Početna stranicaPretraľnikAquila GV250 EFI i spajanje navigacije 610RegistracijaLogin

 

 Aquila GV250 EFI i spajanje navigacije

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
JayJay
man
man
JayJay


Broj postova : 85
Godina imam : 44
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Sanjam...
Na forumu od : 16.10.2010

Aquila GV250 EFI i spajanje navigacije Empty
PostajNaslov: Aquila GV250 EFI i spajanje navigacije   Aquila GV250 EFI i spajanje navigacije Icon_minitimepon 10 sij 2011, 22:10

Nešto niže je opisano spajanje na Venoxu. Zanima me kako se to može spojiti na Aquili. Da li ima gotov slot/priključak na koje se može uštekati? Primijetio sam da postoji neki kabel sa završetkom gdje ima puno ženskih pinova, vidim da u njima ima i napona jer mi je frend provjeravao... ili moram se direktno spajati na akumulator sa improviziranim kablom i osiguračem? Nisam vičan struji, da li mi možete preporučiti nekog električara za motore ili ima neko striktno uputstvo za idiote? Kako napraviti taj kabel, gdje nabaviti silikoniziran upaljač, koje amperaže osigurač...
Hvala vam na strpljenju
[Vrh] Go down
Kamikaza
cro chopper forum
cro chopper forum
Kamikaza


Broj postova : 1798
Godina imam : 66
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Yamaha Virago XV535
Na forumu od : 29.12.2007

Aquila GV250 EFI i spajanje navigacije Empty
PostajNaslov: Re: Aquila GV250 EFI i spajanje navigacije   Aquila GV250 EFI i spajanje navigacije Icon_minitimesri 12 sij 2011, 19:54

Kabl sa utičnicom ima sigurno u Louisu, povremeno ga ima u Molydonu. Osigurač nek ti bude oko 10A tako da utičnicu možeš koristiti i za druge stvari, a napajanje navigacije itako ima svoj osigurač. Možeš svratiti do mene pa čemo složiti.
[Vrh] Go down
http://www.voc-zagreb.hr/
JayJay
man
man
JayJay


Broj postova : 85
Godina imam : 44
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Sanjam...
Na forumu od : 16.10.2010

Aquila GV250 EFI i spajanje navigacije Empty
PostajNaslov: Re: Aquila GV250 EFI i spajanje navigacije   Aquila GV250 EFI i spajanje navigacije Icon_minitimesri 12 sij 2011, 20:21

Hvala ti lijepo na odgovoru i ponudi , javit ću se ako zagusti Smile Samo pitanjce; ta navigacija ne može naštetiti akumulatoru, je li tako? Planiram ovo ljeto dugu rutu prema Makedoniji pa ne bih volio iznenađenja, znaš
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Aquila GV250 EFI i spajanje navigacije Empty
PostajNaslov: Re: Aquila GV250 EFI i spajanje navigacije   Aquila GV250 EFI i spajanje navigacije Icon_minitimesri 12 sij 2011, 21:16

Naj bolje rješenje je kućište koje možeš kupiti u dućanima sa nautičkom opremom, jer imaju vodotjesne modele.
Ja sam u trgovini nautičke opreme kupio ovo: (35 kuna)
Aquila GV250 EFI i spajanje navigacije DSC01819

Stavio ga na akumulator direktno preko osigurača .i namontirao na kućiše motora ispod sica..
Uglavnom mi služi za punjenje madraca.

Imao je bikermotoshop komplet sa kablom i osiguračem ali koliko vidim više nemaju.
[Vrh] Go down
JayJay
man
man
JayJay


Broj postova : 85
Godina imam : 44
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Sanjam...
Na forumu od : 16.10.2010

Aquila GV250 EFI i spajanje navigacije Empty
PostajNaslov: Re: Aquila GV250 EFI i spajanje navigacije   Aquila GV250 EFI i spajanje navigacije Icon_minitimesri 12 sij 2011, 21:28

U koju trgovinu nautičke opreme da odem? Da ne lutam ili tražim po netu, molim te...
Kad već ne mogu naći u kompletu, ovako bi trrebalo izgledati: sa ovim osiguračem vodonepropusnim, kupim dva komada žice, + i -. Zalemim + s jedne strane osigurača i - s druge. Na + kabel nadoštukam i zalemim kutiju s osiguračem od 10A. Potom nastavak + žice sa pinom priključim na + akumulatora a - na minus. I to je to, da li dobro smjeram? Htio sam samo pitati da li netko zna ima li na Aquili već produžni kabel od akumulatora koji omogućava spajanje takvih žica? Ispod sica postoji takav kabel sa završetkom gdje ima3x3 reda ženskih utikača za male pinove (ako sam se dobro izrazio da me razumijete).

I u koji nautički shop da odem i kupim taj upaljač?
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Aquila GV250 EFI i spajanje navigacije Empty
PostajNaslov: Re: Aquila GV250 EFI i spajanje navigacije   Aquila GV250 EFI i spajanje navigacije Icon_minitimesri 12 sij 2011, 21:38

JayJay je napisao/la:
U koju trgovinu nautičke opreme da odem? Da ne lutam ili tražim po netu, molim te...
Kad već ne mogu naći u kompletu, ovako bi trrebalo izgledati: sa ovim osiguračem vodonepropusnim, kupim dva komada žice, + i -. Zalemim + s jedne strane osigurača i - s druge. Na + kabel nadoštukam i zalemim kutiju s osiguračem od 10A. Potom nastavak + žice sa pinom priključim na + akumulatora a - na minus. I to je to, da li dobro smjeram? Htio sam samo pitati da li netko zna ima li na Aquili već produžni kabel od akumulatora koji omogućava spajanje takvih žica? Ispod sica postoji takav kabel sa završetkom gdje ima3x3 reda ženskih utikača za male pinove (ako sam se dobro izrazio da me razumijete).

I u koji nautički shop da odem i kupim taj upaljač?

Neznam za 250..ali uglavnom ako želiš da ide preko kontakta ideš preko brave za paljenje.Ako želiš trajno napajanje onda direktno na akumulator.Ti motori nemaju izvedenu instalaciju , a niti pripremu.
Uglavnom ne bih preferirao lemljenje jer nije pouzdano( ne koristi se baš u autoinstalacijema) .Naj bolje ti je otići do nekoga tko ima klješta za stopice i sve pospajati mehanički.
Ja sam ovaj kupio u Osijeku, ali pa valjd u Zagrebu ima neka trgovina nautičke opreme?!?!
Čuj se sa Kamikazom..siguran sam da će ti on to riješiti bez problema.

I molim te nemoj kupovat + i - žicu. dobar
Treba ti 2,5 kvadrata lycy (licnasta) crvena + i crna- žica.


Zadnja promjena: ZIGGY; čet 13 sij 2011, 08:38; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Aquila GV250 EFI i spajanje navigacije Empty
PostajNaslov: Re: Aquila GV250 EFI i spajanje navigacije   Aquila GV250 EFI i spajanje navigacije Icon_minitimečet 13 sij 2011, 07:26

Čini mi se da sam već pisao o tome, ja sam postavio sasvim novu instalaciju, utičnica je s dodatnom stopicom spojena na + klemu akumulatora, tako da nije bilo nikakvih modifikacija postojeće instalacije.

Kod mene ne postoji taj dodatni izvod ispod sjedala, a pitanje je koja je uopće namjena tog slota. Moguće je da EFI modeli imaju taj dio predviđen kao utičnicu za priključak dijagnostike, ili tako nešto... Minus žicu nisam vukao natrag do akumulatora, nego sam je spojio na masu, ispod vijka gdje je inače montirana sirena (truba).

Utičnica je stalno pod naponom,neovisno o tome jel ključ u bravici, ili je motor zaključan.
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Aquila GV250 EFI i spajanje navigacije Empty
PostajNaslov: Re: Aquila GV250 EFI i spajanje navigacije   Aquila GV250 EFI i spajanje navigacije Icon_minitimečet 13 sij 2011, 08:32

JayJay je napisao/la:
U koju trgovinu nautičke opreme da odem? Da ne lutam ili tražim po netu, molim te...
Kad već ne mogu naći u kompletu, ovako bi trrebalo izgledati: sa ovim osiguračem vodonepropusnim, kupim dva komada žice, + i -. Zalemim + s jedne strane osigurača i - s druge. Na + kabel nadoštukam i zalemim kutiju s osiguračem od 10A. Potom nastavak + žice sa pinom priključim na + akumulatora a - na minus. I to je to, da li dobro smjeram? Htio sam samo pitati da li netko zna ima li na Aquili već produžni kabel od akumulatora koji omogućava spajanje takvih žica? Ispod sica postoji takav kabel sa završetkom gdje ima3x3 reda ženskih utikača za male pinove (ako sam se dobro izrazio da me razumijete).

I u koji nautički shop da odem i kupim taj upaljač?

crveno: NE- na osigurač stavljaš s obe strane + kabel. s jedne strane se taj + spaja na akumulator a s druge na ovu utičnicu.

[Vrh] Go down
JayJay
man
man
JayJay


Broj postova : 85
Godina imam : 44
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Sanjam...
Na forumu od : 16.10.2010

Aquila GV250 EFI i spajanje navigacije Empty
PostajNaslov: Re: Aquila GV250 EFI i spajanje navigacije   Aquila GV250 EFI i spajanje navigacije Icon_minitimepet 14 sij 2011, 21:40

Skužio sam shemu spajanja. A sad, ako znate i koristite gps, gdje ste nabavili nosač za gps?
[Vrh] Go down
GIBO56
cro chopper forum
cro chopper forum
GIBO56


Broj postova : 2513
Godina imam : 68
Prebivalište : SPLIT
Vozim : XVS 950 A YAMAHA
Na forumu od : 02.11.2008

Aquila GV250 EFI i spajanje navigacije Empty
PostajNaslov: Re: Aquila GV250 EFI i spajanje navigacije   Aquila GV250 EFI i spajanje navigacije Icon_minitimepet 14 sij 2011, 22:09

ja sam ga dobio sa GPS-om BECKER Z 100 prije cca 2 god.

preko druge osobe nabavio u ZG

HI-FI CENTAR d. o. o. Slavenskog 1 ZG
tel. 01 / 55 22 480

provjeri na telefon ... ne znam dali firma još postoji kakva su došla vrimena

Aquila GV250 EFI i spajanje navigacije 943962
[Vrh] Go down
JayJay
man
man
JayJay


Broj postova : 85
Godina imam : 44
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Sanjam...
Na forumu od : 16.10.2010

Aquila GV250 EFI i spajanje navigacije Empty
PostajNaslov: Re: Aquila GV250 EFI i spajanje navigacije   Aquila GV250 EFI i spajanje navigacije Icon_minitimepet 14 sij 2011, 22:18

Very Happy je, izgleda da još postoji. Hvala na informaciji, provjerit ću!!
[Vrh] Go down
Kamikaza
cro chopper forum
cro chopper forum
Kamikaza


Broj postova : 1798
Godina imam : 66
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Yamaha Virago XV535
Na forumu od : 29.12.2007

Aquila GV250 EFI i spajanje navigacije Empty
PostajNaslov: Re: Aquila GV250 EFI i spajanje navigacije   Aquila GV250 EFI i spajanje navigacije Icon_minitimesub 15 sij 2011, 17:33

JayJay je napisao/la:
Skužio sam shemu spajanja. A sad, ako znate i koristite gps, gdje ste nabavili nosač za gps?

Zavisi za koji GPS. Za Garmin imaš u Chipoteci, a imaju i nešto univerzalnih. Možeš pogledati i u Hami. GPs ne može naštetiti akumulatoru ako si ne napraviš problem prilikom spajanja. Troši vrlo malo, pa ako ga i zaboraviš isključiti nije problem.
[Vrh] Go down
http://www.voc-zagreb.hr/
JayJay
man
man
JayJay


Broj postova : 85
Godina imam : 44
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Sanjam...
Na forumu od : 16.10.2010

Aquila GV250 EFI i spajanje navigacije Empty
PostajNaslov: Re: Aquila GV250 EFI i spajanje navigacije   Aquila GV250 EFI i spajanje navigacije Icon_minitimesub 15 sij 2011, 18:04

U Chipoteci nemaju nosače za bajk, kao niti univerzalne. Ovo za Hamu ću provjeriti, puno puno hvala. Nadam se da će imati, ako ne, morat ću improvizirati nešto.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Aquila GV250 EFI i spajanje navigacije Empty
PostajNaslov: Re: Aquila GV250 EFI i spajanje navigacije   Aquila GV250 EFI i spajanje navigacije Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Aquila GV250 EFI i spajanje navigacije
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» aquila GV250
» Aquila gv250
» Napokon: Aquila GV250
» Aquila GV250 2009
» Hyosung Aquila GV250

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Tehnika-
Forum(o)Bir: