Početna stranicaPretraľnikkuplung anlasera bendix keeway supershadow 250 610RegistracijaLogin

 

 kuplung anlasera bendix keeway supershadow 250

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
zdravko
man
man
zdravko


Broj postova : 264
Godina imam : 56
Prebivalište : Zagreb
Vozim : keeway supershadow 250 (palim ga na guranje)
Na forumu od : 02.07.2009

kuplung anlasera bendix keeway supershadow 250 Empty
PostajNaslov: kuplung anlasera bendix keeway supershadow 250   kuplung anlasera bendix keeway supershadow 250 Icon_minitimepet 17 svi 2013, 12:12

U posljednoj voznji od neki dan bio sam u Nasicama. Voznja je trebala trajati par dana po Slavoniji ali je zavrsila prijevremena zbog kvara na motoru. Nakon zamjene ulja i uljnog filtera krenuo sam u Zagorje te sam nastavio prema Slavoniji. Trebao sam zavrsiti u Vukovaru ali eto desio se kvar. U svemu tome imao sam srecu sto se motor pokvario kod Safetya i jos veca sreca je bila ta sto sam ga uhvatio kod kuce. O svemu cu napisati detaljnije kroz par dana. Uglavnom, da skratim pricu. Nakon sto smo popili psenicno pivo, ja sam se malo poigrao sa zvijeri.



Nakon toga otisli smo u razgledavanje Nasica i zajednicku voznju na motorima.



Na kraju stali smo na kavu. Ispricali se i popili kavu pa ja krenuo dalje no eto ti problema.
Dam kontakt, pritisnem tipkalo za paljenje , a elektrostarter(anlaser) se vrti i ne prestaje dok ne pritisnem prekidac on/off na off. Pokusam ponovo a ono isti problem. Pokusamo na guranje. Safety mi daje upute:
1. ubacis u 2
2. pritisnes kvacilo
3. nakon zaleta otpustas kvacilo
4. kada upali pritisnes kvacilo
5. izbacis iz 2. brzine

probamo metodom guranja no nece. Cim otpustim kvacilo motor se ukopa. Safety zove Acida, cro.chopera, Karla, Vilka i Maria.
cro.choper-tata foruma dolazi iz Zagreba, Karlo, Vilko i Mario iz Slavonskog broda. Sada na parkiralistu uz bok sa mojim, rame uz rame, stoji HD, Kawe vn900, yamaha dragstar i yamaha (zaboravio sam koja). Moj se motor izgubio u toj masi. Kao neki misic medu zvijerima. Rukujemo se te me vuku na pivu. Pitaju me jesam gladan, ja klimam da nisam. Stalno gledam Karlov motor. Cijena sitnica, cirka 70tkn u ducanu. U jednom trenutku cujemo u daljini grmljavinu. Ja sam pomislio u prvi tren da se sprema oluja te da gromovi u daljini paraju nebo. No nebo bez oblaka sa suncem koje przi. Grmljavina se polako priblizavala i bila je sve glasnija i glasnija. Kada je postala tako glasna da ljudi u kaficu nisu culi sto pricaju svi su okrenuli glave u smijeru grmljavine. Iscekujem sto je to, a moji frendovi bikeri se smiju i deru jedan drugom u uho. Poklapam svoje usi dlanovima, tesko ko moze izdrzati to paranje bubnjica. Zvuk mi izaziva nesnosnu bol u glavi, kao da mi puca lubanja na pola. Stize Acid, parkira i gasi suzukija intrudera 1800. Ta zadnja guma, pa taj masivan motor, sve izgleda kao nekakav svemirski brod. Sada je moj motor jos manji. Nesto se smanjio i zavuko u Karlove bisage. Pozdravljam Acida te ponovo pricam po ko zna koji put pricu o kvaru. Upucuje me u radionu te ja guram motor po cesti. Dio ceste je na nizbrdici, to mi pase. Stojim u radioni i cekam, eto ponovo grmljavine. Acid rastavlja motor i izvlaci jedan zupcanik, evo ovaj.

[img]kuplung anlasera bendix keeway supershadow 250 Th_DSC06240_zpse0cb4682[/img]

Radio je nekih 15-tak minuta takoreci zatvorenih ociju. Vidi se da pozna mehaniku u dusu. On je "smrt za kvarove". Podize motor jednom rukom a drugom odsarafljuje, ja ga u cudu gledam. On se smije kaze da dize u bencu 150kg i da je to "piece of cake". (komadic kolaca). Gura mi motor i ja ga palim.
-sto sam duzan?
-ma nista, ajd molim te .
-ocemo na cugu?
-jok, imam nekog posla koji moram dovrsiti.
-hvala ti.
-ma nista , samo se javi majstoru u zagrebu kad stignes . pokazi mu taj zupcanik sto sam ga izvadio i reci da ti je otisao bendix
-hvala jos jednom, pozz
-pozz

Odlazim nazad u kafic, drustvo se bas sprema idu na malu turu od nekih 100-200km. Zamolim ih da idu samnom do benzinske da me poguraju kad napunim. Kazu da nema problema. Pozdravljamo se i ja odlazim najkracim putem za Zagreb. Prekidam putopis. Iz oka mi kanu suza, vjerojatno zbog zraka koji je poceo biti hladniji jer se sunce sakrilo iza obronaka Papuka.
Dobro sada ako znate napisite mi, imam pitanje.

1. Kako izgleda bendix za keeway-a supershadowa 250 (molim sliku ako moze).
2. Zvao sam telefonom ducan, kazu novi 450kn Shocked ali ga nisam vidio. Moze li se naci polovan?
3. Dali je negdje bendix na ovoj slici

[img]kuplung anlasera bendix keeway supershadow 250 Th_DSC06241_zpsc7476a2d[/img]

eto , sada gledam kroz prozor i cekam dar sa neba.

rendeer


Zadnja promjena: zdravko; pet 17 svi 2013, 20:32; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Acyd
cro chopper forum
cro chopper forum
Acyd


Broj postova : 1429
Godina imam : 49
Prebivalište : Našice
Vozim : Triumph Rocket 3r
Na forumu od : 24.04.2010

kuplung anlasera bendix keeway supershadow 250 Empty
PostajNaslov: Re: kuplung anlasera bendix keeway supershadow 250   kuplung anlasera bendix keeway supershadow 250 Icon_minitimepet 17 svi 2013, 19:54

Pozz Zdravko!

Nešto slično ovom ti treba : http://www.scooterpartsexpress.com/standard-scooter-parts/250cc-v-twin-parts/starter-clutch-v-twin-xv-250-2v49fmm-vento-lifan

Promjeni u naslovu "Kuplung anlasera" trebas (Bendix je opcenit pojam (u narodu Smile ) i vecinom je dio anlasera)

Wink

rendeer
[Vrh] Go down
zdravko
man
man
zdravko


Broj postova : 264
Godina imam : 56
Prebivalište : Zagreb
Vozim : keeway supershadow 250 (palim ga na guranje)
Na forumu od : 02.07.2009

kuplung anlasera bendix keeway supershadow 250 Empty
PostajNaslov: Re: kuplung anlasera bendix keeway supershadow 250   kuplung anlasera bendix keeway supershadow 250 Icon_minitimepet 17 svi 2013, 21:16

evo naslov je "kuplung anlasera bendix", promijenio.
hvala Acyd.
Sada kada znam kako to izgleda mogu krenuti dalje u potragu.
100$ Question
znam i kako se kaze na engleskom pa ce mi to olaksati potragu "Starter Clutch", a mozda bi trebao prvo rastaviti svoj clutch pa ga izmjeriti i poslikati
thx
dobar4

evo Acyd, a i ostali forumasi ja bi prvo skinuo pa onda potrazio bendix pa zatim vratio nazad. dali bi mi ovo uputstvo koristilo prilikom montaze/demontaze. To sam nasao na netu.

1. Ugradite glavčinu kvačila na primarnu osovinu
kuplung anlasera bendix keeway supershadow 250 Th_clutch06_zpscd7d344e

2. Instalirajte ižljebljenu podlošku (okretati dok ne sjedne).
kuplung anlasera bendix keeway supershadow 250 Th_clutch06a_zps5f8fff1a

3. natopiti ploče kvačila čistim motornim uljem. Centrirati kvačilo i glavčinu pločicama spojke
kuplung anlasera bendix keeway supershadow 250 Th_clutch07_zpsc4de548e

kuplung anlasera bendix keeway supershadow 250 Th_clutch08_zps83b992ef

kuplung anlasera bendix keeway supershadow 250 Th_clutch09_zpsd9d982d4

4. Metnuti podlošku zaključavanja hub kvačila.
kuplung anlasera bendix keeway supershadow 250 Th_clutch10_zpsf33d8b61

5. Podloska na nekom zupcaniku neznam za sta i na kojem.
kuplung anlasera bendix keeway supershadow 250 Th_clutch11_zpsb0dc521c

6. Osnovna matica pogona
kuplung anlasera bendix keeway supershadow 250 Th_clutch12_zpsbd9041e4

kuplung anlasera bendix keeway supershadow 250 Th_clutch13_zps3a0aedfa

7. Matica glavčine kvačila
kuplung anlasera bendix keeway supershadow 250 Th_clutch12_zpsbd9041e4

kuplung anlasera bendix keeway supershadow 250 Th_clutch13_zps3a0aedfa

8. Svijanje podloske kako bi osigurali maticu da se ne odvije
kuplung anlasera bendix keeway supershadow 250 Th_clutch14_zpsf751c718

9. Malo ulja stavimo unutra i namocimo kuglicu sa uljem
kuplung anlasera bendix keeway supershadow 250 Th_clutch15_zps90530251

kuplung anlasera bendix keeway supershadow 250 Th_clutch16_zpsb4d86532

10. Staviti polugicu (Mazalica) i sklop za podešavanje

kuplung anlasera bendix keeway supershadow 250 Th_clutch17_zps9c3130c7

kuplung anlasera bendix keeway supershadow 250 Th_clutch18_zps2f2abeef

kuplung anlasera bendix keeway supershadow 250 Th_clutch19_zps77183fb5

11. Poravnavanje kvacila i spojke
kuplung anlasera bendix keeway supershadow 250 Th_clutch20_zpsc7e77dd9

kuplung anlasera bendix keeway supershadow 250 Th_clutch21_zpsc08dd1f0

12. Ugradivanje opruga i montaznih vijaka
kuplung anlasera bendix keeway supershadow 250 Th_clutch22_zpsf4a806eb

13. Okrenuti ručicu kvačila i poravnati oznake u lijevo na karteru.

kuplung anlasera bendix keeway supershadow 250 Th_clutch22a_zpsd3f47c4f

14. Pritezati i otpustati maticu da bi se kvačilo slobodno vrtilo. Zatim kontra okrenuti odvijač od kljuca i zategnuti maticu.
Napomena: Kvačilo mora biti u centru prilokom vrtnje i nesmije imati previše „lufta“.

kuplung anlasera bendix keeway supershadow 250 Th_clutch23_zps1e53d82a

evo i shematski prikazano

kuplung anlasera bendix keeway supershadow 250 Th_clutch05schematicdrawingofclutch_zpsf370e192

i to ako je tocno ja bi krenuo sa radovima?

P.S. Acyd posalji mi svoju sliku u visokoj rezoluciji da si napravim foto tapetu pa da ju naljepim na zid nemoj me
[Vrh] Go down
Acyd
cro chopper forum
cro chopper forum
Acyd


Broj postova : 1429
Godina imam : 49
Prebivalište : Našice
Vozim : Triumph Rocket 3r
Na forumu od : 24.04.2010

kuplung anlasera bendix keeway supershadow 250 Empty
PostajNaslov: Re: kuplung anlasera bendix keeway supershadow 250   kuplung anlasera bendix keeway supershadow 250 Icon_minitimeuto 24 ruj 2013, 09:39

Oprosti Zdravko ali nekako sam previdio ovaj tvoj zadnji post. Vjerujem da si motor sredio do sada i da sve sljaka. Naravno da ti ovo uputstvo pomaze,a sto se slike tice...pa trenutno me nebi niti prepoznao da ti ju i posaljem! Very Happy (a vjerojatno bi otjerao i svakog eventualnog gosta koji bi ju vidio!! glup )
[Vrh] Go down
Sponsored content





kuplung anlasera bendix keeway supershadow 250 Empty
PostajNaslov: Re: kuplung anlasera bendix keeway supershadow 250   kuplung anlasera bendix keeway supershadow 250 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
kuplung anlasera bendix keeway supershadow 250
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» KEEWAY SUPERSHADOW 250
» KeeWay Supershadow 250
» Keeway Supershadow 250
» Keeway Supershadow 250
» keeway supershadow 250

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Tehnika-
Forum(o)Bir: