Početna stranicaPretraľnikUlje (fluid) za kočnice - Page 2 610RegistracijaLogin

 

 Ulje (fluid) za kočnice

Go down 
+9
buba
jebiki
magna
Felix
zanotti
palomas
Acyd
dragger
asy
13 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Acyd
cro chopper forum
cro chopper forum
Acyd


Broj postova : 1429
Godina imam : 49
Prebivalište : Našice
Vozim : Triumph Rocket 3r
Na forumu od : 24.04.2010

Ulje (fluid) za kočnice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ulje (fluid) za kočnice   Ulje (fluid) za kočnice - Page 2 Icon_minitimepon 23 kol 2010, 16:03

Ovako,da ne TRABUNJAM previse. Procedura je slijedeca. :-dobar dan-dobar-dan,pripremio bih auto za tehnicki-u redu,uzmem aparat,stavim sondu,izmjerim,aparat pokaze tocku vrelista,valja, ili nevalja.Preporucena izmjena svake dvije godine i tocka.Mozes mjenjat brate a i nemoras. Mjenjam tu tekucinu drugima (Nije ULJE) barem 5-6 puta tjedno i govorim iz iskustva koja mi se tekucina pokazala najbolje,a NE TRABUNJAM tako sto sam otisao na Google i malo surfao!! Tko hoce poslusati moze,a tko nece zaboli me,svaka ce tekucina odraditi svoj posao ali je covjek lijepo napisao da zna da mu treba DOT 4 ali nezna koja marka,pa eto.Imao sam situaciju da je covjek dosao sa NIssanom iz 83 god.,nikad nije mjenjao tekucinu i pretvorila se u zelatinu (doslovce si mogao zabiti odvijac u nju,a on bi ostao stajati),a isao je na tehnicki pregled i aparat je pokazao da je tekucina ispravna!! ZASTO-zato sto zelatina nije isparavala vlagu!! Uglavnom,nemislim vise pratiti ovu temu jer vidim da je uzaludno! Razz

Palomas slazem se s tobom i vidim da znas o cemu pricas! dobar
[Vrh] Go down
calc69
cro chopper forum
cro chopper forum
calc69


Broj postova : 1081
Godina imam : 54
Prebivalište : zagreb, sesvete
Vozim : HONDAshadow VT750
Na forumu od : 09.11.2007

Ulje (fluid) za kočnice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ulje (fluid) za kočnice   Ulje (fluid) za kočnice - Page 2 Icon_minitimepon 23 kol 2010, 19:39

Pa vidiš da nije uzaludno, barem meni jer sam ja nekaj opet naučil...
A kaj to... Question

Pa da aparat za ispitivanje ispravnosti kočione tekučine na tehničkom može
pogriješiti... Wink

Želatina a aparatura kaže "ne mijenjati"... Very Happy Bohmann

I jesi li pustio tog lika na tehničkom... Question

Naravno da jesi, kad "kompjuter" kaže da je sve O.K. ... What a Face dancingbanana lol!
[Vrh] Go down
Acyd
cro chopper forum
cro chopper forum
Acyd


Broj postova : 1429
Godina imam : 49
Prebivalište : Našice
Vozim : Triumph Rocket 3r
Na forumu od : 24.04.2010

Ulje (fluid) za kočnice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ulje (fluid) za kočnice   Ulje (fluid) za kočnice - Page 2 Icon_minitimepon 23 kol 2010, 20:15

2Calc!

Ma ne,krivo si shvatio! Nisam ja taj koji radi na tehnickom! Samo kazem da je tip dosao u moj servis nakon tehnickog gdje je kociona "prosla"! (naravno da sam ju zamjenio) dobar4
[Vrh] Go down
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 51
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

Ulje (fluid) za kočnice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ulje (fluid) za kočnice   Ulje (fluid) za kočnice - Page 2 Icon_minitimepon 23 kol 2010, 21:01

Ljudi pričajte normalno i bez tenzija. Žalosti me kad vidim ovako konkretnu temu koja se direktno tiče motora,a a koja se zbog različitih stavova i iskustava pretvori u svađu i nadmetanje. A ponajviše me žalosti kad vidim da se off topik teme i threadovi tretiraju sa velikom pažnjom i u njima se puno više piše i postira. Nemam ništa ni protiv takvih tema i razbibrige - ali ne ubijajte ove konkretne stručne teme. Nema na kraju pobjednika, meni je korisno svačije mišljenje.

Čitajući manual, jer u nedostatku pravog servisera i novca polako "preuzimam" svoj motocikl u smislu servisa i popravaka, naišao sam na podatak da se ta kočiona tekućina mijenja svake 2 godine. Vrlo vjerojatno ću vam u budućnosti postaviti puno drugih sličnih upita - ali od sada samo u obliku ankete.....
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Ulje (fluid) za kočnice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ulje (fluid) za kočnice   Ulje (fluid) za kočnice - Page 2 Icon_minitimepon 23 kol 2010, 23:28

Ponukan prethodnim postom, još jednom sam pročitao sve od početka. Ima interesantnih odgovora kao i onih koji malo prelaze crtu tolerancije.

Samo bih se osvrnuo na sljedeće i to na sve one koji su zagovornici NE mjenjanja ulja.
Pitam ih ZAŠTO neće mijenjati ulje tj. potrošiti nekoliko desetaka kuna u dvije godine za jedan od najvitalnijih sklopova od kojeg ovisi vaša/naša sigurnost, kad to proizvođać preporuča?

Neko će reće kao što je već rećeno "Pa tko je to minjao prije 10, 20 .... i više godina".

Odmah ću mu odgovoriti upitom "Pa zar mislite da je sadašnja kvaliteta ulja bolja/lošija?" Procjenite sami.......

Na kraju krajeva, proizvođać preporuča zamjenu ulja u motoru svakih 8, 10 ili 12 tkm zavisno od motora, " PA ZAŠTO GA UOPĆE MIJENJATI" ? ....................


Ne bih izlazio iz okvira navedene tematike i uhvatio se u koštac sa suvremenom tehnologijom, naprednom tehnikom i materijalima izrade pojedinih sklopova, u renomiranim tvrtkama moto-industrije.

pljuga


2Palomas, ne slažem se nikako sa tvojom konstatacijom da je to otrovno, možda da, ako se popije.

btw jednom sam ga povlačio ustima jer drugačije nije išlo, i čak mi se jednom našla mala količina u ustima. Jest da je ružna ukusa i izbacio sam ga vani, ali nosam se otrovao. dancingbanana
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Ulje (fluid) za kočnice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ulje (fluid) za kočnice   Ulje (fluid) za kočnice - Page 2 Icon_minitimeuto 24 kol 2010, 07:56

calc69 je napisao/la:
Želatina a aparatura kaže "ne mijenjati"...

I jesi li pustio tog lika na tehničkom...

Naravno da jesi, kad "kompjuter" kaže da je sve O.K. ...

Evo prilike da još malo detaljnije razjasnimo i taj problem! Vlaga koja se s vremenom nakuplja u kočionom sustavu je teža od ulja, i ona ima tendenciju da se skuplja u najnižoj točki, a to su kočioni cilindri. Naravno, tamo i radi najveće probleme, korozija toliko izgrize stjenke da klipovi počnu sve više blokirati (ne vraćaju se više nazad kod otpuštanja papuče). Stvara se neka vrsta polukrute ili krute bijele materije, koja se doslovno može štemati sa šarafcigerom.

Kontrolora i njegov aparat na tehničkom moguće je vrlo lako "prevariti". Uzme se pumpica ili injekcija, i izvadi se sve staro ulje iz posudice (koja se nalazi gore, i tamo se mjeri vlaga u ulju). Dotoči se jednaka količina svježeg ulja. Ali ustvari ste prevarili samog sebe, jer niste kompletno ispraznili sistem, i onaj nagori dio ulja ostao je kakav je i bio.

@dragger - kočiona i transformatorska ulja sadrže vrlo kancerogene spojeve poliklorbifenile i poliklortrifenile (PCB/PCT), i to je glavni razlog zbog kojeg se to ulje mora posebno prikupljati i zbrinjavati kao rabljeno ulje, tj. ne smije se niti spaljivati u TE, za razliku od na pr. običnih motornih ulja.

Evo ti pravilnik o zbrinjavanju otpadnih ulja, pročitaj što piše o tome. Mene ustvari najviše žalosti to kako ljudi i danas malo znaju o teškim otrovima u svojoj okolivni..

http://www.google.hr/url?sa=t&source=web&cd=1&ved=0CBcQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.hrpsor.hr%2Fuzaristu%2FPravilnikUlja_124_06.doc&rct=j&q=ulje%20za%20ko%C4%8Dnice%20PCB%2FPCT&ei=LFtzTOKkJoaSswbYv-2UDg&usg=AFQjCNEahBun7lrZEuO4EZywtSgSViOX4Q&sig2=yFNu1bAQLIvh18XqtpSQMQ&cad=rja

http://www.google.hr/#hl=hr&q=ulje+za+ko%C4%8Dnice+PCB%2FPCT&aq=&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=&fp=a955441b77c88d85

[Vrh] Go down
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 63
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

Ulje (fluid) za kočnice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ulje (fluid) za kočnice   Ulje (fluid) za kočnice - Page 2 Icon_minitimeuto 24 kol 2010, 12:33

palomas je napisao/la:
calc69 je napisao/la:
Želatina a aparatura kaže "ne mijenjati"...

I jesi li pustio tog lika na tehničkom...

Naravno da jesi, kad "kompjuter" kaže da je sve O.K. ...

Evo prilike da još malo detaljnije razjasnimo i taj problem! Vlaga koja se s vremenom nakuplja u kočionom sustavu je teža od ulja, i ona ima tendenciju da se skuplja u najnižoj točki, a to su kočioni cilindri. Naravno, tamo i radi najveće probleme, korozija toliko izgrize stjenke da klipovi počnu sve više blokirati (ne vraćaju se više nazad kod otpuštanja papuče). Stvara se neka vrsta polukrute ili krute bijele materije, koja se doslovno može štemati sa šarafcigerom.

Kontrolora i njegov aparat na tehničkom moguće je vrlo lako "prevariti". Uzme se pumpica ili injekcija, i izvadi se sve staro ulje iz posudice (koja se nalazi gore, i tamo se mjeri vlaga u ulju). Dotoči se jednaka količina svježeg ulja. Ali ustvari ste prevarili samog sebe, jer niste kompletno ispraznili sistem, i onaj nagori dio ulja ostao je kakav je i bio.


nije li to u suprotnosti s onim sto si napisao maloprije? Dakle, mjerenja nisu pouzdana!
Zanimljivo je da nitko (prvenstveno mislim na znalce, a ne na ...) nije spomenuo sto se dogadja s vodom pri visokom tlaku i temperaturi. PARA JE STLACIVA!!!!!!! Znalcima bi trebalo biti sasvim dovoljno.
Wink
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 51
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

Ulje (fluid) za kočnice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ulje (fluid) za kočnice   Ulje (fluid) za kočnice - Page 2 Icon_minitimeuto 24 kol 2010, 14:21

Palomas, već me bole oči od kompjutera pa mi se ne da čitat ove pravilnike - reci mi di treba odnit ovih par deci starog ulja iz kočnica? Jel mogu kod prvog meštra kojem nosim i staro ulje iz motora?


Zadnja promjena: asy; uto 24 kol 2010, 14:36; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Ulje (fluid) za kočnice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ulje (fluid) za kočnice   Ulje (fluid) za kočnice - Page 2 Icon_minitimeuto 24 kol 2010, 14:28

asy je napisao/la:
Palomas, već me bole oči od kompjutera pa mi se ne da čitat ove pravilnike - reci mi di treba odnit ovih par deci starog ulja iz kočnica? Jel mogu kod prvog meštra kojem nosim i strao ulje iz motora?

Puno me pitaš, ja ti ne znam odgovorit na to pitanje... Znam samo da bi svi serviseri to ulje trebali odvajati u posebne spremnike, tj. ne bi ga smjeli miješati sa rabljenim motornim uljima. Ekologija je općenito jedna tema, o kojoj postoji premalo znanja i interesa.

Gdje završe sva ta silna ulja, ako se zna koliko je tisuća tona ulja prodano, a koliko ih je ekološki zbrinuto? U državi postoji na stotine "ekoloških udruga", koje se dotiraju iz državnog proračuna. A kad imaš višak rabljenog ulja, ne znaš gdje ćeš sa njime.


Zadnja promjena: palomas; uto 24 kol 2010, 14:37; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Ulje (fluid) za kočnice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ulje (fluid) za kočnice   Ulje (fluid) za kočnice - Page 2 Icon_minitimeuto 24 kol 2010, 14:33

klesoo je napisao/la:
nije li to u suprotnosti s onim sto si napisao maloprije? Dakle, mjerenja nisu pouzdana!

Pa naravno da mjerenja nisu pouzdana, vlaga (tj. vrelište ulja) se mjeri u posudici, gdje ima najmanje vode. Baš iz tog razloga se preporuča KOMPLETNA zamjena ulja svakih par godina. Na novom vozilu kočnice će vjerojatno funkcionirati i 10 godina sa istim uljem, pije nego započnu problemi.
[Vrh] Go down
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 51
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

Ulje (fluid) za kočnice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ulje (fluid) za kočnice   Ulje (fluid) za kočnice - Page 2 Icon_minitimeuto 24 kol 2010, 14:38

U naša dva šibenska dućana ima Silkolene DOT4 (0,5 l ) za 56 kuna i Motulovo za 90 kuna... Zato vas i pitam znači li išta marka? Nekako me vuče uštedit tih par desetica ako nije bitno....
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Ulje (fluid) za kočnice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ulje (fluid) za kočnice   Ulje (fluid) za kočnice - Page 2 Icon_minitimeuto 24 kol 2010, 14:48

Oba ta ulja su u rangu DOT4, i imaju vrelište oko 245 C. Već postoji i DOT5 (pa i više od toga), ali to je za ekstremno opterećene kočnice i sportsku vožnju na utrkama, gdje se kočnice jako jako griju.

Motul je u svemu skuplji od Silkolene-a, ne vjerujem da ćeš dobiti puno više, s obzirom na razliku u cijeni.
[Vrh] Go down
buba
cro chopper forum
cro chopper forum
buba


Broj postova : 2353
Godina imam : 47
Prebivalište : Ozalj
Vozim : Shadow VT 750
Na forumu od : 18.05.2008

Ulje (fluid) za kočnice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ulje (fluid) za kočnice   Ulje (fluid) za kočnice - Page 2 Icon_minitimesri 25 kol 2010, 04:20

palomas je napisao/la:
Oba ta ulja su u rangu DOT4, i imaju vrelište oko 245 C. Već postoji i DOT5 (pa i više od toga), ali to je za ekstremno opterećene kočnice i sportsku vožnju na utrkama, gdje se kočnice jako jako griju.

Motul je u svemu skuplji od Silkolene-a, ne vjerujem da ćeš dobiti puno više, s obzirom na razliku u cijeni.

DOT4 i DOT5 nemaju ni blizu slichnosti jedno s drugim, osim shta su kochione tekucine, imaju skroz drugu osnovu. DOT5.1 je druga pricha, u principu je to DOT4 s vishim vrelishtem dobar
Pocheli ste previshe spominjat taj DOT5, neko che neshto na brzinu krivo protumachit i dogodit che se sranje Razz
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/groups/mogilamk/
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 51
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

Ulje (fluid) za kočnice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ulje (fluid) za kočnice   Ulje (fluid) za kočnice - Page 2 Icon_minitimesri 25 kol 2010, 11:54

Evo upravo sam kupija na kraju : Valvoline Brake Fluid Dot 3&4, 250 ml za 35 kuna


Ulje (fluid) za kočnice - Page 2 Vl_BF34_D
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 63
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

Ulje (fluid) za kočnice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ulje (fluid) za kočnice   Ulje (fluid) za kočnice - Page 2 Icon_minitimesri 25 kol 2010, 12:11

asy je napisao/la:
Evo upravo sam kupija na kraju : Valvoline Brake Fluid Dot 3&4, 250 ml za 35 kuna


Ulje (fluid) za kočnice - Page 2 Vl_BF34_D

dobar

toci, vozi !
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Ulje (fluid) za kočnice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ulje (fluid) za kočnice   Ulje (fluid) za kočnice - Page 2 Icon_minitimesri 25 kol 2010, 12:13

asy je napisao/la:
Evo upravo sam kupija na kraju : Valvoline Brake Fluid Dot 3&4, 250 ml za 35 kuna

Čovječe, pa to ti je ulje za dvokružni sistem servo kočnica na autu, a ne za V-Twin Custom Bike! To tii bude dobro jedino ako imaš servo guvernal na svojoj makini! Razz Shocked lol!
[Vrh] Go down
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 63
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

Ulje (fluid) za kočnice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ulje (fluid) za kočnice   Ulje (fluid) za kočnice - Page 2 Icon_minitimesri 25 kol 2010, 12:22

palomas je napisao/la:
asy je napisao/la:
Evo upravo sam kupija na kraju : Valvoline Brake Fluid Dot 3&4, 250 ml za 35 kuna

Čovječe, pa to ti je ulje za dvokružni sistem servo kočnica na autu, a ne za V-Twin Custom Bike! To tii bude dobro jedino ako imaš servo guvernal na svojoj makini! Razz Shocked lol!

lol! lol! lol!

vidim mamac - plivam dalje....

Smile
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 51
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

Ulje (fluid) za kočnice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ulje (fluid) za kočnice   Ulje (fluid) za kočnice - Page 2 Icon_minitimesri 25 kol 2010, 12:24

scratch Question Question Question
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Ulje (fluid) za kočnice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ulje (fluid) za kočnice   Ulje (fluid) za kočnice - Page 2 Icon_minitimesri 25 kol 2010, 12:31

asy je napisao/la:
scratch Question Question Question

Ako sam ja dobro obavješten, tvoj VN ima V-Twin agregat, nema dvokružni sistem kočnica, i nema servo volan. Kamo uopće misliš natočito to ulje? Jel imaš plastičnu posudicu iznad mašine? Question (kupio si ulje za auto, a ne za motor!)
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Ulje (fluid) za kočnice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ulje (fluid) za kočnice   Ulje (fluid) za kočnice - Page 2 Icon_minitimesri 25 kol 2010, 12:41

Šalim se asy, nemoj mi slučajno zamjeriti zbog toga! Kupio si dobro ulje, ionako neće ostati zauvijek unutra,, nego ćeš ga mijenjati nakon par godina! Nemoj štedjeti na njemu, ispumpaj što više ulja kroz sistem, vidjet ćeš kad bude na odzračnik dolje izlazilo čisto ulje.

Gore ga doljevaj, tako da ni u jednom trenutku posudica ne ostane prazna.
[Vrh] Go down
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 51
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

Ulje (fluid) za kočnice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ulje (fluid) za kočnice   Ulje (fluid) za kočnice - Page 2 Icon_minitimesri 25 kol 2010, 13:55

Pa eto, kupija sam samo 2,5 dl , mislim da će bit dovoljno za obe kočnice... A ti Palomas me stvarno zbunjuješ - nigdi nisam vidija da se ulja za kočnice dijele na one za aute ili za motore?.. Koliko sam dosad naučija postoje samo te DOT podjele... Pošto tebe Palomas rado čitam, moraćeš mi potvrditi da se šališ puca1
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Ulje (fluid) za kočnice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ulje (fluid) za kočnice   Ulje (fluid) za kočnice - Page 2 Icon_minitimesri 25 kol 2010, 14:20

Ako imaš hidraulični kuplung, onda i za njega trebaš isto takvo ulje, kao i za kočnice:

http://www.kawasakimotorcycle.org/forum/kawasaki-cruisers/106459-clutch-fluid-change.html

http://translate.google.hr/translate?hl=hr&sl=en&u=http://www.kawasakimotorcycle.org/forum/kawasaki-cruisers/106459-clutch-fluid-change.html&ei=fwh1TOKnGoPCswa_v52jBg&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=8&ved=0CEQQ7gEwBw&prev=/search%3Fq%3DKawasaki%2BVulcan%2B900%2B%2B%2BBrake%2Band%2BClutch%2BFluid%26hl%3Dhr

[Vrh] Go down
jebiki
cro chopper forum
cro chopper forum
jebiki


Broj postova : 1627
Godina imam : 44
Prebivalište : kaštel sućurac
Vozim : Suzuki Volusia
Na forumu od : 22.04.2008

Ulje (fluid) za kočnice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ulje (fluid) za kočnice   Ulje (fluid) za kočnice - Page 2 Icon_minitimesri 25 kol 2010, 15:51

Kompliciraš maksimalno,bilo koje Dot4 ulje,pa i od Ine,je dobro......kupi i ulij pljuga
Istjeraj sve staro ulje vani dok nadoljevaš novo,pazi da ne potegne zrak i tako pumpaj sve dok novo ne procuri na kliještima...bez mjehurića zraka!
Nisam dobro pratio,a neda mi se čitat,jeli netko spomenuo da je ulje za kočnice izrazito agresivno i da dobro zaštitiš sve lakirane površine inače...ode boja Shocked
[Vrh] Go down
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 51
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

Ulje (fluid) za kočnice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ulje (fluid) za kočnice   Ulje (fluid) za kočnice - Page 2 Icon_minitimečet 26 kol 2010, 15:22

Eto, za vašu informaciju, ovlašteni servis za kawasaki u VN-ove stavlja DOT 5,1 tekućinu...


Evo i jedan koristan C/P sa susjednog foruma :

http://www.motori.hr/forum/index.php?topic=131126.0

[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Ulje (fluid) za kočnice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ulje (fluid) za kočnice   Ulje (fluid) za kočnice - Page 2 Icon_minitimečet 26 kol 2010, 16:27

asy je napisao/la:
Eto, za vašu informaciju, ovlašteni servis za kawasaki u VN-ove stavlja DOT 5,1 tekućinu...


Ako u manualu piše DOT 4 nema potrebe za DOT 5.1.
Dosta stvari naši ovlašteni rade mimo manuala, pogrešno.




asy je napisao/la:

Evo i jedan koristan C/P sa susjednog foruma :

http://www.motori.hr/forum/index.php?topic=131126.0


Osobno ne radim na taj našin, ima jednostavnijih i učinkovitijih metoda.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Ulje (fluid) za kočnice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ulje (fluid) za kočnice   Ulje (fluid) za kočnice - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Ulje (fluid) za kočnice
[Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Ulje za Four-ku
» Ulje za VN 900
» Ulje

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Održavanje motocikla i opreme-
Forum(o)Bir: