Početna stranicaPretraľnikHyosungsource - crashbar i refundacija 610RegistracijaLogin

 

 Hyosungsource - crashbar i refundacija

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
JayJay
man
man
JayJay


Broj postova : 85
Godina imam : 44
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Sanjam...
Na forumu od : 16.10.2010

Hyosungsource - crashbar i refundacija Empty
PostajNaslov: Hyosungsource - crashbar i refundacija   Hyosungsource - crashbar i refundacija Icon_minitimesub 07 srp 2012, 22:20

Da podijelim svoje iskustvo s vama.
Naručio sam novi crashbar za moju Aquilu gv 250 EFI, onaj koji liči na crasbar od GV 650, preko Hyosungsourcea. Stigao je u roku od 7 dana, nisam ga odmah instalirao. Kad sam ga stavio, primijetio sam da je desni dio za 3,5cm duži od lijevog. Ističem da je dio OEM, tvornički originalan pa sam se jako iznenadio za takav propust. Bilo je na njemu i hrđe na spojevima, sve u svemu, jako traljavo napravljeno - koštao 840,00kn. Kontaktirao sam Sashu iz Hyosungsourcea, na upit mu poslao slike crasha i čovjek se ispričao pa refundirao preko PayPala 60$ jer sam kazao da mi se ne isplati slati natrag dio zbog naplate prijevoza. U svakom slučaju to mi neće biti dovoljno za popravak jer, nakon rezanja, dio moram i kromirati ponovno (crash nije od inoxa).
Eto, po mojemu, izbjegavajte kupovati taj crashbar a nastavite kupovati od Hyosungsourcea jer su fer (unatoč tome što ne provjeravaju robu koju preprodaju).

Jedno pitanje; dao sam nekom tipu da mi prekrati crash ali mi ne ulijeva povjerenje, kaže da ne zna kad će to napraviti zbog posla a traži 250kn. Možete li mi preporučiti nekoga (Zagreb) tko bi prerezao, s jedne strane skratio pa zavario a potom nanio i krom preko vara? Trebao bih i još neke modifikacije na crashu? Bio bih vam jako zahvalan na preporukama.
[Vrh] Go down
Cube
man
man
Cube


Broj postova : 319
Godina imam : 39
Prebivalište : Zagreb
Vozim : yamaha XJ6n
Na forumu od : 19.08.2011

Hyosungsource - crashbar i refundacija Empty
PostajNaslov: Re: Hyosungsource - crashbar i refundacija   Hyosungsource - crashbar i refundacija Icon_minitimeuto 24 srp 2012, 15:51

JayJay je napisao/la:
Da podijelim svoje iskustvo s vama.
Naručio sam novi crashbar za moju Aquilu gv 250 EFI, onaj koji liči na crasbar od GV 650, preko Hyosungsourcea. Stigao je u roku od 7 dana, nisam ga odmah instalirao. Kad sam ga stavio, primijetio sam da je desni dio za 3,5cm duži od lijevog. Ističem da je dio OEM, tvornički originalan pa sam se jako iznenadio za takav propust. Bilo je na njemu i hrđe na spojevima, sve u svemu, jako traljavo napravljeno - koštao 840,00kn. Kontaktirao sam Sashu iz Hyosungsourcea, na upit mu poslao slike crasha i čovjek se ispričao pa refundirao preko PayPala 60$ jer sam kazao da mi se ne isplati slati natrag dio zbog naplate prijevoza. U svakom slučaju to mi neće biti dovoljno za popravak jer, nakon rezanja, dio moram i kromirati ponovno (crash nije od inoxa).
Eto, po mojemu, izbjegavajte kupovati taj crashbar a nastavite kupovati od Hyosungsourcea jer su fer (unatoč tome što ne provjeravaju robu koju preprodaju).

Jedno pitanje; dao sam nekom tipu da mi prekrati crash ali mi ne ulijeva povjerenje, kaže da ne zna kad će to napraviti zbog posla a traži 250kn. Možete li mi preporučiti nekoga (Zagreb) tko bi prerezao, s jedne strane skratio pa zavario a potom nanio i krom preko vara? Trebao bih i još neke modifikacije na crashu? Bio bih vam jako zahvalan na preporukama.

A jesi ga zakomplicirao u p.m....

Ja sam s Kuceljom dogovorio inox crash po narudžbi skup s montažom za 900 kn. Dobro, na kraju sam mu otkazao narudžbu jer sam frknul motor, ali opet. Ispalo bi te 50 kn skuplje, ali imao bi točno kaj želiš montirano i od inoxa, a ne kromirane hrđave cijevi.

No dobro, natrag na problem. Imam ja limara koji bi ti to mogao spigat kak hoćeš povarit i sve, ali kromiranje ćeš morati obaviti kod ekipe koja to radi jer sami proces je dugotrajan i prilično skup.... Nešto smo mi davno za aute tražili i mislim da je bilo za 10x10 cm cijena negdje oko 50-ak kuna. I mislim da nemožeš samo dio odraditi jer treba u neke specijalne kiseline, pa galvanizacijom nešto.... Da ne izmišljam jer nisam stručan.... Ali znam da je skupo....
[Vrh] Go down
crocopzmaj
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 946
Godina imam : 42
Prebivalište : matulji
Vozim : Yamaha XVS 1300a midnightstar
Na forumu od : 08.12.2011

Hyosungsource - crashbar i refundacija Empty
PostajNaslov: Re: Hyosungsource - crashbar i refundacija   Hyosungsource - crashbar i refundacija Icon_minitimeuto 24 srp 2012, 16:16

šta nije pred par dana još netko ovako napisao da mu neodgovara crash?!

koji vrag ste vi naručivali ili koji su vrag oni pravili?!
[Vrh] Go down
JayJay
man
man
JayJay


Broj postova : 85
Godina imam : 44
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Sanjam...
Na forumu od : 16.10.2010

Hyosungsource - crashbar i refundacija Empty
PostajNaslov: Re: Hyosungsource - crashbar i refundacija   Hyosungsource - crashbar i refundacija Icon_minitimesri 25 srp 2012, 19:36

Problem riješen, skraćena cijev kod lokalnog bravara. Nije neki preveliki rez, samo ću ga zaštititi ovih dana s nekom kemijom/bojom. Nema straha što se tiče Hyosungsourcea oko narudžbe tog crasha jer su ga povukli iz prodaje. Uglavnom, rezime - nikad više!
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Hyosungsource - crashbar i refundacija Empty
PostajNaslov: Re: Hyosungsource - crashbar i refundacija   Hyosungsource - crashbar i refundacija Icon_minitimečet 26 srp 2012, 10:57

JayJay je napisao/la:
. Uglavnom, rezime - nikad više!

Ako sam dobro shatio, platio si kromirani crash bar 840 kn (s poštarinom), oni su ti refundirali cijenu crash bara (60 USD? Dao si ga skratiti, i problem je s time riješen.

Hyosungsource se trudi uvrstiti u ponudu čim više stvari koje ljudima trebaju, a što se tiče tog crash bara, ne znam što reči. Možda je on namjerno napravljen tako, možda greškom, nemam pojma. Shvaćam da si ti sad razočaran, ali moja iskustva s njima su više nego odlična.

Cijene rezervnih dijelova prije pojave Hyosungsorce-a bile su jako visoke, oni koji su ih prodavali praktički su ucjenjivali mušterije. Hrvatski uvoznici nisu imali gotovo ništa, osim obećanja, predugačkih čekanja i astronomskih cijena.
[Vrh] Go down
Cube
man
man
Cube


Broj postova : 319
Godina imam : 39
Prebivalište : Zagreb
Vozim : yamaha XJ6n
Na forumu od : 19.08.2011

Hyosungsource - crashbar i refundacija Empty
PostajNaslov: Re: Hyosungsource - crashbar i refundacija   Hyosungsource - crashbar i refundacija Icon_minitimečet 26 srp 2012, 10:59

palomas je napisao/la:
Hrvatski uvoznici nisu imali gotovo ništa, osim obećanja, predugačkih čekanja i astronomskih cijena.

A to imaju i danas Evil or Very Mad
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Hyosungsource - crashbar i refundacija Empty
PostajNaslov: Re: Hyosungsource - crashbar i refundacija   Hyosungsource - crashbar i refundacija Icon_minitimečet 26 srp 2012, 11:04

Cube je napisao/la:
A to imaju i danas Evil or Very Mad

Ja sam se stvarno navozio na svojoj Aquili, ne smiem ni pomisliti što bi bilo da nema Hyosungsorce-a. Od filtera za ulje, za zrak, pa do dodatne opreme, sve što mi je trebalo naručivao sam od njih!

Bio bih jako sretan i presretan ako bi postojala slična trgovina i za Kawasaki Versys!
[Vrh] Go down
Cube
man
man
Cube


Broj postova : 319
Godina imam : 39
Prebivalište : Zagreb
Vozim : yamaha XJ6n
Na forumu od : 19.08.2011

Hyosungsource - crashbar i refundacija Empty
PostajNaslov: Re: Hyosungsource - crashbar i refundacija   Hyosungsource - crashbar i refundacija Icon_minitimečet 26 srp 2012, 11:07

palomas je napisao/la:
Cube je napisao/la:
A to imaju i danas Evil or Very Mad

Ja sam se stvarno navozio na svojoj Aquili, ne smiem ni pomisliti što bi bilo da nema Hyosungsorce-a. Od filtera za ulje, za zrak, pa do dodatne opreme, sve što mi je trebalo naručivao sam od njih!

Bio bih jako sretan i presretan ako bi postojala slična trgovina i za Kawasaki Versys!

http://www.powersedge.net
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Hyosungsource - crashbar i refundacija Empty
PostajNaslov: Re: Hyosungsource - crashbar i refundacija   Hyosungsource - crashbar i refundacija Icon_minitimečet 26 srp 2012, 11:26

Hvala Cube, znam da postoji puno sličnih online trgovina, jedino mi fale cijene poput onih kad sam rezerve ručice kuplunga i kočnice nabavio po 14 kn. Very Happy

Glavni problem kod takvih trgovina je to da su one orijentirane uglavnom na "domaće tržište", u ovom slučaju za prodaju dijelova u USA. Ako i pristanu na slanje u RH, onda počne deračina sa poštarinom.

Za Kawasaki je specifikum u tome, da je njihovo glavno europsko skladište u Nizozemskoj. Oni imaju (zatvoreni) sustav ovlaštenih dilera, od koga god nešto naručuješ, oni to moraju prvo naručiti iz Nizozemske.

Nema paketa direktno iz Japana, s dostavom u Vž za 3-4 dana, s povoljnim cijenama dijelova.
[Vrh] Go down
Cube
man
man
Cube


Broj postova : 319
Godina imam : 39
Prebivalište : Zagreb
Vozim : yamaha XJ6n
Na forumu od : 19.08.2011

Hyosungsource - crashbar i refundacija Empty
PostajNaslov: Re: Hyosungsource - crashbar i refundacija   Hyosungsource - crashbar i refundacija Icon_minitimečet 26 srp 2012, 11:58

palomas je napisao/la:
Hvala Cube, znam da postoji puno sličnih online trgovina, jedino mi fale cijene poput onih kad sam rezerve ručice kuplunga i kočnice nabavio po 14 kn. Very Happy

Glavni problem kod takvih trgovina je to da su one orijentirane uglavnom na "domaće tržište", u ovom slučaju za prodaju dijelova u USA. Ako i pristanu na slanje u RH, onda počne deračina sa poštarinom.

Za Kawasaki je specifikum u tome, da je njihovo glavno europsko skladište u Nizozemskoj. Oni imaju (zatvoreni) sustav ovlaštenih dilera, od koga god nešto naručuješ, oni to moraju prvo naručiti iz Nizozemske.

Nema paketa direktno iz Japana, s dostavom u Vž za 3-4 dana, s povoljnim cijenama dijelova.


Ha hebat ga.... Valjd se neće tako kvarit da će mi baš trebat, a i popis opreme je puuuno kraći nego onaj za choppere.... Ne znam kako je kod tebe ali meni je na Yamahi i servisni interval duplo duži od onog na Aquili, ulje i fiter svakih 10 000. A to sam ionako kupovao ovdje, pogotovo jer su motori pod garancijom pa i moram to poštivati. Ali ok, ajd da čovjeku ne spamamo temu....


drž se teme

Meni je taj crash sa Hyosource malo previsoko postavljen, možda će spasiti tank i mašinu, ali nekako sumnjam da će i noge (a one su mi ipak najbitnije).... Jel moš poslikat pa da vidimo kak to stoji?!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Hyosungsource - crashbar i refundacija Empty
PostajNaslov: Re: Hyosungsource - crashbar i refundacija   Hyosungsource - crashbar i refundacija Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Hyosungsource - crashbar i refundacija
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» HyosungSource
» Hyosungsource - lopovi
» Crashbar i kako do njega

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Internet trgovina za motocikle-
Forum(o)Bir: