Početna stranicaPretraľnikauspusi i njihova struktura 610RegistracijaLogin

 

 auspusi i njihova struktura

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Bosqeto
cro chopper forum
cro chopper forum
Bosqeto


Broj postova : 3849
Godina imam : 40
Prebivalište : Ljubuski
Vozim : Yamaha MT-01 i Suzuki B-King
Na forumu od : 16.11.2010

auspusi i njihova struktura Empty
PostajNaslov: auspusi i njihova struktura   auspusi i njihova struktura Icon_minitimesri 30 lis 2013, 08:17

listajuci ponudu auspuha na e-bayu za jednog prijatelja,
naletih na neke slike koje su me pomalo iznenadile,
radi se o polovnim auspusima vrhunskih proizvodjaca,

radi se o renomiranom proizvodjacu Vance and Hines,
izvana imaju niklovani stit,
a unutar bar po izgledu obicnu pretpostavljam celicnu,titanijsku ili neku drugu cijev,
ali vjerujem sastav auspuha iznutra odredjuje zvuk i taj *visi* kvalitet pretpostavljam Question 

auspusi i njihova struktura <a href=auspusi i njihova struktura Zmvq  " />
auspusi i njihova struktura <a href=auspusi i njihova struktura 89m6  " />

dakle sta Vance and Hinesa od recimo Dubravcica razlikuje osim sastav auspuha iznutra Question 
te ova kromirana obloga izvana koju Dubravcic,Shacal i ostali nemaju,
vec rade direktno cijevi od prokroma ili kvalitetnog inoxa,
a Shacal ima i titanij u ponudi Very Happy 

i Dubravcic ima skidive prigusivace kao i V&H recimo kao jednu od karakteristika,

sada da li vam je poznat sastav auspuha iznutra kod jednih i drugih,
tu razliku ne poznajem Exclamation
[Vrh] Go down
mrljo#2
cro chopper forum
cro chopper forum
mrljo#2


Broj postova : 1668
Godina imam : 52
Prebivalište : 45°27'48.03"S 15°31'13.30"I
Vozim : HD - FLHTCUI '97
Na forumu od : 14.08.2010

auspusi i njihova struktura Empty
PostajNaslov: Re: auspusi i njihova struktura   auspusi i njihova struktura Icon_minitimesri 30 lis 2013, 09:38

.. a gle auspuh kod četverotaktnog nije neka kvantna fizika, dali je od prokroma, titanija ili obične pocinčane cijevi to je stvar fensi-šmensi spike.... činjenica da ti ova dva prva nebudu prosvirali samo tak pa ih se može i u "grob' sa sobom ponest...hehehe... iako niti svaka prokrom cijev nije od istog INOX materijala, pa tako nije isto dali bude ti majstor spigal auspuh od cijevi za ogradu ili one namjenjene malo agresivnijem okolišu glede temperature i plinova u kombinaciji,.... a materijal vanjskog plašta ne utiče na zvuk, dok je ono unutra zaduženo za svirku.... no niti tu nema svemirske tehnologije
..boja i dubina zvuka će ovisit će o
*načinu perforacije i veličine odnosno promjera istih, te gustoći perforacije.
*gustoći i materijala punila kao što je staklena vuna ili kakvo drugo,
*komora unutar samog auspuha znači direktni ispuh kroz prigušivač ili sa baypasima odnosno komorama
...a cijena ovisi naravno o samom renomeu određenog brena kao i kod svega naravno tu je uračunat i istraživački rad i ispitivanja, jer nije isto potrošiti mjesece istraživanja za ugađanje dobrog zvuka i kopiranje gotovog proizvoda...
[Vrh] Go down
https://dragonflynsg.weebly.com
izigoing
cro chopper forum
cro chopper forum
izigoing


Broj postova : 733
Godina imam : 39
Prebivalište : Split / Dugopolje
Vozim : HD Low Rider S(T)
Na forumu od : 18.08.2012

auspusi i njihova struktura Empty
PostajNaslov: Re: auspusi i njihova struktura   auspusi i njihova struktura Icon_minitimesri 30 lis 2013, 10:57

o tome sam i ja razmišlja .. npr vezano za promjenu boje samog auspuha scratch 
mislio sam da kvalitetniji auspusi od poznatijih i priznatijih proizvođača neće mijenjati boju.. zbog možda kvalitetnijih materijala..
a onda vidim da npr VH (malo) minja boju pa vjerojatno zato i imaju obloge.. a recimo Shakal od kolege nema oblogu i nije prominija boju, isti motor, ista podešenja, smjesa, omjer tvornički.

opet mislim da si poznati proizvođač koji je specijaliziran i kojem je osnovni posao dobar zvuk i performanse nebi smio dopustiti poluproizvode.. pa mi je logično da je možda ocijenio da je s određenim materijalima bolji zvuk na uštrb možda promjene boje al zato će napraviti dodatno oblogu.
upravo radi te vjere da proizvođači tipa V&H, Cobra itd... istražuju s materijalima, zvukom, kvalitetom i da su našli optimalni omjer mislim da vride malo više platit, zato sam se i odlučio za njih...

možda i nisam u pravu al tako mi je lakše živit s tim da sam dao skoro 5000 kn a moga sam i za 2 ipo,3 napravit auspuhe :-P
p.s. nisam požalija Very Happy 
[Vrh] Go down
Karlo
cro chopper forum
cro chopper forum
Karlo


Broj postova : 4028
Godina imam : 74
Prebivalište : Sibinj
Vozim : BMW R 1200 RT
Na forumu od : 03.06.2010

auspusi i njihova struktura Empty
PostajNaslov: Re: auspusi i njihova struktura   auspusi i njihova struktura Icon_minitimesri 30 lis 2013, 11:40

Kod motora kao što je VN , dragstar itd . treba razlikovati dvije stvari : grane i topove .
Grane su obično izvedene od " običnog " materijala i mijenjaju boju usljed visoke temperature , pa zato imaju ukrasne obloge .
Topovi imaju duplu stijenku ( VN ) ili izolaciju od vune i ne mijenjaju boju , ukoliko nije na njima nšta rađeno .
Svaki top koji primjeni boju ( poplavi ) je fuš . pljuga


Zadnja promjena: Karlo; čet 31 lis 2013, 07:39; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
mrljo#2
cro chopper forum
cro chopper forum
mrljo#2


Broj postova : 1668
Godina imam : 52
Prebivalište : 45°27'48.03"S 15°31'13.30"I
Vozim : HD - FLHTCUI '97
Na forumu od : 14.08.2010

auspusi i njihova struktura Empty
PostajNaslov: Re: auspusi i njihova struktura   auspusi i njihova struktura Icon_minitimesri 30 lis 2013, 11:46

...mišljenja sam da će cijevi napravljene od INOX-a gotovo u svim slučajevima promijenit boju, bez obzira na parametre i podešenost mašine i to se najčešće događa na prvom koljenu nakon izlaza iz cilindra, gdje su ujedno i najveći udari topline...
[Vrh] Go down
https://dragonflynsg.weebly.com
Karlo
cro chopper forum
cro chopper forum
Karlo


Broj postova : 4028
Godina imam : 74
Prebivalište : Sibinj
Vozim : BMW R 1200 RT
Na forumu od : 03.06.2010

auspusi i njihova struktura Empty
PostajNaslov: Re: auspusi i njihova struktura   auspusi i njihova struktura Icon_minitimesri 30 lis 2013, 11:51

mrljo#2 je napisao/la:
...mišljenja sam da će cijevi napravljene od INOX-a gotovo u svim slučajevima promijenit boju, bez obzira na parametre i podešenost mašine i to se najčešće događa na prvom koljenu nakon izlaza iz cilindra, gdje su ujedno i najveći udari topline...
Naravno , svaki materijal će promjeniti boju a naročito inox .
[Vrh] Go down
Bosqeto
cro chopper forum
cro chopper forum
Bosqeto


Broj postova : 3849
Godina imam : 40
Prebivalište : Ljubuski
Vozim : Yamaha MT-01 i Suzuki B-King
Na forumu od : 16.11.2010

auspusi i njihova struktura Empty
PostajNaslov: Re: auspusi i njihova struktura   auspusi i njihova struktura Icon_minitimesri 30 lis 2013, 16:44

a pocetne grane renomranih proizvodjaca i ne mjenjaju boju,
u biti to mislimo jer su cijevi sakrivene i zasticene kromiranim stitom,
to se i vidi na mojim prilozenim slikama...

ja sam uzeo Cobra topove i evo vec nakon skoro 7000 km boja je ista,odnosno sjaj se nije nimalo promijenio dobar 

brat mi je kupio neki set odlicnog alata sa svim mogucim forama,
tako da uz prve kise idm na skidanje cijelog ispusnog sustava,

nr znam da li je istina,
ali navodno pocetne tvornicke grane idu sistemom siroka cijev u kojoj je jos jedna uža,
kao radi dodatnog prigusenja jacine zvuka i postivanja normi...

da li je ikome poznat ovaj podatak Question 
[Vrh] Go down
rikitumba
man
man
rikitumba


Broj postova : 285
Godina imam : 60
Prebivalište : split
Vozim : kawasaki en 500
Na forumu od : 07.05.2013

auspusi i njihova struktura Empty
PostajNaslov: Re: auspusi i njihova struktura   auspusi i njihova struktura Icon_minitimečet 31 lis 2013, 07:30

Kod mene na en 500 ispušne cijevi su dvostruke ima unutarnja cijev i vanjska cijev oko cijevi koja je kromirana i dok su unutarnje cijevi bile u redu nije bilo promjene boje . kad je unutarnja cijev napukla vanjska je počela plavit na prvom koljenu.
[Vrh] Go down
http://www.ramico.info
Bosqeto
cro chopper forum
cro chopper forum
Bosqeto


Broj postova : 3849
Godina imam : 40
Prebivalište : Ljubuski
Vozim : Yamaha MT-01 i Suzuki B-King
Na forumu od : 16.11.2010

auspusi i njihova struktura Empty
PostajNaslov: Re: auspusi i njihova struktura   auspusi i njihova struktura Icon_minitimečet 31 lis 2013, 12:45

rikitumba je napisao/la:
Kod mene na en 500 ispušne cijevi su dvostruke   ima unutarnja cijev i vanjska cijev oko cijevi  koja je kromirana i dok su unutarnje cijevi bile u redu nije bilo promjene boje .  kad je unutarnja cijev napukla vanjska je počela plavit na prvom koljenu.
da li ti je sistem tvornicki ili aftermarket ?
[Vrh] Go down
rikitumba
man
man
rikitumba


Broj postova : 285
Godina imam : 60
Prebivalište : split
Vozim : kawasaki en 500
Na forumu od : 07.05.2013

auspusi i njihova struktura Empty
PostajNaslov: Re: auspusi i njihova struktura   auspusi i njihova struktura Icon_minitimečet 12 pro 2013, 20:18

tvornički zasad
[Vrh] Go down
http://www.ramico.info
Sponsored content





auspusi i njihova struktura Empty
PostajNaslov: Re: auspusi i njihova struktura   auspusi i njihova struktura Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
auspusi i njihova struktura
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» auspusi
» MCJ Auspusi
» otvoreni auspusi-da ili ne
» kratki auspusi i uticaj na masinu
» potpuno otvoreni auspusi i hypercharger?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Pitanja-
Forum(o)Bir: