Početna stranicaPretraľnikDragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) - Page 2 610RegistracijaLogin

 

 Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha)

Go down 
+5
Karlo
Felix
dragger
Beatnik
meelosh
9 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha)   Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) - Page 2 Icon_minitimepon 27 pro 2010, 15:25

meelosh je napisao/la:
nema ga ni sa druge strane
nasao jedan imbus doduse malo duzi stavio malo teflon trake i zavio za probu
'' s '' gumena kriva cev koja ide od kucista filtera vazduha ka karburatorima nije dobro lezala na plastici ispod rezervoara
pa sam je vratio na mesto i pricvrstio
naravno morao sam probati
sneg pada a budala pali motor i to po uputstvu kako paliti dragicu 1100
3/4 lera i polako smanjuj krecem sa 1/4 lera prima gas ne gasi se !
po koja detonacija u mestu dok je hladan i to je sve u voznji oduzimam gas nema detonacija radi kao singerica
zapisao kataloski broj vijka i u ponedeljak trazim u yamahi a usput gledam i kod majstora za karburatore moguce da ima takav
svima puno hvala na pomoci draggeru ponajvise a nadam se da se negde na prolece i vidimo na pivu !

To nije nikako dobro, najvjerojatnije je tu primao falš zrak. To je obični metrički navoj šire glave, mislim da je dužina navoja 15mm, a brtva bakelitna. Nemoj pretjerat sa dužinom da nebi nešto oštetio, mora se lagano zavidati. Obavezno naruči original.
Drago mi je da je sad koliko toliko bolje i da sam mogao pomoći, a piva, hm, ritko je pijem ali jedan jeger ću popiti od gušta.
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha)   Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) - Page 2 Icon_minitimepon 27 pro 2010, 16:03

nyll je napisao/la:
magna je napisao/la:

meni je došlo do toga da je trebalo previše odvrnuti PMS. sad trebam zamjeniti pilot jets a oni se nemogu baš kupiti u svakom dućanu. problem smo privremeno riješili tako da sam namazao PMS lakom za nokte da ne odvrčući ne izgube u vožnji


šerafanje PMS-a nemože ti puno pomoč. pucanje vam se javlja pri visokom broju okretaja, jel tako? zašto onda tražit pomoč od dijela koji regulira smjesu na niskim? probaj podesit dizne po cijelom spektru, meni je recimo najviše pomoglo dizanje igle (jet needle) za jedan krug. i sad puca ali zaista samo vrlo vrlo rijetko, recimo ako je radio duže vrijeme pod 100% opterečenjem a onda naglo ideš kočit mašinom.

ako su ti dizne problem za nabavit, odi kod zlatara da ti proširi postoječu Wink


Moram Vas demantirati u u prvom dijelu.
Kod dragstara 1100 se jedino nešto može postići sa reguliranjem PMS, pod uvjetom da su svi ostali sklopovi u redu i ispravno podešeni.
Ako se mijenja samo ispuh, nije nužan rejetting karba i pucanja bi kod ispravno podešene mašine trebala biti minimalna, i to na kočenju mašinom kada okretaji padnu na oko 1000-1500max. i na gasiranju u mjestu na istim okretajima.
Znači, pucanje je na nižim okretajima a ne na višim ili visokim, a isti regulira PILOT dizna u kombinaciji sa PMS jer je to njihovo područje rada tj. 1/4 otvorenosti gasa.
Ići podizati iglu, poremetit će se ravnomjerno napajanje gorivom i vrlo vjerojatno rupa prilikom ubrzavanja i to na srednjm okretajima jer tu igla dominira i ima najveću ulogu.
Ja osobno nikad nebi eksperimentirao na karbu, jer sve postavke su unaprijed tvornički određene bez obzira dali je zatoreni/otvoreni ispuh ili otvoreni usis. Postoji specijalizirani forum za DS1100 koji si bavi takvom problematikom i nisam nigdje našao takve ili slične informacije.
To bi moglo dati nekog rezulteta kada bi se ugrađivao no name ispuh i usis koji nema za sebe prdviđene dizne/igle.
Tada se može pristupiti eksperimentiranju, ali to rijetko tko radi jer na tržištu postoje setovi koji su već ispitani i testirani i nude se za točno specificirane modele. Problemi se uvijek javljaju u nepodešenosti ili u krivo odabranim diznama.

Ali kome smeta i ono malo pucanja, uvijek može skinuti ili premostiti AIS. Čak i kad se ukloni, kod jednog manjeg postotka i dalje dolazi do pucanja.
To je jednostavno jama bez dna...........
[Vrh] Go down
Acyd
cro chopper forum
cro chopper forum
Acyd


Broj postova : 1429
Godina imam : 49
Prebivalište : Našice
Vozim : Triumph Rocket 3r
Na forumu od : 24.04.2010

Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha)   Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) - Page 2 Icon_minitimepon 27 pro 2010, 19:18

....slazem se sa svime sto je napisao Dragger i savjet da se neeksperimentira sa karburatorima je potpuno na mjestu ,jer bez pravog alata i minimalno analizatora plinova jaaako je tesko podesiti i solo karburator ,a pogotovo dva.Na uho se da fino podesiti ali mnogi se iznenade kada vide koliko je jos uvijek odstupanje na analizatoru i pojedinom ispuhu u vecini slucajeva (Cast iznimkama i kapa dolje). Manje diranja-vise voznje Wink Kod mene je bilo pucanja ali se stvar rijesila tj svela na minimum koji spominje Dragger sinhronizacijom karburatora (uvjet je naravno da su ostali parametri OK,zazori ventila,nivoi goriva,paljenje...itd).Jedino mi nije jasno kako su se "izgubila" bas oba dva vijka , na jednom i na drugom karbu kod meelosha Question scratch
[Vrh] Go down
meelosh
man
man
meelosh


Broj postova : 85
Godina imam : 60
Prebivalište : Ruma , Srbija
Vozim : Harley Davidson FLSTC Heritage Classic
Na forumu od : 28.01.2010

Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha)   Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) - Page 2 Icon_minitimepon 27 pro 2010, 20:26

to jeste pitanje
svez trag na mestu gde su bili
navoji se sijaju vidi se da su skoro izvijeni ( ne mogu da slikam nece se dobro videti ugao je nezgodan )
ko , kada , zasto , nista mi nije jasno
prodavac ( dilersko - posrednicka kuca ) izuzetno korektan sve svoje obaveze oko papira i transporta ispunio, cak i vise nego treba (sva dokumenta , kljucevi , alat i sitni pokloni ) , uslugu prevoza do prevoznika naplatio simbolicno ( koliko gorivo i putarina ) , prevoznik proveren vise puta cak postali prijatelji u medjuvremenu , spediter u beogradu takodje
no to nije bitno naruceni su oem yamaha sa sve zaptivkama a dotle stoje privremeni
problem resen ( zahvaljujucu draggeru ) detonacija nema a to je bitno
samo da nam zima potraje kratko da se sto pre proba na nekom dobrom putu
[Vrh] Go down
http://www.copersrbija.com
Acyd
cro chopper forum
cro chopper forum
Acyd


Broj postova : 1429
Godina imam : 49
Prebivalište : Našice
Vozim : Triumph Rocket 3r
Na forumu od : 24.04.2010

Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha)   Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) - Page 2 Icon_minitimepon 27 pro 2010, 20:32

meelosh je napisao/la:
to jeste pitanje
svez trag na mestu gde su bili
navoji se sijaju vidi se da su skoro izvijeni ( ne mogu da slikam nece se dobro videti ugao je nezgodan )
ko , kada , zasto , nista mi nije jasno
prodavac ( dilersko - posrednicka kuca ) izuzetno korektan sve svoje obaveze oko papira i transporta ispunio, cak i vise nego treba (sva dokumenta , kljucevi , alat i sitni pokloni ) , uslugu prevoza do prevoznika naplatio simbolicno ( koliko gorivo i putarina ) , prevoznik proveren vise puta cak postali prijatelji u medjuvremenu , spediter u beogradu takodje
no to nije bitno naruceni su oem yamaha sa sve zaptivkama a dotle stoje privremeni
problem resen ( zahvaljujucu draggeru ) detonacija nema a to je bitno
samo da nam zima potraje kratko da se sto pre proba na nekom dobrom putu


To je najbitnije...puno sretnih km. i da se nekad sretnemo na "pelinkovcu" koliko mi se cini!

dobar biker2 roker
[Vrh] Go down
nyll
cro chopper forum
cro chopper forum
nyll


Broj postova : 1045
Prebivalište : ZG
Vozim : ZS-125-30
Na forumu od : 05.06.2009

Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha)   Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) - Page 2 Icon_minitimepon 27 pro 2010, 20:53

nije mi bila namjera pretvarat se da znam specifičnosti Yam. karbova, samo sam iznio svoje iskustvo: štelanje PMSa je maknulo pucanje u režimu rada do nekih 50%, štelanje igle do 95%. e da, uzrok je bio u povečanju protočnosti zraka, tj. skidanju resistrikcije sa usisa. to je normalno tražilo i povečanje dovoda goriva, a dok to nisam napravio backfire se u početku javljao pri svakom otpuštanju gasa. al kad sam čuo magnu jasno mi je da to nije baš toliko sličan slučaj Smile
Very Happy al eto, jedna od dobri stvari kod jeftinih motora je da moeš eksperimentirat bez puno straha. malo znatiželje i volje, a ne da prvi put otvoriš karb poslije 6 godina, kad te nužda natjera lol! lol! lol!
ovo za ais /sai, to javim na prolječe kako je prošlo, sam da nadjem kaku plombu lol! cuga

[Vrh] Go down
Acyd
cro chopper forum
cro chopper forum
Acyd


Broj postova : 1429
Godina imam : 49
Prebivalište : Našice
Vozim : Triumph Rocket 3r
Na forumu od : 24.04.2010

Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha)   Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) - Page 2 Icon_minitimepon 27 pro 2010, 21:03

2 nyll

https://www.youtube.com/watch?v=TCmlzoUAbxE

dobar
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha)   Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) - Page 2 Icon_minitimeuto 28 pro 2010, 13:40

Acyd je napisao/la:
Jedino mi nije jasno kako su se "izgubila" bas oba dva vijka , na jednom i na drugom karbu kod meelosha Question scratch

Nisu se vijci izgubili veće su isti skinuti. E sad se tu javlja pitanje ili možebitni problem......oni su najvjerojatnije skinuti dok je karb bio skinut i zaboravljeni ugraditi. Ako je tako, to nije dobro.....postavlja se pitanje zašto je karb skidan, i dali je sve napravljeno-stavljeno kako treba....ili ako su minjane dizne kako je to napravljeno???????? Tu sad stoji veliki]size=18] ?[/size]

Vjerujem da je sve OK, ali ne bi imao mira dok karb ne bi skinuo i rastavio, tj. da se uvjerim da je sve na svom mjestu i kako triba...... 2-3 sata posla i miran.

2nyll dali se to odnosi na tvoj motor......ako je, to je sasvim druga priča.

2Acyd klip opisuju kako premostiti crijeva tj. demobilizirati AIS sistem. To je dobro za kratko vrijeme, ali nakon duže vrimena pojavljuje se u sistemu emulzija koja ga začepi. Tome se pribjegava samo u slučaju kad je motor IDEALNO podešen i da ne može bolje, a detonacije su učestale.....i radi vizualnog izgleda. Onda si siguran da su podešenja kako triba.........
[Vrh] Go down
Acyd
cro chopper forum
cro chopper forum
Acyd


Broj postova : 1429
Godina imam : 49
Prebivalište : Našice
Vozim : Triumph Rocket 3r
Na forumu od : 24.04.2010

Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha)   Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) - Page 2 Icon_minitimeuto 28 pro 2010, 15:45

....slazem se...zato je moj jos uvijek na mjestu Very Happy
[Vrh] Go down
peratrap63
man
man
peratrap63


Broj postova : 20
Godina imam : 61
Prebivalište : beograd
Vozim : yamaha xvs1100 dragstar custom
Na forumu od : 23.04.2008

Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) - Page 2 Empty
PostajNaslov: potrosnja   Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) - Page 2 Icon_minitimesri 29 pro 2010, 22:01

Motor mi do 120 trosi 5-5.5 l/100km. preko 130 se penje i preko 8 litara, kakva su vaša iskustva? inace motor radi i sagoreva savrseno.
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha)   Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) - Page 2 Icon_minitimesri 29 pro 2010, 23:06

Meni je ritko ili nikad potrošnja veća od 6 litara, ne vozim brže od 120 na auto putu.
Zanotti je expert za te brzine pa će ti dati odgovor iz prve ruke What a Face
[Vrh] Go down
meelosh
man
man
meelosh


Broj postova : 85
Godina imam : 60
Prebivalište : Ruma , Srbija
Vozim : Harley Davidson FLSTC Heritage Classic
Na forumu od : 28.01.2010

Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha)   Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) - Page 2 Icon_minitimesri 09 vel 2011, 18:39

U medjuvremenu stigli su vijci i zaptivke ispod njih
posto je sve ostalo bilo spremno juce smo moj prijatelj Stanisa i ja uradili servis
ulje i filter ulja , filter vazduha , filter goriva , svecice , kocionu tecnost , ulje u diferencijalu - sve je promenjeno
motul 5100 polusintetika 15w50 , ngk v line 19
napravio sam db kilere poput hard core-ovih i ubacio u izduve
ventili prestelovani ( samo izduvni na prvom cilindru je trebao )
karburatori oprani nastelovani skinuta blomba sa pms vijka on prvo zavijen pa odvijen ( bio je 2,5 kruga sad je 3 kruga )
nisu dirani tj otvarani tako da ostaje misterija ko je te vijke skinuo kada i zasto , no to nije bitno sve je reseno njihovim postavljanjem i odvijanjem pms vijka
ni jedne jedine detonacije ni na leru ni u toku voznje ni kad sa visokih obrtaja naglo predjem na niske , ni kad sam u manjem stepenu prenosa isao nizbrdo
Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) - Page 2 Th_MVI_0071
[Vrh] Go down
http://www.copersrbija.com
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha)   Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) - Page 2 Icon_minitimesri 09 vel 2011, 18:51

meelosh je napisao/la:
skinuta blomba sa pms vijka on prvo zavijen pa odvijen ( bio je 2,5 kruga sad je 3 kruga )

PMS se ne štela na 2, 2,5, niti 3 kruga. Po defoultu su između 2,5 - 3 okreta i to je polazna točka za štelanje. Dyno stol ili dobro uho i vještina određuju koliko je to okretaja, i ne moraju biti isti okretaji na oba vijka. U principu tribaju biti između 1,5 i 4 okretaja. Ako se tu ne nađe idealan rad mašine, mjenja se veći ili manji piloti, zavisno od postavki.
No, najbitnije je da mašina lipo radi i da je sagorjevanje kako treba.

BTW, i ne zaboravi, pri svakom skidanju karba, okretanju PMS vijaka, promjenama dizni........... OBAVEZNO SINHRONIZIRATI KARBURATORE, a za to treba: dobro uho ili precizni đirometar, kvalitetan instrument ili daska device, i mirna i precizna ruka...........i dva -tri pokušaja............itd.....itd......
[Vrh] Go down
Sponsored content





Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha)   Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha)
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» pucanje iz auspuha?
» dragstar xvs 1100
» Dragstar 1100 pomoc

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Tehnika-
Forum(o)Bir: