Početna stranicaPretraľniklimitiranje snage motora 610RegistracijaLogin

 

 limitiranje snage motora

Go down 
+3
medo
Hedo
buralee
7 posters
Autor/icaPoruka
buralee
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 974
Godina imam : 34
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : uskoro(ponovo)
Na forumu od : 02.11.2008

limitiranje snage motora Empty
PostajNaslov: limitiranje snage motora   limitiranje snage motora Icon_minitimepon 24 sij 2011, 18:03

zanima me da li netko zna u vezi toga nesto kod nas?

mislim da je u njemackoj, da se moze napraviti limitiranje snage motora, tako da se moze voziti svi motori kao kod nas sa A2 recimo.
nadam se da shvacate sta hocu reci. recimo da sa 100 HP da se smanji na dozvoljenih 50 HP/ 35 KW?
[Vrh] Go down
Hedo
cro chopper forum
cro chopper forum
Hedo


Broj postova : 3302
Godina imam : 37
Prebivalište : Santa Domenica
Vozim : Cruisera
Na forumu od : 16.07.2009

limitiranje snage motora Empty
PostajNaslov: Re: limitiranje snage motora   limitiranje snage motora Icon_minitimepon 24 sij 2011, 18:56

Prvi put čujem za ovo... svi znamo da svaki motor ima neku ili više vrsta blokade, kojih se naravno svi žele riješit pogotovo na slabijim motorima, ali ovo bi bilo nešto kao kontra efekt, znači mi sa A2 kategorijama bi mogli vozit ozbiljniju pilu ako joj se smanji snaga....ali opet gle, dragstar 650 nema preko 35 kw kao ni recimo honda shadow 750...
[Vrh] Go down
medo
cro chopper forum
cro chopper forum
medo


Broj postova : 2710
Godina imam : 55
Prebivalište : selo kraj vestgejta
Vozim : yamaha 650 classic
Na forumu od : 01.01.2008

limitiranje snage motora Empty
PostajNaslov: Re: limitiranje snage motora   limitiranje snage motora Icon_minitimepon 24 sij 2011, 19:23

i ja bi svog odbloka ,samo kako ,da mi je nagurat na 20 konjova ja sretan Very Happy arebelica je imala 25 ,a motor full kopija,znači može se teoretski
[Vrh] Go down
http://www.radio-zapresic.hr/
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

limitiranje snage motora Empty
PostajNaslov: Re: limitiranje snage motora   limitiranje snage motora Icon_minitimepon 24 sij 2011, 19:42

buralee je napisao/la:
zanima me da li netko zna u vezi toga nesto kod nas?

mislim da je u njemackoj, da se moze napraviti limitiranje snage motora, tako da se moze voziti svi motori kao kod nas sa A2 recimo.
nadam se da shvacate sta hocu reci. recimo da sa 100 HP da se smanji na dozvoljenih 50 HP/ 35 KW?

....koliko sam skužio, ti bi kupio motor od 1000 i više ccm i 100HP i limitirao snagu na 35 KW da je pokriva A2 kategorija.
Mislim da to naš zakon ne podržava, a mislim niti neki nama bliskih zemalja.

Članak....stavak....ZSPC glasi:

– A2, spadaju motocikli čija snaga ne prelazi 35 kW i čiji omjer snaga/masa ne prelazi 0,2 kW/kg, a ne potječu od vozila čija je snaga dvostruko veća i više,

.....svjetloplavo je odgovor na tvoj upit Twisted Evil

...znam da su postojali neki modeli (npr. marauder 800)i motocikla kojima se snaga motora smanji radi zakonskih propisa države i to do max 20%, ali ovo šta bi htio je prosto nemoguće, ako sam dobro shvatio.
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4405
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

limitiranje snage motora Empty
PostajNaslov: Re: limitiranje snage motora   limitiranje snage motora Icon_minitimepon 24 sij 2011, 21:44

buralee, pitanje ti je sasvim na mjestu, a odgovor je - DA, moguće je smanjiti snagu vozila, ali ne za više od dvostruko (to piše u ovome što je dragger citirao).

Znači, ako ti sada smiješ voziti nešto do 35 kW, onda vozilo u originalu ne smije imati više od 70 kW. Druga je stvar je li to isplativo, i koliko taj cijeli postupak na kraju košta. Moguće je u ovlaštenom servisu ili kod nekog ovlaštenog majstora preprogramirati vozilo, ugraditi neke restrikcije ili preinake, pa izvršiti mjerenja i tražiti potvrdu o obavljenim radovima - npr. 1000 ili 2000 kn.. Zatim s tom potvrdom otići u Centar za Vozila na homologaciju da vozilo dobije takve papire - cca 2500kn.

Na kraju se sve to kod registracije upiše u prometnu dozvolu...

http://www.cvh.hr/media/interne_upute/CVH-I-IU-026.00.pdf
[Vrh] Go down
buralee
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 974
Godina imam : 34
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : uskoro(ponovo)
Na forumu od : 02.11.2008

limitiranje snage motora Empty
PostajNaslov: Re: limitiranje snage motora   limitiranje snage motora Icon_minitimepon 24 sij 2011, 22:30

palomas je napisao/la:
buralee, pitanje ti je sasvim na mjestu, a odgovor je - DA, moguće je smanjiti snagu vozila, ali ne za više od dvostruko (to piše u ovome što je dragger citirao).

Znači, ako ti sada smiješ voziti nešto do 35 kW, onda vozilo u originalu ne smije imati više od 70 kW. Druga je stvar je li to isplativo, i koliko taj cijeli postupak na kraju košta. Moguće je u ovlaštenom servisu ili kod nekog ovlaštenog majstora preprogramirati vozilo, ugraditi neke restrikcije ili preinake, pa izvršiti mjerenja i tražiti potvrdu o obavljenim radovima - npr. 1000 ili 2000 kn.. Zatim s tom potvrdom otići u Centar za Vozila na homologaciju da vozilo dobije takve papire - cca 2500kn.

Na kraju se sve to kod registracije upiše u prometnu dozvolu...

http://www.cvh.hr/media/interne_upute/CVH-I-IU-026.00.pdf

bas sam nasao covjeka koji je to napravio, kaze da prolazi i sa jacim od duplo, da je napravio sa gsx 1100 F
2000 kn sveukupno ga kostalo
cekam da mi posalje postupak kako je radio sve, pa stavljam tu.

samo kaze problem je sto se ima plomba, tako da ako hoces sam vratiti na staro, nemozes :/
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4405
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

limitiranje snage motora Empty
PostajNaslov: Re: limitiranje snage motora   limitiranje snage motora Icon_minitimeuto 25 sij 2011, 08:01

buralee je napisao/la:
bas sam nasao covjeka koji je to napravio, kaze da prolazi i sa jacim od duplo, da je napravio sa gsx 1100 F
2000 kn sveukupno ga kostalo
cekam da mi posalje postupak kako je radio sve, pa stavljam tu.

samo kaze problem je sto se ima plomba, tako da ako hoces sam vratiti na staro, nemozes :/

Praktički se svakome vozilu može smanjivati snaga, mogu se za to dobiti papiri, i vozilo se kao takvo može registrirati... Ove odredbe zakona (koje smo citiral)i odnose se na nove vozače, i njihova ograničenja (ne više od dvostrukog smanjivanja).

A što se tiče plombi - pa naravno da bi ljudi opet išli vraćati vozilo u originalno stanje, čim su prošli na tehničkom,i produžili registraciju. Ja sam bio uvjeren da ti stvarno želiš smanjiti snagu, a ne samo zbog propisa. Rolling Eyes Twisted Evil
[Vrh] Go down
buralee
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 974
Godina imam : 34
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : uskoro(ponovo)
Na forumu od : 02.11.2008

limitiranje snage motora Empty
PostajNaslov: Re: limitiranje snage motora   limitiranje snage motora Icon_minitimeuto 25 sij 2011, 23:39

palomas je napisao/la:
buralee je napisao/la:
bas sam nasao covjeka koji je to napravio, kaze da prolazi i sa jacim od duplo, da je napravio sa gsx 1100 F
2000 kn sveukupno ga kostalo
cekam da mi posalje postupak kako je radio sve, pa stavljam tu.

samo kaze problem je sto se ima plomba, tako da ako hoces sam vratiti na staro, nemozes :/

Praktički se svakome vozilu može smanjivati snaga, mogu se za to dobiti papiri, i vozilo se kao takvo može registrirati... Ove odredbe zakona (koje smo citiral)i odnose se na nove vozače, i njihova ograničenja (ne više od dvostrukog smanjivanja).

A što se tiče plombi - pa naravno da bi ljudi opet išli vraćati vozilo u originalno stanje, čim su prošli na tehničkom,i produžili registraciju. Ja sam bio uvjeren da ti stvarno želiš smanjiti snagu, a ne samo zbog propisa. Rolling Eyes Twisted Evil

hehe
ma glupo mi da sad kupim motor od 1000+ ccm i da ga smanjim na 35 KW..
koliko je to zdravo za motor neznam, ali..
ma nesto cemo izmisliti vec Very Happy
[Vrh] Go down
swileni
cro chopper forum
cro chopper forum
swileni


Broj postova : 2540
Godina imam : 34
Prebivalište : 53nja
Vozim : Suzuki sv650s
Na forumu od : 13.06.2009

limitiranje snage motora Empty
PostajNaslov: Re: limitiranje snage motora   limitiranje snage motora Icon_minitimeuto 25 sij 2011, 23:45

nedavno sam na njuskalu vidio oglas di tip prodaje kawasaki er-6,u oglasu je napisao da motor ima opciju da se prebaci na 35kw,a kasnije vrati u normalu...a ti ako imas A2 vec 2 godine,mozes polagat otvorenu,dakle A...ja planiram ove godine ic polagat A,ali tek u 7mj,jer mi tad isticu 2god...a i ako kupujes choppera,to te ne treba brinut,da se nac i do 750ccm koje smijes vozit
[Vrh] Go down
Gad_
cro chopper forum
cro chopper forum
Gad_


Broj postova : 503
Godina imam : 44
Prebivalište : Split
Vozim : Suzuki M800
Na forumu od : 09.05.2008

limitiranje snage motora Empty
PostajNaslov: Re: limitiranje snage motora   limitiranje snage motora Icon_minitimepet 28 sij 2011, 09:47

mislin da bi se triba malo raspitat kod švicaraca ili norvežana, tako nešto san čuo da postoji kod njih, oni imaju isto limitirane kategorije za nove vozače, samo nisan siguran jeli limit u snazi ili konačnoj brzini, ali kod njih čim položiš možeš vozit hayabusu ali ti stave taj limiter i plombu koju kasnije možes skinit kad napuniš godine. A ako te uvate da si je sam skinija onda ti dica tvoje dice otplačuju tu kaznu Smile samo neznan kako bi to prošlo kod našeg zakonodavca ili policije na cesti da te vide na nečem od 100 kw a ti smiš vozit 35 kw pa makar u napomeni i pisalo da je motor limitiran
[Vrh] Go down
Sponsored content





limitiranje snage motora Empty
PostajNaslov: Re: limitiranje snage motora   limitiranje snage motora Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
limitiranje snage motora
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Kupnja motora
» Bojanje motora
» Aquila gv 250 - motor nema snage

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Pitanja-
Forum(o)Bir: