Početna stranicaPretraľnikpotpuno otvoreni auspusi i hypercharger? 610RegistracijaLogin

 

 potpuno otvoreni auspusi i hypercharger?

Go down 
+2
magna
Bosqeto
6 posters
Autor/icaPoruka
Bosqeto
cro chopper forum
cro chopper forum
Bosqeto


Broj postova : 3849
Godina imam : 40
Prebivalište : Ljubuski
Vozim : Yamaha MT-01 i Suzuki B-King
Na forumu od : 16.11.2010

potpuno otvoreni auspusi i hypercharger? Empty
PostajNaslov: potpuno otvoreni auspusi i hypercharger?   potpuno otvoreni auspusi i hypercharger? Icon_minitimesub 13 kol 2011, 13:42

zanima me da li kad se stavlja hypercharger on zahtijeva ugradnju potpuno otvorenih auspuha,

ali kad kazu otvoreni da li to znaci gole cijevi bez ijedne pregrade i prigusivaca

neki dan diskutiramo za pivom Very Happy ,kao da efekat hypercharger-a nije potpun bez potpuno otvorenih auspuha

p.s nisam se uplitao u diskusiju dok ne vidim sa vama dobar

...tema premještena...dragger...
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 51
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

potpuno otvoreni auspusi i hypercharger? Empty
PostajNaslov: Re: potpuno otvoreni auspusi i hypercharger?   potpuno otvoreni auspusi i hypercharger? Icon_minitimesub 13 kol 2011, 14:18

kad idem na duži put obavezno gurnem dB killere, a to znači da onda moj auspuh više nije otvoren. performanse su iste ako ne i bolje, jedino je zvuk ružniji
[Vrh] Go down
maxart
cro chopper forum
cro chopper forum
maxart


Broj postova : 3064
Godina imam : 64
Prebivalište : Calgary
Vozim : H-D VRSCDX
Na forumu od : 03.10.2010

potpuno otvoreni auspusi i hypercharger? Empty
PostajNaslov: Re: potpuno otvoreni auspusi i hypercharger?   potpuno otvoreni auspusi i hypercharger? Icon_minitimesub 13 kol 2011, 14:26

Potpuno otvoreni aspusi nisu gole cjevi već imaju perforirane cjevi , gole cjevi nisu zdrave niti za motor a i snaga je u opadanju (ukratko)
[Vrh] Go down
http://www.airbrush-maxart.com
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 51
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

potpuno otvoreni auspusi i hypercharger? Empty
PostajNaslov: Re: potpuno otvoreni auspusi i hypercharger?   potpuno otvoreni auspusi i hypercharger? Icon_minitimesub 13 kol 2011, 14:33

naravno da su otvoreni auspusi napravljeni iz dvije cijevi, od kojih je unutrašnja perforirana a između je vuna. ali bosqeto je jasno naglasio da misli bez prigušivača i pregrada
[Vrh] Go down
medo
cro chopper forum
cro chopper forum
medo


Broj postova : 2710
Godina imam : 56
Prebivalište : selo kraj vestgejta
Vozim : yamaha 650 classic
Na forumu od : 01.01.2008

potpuno otvoreni auspusi i hypercharger? Empty
PostajNaslov: Re: potpuno otvoreni auspusi i hypercharger?   potpuno otvoreni auspusi i hypercharger? Icon_minitimesub 13 kol 2011, 15:30

To onda nisu auspusi nego dimnjaci
[Vrh] Go down
http://www.radio-zapresic.hr/
maxart
cro chopper forum
cro chopper forum
maxart


Broj postova : 3064
Godina imam : 64
Prebivalište : Calgary
Vozim : H-D VRSCDX
Na forumu od : 03.10.2010

potpuno otvoreni auspusi i hypercharger? Empty
PostajNaslov: Re: potpuno otvoreni auspusi i hypercharger?   potpuno otvoreni auspusi i hypercharger? Icon_minitimesub 13 kol 2011, 19:13

medo je napisao/la:
To onda nisu auspusi nego dimnjaci

atko bi vam ugodio???? nemoj me glup
[Vrh] Go down
http://www.airbrush-maxart.com
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

potpuno otvoreni auspusi i hypercharger? Empty
PostajNaslov: Re: potpuno otvoreni auspusi i hypercharger?   potpuno otvoreni auspusi i hypercharger? Icon_minitimesub 13 kol 2011, 19:32

Napravio si permutaciju i postavio pogresno pitanje: nije pitanje da ako se ugradi hypercharger da li se moraju staviti otvoreni aupusi, nego je pitanje da li ako se stave otvoreni auspusi, da li se mora ugraditi hypercharger?

O ovome smo pisali dosta puta, no ja sam od onih kojima ne smeta da se o istim stvarima pise stotinu puta, jer jasno je k'o dan da ne mogu svi sve upratiti.

Da bi donjieo odluku o tome da zelis otvorene auspuhe ili/i hypercharger, prvo RECI SEBI ZASTO TO ZELIS IMATI !!!???

Sad, ako znas cemu to sluzi ili ako si u medjuvremenu saznao, a ne uzimas TO samo sminke radi, onda:

1. Samo hypercharger, bez promjene auspuha: NE

2. Samo promjena auspuha, bez ugradnje hyperchargera: MOZE, ali bi bilo dobro ugraditi i hypercharger, ali kako sam rekao, ne mora

3. Ako se ugrade otvoreni auspusi I hypercharger, MORA se ugraditi i ucinit REKALIBRACIJA elektronskog ubrizgavanja (ili rejetting karburacije) sa uredjajem za rekalibraciju (PowerCommander, DFO, SERT.....) Ukoliko se ne uradi rekalibracija - a to malo tko zna dobro uraditi, sumnjam da postoji i u Zagrebu osoba koja to moze dobro uraditi !!!, vrlo brzo dolazi do pregrijavanja sistema, sa najmanjom stetom u smislu diskolorizacije auspuha, zatim radi grijanja dolazi od ostecenja auspuha do raspadanja, zatim, grijanje cijele masine, sa naglaskom na klipove, cilindre, karike, ventile, svjecice itd, sto sve zajedno vodi velikoj steti. Rejetting je malo jednostavniji za uciniti, odnosno ako imas karburator, sve je malo lakse.

Pojasnjenje: otvoreni aupusi NE ZNACI auspusi BEZ prigusivaca, vec auspusi sa vecim promjerom prigusivaca, ovisno koju snagu i zvuk zelis postici. Ja koristim 2 inca baffles (prigusivace) za lokalnu zajebanciju do nekoliko stotina kilometara, a za ozbiljnije ture stavljam 1 1/4 inča prigusivace.

Prazni auspusi bez prigusivaca NE POSTOJE kao tema za razgovor, barem ne sa ovom ekipom ovdje.

buskajplatil buskajplatil
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
maxart
cro chopper forum
cro chopper forum
maxart


Broj postova : 3064
Godina imam : 64
Prebivalište : Calgary
Vozim : H-D VRSCDX
Na forumu od : 03.10.2010

potpuno otvoreni auspusi i hypercharger? Empty
PostajNaslov: Re: potpuno otvoreni auspusi i hypercharger?   potpuno otvoreni auspusi i hypercharger? Icon_minitimesub 13 kol 2011, 19:47

emirharley je napisao/la:
Napravio si permutaciju i postavio pogresno pitanje: nije pitanje da ako se ugradi hypercharger da li se moraju staviti otvoreni aupusi, nego je pitanje da li ako se stave otvoreni auspusi, da li se mora ugraditi hypercharger?

O ovome smo pisali dosta puta, no ja sam od onih kojima ne smeta da se o istim stvarima pise stotinu puta, jer jasno je k'o dan da ne mogu svi sve upratiti.

Da bi donjieo odluku o tome da zelis otvorene auspuhe ili/i hypercharger, prvo RECI SEBI ZASTO TO ZELIS IMATI !!!???

Sad, ako znas cemu to sluzi ili ako si u medjuvremenu saznao, a ne uzimas TO samo sminke radi, onda:

1. Samo hypercharger, bez promjene auspuha: NE

2. Samo promjena auspuha, bez ugradnje hyperchargera: MOZE, ali bi bilo dobro ugraditi i hypercharger, ali kako sam rekao, ne mora

3. Ako se ugrade otvoreni auspusi I hypercharger, MORA se ugraditi i ucinit REKALIBRACIJA elektronskog ubrizgavanja (ili rejetting karburacije) sa uredjajem za rekalibraciju (PowerCommander, DFO, SERT.....) Ukoliko se ne uradi rekalibracija - a to malo tko zna dobro uraditi, sumnjam da postoji i u Zagrebu osoba koja to moze dobro uraditi !!!, vrlo brzo dolazi do pregrijavanja sistema, sa najmanjom stetom u smislu diskolorizacije auspuha, zatim radi grijanja dolazi od ostecenja auspuha do raspadanja, zatim, grijanje cijele masine, sa naglaskom na klipove, cilindre, karike, ventile, svjecice itd, sto sve zajedno vodi velikoj steti. Rejetting je malo jednostavniji za uciniti, odnosno ako imas karburator, sve je malo lakse.

Pojasnjenje: otvoreni aupusi NE ZNACI auspusi BEZ prigusivaca, vec auspusi sa vecim promjerom prigusivaca, ovisno koju snagu i zvuk zelis postici. Ja koristim 2 inca baffles (prigusivace) za lokalnu zajebanciju do nekoliko stotina kilometara, a za ozbiljnije ture stavljam 1 1/4 inča prigusivace.

Prazni auspusi bez prigusivaca NE POSTOJE kao tema za razgovor, barem ne sa ovom ekipom ovdje. dobar dobar

buskajplatil buskajplatil
[Vrh] Go down
http://www.airbrush-maxart.com
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

potpuno otvoreni auspusi i hypercharger? Empty
PostajNaslov: Re: potpuno otvoreni auspusi i hypercharger?   potpuno otvoreni auspusi i hypercharger? Icon_minitimesub 13 kol 2011, 20:14

Sve dolazi u obzir, oriđiđi auspuh, potpuno otvoreni ili poluotvoreni.
Ova dva zadnja MORAJU biti neke renomirane marke i tvornički ispitane.

Dalje; ne preporuča se staviti samo cijev bez ikakvog prigušivača, pa čak i onog za kojeg mnogi misle da ga uopće nema.
U tom slučaju dolazi do izgaranja ventila i trajnog oštećenja mašine. (ne kupovati nikad motor sa takvim auspusima).

Auspuh napravljen home made (samo dobro konstruiran ili dobra kopija nekog....) također dolazi u obzir.

Zavisno koji tip se ugrađuje, otvoreni ili poluotvoreni, shodno tome ugrađuju se i dizne u karburator a ostali dijelovi/dizne su za oba tipa isti.

Moja preporuka je da se uvijek stave veće dizne pa čak i u slučaju kada se ugrađuju poluotvoreni topovi.

Potrebne radove nije problem obaviti uz minimalno poznavanje mehanike.

Tko nije vičan mehanici, bolje da ne dira ništa.

Nakon ugradnje HC i rejettinga, potrebno je naštelati smjesu goriva/zrka dizne ler gasa sa vijkom zvanim PMS koji propušta gorivo na ovom tipu karba.

Tvornički je postavljen za na određen broj okretaja (vidi u install guide) ali on nije precizan i treba ga naštelati na koliko mašina traži.

Nakon toga obavezna je sinhronizacija karba i to uređajem "daska device" o kojem smo pisali.


Dok je karb rastavljen, obavezno je pranje istog i propuhivanje svih kanala pod povišenim pritiskom (kompresorom) sa rastavljenim plovcima, i obavezna provjera igličastog ventila i nivoa goriva u čašici plovka.



Sve izgleda lako a za uspjeh i 100% iskorištenje ugrađenih dijelova a shodno tome i performansi, potrebno je i malo znanja i vještina.


Eh da, ugradnja HC i topova, manifestira se povečanjem snage motora cca do max 25% na tvojoj kubikaži i nešto manje povećanje okretnog momenta uz produženje vijeka mašine. Naravno da to vrijedi samo za vrhunski odrađen posao.

Na prvom linku ti je HC i cijena a na drugom upute.


http://www.kuryakyn.com/Products/1287/Hypercharger-Kits-for-Metric-Cruisers


http://www.kuryakyn.com/documents/installation/9422-23MC-0805.pdf

BTW ; sve gore navedeno ti je ZAKON i ne trebaš ići dalje za info....provjereno i u praksi ispitano.....SRETNO..... ribic kavica1 sex affraid cura biker2 Sleep king :queen: kebab1 krevet cuga cuga cuga cuga spavanje

.............priče poput, to ne ide tako, ovako je bolje, to nevalja...........ili šta je bilo prije pile ili jaje, moš objesit mačku o rep............

......SVE GORNJE SMAJLIĆE SI DUŽAN I TO PO NEKOLIKO PUTA..........
[Vrh] Go down
Bosqeto
cro chopper forum
cro chopper forum
Bosqeto


Broj postova : 3849
Godina imam : 40
Prebivalište : Ljubuski
Vozim : Yamaha MT-01 i Suzuki B-King
Na forumu od : 16.11.2010

potpuno otvoreni auspusi i hypercharger? Empty
PostajNaslov: Re: potpuno otvoreni auspusi i hypercharger?   potpuno otvoreni auspusi i hypercharger? Icon_minitimened 14 kol 2011, 10:55

dragger je napisao/la:
Sve dolazi u obzir, oriđiđi auspuh, potpuno otvoreni ili poluotvoreni.
Ova dva zadnja MORAJU biti neke renomirane marke i tvornički ispitane.

Dalje; ne preporuča se staviti samo cijev bez ikakvog prigušivača, pa čak i onog za kojeg mnogi misle da ga uopće nema.
U tom slučaju dolazi do izgaranja ventila i trajnog oštećenja mašine. (ne kupovati nikad motor sa takvim auspusima).

Auspuh napravljen home made (samo dobro konstruiran ili dobra kopija nekog....) također dolazi u obzir.

Zavisno koji tip se ugrađuje, otvoreni ili poluotvoreni, shodno tome ugrađuju se i dizne u karburator a ostali dijelovi/dizne su za oba tipa isti.

Moja preporuka je da se uvijek stave veće dizne pa čak i u slučaju kada se ugrađuju poluotvoreni topovi.

Potrebne radove nije problem obaviti uz minimalno poznavanje mehanike.

Tko nije vičan mehanici, bolje da ne dira ništa.

Nakon ugradnje HC i rejettinga, potrebno je naštelati smjesu goriva/zrka dizne ler gasa sa vijkom zvanim PMS koji propušta gorivo na ovom tipu karba.

Tvornički je postavljen za na određen broj okretaja (vidi u install guide) ali on nije precizan i treba ga naštelati na koliko mašina traži.

Nakon toga obavezna je sinhronizacija karba i to uređajem "daska device" o kojem smo pisali.


Dok je karb rastavljen, obavezno je pranje istog i propuhivanje svih kanala pod povišenim pritiskom (kompresorom) sa rastavljenim plovcima, i obavezna provjera igličastog ventila i nivoa goriva u čašici plovka.



Sve izgleda lako a za uspjeh i 100% iskorištenje ugrađenih dijelova a shodno tome i performansi, potrebno je i malo znanja i vještina.


Eh da, ugradnja HC i topova, manifestira se povečanjem snage motora cca do max 25% na tvojoj kubikaži i nešto manje povećanje okretnog momenta uz produženje vijeka mašine. Naravno da to vrijedi samo za vrhunski odrađen posao.

Na prvom linku ti je HC i cijena a na drugom upute.


http://www.kuryakyn.com/Products/1287/Hypercharger-Kits-for-Metric-Cruisers


http://www.kuryakyn.com/documents/installation/9422-23MC-0805.pdf

BTW ; sve gore navedeno ti je ZAKON i ne trebaš ići dalje za info....provjereno i u praksi ispitano.....SRETNO..... ribic kavica1 sex affraid cura biker2 Sleep king :queen: kebab1 krevet cuga cuga cuga cuga spavanje

.............priče poput, to ne ide tako, ovako je bolje, to nevalja...........ili šta je bilo prije pile ili jaje, moš objesit mačku o rep............

......SVE GORNJE SMAJLIĆE SI DUŽAN I TO PO NEKOLIKO PUTA..........

gore mi je s tobom nego sa svicarskim frankom Very Happy

daj da smislimo neke rate ili nesto slicno Wink

hvala Dragger,ti stvarno kao da tocno znas sta ja zelim znati kada postavim temu!
[Vrh] Go down
Bosqeto
cro chopper forum
cro chopper forum
Bosqeto


Broj postova : 3849
Godina imam : 40
Prebivalište : Ljubuski
Vozim : Yamaha MT-01 i Suzuki B-King
Na forumu od : 16.11.2010

potpuno otvoreni auspusi i hypercharger? Empty
PostajNaslov: Re: potpuno otvoreni auspusi i hypercharger?   potpuno otvoreni auspusi i hypercharger? Icon_minitimened 14 kol 2011, 11:00

emirharley je napisao/la:
Napravio si permutaciju i postavio pogresno pitanje: nije pitanje da ako se ugradi hypercharger da li se moraju staviti otvoreni aupusi, nego je pitanje da li ako se stave otvoreni auspusi, da li se mora ugraditi hypercharger?

O ovome smo pisali dosta puta, no ja sam od onih kojima ne smeta da se o istim stvarima pise stotinu puta, jer jasno je k'o dan da ne mogu svi sve upratiti.

Da bi donjieo odluku o tome da zelis otvorene auspuhe ili/i hypercharger, prvo RECI SEBI ZASTO TO ZELIS IMATI !!!???

Sad, ako znas cemu to sluzi ili ako si u medjuvremenu saznao, a ne uzimas TO samo sminke radi, onda:

1. Samo hypercharger, bez promjene auspuha: NE

2. Samo promjena auspuha, bez ugradnje hyperchargera: MOZE, ali bi bilo dobro ugraditi i hypercharger, ali kako sam rekao, ne mora

3. Ako se ugrade otvoreni auspusi I hypercharger, MORA se ugraditi i ucinit REKALIBRACIJA elektronskog ubrizgavanja (ili rejetting karburacije) sa uredjajem za rekalibraciju (PowerCommander, DFO, SERT.....) Ukoliko se ne uradi rekalibracija - a to malo tko zna dobro uraditi, sumnjam da postoji i u Zagrebu osoba koja to moze dobro uraditi !!!, vrlo brzo dolazi do pregrijavanja sistema, sa najmanjom stetom u smislu diskolorizacije auspuha, zatim radi grijanja dolazi od ostecenja auspuha do raspadanja, zatim, grijanje cijele masine, sa naglaskom na klipove, cilindre, karike, ventile, svjecice itd, sto sve zajedno vodi velikoj steti. Rejetting je malo jednostavniji za uciniti, odnosno ako imas karburator, sve je malo lakse.

Pojasnjenje: otvoreni aupusi NE ZNACI auspusi BEZ prigusivaca, vec auspusi sa vecim promjerom prigusivaca, ovisno koju snagu i zvuk zelis postici. Ja koristim 2 inca baffles (prigusivace) za lokalnu zajebanciju do nekoliko stotina kilometara, a za ozbiljnije ture stavljam 1 1/4 inča prigusivace.

Prazni auspusi bez prigusivaca NE POSTOJE kao tema za razgovor, barem ne sa ovom ekipom ovdje.

buskajplatil buskajplatil

bas suprotno Emire,mene je zanimalo koja vrsta auspuha ide uz ugradnju HC-a,koja je kombinacija najbolja!

svejedno ti hvala na opseznom pojasnjenju! dobar

bilo je i tu informacija koje su dobro dosle!
[Vrh] Go down
Sponsored content





potpuno otvoreni auspusi i hypercharger? Empty
PostajNaslov: Re: potpuno otvoreni auspusi i hypercharger?   potpuno otvoreni auspusi i hypercharger? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
potpuno otvoreni auspusi i hypercharger?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» midnightstar 950-------otvoreni spuh
» Hypercharger ili gljva
» Potpuno nov
» hypercharger- da ili ne?
» Hypercharger

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Tehnika-
Forum(o)Bir: