Početna stranicaPretraľnikpucanje iz auspuha? 610RegistracijaLogin

 

 pucanje iz auspuha?

Go down 
+13
zanotti
Vladek
webrider
lord
mparac
maatredrag
dragger
nyll
magna
emirharley
rocky 61
palomas
buralee
17 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
buralee
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 974
Godina imam : 35
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : uskoro(ponovo)
Na forumu od : 02.11.2008

pucanje iz auspuha? Empty
PostajNaslov: pucanje iz auspuha?   pucanje iz auspuha? Icon_minitimepon 16 kol 2010, 15:45

zanima me zasto mi motor kada pustim gas, ako je u visim okretajima, nakon pocne pucati iz auspuha?
bio sam kod majstora i kaze da je to "normalno", ali mene to bode bas, jer prije nije tako pucao cesto.original je auspuh gore, radi savrseno, majstor je i postelao karburator, pa sad, mozda nije dobro?
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

pucanje iz auspuha? Empty
PostajNaslov: Re: pucanje iz auspuha?   pucanje iz auspuha? Icon_minitimepon 16 kol 2010, 16:17

Ma nek samo puca, ako je sve drugo u redu, to je najmanji problem! Kod naglog oduzimanja gasa (ili kod kočenja sa mašinom u vožnj)i, u ispuh dospjevaju ostaci nesagorjelhi plinova iz cilindra, i tamo izazivaju detonacije.
[Vrh] Go down
buralee
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 974
Godina imam : 35
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : uskoro(ponovo)
Na forumu od : 02.11.2008

pucanje iz auspuha? Empty
PostajNaslov: Re: pucanje iz auspuha?   pucanje iz auspuha? Icon_minitimepon 16 kol 2010, 19:46

palomas je napisao/la:
Ma nek samo puca, ako je sve drugo u redu, to je najmanji problem! Kod naglog oduzimanja gasa (ili kod kočenja sa mašinom u vožnj)i, u ispuh dospjevaju ostaci nesagorjelhi plinova iz cilindra, i tamo izazivaju detonacije.

sve ostalo je u redu, ali od mjenjanja ventila, malo vise se dogadja da puca..
a ne znam dali je to moguce zbog ventila, ne vjerujem.. a i ventili se ne cuju da bi bilo nekakvih problema
[Vrh] Go down
rocky 61
cro chopper forum
cro chopper forum
rocky 61


Broj postova : 1738
Godina imam : 62
Prebivalište : Brčko BiH
Vozim : JL 250-5
Na forumu od : 01.05.2010

pucanje iz auspuha? Empty
PostajNaslov: Re: pucanje iz auspuha?   pucanje iz auspuha? Icon_minitimepon 16 kol 2010, 20:22

Točno je tako , u ispuh dolaze malo nesagorjelih plinova i tu izgaraju u obliku majušne eksplozije, međutim što je uzrok tomu,upravo neravnomjerno poštelani ventili i to izduvni koji se otvaraju prije no što sva smjesa izgori i nešto iste prijevremeno ispusti u ispuh.Odi ponovno do majstora nek ih preštela ili pregleda da se nije možda lanac razvukao.
U biti nije to nešto strašno niti može prouzročiti neki kvar,ali eto nekom smeta a i možda benzina troši malo više no što je uobičajeno.
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

pucanje iz auspuha? Empty
PostajNaslov: Re: pucanje iz auspuha?   pucanje iz auspuha? Icon_minitimepon 16 kol 2010, 21:38

rocky 61 je napisao/la:
.... međutim što je uzrok tomu,upravo neravnomjerno poštelani ventili i to izduvni koji se otvaraju prije no što sva smjesa izgori i nešto iste prijevremeno ispusti u ispuh.Odi ponovno do majstora nek ih preštela ili pregleda da se nije možda lanac razvukao.

Pa to bi moralo biti neka gadna greška u podešenosti razvodnog lanca i paljenja, jer smjesa izgara dok se klip nakon detonacije kreće prema dolje. Ispušni ventili otvaraju se tek u sljedećem taktu, kad klip "pumpa" sagorjele plinove u ispuh.
[Vrh] Go down
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

pucanje iz auspuha? Empty
PostajNaslov: Re: pucanje iz auspuha?   pucanje iz auspuha? Icon_minitimeuto 17 kol 2010, 09:44

Pucanje aupuha je najcesca pojava usljed viska zraka u sistemu, ili manjka zraka, ili viska goriva ili manjka, znaci zbog poremecenog odnosa gorivo-zrak.

No, posto pretpostavljam da nisi dirao nista u sistemu/mehanici motora, onda najvjerovatnije imas ilegalni uilazak zraka u sistem, znaci najvjerovatnije ti ulazi zrak ili na spoju cijevi sa cilindrima, ili sto je najcesce na spoju manifolda sa cilindrima (manifold ti je ona trokraka grana gdje se na jednoj strani nalazi karburatror, a druge dvije grane ulaze u cilindre). Nije lose dobro pritegnuti/dotegnuti spojeve na svim gore pomenutim mjestima ili cak promijeniti stare dihtunge/brtve na tim istim gore pomenutim mjestima. Takodjer, obrati paznju na eventualnu koroziju auspuha ili cijevi.

To je sve, a probaj tokom rada motocikla pospricati spreojom WD40 oko ovih gore pomenutih tacaka pa ces tako najlaske utvrditi mjesto ilegalnog ulaska zraka.

Sretno.
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

pucanje iz auspuha? Empty
PostajNaslov: Re: pucanje iz auspuha?   pucanje iz auspuha? Icon_minitimeuto 17 kol 2010, 10:23

meni je na orginalnim auspusima bila neka mikro rupica na grani prije prigušivača te je zbog toga pucao
[Vrh] Go down
buralee
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 974
Godina imam : 35
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : uskoro(ponovo)
Na forumu od : 02.11.2008

pucanje iz auspuha? Empty
PostajNaslov: Re: pucanje iz auspuha?   pucanje iz auspuha? Icon_minitimeuto 17 kol 2010, 10:54

emirharley je napisao/la:
Pucanje aupuha je najcesca pojava usljed viska zraka u sistemu, ili manjka zraka, ili viska goriva ili manjka, znaci zbog poremecenog odnosa gorivo-zrak.

No, posto pretpostavljam da nisi dirao nista u sistemu/mehanici motora, onda najvjerovatnije imas ilegalni uilazak zraka u sistem, znaci najvjerovatnije ti ulazi zrak ili na spoju cijevi sa cilindrima, ili sto je najcesce na spoju manifolda sa cilindrima (manifold ti je ona trokraka grana gdje se na jednoj strani nalazi karburatror, a druge dvije grane ulaze u cilindre). Nije lose dobro pritegnuti/dotegnuti spojeve na svim gore pomenutim mjestima ili cak promijeniti stare dihtunge/brtve na tim istim gore pomenutim mjestima. Takodjer, obrati paznju na eventualnu koroziju auspuha ili cijevi.

To je sve, a probaj tokom rada motocikla pospricati spreojom WD40 oko ovih gore pomenutih tacaka pa ces tako najlaske utvrditi mjesto ilegalnog ulaska zraka.

Sretno.

imam otvoreni filter zraka, "gljivu", mozda zbog toga puca?
[Vrh] Go down
nyll
cro chopper forum
cro chopper forum
nyll


Broj postova : 1045
Prebivalište : ZG
Vozim : ZS-125-30
Na forumu od : 05.06.2009

pucanje iz auspuha? Empty
PostajNaslov: Re: pucanje iz auspuha?   pucanje iz auspuha? Icon_minitimeuto 17 kol 2010, 11:17

e to ti je to onda! meni se isto pucanje pojavilo kad sam malo otvoreniji filter stavio.. sa max 115/h digo ga na 125, ali pucao ko blesav čim pustiš gas...podigao iglu za jedan navoj gore da pojačam i gorivo, i uz malo uštimavanja sad je ok. mrvu brži, i ne puca.
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

pucanje iz auspuha? Empty
PostajNaslov: Re: pucanje iz auspuha?   pucanje iz auspuha? Icon_minitimeuto 17 kol 2010, 11:25

Uz otvaranje usisa (stavljanje "gljive" umjesto originalnog filtera) obavezno bi trebalo promjeniti i dizne na rasplinjaču (staviti barem jedan broj veće), i podesiti rasplinjač. U protivnom se smjesa osiromaši (previše zraka), a glavni simptomi siromašne smjese su pucanje kod naglog oduzimanja gasa, ili kod kočenja s mašinom.
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

pucanje iz auspuha? Empty
PostajNaslov: Re: pucanje iz auspuha?   pucanje iz auspuha? Icon_minitimeuto 17 kol 2010, 14:29

...dobar meštar to triba poštelati i nema pucanja. Pazi samo da ti nije smjesa siromašna jer to nije zdravo za mašinu.
[Vrh] Go down
maatredrag
man
man
maatredrag


Broj postova : 93
Godina imam : 39
Prebivalište : Buzet
Vozim : Yamaha dragstar 1100 custom
Na forumu od : 05.08.2008

pucanje iz auspuha? Empty
PostajNaslov: Re: pucanje iz auspuha?   pucanje iz auspuha? Icon_minitimeuto 17 kol 2010, 14:50

dobar majstor ljevo dobar majstor desno...nikad neces nastimat da nepuca a ma bas ni malo barem ako imas otvorene auspuhe ne, kod orginala isto puca ali ne cujes toliko jer ima tonu blokada unutra.
meni je pucao onako brutalno nisi se mogao ni vozit koliko jako...nakraju skuzio da mi je ulazio zrak na spoj od auspuha i glave motora stisnuo vidu i sve pet.
[Vrh] Go down
http://www.mk-templars.com
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

pucanje iz auspuha? Empty
PostajNaslov: Re: pucanje iz auspuha?   pucanje iz auspuha? Icon_minitimeuto 17 kol 2010, 16:21

maatredrag je napisao/la:
dobar majstor ljevo dobar majstor desno...nikad neces nastimat da nepuca a ma bas ni malo barem ako imas otvorene auspuhe ne, kod orginala isto puca ali ne cujes toliko jer ima tonu blokada unutra.
meni je pucao onako brutalno nisi se mogao ni vozit koliko jako...nakraju skuzio da mi je ulazio zrak na spoj od auspuha i glave motora stisnuo vidu i sve pet.


......... ne slažem se sa tobom. Već sam nekoliko puta pisao, pa i ovdje na forumu. Sinu sam na yamahi XT125X stavio poluotvorene topove (kucelj). Kad sam ga upalio, imao sam šta ćuti. Kad dodam gas na nekih 4000 okretaja pukne kao iz pištolja, isto tako i uvožnji kad dostigne te okretaje, a tako i na vračanju gasa. Probalo se sve, veče dizne, manje dizne......više zraka manje zraka i razno razne štelajuće kombinacije. Čak sam zvao jedan jako dobar Yamaha servis i cijenjenog meštra koji mi je rekao da stavim fazu 2-3 stupnja u "+" ili " - " ne sječam se točno, ali bezuspješno. Dopizdilo malom, a bogme i meni. Mali oće vratit original, ali ja tad poludim.........
Motor odvezem (sin) kod Kreše (servis kawasaki u šibeniku) dobro se poznamo, sa dvi tri dizne i jedan filter u đepu i ostavim ga.
Zove me za pola sata (tada sam radio a sin oša na fax) da dođem po motor i kaže, tu su ti dizne koje si donija i filter, i reci malom da sad ide nešto sporije.

Nije mi tija reći u ćemu je kvaka, ali nema više NIKAKVOG PUCANJA.

samo toliko da se zna.

pozz
[Vrh] Go down
maatredrag
man
man
maatredrag


Broj postova : 93
Godina imam : 39
Prebivalište : Buzet
Vozim : Yamaha dragstar 1100 custom
Na forumu od : 05.08.2008

pucanje iz auspuha? Empty
PostajNaslov: Re: pucanje iz auspuha?   pucanje iz auspuha? Icon_minitimeuto 17 kol 2010, 18:37

svasta....jebga...ocito se nekome potrefi Very Happy
[Vrh] Go down
http://www.mk-templars.com
mparac
man
man
mparac


Broj postova : 45
Godina imam : 47
Prebivalište : Solin
Vozim : Keeway Landcruiser 250
Na forumu od : 18.08.2010

pucanje iz auspuha? Empty
PostajNaslov: Re: pucanje iz auspuha?   pucanje iz auspuha? Icon_minitimesri 18 kol 2010, 12:29

Čep rezervoara goriva ti pušta vodu. Pogledaj jel ti zarđa rezervoar.
[Vrh] Go down
http://www.art-projekt.hr
lord
cro chopper forum
cro chopper forum
lord


Broj postova : 2497
Godina imam : 39
Prebivalište : ZG
Vozim : GSF
Na forumu od : 22.02.2008

pucanje iz auspuha? Empty
PostajNaslov: Re: pucanje iz auspuha?   pucanje iz auspuha? Icon_minitimesri 18 kol 2010, 12:48

mparac je napisao/la:
Čep rezervoara goriva ti pušta vodu. Pogledaj jel ti zarđa rezervoar.
Jel mogu ja prvi??!!?! Haha* Jel mogu?
lol! lol! lol! lol!

knjiga članova

i naravno:
buskajplatil
[Vrh] Go down
http://www.ram-servis.hr
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

pucanje iz auspuha? Empty
PostajNaslov: Re: pucanje iz auspuha?   pucanje iz auspuha? Icon_minitimesri 18 kol 2010, 13:13

mparac je napisao/la:
Čep rezervoara goriva ti pušta vodu. Pogledaj jel ti zarđa rezervoar.


Question
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

pucanje iz auspuha? Empty
PostajNaslov: Re: pucanje iz auspuha?   pucanje iz auspuha? Icon_minitimesri 18 kol 2010, 14:37

mparac je napisao/la:
Čep rezervoara goriva ti pušta vodu. Pogledaj jel ti zarđa rezervoar.

Voda inače gasi požare, a simptomi vode u gorivu su štucanje motora , trzanje motora u vožnji, i padanje okretaja bez "ikakvog razloga". A buralee piše o pucanju iz auspuha u momentu kad se oduzme gas (mašina koči).
[Vrh] Go down
mparac
man
man
mparac


Broj postova : 45
Godina imam : 47
Prebivalište : Solin
Vozim : Keeway Landcruiser 250
Na forumu od : 18.08.2010

pucanje iz auspuha? Empty
PostajNaslov: Re: pucanje iz auspuha?   pucanje iz auspuha? Icon_minitimečet 19 kol 2010, 09:53

Na mom Keeway-u Landcruiser 250 na poklopcu (čep) rezervoara se akumulira voda (pranje motora, kiša ...). U trenutku kada otvaram poklopac rezervoara (povučeš ručicu gore, zaokreneš ulijevo) on propušta vodu u rezervoar, vjerojatno tvornička greška. Rezervoar mi je bio pun hrđe, začepio se filter na pipi rezervoara, zagadio karburator, motor mi je štuca i puca ko lud. Taj rezervoar sam vratio (reklamirao) i dobio novi. Od tada moj motor nije i neće viditi ni kiše ni vode ni vlage (garaža, cerada). Na to sam mislio. Jel ima itko takvih problema?
[Vrh] Go down
http://www.art-projekt.hr
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

pucanje iz auspuha? Empty
PostajNaslov: Re: pucanje iz auspuha?   pucanje iz auspuha? Icon_minitimečet 19 kol 2010, 11:15

Srećom meni rezervoar zasad još nema ni tragova korozije, barem ne na onome dijelu koji se može vidjeti kroz otvor. Kakvo je stanje na dnu (gdje se inače skuplja voda) - ne znam, ali u svakom slučaju ponekad bi bilo dobro skinuti rezervoar, očistiti sito u njemu, i odstraniti eventalo nakupljenu vodu/nećistoću iz tanka.
[Vrh] Go down
nyll
cro chopper forum
cro chopper forum
nyll


Broj postova : 1045
Prebivalište : ZG
Vozim : ZS-125-30
Na forumu od : 05.06.2009

pucanje iz auspuha? Empty
PostajNaslov: Re: pucanje iz auspuha?   pucanje iz auspuha? Icon_minitimečet 19 kol 2010, 12:10

mparac je napisao/la:
Rezervoar mi je bio pun hrđe, začepio se filter na pipi rezervoara, zagadio karburator, motor mi je štuca i puca ko lud. Taj rezervoar sam vratio (reklamirao) i dobio novi. Od tada moj motor nije i neće viditi ni kiše ni vode ni vlage (garaža, cerada). Na to sam mislio. Jel ima itko takvih problema?

mislim da bi svaki zna puknut ako bi stajao cijelu noč vani na lošem vremenu.. vlaga od kiše ili čak magle i rose, pa onda pukne u spuhu - al to je jednom il dvaput dok to ne ispari - al ovdje je riječ o nečem drugom, redovoj pojavi pri kočenju mašinom, kad god ti je broj okretaja visok u odnosu na brzinu. a to je definitivno il višak zraka il greška u mapi paljenja
a sad kad znamo da je bura stavio otvoreni filter a nije prilagodio dizne, mislim da nema misterije
[Vrh] Go down
buralee
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 974
Godina imam : 35
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : uskoro(ponovo)
Na forumu od : 02.11.2008

pucanje iz auspuha? Empty
PostajNaslov: Re: pucanje iz auspuha?   pucanje iz auspuha? Icon_minitimečet 19 kol 2010, 12:43

vidjet cemo sta se dogadja, sad malo manje puca.. idem vidjeti kod majstora da to popravi
[Vrh] Go down
webrider
cro chopper forum
cro chopper forum
webrider


Broj postova : 2802
Godina imam : 55
Prebivalište : Vtc
Vozim : Suzuki Intruder VL 800
Na forumu od : 07.01.2008

pucanje iz auspuha? Empty
PostajNaslov: Re: pucanje iz auspuha?   pucanje iz auspuha? Icon_minitimepet 20 kol 2010, 08:59

Imao sam sličnu situaciju. Stavio sam svjećicu s većom toplinskom vrijednošću i pucanje je nestalo, a motor je dobio na živahnosti. Original svjećica je NGK DR8 EA, a jača je DR7 EA. Kupio u Auto Kreši. Cijena je približno ista kao i za original (cca 30 kn).
[Vrh] Go down
nyll
cro chopper forum
cro chopper forum
nyll


Broj postova : 1045
Prebivalište : ZG
Vozim : ZS-125-30
Na forumu od : 05.06.2009

pucanje iz auspuha? Empty
PostajNaslov: Re: pucanje iz auspuha?   pucanje iz auspuha? Icon_minitimepet 20 kol 2010, 11:14

webrider je napisao/la:
Imao sam sličnu situaciju. Stavio sam svjećicu s većom toplinskom vrijednošću i pucanje je nestalo, a motor je dobio na živahnosti. Original svjećica je NGK DR8 EA, a jača je DR7 EA. Kupio u Auto Kreši. Cijena je približno ista kao i za original (cca 30 kn).
zanimljivo.. nego, zašto ti se pojavilo pucanje, isto višak zraka ili ?
[Vrh] Go down
webrider
cro chopper forum
cro chopper forum
webrider


Broj postova : 2802
Godina imam : 55
Prebivalište : Vtc
Vozim : Suzuki Intruder VL 800
Na forumu od : 07.01.2008

pucanje iz auspuha? Empty
PostajNaslov: Re: pucanje iz auspuha?   pucanje iz auspuha? Icon_minitimesub 21 kol 2010, 11:11

nyll je napisao/la:
webrider je napisao/la:
Imao sam sličnu situaciju. Stavio sam svjećicu s većom toplinskom vrijednošću i pucanje je nestalo, a motor je dobio na živahnosti. Original svjećica je NGK DR8 EA, a jača je DR7 EA. Kupio u Auto Kreši. Cijena je približno ista kao i za original (cca 30 kn).
zanimljivo.. nego, zašto ti se pojavilo pucanje, isto višak zraka ili ?

Mislim da je u pitanju bila prebogata smjesa. Pokušao sam riješiti i sa štelanjem šarafa za zrak na karburatoru, ali nije pomoglo. Svjećica s jačom toplinskom vrijednosti navodno bolje tj. više toga "spali" pa su problemi otklonjeni.
[Vrh] Go down
Sponsored content





pucanje iz auspuha? Empty
PostajNaslov: Re: pucanje iz auspuha?   pucanje iz auspuha? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
pucanje iz auspuha?
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha)
» Homologiranost auspuha
» promjena auspuha na VN 900

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Tehnika-
Forum(o)Bir: