Početna stranicaPretraľnikVenox by frutkejk - Page 4 610RegistracijaLogin

 

 Venox by frutkejk

Go down 
+30
Cube
sale 73
magna
boober1
maxart
bero73
cro.chopper
Bart
poč85
palomas
Lucciano
mbani83
mustra
Vladek
One Night Stand
krampus13
učo_sb
Karlo
ninek
Dukes of hazzard
Zlac
swileni
Hedo
rmalic6
webrider
pinky
GreatJumbo
regal
Cere
frutkejk
34 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Autor/icaPoruka
frutkejk
man
man
frutkejk


Broj postova : 282
Godina imam : 37
Prebivalište : Karlovac
Vozim : vn800
Na forumu od : 16.05.2011

Venox by frutkejk - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Venox by frutkejk   Venox by frutkejk - Page 4 Icon_minitimeuto 13 oľu 2012, 13:48

mbani83 je napisao/la:
frutkejk je napisao/la:
mbani83 je napisao/la:
To štima ali ipak gubiš na brzini kod stavljanja većeg zupčanika tj. za istu brzinu veći okretaji ...

to definitivno.....samo kažem da neće izgubit baš na krajnjoj jer on sa serijskim lančanicima ne može doć do blokade u 5. brzini osim ako je izrazita nizbrdica i to je negdje oko 150, toliko sam ja bar uhvatio i dalje nije ubrzavo iako je bila nizbrdica

edit: pitanje je hoću li uopće naći lančanik koji paše a s drugim brojem zubi (bio prednji ili stražnji) Rolling Eyes

Ne znam o kakvoj blokadi brzine govoriš ... , za venoxa znam da ima blokadu okretaja na 12 tisuća, a blokada brzine ... Question Question Question

pa ne možeš doć do 12 tisuća u 5. brzini...na to mislim. Naravno da nema blokadu brzine.
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Venox by frutkejk - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Venox by frutkejk   Venox by frutkejk - Page 4 Icon_minitimeuto 13 oľu 2012, 13:57

Citat :
Otvorenom cestom rjetko idem preko 100 tako da bi po meni taj veći lančanik bio pun pogodak.

Velika većina motorista, koji mijenjaju omjer završnog prijenosa idu na to da otraga stavljaju lančanike sa nešto manje zubi. Na taj način im padaju okretaji motora, za neku željenu putnu brzinu. Koliko god pratim razne forume, ljudi su zadovoljni s time što su dobili na taj način.

Sa više zubi otraga, ti ćeš samo dobiti (samo) bolje ubrzanje, i past će ti krajnja brzina. U prosjeku gledano, motor će ti se stalno vrtjeti brže, ili ćeš se voziti sporije. Ako ti je do sad falila još jedna brzina, od sada će ti faliti dvije.
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Venox by frutkejk - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Venox by frutkejk   Venox by frutkejk - Page 4 Icon_minitimeuto 13 oľu 2012, 14:02

ja sam zamjenio zadnji zupčanik s zupčanikom sa tri zuba manje, rezultat je kao da sam dobio 6. brzinu
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Venox by frutkejk - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Venox by frutkejk   Venox by frutkejk - Page 4 Icon_minitimeuto 13 oľu 2012, 14:04

magna je napisao/la:
ja sam zamjenio zadnji zupčanik s zupčanikom sa tri zuba manje, rezultat je kao da sam dobio 6. brzinu

Točno tako, ako se frutek želi voziti uz više okretaje ili mu treba više momenta, onda može prebaciti iz pete u četvrtu brzinu. Ne treba zbog toga mijenjati lančanik na veći.
[Vrh] Go down
frutkejk
man
man
frutkejk


Broj postova : 282
Godina imam : 37
Prebivalište : Karlovac
Vozim : vn800
Na forumu od : 16.05.2011

Venox by frutkejk - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Venox by frutkejk   Venox by frutkejk - Page 4 Icon_minitimeuto 13 oľu 2012, 16:10

definitivno bi konstantno bio u višim okretajima ali prebacivanjem u nižu brzinu se neće dobit momenta. Sigurno da će biti više nego u petoj ali skraćivanjem prijenosta će bit više momenta na podlozi. S tim motorom je ponekad i 4. brzina previsoka i muči se jako.

Naravno da je veća kubikaža da nebi trebalo stavljati veći iza nego čak manji da se smanje okretaji, ali da to napravim na 250 ccm motor bi umro
[Vrh] Go down
sale 73
man
man



Broj postova : 24
Godina imam : 51
Prebivalište : novi sad
Vozim : honda vtx 1300r
Na forumu od : 27.09.2010

Venox by frutkejk - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Venox by frutkejk   Venox by frutkejk - Page 4 Icon_minitimesri 14 oľu 2012, 20:18

druze ako ti sta moze pomoci... igrao sam se jesenas sa lancanicima do bessvesti izmaltretirao strugara da pravi i manje i vece i nista nisam dobio... jednostavno motor najbolje ide i najbolje se ponasa na standard omeru 14-39... svaka druga promena ili produzava ili znatno skracuje prve tri brzine dok u cetvrtoj i petoj sa smanjenim omerom motor jednostavno pocinje da usporava i da gleda brdo pre mene... moj cilj je bio da dobijem nesto vecu krajnju brzinu tj da krstarecu brzinu od 100-110km/h vozim na manjim obrtajima... nazalost nisam uspeo i pored dobre volje, menjac je jednostavno tako konstruisan da funkcionise samo na standardu... e da sa povecanjem omera motor na istoj brzini oce da se raspadne, jednostavno mnogo brzo leti u velike obrtaje... moj savet ne diraj nista, ako bas ne moras. Very Happy
[Vrh] Go down
mbani83
cro chopper forum
cro chopper forum
mbani83


Broj postova : 668
Godina imam : 55
Prebivalište : split
Vozim : čong-čonga
Na forumu od : 28.02.2010

Venox by frutkejk - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Venox by frutkejk   Venox by frutkejk - Page 4 Icon_minitimečet 15 oľu 2012, 05:01

sale 73 je napisao/la:
druze ako ti sta moze pomoci... igrao sam se jesenas sa lancanicima do bessvesti izmaltretirao strugara da pravi i manje i vece i nista nisam dobio... jednostavno motor najbolje ide i najbolje se ponasa na standard omeru 14-39... svaka druga promena ili produzava ili znatno skracuje prve tri brzine dok u cetvrtoj i petoj sa smanjenim omerom motor jednostavno pocinje da usporava i da gleda brdo pre mene... moj cilj je bio da dobijem nesto vecu krajnju brzinu tj da krstarecu brzinu od 100-110km/h vozim na manjim obrtajima... nazalost nisam uspeo i pored dobre volje, menjac je jednostavno tako konstruisan da funkcionise samo na standardu... e da sa povecanjem omera motor na istoj brzini oce da se raspadne, jednostavno mnogo brzo leti u velike obrtaje... moj savet ne diraj nista, ako bas ne moras. Very Happy



Potpisujem!
Kod mene venox radi god. bez greške , livam valvolinovu ful sintetiku zbog korištenja visokih okretaja , a njegova
max putna brzina je 100-110 km/h a sve ostalo je cipanje (nrmalno da ga rastegneš pri pretjecanju ) a ne da ga voziš konstantno 130 km/h. Ja sam s njim prije dvije god. išao u Đakovo preko bosne i nigdje nije pao ispod 80 km/h što je i bitno a ako želiš brzinu nađi si drugi motor ...

Magna : Kada bi posudio malo konja onda bi i venox mogao kemijat s zupčanicima ... Razz
[Vrh] Go down
frutkejk
man
man
frutkejk


Broj postova : 282
Godina imam : 37
Prebivalište : Karlovac
Vozim : vn800
Na forumu od : 16.05.2011

Venox by frutkejk - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Venox by frutkejk   Venox by frutkejk - Page 4 Icon_minitimečet 15 oľu 2012, 08:39

vidit ću hoće bit kakvih opcija za kupit al sumnjam...

Sad bih stavio veći iza baš da vidim kak bi se ponašao jer ja sam uvjeren da bi bilo bolje sve.....osim kaj bi konstantno radio na višim okretajima
[Vrh] Go down
sale 73
man
man



Broj postova : 24
Godina imam : 51
Prebivalište : novi sad
Vozim : honda vtx 1300r
Na forumu od : 27.09.2010

Venox by frutkejk - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Venox by frutkejk   Venox by frutkejk - Page 4 Icon_minitimečet 15 oľu 2012, 19:30

frutkejk je napisao/la:
vidit ću hoće bit kakvih opcija za kupit al sumnjam...

Sad bih stavio veći iza baš da vidim kak bi se ponašao jer ja sam uvjeren da bi bilo bolje sve.....osim kaj bi konstantno radio na višim okretajima



ne postoji veci niti manji lancanik fabricki... moras praviti... al opet ti ponavljam ako nemas nekog prijatelja strugara da se sa tobom zeza oko toga, bacices novac uzalud...
[Vrh] Go down
frutkejk
man
man
frutkejk


Broj postova : 282
Godina imam : 37
Prebivalište : Karlovac
Vozim : vn800
Na forumu od : 16.05.2011

Venox by frutkejk - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Venox by frutkejk   Venox by frutkejk - Page 4 Icon_minitimečet 15 oľu 2012, 23:02

i plan mi je bio radit lančanik s obzirom da sam pretpostavljo da nema za venoxa, ali ja sam htio iza stavljati veći, dakle povisit okretaje i skratit brzine
[Vrh] Go down
frutkejk
man
man
frutkejk


Broj postova : 282
Godina imam : 37
Prebivalište : Karlovac
Vozim : vn800
Na forumu od : 16.05.2011

Venox by frutkejk - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Venox by frutkejk   Venox by frutkejk - Page 4 Icon_minitimepet 23 oľu 2012, 14:59

jučer obavio tehnički...750 kuna me ispalo sve zajedno

Danas promjenio lanac i lančanici su još dobri tako da još ne kupujem nikakve.

Planiram ga otpeljat na servis da vidi jel se trebaju ventili štelat jer nešto se čuje pa da vidimo kaj je to.
[Vrh] Go down
Cube
man
man
Cube


Broj postova : 319
Godina imam : 39
Prebivalište : Zagreb
Vozim : yamaha XJ6n
Na forumu od : 19.08.2011

Venox by frutkejk - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Venox by frutkejk   Venox by frutkejk - Page 4 Icon_minitimepet 23 oľu 2012, 16:06

frutkejk je napisao/la:
i plan mi je bio radit lančanik s obzirom da sam pretpostavljo da nema za venoxa, ali ja sam htio iza stavljati veći, dakle povisit okretaje i skratit brzine


Složi si ko na beciklinu, shimano mašinicu pa prebacuj lančanike kak ti se sviđa Very Happy

Sad ozbiljno, kaj bi falilo ovom..... Zakaj to niko ni složil do sad?
[Vrh] Go down
mbani83
cro chopper forum
cro chopper forum
mbani83


Broj postova : 668
Godina imam : 55
Prebivalište : split
Vozim : čong-čonga
Na forumu od : 28.02.2010

Venox by frutkejk - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Venox by frutkejk   Venox by frutkejk - Page 4 Icon_minitimesub 24 oľu 2012, 06:56

frutkejk je napisao/la:


Planiram ga otpeljat na servis da vidi jel se trebaju ventili štelat jer nešto se čuje pa da vidimo kaj je to.

KOliko imaš km. i da li si prije štela ventile ?
[Vrh] Go down
frutkejk
man
man
frutkejk


Broj postova : 282
Godina imam : 37
Prebivalište : Karlovac
Vozim : vn800
Na forumu od : 16.05.2011

Venox by frutkejk - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Venox by frutkejk   Venox by frutkejk - Page 4 Icon_minitimesub 24 oľu 2012, 12:04

po satu ima 28000...ja ga imam 7 i sumnjam da je išta štelano na njemu jer nije baš bio mažen prije
[Vrh] Go down
nenad barinić
cro chopper forum
cro chopper forum
nenad barinić


Broj postova : 2936
Godina imam : 52
Prebivalište : vukovar
Vozim : Kawasaki VN2000 2005.
Na forumu od : 30.07.2009

Venox by frutkejk - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Venox by frutkejk   Venox by frutkejk - Page 4 Icon_minitimesub 24 oľu 2012, 12:17

Svaki motor je lijep u rukama normalnog vlasnika koji će se pobrinuti za njega. Zato, neka te dugo i sretno služi!!!
[Vrh] Go down
http://nenadbarinic.com/
mbani83
cro chopper forum
cro chopper forum
mbani83


Broj postova : 668
Godina imam : 55
Prebivalište : split
Vozim : čong-čonga
Na forumu od : 28.02.2010

Venox by frutkejk - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Venox by frutkejk   Venox by frutkejk - Page 4 Icon_minitimened 25 oľu 2012, 08:51

frutkejk je napisao/la:
po satu ima 28000...ja ga imam 7 i sumnjam da je išta štelano na njemu jer nije baš bio mažen prije

Za motore u principu ventili se štelaju svakih 25tkm.
[Vrh] Go down
frutkejk
man
man
frutkejk


Broj postova : 282
Godina imam : 37
Prebivalište : Karlovac
Vozim : vn800
Na forumu od : 16.05.2011

Venox by frutkejk - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Venox by frutkejk   Venox by frutkejk - Page 4 Icon_minitimened 25 oľu 2012, 11:20

čekam plaću pa ću na servis pa sam miran
[Vrh] Go down
Beatnik
cro chopper forum
cro chopper forum
Beatnik


Broj postova : 2135
Godina imam : 39
Prebivalište : Rovinj
Vozim : Dragstar 1100
Na forumu od : 11.04.2008

Venox by frutkejk - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Venox by frutkejk   Venox by frutkejk - Page 4 Icon_minitimečet 03 svi 2012, 00:14

Cek, zasto je neka cura na gornjem postu di pricas o poliranju? Ispod slike blatobrana
[Vrh] Go down
frutkejk
man
man
frutkejk


Broj postova : 282
Godina imam : 37
Prebivalište : Karlovac
Vozim : vn800
Na forumu od : 16.05.2011

Venox by frutkejk - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Venox by frutkejk   Venox by frutkejk - Page 4 Icon_minitimečet 03 svi 2012, 16:55

Beatnik je napisao/la:
Cek, zasto je neka cura na gornjem postu di pricas o poliranju? Ispod slike blatobrana

Shocked Shocked Shocked

neam pojma, vidim sad....jedno vrijeme uopće nije bilo slike a sad mi staviše ženskicu, valjda se neš zeznulo Shocked
....sad paše komentar da sam dobro ispoliro to Very Happy

Evo malo čistio motor i pripremao za subotu

Venox by frutkejk - Page 4 Dsc07067e

Venox by frutkejk - Page 4 Scaled.php?server=99&filename=dsc07068p

Venox by frutkejk - Page 4 Scaled.php?server=707&filename=dsc07066j
[Vrh] Go down
Beatnik
cro chopper forum
cro chopper forum
Beatnik


Broj postova : 2135
Godina imam : 39
Prebivalište : Rovinj
Vozim : Dragstar 1100
Na forumu od : 11.04.2008

Venox by frutkejk - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Venox by frutkejk   Venox by frutkejk - Page 4 Icon_minitimečet 03 svi 2012, 17:47

Definitivno pase komentar, ko zna sta bi meni doslo da ispoliram svoji motor cura
[Vrh] Go down
Lars_Viking
cro chopper forum
cro chopper forum
Lars_Viking


Broj postova : 1379
Godina imam : 36
Prebivalište : Matulji
Vozim : Kawa VN 800
Na forumu od : 09.06.2012

Venox by frutkejk - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Venox by frutkejk   Venox by frutkejk - Page 4 Icon_minitimepon 25 lip 2012, 22:38

Sissy bar je odakle? Ja imam problem sa svojim pa gledam dač da nabavim od Kymco-a ili nešto drugo.
[Vrh] Go down
http://lazarusboink.webs.com/
frutkejk
man
man
frutkejk


Broj postova : 282
Godina imam : 37
Prebivalište : Karlovac
Vozim : vn800
Na forumu od : 16.05.2011

Venox by frutkejk - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Venox by frutkejk   Venox by frutkejk - Page 4 Icon_minitimeuto 26 lip 2012, 16:09

neam pojma od čega je ovaj ali ja na njuškalu naletio na njega za 200 kuna i sam složio nosače
[Vrh] Go down
frutkejk
man
man
frutkejk


Broj postova : 282
Godina imam : 37
Prebivalište : Karlovac
Vozim : vn800
Na forumu od : 16.05.2011

Venox by frutkejk - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Venox by frutkejk   Venox by frutkejk - Page 4 Icon_minitimepet 08 oľu 2013, 10:54

malo novosti....

Pripreme za tehnički i sezonu su u tijeku.
Kupljeno ulje, filter, čisti se metal hrđavi i poliraju sitnice itd...

Kupljeni auspusi i lančanik. Auspuhe ću montirat nakon tehničkog ali isprobao sam ih i grrrmeeeeee....patit će karlovac roker

Venox by frutkejk - Page 4 Img20130302131628
[Vrh] Go down
Lars_Viking
cro chopper forum
cro chopper forum
Lars_Viking


Broj postova : 1379
Godina imam : 36
Prebivalište : Matulji
Vozim : Kawa VN 800
Na forumu od : 09.06.2012

Venox by frutkejk - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Venox by frutkejk   Venox by frutkejk - Page 4 Icon_minitimepet 08 oľu 2013, 10:56

Interesira me kako će to bit namontirano
[Vrh] Go down
http://lazarusboink.webs.com/
frutkejk
man
man
frutkejk


Broj postova : 282
Godina imam : 37
Prebivalište : Karlovac
Vozim : vn800
Na forumu od : 16.05.2011

Venox by frutkejk - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Venox by frutkejk   Venox by frutkejk - Page 4 Icon_minitimepet 08 oľu 2013, 11:04

oba s desne strane naravno ravno, ne u ravnini, gornji će bit malo više straga, točnije onoliko koliko će bit potrebno da ove dvije cijevi koje dolaze do njih budu jednako duge
[Vrh] Go down
Sponsored content





Venox by frutkejk - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Venox by frutkejk   Venox by frutkejk - Page 4 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Venox by frutkejk
[Vrh] 
Stranica 4 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Venox 250
» Sic za Venox
» Venox 250
» Venox 250
» Moj Venox

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: Welcome (dobrodošli) Bikers :: Moj bike- "My bike"-
Forum(o)Bir: