Početna stranicaPretraľnikRASVJETA I SIGURNOST - preinaka elektrike 610RegistracijaLogin

 

 RASVJETA I SIGURNOST - preinaka elektrike

Go down 
+3
sinisa
dragger
mungos
7 posters
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




RASVJETA I SIGURNOST - preinaka elektrike Empty
PostajNaslov: RASVJETA I SIGURNOST - preinaka elektrike   RASVJETA I SIGURNOST - preinaka elektrike Icon_minitimesub 12 pro 2009, 14:15

Planiram preinačiti elektriku na motoru jer mi ova original nikako ne 'sjedi' pa si kemijam što mi najbolje odgovara....

GLAVNO SVIJETLO - tenutno ima mogučnost dugo ili kratko, ja bih više volio staviti kratko ili dugo+kratko.

ŽMIGAVCI - tu se nema što raditi osim što sam ugradio BIPer koji radi samo kada je mašina u neutralu. Možda ubacim i koju ledicu u žmigavce da lagano svijetli. Fore radi.

DNEVNA SVJETLA..
- kako je propisano da uvijek moraju biti upaljena dnevna svjetla ili kratko, malo mi je bezveze da gori i pozicija i rasvjeta sata, pa bih montirao kakva dodatna svjetla koja bi glumila dnevno (ako stavim xenon svjetlo) ili spojiti samo glavno svjetlo ali dugo i kratko u seriju da se špara sijalica - u mom slučaju H4

Što se tiče lokacije prekidača/tiplkala, raspolažem sa standardnim rasporedom:
- indikacija NEUTRAL
- bočni nogar
- glavno svjetlo (OFF,kratko,dugo)
- kvačilo
- start

tu je još i glavni prekidač u sa tri položaja od kojih se dva mogu zaključati.

U planu je napraviti sljedeće..


GLAVNI PREKIDAČ u polažaju OFF (može se zaključati)
- sve mrtvo
- napaja se samo ventilator hlađenja preko el.termostata

GLAVNI PREKIDAČ u 1. POLOŽAJU (može se zaključati)
- sve kao u položaju OFF samo je aktivan i alarm te LED diode u žmigavcima

GLAVNI PREKIDAČ u 2. POLOŽAJU (ne može se zaključati)
- paljenje mašine moguće samo ako je pritisnuto kvačilo (signal anlaseru)
- sve drugo radi po prijašnjem standardu osim prekidača svjetla, a to bi bilo ovako:
- OFF - upaljena samo dnevna (dodatna ) svjetla, odnosno kratko (u seriji sa dugim)
- SREDNJI POLOŽAJ - radi samo pozicija (da se zadovolji tehnički pregled)
- GLAVNO SVJETLO - pozicija + DUGO/KRATKO svjetlo te LED diode u žmigavcima.

U potpunosti bih izbacio prekidač na bočnoj nogari

Tako sam si nekako to zamislio, pa bi svaki komentar dobro došao...
[Vrh] Go down
mungos
cro chopper forum
cro chopper forum
mungos


Broj postova : 1332
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb,Gornja Kustošija
Vozim : Regal Raptor Hawk DD250
Na forumu od : 07.02.2009

RASVJETA I SIGURNOST - preinaka elektrike Empty
PostajNaslov: Re: RASVJETA I SIGURNOST - preinaka elektrike   RASVJETA I SIGURNOST - preinaka elektrike Icon_minitimesub 12 pro 2009, 17:18

Ja sam izbacio struju bočnog nogara i trebalo mi vremena da se naučim provjeriti tj. ušlo mi u naviku da čim sjednem i ispravim motor podignem bočni nogar. Znao je nakon uklanjanja prekidača ostati spušten pa je bilo veselja. Možda samo maknuti opciju da se motor ne može upaliti, ali ostaviti signal da je nogar spušten iz vlastite sigurnosti.
[Vrh] Go down
http://www.mklaganica@blogspot.com
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

RASVJETA I SIGURNOST - preinaka elektrike Empty
PostajNaslov: Re: RASVJETA I SIGURNOST - preinaka elektrike   RASVJETA I SIGURNOST - preinaka elektrike Icon_minitimesub 12 pro 2009, 18:23

dstimac je napisao/la:
Ja sam izbacio struju bočnog nogara i trebalo mi vremena da se naučim provjeriti tj. ušlo mi u naviku da čim sjednem i ispravim motor podignem bočni nogar. Znao je nakon uklanjanja prekidača ostati spušten pa je bilo veselja. Možda samo maknuti opciju da se motor ne može upaliti, ali ostaviti signal da je nogar spušten iz vlastite sigurnosti.

Mislim da je ovo neprihvatljivo! Razz
[Vrh] Go down
sinisa
man
man
sinisa


Broj postova : 266
Godina imam : 58
Prebivalište : Bogdanovci
Vozim : VN 900 clasic
Na forumu od : 25.12.2007

RASVJETA I SIGURNOST - preinaka elektrike Empty
PostajNaslov: Re: RASVJETA I SIGURNOST - preinaka elektrike   RASVJETA I SIGURNOST - preinaka elektrike Icon_minitimesub 12 pro 2009, 19:33

dragger je napisao/la:
dstimac je napisao/la:
Ja sam izbacio struju bočnog nogara i trebalo mi vremena da se naučim provjeriti tj. ušlo mi u naviku da čim sjednem i ispravim motor podignem bočni nogar. Znao je nakon uklanjanja prekidača ostati spušten pa je bilo veselja. Možda samo maknuti opciju da se motor ne može upaliti, ali ostaviti signal da je nogar spušten iz vlastite sigurnosti.

Mislim da je ovo neprihvatljivo! Razz

Takođe moje je mišljenje da je velika glupost.
Jedan biker je poginuo jer je pao zbog bočnog nogara.
Nije mu valjala signalizacija da je spušten....mislim da se tu na forumu o tome pisalo.
Razz
[Vrh] Go down
mungos
cro chopper forum
cro chopper forum
mungos


Broj postova : 1332
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb,Gornja Kustošija
Vozim : Regal Raptor Hawk DD250
Na forumu od : 07.02.2009

RASVJETA I SIGURNOST - preinaka elektrike Empty
PostajNaslov: Re: RASVJETA I SIGURNOST - preinaka elektrike   RASVJETA I SIGURNOST - preinaka elektrike Icon_minitimesub 12 pro 2009, 20:01

Pa to sam i rekao:

Ja sam izbacio struju bočnog nogara i trebalo mi vremena da se naučim provjeriti tj. ušlo mi u naviku da čim sjednem i ispravim motor podignem bočni nogar. Znao je nakon uklanjanja prekidača ostati spušten pa je bilo veselja.Možda samo maknuti opciju da se motor ne može upaliti, ali ostaviti signal da je nogar spušten iz vlastite sigurnosti.
[Vrh] Go down
http://www.mklaganica@blogspot.com
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

RASVJETA I SIGURNOST - preinaka elektrike Empty
PostajNaslov: Re: RASVJETA I SIGURNOST - preinaka elektrike   RASVJETA I SIGURNOST - preinaka elektrike Icon_minitimened 13 pro 2009, 09:31

dstimac je napisao/la:
Pa to sam i rekao:

Možda samo maknuti opciju da se motor ne može upaliti, ali ostaviti signal da je nogar spušten iz vlastite sigurnosti.

Mislim da su konstruktori napravili pravu stvar po pitanju sigurnosti kada su ugradili prekidać da se motor ne može upaliti sa spuštenim nogarom, kao i ako je u brzini bez pritisnutog kvačila. (Bar je tako na mom i večini motora). dobar Svaku eliminaciju navedenog smatram svjesnim ugrožavanjem vlastite sigurnosti.
Signalna lampica spuštenog nogara (neznam, još nisam na to naišao) a ako se ista i ima, držim da je nedjelotvorna u odnosu na sklopku/prekidać koji eliminira pokretanje motora kao što sam naveo. Kad tad će se desiti da je ne pogledaš ili ti je sunce obasja, i eto wc .
[Vrh] Go down
medo
cro chopper forum
cro chopper forum
medo


Broj postova : 2710
Godina imam : 56
Prebivalište : selo kraj vestgejta
Vozim : yamaha 650 classic
Na forumu od : 01.01.2008

RASVJETA I SIGURNOST - preinaka elektrike Empty
PostajNaslov: Re: RASVJETA I SIGURNOST - preinaka elektrike   RASVJETA I SIGURNOST - preinaka elektrike Icon_minitimened 13 pro 2009, 10:29

dstimac je napisao/la:
Pa to sam i rekao:

Ja sam izbacio struju bočnog nogara i trebalo mi vremena da se naučim provjeriti tj. ušlo mi u naviku da čim sjednem i ispravim motor podignem bočni nogar. Znao je nakon uklanjanja prekidača ostati spušten pa je bilo veselja.Možda samo maknuti opciju da se motor ne može upaliti, ali ostaviti signal da je nogar spušten iz vlastite sigurnosti.

ne razumijem svrhu tog eksperimenta,ako možeš objasniti,to mi ima logike kao otpojit žmigavce pa u desnom zavoju mahat desnom rukom scratch
[Vrh] Go down
http://www.radio-zapresic.hr/
buba
cro chopper forum
cro chopper forum
buba


Broj postova : 2353
Godina imam : 47
Prebivalište : Ozalj
Vozim : Shadow VT 750
Na forumu od : 18.05.2008

RASVJETA I SIGURNOST - preinaka elektrike Empty
PostajNaslov: Re: RASVJETA I SIGURNOST - preinaka elektrike   RASVJETA I SIGURNOST - preinaka elektrike Icon_minitimened 13 pro 2009, 10:41

dragger je napisao/la:
dstimac je napisao/la:
Pa to sam i rekao:

Možda samo maknuti opciju da se motor ne može upaliti, ali ostaviti signal da je nogar spušten iz vlastite sigurnosti.

Mislim da su konstruktori napravili pravu stvar po pitanju sigurnosti kada su ugradili prekidać da se motor ne može upaliti sa spuštenim nogarom, kao i ako je u brzini bez pritisnutog kvačila. (Bar je tako na mom i večini motora). dobar Svaku eliminaciju navedenog smatram svjesnim ugrožavanjem vlastite sigurnosti.
Signalna lampica spuštenog nogara (neznam, još nisam na to naišao) a ako se ista i ima, držim da je nedjelotvorna u odnosu na sklopku/prekidać koji eliminira pokretanje motora kao što sam naveo. Kad tad će se desiti da je ne pogledaš ili ti je sunce obasja, i eto wc .
ja imam signalnu lampicu, ustvari Honda ima :lol: , i mislim da je to praktichna stvar. Normalno dok je nogar spushten, nemozhe se upalit niti ubacit u brzinu.

Po meni isto je notorna glupost micat tu zashtitu, sama lampica nije nikakva zashtita i kad tad che se dogodit da krenesh sa spushtenim nogarom.
Ja spadam u grupu onih shta su protiv eliminacije te zashtite.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/groups/mogilamk/
Gost
Gost




RASVJETA I SIGURNOST - preinaka elektrike Empty
PostajNaslov: Re: RASVJETA I SIGURNOST - preinaka elektrike   RASVJETA I SIGURNOST - preinaka elektrike Icon_minitimened 13 pro 2009, 11:10

Što se tiče bočnog nogara - hmm
Meni to dođe kao refleksna radnja. Valjda mi to ostalo od prijašnjih vozilica koje niti jedna nisu imale tu zaštitu. Kao ručna kočnica u autu.
Više me zabrinjava mogušnost paljenja (anlasovanja) motora kad je ovaj u brzini. Raptor ima malo čudan sistem gdje se motor ugasi kad spustiš nogar, ali možeš ga 'anlasovati'. kako glavni prekidać ima opcije zaključavanja u određenom položaju, par puta mi se desilo da sam 'anlasovao' motor dok je ovaj bio na nogaru i u brzini. Meni ga nije problem zadržati, ali ako bravica ostane nezaključana i naiđu klinci koji se vole poigrati prekidačima - eto sranja.

Ova bipalica za žmigavce koju sam ugradio ima dva kontakta: jedan je konstantan ton (gdje su spojeni žmigavci) i drugi koji je automatski isprekidan pri pojavi napona.
Mislim da bi se i tu moglo malo poigrati, pa napraviti da signalizira kada je nogara spuštena, a mjenjač u brzini.

Osobno, meni blokada motora kod spuštenog nogara smeta jer imam naviku upaliti motor dok još ne sjednem na njega ili kad ga ispeljam iz garaže, ostavim ga upaljenog dok zaključavam... itd...

Više me zabrinjava ovo anlasovanje, odnosno ostanak upaljenog žmigavca u vožnji, a što vidim da nekima ne predstavlja problem.
[Vrh] Go down
mungos
cro chopper forum
cro chopper forum
mungos


Broj postova : 1332
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb,Gornja Kustošija
Vozim : Regal Raptor Hawk DD250
Na forumu od : 07.02.2009

RASVJETA I SIGURNOST - preinaka elektrike Empty
PostajNaslov: Re: RASVJETA I SIGURNOST - preinaka elektrike   RASVJETA I SIGURNOST - preinaka elektrike Icon_minitimened 13 pro 2009, 11:25

Mene je najviše jebalo to što nisam mogao motor upaliti dok je bio na nogaru. Imam naviku se zakopčavati i navlačiti podkapu i kacigu pa rukavice zadnje. Ako to radim pa onda grijem motor 2 minute sav se oznojim i odmah sjebem sinuse. Ovako motor radi i kad se sredim odmah krećem. Vidi, nije bezveze što ekipa govori mada sam se ja navikao na svoj sistem. Sve motore sam palio na nogaru, centralnom ili bočnom tako da mi je svejedno. Ovako mi je bolje.
[Vrh] Go down
http://www.mklaganica@blogspot.com
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

RASVJETA I SIGURNOST - preinaka elektrike Empty
PostajNaslov: Re: RASVJETA I SIGURNOST - preinaka elektrike   RASVJETA I SIGURNOST - preinaka elektrike Icon_minitimened 13 pro 2009, 16:33

dstimac i .koshchall. Question scratch Nije mi jasno kako ne možete upaliti motor dok je spuštena nogara i ostaviti ga tako da radi/zagrije se? Mislim da je normalno da svaki motor dok je u leru može da radi sa spužtenom nogarom...ili je kod RR-a taj način zabranjen spomenutim sistemom? Ako je, ja bih ga u tom slučaju eliminirao, ali obavezno ostavio on što sam naveo u prvom postu.
[Vrh] Go down
medo
cro chopper forum
cro chopper forum
medo


Broj postova : 2710
Godina imam : 56
Prebivalište : selo kraj vestgejta
Vozim : yamaha 650 classic
Na forumu od : 01.01.2008

RASVJETA I SIGURNOST - preinaka elektrike Empty
PostajNaslov: Re: RASVJETA I SIGURNOST - preinaka elektrike   RASVJETA I SIGURNOST - preinaka elektrike Icon_minitimened 13 pro 2009, 16:39

dragger je napisao/la:
dstimac i .koshchall. Question scratch Nije mi jasno kako ne možete upaliti motor dok je spuštena nogara i ostaviti ga tako da radi/zagrije se? Mislim da je normalno da svaki motor dok je u leru može da radi sa spužtenom nogarom...ili je kod RR-a taj način zabranjen spomenutim sistemom? Ako je, ja bih ga u tom slučaju eliminirao, ali obavezno ostavio on što sam naveo u prvom postu.

sad i meni nije jasno scratch pa svi palimo motor na nogaru i normalno radi i čekamo da se zagrije ,ne kužim koji RR ima sistem What a Face
[Vrh] Go down
http://www.radio-zapresic.hr/
sinisa
man
man
sinisa


Broj postova : 266
Godina imam : 58
Prebivalište : Bogdanovci
Vozim : VN 900 clasic
Na forumu od : 25.12.2007

RASVJETA I SIGURNOST - preinaka elektrike Empty
PostajNaslov: Re: RASVJETA I SIGURNOST - preinaka elektrike   RASVJETA I SIGURNOST - preinaka elektrike Icon_minitimened 13 pro 2009, 17:59

Ni meni to sve baš nije jasno, molim objašnjenje... Very Happy
[Vrh] Go down
Gost
Gost




RASVJETA I SIGURNOST - preinaka elektrike Empty
PostajNaslov: Re: RASVJETA I SIGURNOST - preinaka elektrike   RASVJETA I SIGURNOST - preinaka elektrike Icon_minitimened 13 pro 2009, 18:22

pa več sam opisao : dok je spuštena nogara mašinu ne možeš upaliti ali možeš 'zaverglati' bez obzira jel u brzini ili leru i neovisno o ručici kvačila...

ILI

.... je to neki serviser krivo spojio Question
[Vrh] Go down
Mr.DJ
man
man
Mr.DJ


Broj postova : 354
Godina imam : 47
Prebivalište : SL.BROD
Vozim : ŠTO STIGNEM- 2,4,6,8 TOČKOVA
Na forumu od : 24.11.2009

RASVJETA I SIGURNOST - preinaka elektrike Empty
PostajNaslov: Re: RASVJETA I SIGURNOST - preinaka elektrike   RASVJETA I SIGURNOST - preinaka elektrike Icon_minitimened 13 pro 2009, 18:39

.koshchall. je napisao/la:
Planiram preinačiti elektriku na motoru jer mi ova original nikako ne 'sjedi' pa si kemijam što mi najbolje odgovara....

GLAVNO SVIJETLO - tenutno ima mogučnost dugo ili kratko, ja bih više volio staviti kratko ili dugo+kratko.

ŽMIGAVCI - tu se nema što raditi osim što sam ugradio BIPer koji radi samo kada je mašina u neutralu. Možda ubacim i koju ledicu u žmigavce da lagano svijetli. Fore radi.

DNEVNA SVJETLA..
- kako je propisano da uvijek moraju biti upaljena dnevna svjetla ili kratko, malo mi je bezveze da gori i pozicija i rasvjeta sata, pa bih montirao kakva dodatna svjetla koja bi glumila dnevno (ako stavim xenon svjetlo) ili spojiti samo glavno svjetlo ali dugo i kratko u seriju da se špara sijalica - u mom slučaju H4

Što se tiče lokacije prekidača/tiplkala, raspolažem sa standardnim rasporedom:
- indikacija NEUTRAL
- bočni nogar
- glavno svjetlo (OFF,kratko,dugo)
- kvačilo
- start

tu je još i glavni prekidač u sa tri položaja od kojih se dva mogu zaključati.

U planu je napraviti sljedeće..


GLAVNI PREKIDAČ u polažaju OFF (može se zaključati)
- sve mrtvo
- napaja se samo ventilator hlađenja preko el.termostata

GLAVNI PREKIDAČ u 1. POLOŽAJU (može se zaključati)
- sve kao u položaju OFF samo je aktivan i alarm te LED diode u žmigavcima

GLAVNI PREKIDAČ u 2. POLOŽAJU (ne može se zaključati)
- paljenje mašine moguće samo ako je pritisnuto kvačilo (signal anlaseru)
- sve drugo radi po prijašnjem standardu osim prekidača svjetla, a to bi bilo ovako:
- OFF - upaljena samo dnevna (dodatna ) svjetla, odnosno kratko (u seriji sa dugim)
- SREDNJI POLOŽAJ - radi samo pozicija (da se zadovolji tehnički pregled)
- GLAVNO SVJETLO - pozicija + DUGO/KRATKO svjetlo te LED diode u žmigavcima.

U potpunosti bih izbacio prekidač na bočnoj nogari

Tako sam si nekako to zamislio, pa bi svaki komentar dobro došao...
Meni izgleda da je tebi naj bolje promijeniti motor.
[Vrh] Go down
Kamikaza
cro chopper forum
cro chopper forum
Kamikaza


Broj postova : 1798
Godina imam : 66
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Yamaha Virago XV535
Na forumu od : 29.12.2007

RASVJETA I SIGURNOST - preinaka elektrike Empty
PostajNaslov: Re: RASVJETA I SIGURNOST - preinaka elektrike   RASVJETA I SIGURNOST - preinaka elektrike Icon_minitimened 13 pro 2009, 18:43

Sve se to može napravit, ali ne vidim smisao za većinu toga. Recimo spajenje niti H4 žarulje u seriju!? Čemu štediti žarulju koja košta 20-tak kuna, a takva je na mom Viragu radila 10-ak godina dok nisam odlučio zamijeniti far? Ja volim kopati po motoru, ali ovim prepravkama stvarno ne vidim smisla...
[Vrh] Go down
http://www.voc-zagreb.hr/
sinisa
man
man
sinisa


Broj postova : 266
Godina imam : 58
Prebivalište : Bogdanovci
Vozim : VN 900 clasic
Na forumu od : 25.12.2007

RASVJETA I SIGURNOST - preinaka elektrike Empty
PostajNaslov: Re: RASVJETA I SIGURNOST - preinaka elektrike   RASVJETA I SIGURNOST - preinaka elektrike Icon_minitimened 13 pro 2009, 20:18

.koshchall. je napisao/la:
pa več sam opisao : dok je spuštena nogara mašinu ne možeš upaliti ali možeš 'zaverglati' bez obzira jel u brzini ili leru i neovisno o ručici kvačila...

ILI

.... je to neki serviser krivo spojio Question

Nije mi bilo jasno jer ja na svom motoru normalno upalim kad je spuštena nogica, jedino ako hoću ubaciti u brzinu motor se gasi.
Znači moram imati dignutu nogicu da bih mogao krenuti.
biker2
[Vrh] Go down
mungos
cro chopper forum
cro chopper forum
mungos


Broj postova : 1332
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb,Gornja Kustošija
Vozim : Regal Raptor Hawk DD250
Na forumu od : 07.02.2009

RASVJETA I SIGURNOST - preinaka elektrike Empty
PostajNaslov: Re: RASVJETA I SIGURNOST - preinaka elektrike   RASVJETA I SIGURNOST - preinaka elektrike Icon_minitimened 13 pro 2009, 20:59

na RR ako je nogica dole možeš anlasat do sutra. čim spuštiš nogicu motor se gasi. ler ili gang apsolutno nema nikakve veze. ja čak nemam niti lampicu za nogar, a koliko čitam kolega koschal ima. to je super jer od tri žice odfrkariš onu koja ne da da se motor upali, a signal ostaviš da ne najebeš.
[Vrh] Go down
http://www.mklaganica@blogspot.com
medo
cro chopper forum
cro chopper forum
medo


Broj postova : 2710
Godina imam : 56
Prebivalište : selo kraj vestgejta
Vozim : yamaha 650 classic
Na forumu od : 01.01.2008

RASVJETA I SIGURNOST - preinaka elektrike Empty
PostajNaslov: Re: RASVJETA I SIGURNOST - preinaka elektrike   RASVJETA I SIGURNOST - preinaka elektrike Icon_minitimened 13 pro 2009, 21:01

dstimac je napisao/la:
na RR ako je nogica dole možeš anlasat do sutra. čim spuštiš nogicu motor se gasi. ler ili gang apsolutno nema nikakve veze. ja čak nemam niti lampicu za nogar, a koliko čitam kolega koschal ima. to je super jer od tri žice odfrkariš onu koja ne da da se motor upali, a signal ostaviš da ne najebeš.

ovo prvi put čujem ,možda na RR-ovim getribama nema ni lera lol! jbg zaboravili stavit
[Vrh] Go down
http://www.radio-zapresic.hr/
mungos
cro chopper forum
cro chopper forum
mungos


Broj postova : 1332
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb,Gornja Kustošija
Vozim : Regal Raptor Hawk DD250
Na forumu od : 07.02.2009

RASVJETA I SIGURNOST - preinaka elektrike Empty
PostajNaslov: Re: RASVJETA I SIGURNOST - preinaka elektrike   RASVJETA I SIGURNOST - preinaka elektrike Icon_minitimened 13 pro 2009, 21:02

medo je napisao/la:
dstimac je napisao/la:
na RR ako je nogica dole možeš anlasat do sutra. čim spuštiš nogicu motor se gasi. ler ili gang apsolutno nema nikakve veze. ja čak nemam niti lampicu za nogar, a koliko čitam kolega koschal ima. to je super jer od tri žice odfrkariš onu koja ne da da se motor upali, a signal ostaviš da ne najebeš.

ovo prvi put čujem ,možda na RR-ovim getribama nema ni lera lol! jbg zaboravili stavit

nemoj me nemoj me nemoj me glup glup glup
[Vrh] Go down
http://www.mklaganica@blogspot.com
Gost
Gost




RASVJETA I SIGURNOST - preinaka elektrike Empty
PostajNaslov: Re: RASVJETA I SIGURNOST - preinaka elektrike   RASVJETA I SIGURNOST - preinaka elektrike Icon_minitimened 13 pro 2009, 22:36

lol!

zbunjolu napravih. Mislim na međubrzinu oli neutral, a pišem LER..



sory
[Vrh] Go down
Gost
Gost




RASVJETA I SIGURNOST - preinaka elektrike Empty
PostajNaslov: Re: RASVJETA I SIGURNOST - preinaka elektrike   RASVJETA I SIGURNOST - preinaka elektrike Icon_minitimened 13 pro 2009, 22:45

dstimac je napisao/la:
na RR ako je nogica dole možeš anlasat do sutra. čim spuštiš nogicu motor se gasi. ler ili gang apsolutno nema nikakve veze. ja čak nemam niti lampicu za nogar, a koliko čitam kolega koschal ima. to je super jer od tri žice odfrkariš onu koja ne da da se motor upali, a signal ostaviš da ne najebeš.

Nema signalizaciju, samo prekida nešto, a što - ne znam (valjda pumpu)
mislim da če ići preko releja na bipalicu, pa kad ubaciš u brzinu, a nogica je spuštena BIP BIP BIP...
[Vrh] Go down
Sponsored content





RASVJETA I SIGURNOST - preinaka elektrike Empty
PostajNaslov: Re: RASVJETA I SIGURNOST - preinaka elektrike   RASVJETA I SIGURNOST - preinaka elektrike Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
RASVJETA I SIGURNOST - preinaka elektrike
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Rasvjeta tablice
» dekorativna rasvjeta U auspuhu ...
» sigurnost

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Tehnika-
Forum(o)Bir: