Početna stranicaPretraľnikotvoreni auspusi-da ili ne 610RegistracijaLogin

 

 otvoreni auspusi-da ili ne

Go down 
+6
Mr.DJ
merla
asy
Karlo
lukylipik
Bosqeto
10 posters
Autor/icaPoruka
Bosqeto
cro chopper forum
cro chopper forum
Bosqeto


Broj postova : 3849
Godina imam : 40
Prebivalište : Ljubuski
Vozim : Yamaha MT-01 i Suzuki B-King
Na forumu od : 16.11.2010

otvoreni auspusi-da ili ne Empty
PostajNaslov: otvoreni auspusi-da ili ne   otvoreni auspusi-da ili ne Icon_minitimesri 05 sij 2011, 01:51

zanima me vase misljenje o otvorenim auspusima,ko ih najbolje radi,kako uticu na sam motor,sluh,da li podlijezu zakonu!
je li potrebno poslije ugradnje istih ponovo stelati carburator,kako ide shema?
Dubravcic ostavlja mogucnost skidanja i stavljanja prigusivaca po zelji-koliko traje stavljanje i skidanje istih?



unaprijed hvala
[Vrh] Go down
lukylipik
cro chopper forum
cro chopper forum
lukylipik


Broj postova : 11184
Godina imam : 59
Prebivalište : 16 meridijan
Vozim : Šokac zrx1200s
Na forumu od : 02.11.2007

otvoreni auspusi-da ili ne Empty
PostajNaslov: Re: otvoreni auspusi-da ili ne   otvoreni auspusi-da ili ne Icon_minitimesri 05 sij 2011, 07:34

... "Dubravčićevi" uradci su odlično napravljeni,
za sluh pri dužim relacijama nisu "podobni",
prigušivače stavljaš/skidaš za 2-3 minutice...

... štelanja !?
... to je onaj dio koji je i meni zanimljiv,
tj. mislim da nije bio najbolje urađen,
pa kad Šokica zabrunda za mjesec/dva
imaće provjeru ....

... no za ovo pitanje dobio sam još jedan identičan odgovor u Draggerovoj temi
https://cro-chopper.forumcroatian.com/t10005-dragstar-vstar-1100-odrisite-vezanu-kobilu
[Vrh] Go down
http://lukylipik-vrijemeodluke.blogspot.com/?zx=9e8ff9c465b5c91a
Karlo
cro chopper forum
cro chopper forum
Karlo


Broj postova : 4028
Godina imam : 74
Prebivalište : Sibinj
Vozim : BMW R 1200 RT
Na forumu od : 03.06.2010

otvoreni auspusi-da ili ne Empty
PostajNaslov: Re: otvoreni auspusi-da ili ne   otvoreni auspusi-da ili ne Icon_minitimesri 05 sij 2011, 07:59

Bosqeto je napisao/la:
zanima me vase misljenje o otvorenim auspusima,ko ih najbolje radi,kako uticu na sam motor,sluh,da li podlijezu zakonu!
je li potrebno poslije ugradnje istih ponovo stelati carburator,kako ide shema?
Dubravcic ostavlja mogucnost skidanja i stavljanja prigusivaca po zelji-koliko traje stavljanje i skidanje istih?



unaprijed hvala

Imao sam Dubravčiće na VN-u 800 , a sin mi sad ima na VN-u 900 . O njima je već dosta pisano . Sa prigušivačima jak i dubok zvuk , bez njih grmljavina . Čista petica . dobar

Ja ih na svoj motor neću stavljati iz prostog razloga , u mojim godinama svaka buka smeta , naročito pri dugim vožnjama . Zato sam originalne malo izbušio , za nijansu pojačao zvuk i

to je to , što bi reko Almo . Very Happy
[Vrh] Go down
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 51
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

otvoreni auspusi-da ili ne Empty
PostajNaslov: Re: otvoreni auspusi-da ili ne   otvoreni auspusi-da ili ne Icon_minitimesri 05 sij 2011, 08:50

Konkretno "Dubravčići" ili slično izrađeni auspusi sa bilo kakvim prigušivačem koji pruža nekakav "otpor" (znači da nisu potpuno otvoreni) ne zahtjevaju nikakvo dodatno štelanje. Potpuno otvoreni auspusi su, makar po mom ukusu, prebučni i možda čak i zahtjevaju nekakvo doštelavanje. Mijenjanje uz auspuh još i zračnog filtera ili usisa općenito zasigurno mijenja parametre i zahtjeva štelanje karba ili mapa EFI-ja...

Moja dobitna kombinacija - Dubravčićevi auspusi sa prigušivačima uvijek, ali koji su malo modificirani do željenog zvuka. Ništa nisam štelao i sve radi kao i prije.

_________________
Dream like you will live forever, live like you will die today
otvoreni auspusi-da ili ne Okit11
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
Karlo
cro chopper forum
cro chopper forum
Karlo


Broj postova : 4028
Godina imam : 74
Prebivalište : Sibinj
Vozim : BMW R 1200 RT
Na forumu od : 03.06.2010

otvoreni auspusi-da ili ne Empty
PostajNaslov: Re: otvoreni auspusi-da ili ne   otvoreni auspusi-da ili ne Icon_minitimesri 05 sij 2011, 09:33

asy je napisao/la:
Konkretno "Dubravčići" ili slično izrađeni auspusi sa bilo kakvim prigušivačem koji pruža nekakav "otpor" (znači da nisu potpuno otvoreni) ne zahtjevaju nikakvo dodatno štelanje. Potpuno otvoreni auspusi su, makar po mom ukusu, prebučni i možda čak i zahtjevaju nekakvo doštelavanje. Mijenjanje uz auspuh još i zračnog filtera ili usisa općenito zasigurno mijenja parametre i zahtjeva štelanje karba ili mapa EFI-ja...

Moja dobitna kombinacija - Dubravčićevi auspusi sa prigušivačima uvijek, ali koji su malo modificirani do željenog zvuka. Ništa nisam štelao i sve radi kao i prije.

Upravo tako . dobar
[Vrh] Go down
Bosqeto
cro chopper forum
cro chopper forum
Bosqeto


Broj postova : 3849
Godina imam : 40
Prebivalište : Ljubuski
Vozim : Yamaha MT-01 i Suzuki B-King
Na forumu od : 16.11.2010

otvoreni auspusi-da ili ne Empty
PostajNaslov: Re: otvoreni auspusi-da ili ne   otvoreni auspusi-da ili ne Icon_minitimesri 05 sij 2011, 12:59

Karlo i Asy,samo ste potvrdili moje razmisljanje!
ja sam razmislao u tom smjeru,da se postigne dobar i kvalitetan zvuk,a bez pomjeranja tvornickih parametara!


mozete li mi objasniti proces skidanja i stavljanja prigusivaca konkretno kod Dubravcicevih modela?
[Vrh] Go down
Karlo
cro chopper forum
cro chopper forum
Karlo


Broj postova : 4028
Godina imam : 74
Prebivalište : Sibinj
Vozim : BMW R 1200 RT
Na forumu od : 03.06.2010

otvoreni auspusi-da ili ne Empty
PostajNaslov: Re: otvoreni auspusi-da ili ne   otvoreni auspusi-da ili ne Icon_minitimesri 05 sij 2011, 13:07

Bosqeto je napisao/la:
Karlo i Asy,samo ste potvrdili moje razmisljanje!
ja sam razmislao u tom smjeru,da se postigne dobar i kvalitetan zvuk,a bez pomjeranja tvornickih parametara!


mozete li mi objasniti proces skidanja i stavljanja prigusivaca konkretno kod Dubravcicevih modela?

Dva vijka M 6 i imbus ključ 4 mm . 2 min posla .
[Vrh] Go down
Bosqeto
cro chopper forum
cro chopper forum
Bosqeto


Broj postova : 3849
Godina imam : 40
Prebivalište : Ljubuski
Vozim : Yamaha MT-01 i Suzuki B-King
Na forumu od : 16.11.2010

otvoreni auspusi-da ili ne Empty
PostajNaslov: Re: otvoreni auspusi-da ili ne   otvoreni auspusi-da ili ne Icon_minitimesri 05 sij 2011, 13:11

hvala svima cuga
[Vrh] Go down
merla
cro chopper forum
cro chopper forum
merla


Broj postova : 3774
Godina imam : 53
Prebivalište : Zg
Vozim : road star warrior, honda valkyrie interstate
Na forumu od : 13.12.2007

otvoreni auspusi-da ili ne Empty
PostajNaslov: Re: otvoreni auspusi-da ili ne   otvoreni auspusi-da ili ne Icon_minitimesri 05 sij 2011, 13:42

na warrioru imam V&H bigshots auspuh sa quiet buffles, meni su glasni, ali oni koji se voze iza na duže pruge baš i nisu zadovoljni... pljuga

kada sam kupio venturu na njoj su bili originalni auspusi ali probušeni... obzirom da mi je to motor za duža putovanja, ubrzo sam rupe zatvorio i sada uživam tišini...
(kad imam poriv za buđenje susjeda i plašenje prolaznika uvijek mogu sjesti na warriora i napraviti par krugova... Very Happy )

_________________
work to ride - ride to work

growing old is mandatory - growing up is optional

www.mkfireriders.com
[Vrh] Go down
http://www.mkfireriders.com/
Mr.DJ
man
man
Mr.DJ


Broj postova : 354
Godina imam : 47
Prebivalište : SL.BROD
Vozim : ŠTO STIGNEM- 2,4,6,8 TOČKOVA
Na forumu od : 24.11.2009

otvoreni auspusi-da ili ne Empty
PostajNaslov: Re: otvoreni auspusi-da ili ne   otvoreni auspusi-da ili ne Icon_minitimesri 05 sij 2011, 13:44

Karlo je napisao/la:
Bosqeto je napisao/la:
zanima me vase misljenje o otvorenim auspusima,ko ih najbolje radi,kako uticu na sam motor,sluh,da li podlijezu zakonu!
je li potrebno poslije ugradnje istih ponovo stelati carburator,kako ide shema?
Dubravcic ostavlja mogucnost skidanja i stavljanja prigusivaca po zelji-koliko traje stavljanje i skidanje istih?



unaprijed hvala

Imao sam Dubravčiće na VN-u 800 , a sin mi sad ima na VN-u 900 . O njima je već dosta pisano . Sa prigušivačima jak i dubok zvuk , bez njih grmljavina . Čista petica . dobar

Ja ih na svoj motor neću stavljati iz prostog razloga , u mojim godinama svaka buka smeta , naročito pri dugim vožnjama . Zato sam originalne malo izbušio , za nijansu pojačao zvuk i

to je to , što bi reko Almo . Very Happy
E ovo si iskreno rekao-bajkeru s godinama sve počinje ići na živce a za duge vožnje više nije kako na motoru tako i u krevetu
sex biker2 :queen: king krevet :harley: guza
[Vrh] Go down
rocky 61
cro chopper forum
cro chopper forum
rocky 61


Broj postova : 1738
Godina imam : 62
Prebivalište : Brčko BiH
Vozim : JL 250-5
Na forumu od : 01.05.2010

otvoreni auspusi-da ili ne Empty
PostajNaslov: Re: otvoreni auspusi-da ili ne   otvoreni auspusi-da ili ne Icon_minitimečet 06 sij 2011, 17:14

Mr.DJ je napisao/la:
Karlo je napisao/la:
Bosqeto je napisao/la:
zanima me vase misljenje o otvorenim auspusima,ko ih najbolje radi,kako uticu na sam motor,sluh,da li podlijezu zakonu!
je li potrebno poslije ugradnje istih ponovo stelati carburator,kako ide shema?
Dubravcic ostavlja mogucnost skidanja i stavljanja prigusivaca po zelji-koliko traje stavljanje i skidanje istih?



unaprijed hvala

Imao sam Dubravčiće na VN-u 800 , a sin mi sad ima na VN-u 900 . O njima je već dosta pisano . Sa prigušivačima jak i dubok zvuk , bez njih grmljavina . Čista petica . dobar

Ja ih na svoj motor neću stavljati iz prostog razloga , u mojim godinama svaka buka smeta , naročito pri dugim vožnjama . Zato sam originalne malo izbušio , za nijansu pojačao zvuk i

to je to , što bi reko Almo . Very Happy
E ovo si iskreno rekao-bajkeru s godinama sve počinje ići na živce a za duge vožnje više nije kako na motoru tako i u krevetu sex biker2 :queen: king krevet :harley: guza


Naprotiv....nama se ne dešava da to odradimo u par minuta , to traja i traje i traje...al' nažalost za više puta se nema volje. Twisted Evil




[Vrh] Go down
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 63
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

otvoreni auspusi-da ili ne Empty
PostajNaslov: Re: otvoreni auspusi-da ili ne   otvoreni auspusi-da ili ne Icon_minitimepet 07 sij 2011, 21:41

rocky 61 je napisao/la:
Mr.DJ je napisao/la:
Karlo je napisao/la:
Bosqeto je napisao/la:
zanima me vase misljenje o otvorenim auspusima,ko ih najbolje radi,kako uticu na sam motor,sluh,da li podlijezu zakonu!
je li potrebno poslije ugradnje istih ponovo stelati carburator,kako ide shema?
Dubravcic ostavlja mogucnost skidanja i stavljanja prigusivaca po zelji-koliko traje stavljanje i skidanje istih?



unaprijed hvala

Imao sam Dubravčiće na VN-u 800 , a sin mi sad ima na VN-u 900 . O njima je već dosta pisano . Sa prigušivačima jak i dubok zvuk , bez njih grmljavina . Čista petica . dobar

Ja ih na svoj motor neću stavljati iz prostog razloga , u mojim godinama svaka buka smeta , naročito pri dugim vožnjama . Zato sam originalne malo izbušio , za nijansu pojačao zvuk i

to je to , što bi reko Almo . Very Happy
E ovo si iskreno rekao-bajkeru s godinama sve počinje ići na živce a za duge vožnje više nije kako na motoru tako i u krevetu sex biker2 :queen: king krevet :harley: guza


Naprotiv....nama se ne dešava da to odradimo u par minuta , to traja i traje i traje...al' nažalost za više puta se nema volje. Twisted Evil





ni ti se ne mozes sjetiti neke...

Very Happy
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
v-twin
man
man
v-twin


Broj postova : 162
Godina imam : 49
Prebivalište : split
Vozim : xvs 1100 classic
Na forumu od : 21.11.2007

otvoreni auspusi-da ili ne Empty
PostajNaslov: Re: otvoreni auspusi-da ili ne   otvoreni auspusi-da ili ne Icon_minitimened 10 tra 2011, 12:36

Karlo je napisao/la:
Bosqeto je napisao/la:
zanima me vase misljenje o otvorenim auspusima,ko ih najbolje radi,kako uticu na sam motor,sluh,da li podlijezu zakonu!
je li potrebno poslije ugradnje istih ponovo stelati carburator,kako ide shema?
Dubravcic ostavlja mogucnost skidanja i stavljanja prigusivaca po zelji-koliko traje stavljanje i skidanje istih?



unaprijed hvala

Imao sam Dubravčiće na VN-u 800 , a sin mi sad ima na VN-u 900 . O njima je već dosta pisano . Sa prigušivačima jak i dubok zvuk , bez njih grmljavina . Čista petica . dobar

Ja ih na svoj motor neću stavljati iz prostog razloga , u mojim godinama svaka buka smeta , naročito pri dugim vožnjama . Zato sam originalne malo izbušio , za nijansu pojačao zvuk i

to je to , što bi reko Almo . Very Happy

svi spominju Dubravčića ima li koji clip da se i ja uvjerin u njega pa tko zna možda i naručim Question
[Vrh] Go down
GIBO56
cro chopper forum
cro chopper forum
GIBO56


Broj postova : 2513
Godina imam : 68
Prebivalište : SPLIT
Vozim : XVS 950 A YAMAHA
Na forumu od : 02.11.2008

otvoreni auspusi-da ili ne Empty
PostajNaslov: Re: otvoreni auspusi-da ili ne   otvoreni auspusi-da ili ne Icon_minitimened 10 tra 2011, 12:54

imam Cobra otvoreni prošao sa njim cca 3000 k... i mogu reć da sam dobio par ''konjića'' više i nešto malo potrošnju no počela mi smetat grmljavina na dužim vožnjama otvoreni auspusi-da ili ne 124897 . Zamantalo bi i mlađeg Rolling Eyes .
[Vrh] Go down
Sponsored content





otvoreni auspusi-da ili ne Empty
PostajNaslov: Re: otvoreni auspusi-da ili ne   otvoreni auspusi-da ili ne Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
otvoreni auspusi-da ili ne
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» potpuno otvoreni auspusi i hypercharger?
» midnightstar 950-------otvoreni spuh
» auspusi i njihova struktura
» nakon koliko km skinuti originalan i staviti otvoreni auspuh
» auspusi

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Pitanja-
Forum(o)Bir: