Početna stranicaPretraľniksigurnost 610RegistracijaLogin

 

 sigurnost

Go down 
+9
rus
cityn
Yzzy
Kum
palomas
magna
Vladek
Zmija
ivek
13 posters
Autor/icaPoruka
ivek
man
man
ivek


Broj postova : 395
Godina imam : 35
Prebivalište : Varaždin
Vozim : MZ TS 250/1
Na forumu od : 18.02.2008

sigurnost Empty
PostajNaslov: sigurnost   sigurnost Icon_minitimesri 26 oľu 2008, 23:17

eto pošto sam novi...neželim ništa otvarat prije ngo vas pitam...predlažem da se otvori tema o sigurnosnim sustavima ..tj ko kak osigurava motor dal je to disk lock..alarmi ..lanci ...al ga ne ispušta iz vida Very Happy ..i gdje se mogu nbavit takvi alrmi i ako ima neko iskustva s njima....

..unapred se ispričavam ako več takva tema postoji...al ja ju nisam mogao pronači ..tako da ...to je samo predlog ...hvala na pozornosti Very Happy
[Vrh] Go down
Zmija
cro chopper forum
cro chopper forum
Zmija


Broj postova : 3022
Godina imam : 50
Prebivalište : Zadar
Vozim : uspomene
Na forumu od : 10.12.2007

sigurnost Empty
PostajNaslov: Re: sigurnost   sigurnost Icon_minitimesri 26 oľu 2008, 23:23

pa, ja ne koristim ništa specijalno ...jer je uvik na jednom od tri mjesta: meni pred očima, doma u garaži i na poslu u garaži
( susrete ne računam, tamo ima puno poželjnijih za otuđenje ) lol!
[Vrh] Go down
Vladek
cro chopper forum
cro chopper forum
Vladek


Broj postova : 5251
Godina imam : 42
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : sve kaj i kad stignem...
Na forumu od : 05.11.2007

sigurnost Empty
PostajNaslov: Re: sigurnost   sigurnost Icon_minitimečet 27 oľu 2008, 10:56

Do sada sam koristio serijsko zaključavanje volana i disk lock na prvom kotaču. Dodatno sam uvijek nosio debeli lanac obložen gumom kojim sam ključao kacigu za naslon.
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 51
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

sigurnost Empty
PostajNaslov: Re: sigurnost   sigurnost Icon_minitimečet 27 oľu 2008, 11:00

ja ne zaključavam motor na nit ijedan način, a često mi ostane i ključ u bravi.
to nije čudno jer tko me je vidio jednom neće mu pasti napamet kasti motor Twisted Evil pljuga
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

sigurnost Empty
PostajNaslov: Re: sigurnost   sigurnost Icon_minitimečet 27 oľu 2008, 11:17

Svaka čast magna, ali kad je motor negdje parkiran, večina ljudi ne mora znati tko je i kako izgleda njegov vlasnik!

U večini situacija ja zaključavam guvernal pomoću brave, Disc Lock koristim vrlo rijetko. Najveća opasnost su profesionalni kradljivci, oni će kompletan motor podići u kombi vozilo, i pobjeći sa njime.. A krađe se odgađaju povremeno, na raznim lokacijama, i na razne načine..
[Vrh] Go down
Kum
cro chopper forum
cro chopper forum
Kum


Broj postova : 3481
Godina imam : 45
Prebivalište : Osijek
Vozim : Yamaha XVS650 Dragstar
Na forumu od : 07.03.2008

sigurnost Empty
PostajNaslov: Re: sigurnost   sigurnost Icon_minitimečet 27 oľu 2008, 11:41

Evo kad je vec naceta tema imam jednu nevjerovatnu pricicu za podijeliti s vama.

Kako jako cesto idem u Francusku (Marseille) bivam svjedok raznih "zdipi pa brisi" sra...a. Marseille je poznat kao mjesto "gdje ste nekad imali motor". Gradska uprava je u tu svrhu po cijelom gradu napravila celicne konstrukcije za zakljucavanje motora (slicno onome za bicikle samo puno vece). One su usarafljene ili vec nekako fiksirane u beton ili asfalt ispod njih i za njih se zakljucavaju motocikli. Medjutim... Zadnji puta kada smo bili tamo "majstori" su izveli ovo:
Kod kuce su napravili repliku takve konstrukcije (za 5 motora). Dofurali su je preko noci na vrlo "prometan" dio grada (centar) i postavili pored originala. Zatim su njih 4 parkirali svoje motore na konstrukciju ostavivsi 1 slobodno mjesto i sjeli u McDonalds odmah pored. Kada je u ono slobodno mjesto netko parkirao i zakljucao lancugom motor koji je zadovoljavao njihove afinitete, ekipa se dize iz McDonaldsa svako sjeda na jedan od ova 4 motora i odlazi te ostavlja zrtvu samu na konstrukciji. U to dolazi kombi sa drugom ekipom koja podize cijelu konstrukciju skupa s motorom u kombi i odlaze. Sve je snimila kamera iz stedionice preko puta koja je snimala vrata ali kako su staklena vidjela se cijela akcija sa ulice.
To sam vidio na njihovom Dnevniku. Za ne povjerovat...
[Vrh] Go down
Yzzy
cro chopper forum
cro chopper forum
Yzzy


Broj postova : 1273
Godina imam : 61
Prebivalište : Zagreb,
Vozim : Jinlun 250
Na forumu od : 08.11.2007

sigurnost Empty
PostajNaslov: Re: sigurnost   sigurnost Icon_minitimečet 27 oľu 2008, 12:20

To opravdava onu staru:
Brave i lokoti su za poštene ljude, za lopove nema prepreka!
Hoću reči da ako se budala namjeri na motor, nema tog lokota ili lanca ili šta ja znam čega što če ga odagnati od nakane da ga ukrade. S druge strane, ako zaključaš upravljač i izvadiš ključ iz brave, mislim da je to sasvim dovoljno da ti neki klinac ne sjedne na motor i tresne s njim u prvu grabu!.
Mene više brinu prokleti vandali koji če ti napraviti štetu na motoru tipa razrezati siceve, prerezati žice, kablove ili cijevi, proliti aceton ili nitro po rezervoaru...i to sve zbog pomaknutog osječaja za šalu ili sličnog razloga. Takovih tipova se nađe na velikim skupovima i vrlo često popiju gadnih batina, ali i vrlo često naprave sranje a da ih se ne skuži...
[Vrh] Go down
cityn
man
man
cityn


Broj postova : 326
Godina imam : 47
Prebivalište : Sarajevo-Dubrovnik
Vozim : HD u pripremi
Na forumu od : 09.03.2008

sigurnost Empty
PostajNaslov: Re: sigurnost   sigurnost Icon_minitimečet 27 oľu 2008, 16:31

Lanac kao kratkotrajna imobilizacija, ove godine ide dodatno GSM alarm, čisto da znam kad treba "da izletim" Twisted Evil
[Vrh] Go down
http://www.mirzak.com.ba
Gost
Gost




sigurnost Empty
PostajNaslov: Re: sigurnost   sigurnost Icon_minitimečet 27 oľu 2008, 16:47

Mišljenja sam da niti jedan naćin osiguranja ( zakljućavanje motori i ugradnja alarma ) neće spriječiti lopova odnosno lopove da ne ukradu motor . Kako je već neko govorio nema više guranja motora sadašnji lopovi su puno sofisticiraniji i to u pravilu rade prijevozom znači kombi , a tada im zaključavanje motora ne znaći ništa . Jedino motor lancem vezati za kontejner od smeća pa ih možda i odvrati od krađe .
[Vrh] Go down
rus
man
man



Broj postova : 158
Na forumu od : 24.03.2008

sigurnost Empty
PostajNaslov: Re: sigurnost   sigurnost Icon_minitimečet 27 oľu 2008, 21:45

A sta je sa alarmima!? Ako je alarm jako osjetljiv i na najslabiji dodir, kako to oni ukradu?. Mislim ako on nije vidljiv i niste se okolo raspricali da vas motor ima alarm onda lopov bude taknuo motor. I ako zna da postoji alarm opet treba taknut motor da onesposobi alarm!? Kako onda to oni rjesavaju!? Znam da se sve moze ukrast al mi taj dio nije jasan! confused
[Vrh] Go down
Yzzy
cro chopper forum
cro chopper forum
Yzzy


Broj postova : 1273
Godina imam : 61
Prebivalište : Zagreb,
Vozim : Jinlun 250
Na forumu od : 08.11.2007

sigurnost Empty
PostajNaslov: Re: sigurnost   sigurnost Icon_minitimečet 27 oľu 2008, 23:06

Točno, ali:
Osim softverske blokade alarma (navodno da programčić stane u mobitel), ni jedan alarm nema UPS napajanje, več je spojen na akumulator motora, znači odpajanjem (presjecanjem) jednog pola s akumulatora stvar je riješena. Doći do akumulatora je najčešće mačji kašalj...
[Vrh] Go down
ivek
man
man
ivek


Broj postova : 395
Godina imam : 35
Prebivalište : Varaždin
Vozim : MZ TS 250/1
Na forumu od : 18.02.2008

sigurnost Empty
PostajNaslov: Re: sigurnost   sigurnost Icon_minitimepet 28 oľu 2008, 00:31

al eto postoji i ovaj disk lokut koji ima svoje vlastito napajanje tj. baterije...evo pogledajte http://www.raptor.hr/content/view/95/36/ ...to si planiram ja nabavit.samo se nadam da kad malo jači vetar popuhne da se ne odam deral.al čital sam malo po forumima i vele ljudi da je čist ok to.jer kad se malo mrdne motor onda on počne tuliti a fora je da tuli jedno vreme i onda prestane..tak vele ..nisam još imal priliku videt ga kak funkcionira,al nadam se da budem Smile
[Vrh] Go down
rus
man
man



Broj postova : 158
Na forumu od : 24.03.2008

sigurnost Empty
PostajNaslov: Re: sigurnost   sigurnost Icon_minitimepet 28 oľu 2008, 07:23

Jasno mi je da alarme muci napajanje al opet mi nije jasno kako on odspoji to ako se moj akumulator nalazi ispod sica koji se skida sa nekoliko vijka. Prema tome mora posteno izdrmat motor da dodze do toga! Il moraju imati mirne ruke ko bombaska jedinica za deaktiviranje Very Happy ! Kaj se tice ovog disc alarma cini mi se ko dobra stvar tako da cu to prvo nabavit za zastitu svog Venoxa. :idea:
[Vrh] Go down
scorpion
man
man
scorpion


Broj postova : 206
Godina imam : 44
Prebivalište : 3333
Vozim : 3333
Na forumu od : 19.01.2008

sigurnost Empty
PostajNaslov: Re: sigurnost   sigurnost Icon_minitimepet 28 oľu 2008, 09:24

Yzzy je napisao/la:
Točno, ali:
Osim softverske blokade alarma (navodno da programčić stane u mobitel), ni jedan alarm nema UPS napajanje, več je spojen na akumulator motora, znači odpajanjem (presjecanjem) jednog pola s akumulatora stvar je riješena. Doći do akumulatora je najčešće mačji kašalj...

Nebih se slozio sa vama,dobar alarm ima ups napajanje a oni šrot nemaju!!!!!!!!!

Znam iz vlastitog iskustva!!
[Vrh] Go down
http://www.mkfireriders.com
cityn
man
man
cityn


Broj postova : 326
Godina imam : 47
Prebivalište : Sarajevo-Dubrovnik
Vozim : HD u pripremi
Na forumu od : 09.03.2008

sigurnost Empty
PostajNaslov: Re: sigurnost   sigurnost Icon_minitimepet 28 oľu 2008, 10:19

Ako je neko snimio motor, i hoće da ga ukrade, onda će ga i ukrasti, kao i auto uostalom.
Lanac, ili neka druga mehanička blokada neće spriječiti krađu već odvratiti pojedine lopove, na žalost ne sve.
Jedino što mogu učiniti za svog malog Vraga je držati ga na vidnom mjestu koliko je to moguće, i osim postojećeg katanca, u planu je za ovu godinu GSM alarm koji ne bi trebao biti primjetan tako da me informira ako ga neko krivo pogleda Very Happy

P.S. Ionako je previše ružan da bi ga neko dirao Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
[Vrh] Go down
http://www.mirzak.com.ba
custom rider
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3324
Godina imam : 45
Prebivalište : Pula
Vozim : vozim crni motor
Na forumu od : 18.03.2008

sigurnost Empty
PostajNaslov: odgovor   sigurnost Icon_minitimepet 28 oľu 2008, 14:47

Ja koristim orginal zaključavanje volanai,i zaključavam disk.
Ozbiljno razmišljam o postavci alarma,malo sam se raspitao i cijena se kreče od 500kn pa na gore,normalno sve ovisi o alarmu.Odnedavno se nalaze u prodaji i lokoti za diskove sa zvučnim upozorenjem tj sa urlajučim zvukom.
[Vrh] Go down
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma
cro.chopper


Broj postova : 10959
Godina imam : 51
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

sigurnost Empty
PostajNaslov: Re: sigurnost   sigurnost Icon_minitimened 06 tra 2008, 20:17

mislim da je ovo najbolje rješenje


sigurnost Imagev10
[Vrh] Go down
calc69
cro chopper forum
cro chopper forum
calc69


Broj postova : 1081
Godina imam : 54
Prebivalište : zagreb, sesvete
Vozim : HONDAshadow VT750
Na forumu od : 09.11.2007

sigurnost Empty
PostajNaslov: Re: sigurnost   sigurnost Icon_minitimened 06 tra 2008, 20:42

...hmm,da... Shocked
Osim ak ti mungos ne odlući ukrast motor... lol!
[Vrh] Go down
Sponsored content





sigurnost Empty
PostajNaslov: Re: sigurnost   sigurnost Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
sigurnost
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» RASVJETA I SIGURNOST - preinaka elektrike

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Pitanja-
Forum(o)Bir: