Početna stranicaPretraľnikbackfire - Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) 610RegistracijaLogin

 

 Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha)

Go down 
+5
Karlo
Felix
dragger
Beatnik
meelosh
9 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
meelosh
man
man
meelosh


Broj postova : 85
Godina imam : 60
Prebivalište : Ruma , Srbija
Vozim : Harley Davidson FLSTC Heritage Classic
Na forumu od : 28.01.2010

backfire - Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) Empty
PostajNaslov: Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha)   backfire - Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) Icon_minitimesub 25 pro 2010, 18:08

Backfire kako to zovu ameri ili pucanje iz auspuha
v star 1100 sa cobra turn out slip ons
kad oduzmem gas dolazi do detonacija nisu preglasne i ne bas svaki put ali me iritiraju
na prethodnom motociklu su bili hard krome full sistem izduvi i promenjene dizne na karburatorima i ja sam dodao k&n filter vazduha i to se veoma retko desavalo
imao sam priliku da razgovaram sa prvim vlasnikom i znam da su karburatori ostali sa fabrickim diznama samo su podeseni za slip ons
na stranim forumima sam nasao da bi trebalo podesiti predmixture screw sto ce reci vijak prethodne mesavine
da li je on pristupacan ili zahteva neku demontazu ?
kakva su vasa iskustva sta uraditi da se detonacije ne desavaju ?
drugo pronasao sam da preporucuju oblaganje mufflera necim radi dubljeg zvuka
radi se o nekakvoj izolaciji o cemu da li znate ?
hvala !

Editiran naslov radi boljeg pregleda
Dragger
[Vrh] Go down
http://www.copersrbija.com
Beatnik
cro chopper forum
cro chopper forum
Beatnik


Broj postova : 2135
Godina imam : 39
Prebivalište : Rovinj
Vozim : Dragstar 1100
Na forumu od : 11.04.2008

backfire - Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) Empty
PostajNaslov: Re: Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha)   backfire - Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) Icon_minitimesub 25 pro 2010, 20:17

Ja imam na svojoj dragici 1100 cobra dragsters i isto mi se to desavalo, imam i k&n filter. Jednostavno sam odneso motor kod mehanicara od povjerenja i promijenio mi je dizne i nastelovao karburator. Sada ne puca vise kod oduzimanja gasa, ali zna tu i tamo jedanput puknuti ali jako rijetko
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

backfire - Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) Empty
PostajNaslov: Re: Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha)   backfire - Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) Icon_minitimesub 25 pro 2010, 20:30

.....e moj meelosh, postavio si pitanje koje iziskuje doktorsku disertaciju...jednom sam se bio raspisao o karburatoru, jer je on tu presudan, ali su me naljutili pa sam post pobrisao.

Ali evo ukratko, razloga za backfire ima nekoliko: neusklađenost karburatora, siromašna smjesa, nepodešena smjesa, neodgovarajući ili uopće nije napravljen rejetting karburatora, neadekvatni topovi ...... i sve radnje vezane za zrak -gorivo-ispuh.

Za početak, upali motor, dobro ga zagrij - napravi đir 6-7 km, podesi okretaje na praznom hodu na oko 850 i ostavi ga da radi par minuta na leru, tada cibni gas 2-3 puta do 1000 okretaja, pa do 1200, 1500, 2000.......i napiši koliki je intezitet i jakost pucanja i na koji auspuh.....a sve bi bilo dobro i snimiti u jedan klip.
Tek tada bi se moglo nešto preciznije preporučiti.

BTW ; Radi se o neizgorenom gorivu u prostoru za sagorijevanje, kojeg regulira Air Induction System (AIS). To je sustav kontrole emisija ispušnih plinova, koji omogućava da ubaci svježi zrak u prostor za sagorijevanje u trenutku kada je ispušni ventil zatvoren, i dolazi do zapalenja nespaljenih para goriva.


Zadnja promjena: dragger; sub 25 pro 2010, 20:34; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Felix
cro chopper forum
cro chopper forum
Felix


Broj postova : 1270
Godina imam : 50
Prebivalište : požarevac,srbija
Vozim : vzr1800,xs650,vespa160gs
Na forumu od : 12.01.2010

backfire - Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) Empty
PostajNaslov: Re: Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha)   backfire - Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) Icon_minitimesub 25 pro 2010, 20:34

......... Miloše je sam li ti rek'o da zna ........
[Vrh] Go down
meelosh
man
man
meelosh


Broj postova : 85
Godina imam : 60
Prebivalište : Ruma , Srbija
Vozim : Harley Davidson FLSTC Heritage Classic
Na forumu od : 28.01.2010

backfire - Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) Empty
PostajNaslov: Re: Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha)   backfire - Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) Icon_minitimesub 25 pro 2010, 20:51

znam da znas da zna a znam i ja zato sam i pitao
al ga napisa ...
nasao sam takodje na tom istom forumu da preporucuju iskljucivanje ais-a ako ima bacfire-a
ako bi se to uradilo da li bi stetovalo necemu ? nekako to ne bih radio
radije bih uradio stelovanje karburatora , ustvari s proleca po registraciji ide na servis gde cu sve sto bi trebalo uraditi
probacu to sa voznjom i dodavanjem gasa na toploj masini
moguce je da nije dugo vozen
prethodni v star nije uopste hteo upaliti dok mu majstor nije ocistio karburatore bili su puni neke skrame
a posle toga je palio k'o mina i radio savrseno
hvala na odgovoru !
evo i link za yamaha forum
http://www.yamahamotorcycleforum.com/forum/
[Vrh] Go down
http://www.copersrbija.com
meelosh
man
man
meelosh


Broj postova : 85
Godina imam : 60
Prebivalište : Ruma , Srbija
Vozim : Harley Davidson FLSTC Heritage Classic
Na forumu od : 28.01.2010

backfire - Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) Empty
PostajNaslov: Re: Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha)   backfire - Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) Icon_minitimesub 25 pro 2010, 21:11

sad sam se jos nesto setio
hladan palim sa saugom posle nekog vremena smanjujem i probam dodati gas na to se masina gasi
dok se potpuno ne ugreje odnosno saug ne vrati nece da primi gas gasi se
ni na jednoj yamahi mi se to nije desavalo
povucem saug upalim malo ga pustim smanjim saug i on pima gas ja krecem lagani gas i saug vracam u voznji
da to ipak nije dobro podesena smesa vazduh/gorivo ?
ovo sam postavio i u predstavlite vas motocikl ali neka ga i ovde mozda nesto dokucite
mada se lose cuje bilo je dosta i vetra
backfire - Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) Th_MVI_0044_split1


[Vrh] Go down
http://www.copersrbija.com
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

backfire - Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) Empty
PostajNaslov: Re: Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha)   backfire - Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) Icon_minitimesub 25 pro 2010, 21:16

Iskljućiti AIS Evil or Very Mad , dosta rasprava sam analizirao i iskustva su različita, od onih koji su to napravili i preporučuju, do onih koji su isključili i nije bilo efekta, backfire i dalje prisutan.
U principu ne šteti motoru, ali samo kada se iskljući na glavi i upresuje aluminijski čep. Ako se premosti na gumama dolje pored kutije za alat, u cijevima se stvara neka tekućina, mješavina goriva-para i dolazi do začepljenja. Ja ga osobno nisam skinuo i neću, jer sam backfire doveo na minimim minimuma. To bi bilo otprilike da dodaš deset puta gas a on pukne lagano, LAGANO 1-2 PUTA. Ako pri laganom gasu pukne jako, nije dobro, neće ništa biti ali je znak nepodešenosti koju sam u prvom postu naveo.

To za čišćenje karba neznam šta bi rekao, ja sam svog prvi put rastavio prije 2 mjeseca, i to nakon 8ipo godina i nije imao niti najmanje taloga, čist kao iz dučana.

Sad sam preslušao klip, i pucanje je skoro svaki put, sigurno 8 od 10. To nije dobro. Jeli mašina bila zagrijana na radnu temperaturu ili na hladno? Ako je na hladno, potrebno je detaljno štelanje i otklanjanje svake pojedinosti vezane za to.

Jeli filter minjan i jeli napravljen rejetting karba?
Dali su poklopci na vijcima smjese PMS?

Edit: u svezi palenja potraži negdje kako sam opisivao palenje dragice, mislim da je tema oko kunpluga alnasera.
Kad se motor pali na temperaturi od 5-10 stupnjeva dodati 1/2 do 3/4 čoka, čim uvati smanjiti na oko 1100 okretaja i to najviše jedan minut, još minut-dva na oko 900-1000 okretaja i vračanje čoka (nakon max 4 min.) , on triba da radi kao urica......naravno da ler gas triba biti ok 950-1000 okretaja inaće će se ugasiti. Ja kad idem u đir nakon dvi minute polazim sa čokom kao da je ler gas, nakon 200-300 metara ga vračam i sve je ok, ali napominjem ler gas je bitan.
[Vrh] Go down
meelosh
man
man
meelosh


Broj postova : 85
Godina imam : 60
Prebivalište : Ruma , Srbija
Vozim : Harley Davidson FLSTC Heritage Classic
Na forumu od : 28.01.2010

backfire - Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) Empty
PostajNaslov: Re: Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha)   backfire - Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) Icon_minitimesub 25 pro 2010, 21:27

zagrejan u mestu nije vozen saug vracen
nista nije menjano ni filter vazduha ni svecice ni ulje to planiram pred sezonu
nisam siguran da li su jettovani kad sam pitao prodavca rekao je da jesu a u razgovoru sa vlasnikom sam dobio odgovor da su podeseni spram izduva da li me je razumeo ili ne pitanje je uglavnom obadva su tvrdila da lepo radi i da nema problema
kako mogu proveriti vijke pms gde su da li su pristupacni ?
[Vrh] Go down
http://www.copersrbija.com
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

backfire - Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) Empty
PostajNaslov: Re: Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha)   backfire - Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) Icon_minitimesub 25 pro 2010, 22:30

meelosh je napisao/la:
zagrejan u mestu nije vozen saug vracen
nista nije menjano ni filter vazduha ni svecice ni ulje to planiram pred sezonu
nisam siguran da li su jettovani kad sam pitao prodavca rekao je da jesu a u razgovoru sa vlasnikom sam dobio odgovor da su podeseni spram izduva da li me je razumeo ili ne pitanje je uglavnom obadva su tvrdila da lepo radi i da nema problema
kako mogu proveriti vijke pms gde su da li su pristupacni ?

...nemoj se previše brinuti, dobar meštar i rješenje je tu, da si bliže ja bi ti to poštela.
Karb ne mora nužno biti jettovan kad je u pitanju samo otvoreni ispuh, ja sam vozio 40000 bez jettovanog karba i sve je bilo OK.

Evo ti slika da vidiš gdje je taj vijak PMS, karb je okrenut naopako, vijak se inaće nalazi s donje strane i ne može se viditi golim okom jer je upušten nekih 5-6 mm u tijelo karba, ode se skoro i ne vidi, ali se vidi da je poklopac skinut.
backfire - Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) Vnijxe



Ovo ti je slika sa aftermarket PMS vijkom, kojeg Ameri ugrađuju radi lakšeg podešavanja, zove se MAX-MIX i drugačiji je vrh od originala, njgova dva kruga su kao četiri kruga originala, ne preporučujem ga, težak za podesiti.
backfire - Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) 14y3cxh

Ovo je moj karb za vrijeme podešavanja visine-razine goriva u čašici plovka, vidiš cijevčice i špricu. Livo je alat (vidi se glavai mali dio tijela) koji sam ja napravija za podešavanje PMS vijka, dužine je cca 40 cm, glava je za prihvat svih vrsta kacevida, inbusa, gedora......a na dnu je mehanizam za okretanje (ne vidi se) koji može odstupati max. 2-3 posto, ručno nema šanse da okreneš preciznije ispod 20%.
backfire - Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) 2rc1hmq



BTW pripremam jednu interesantnu temu vezanu za ovu tvoju problematiku, a obuhvatit će i ugradnju topova, razne modifikacije istog, otvorenog filtera, rejetting, sinhronizaciju karba, fino podešavanje....... materijala ima puno i treba dosta vrimena, ali bit će..........
[Vrh] Go down
meelosh
man
man
meelosh


Broj postova : 85
Godina imam : 60
Prebivalište : Ruma , Srbija
Vozim : Harley Davidson FLSTC Heritage Classic
Na forumu od : 28.01.2010

backfire - Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) Empty
PostajNaslov: Re: Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha)   backfire - Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) Icon_minitimesub 25 pro 2010, 23:00

doktorat nema sta
osim puno truda i savrsenstva u vizuelnomu sredjivanju svog motora vidim da si i tehniku takodje usavsio
puno hvala !
[Vrh] Go down
http://www.copersrbija.com
meelosh
man
man
meelosh


Broj postova : 85
Godina imam : 60
Prebivalište : Ruma , Srbija
Vozim : Harley Davidson FLSTC Heritage Classic
Na forumu od : 28.01.2010

backfire - Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) Empty
PostajNaslov: Re: Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha)   backfire - Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) Icon_minitimesub 25 pro 2010, 23:13

koliko vidim po slikama sa leve strane kad skinem ukrasnu plocu do drugog cilindra iza vijka za ler gas bih trebao videti ( napipati ) pms vijak jesam li u pravu ?
[Vrh] Go down
http://www.copersrbija.com
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

backfire - Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) Empty
PostajNaslov: Re: Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha)   backfire - Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) Icon_minitimesub 25 pro 2010, 23:42

meelosh je napisao/la:
koliko vidim po slikama sa leve strane kad skinem ukrasnu plocu do drugog cilindra iza vijka za ler gas bih trebao videti ( napipati ) pms vijak jesam li u pravu ?

PMS vijak prednjeg cilindra je točno iz filtera zraka, može se vidjeti kada gledaš sa desne strane filtera prema karburatoru, Za zadnji cilindar se nalazi desno od ukrasne ploće koju spominješ, vidi se bez skidanja iste.

Samo ti na svom (USA) modelu to ne možeš viditi (slika1) jer je kao što sam i napisao uvidan u tijelo ok 5-6 mm i nemožeš ga niti napipati, možeš osjetiti samo rupu, kužiš. Kod mene je EU model i oni se vide bez problema jer vire van tijela karburatora ok 5mm, vidi sliku 3.
[Vrh] Go down
Karlo
cro chopper forum
cro chopper forum
Karlo


Broj postova : 4028
Godina imam : 74
Prebivalište : Sibinj
Vozim : BMW R 1200 RT
Na forumu od : 03.06.2010

backfire - Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) Empty
PostajNaslov: Re: Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha)   backfire - Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) Icon_minitimened 26 pro 2010, 07:35


Ljudi , za te vaše motore nije dovoljno biti mehaničar , nego inženjer a možda i neki doktor . Dali ih ikad vozite da vam nisu masne ruke ?

Meni se čini da ona često spiminjana izreka " ipak je to Yamaha " ne pije vodu . Pa ni "Kinezi " se toliko ne šarafaju . nemoj me
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

backfire - Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) Empty
PostajNaslov: Re: Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha)   backfire - Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) Icon_minitimened 26 pro 2010, 08:33

Karlo je napisao/la:

Ljudi , za te vaše motore nije dovoljno biti mehaničar , nego inženjer a možda i neki doktor . Dali ih ikad vozite da vam nisu masne ruke ?

Meni se čini da ona često spiminjana izreka " ipak je to Yamaha " ne pije vodu . Pa ni "Kinezi " se toliko ne šarafaju . nemoj me


Karlo, smatram te ozbiljnim čovikom i uvik je dobra jedna doza za*ebancije, stoga je i tvoj post usmjeren ka tome pa nema ljutnje.
Samo neka ostane na tome da ne odlazimo previše u off.

Mi kod yamahe pokušavamo i uspijevamo riješiti ono čega ste vi djelomično na vnčekima pošteđeni, ali znaju i ona lipo pucati , glup a teško se riješi bez odgovarajuće CRNE KUTIJE.
[Vrh] Go down
Karlo
cro chopper forum
cro chopper forum
Karlo


Broj postova : 4028
Godina imam : 74
Prebivalište : Sibinj
Vozim : BMW R 1200 RT
Na forumu od : 03.06.2010

backfire - Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) Empty
PostajNaslov: Re: Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha)   backfire - Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) Icon_minitimened 26 pro 2010, 09:04

Bog prijatelju . Shvatio si to kao i ja , mala šala za dobro jutro . A tebi kao meštru i PRAVOM znalcu skidam kapu . king

Tvoj motor je uređen upravo onako kako se meni sviđa . I sam vidiš da i ja to lagano slijedim . Živ mi bio Drageru sto godina . dobar
[Vrh] Go down
meelosh
man
man
meelosh


Broj postova : 85
Godina imam : 60
Prebivalište : Ruma , Srbija
Vozim : Harley Davidson FLSTC Heritage Classic
Na forumu od : 28.01.2010

backfire - Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) Empty
PostajNaslov: Re: Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha)   backfire - Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) Icon_minitimened 26 pro 2010, 09:55

lakse je uz za.ebanciju
nasao pms vijak odnosno blombu znaci nije jettovan ali ... nema vijka mesinganog pored njega ! ( za krstati odvijac )
prazna rupa vidi se svez trag da je bio !
kako ga nema nije mi jasno
da li da nadjem neki koji odgovara i zavijem i probam upaliti da vidim sta ce biti ili ne ?
koje je duzine a ako dobro vidim ispod je i neki dihtung ?
proverio levu stranu idem proveriti desnu pa se dopisujemo
[Vrh] Go down
http://www.copersrbija.com
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

backfire - Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) Empty
PostajNaslov: Re: Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha)   backfire - Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) Icon_minitimened 26 pro 2010, 11:13

Karlo je napisao/la:
Bog prijatelju . Shvatio si to kao i ja , mala šala za dobro jutro . A tebi kao meštru i PRAVOM znalcu skidam kapu . king

Tvoj motor je uređen upravo onako kako se meni sviđa . I sam vidiš da i ja to lagano slijedim . Živ mi bio Drageru sto godina . dobar

svaka cast na istoj smo valnoj duljini....samo naprid, bit će i tvoj jednoga dana "Slavonska ljepotica" Twisted Evil . I ti meni živ i zdrav bio.
[Vrh] Go down
Karlo
cro chopper forum
cro chopper forum
Karlo


Broj postova : 4028
Godina imam : 74
Prebivalište : Sibinj
Vozim : BMW R 1200 RT
Na forumu od : 03.06.2010

backfire - Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) Empty
PostajNaslov: Re: Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha)   backfire - Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) Icon_minitimened 26 pro 2010, 11:57



svaka cast na istoj smo valnoj duljini....samo naprid, bit će i tvoj jednoga dana "Slavonska ljepotica" Twisted Evil . I ti meni živ i zdrav bio. [/quote]

Šta bit će , već je . glup
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

backfire - Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) Empty
PostajNaslov: Re: Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha)   backfire - Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) Icon_minitimened 26 pro 2010, 12:02

meelosh je napisao/la:
lakse je uz za.ebanciju
nasao pms vijak odnosno blombu znaci nije jettovan ali ... nema vijka mesinganog pored njega ! ( za krstati odvijac )
prazna rupa vidi se svez trag da je bio !
kako ga nema nije mi jasno
da li da nadjem neki koji odgovara i zavijem i probam upaliti da vidim sta ce biti ili ne ?
koje je duzine a ako dobro vidim ispod je i neki dihtung ?
proverio levu stranu idem proveriti desnu pa se dopisujemo

Polako, ako je tu plomba, znači nije naštimavan a vjerojatno niti karb jettovan.....

Nije mi jasno koji ti vijak fali???????

Označi ga na jednoj od slika koji ti vijak fali?????


Ništa ne stavljaj, nikakve vijke, triba najprije viditi o ćemu se radi........možeš samo napraviti wc
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 51
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

backfire - Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) Empty
PostajNaslov: Re: Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha)   backfire - Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) Icon_minitimened 26 pro 2010, 12:51

Karlo je napisao/la:

Ljudi , za te vaše motore nije dovoljno biti mehaničar , nego inženjer a možda i neki doktor . Dali ih ikad vozite da vam nisu masne ruke ?

Meni se čini da ona često spiminjana izreka " ipak je to Yamaha " ne pije vodu . Pa ni "Kinezi " se toliko ne šarafaju . nemoj me

meni su zabranili Embarassed

a šta se tiče ovog pucanja, stvarno triba biti duboko u problemu i uči u totalnu dubinu te jame bez dna . ja sam to prepustio plavom kolegi te smo (čitaj on) došli do toga da motor jako dobro radi na mjestu , a vrijeme nije dopustilo pravo testiranje. meni je došlo do toga da je trebalo previše odvrnuti PMS. sad trebam zamjeniti pilot jets a oni se nemogu baš kupiti u svakom dućanu. problem smo privremeno riješili tako da sam namazao PMS lakom za nokte da ne odvrčući ne izgube u vožnji
[Vrh] Go down
meelosh
man
man
meelosh


Broj postova : 85
Godina imam : 60
Prebivalište : Ruma , Srbija
Vozim : Harley Davidson FLSTC Heritage Classic
Na forumu od : 28.01.2010

backfire - Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) Empty
PostajNaslov: Re: Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha)   backfire - Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) Icon_minitimened 26 pro 2010, 13:14

backfire - Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) Vnijxe

nema ga ni sa druge strane
nasao jedan imbus doduse malo duzi stavio malo teflon trake i zavio za probu
'' s '' gumena kriva cev koja ide od kucista filtera vazduha ka karburatorima nije dobro lezala na plastici ispod rezervoara
pa sam je vratio na mesto i pricvrstio
naravno morao sam probati
sneg pada a budala pali motor i to po uputstvu kako paliti dragicu 1100
3/4 lera i polako smanjuj krecem sa 1/4 lera prima gas ne gasi se !
po koja detonacija u mestu dok je hladan i to je sve u voznji oduzimam gas nema detonacija radi kao singerica
zapisao kataloski broj vijka i u ponedeljak trazim u yamahi a usput gledam i kod majstora za karburatore moguce da ima takav
svima puno hvala na pomoci draggeru ponajvise a nadam se da se negde na prolece i vidimo na pivu !


[Vrh] Go down
http://www.copersrbija.com
nyll
cro chopper forum
cro chopper forum
nyll


Broj postova : 1045
Prebivalište : ZG
Vozim : ZS-125-30
Na forumu od : 05.06.2009

backfire - Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) Empty
PostajNaslov: Re: Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha)   backfire - Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) Icon_minitimepon 27 pro 2010, 09:01

magna je napisao/la:

meni je došlo do toga da je trebalo previše odvrnuti PMS. sad trebam zamjeniti pilot jets a oni se nemogu baš kupiti u svakom dućanu. problem smo privremeno riješili tako da sam namazao PMS lakom za nokte da ne odvrčući ne izgube u vožnji


šerafanje PMS-a nemože ti puno pomoč. pucanje vam se javlja pri visokom broju okretaja, jel tako? zašto onda tražit pomoč od dijela koji regulira smjesu na niskim? probaj podesit dizne po cijelom spektru, meni je recimo najviše pomoglo dizanje igle (jet needle) za jedan krug. i sad puca ali zaista samo vrlo vrlo rijetko, recimo ako je radio duže vrijeme pod 100% opterečenjem a onda naglo ideš kočit mašinom.

ako su ti dizne problem za nabavit, odi kod zlatara da ti proširi postoječu Wink
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 51
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

backfire - Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) Empty
PostajNaslov: Re: Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha)   backfire - Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) Icon_minitimepon 27 pro 2010, 10:48

meni nije pucalo pri visokim okretajima nego na leru nakon što otpustim gas.
btw proširivanje dizne kod zlatara je odlična ideja dobar
[Vrh] Go down
meelosh
man
man
meelosh


Broj postova : 85
Godina imam : 60
Prebivalište : Ruma , Srbija
Vozim : Harley Davidson FLSTC Heritage Classic
Na forumu od : 28.01.2010

backfire - Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) Empty
PostajNaslov: Re: Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha)   backfire - Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) Icon_minitimepon 27 pro 2010, 10:58

detonirao je kad nakon dodavanja gasa kad isti oduzmem i pri paljenju sa saugom dok se ne zagreje
a i nije hteo da primi gas sa povucenim saugom gasio se
zahvaljujuci draggerovim slikama otkrio sam da nedostaju vijci pored pms vijka na oba karburatora
za probu zavio imbuse odgovarajuce duzine i sve je sad kako treba
narucio original vijke i zaptivke ispod njih stizu u januaru
hvala svima problem resen !
za draggera : i ja ne pijem pivo pelinkovac preferiram tako da nam jager pase obojici !
( jos jedna slicnost )
[Vrh] Go down
http://www.copersrbija.com
nyll
cro chopper forum
cro chopper forum
nyll


Broj postova : 1045
Prebivalište : ZG
Vozim : ZS-125-30
Na forumu od : 05.06.2009

backfire - Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) Empty
PostajNaslov: Re: Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha)   backfire - Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) Icon_minitimepon 27 pro 2010, 14:16


ma skužio sam, kod tebe je bilo ilegalnog zraka...
obično i puca zbog viška zraka, kolko sam ja to skužio - da se poremeti pritisak i blabla. mislio sam prvo da je zbog novog filtera i spuha, al sam krivo pročitao tvoj prvi post.
ugl, drago mi je da ste našli šta je Very Happy

[Vrh] Go down
Sponsored content





backfire - Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) Empty
PostajNaslov: Re: Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha)   backfire - Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha) Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Dragstar/Vstar 1100 backfire (pucanje iz auspuha)
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» pucanje iz auspuha?
» dragstar xvs 1100
» Dragstar 1100 pomoc

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Tehnika-
Forum(o)Bir: