Početna stranicaPretraľnikAquila gv 250 - motor nema snage 610RegistracijaLogin

 

 Aquila gv 250 - motor nema snage

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
JayJay
man
man
JayJay


Broj postova : 85
Godina imam : 44
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Sanjam...
Na forumu od : 16.10.2010

Aquila gv 250 - motor nema snage Empty
PostajNaslov: Aquila gv 250 - motor nema snage   Aquila gv 250 - motor nema snage Icon_minitimened 07 stu 2010, 21:45

Imam EFI model iz 2009, sa "bojler" auspuhom, dakle dvije grane se spajale u jedan. Onda sam kod Kucelja prije tjedan dana stavio dva topa. Sonda nije dirana, nakon nje su napravljeni produžeci.Original auspuh je sačuvan u cjelosti i može se naknadno ugraditi. Čovjek kaže da ga je "resetirao" (odspojen akumulator 30min, kontakt 10 min, isključenje pa opet kontakt 2-3 min), osobno nisam vidio, ja ga preuzeo i sve je bilo ok do danas. Upalim ga, krenem i shvatim da motor uopće ne vuče. Više nije onako "živ" kao nekad, u petoj natjeram do 85km/h i ne može više.Promijenio sam i filter cover za zrak i stavio, umjesto onih šiljatih, stari ovalni. Znam da sam prekršio osnovno pravilo i dirao motor dok je pod garancijom ali nisam mislio ništa loše i htio sam ga dotjerati kako sam osjećao da treba biti. Očajan sam jer sam toliko dugo štedio i toliko ga htio a sad se bojim da sam, u svoj namjeri da učinim dobro, sve zaribao.Danas sam opet sve resetirao ali i dalje isto. Može li mi netko pomoći savjetom ili kojem dobrom serviseru me možete uputiti... ako je moguće, ne bih se vratio na soluciju da stavim natrag bojler. Kucelj ga je divno napravio ali ovaj kvar me šokirao. Nadam se da je rješiv. Pomozite mi.
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Aquila gv 250 - motor nema snage Empty
PostajNaslov: Re: Aquila gv 250 - motor nema snage   Aquila gv 250 - motor nema snage Icon_minitimepon 08 stu 2010, 08:19

Vjerujem da je Kucelj odradio dobar posao po pitanju samoga ispuha, ali sada su se poremetili neki osnovi parametri oko protoka zraka, i zbog toga bi trebalo podesiti postavke ubrizgavanja. Resetiranje elektronike tu ne pomaže puno, ti si uradio tek polovicu potrebnog posla.

Ne znam koji bih ti servis preporučio, u svakom slučaju trebaš majstora koji zna podešavati elektronsko ubrizgavanje, i koji ima svu potrebnu aparaturu.
[Vrh] Go down
JayJay
man
man
JayJay


Broj postova : 85
Godina imam : 44
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Sanjam...
Na forumu od : 16.10.2010

Aquila gv 250 - motor nema snage Empty
PostajNaslov: Re: Aquila gv 250 - motor nema snage   Aquila gv 250 - motor nema snage Icon_minitimepon 08 stu 2010, 08:35

Hvala ti na odgovoru. Nekako sam i ja sumnjao da će sa svom silinom elektronike sami auspuh biti dovoljan. Sad, kao što si rekao, treba mi neki broj telefona servisera koji zna raditi sa takvom vrstom elektronike i podešavanjem protoka zraka. Molim za pomoć
[Vrh] Go down
Domagoj
man
man
Domagoj


Broj postova : 229
Godina imam : 56
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Yamaha YBR 125 Custom, Honda SH150i, Tomos APN6
Na forumu od : 23.02.2009

Aquila gv 250 - motor nema snage Empty
PostajNaslov: Re: Aquila gv 250 - motor nema snage   Aquila gv 250 - motor nema snage Icon_minitimepon 08 stu 2010, 21:30

U jednom postu nedavno sam pročitao kako Motori Grigić navodno imaju potrebnu aparaturu za dijagnostiku kod ubrizgavanja, ali nisam siguran u to. Oni inače servisiraju Yamahe, ali ništa ne košta pitati. Ako ništa drugo, možda će znati na koga te uputiti. Njihov broj je 01/62-21-678. Ja inače svoj motor servisiram kod njih i osobno sam jako zadovoljan radom a pogotovo korektnim odnosom. Traži g. Tomislava, vjerujem da će prepoznati u čemu je kvaka. To još uvijek nije garancija da može riješiti problem jer pitanje je može li doći do svih potrebnih parmetara za tvoj motor, ali vrijedi pokušati.
[Vrh] Go down
JayJay
man
man
JayJay


Broj postova : 85
Godina imam : 44
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Sanjam...
Na forumu od : 16.10.2010

Aquila gv 250 - motor nema snage Empty
PostajNaslov: Re: Aquila gv 250 - motor nema snage   Aquila gv 250 - motor nema snage Icon_minitimepon 08 stu 2010, 21:34

Hvala ti, Domagoje, budem ujutro nazvao. Hvala ti. Zvao sam i Eurorent pa mi je Danijel, dečko koji radi tamo, rekao da dođem do servisa u četvrtak. Mislim si, ovlašteni servis, valjda znaju što treba napraviti.Jedino što znam koliko i usluge naplaćuju. Ali ću definitivno zvati i Tomislava u Grigiću!
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Aquila gv 250 - motor nema snage Empty
PostajNaslov: Re: Aquila gv 250 - motor nema snage   Aquila gv 250 - motor nema snage Icon_minitimepon 08 stu 2010, 22:20

JayJay je napisao/la:
Mislim si, ovlašteni servis, valjda znaju što treba napraviti.Jedino što znam koliko i usluge naplaćuju. Ali ću definitivno zvati i Tomislava u Grigiću!

Samo si ti misli - sudeći po brojnim lošim iskustvima drugih s "kvalitetom" njihovih usluga, daleko najbolje im ide naplaćivanje usluga.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Aquila gv 250 - motor nema snage Empty
PostajNaslov: Re: Aquila gv 250 - motor nema snage   Aquila gv 250 - motor nema snage Icon_minitimepon 08 stu 2010, 23:04

Bokte!!! Pa vrati stari jebeni bojler i vidi da li se stanje popravilo?!!?!

Mislim već sam sto puta čuo tu priču ..ma stavi Kucelja i kompijuter se sam podesi..Ehhh kada bi bilo sve samo tako jednostavno.Nemam osobno ništa protiv Kucelja i znam da je po pisanju i iskustvima drugih dobar majstor.
Ali bajo moj moraš biti svjestan da voziš EFI!!

Ako sa originalnim auspuhom motor bude išao kako je i prije , odi do Kucelja i reci mu da ti je ispuh prepolovio performanse! Mislim ne vrijedi ti očajavat i čuditi se ko pura dreku tome što ti se dogodilo.Imaš EFI, štedljiv , ekonomičan i siguran.Pri stavljanju otvorenih ispuha ( ne znam da li su takvi , ali predpostavljam) u većini se slučajeva ugrađuje Power comander ili sličnih tjunerskih uređaja za manipulaciju lambde..
Stavi nazad "bojler" pa se čujemo... dobar
[Vrh] Go down
Sponsored content





Aquila gv 250 - motor nema snage Empty
PostajNaslov: Re: Aquila gv 250 - motor nema snage   Aquila gv 250 - motor nema snage Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Aquila gv 250 - motor nema snage
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» limitiranje snage motora
» Nove snage u ccf timu.
» nove snage (promocija)
» nema struje....

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Pitanja-
Forum(o)Bir: