Ma vidi tu se teorije mogu razvijati na bazi rekla kazala i na stvarniom znaju i iskustvu . Jasno je da ima kvalitetnih i manje kvalitetnih sajli , kako si sam naveo , ali činjenica je da sajla uvijek puca upravo na mjestu gdje ima najveći otpor , a to je skoru u pravilu kod svojih završetaka izvan bužira . Mazanjem i podmazivanjem sajle u bužiru samo smanjujemo sveukupni otpor , a ujedno ju štitimo od možebitne vlage , koja takođe nije poželjna na tom mjestu .
Sam otpor smanjujemo i prirodnim slijedom sajle (nema provlačenja kroz kojekakve smjerove ) da bi ljepše izgledalo i vizualno bilo prihvatljivije za oko . Sajla mora pratiti neki prirodni put .

Da i pretjerano dugačke sajle imaju takođe nepripodne lukove koji takođe mogu biti uzrok " tvrdoče " kod stiska odnosno povečanog otpora .I moram još spomenuti promjer i kvalitetu pletiva , ali to sad zadire u tehnološko rješenje proizvođača istih ti sajli , što za sobom nosi cijenu i kvalitetu .

Moj savijet ti je , maži sajlu Wd-om , strojnim uljem ( kantica od šivaće mašine ) , uljem za podmazivanje naoružanja i sličnim nazivima , a pogotovo na pregibima u dijelu koji nije u bužiru . Nikako nekim silikonskim sprejevima za lance ili nekim sredstvima za koje pojedinci misle da bi to moglo biti dobro , a nisu i sami provjerili kvalitetu svojih navoda .

Ugradio sam jako puno sajli i vezano za tu problematiku mogu iskustveno potvrditi ovo što sam napisao .
[Vrh] Go down
Jack
cro chopper forum
cro chopper forum
Jack


Broj postova : 3028
Godina imam : 57
Prebivalište : Zagreb
Vozim : više ne vozim
Na forumu od : 29.04.2008

kuplung sajla... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: kuplung sajla...   kuplung sajla... - Page 2 Icon_minitimesri 19 sij 2011, 17:55

@ deep

hvala ti Very Happy

tako ću i napraviti...
zapravo, sada mi je idealno vrijeme da cijeli motor temeljito očistim, podmažem i prekontroliram...

[Vrh] Go down
http://www.alanmatuka.com
ica
cro chopper forum
cro chopper forum
ica


Broj postova : 3082
Godina imam : 44
Prebivalište : split
Vozim : Honda Hornet 600
Na forumu od : 18.10.2008

kuplung sajla... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: kuplung sajla...   kuplung sajla... - Page 2 Icon_minitimesri 19 sij 2011, 18:00

...@deep...
...da budemo načisto.....uz dužno poštovanje tebi i iskustvu, ali WD-40 je vrijeme pregazilo...
...WD je prvi doša na naše tržište i vlada istim desetljećima od njegovog doba tehnologija se okrenula naopačke.....njegov kemiski sastav se mijenja u promilima...
...u glavama ljudi je on najbolji....a nije, postoji čitava paleta podmazivača od više proizvođača i bez sumnje daleko ispred WD-a....
...šta se tiče sajle, uz pomoć podmazivača smanjuje se otpor i samim tim produljuje vijek sajle...

...doduše malo mi je čudno da svakih 10 000km puca sajla scratch scratch ...
[Vrh] Go down
http://ivica_radovanic@yahoo.com
Karlo
cro chopper forum
cro chopper forum
Karlo


Broj postova : 4028
Godina imam : 74
Prebivalište : Sibinj
Vozim : BMW R 1200 RT
Na forumu od : 03.06.2010

kuplung sajla... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: kuplung sajla...   kuplung sajla... - Page 2 Icon_minitimesri 19 sij 2011, 21:10

ica je napisao/la:
...@deep...
...da budemo načisto.....uz dužno poštovanje tebi i iskustvu, ali WD-40 je vrijeme pregazilo...
...WD je prvi doša na naše tržište i vlada istim desetljećima od njegovog doba tehnologija se okrenula naopačke.....njegov kemiski sastav se mijenja u promilima...
...u glavama ljudi je on najbolji....a nije, postoji čitava paleta podmazivača od više proizvođača i bez sumnje daleko ispred WD-a....
...šta se tiče sajle, uz pomoć podmazivača smanjuje se otpor i samim tim produljuje vijek sajle...

...doduše malo mi je čudno da svakih 10 000km puca sajla scratch scratch ...

Daj nam reci koji sprej bi to bolje obavio , ako WD 40 više nije dobar .
[Vrh] Go down
Gost
Gost




kuplung sajla... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: kuplung sajla...   kuplung sajla... - Page 2 Icon_minitimesri 19 sij 2011, 21:56

ica
ja nisam rekao da tehnologija nije napredovala i nisam nigdje spomenio da su razno razni sprejevi i maziva neke druge firme "smeće" , a služe istoj namjeni , ali sam htio objasniti kako si ne moramo komplicirati život kad na dohvat ruke imamo odgovorno tvrdim jako dobro rješenje u WD-u . Nekad smo krali od mame iz šivaće mašine strojno ulje da bi podmazivali lanac na biciklu , a i tada je bilo WD-a , ali nisu ga svi mogli si priuštiti. Netko će reči što si navalio na WD , ali nisam . Wink To je spray moje mladosti dobar4

Ovo što te čudi da sajla puca na svakih 10 000 km ,nemora biti razlog neodržavanju ,nego se razlog može traziti u kvaliteti ili čak u neuštelanom kvačilu koje samo po sebi opterečuje sajlu više nego je potrebno . Ja sam siguran da održavanje produžuje vijek sajle , pa makar to bilo i običnim biljnim jestivim uljem .

I da da malo povučem paralelu . Danas imamo toliko dobrih mučkanih sokova , ali Coca Cola je još uvijek na tržištu . Misliš li da je tako loša da su je već davno trebali prestati proizvoditi i današnje generacije da ju mogu vidjeti samo na slikama u povijesnim knjigama .
[Vrh] Go down
ica
cro chopper forum
cro chopper forum
ica


Broj postova : 3082
Godina imam : 44
Prebivalište : split
Vozim : Honda Hornet 600
Na forumu od : 18.10.2008

kuplung sajla... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: kuplung sajla...   kuplung sajla... - Page 2 Icon_minitimesri 19 sij 2011, 23:15

Karlo je napisao/la:
ica je napisao/la:
...@deep...
...da budemo načisto.....uz dužno poštovanje tebi i iskustvu, ali WD-40 je vrijeme pregazilo...
...WD je prvi doša na naše tržište i vlada istim desetljećima od njegovog doba tehnologija se okrenula naopačke.....njegov kemiski sastav se mijenja u promilima...
...u glavama ljudi je on najbolji....a nije, postoji čitava paleta podmazivača od više proizvođača i bez sumnje daleko ispred WD-a....
...šta se tiče sajle, uz pomoć podmazivača smanjuje se otpor i samim tim produljuje vijek sajle...

...doduše malo mi je čudno da svakih 10 000km puca sajla scratch scratch ...

Daj nam reci koji sprej bi to bolje obavio , ako WD 40 više nije dobar .

...u Wurthovoj paleti postoji i Multi sprej kao opcija u zamjenu WD-a...
[Vrh] Go down
http://ivica_radovanic@yahoo.com
ica
cro chopper forum
cro chopper forum
ica


Broj postova : 3082
Godina imam : 44
Prebivalište : split
Vozim : Honda Hornet 600
Na forumu od : 18.10.2008

kuplung sajla... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: kuplung sajla...   kuplung sajla... - Page 2 Icon_minitimesri 19 sij 2011, 23:16

Citat :
To je spray moje mladosti


..nostalgija Wink Wink ...

[Vrh] Go down
http://ivica_radovanic@yahoo.com
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum
Safet(y)


Broj postova : 6849
Godina imam : 57
Prebivalište : Našice, Zagreb, Ploče, a i tko zna gdje još sve :)
Vozim : V-Rod
Na forumu od : 31.10.2007

kuplung sajla... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: kuplung sajla...   kuplung sajla... - Page 2 Icon_minitimesri 19 sij 2011, 23:43

Samo da se nadovezem na temu WD-a... izuzetno kvalitetan proizvod i tesko ga koji moze nadmasiti... kod mene je u firmi izbacen, jer je zamijenjen nekim drugima koji su vise 'environmental friendly' ili ekoloski prihvatljiviji.
[Vrh] Go down
https://www.flickr.com/photos/144415026@N07
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 63
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

kuplung sajla... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: kuplung sajla...   kuplung sajla... - Page 2 Icon_minitimečet 20 sij 2011, 00:42

http://en.wikipedia.org/wiki/WD-40

mislim da je cak i wd dobar, ali kratkorocno. Sigurno ce sajlu zastitit od korozije...
Wink

jbt, moram pregledati sve sajle.... Embarassed
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
Gost
Gost




kuplung sajla... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: kuplung sajla...   kuplung sajla... - Page 2 Icon_minitimečet 20 sij 2011, 00:44

Safet(y) je napisao/la:
Samo da se nadovezem na temu WD-a... izuzetno kvalitetan proizvod i tesko ga koji moze nadmasiti... kod mene je u firmi izbacen, jer je zamijenjen nekim drugima koji su vise 'environmental friendly' ili ekoloski prihvatljiviji.

znaći može se popit kad ožedniš Rolling Eyes
[Vrh] Go down
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 63
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

kuplung sajla... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: kuplung sajla...   kuplung sajla... - Page 2 Icon_minitimečet 20 sij 2011, 00:46

deep je napisao/la:
Safet(y) je napisao/la:
Samo da se nadovezem na temu WD-a... izuzetno kvalitetan proizvod i tesko ga koji moze nadmasiti... kod mene je u firmi izbacen, jer je zamijenjen nekim drugima koji su vise 'environmental friendly' ili ekoloski prihvatljiviji.

znaći može se popit kad ožedniš Rolling Eyes

zasto cekati da ozednis???
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 51
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

kuplung sajla... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: kuplung sajla...   kuplung sajla... - Page 2 Icon_minitimečet 20 sij 2011, 07:03

mislim da je kod jacka u pitanju konstruktorska greska te da je jedini nacin zamjeniti cijelu rucku zajedno sa drzacem. na ebayu ces ih naci dosta povoljno a naprqvliene su tako da su jako slice ako ne i iste. uzmes od honde ili yamahe i miran si
[Vrh] Go down
Jack
cro chopper forum
cro chopper forum
Jack


Broj postova : 3028
Godina imam : 57
Prebivalište : Zagreb
Vozim : više ne vozim
Na forumu od : 29.04.2008

kuplung sajla... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: kuplung sajla...   kuplung sajla... - Page 2 Icon_minitimečet 20 sij 2011, 10:50

magna je napisao/la:
mislim da je kod jacka u pitanju konstruktorska greska te da je jedini nacin zamjeniti cijelu rucku zajedno sa drzacem. na ebayu ces ih naci dosta povoljno a naprqvliene su tako da su jako slice ako ne i iste. uzmes od honde ili yamahe i miran si

može biti da si u pravu...

naravno, može biti da ja svaku sajlu ugradim na pomalo krivi način...
iako sam vitao servisera da provjeri i rekao je da je dobro Razz
[Vrh] Go down
http://www.alanmatuka.com
Jack
cro chopper forum
cro chopper forum
Jack


Broj postova : 3028
Godina imam : 57
Prebivalište : Zagreb
Vozim : više ne vozim
Na forumu od : 29.04.2008

kuplung sajla... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: kuplung sajla...   kuplung sajla... - Page 2 Icon_minitimečet 20 sij 2011, 10:52

ica je napisao/la:


...doduše malo mi je čudno da svakih 10 000km puca sajla scratch scratch ...

i mene to čudi...
poslati ću mail uvozniku i pitati...
[Vrh] Go down
http://www.alanmatuka.com
Karlo
cro chopper forum
cro chopper forum
Karlo


Broj postova : 4028
Godina imam : 74
Prebivalište : Sibinj
Vozim : BMW R 1200 RT
Na forumu od : 03.06.2010

kuplung sajla... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: kuplung sajla...   kuplung sajla... - Page 2 Icon_minitimečet 17 vel 2011, 11:42

Danas malo , iz dosade , idem pogledati sajlu kvačila , a ona na donjem kraju rascvjetana i drži se na dvije žice . Debela je 2 mm i vrlo mekana ,kvaliteta nula .
Motor je prešao deset tisuća , a sinov dvadeset i sajla kao nova . Sad sam uvukao sajlu 2,5 mm , pa da vidim dokle će .
Eto VN - ovci pregledajte sajle .Šta da sajla pukne u nekoj vukojebini a nemaš čime popraviti . Ja uvjek u bisagama imam Bowdenzug-Reparaturset iz Pola košta 6 eura i vrlo lako se mjenja .
[Vrh] Go down
Gost
Gost




kuplung sajla... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: kuplung sajla...   kuplung sajla... - Page 2 Icon_minitimečet 17 vel 2011, 18:49

Eto ti na prijatelju Rolling Eyes

Jesu li ti ljudi lijepo govorili da ne mažeš sa WD - om . Bolje svinjska mast nego weda , a pogotovo ti si svoju wedu kupio još u staroj jugi kod Poljaka na buvljaku . Twisted Evil

I ako hoćeš dalje mazati po sajlama dođi do mene da ti posudim WD novijeg datuma . roker
[Vrh] Go down
Zlac
cro chopper forum
cro chopper forum
Zlac


Broj postova : 3127
Godina imam : 44
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : Suzuki M 1800 R
Na forumu od : 08.11.2010

kuplung sajla... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: kuplung sajla...   kuplung sajla... - Page 2 Icon_minitimečet 17 vel 2011, 21:01

Karlo je napisao/la:
Danas malo , iz dosade , idem pogledati sajlu kvačila , a ona na donjem kraju rascvjetana i drži se na dvije žice . Debela je 2 mm i vrlo mekana ,kvaliteta nula .
Motor je prešao deset tisuća , a sinov dvadeset i sajla kao nova . Sad sam uvukao sajlu 2,5 mm , pa da vidim dokle će .
Eto VN - ovci pregledajte sajle .Šta da sajla pukne u nekoj vukojebini a nemaš čime popraviti . Ja uvjek u bisagama imam Bowdenzug-Reparaturset iz Pola košta 6 eura i vrlo lako se mjenja .
hvalax
[Vrh] Go down
rocky 61
cro chopper forum
cro chopper forum
rocky 61


Broj postova : 1738
Godina imam : 62
Prebivalište : Brčko BiH
Vozim : JL 250-5
Na forumu od : 01.05.2010

kuplung sajla... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: kuplung sajla...   kuplung sajla... - Page 2 Icon_minitimečet 17 vel 2011, 21:30

Uopće nije stvar ni do ručice niti do vijka,oni ne mogu oštetiti sajlu jer su od aluminija a sajla od čelika,to ti je kao kad bi lipovim drvom oštetio oštricu sjekire.Jednostavno to je loš i jeftin kineski proizvod,ja sam imao isto problema na bivšem motoru i jednostavno odlučio napraviti sam sebi sajlu.postoječa sajla je prečnika u presjeku 1-1,5 mm,odem i kupim sajlu od kuplunga za moto kultivator koja je u presjeku 2 mm( oko 60 kn ),na jednoj strani ima standardnu bradavicu koja potpuno odgovara za ručicu ali je pola metra duža i ne paše sistem kačanja na polugu kuplunga,jednostavno sam je skratio na odgovarajuču dužinu ,vrh sajle zalio sa kalajnim lemom pomoču obične lemilice da bude glatka i ne kača o zidove bužira dok je provlačim a prije toga je dobro namozao sa kolomašću provukao kroz orginalni bužir i donji kraj postavio na polugu kuplunga tako što sam kraj sajle učvrstio običnom klemom(10 kn ).Vozio sam s njom još tri godine i prodao motor i niti jedna nit nije pukla.
Sav posao je trajao oko 20 minuta i to laganice uz kavu i cigaretu. dobar
[Vrh] Go down
Kum
cro chopper forum
cro chopper forum
Kum


Broj postova : 3481
Godina imam : 45
Prebivalište : Osijek
Vozim : Yamaha XVS650 Dragstar
Na forumu od : 07.03.2008

kuplung sajla... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: kuplung sajla...   kuplung sajla... - Page 2 Icon_minitimečet 17 vel 2011, 22:34

Negdje sam procitao da se WD40 ne smije spricati u ajle (pisalo je i zasto ali je meni ostalo samo to da se ne smije). Kada sam stavljao ape hanger onda sam dao produziti sajle u "sajla servis". Pitao sam majstora da li trebam podmazati sajle a on je rekao da je on to vec ucinio ali da nije lose nakon nekog vremena podmazati ali da ni slucajno ne spricam WD40 unutra. Stoga, ja se drzim da WD40 ni slucajno ne smije ici u sajle.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




kuplung sajla... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: kuplung sajla...   kuplung sajla... - Page 2 Icon_minitimečet 17 vel 2011, 23:41

Karla , a da ti se weda nije ukiselila pa nagrizla sajlu Wink
[Vrh] Go down
Zlac
cro chopper forum
cro chopper forum
Zlac


Broj postova : 3127
Godina imam : 44
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : Suzuki M 1800 R
Na forumu od : 08.11.2010

kuplung sajla... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: kuplung sajla...   kuplung sajla... - Page 2 Icon_minitimened 20 vel 2011, 11:04

Ja gledo sajla ko nova a imam 14500 km dancingbanana
[Vrh] Go down
Karlo
cro chopper forum
cro chopper forum
Karlo


Broj postova : 4028
Godina imam : 74
Prebivalište : Sibinj
Vozim : BMW R 1200 RT
Na forumu od : 03.06.2010

kuplung sajla... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: kuplung sajla...   kuplung sajla... - Page 2 Icon_minitimened 20 vel 2011, 16:51

andreja900 je napisao/la:
Ja gledo sajla ko nova a imam 14500 km dancingbanana

Super , ali ipak nosi rezervnu .
[Vrh] Go down
Zlac
cro chopper forum
cro chopper forum
Zlac


Broj postova : 3127
Godina imam : 44
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : Suzuki M 1800 R
Na forumu od : 08.11.2010

kuplung sajla... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: kuplung sajla...   kuplung sajla... - Page 2 Icon_minitimepon 21 vel 2011, 19:46

da nikad se nezna , možda zapnem u nekoj vukoj...i pa šta onda. pomoc
hvalax
[Vrh] Go down
Mr.DJ
man
man
Mr.DJ


Broj postova : 354
Godina imam : 47
Prebivalište : SL.BROD
Vozim : ŠTO STIGNEM- 2,4,6,8 TOČKOVA
Na forumu od : 24.11.2009

kuplung sajla... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: kuplung sajla...   kuplung sajla... - Page 2 Icon_minitimeuto 22 vel 2011, 10:29

Karlo je napisao/la:
Danas malo , iz dosade , idem pogledati sajlu kvačila , a ona na donjem kraju rascvjetana i drži se na dvije žice . Debela je 2 mm i vrlo mekana ,kvaliteta nula .
Motor je prešao deset tisuća , a sinov dvadeset i sajla kao nova . Sad sam uvukao sajlu 2,5 mm , pa da vidim dokle će .
Eto VN - ovci pregledajte sajle .Šta da sajla pukne u nekoj vukojebini a nemaš čime popraviti . Ja uvjek u bisagama imam Bowdenzug-Reparaturset iz Pola košta 6 eura i vrlo lako se mjenja .
Meni se čini da je tvoj VN sfušan u PRC-u.Unaprijed se ispričavam svim Kinezima pljuga
[Vrh] Go down
Karlo
cro chopper forum
cro chopper forum
Karlo


Broj postova : 4028
Godina imam : 74
Prebivalište : Sibinj
Vozim : BMW R 1200 RT
Na forumu od : 03.06.2010

kuplung sajla... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: kuplung sajla...   kuplung sajla... - Page 2 Icon_minitimeuto 22 vel 2011, 11:44

Što kaže Magna : Nije bitno što je rečeno nego tko je reko .......pih . wc guza glup
[Vrh] Go down
Sponsored content





kuplung sajla... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: kuplung sajla...   kuplung sajla... - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
kuplung sajla...
[Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» jos jedan od onih "kuplung analasera"
» sajla gasa
» kuplung anlasera bendix keeway supershadow 250
» Pitanje: gas sajla gv250 efi

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Tehnika-
Forum(o)Bir: