Početna stranicaPretraľnikHyosungsource - lopovi 610RegistracijaLogin

 

 Hyosungsource - lopovi

Go down 
+2
One Night Stand
JayJay
6 posters
Autor/icaPoruka
JayJay
man
man
JayJay


Broj postova : 85
Godina imam : 44
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Sanjam...
Na forumu od : 16.10.2010

Hyosungsource - lopovi Empty
PostajNaslov: Hyosungsource - lopovi   Hyosungsource - lopovi Icon_minitimečet 23 pro 2010, 09:30

Morao sam biti oštar. Sinoć sam naručio Harley retrovizore i footboarde za moju Aquilu. Ukupan iznos oko 500kn, shipping cost 280 i sitno. Dobro, kak sam naručivao i prije preko PayPala, mislim se, sve ok. Platim, dobim potvrdu i legnem spavati, misleći da ću dobiti pošiljku za 7 dana. U 8h dobim poruku:

Dear Igor Pahljina,
Regrettably, Croatia only accepts TNT(faster) or Airmail from Korea.
The Price for TNT is 50.24USD, or 17.09 for Airmail.
The price is determined by the size and the weight of the parcel.
Do you prefer TNT or Airmail?
Please let us know what you decide.
You paid 50.24USD for shipping.
So depending on your choice we will return money to you for Airmail or
you have to pay the difference for TNT.
The shipping cost for this will be an additional 17.09USD
Please pay by our PayPal address at info@hyosungsource.com
After confirming your payment, we will send your items right away.
PS--->TNT is faster than normal one and you can trace your package itself.
And just normal airmail is quite slow, it takes around 12-17days and not possible to trace itself so it can be lost accidently sometimes.
I will recommend you EMS.

I ljutito im kažem, nema problema, platim vam još tih 17$ ali sam prvu uplatu izvršio preko obrasca kojim ste vi izračunali sve troškove. Bilo bi bar fer upozoriti me na ukupan iznos prije nego sam uplatio preko Paypala. Ovako su mogli reći i da uplatim još 100$ ili ništa od robe.Tražim Da mi pruže objašnjenje ili ću razmisliti o budućem poslovanju. I...ništa. Pitam se hoće li mi uopće išta poslati, strašno. Mislio sam da je to nešto dobro a ono isto sranje u drugom pakovanju. Strašno. Kakva su vaša iskustva?
[Vrh] Go down
One Night Stand
cro chopper forum
cro chopper forum
One Night Stand


Broj postova : 1876
Godina imam : 41
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : HD Sportster, Virago 750
Na forumu od : 01.11.2007

Hyosungsource - lopovi Empty
PostajNaslov: Re: Hyosungsource - lopovi   Hyosungsource - lopovi Icon_minitimečet 23 pro 2010, 10:03

Nije mi engleski jača strana al sam više manje razumio! Usput, ovo je prvi put da je i google translate više manje obavio svoje! Al i dalje mi nije ništa jasno!
Ako sam dobro shvatio, oni bi ti poslali TNT-om koji je brži i to si već platio 50,24 dolara (tih tvojih 280 kuna)! A ako je tvoja želja da ide zračnom poštom (sporije) oni će ti vratiti razliku između 50,24 dolara i 17.09 dolara! A zašto trebaš platiti još dodatnih 17 dolara? scratch

To si sinoć naručio i danas ujutro tražio objašnjenje i ništa? Možda ne rade u 19h!
Nadam se da si ih krivo razumio! dobar Pričekaj da se naspavaju pa će ti odgovoriti! dobar
[Vrh] Go down
JayJay
man
man
JayJay


Broj postova : 85
Godina imam : 44
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Sanjam...
Na forumu od : 16.10.2010

Hyosungsource - lopovi Empty
PostajNaslov: Re: Hyosungsource - lopovi   Hyosungsource - lopovi Icon_minitimečet 23 pro 2010, 10:16

Nisam ni ja skužio zašto sam morao nadoplatiti još 17,09 dolara. Kažu da sam platio 50$ za TNT koliko i košta. Na kraju da moram dodati još 17$ za kur...zdravlje. Nekakvo otezanje koje je mene koštalo bez razloga još para bez ikakvog logičnog objašnjenja. Sad sam poslaovao i nikad više. A razlika u vremenu je postoji ,to znam ali svejedno, kažu fino, čim sjedne lova, oni šalju. Već sam prije ja s njima radio i nije bilo ovakvih problema. Strašno Crying or Very sad
[Vrh] Go down
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

Hyosungsource - lopovi Empty
PostajNaslov: Re: Hyosungsource - lopovi   Hyosungsource - lopovi Icon_minitimečet 23 pro 2010, 12:20

Drugi dio teksta je nelogican i mislim da se radi o nekoj gresci, jer oni jasno i glasno kazu da si PLATIO za TNT, no ako hoces drugo, da bi ti VRATILI razliku u lovi. Nakon toga, traze dodano placanje.

Mislim da se tu ne radi o drskosti i bezobrazluku, vec samo o nesporazumu. Veliki prodavaci ce cesto ici i na svoju stetu, jer mali iznosi nisu problem, koliki bi bio losa reputacija.

Ja ponekada kada dodje do problema znam cak da nazovem i telefonom, pa to nije neki veliki novac, a stvari se rijese. Uglavnom, vecina internet prodavaca, ako imaju imalo prodajne reputacije iza sebe, su nagodni, a posebno oni sa e-Baya, obzirom da godinama narucujem, a nikada nisam imao ozbiljnijih problema. Odnosno, jesam imao problema dva puita jer su mi poslali pogresnu robu, ali oba puta su mi "halalili" robu, znaci nisam im morao vratiti to sto su pogresno poslali, da bi mi nakon toga poslali o njihovom trosku ono sto sam narucio i sto treba. U konacnici, ja sam ispao "dobar" jer sam prodao onu pogresnu robu koju sam primio, a koja mi ne odgovara.

Znaci, mislim da ce se sve uskoro rijesiti na tvoje zadovoljstvo.
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
merla
cro chopper forum
cro chopper forum
merla


Broj postova : 3774
Godina imam : 53
Prebivalište : Zg
Vozim : road star warrior, honda valkyrie interstate
Na forumu od : 13.12.2007

Hyosungsource - lopovi Empty
PostajNaslov: Re: Hyosungsource - lopovi   Hyosungsource - lopovi Icon_minitimečet 23 pro 2010, 12:22

Da li ti je kad si naručivao pisalo da je ukupna cijena za slanje u Hrv 50 dolara?
meni se dogodila slična stvar prije par godina kad sam naručio i platio gumu sa poštarinom 120 dolara. nakon tjedan dana dobijem mail da za poštarinu do Hrv (radi veličine paketa) traže 250 dolara. What a Face
nasmijao sam se, odustao, dobio povrat novaca na paypal, i kupio gume u Slo...

_________________
work to ride - ride to work

growing old is mandatory - growing up is optional

www.mkfireriders.com
[Vrh] Go down
http://www.mkfireriders.com/
JayJay
man
man
JayJay


Broj postova : 85
Godina imam : 44
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Sanjam...
Na forumu od : 16.10.2010

Hyosungsource - lopovi Empty
PostajNaslov: Re: Hyosungsource - lopovi   Hyosungsource - lopovi Icon_minitimečet 23 pro 2010, 12:35

Pisao mi je iznos od 280 i nešto kuna, dakle cca 50$, prilikom onog početnog automatiziranog procesa kupnje. Naravno da sam se složio jer sam i prije tako radio.
Volio bih se složiti sa emirharleyem da je najobičniji nesporazum pa ću pričekati do sutra. Ako je njihova greška, onda očekujem da mi vrate tih 17,09$. Ali ako si je netko dao truda napisati da sam platio tih 50$ koliko traže + 500,00kn roba, ne znam od kud im ta brojka od 17,09$. I kakve ima veze AirMail kad su mi uvijek do sada slali preko EMS automatski i tako naplatili...
Misterija. Sad ne rade, moram čekati. Javim vam što je bilo.
[Vrh] Go down
One Night Stand
cro chopper forum
cro chopper forum
One Night Stand


Broj postova : 1876
Godina imam : 41
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : HD Sportster, Virago 750
Na forumu od : 01.11.2007

Hyosungsource - lopovi Empty
PostajNaslov: Re: Hyosungsource - lopovi   Hyosungsource - lopovi Icon_minitimečet 23 pro 2010, 13:28

JayJay je napisao/la:
Pisao mi je iznos od 280 i nešto kuna, dakle cca 50$, prilikom onog početnog automatiziranog procesa kupnje. Naravno da sam se složio jer sam i prije tako radio.
Volio bih se složiti sa emirharleyem da je najobičniji nesporazum pa ću pričekati do sutra. Ako je njihova greška, onda očekujem da mi vrate tih 17,09$. Ali ako si je netko dao truda napisati da sam platio tih 50$ koliko traže + 500,00kn roba, ne znam od kud im ta brojka od 17,09$. I kakve ima veze AirMail kad su mi uvijek do sada slali preko EMS automatski i tako naplatili...
Misterija. Sad ne rade, moram čekati. Javim vam što je bilo.
Pa ta brojka 17,09 je cijena pošiljke airmailom!
[Vrh] Go down
JayJay
man
man
JayJay


Broj postova : 85
Godina imam : 44
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Sanjam...
Na forumu od : 16.10.2010

Hyosungsource - lopovi Empty
PostajNaslov: Re: Hyosungsource - lopovi   Hyosungsource - lopovi Icon_minitimečet 23 pro 2010, 13:48

To kažem...neko si dao truda ispisati cijeli račun i problem a onda izvali nebulozu i toga nije svjestan a blokira mi pošiljku. Još su tu i blagdani ,pa tamo zveckaju oružjem a moji novci vise na njihovom računu. To si sam sebi kupio za Novu godinu pa sam nestrpljiv, još sam sinoć sanjao kak vozim motor, bit će cijelu noć, prestižem, skrećem Sad a ona u sklepanoj garaži, pod ceradom Crying or Very sad . Moj najbolji i najtužniji san. Kak vi preživljavate ovu zimu??
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Hyosungsource - lopovi Empty
PostajNaslov: Re: Hyosungsource - lopovi   Hyosungsource - lopovi Icon_minitimečet 23 pro 2010, 18:13

Prvo pravilo internet kupovine je : nema pravila..................,
Drugo Pravilo je : ..........nikad nemoj ništa kupovati oko blagdana...provjereni zajeb
Treće pravilo: prvo i drugo u jednoj rečenice

dobar
[Vrh] Go down
One Night Stand
cro chopper forum
cro chopper forum
One Night Stand


Broj postova : 1876
Godina imam : 41
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : HD Sportster, Virago 750
Na forumu od : 01.11.2007

Hyosungsource - lopovi Empty
PostajNaslov: Re: Hyosungsource - lopovi   Hyosungsource - lopovi Icon_minitimepet 24 pro 2010, 02:31

JayJay je napisao/la:
To kažem...neko si dao truda ispisati cijeli račun i problem a onda izvali nebulozu i toga nije svjestan a blokira mi pošiljku. Još su tu i blagdani ,pa tamo zveckaju oružjem a moji novci vise na njihovom računu. To si sam sebi kupio za Novu godinu pa sam nestrpljiv, još sam sinoć sanjao kak vozim motor, bit će cijelu noć, prestižem, skrećem Sad a ona u sklepanoj garaži, pod ceradom Crying or Very sad . Moj najbolji i najtužniji san. Kak vi preživljavate ovu zimu??
Pusti sad zimu! Jesu ti odgovorili?
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4405
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Hyosungsource - lopovi Empty
PostajNaslov: Re: Hyosungsource - lopovi   Hyosungsource - lopovi Icon_minitimepet 24 pro 2010, 07:30

Za ovaj TNT prvi puta čujem, meni su do sada pakete svaki puta dostavljali preko EMS (posebno žurna pošiljka u međunarodnom prometu), i sa tim servisom sam više nego zadovoljan. Posljedni paket oborio je sve rekorde, četvrti dan od slanja paket je već bio u mojim rukama. Ukupna težina paketa je iznosila 6.34kg, i za to sam platio 62 USD poštarine.

U kakvoj su relaciji TNT i EMS ja ne znam, ali je sasvim moguće da se je Hyosunsource (iz nekog razloga) odlučio na promjenu dostavljača.

P.S. Sad vidim da ti oni na kraju poruke ipak preporučaju EMS, tako da mi sad ništa više u toj poruci nije jasno. Hrvatska Pošta ima Južnu Koreju na popisu država s kojima ima ugovorenu EMS uslugu:

http://www.posta.hr/main.aspx?id=34

[Vrh] Go down
JayJay
man
man
JayJay


Broj postova : 85
Godina imam : 44
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Sanjam...
Na forumu od : 16.10.2010

Hyosungsource - lopovi Empty
PostajNaslov: Re: Hyosungsource - lopovi   Hyosungsource - lopovi Icon_minitimepet 24 pro 2010, 08:09

Ovo je njihov odgovor:
Dear Customer
We truly understand your point of view.
We have sent products to Croatia a few times before and we were kind of surprised due to the fact that it was not properly processed.
Today, we have checked with the International mail center and we have found out that there is no direct route to Croatia from Korea.
The product will be delivered via Frankfurt, Germany.
However, due to the heavy snow, EMS is not able to deliver the mails to 21 countries. Germany is one of those 21 countries and they are having difficulties in delivering mails.
On top of that due to the fact it is Christmas time, it will take longer than usual even their process becomes normal.
Sorry for your inconvenience and I would like to ask for your understanding.

Drugim riječima, niti jedna riječ objašnjenja zašto mi je dodatno naplaćeno. Ovo s TNT i EMS i meni je totalna misterija. Definitivno je riječ o promjeni ili transportera ili načina naplate u vidu da izvuku još više love iz proizvoda. Vi se pazite ubuduće.
Sad vi meni savjetujte kako da im odgovorim. I znam da sam napravio zajeb što sam sad naručio ali si htio nešto staviti ispod bora, samo za sebe, nešto malo bolje od čarapa, najiskrenije. Prva pošiljka mi je inače došla za 4 dana. Druga za 10. Ova će tko zna kada, ako uopće. Nisu mi dali ni EMS broj, ništa. Sve me strah kako braniti pravo ako oni uopće niti ne pošalju ništa.Baš sam preko tog sajta prvi put naručivao preko interneta, mislim da ću ubuduće prek Richardhyousung-a.
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4405
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Hyosungsource - lopovi Empty
PostajNaslov: Re: Hyosungsource - lopovi   Hyosungsource - lopovi Icon_minitimepet 24 pro 2010, 08:36

Ma sve ti je objašnjeno u njihovom odgovoru: večina poštanskog prometa prema Europi odvija se preko Frankfurta, a prije nekoliko dana zbog obilnog snijega je u Europi došlo do totalnog kolapsa prometa, pa su tako nastali i problemi oko normalne dostave poštanskih paketa.

Izgleda da zbog toga EMS privremeno ne želi preuzimati nove pakete, jer ne može jamčiti uvjete dostave, kakve EMS inače nudi (i realizira). Dakle, svi ovi problemi nastali su zbog ogromnih gužvi, prouzročenih vremenskim prilikama, i blagdanima. Zbog toga je Hyosungsource pronašao TNT, kao dostavljača koji dostavlja pakete direktno u Hrvatsku, i koji ovih dana jedini želi preuzeti tvoj paket.

Ne radi se o tome da je HyoSource lopov, nego o višoj sili, na koju oni ne mogu utjecati. Pred kraj godine treba izbjegavati narudžbe, a ove godine to je naročito došlo do izražaja.
[Vrh] Go down
JayJay
man
man
JayJay


Broj postova : 85
Godina imam : 44
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Sanjam...
Na forumu od : 16.10.2010

Hyosungsource - lopovi Empty
PostajNaslov: Re: Hyosungsource - lopovi   Hyosungsource - lopovi Icon_minitimepon 27 pro 2010, 11:27

Danas su mi odgovorili, nakon 4 dana:

As I told you before, we can only send your package by EMS premium, your package cannot be sent by normal EMS.
And the EMS premium is more expensive than regular EMS even if they are the same size and weight.
But EMS premium is much more safer and faster than normal EMS.
I hope you understand that there is a little more extra charge for the EMS premium.

Vidim da je pošiljka poslana, kad će doći ne znam, iako se garantira max. 4 dana. Još mi je jedna stvar nepoznata; da li će zaračunavanje extra shippinga preko TNT-a biti uobičajena praksa ili je to iznimka zbog blagdana. Iskreno, ne da mi se više s njima komunicirati. Hvala vama na podršci i vodite i sami računa na primjeru mog iskustva.
[Vrh] Go down
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum
Safet(y)


Broj postova : 6847
Godina imam : 57
Prebivalište : Našice, Zagreb, Ploče, a i tko zna gdje još sve :)
Vozim : V-Rod
Na forumu od : 31.10.2007

Hyosungsource - lopovi Empty
PostajNaslov: Re: Hyosungsource - lopovi   Hyosungsource - lopovi Icon_minitimeuto 18 sij 2011, 03:38

...i kako je prica zavrsila?... ako je...

_________________
.. Mark Twain: "Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoju razinu, a onda pobijediti na iskustvo"..

*** Flickr Photos
[Vrh] Go down
https://www.flickr.com/photos/144415026@N07
JayJay
man
man
JayJay


Broj postova : 85
Godina imam : 44
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Sanjam...
Na forumu od : 16.10.2010

Hyosungsource - lopovi Empty
PostajNaslov: Re: Hyosungsource - lopovi   Hyosungsource - lopovi Icon_minitimeuto 18 sij 2011, 13:32

Završila je ali od Hyosungsourcea više nikada neću naručivati.
Kako su mi Koreanci svojevoljno poslali pošiljku TNT-om, naplatili ekstra, pošiljku sam dobio za 9 dana. Mambo-jumbo gluposti o brzoj dostavi. Ne samo što je kasnila, bez obzira na blagdane, roba je podlegla carini i tako mi je zaračunata carina i pdv. Onda sam još dobio obavijest da se o mom slučaju brine neka firma odgovorna za carinski slučaj. I ona je naplatila usluge. Roba me koštala 500,00, prijevoz 400,00 a carina+pdv+troškovi usluge još 500,00. Na svu moju sreću, javio mi se dobar čovjek s foruma koji je radio u toj firmi koja vodi carinski postupak pa sam morao platiti "samo" carinu 214,00kn. Izjebali su me pošteno a vi se ostali pazite da vam slučajno ne šalju TNT-om. To morate jasno naglasiti. Korejancima se nisam javljao, ionako bi to bio automatski odgovor, oni su svoje pare dobili. Ja jedino mogu vas upozoriti, sam sam ionako spušio. Još sam shvatio da mi new foootboard uopće ne odgovara pa ću ga probati prodati pa opet još malo spušiti.
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4405
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Hyosungsource - lopovi Empty
PostajNaslov: Re: Hyosungsource - lopovi   Hyosungsource - lopovi Icon_minitimeuto 18 sij 2011, 13:44

Moram priznati da stvarno prvi puta čujem za takva iskustva, i TNT kao dostavljača u Hrvatsku, jer do sada su mi oni uvijek pakete slali s brzom međunarodnom dostavom - EMS-om. U jesen prošle godine paket od 6,5 kila - poštarina 63 USD, ili nešto više od 300 kn. Paket je za 4 dana bio na pošti carinjenja Varaždin, ja sam platio neku siću na sve to, i preuzeo paket...

Što se je to u međuvremenu dogodilo (i zašto), nemam pojma...
[Vrh] Go down
JayJay
man
man
JayJay


Broj postova : 85
Godina imam : 44
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Sanjam...
Na forumu od : 16.10.2010

Hyosungsource - lopovi Empty
PostajNaslov: Re: Hyosungsource - lopovi   Hyosungsource - lopovi Icon_minitimeuto 18 sij 2011, 13:51

Možda ne znam o čemu pričam ali sam čuo da se carine sve pošiljke izvana, vrijednosti veće od 200kn. Možda prošle godine taj zakon nije vrijedio. Ja sam cijelo vrijeme mislio da oslobađaju pošiljke vrijednosti do 1.000,00kn. Navodno od ove godine se postrožuju carinski zakoni pa će biti još rigoroznije. Dobro se raspitajte da ne bude kasno. Ja ne znam sve detalje pa neću dizati paniku bez veze. Na svojoj koži vas samo upozoravam. A sama roba je fakat smiješne cijene s obzirom na ozbiljne stvari pa se toliko nakupilo. Pazite, to je sve.
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4405
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Hyosungsource - lopovi Empty
PostajNaslov: Re: Hyosungsource - lopovi   Hyosungsource - lopovi Icon_minitimeuto 18 sij 2011, 13:57

JayJay je napisao/la:
Možda ne znam o čemu pričam ali sam čuo da se carine sve pošiljke izvana, vrijednosti veće od 200kn. Možda prošle godine taj zakon nije vrijedio. Ja sam cijelo vrijeme mislio da oslobađaju pošiljke vrijednosti do 1.000,00kn. Navodno od ove godine se postrožuju carinski zakoni pa će biti još rigoroznije. Dobro se raspitajte da ne bude kasno. Ja ne znam sve detalje pa neću dizati paniku bez veze. Na svojoj koži vas samo upozoravam. A sama roba je fakat smiješne cijene s obzirom na ozbiljne stvari pa se toliko nakupilo. Pazite, to je sve.

Ma kakvi, još od proljeća prošle godine vrijedi zakon da se carine sve poštanske dostave koje prelaze 160 kn, a 1.000 kn vrijedi samo za uvoz robe preko graničnih prijelaza. Mene muči taj TNT dostavljač, jer na HyoSource stranicama jasno piše:

Shipping

All items ship from South Korea using EMS, an international express mail service
[Vrh] Go down
JayJay
man
man
JayJay


Broj postova : 85
Godina imam : 44
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Sanjam...
Na forumu od : 16.10.2010

Hyosungsource - lopovi Empty
PostajNaslov: Re: Hyosungsource - lopovi   Hyosungsource - lopovi Icon_minitimeuto 18 sij 2011, 14:14

Ne znam više ni sam. Najbolje da im pošalješ mail i pitaš da li šalju putem EMS ili TNT-a. Možda je tako bilo zbog blagdana ali su isto tako meni odgovorili da nema direktne linije Koreja-Zagreb pa se pošiljka ne procesuira kako treba. Halo?! Dva puta sam kupovao i svaki put došlo preko EMS-a. Jedino ovaj treći put TNT-om. U firmi koja je vodila carinu kaže da su mi izvukli lovu na temelju prijevoza. Korejanci su e jasno zaštitili i rekli da sami ne snose troškove carinjenja. Ako želim vratiti robu, plaćam prijevoz a refundiranje ide po posebnoj klauzuli. Ne znam više ni sam. Zanima me kako to ide preko Richardhyosunga...on je iz Amerike? Je li tko kupovao preko njega?
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Hyosungsource - lopovi Empty
PostajNaslov: Re: Hyosungsource - lopovi   Hyosungsource - lopovi Icon_minitimeuto 18 sij 2011, 14:40

JayJay je napisao/la:
Ne znam više ni sam. Najbolje da im pošalješ mail i pitaš da li šalju putem EMS ili TNT-a. Možda je tako bilo zbog blagdana ali su isto tako meni odgovorili da nema direktne linije Koreja-Zagreb pa se pošiljka ne procesuira kako treba. Halo?! Dva puta sam kupovao i svaki put došlo preko EMS-a. Jedino ovaj treći put TNT-om. U firmi koja je vodila carinu kaže da su mi izvukli lovu na temelju prijevoza. Korejanci su e jasno zaštitili i rekli da sami ne snose troškove carinjenja. Ako želim vratiti robu, plaćam prijevoz a refundiranje ide po posebnoj klauzuli. Ne znam više ni sam. Zanima me kako to ide preko Richardhyosunga...on je iz Amerike? Je li tko kupovao preko njega?

Žao mi je što je tako ispalo.Baš sam htio nešto naručiti sitnog servisnog materijala i jedan skupi dio(remen) ali sad si me bacio u razmišljanje.

scratch
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4405
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Hyosungsource - lopovi Empty
PostajNaslov: Re: Hyosungsource - lopovi   Hyosungsource - lopovi Icon_minitimeuto 18 sij 2011, 14:45

Richard je Amerikanac koji već godinama živi u Koreji, nekad je on bio glavni dobavaljač dijelova, sve dok se nije pojavio Hyosungsorce. Ovi drugi bili su u svemu pu-u-uno povoljniji i transparentniji, u procesu narudžbe kalkulator automatski zbraja težinu artikala, i na kraju odmah znaš i cijenu poštarine.

Probao sam sad kao opet nešto naručiti, kalkulator računa iste cijene poštarine, kao i prije. Izgleda da je za blagdane došlo do kolapsa u prometu, i EMS nije više želio preuzimati nove pakete, jer je u to vrijeme u Europi promet bio u kolapsu. Tako da su ovima preostali jedino paketni dostavljači tipa TNT, koji inače jedva čekaju da zaračunaju koje-kakve naknade, i osiguraju si dodatnu zaradu..
[Vrh] Go down
Sponsored content





Hyosungsource - lopovi Empty
PostajNaslov: Re: Hyosungsource - lopovi   Hyosungsource - lopovi Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Hyosungsource - lopovi
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» HyosungSource
» Hyosungsource - crashbar i refundacija

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Internet trgovina za motocikle-
Forum(o)Bir: