Početna stranicaPretraľnikOcjena motora 610RegistracijaLogin

 

 Ocjena motora

Go down 
+8
palomas
magna
buba
dragger
calc69
jebiki
One Night Stand
mungos
12 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
mungos
cro chopper forum
cro chopper forum
mungos


Broj postova : 1332
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb,Gornja Kustošija
Vozim : Regal Raptor Hawk DD250
Na forumu od : 07.02.2009

Ocjena motora Empty
PostajNaslov: Ocjena motora   Ocjena motora Icon_minitimepet 20 stu 2009, 18:41

Ide zima pa evo da se malo zezate. Ocijenite svoj motor jednostavnim postupkom koji se inače radi studioznije, ali je za našu informaciju i ovaj sistem dobar i mislim da ako budete iskreni, doći če se do nekih zanimljivih rezultata. Pokušajte uzeti u obzir ožujak pa do studenog ove godine.

Vozili ste ukupno 100 dana. 30 dana je motor bio na servisu. 30% vremena je motor bio u kvaru ili otkazu. 70 % vremena ste se vozili i ocjena je 3.

51 - 65% - 2
66 - 73% - 3
74 - 90% - 4
91 - 100% - 5

Ocjenjuje se:
1. Agregat
2. Prateći sustavi - elektrika, suspenzija, sustav hlađenja, rama, oklop i prijenos
3. Servisi - dani motora provedeni kod servisera (ovlaštenog ili onog drugog) i redoviti i izvanredni.
Kišni dani se računaju kao voženi kao i oni dani koje niste vozili, a mogli ste.

Pokušajte i piknite rezultat na ovu temu da svi vidimo!!!

Sory na prvoj formuli. Sjebao sam varijable i nepoznanice koje se računaju za učestalost kvara.

Jebiki hvala na upozorbi.
[Vrh] Go down
http://www.mklaganica@blogspot.com
One Night Stand
cro chopper forum
cro chopper forum
One Night Stand


Broj postova : 1876
Godina imam : 41
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : HD Sportster, Virago 750
Na forumu od : 01.11.2007

Ocjena motora Empty
PostajNaslov: Re: Ocjena motora   Ocjena motora Icon_minitimepet 20 stu 2009, 19:34

Moram priznati da ni uz najbolju volju nisam uspio skužiti o čemu se radi!
Šta znači voženi dani?
Ak mi motor nije bio ni jednom u kvaru, samo na redovnim servisima mojom voljom, a vozim se i po kiši, kakav je onda rezultat? Koje zaključke izvlačimo iz tog postotka? Question
[Vrh] Go down
jebiki
cro chopper forum
cro chopper forum
jebiki


Broj postova : 1627
Godina imam : 44
Prebivalište : kaštel sućurac
Vozim : Suzuki Volusia
Na forumu od : 22.04.2008

Ocjena motora Empty
PostajNaslov: Re: Ocjena motora   Ocjena motora Icon_minitimepet 20 stu 2009, 19:41

One Night Stand je napisao/la:
Moram priznati da ni uz najbolju volju nisam uspio skužiti o čemu se radi!
Šta znači voženi dani?
Ak mi motor nije bio ni jednom u kvaru, samo na redovnim servisima mojom voljom, a vozim se i po kiši, kakav je onda rezultat? Koje zaključke izvlačimo iz tog postotka? Question
Izvlačiš zaključak da imaš izvanredno kvalitetan i pouzdan motor dobar3

Moj je bio knock-out tjedan dana a ostatak se vozim svaki dan,ako je oblačno vozim pa ako me uhvati,a ako je kiša ne vozim jer hrđa nemoj me glup
[Vrh] Go down
mungos
cro chopper forum
cro chopper forum
mungos


Broj postova : 1332
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb,Gornja Kustošija
Vozim : Regal Raptor Hawk DD250
Na forumu od : 07.02.2009

Ocjena motora Empty
PostajNaslov: Re: Ocjena motora   Ocjena motora Icon_minitimepet 20 stu 2009, 19:48

Ako si se od ožujka do studenog vozio ukupno 180 dana. Jedan posto je 1,8. Tvoj motor je bio u kvaru 7 dana. 7/1,8=3,8%. 100-3,8=96,2% ocjena je 5.

Koliko si ga vozio i koliko te je služio bio ti je 96 % pouzdan.
[Vrh] Go down
http://www.mklaganica@blogspot.com
mungos
cro chopper forum
cro chopper forum
mungos


Broj postova : 1332
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb,Gornja Kustošija
Vozim : Regal Raptor Hawk DD250
Na forumu od : 07.02.2009

Ocjena motora Empty
PostajNaslov: Re: Ocjena motora   Ocjena motora Icon_minitimepet 20 stu 2009, 20:09

Da pojednostavim:

Od ožujka do studenog vozio sam se prosječno 20 dana mjesečno
- to je 160 dana

nisam se vozio zbog kvara:
2 ventilatora po 7 dana - 14 dana
3 servisa po 1 dan - 3 dana
cucak - 7 dana (toliko je motor bio na servisu)
-------------------------------------------
24 dana

24/1,6=15

100-15=85% - ocjena 4
[Vrh] Go down
http://www.mklaganica@blogspot.com
Gost
Gost




Ocjena motora Empty
PostajNaslov: Re: Ocjena motora   Ocjena motora Icon_minitimepet 20 stu 2009, 20:26

Ne kužim , nisam bio bez motora ni dana kvar odmah otklonjen, mogu govoriti u satima popravka sveukupno sa servisima ok 7 sati ostalo, kada mi se da vozim vrijeme me ne brine
[Vrh] Go down
mungos
cro chopper forum
cro chopper forum
mungos


Broj postova : 1332
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb,Gornja Kustošija
Vozim : Regal Raptor Hawk DD250
Na forumu od : 07.02.2009

Ocjena motora Empty
PostajNaslov: Re: Ocjena motora   Ocjena motora Icon_minitimepet 20 stu 2009, 20:30

One Night Stand je napisao/la:
Moram priznati da ni uz najbolju volju nisam uspio skužiti o čemu se radi!
Šta znači voženi dani?
Ak mi motor nije bio ni jednom u kvaru, samo na redovnim servisima mojom voljom, a vozim se i po kiši, kakav je onda rezultat? Koje zaključke izvlačimo iz tog postotka? Question

Radi se o tome da je u pouzdanost nekog stroja ugrađena i pogodnost za održavanje. Ako na servis gubiš kao ja cijeli dan onda to utječe na ukupnu ocjenu u koju ulazi i servisna mreža. Ako ti je motor zbog saobračajke 10 dana u servisu, a ti imaš pare za popravak a servis se da su dijelovi u Hrvatskoj može napraviti za dva dana, to isto ulazi u ocjenu stroja.
Ako ti 3 puta u 8 mjeseci rikne kuplung sajla, pa moraš u auto, nabava iste i gubiš 3 dana to je onda nepouzdanost prijenosa. Puno zaključaka se da izvući, a ako budu svi iskreni i ako se uključite garantiram da će rezultati biti i više nego zanimljivi.
[Vrh] Go down
http://www.mklaganica@blogspot.com
mungos
cro chopper forum
cro chopper forum
mungos


Broj postova : 1332
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb,Gornja Kustošija
Vozim : Regal Raptor Hawk DD250
Na forumu od : 07.02.2009

Ocjena motora Empty
PostajNaslov: Re: Ocjena motora   Ocjena motora Icon_minitimepet 20 stu 2009, 20:31

grofDado je napisao/la:
Ne kužim , nisam bio bez motora ni dana kvar odmah otklonjen, mogu govoriti u satima popravka sveukupno sa servisima ok 7 sati ostalo, kada mi se da vozim vrijeme me ne brine

Sve OK, izračunaj, upiši 1 dan i to je to!!
[Vrh] Go down
http://www.mklaganica@blogspot.com
jebiki
cro chopper forum
cro chopper forum
jebiki


Broj postova : 1627
Godina imam : 44
Prebivalište : kaštel sućurac
Vozim : Suzuki Volusia
Na forumu od : 22.04.2008

Ocjena motora Empty
PostajNaslov: Re: Ocjena motora   Ocjena motora Icon_minitimepet 20 stu 2009, 20:32

Može se računati i tako ali mislim da se pouzdanost ne može svesti na grubu matematiku i dati sliku motora.....puno je tu još neuračunatih faktora,vozio si se 160 dana,koliko kilometara,po kojem vremenu,grad ili otvorena cesta,sam ili sa suvozačem,di livaš gorivo,voliš li žešću ili sporiju vožnju.......
Tribalo bi zvat onoga iz serije šta nađe zločinca na osnovu X-varijabli da nam on nađe formulu Wink
Mislim da bi se konkretno moj kivi više kvario da ga manje vozim,ovako ne stigne What a Face
[Vrh] Go down
mungos
cro chopper forum
cro chopper forum
mungos


Broj postova : 1332
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb,Gornja Kustošija
Vozim : Regal Raptor Hawk DD250
Na forumu od : 07.02.2009

Ocjena motora Empty
PostajNaslov: Re: Ocjena motora   Ocjena motora Icon_minitimepet 20 stu 2009, 20:40

grofDado je napisao/la:
Ne kužim , nisam bio bez motora ni dana kvar odmah otklonjen, mogu govoriti u satima popravka sveukupno sa servisima ok 7 sati ostalo, kada mi se da vozim vrijeme me ne brine

Pukao lanac, redovni servisi. Ja takve stvari računam po dan jel mi to i sjebe dan.
[Vrh] Go down
http://www.mklaganica@blogspot.com
mungos
cro chopper forum
cro chopper forum
mungos


Broj postova : 1332
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb,Gornja Kustošija
Vozim : Regal Raptor Hawk DD250
Na forumu od : 07.02.2009

Ocjena motora Empty
PostajNaslov: Re: Ocjena motora   Ocjena motora Icon_minitimepet 20 stu 2009, 20:43

jebiki je napisao/la:
Može se računati i tako ali mislim da se pouzdanost ne može svesti na grubu matematiku i dati sliku motora.....puno je tu još neuračunatih faktora,vozio si se 160 dana,koliko kilometara,po kojem vremenu,grad ili otvorena cesta,sam ili sa suvozačem,di livaš gorivo,voliš li žešću ili sporiju vožnju.......
Tribalo bi zvat onoga iz serije šta nađe zločinca na osnovu X-varijabli da nam on nađe formulu Wink
Mislim da bi se konkretno moj kivi više kvario da ga manje vozim,ovako ne stigne What a Face

Pošto su varijable za sve iste i ti rezultati će biti indikativni. Ima dovoljno elemenata i sklopova navedenih koji mogu na jedan ili više dana udaljiti motor sa ceste.
[Vrh] Go down
http://www.mklaganica@blogspot.com
One Night Stand
cro chopper forum
cro chopper forum
One Night Stand


Broj postova : 1876
Godina imam : 41
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : HD Sportster, Virago 750
Na forumu od : 01.11.2007

Ocjena motora Empty
PostajNaslov: Re: Ocjena motora   Ocjena motora Icon_minitimepet 20 stu 2009, 20:51

Aha, sad mi je jasnije!
Al mislim da je bezveze uključivati saobračajke... da nije bilo cucka ne bi ni servis trebao raditi, kužiš! Ok, možda im treba koji dan duže, al par dana popravka motora je sasvim ok! (a toga ne bi bilo bez saobračajke)!
Ako je meni motor na redovnom servisu svaka dva mjeseca to znaći da radim brdo kilometara, a tu možda i najvažniju stavku nisi uopće uzeo u obzir! Napraviš 1 servis godišnje, dnevno 10km do posla (dane s kišom brojiš ko da si se vozio, a nisi... zašto nisi?) i na kraju imaš 100% pouzdan motor! A netko ko je napravio brdo kilometara bez i jednog kvara samo na račun servisa ima manje pouzdan motor (npr. ventili se štelaju na hladnom motoru tako da ni serviseri ne mogu odmah sve odraditi)!
A još jedan važan faktor je kako voziš motor, tj. da li se iživljavaš na njemu ili ne! Treba još dosta doraditi tu formulu, glavne faktore nisi uvrstio! dobar
[Vrh] Go down
mungos
cro chopper forum
cro chopper forum
mungos


Broj postova : 1332
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb,Gornja Kustošija
Vozim : Regal Raptor Hawk DD250
Na forumu od : 07.02.2009

Ocjena motora Empty
PostajNaslov: Re: Ocjena motora   Ocjena motora Icon_minitimepet 20 stu 2009, 20:59

One Night Stand je napisao/la:
Aha, sad mi je jasnije!
Al mislim da je bezveze uključivati saobračajke... da nije bilo cucka ne bi ni servis trebao raditi, kužiš! Ok, možda im treba koji dan duže, al par dana popravka motora je sasvim ok! (a toga ne bi bilo bez saobračajke)!
Ako je meni motor na redovnom servisu svaka dva mjeseca to znaći da radim brdo kilometara, a tu možda i najvažniju stavku nisi uopće uzeo u obzir! Napraviš 1 servis godišnje, dnevno 10km do posla (dane s kišom brojiš ko da si se vozio, a nisi... zašto nisi?) i na kraju imaš 100% pouzdan motor! A netko ko je napravio brdo kilometara bez i jednog kvara samo na račun servisa ima manje pouzdan motor (npr. ventili se štelaju na hladnom motoru tako da ni serviseri ne mogu odmah sve odraditi)!
A još jedan važan faktor je kako voziš motor, tj. da li se iživljavaš na njemu ili ne! Treba još dosta doraditi tu formulu, glavne faktore nisi uvrstio! dobar

Tvoji dani vožnje su u formuli, i ako si radio 3 servisa i vozio 200 dana isto je kao i ja 3 servisa u 120 dana. KO je vozio po kiši, vozio je, a ko nije nije. Tvoj motor je pouzdaniji jel si prevalio brdo kilometara sa 3 ili 5 servisa i ostaješ u odličnom. Nitko nije supermen, pa je napravio 100000. Ako i je nije moguće da mu je motor bio 30 dana na servisu od ožujka do studenog pa ne igra ulogu. Napravio sam 7000km.
[Vrh] Go down
http://www.mklaganica@blogspot.com
jebiki
cro chopper forum
cro chopper forum
jebiki


Broj postova : 1627
Godina imam : 44
Prebivalište : kaštel sućurac
Vozim : Suzuki Volusia
Na forumu od : 22.04.2008

Ocjena motora Empty
PostajNaslov: Re: Ocjena motora   Ocjena motora Icon_minitimepet 20 stu 2009, 21:02

Uz ovo moram još naglasiti da su svi kinezi prisutni na ovom forumu 250ccm ili ispod i da se voze pod punim gasom,ja osobno imam konstantno odvrnut gas do daske. Naši motori su pod stalnim presingom jer moramo iskoristit svaku magareću snagu koju ima dok kapacitetniji motori uvik imaju snage u pričuvi, i zato mom zelenku svaka cast
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Ocjena motora Empty
PostajNaslov: Re: Ocjena motora   Ocjena motora Icon_minitimepet 20 stu 2009, 21:07

jebiki je napisao/la:
Uz ovo moram još naglasiti da su svi kinezi prisutni na ovom forumu 250ccm ili ispod i da se voze pod punim gasom,ja osobno imam konstantno odvrnut gas do daske. Naši motori su pod stalnim presingom jer moramo iskoristit svaku magareću snagu koju ima dok kapacitetniji motori uvik imaju snage u pričuvi, i zato mom zelenku svaka cast

Potpisujem

Kaj se tiče puko lanac odmah poslije otišao na vožnju popravak trajao 15 minuta u servisu .mene nemre ništa raz.. kaj se tiče motora on je divan debeli dečko i obožavam se voziti na njemu , a Jebiki je kriv kaj sam ga kupio jer njegovi postovi su me zapalili i prerade koje je radio tako da sam om čoviku dužan nešto konkretno onak koju kilu s ražnja dobar
[Vrh] Go down
One Night Stand
cro chopper forum
cro chopper forum
One Night Stand


Broj postova : 1876
Godina imam : 41
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : HD Sportster, Virago 750
Na forumu od : 01.11.2007

Ocjena motora Empty
PostajNaslov: Re: Ocjena motora   Ocjena motora Icon_minitimepet 20 stu 2009, 21:11

Ma da ne bi bilo zabune, nisam ja napravio toliko km, samo kažem za primjer ako netko napravi brdo km! A to da nema supermana na ovom forumu, skoro da i ima! dobar
Samo hoću reći, nije isto da li u 50 dana koje voziš napraviš 1000 ili 10000km, a i jedno i drugo je realno! Također se slažem sa ovim kaj Jebiki kaže, neke motore moraš forsirati, neke ne! A i ima kvalitetnih vozaća i lošijih! A to puno utjeće na pouzdanost motora!
[Vrh] Go down
jebiki
cro chopper forum
cro chopper forum
jebiki


Broj postova : 1627
Godina imam : 44
Prebivalište : kaštel sućurac
Vozim : Suzuki Volusia
Na forumu od : 22.04.2008

Ocjena motora Empty
PostajNaslov: Re: Ocjena motora   Ocjena motora Icon_minitimepet 20 stu 2009, 21:15

grofDado je napisao/la:

Kaj se tiče puko lanac odmah poslije otišao na vožnju popravak trajao 15 minuta u servisu .mene nemre ništa raz.. kaj se tiče motora on je divan debeli dečko i obožavam se voziti na njemu , a Jebiki je kriv kaj sam ga kupio jer njegovi postovi su me zapalili i prerade koje je radio tako da sam om čoviku dužan nešto konkretno onak koju kilu s ražnja dobar
Nemoj da te saba čuje What a Face ,samo lickanje Cool dobar4
Sorry na of ....nećemo više pljuga
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Ocjena motora Empty
PostajNaslov: Re: Ocjena motora   Ocjena motora Icon_minitimepet 20 stu 2009, 21:23

Servisna knjižica kaže da od 20.4.2009 do sada 16580 km mislim da je to sasvim ok jer se vozim i scuterom po gradu i manje relacije , autom kada pada jača kiša .
[Vrh] Go down
calc69
cro chopper forum
cro chopper forum
calc69


Broj postova : 1081
Godina imam : 54
Prebivalište : zagreb, sesvete
Vozim : HONDAshadow VT750
Na forumu od : 09.11.2007

Ocjena motora Empty
PostajNaslov: Re: Ocjena motora   Ocjena motora Icon_minitimepet 20 stu 2009, 21:29

...ovo kaj si ti, Grofe, prešel za 7 mjeseci (16600 km) ja sam

u pet (5) godina-sezona... Embarassed :lol:

Al' mi je zato motor 100% pouzdan... What a Face dobar
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Ocjena motora Empty
PostajNaslov: Re: Ocjena motora   Ocjena motora Icon_minitimepet 20 stu 2009, 21:32

calc69 je napisao/la:
...ovo kaj si ti, Grofe, prešel za 7 mjeseci (16600 km) ja sam

u pet (5) godina-sezona... Embarassed :lol:

Al' mi je zato motor 100% pouzdan... What a Face dobar

Nekužim kaj oš reč da moj nije , stari moj pali i vozi nema kam nebi otišao i žena iza da nisam 100% siguran u njega pa nisam imbecil , motor služi za vožnju a ne da mi stoji u garaži
[Vrh] Go down
calc69
cro chopper forum
cro chopper forum
calc69


Broj postova : 1081
Godina imam : 54
Prebivalište : zagreb, sesvete
Vozim : HONDAshadow VT750
Na forumu od : 09.11.2007

Ocjena motora Empty
PostajNaslov: Re: Ocjena motora   Ocjena motora Icon_minitimepet 20 stu 2009, 21:43

...ne, hoću reći da "formula" za izraćunavanje pouzdanosti
ima "rupa"... :lol:
Jednog dana i ja ću se moći voziti, valjda,ak' me dotada ne prođe volja... What a Face
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Ocjena motora Empty
PostajNaslov: Re: Ocjena motora   Ocjena motora Icon_minitimepet 20 stu 2009, 22:49

dstimac je napisao/la:
Ide zima pa evo da se malo zezate. Ocijenite svoj motor jednostavnim postupkom koji se inače radi studioznije, ali je za našu informaciju i ovaj sistem dobar i mislim da ako budete iskreni, doći če se do nekih zanimljivih rezultata. Pokušajte uzeti u obzir ožujak pa do studenog ove godine.

Vozili ste ukupno 100 dana. 30 dana je motor bio na servisu. 30% vremena je motor bio u kvaru ili otkazu. 70 % vremena ste se vozili i ocjena je 3.

51 - 65% - 2
66 - 73% - 3
74 - 90% - 4
91 - 100% - 5

Ocjenjuje se:
1. Agregat
2. Prateći sustavi - elektrika, suspenzija, sustav hlađenja, rama, oklop i prijenos
3. Servisi - dani motora provedeni kod servisera (ovlaštenog ili onog drugog) i redoviti i izvanredni.
Kišni dani se računaju kao voženi kao i oni dani koje niste vozili, a mogli ste.

Pokušajte i piknite rezultat na ovu temu da svi vidimo!!!

Sory na prvoj formuli. Sjebao sam varijable i nepoznanice koje se računaju za učestalost kvara.

Jebiki hvala na upozorbi.

E baš si ga da ne kažem šta.

Pitanje/a na koje se ne može odgovoriti. Zašto?
Zato jer nisu relevantno postavljeni tj. u jednom pitanju je ni manje ni više nego sedam formula, a vežu se jedna na drugu. Uh, dale su mi dosta sidih u glavu.

sory
[Vrh] Go down
mungos
cro chopper forum
cro chopper forum
mungos


Broj postova : 1332
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb,Gornja Kustošija
Vozim : Regal Raptor Hawk DD250
Na forumu od : 07.02.2009

Ocjena motora Empty
PostajNaslov: Re: Ocjena motora   Ocjena motora Icon_minitimesub 21 stu 2009, 21:01

2dragger- pogodio si poantu i kad stvarno sve pošteno izračunaš dobiješ jednu sliku. Znam samo da sam ovo radio na inicialnom izboru između 10 marki osobnih vozila i da su se rezultati pokazali relevantnima i u kasnijem izboru otkrivene nijanse su bile točne. Jednostavno treba izbjeći filozofiju, jer najnepouzdaniji sklop je onaj koji crkne zbog dlake. I ako se i otkloni kvar u 15 minuta ipak je to kvar koji treba popraviti.
[Vrh] Go down
http://www.mklaganica@blogspot.com
buba
cro chopper forum
cro chopper forum
buba


Broj postova : 2353
Godina imam : 47
Prebivalište : Ozalj
Vozim : Shadow VT 750
Na forumu od : 18.05.2008

Ocjena motora Empty
PostajNaslov: Re: Ocjena motora   Ocjena motora Icon_minitimened 22 stu 2009, 10:03

prema ovoj formuli imam 100% chistu peticu dobar dancingbanana
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/groups/mogilamk/
calc69
cro chopper forum
cro chopper forum
calc69


Broj postova : 1081
Godina imam : 54
Prebivalište : zagreb, sesvete
Vozim : HONDAshadow VT750
Na forumu od : 09.11.2007

Ocjena motora Empty
PostajNaslov: Re: Ocjena motora   Ocjena motora Icon_minitimepon 23 stu 2009, 11:28

...nemaš Buba, jer ja znam da si mijenjao ležajeve prednje
a za to vrijeme se nisi vozio ,znači najviše 98% ... :lol:
[Vrh] Go down
Sponsored content





Ocjena motora Empty
PostajNaslov: Re: Ocjena motora   Ocjena motora Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Ocjena motora
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Lakiranje motora
» Bojanje motora
» Kupnja motora
» Izvoz motora

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Pitanja-
Forum(o)Bir: