Početna stranicaPretraľnikM109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:) 610RegistracijaLogin

 

 M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:)

Go down 
+23
Rocker-C
Mr.DJ
free riderica
zuta guja
medo
jackie
vstarrider
Genesis051
lord
calc69
custom rider
Safet(y)
klesoo
Easy-R
Hrvoje
THE CHOPPER KID
Tomo-vz
magna
cro.chopper
Zmija
stain
merla
zlatkohorvat69
27 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
zlatkohorvat69
man
man
zlatkohorvat69


Broj postova : 129
Godina imam : 55
Prebivalište : Zagreb
Vozim : VZ1800R
Na forumu od : 19.05.2008

M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:) Empty
PostajNaslov: M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:)   M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:) Icon_minitimepon 19 svi 2008, 14:50

Evo vidio sam da nas tu ima puno i da se puno piše o motoru kojeg imam, ali nema nitko iz prve ruke (bar sam takav dojam stekao), eto sad ima.

Motor ide ko lud, voli pokazivati guzu R-ovima na startu i treba imati dosta iskustva, znanja i vještine da bi se ostalo na njemu...

Mrzi zatvarajuće zavoje, i nagle promjene putanja i MRZI kišu!

Za sve ostalo, tu sam, pa ako koga zanima neka piše...

Bi ja stavil slike ali nigdje da nađem browser !?


Zadnja promjena: zlatkohorvat69; pon 19 svi 2008, 18:10; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
merla
cro chopper forum
cro chopper forum
merla


Broj postova : 3774
Godina imam : 53
Prebivalište : Zg
Vozim : road star warrior, honda valkyrie interstate
Na forumu od : 13.12.2007

M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:) Empty
PostajNaslov: Re: M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:)   M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:) Icon_minitimepon 19 svi 2008, 15:33

a bilo bi dobro uz opis staviti i pokoju sliku Very Happy

_________________
work to ride - ride to work

growing old is mandatory - growing up is optional

www.mkfireriders.com
[Vrh] Go down
http://www.mkfireriders.com/
Gost
Gost




M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:) Empty
PostajNaslov: Re: M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:)   M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:) Icon_minitimepon 19 svi 2008, 16:10

Čekamo sličicu
[Vrh] Go down
stain
cro chopper forum
cro chopper forum
stain


Broj postova : 2947
Godina imam : 913
Prebivalište : Unknown
Vozim : Canyon Roadlite 7.0
Na forumu od : 15.04.2008

M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:) Empty
PostajNaslov: Re: M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:)   M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:) Icon_minitimepon 19 svi 2008, 16:13

S obzirom o kakvoj se mašini radi mislim da čekamo jumbo plakat!
[Vrh] Go down
Zmija
cro chopper forum
cro chopper forum
Zmija


Broj postova : 3022
Godina imam : 50
Prebivalište : Zadar
Vozim : uspomene
Na forumu od : 10.12.2007

M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:) Empty
PostajNaslov: Re: M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:)   M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:) Icon_minitimepon 19 svi 2008, 17:09

ajmo, gazda, slikeee :bounce: :bounce: :bounce:
[Vrh] Go down
Gost
Gost




M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:) Empty
PostajNaslov: Re: M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:)   M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:) Icon_minitimepon 19 svi 2008, 19:46

[Vrh] Go down
zlatkohorvat69
man
man
zlatkohorvat69


Broj postova : 129
Godina imam : 55
Prebivalište : Zagreb
Vozim : VZ1800R
Na forumu od : 19.05.2008

M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:) Empty
PostajNaslov: Re: M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:)   M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:) Icon_minitimepon 19 svi 2008, 20:05

Ok, shvatil sam da je postavljanje slike toliko jednostavno, da nemre bit jednostavnije, ali ocigledno je za mene to nepremostiva prepreka, zato sam pribjegao nečemu što će vam dati potpuniji uvid, a to je strašno komplicirano:)) prema tome samo kliknite na link..

http://www.pungas.com/forum/suzuki-vzr1800-intruder-t-15172.html

Eto moj je isti ko taj samo crveni:)))
[Vrh] Go down
stain
cro chopper forum
cro chopper forum
stain


Broj postova : 2947
Godina imam : 913
Prebivalište : Unknown
Vozim : Canyon Roadlite 7.0
Na forumu od : 15.04.2008

M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:) Empty
PostajNaslov: Re: M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:)   M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:) Icon_minitimepon 19 svi 2008, 20:18

Mislim da će se i drugi složit da bi mi tjeli vidjet tvoj bike, ovo smo vidjeli već prije.
[Vrh] Go down
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma
cro.chopper


Broj postova : 10959
Godina imam : 51
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:) Empty
PostajNaslov: Re: M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:)   M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:) Icon_minitimepon 19 svi 2008, 20:29

imaš kad odgovaraš na post link ili pločicu na kojoj piše "Host an image" i uploudaš sliku sa kompa.....

_________________
'Nije bitno dali je cura sa sela, bitno da je motor iz Japana!'
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:) Empty
PostajNaslov: Re: M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:)   M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:) Icon_minitimepon 19 svi 2008, 20:52

SVI IMAMO PRISTP INTERNETU I RAZNIM KATALOZIMA ALI osobni je bajk ipak nešto drugo
[Vrh] Go down
Tomo-vz
cro chopper forum
cro chopper forum
Tomo-vz


Broj postova : 1398
Godina imam : 52
Prebivalište :
Vozim : QM250
Na forumu od : 15.04.2008

M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:) Empty
PostajNaslov: Re: M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:)   M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:) Icon_minitimepon 19 svi 2008, 21:20

ma pustite čoveka bu se snašel affraid
[Vrh] Go down
THE CHOPPER KID
man
man
THE CHOPPER KID


Broj postova : 139
Godina imam : 32
Prebivalište : Dugo Selo
Vozim : dok spavam
Na forumu od : 02.04.2008

M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:) Empty
PostajNaslov: Re: M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:)   M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:) Icon_minitimepon 19 svi 2008, 21:52

ajd fala bogu da se neko ubacio sa motorom mojih snova e slika daj čovječe slike
[Vrh] Go down
http://roadstarclinic.com
Hrvoje
man
man
Hrvoje


Broj postova : 110
Godina imam : 44
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Honda Fury
Na forumu od : 06.12.2007

M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:) Empty
PostajNaslov: Re: M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:)   M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:) Icon_minitimepon 19 svi 2008, 23:05

Takoder moj motor snova, ali bas iz tih nekih razloga koje si naveo, nekako me strah uzeti taj motor...previse respecta prema njemu lol!
[Vrh] Go down
Easy-R
man
man
Easy-R


Broj postova : 171
Godina imam : 55
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Velikog bijelog - Suzuki Intruder M 1800 R
Na forumu od : 20.04.2008

M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:) Empty
PostajNaslov: Re: M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:)   M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:) Icon_minitimepon 19 svi 2008, 23:52

Svaka čast na bike-u. Meni osobno, power cruiser, koji me se najviše dojmio izgledom. Imam osjećaj da baš i nije jednostavan za vozt, nisam probao, ali iz svega napisanog o njemu, sam stekao takav dojam. Za sada sam na classic-u baš zbog jednostavnosti vožnje i uživanja.

Daj nam malo iskustvenih detalja s vremena na vrijeme.
[Vrh] Go down
zlatkohorvat69
man
man
zlatkohorvat69


Broj postova : 129
Godina imam : 55
Prebivalište : Zagreb
Vozim : VZ1800R
Na forumu od : 19.05.2008

M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:) Empty
PostajNaslov: Re: M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:)   M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:) Icon_minitimeuto 20 svi 2008, 08:47

Evo par slikica:))

lol!
M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:) Paprik10

M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:) Vzr10110


Evo i malo opsežnijeg opisa i nadam se da ću s njim zadovoljit veći dio ljudi koji su razmišljali o ovom motoru. Sve tehničke podatke koje želite doznati o njemu možete naći bilo gdje na netu, a ovo što ću vam sada napisati je moje iskustvo iz prve ruke nakon 7000 km.

Motor je impozantan u svakom smislu te riječi. Velik je težak i zahtjeva respekt pri upoznavanju. Čim se krene, zadnja mu guma daje veliku dozu stabilnosti tako da vas to može malo i prevariti jer čim naiđete na kolotrag, ako čovjek nije pripremljen zna ga odvući tamo gdje on hoće, što zna biti neugodno. Na ravnom je asfaltu manevriranje pri manjim brzinama iznenađujuće jednostavno. Također treba biti oprezan sa dodavanjem i oduzimanjem gasa, jer tako velik obujam ima svoju inerciju koja se direkto putem kardana prenosi na stražnji kotač. Kod vozača koji žele uživati, upravo ta činjenica kočnice čini bespotrebnima. Kod onih koji vole malo žustriju vožnju, potrebno je mijenjati brzine s među-gasom kako bi se izbjeglo blokiranje stražnjeg kotača. Isto tako je u sporim i kratkim zavojima potrebno stvar kontrolirati kvačilom, kako motor ne bi opet otišao tamo kamo on hoće. Pri mirnijoj vožnji ljuljuškanje po zavojima opušta i odmara, ali ako se zalaufate za nekim drugim motorom, moglo bi vas iznenaditi u zavoju. U trenutku kada je svaki drugi motor polegnut s 60% 109-tka struže fusićima. To zna preplašiti vozača i to je ključni trenutak u kome se postavlja pitanje biti ili ne biti, jer kad mu jednom dozvolite da proširi putanju, povratka više nema. Ista stvar se dešava u zavojima koji se zatvaraju. Ne daje vozaču dovoljno prostora za kalkulaciju jer se ovaj motor jednostavno ne da polegnuti na način na kojima je to moguće s drugim „normalnim“ motorima. Mislim da nema potrebe da ga hvalim, jer vam je toga već svima pomalo dosta, tako da ću navesti par stvari s kojima sam imao problema. Kvačilo je čudljivo i ima svoje mušice, pogotovo kad je stroj hladan. Ako ga se ne ostavi da odradi koju minutu prije starta zna se desiti da se prijenos snage uopće ne da kontrolirati, pa se doslovno radi o principu Ride or die. Takva se situacija još više pogoršava neugodnim zvukom iz getribe koji na vas ostavlja utisak kao da bu se sve raspalo. No u servisu su me umirili i rekli da je to normalno kod svih. Sljedeća stvar koja me iznimno nervirala je blokada krajnje brzine, koja se nalazi na negdje između 210-220. Naime kad se dođe do te brzine, motor počinje neugodno cukati. Blokada je tu s razlogom jer se motor na brzinama većim od 230 počinje neugodno ljuljati, a i aerodinamika je takva, da poslije 5 minutne vožnje možete samo leći i zaspati (naravno sa smiješkom na licu). Inače motor ima strašan start i ako krećete od nule katapultirati će vas do 100 takvom brzinom koja će često puta ostati nedostižna mnogim R-ovima. Pri tome nema proklizavanja tzv. šlajdranja i dizanja na stražnji kotač, tako da možete ostati fokusirani samo na jedno, a to je čisti užitak. Ako pak ne startate s mjesta nego naglo date gas u vožnji u 1, 2. i ponekad u 3. pokazati će svu svoju snagu i neobuzdanu ćud, no obzirom da se radi o velikoj masi i međuosovinskom razmaku kakav nemaju pojedini auti (FIAT 500 ili Smart) sve će ostati u granicama lako kontroliranog, pod uvjetom da je pred vama ravna traka, ako ste u zavoju, biti će potrebno dosta vještine, znanja i iskustva da vas ne izbaci iz sjedala. Na motoru nema nikakvih pretinaca, zato ako želite ponijeti mobitel uzmite ruksak. Potrošnja ovisi o vožnji, a kreće se od 6-12 litara. Mjenjač je pomalo tvrd i zahtjeva mušku nogu i ponekad uslijed neravnina pri šaltanju bez kvačila zna izbaciti iz brzine. Također neugodno lupi, svaki put kada iz 1. pokušate prebaciti u 2. bez obzira na kojem broju okretaja to bilo. Jednostavno taj motor kao da traži gas do ibera i čvrstu i jaku nogu koja će ga brzo i bez kvačila prebaciti u drugu. Kao da je rađen za utrke ubrzanja na kojima nema milosti ni s kvačilom a ni s brzinama. Kočnice su odlične što ne čudi ako uzmemo u obzir da je prednji kraj preuzet s ultimativne jurilice od 1000 kubika GSXR-a. Obzirom na moj stil vožnje i nateravanje od semafora do semafora, mislio sam kako zadnja guma baš i neće izdržati mnogo, no desilo se upravo suprotno, prednja mi je potrošenija od zadnje!? Nakon duže vožnje npr. Zagreb-Pula, kada skinete kacigu, još uvijek neko vrijeme osjećate brujanje V2 motora, to zna biti malo neugodno, ali govori u prilog činjenici kako ispušni sustav nije potrebno modificirat. Mjerač količine goriva je neprecizan i kada vam nestane 1. crtica, oprez jer budu i ostale otišle vrlo brzo. Prva je crtica negdje oko 11 litara od 19 koliko stane. Lampica se pali vrlo kasno tako da treba biti oprezan, jer vam u protivnom ne gine guranje 320kg do pumpe. U svakom slučaju ne bi ga preporučio nekom tko nema iskustva s motorima, jer je ovaj i više nego zahtjevan za vožnju i manevriranje. Meni je osobno jako dobro sjeo jer smo slični po karakteru i dimenzijama i trenutno nema motora na kojem sam se bolje osjećao. Tom filingu pripomaže i činjenica, da je jednostavan i lak imao bi ga svak...

samo mala napomena kod stavljanja slike kopiraj treči link a ne prvi gdje piše (image)
pozzzz cro.
[Vrh] Go down
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 63
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:) Empty
PostajNaslov: Re: M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:)   M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:) Icon_minitimeuto 20 svi 2008, 08:59

jako lepo. Jedino me zanima cemu saltanje bez kvacila?
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
stain
cro chopper forum
cro chopper forum
stain


Broj postova : 2947
Godina imam : 913
Prebivalište : Unknown
Vozim : Canyon Roadlite 7.0
Na forumu od : 15.04.2008

M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:) Empty
PostajNaslov: Re: M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:)   M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:) Icon_minitimeuto 20 svi 2008, 09:11

Svaka čast na opsežnom predstavljanju motora. cheers
I ja sam jedan od onih koji su ga sa željom promatrali kad je izašao na tržište. Ali onda sam ipak odustao, malo zbog financija, a više zbog svega ovog što si tu napisao.
Pozdrav i puno sretnih kilometara!!!
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:) Empty
PostajNaslov: Re: M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:)   M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:) Icon_minitimeuto 20 svi 2008, 09:22

koliko ja znam šaltenje bez kvačila se primjenjuje pri visokim okretajima jer je i ono malo vremena pri puštanju kvačila dovoljno da ga sprži. što se tiče samog motora tu nema dvojbe - neće u moju štalu ni pod razno. ne sjedi mi ni vizualno a sad ga pročitam ponašanje ni tehnički. motor ima da mi bude poput najbolje dresiranog pasa, svojeglavo ponašanje se ne dopušta te se kažnjava eutanaziom
[Vrh] Go down
zlatkohorvat69
man
man
zlatkohorvat69


Broj postova : 129
Godina imam : 55
Prebivalište : Zagreb
Vozim : VZ1800R
Na forumu od : 19.05.2008

M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:) Empty
PostajNaslov: Re: M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:)   M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:) Icon_minitimeuto 20 svi 2008, 09:51

Odgovor na: Čemu šaltanje bez kuplunga?

Kod većine motora koji se voze malo brže, kuplung služi samo za kretanje s mjesta... to i je bit sekvencialnog mjenjača... Ako se želiš voziti laganini, onda prestaje sve o čemu smo do sad pričali. Ali u tome i je problem kod ovog motora, što je spoj nespojivoga... Neko ga kuje u nabesa, dok ga drugi mrze, ali očigledno je da tu neke sredine nema... ili ga obožavaš ili mrziš...


Zadnja promjena: zlatkohorvat69; sub 24 svi 2008, 12:07; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
stain
cro chopper forum
cro chopper forum
stain


Broj postova : 2947
Godina imam : 913
Prebivalište : Unknown
Vozim : Canyon Roadlite 7.0
Na forumu od : 15.04.2008

M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:) Empty
PostajNaslov: Re: M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:)   M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:) Icon_minitimeuto 20 svi 2008, 09:54

Ima sredine, ja ga obožavam i mrzim! lol! lol! lol!
[Vrh] Go down
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma
cro.chopper


Broj postova : 10959
Godina imam : 51
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:) Empty
PostajNaslov: Re: M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:)   M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:) Icon_minitimeuto 20 svi 2008, 09:59

dobro mu paše boja .
stavrno je BIG

_________________
'Nije bitno dali je cura sa sela, bitno da je motor iz Japana!'
[Vrh] Go down
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 63
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:) Empty
PostajNaslov: Re: M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:)   M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:) Icon_minitimeuto 20 svi 2008, 10:53

zlatkohorvat69 je napisao/la:
Odgovor na: Čemu šaltanje bez kuplunga?

Kod večine motora koji se voze malo brže, kuplung služi samo za kretanje s mjesta... to i je bit sekvencialnog mjenjača... Ako se želiš voziti laganini, onda prestaje sve o čemu smo do sad pričali. Ali u tome i je problem kod ovog motora, što je spoj nespojivoga... Neko ga kuje u nabesa, dok ga drugi mrze, ali očigledno je da tu neke sredine nema... ili ga obožavaš ili mrziš...

jesi li bas siguran da to cudo ima sekvencijalni mjenjac??? Meni su jako dobro poznate metode saltanja bez kvacila, pa cak i totalno nesinkroniziranih mjenjaca, ali ako nije rijec o nekom automatiku, tiptronicu ili sekvencijalnom mjenjacu, ne vidim zasto saltati bez kvacila?

The creation of computer control also allowed for a sort of cross-breed transmission where the car handles manipulation of the clutch automatically, but the driver can still select the gear manually if desired. This is sometimes called a "clutchless manual," "dual-clutch," or "automated manual" transmission. Many of these transmissions allow the driver to give full control to the computer. They are generally designed using manual transmission "internals", and when used in passenger cars, have synchromesh operated helical constant mesh gear sets.

"Također neugodno lupi, svaki put kada iz 1. pokušate prebaciti u 2. bez obzira na kojem broju okretaja to bilo. Jednostavno taj motor kao da traži gas do ibera i čvrstu i jaku nogu koja će ga brzo i bez kvačila prebaciti u drugu."

ovaj gore dio je sporan. Kod sekvencijalnog mjenjaca ne moze doci do lupanja, klanganja i sl. kod saltanja. Jednako tako ne smije doci do blokiranja kotaca prilikom saltanja u nizu.
NHF, ali mislim da se ipak radi o klasicnom mjenjacu i preporucam klasican nacin voznje i saltanja kako ne bi brzo ostetio skupi stroj.
Molio bih neki dokaz (manual ili link na netu) da se radi o (polu)automatskom mjenjacu.
Wink
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
zlatkohorvat69
man
man
zlatkohorvat69


Broj postova : 129
Godina imam : 55
Prebivalište : Zagreb
Vozim : VZ1800R
Na forumu od : 19.05.2008

M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:) Empty
PostajNaslov: Re: M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:)   M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:) Icon_minitimeuto 20 svi 2008, 11:21

Ovaj tekst na engleskom se odnosi na aute, a ne na motore. Pošto nisam završio strojarstvo da bi ti mogao jasno objasniti o čemu je ovdje rijeć, ne bi ti želio prodavati maglu, ali će ti netko od motorista koji sigurno voze svoje motore bez kuplunga znati to objasniti...

Mjenjač na mom motoru lupa iz 1 u drugu bez obzira šaltao ga ja nježno, s kuplungom na maloj ili velikoj turaži. U principu se najnježnije prešalta kod naglog starta i bez kuplunga. Meni to isto nije baš logično ali tako je...

Što se tiće blokiranja kotača pri prešaltavanju u nižu, to je više iznimka nego pravilo, a dešava se kod naglog kočenja i prebacivanja iz recimo 5 u 3. Što mi se događalo i na prijašnjim motorima pogotovo ako je asfalt gladak. Tako da mi tu nije ništa sporno. Da bi izbjegao blokiranje kotača kada prebacuješ 2 niže, dovoljno je samo malo dodati gas i sve prolazi puno glađe, nego da se motor naglo mora pokrenuti s baznog broja okretaja.


Zadnja promjena: zlatkohorvat69; sub 24 svi 2008, 12:08; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 63
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:) Empty
PostajNaslov: Re: M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:)   M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:) Icon_minitimeuto 20 svi 2008, 12:31

zlatkohorvat69 je napisao/la:
Ovaj tekst na engleskom se odnosi na aute, a ne na motore. Pošto nisam završio strojarstvo da bi ti mogao jasno objasniti o čemu je ovdje riječ, ne bi ti želio prodavati maglu, ali će ti netko od motorista koji sigurno voze svoje motore bez kuplunga znati to objasniti...

sve stima.
Wink
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum
Safet(y)


Broj postova : 6849
Godina imam : 57
Prebivalište : Našice, Zagreb, Ploče, a i tko zna gdje još sve :)
Vozim : V-Rod
Na forumu od : 31.10.2007

M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:) Empty
PostajNaslov: Re: M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:)   M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:) Icon_minitimeuto 20 svi 2008, 13:30

klesoo je napisao/la:
zlatkohorvat69 je napisao/la:
Ovaj tekst na engleskom se odnosi na aute, a ne na motore. Pošto nisam završio strojarstvo da bi ti mogao jasno objasniti o čemu je ovdje riječ, ne bi ti želio prodavati maglu, ali će ti netko od motorista koji sigurno voze svoje motore bez kuplunga znati to objasniti...

sve stima.
Wink

Ako se malo brze potjeram, vrlo rijetko stiscem kvacilo prilikom saltanja u 3., 4. i 5. Pri tome imam dojam kao da vozim s poluautomatskim mjenjacem.

_________________
.. Mark Twain: "Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoju razinu, a onda pobijediti na iskustvo"..

*** Flickr Photos
[Vrh] Go down
https://www.flickr.com/photos/144415026@N07
Sponsored content





M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:) Empty
PostajNaslov: Re: M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:)   M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:) Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
M109R ili ti VZ1800R ili ti Intruder Suzuki naravno:)
[Vrh] 
Stranica 1 / 3.Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Suzuki Intruder M800
» Suzuki INTRUDER VS 700
» Suzuki Intruder VL 800
» Suzuki Intruder M800
» suzuki intruder vs 600 - update

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: Welcome (dobrodošli) Bikers :: Moj bike- "My bike"-
Forum(o)Bir: