Početna stranicaPretraľnikMaterijal za sjedala i sl. 610RegistracijaLogin

 

 Materijal za sjedala i sl.

Go down 
+4
robo
scorpion
magna
Kum
8 posters
Autor/icaPoruka
Kum
cro chopper forum
cro chopper forum
Kum


Broj postova : 3481
Godina imam : 44
Prebivalište : Osijek
Vozim : Yamaha XVS650 Dragstar
Na forumu od : 07.03.2008

Materijal za sjedala i sl. Empty
PostajNaslov: Materijal za sjedala i sl.   Materijal za sjedala i sl. Icon_minitimepet 25 tra 2008, 12:39

Tu sam na forumu vec citao ponesto o materijalima kojim presvlacite sjedala, rollbagove i sl. I svasta sam procitao. Od ovoga do onoga. Mene sada konkretno zanima sta je najbolje uzeti za sissy i za roll? Brat mi radi u salonu namjestaja i tu sam htio uzeti eko-kozu. Naravno, svi su rekli da je to jako lose i da to ne radim. Da je to sto oni imaju samo za interijere. Otisao sam u drugu trgovinu i tamo trazio eko-kozu da stavim na motor,a vlasnik je odmah klimnuo glavom i rekao mi da to ne radim (iako je njemu u interesu da proda).

Mene zanima da li postoji neka vrsta eko-koze koja je preradjena da podnosi kisu i sunce lakse od ove za namjestaj? Sta je sa skajem? Ima li vise vrsta?

_________________
Kako da sanjam o budućnosti, kad svi oko mene hrču?!
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8666
Godina imam : 51
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Materijal za sjedala i sl. Empty
PostajNaslov: Re: Materijal za sjedala i sl.   Materijal za sjedala i sl. Icon_minitimepet 25 tra 2008, 12:50

ja sam tapecirao sic magne sa skajem i čini mi se ok. smoči se kad perem ali samo prebrišem krpom
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Materijal za sjedala i sl. Empty
PostajNaslov: Re: Materijal za sjedala i sl.   Materijal za sjedala i sl. Icon_minitimepet 25 tra 2008, 14:28

Meni je stari tapetar presvukao sisy bar sa umjetnom kožom i on tvrdi da nema boljeg od toga . Skaj puca , a prava koza se natopi vlagom .
[Vrh] Go down
scorpion
man
man
scorpion


Broj postova : 206
Godina imam : 44
Prebivalište : 3333
Vozim : 3333
Na forumu od : 19.01.2008

Materijal za sjedala i sl. Empty
PostajNaslov: Re: Materijal za sjedala i sl.   Materijal za sjedala i sl. Icon_minitimepet 25 tra 2008, 14:41

moj majstor za kozu koji radi meni sve motore siceve i sve sto je vani na motoru radi iskljucivo iz skaja s tim da dupli sic znaci vozac i suvozac u obliku kaubojskog sedla radi za 380- 500 kn ovisi koliko spuzve potrosi i vremena
[Vrh] Go down
http://www.mkfireriders.com
Kum
cro chopper forum
cro chopper forum
Kum


Broj postova : 3481
Godina imam : 44
Prebivalište : Osijek
Vozim : Yamaha XVS650 Dragstar
Na forumu od : 07.03.2008

Materijal za sjedala i sl. Empty
PostajNaslov: Re: Materijal za sjedala i sl.   Materijal za sjedala i sl. Icon_minitimepet 25 tra 2008, 15:53

Ta umjetna koza, da li je to eko-koza ili skaj? Da li kod skaja ima vise vrsta pa se treba naglasiti koji trazim ili je svejedno?

_________________
Kako da sanjam o budućnosti, kad svi oko mene hrču?!
[Vrh] Go down
robo
man
man
robo


Broj postova : 137
Godina imam : 59
Prebivalište : djakovo
Vozim : HD-883-chopper
Na forumu od : 28.03.2008

Materijal za sjedala i sl. Empty
PostajNaslov: Re: Materijal za sjedala i sl.   Materijal za sjedala i sl. Icon_minitimepet 25 tra 2008, 23:10

Ja sam sjedalo presvukao pravom goveđom kožom i po uputi majstora iz tvornice obuće u Vukovaru, svaka 2 - 3 mjeseca, nakon pranja motora i sušenja kože od par sati, namažem sa kremom za tretiranje kože, na bazi pčelinjeg voska. Nebrojeno puta je sjedalo na motoru pokislo ali se samo osuši, bez brisanja i sl., za par sati i koža izgleda kao da je jučer postavljena.Oni koji kožu na sjedalima ne održavaju na opisani način kukaju da im se koža stvrdne, izvitoperi i sl., što je i istina. Dakle - prava koža i redovito mazanje zaštitnim sredstvom, a sve ono što se zove umjetno i je umjetno. Kao i cipele od kože i od "umjetne" kože.
[Vrh] Go down
Kamikaza
cro chopper forum
cro chopper forum
Kamikaza


Broj postova : 1798
Godina imam : 65
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Yamaha Virago XV535
Na forumu od : 29.12.2007

Materijal za sjedala i sl. Empty
PostajNaslov: Re: Materijal za sjedala i sl.   Materijal za sjedala i sl. Icon_minitimesub 26 tra 2008, 09:46

svaka cast
[Vrh] Go down
http://www.voc-zagreb.hr/
tata
man
man
tata


Broj postova : 458
Godina imam : 64
Prebivalište : Slavonski Brod
Vozim : bicikl...nekad
Na forumu od : 24.11.2007

Materijal za sjedala i sl. Empty
PostajNaslov: Re: Materijal za sjedala i sl.   Materijal za sjedala i sl. Icon_minitimened 27 tra 2008, 23:21

sve ima svoje zašto je što. proizvođači motocikala bi bez problema mogli ukalkulirati 100 tinjak kuna više za pravu kožu ali to ipak ne rade a ima i razlog tomu. nitko ne može sigurno tvrditi da će se vlasnici brinuti o svojim motorima kao npr robo pa proizvođači da ne bi imali reklamacija i drugih sranja radije stavljaju umjetne materijale umjesto kože ali opet ne bilo kakve materijale. motori 10 - 20 godina stari imaju siceve presvučene takvim materijalima pa su još uvijek čitavi i izgledaju kao novi što kožni uz prosječno održavanje sigurno ne bi doživili. takvih materijala u slobodnoj prodaji ili nema ili ih je vrlo teško nabavit. što napraviti u tom slučaju - kod kožara ili tapetara tražiti umjezni materijal što tanji to bolji sa najgušćom podstavom (platnom) koje se ne rasteže. takav materijal je i izvana vrlo gust i ne propušta vlagu a ujedno je i mehanički vrlo čvrst i otporan. to nije eko koža ili obični skaj to kožari tapetari i torbari znaju pa će ti znati reći gdje možeš nabaviti tako nešto. npr cjena kože i takve kvalitetne folije koja može imati i pravi miris kože je vrlo slična
[Vrh] Go down
robo
man
man
robo


Broj postova : 137
Godina imam : 59
Prebivalište : djakovo
Vozim : HD-883-chopper
Na forumu od : 28.03.2008

Materijal za sjedala i sl. Empty
PostajNaslov: Re: Materijal za sjedala i sl.   Materijal za sjedala i sl. Icon_minitimepon 28 tra 2008, 21:40

Slažem se.
[Vrh] Go down
Kum
cro chopper forum
cro chopper forum
Kum


Broj postova : 3481
Godina imam : 44
Prebivalište : Osijek
Vozim : Yamaha XVS650 Dragstar
Na forumu od : 07.03.2008

Materijal za sjedala i sl. Empty
PostajNaslov: Re: Materijal za sjedala i sl.   Materijal za sjedala i sl. Icon_minitimepon 28 tra 2008, 23:16

Nasao sam skaj u gradu. Mislim da ce zadovoljiti moje potrebe.

_________________
Kako da sanjam o budućnosti, kad svi oko mene hrču?!
[Vrh] Go down
lukylipik
cro chopper forum
cro chopper forum
lukylipik


Broj postova : 11184
Godina imam : 58
Prebivalište : 16 meridijan
Vozim : Šokac zrx1200s
Na forumu od : 02.11.2007

Materijal za sjedala i sl. Empty
PostajNaslov: Re: Materijal za sjedala i sl.   Materijal za sjedala i sl. Icon_minitimepon 28 tra 2008, 23:58

...i ovdje sam čitajući proširio vidike; savjeti o održavanju manje više znani i neznani, izbor materijala također, a posebno me zainteresirao Scorpion s preporukom majstora za "preradu" sica!
[Vrh] Go down
http://lukylipik-vrijemeodluke.blogspot.com/?zx=9e8ff9c465b5c91a
tata
man
man
tata


Broj postova : 458
Godina imam : 64
Prebivalište : Slavonski Brod
Vozim : bicikl...nekad
Na forumu od : 24.11.2007

Materijal za sjedala i sl. Empty
PostajNaslov: Re: Materijal za sjedala i sl.   Materijal za sjedala i sl. Icon_minitimesri 30 tra 2008, 19:18

scorpion je napisao/la:
moj majstor za kozu koji radi meni sve motore siceve i sve sto je vani na motoru radi iskljucivo iz skaja s tim da dupli sic znaci vozac i suvozac u obliku kaubojskog sedla radi za 380- 500 kn ovisi koliko spuzve potrosi i vremena

imali gdje kakva sličica za pogledati
[Vrh] Go down
zida
man
man
zida


Broj postova : 462
Godina imam : 45
Prebivalište : Volavje (do pariza)
Vozim : vn 800
Na forumu od : 23.11.2007

Materijal za sjedala i sl. Empty
PostajNaslov: Re: Materijal za sjedala i sl.   Materijal za sjedala i sl. Icon_minitimečet 01 svi 2008, 21:19

da, da... scorpion ,daj sliku ili dvije i br. telefona od majstora!!!

to je dobra cjena...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Materijal za sjedala i sl. Empty
PostajNaslov: Re: Materijal za sjedala i sl.   Materijal za sjedala i sl. Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Materijal za sjedala i sl.
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Materijal (skraceno)
» Skidanje sjedala na Venoxu
» VISINA SJEDALA

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Pitanja-
Forum(o)Bir: