Početna stranicaPretraľnikŠaraf ulja 610RegistracijaLogin

 

 Šaraf ulja

Go down 
+6
jebiki
Tomo-vz
swileni
palomas
emirharley
HyperCube
10 posters
Autor/icaPoruka
HyperCube
cro chopper forum
cro chopper forum
HyperCube


Broj postova : 601
Godina imam : 40
Prebivalište : Vrbovec
Vozim : Yamaha MT-01
Na forumu od : 06.05.2008

Šaraf ulja Empty
PostajNaslov: Šaraf ulja   Šaraf ulja Icon_minitimepet 13 stu 2009, 10:14

Bok,

imam problema sa šarafom za ispuštanje ulja na mom kiviju... Ne bi ga otpustio nema sanse... tesko je dostupan inace a bojim se zapet ko sivonja da ne polomim nekaj kad je materijal takav kakav je...

jel ima kakav pametan način za to skinut?


hvala unaprijed...
[Vrh] Go down
http://www.mkeasyriders.hr
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

Šaraf ulja Empty
PostajNaslov: Re: Šaraf ulja   Šaraf ulja Icon_minitimepet 13 stu 2009, 10:24

Nisam baš meštar od tehnike ali znam par stvari:

1. Nemoj niti slucajno na silu, sje*aces sve

2. Mislim da se to treba prvo dobro nakucati da popusti malo, a onda odgovarajucim i preciznim alatom "na trzaje"

3. Naj ti je bolje, obzirom da je osjetljiv problem, pronadji nekog meštra od zanata neka ti to odradi, jer mala greska, problemi veliki.

Sretno
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
HyperCube
cro chopper forum
cro chopper forum
HyperCube


Broj postova : 601
Godina imam : 40
Prebivalište : Vrbovec
Vozim : Yamaha MT-01
Na forumu od : 06.05.2008

Šaraf ulja Empty
PostajNaslov: Re: Šaraf ulja   Šaraf ulja Icon_minitimepet 13 stu 2009, 11:10

emirharley je napisao/la:
Nisam baš meštar od tehnike ali znam par stvari:

1. Nemoj niti slucajno na silu, sje*aces sve

2. Mislim da se to treba prvo dobro nakucati da popusti malo, a onda odgovarajucim i preciznim alatom "na trzaje"

3. Naj ti je bolje, obzirom da je osjetljiv problem, pronadji nekog meštra od zanata neka ti to odradi, jer mala greska, problemi veliki.

Sretno

Ma nije prvi put ili nekaj (imam iskustva, na autima si sve radim sam) nego je problem kaj je tesko dostupno a bojim se i trznut da mi ne ostane glava sarafa u ruci....
[Vrh] Go down
http://www.mkeasyriders.hr
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Šaraf ulja Empty
PostajNaslov: Re: Šaraf ulja   Šaraf ulja Icon_minitimepet 13 stu 2009, 11:31

Najvažnije je odabrati ključ ili nastavak gedore koji najtočnije sjeda na glavu vijka, kako ga ne bi "abrajsao". Umjesto trzaja, počni vuči polako, pa sve jače, dok ne popusti. Ja obično na polugu gedore stavim neki duži nastavak, i onda napinjem polako i oprezno.

To je česta greška kod izmjene ulja, taj vijak uopće ne treba zatezati prejako, jer kasnije je otpuštanje na granici pucanja.
[Vrh] Go down
swileni
cro chopper forum
cro chopper forum
swileni


Broj postova : 2540
Godina imam : 34
Prebivalište : 53nja
Vozim : Suzuki sv650s
Na forumu od : 13.06.2009

Šaraf ulja Empty
PostajNaslov: Re: Šaraf ulja   Šaraf ulja Icon_minitimepet 13 stu 2009, 11:33

emirharley je napisao/la:
Nisam baš meštar od tehnike ali znam par stvari:

1. Nemoj niti slucajno na silu, sje*aces sve

2. Mislim da se to treba prvo dobro nakucati da popusti malo, a onda odgovarajucim i preciznim alatom "na trzaje"

3. Naj ti je bolje, obzirom da je osjetljiv problem, pronadji nekog meštra od zanata neka ti to odradi, jer mala greska, problemi veliki.

Sretno

s ovim kucanjem si u pravu,ali na trzaje se sarafi ni ne odvrcu ni zavrcu...i kao sto kazes,najbolje bi mu bilo da nade nekog majstora,jer je stvarno gadno ako ti glava sarafa pukne,znam iz iskustva na autu,a na motoru je jos zajebanije...
[Vrh] Go down
Tomo-vz
cro chopper forum
cro chopper forum
Tomo-vz


Broj postova : 1398
Godina imam : 52
Prebivalište :
Vozim : QM250
Na forumu od : 15.04.2008

Šaraf ulja Empty
PostajNaslov: Re: Šaraf ulja   Šaraf ulja Icon_minitimepet 13 stu 2009, 21:31

Najprije WD 40,malo sačekaj,lagano čekičem po šarafu,opet WD 40,ključ koji najbolje nasjeda na njega,ako treba uzmi produžetak i probaj otpustiti.Vjerujem da je materijal malo kvalitetniji tak da se "nebi" smio abrajsati dobar3
[Vrh] Go down
jebiki
cro chopper forum
cro chopper forum
jebiki


Broj postova : 1627
Godina imam : 44
Prebivalište : kaštel sućurac
Vozim : Suzuki Volusia
Na forumu od : 22.04.2008

Šaraf ulja Empty
PostajNaslov: Re: Šaraf ulja   Šaraf ulja Icon_minitimepet 13 stu 2009, 21:42

A koji vijak odvidavaš?....ispod motora ili bočni lijevo koji se nalazi ispod poklopca prednjeg zupčanika?
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Šaraf ulja Empty
PostajNaslov: Re: Šaraf ulja   Šaraf ulja Icon_minitimepet 13 stu 2009, 23:47

Vijak za ulje nije omičan vijak . u pravilu taj vijak je većeg promjera i sitnijeg navoja , a na sebi ima i magnet za skupljanje metalnih čestica Brtvena šajba bude od bakra ili aluminija , pa stoga vijak nemože biti tako stegnut da je toliko teško odvrnuti . To su mekani materijali . ako je vijak teško dostupan i to mi je stvar koja nije po standardima jer vijak za ulje mora biti dostupan i u večini slučajeva je tako . Da se nisi zakačio za vijak koji na sebi ima kuglicu i koji regulira ler na bubnju mjenjača .

ovo sbe nagađam iz iskustva , ako je stvarno kako ti opisuješ onda ti neću ništa savjetovati .
[Vrh] Go down
Yzzy
cro chopper forum
cro chopper forum
Yzzy


Broj postova : 1273
Godina imam : 61
Prebivalište : Zagreb,
Vozim : Jinlun 250
Na forumu od : 08.11.2007

Šaraf ulja Empty
PostajNaslov: Re: Šaraf ulja   Šaraf ulja Icon_minitimesub 14 stu 2009, 09:56

deep je napisao/la:
Vijak za ulje nije omičan vijak . u pravilu taj vijak je većeg promjera i sitnijeg navoja , a na sebi ima i magnet za skupljanje metalnih čestica Brtvena šajba bude od bakra ili aluminija , pa stoga vijak nemože biti tako stegnut da je toliko teško odvrnuti . To su mekani materijali . ako je vijak teško dostupan i to mi je stvar koja nije po standardima jer vijak za ulje mora biti dostupan i u večini slučajeva je tako . Da se nisi zakačio za vijak koji na sebi ima kuglicu i koji regulira ler na bubnju mjenjača .

ovo sbe nagađam iz iskustva , ako je stvarno kako ti opisuješ onda ti neću ništa savjetovati .


Tako je!
Osim toga NI SLUČAJNO ne lupati po šarafu, jer je ušarafljen u ALUMINIJ!!!! Aluminij puca u mikropore i raspada se!!! Otiđi u neku radionu i odšarafi to s pneumatskim pištoljem....
[Vrh] Go down
buba
cro chopper forum
cro chopper forum
buba


Broj postova : 2353
Godina imam : 47
Prebivalište : Ozalj
Vozim : Shadow VT 750
Na forumu od : 18.05.2008

Šaraf ulja Empty
PostajNaslov: Re: Šaraf ulja   Šaraf ulja Icon_minitimesub 14 stu 2009, 10:10

Probaj ga odvrnut kad je motor hladan, na hladnochi se materijali stishchu, prije otpushtanja lagano udari chekichem po glavi sharafa. Postoji sprej za zamrzavanje, mozda nebi bilo na odmet s njim nashpricat po vijku prije otpushtanja. Sprej imas za kupit u chipoteci u ZG, stoji sa svim onim sprejevim, kontakt, WD i drugo.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/groups/mogilamk/
jebiki
cro chopper forum
cro chopper forum
jebiki


Broj postova : 1627
Godina imam : 44
Prebivalište : kaštel sućurac
Vozim : Suzuki Volusia
Na forumu od : 22.04.2008

Šaraf ulja Empty
PostajNaslov: Re: Šaraf ulja   Šaraf ulja Icon_minitimesub 14 stu 2009, 11:39

Sudeći po rečenom imam dojam da odvidava krivi vijak,pravi vijak nije na toliko nezgodnom mjestu i nalazi se s live strane motora ispod prednjeg zupčanika,tako kad je motor na bočnoj nogari to je ujedno i najniža točka mašine.
Motor ima i vijak točno ispod mašine i on je poprilično nepristupačan ali ne znam čemu služi (slobodno neka me netko prosvjetli),pravi vijak ti je 17mm a ovaj ispod je 19mm....
[Vrh] Go down
oktalz505
man
man
oktalz505


Broj postova : 168
Godina imam : 52
Prebivalište : Sladojevci - SL
Vozim : Keeway Supershadow 250
Na forumu od : 26.06.2009

Šaraf ulja Empty
PostajNaslov: Re: Šaraf ulja   Šaraf ulja Icon_minitimesub 14 stu 2009, 21:09

jebiki je napisao/la:
Sudeći po rečenom imam dojam da odvidava krivi vijak,pravi vijak nije na toliko nezgodnom mjestu i nalazi se s live strane motora ispod prednjeg zupčanika,tako kad je motor na bočnoj nogari to je ujedno i najniža točka mašine.
Motor ima i vijak točno ispod mašine i on je poprilično nepristupačan ali ne znam čemu služi (slobodno neka me netko prosvjetli),pravi vijak ti je 17mm a ovaj ispod je 19mm....
ajde jednom prilikom "baci" sliku. I meni se onaj vijak skroz ispod činio čudnim. Jednom nakon sevisa sam ga malo zagledao, i izgledao je netaknut, a naplaćen mi je novi vijak. Ubuduće namjeravam sam raditi servise, pa da znam šta radim.
[Vrh] Go down
jebiki
cro chopper forum
cro chopper forum
jebiki


Broj postova : 1627
Godina imam : 44
Prebivalište : kaštel sućurac
Vozim : Suzuki Volusia
Na forumu od : 22.04.2008

Šaraf ulja Empty
PostajNaslov: Re: Šaraf ulja   Šaraf ulja Icon_minitimesub 14 stu 2009, 21:29

oktalz505 je napisao/la:
jebiki je napisao/la:
Sudeći po rečenom imam dojam da odvidava krivi vijak,pravi vijak nije na toliko nezgodnom mjestu i nalazi se s live strane motora ispod prednjeg zupčanika,tako kad je motor na bočnoj nogari to je ujedno i najniža točka mašine.
Motor ima i vijak točno ispod mašine i on je poprilično nepristupačan ali ne znam čemu služi (slobodno neka me netko prosvjetli),pravi vijak ti je 17mm a ovaj ispod je 19mm....
ajde jednom prilikom "baci" sliku. I meni se onaj vijak skroz ispod činio čudnim. Jednom nakon sevisa sam ga malo zagledao, i izgledao je netaknut, a naplaćen mi je novi vijak. Ubuduće namjeravam sam raditi servise, pa da znam šta radim.
Na tvome supershadowu je ista mašina pa sam možeš pogledati jer mi je fotoaparat bez baterija momentalno...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Šaraf ulja Empty
PostajNaslov: Re: Šaraf ulja   Šaraf ulja Icon_minitimesub 14 stu 2009, 22:44

jebiki je napisao/la:
Sudeći po rečenom imam dojam da odvidava krivi vijak,pravi vijak nije na toliko nezgodnom mjestu i nalazi se s live strane motora ispod prednjeg zupčanika,tako kad je motor na bočnoj nogari to je ujedno i najniža točka mašine.
Motor ima i vijak točno ispod mašine i on je poprilično nepristupačan ali ne znam čemu služi (slobodno neka me netko prosvjetli),pravi vijak ti je 17mm a ovaj ispod je 19mm....

Dobro zboriš prijatelju ako ko zan onda si to ti dobar
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Šaraf ulja Empty
PostajNaslov: Re: Šaraf ulja   Šaraf ulja Icon_minitimesub 14 stu 2009, 23:17

jebiki je napisao/la:
Sudeći po rečenom imam dojam da odvidava krivi vijak,pravi vijak nije na toliko nezgodnom mjestu i nalazi se s live strane motora ispod prednjeg zupčanika,tako kad je motor na bočnoj nogari to je ujedno i najniža točka mašine.
Motor ima i vijak točno ispod mašine i on je poprilično nepristupačan ali ne znam čemu služi (slobodno neka me netko prosvjetli),pravi vijak ti je 17mm a ovaj ispod je 19mm....

U pravu si nema veze položaj na bočnom nogaru jer vijak mora biti na najnižem dijelu mašine ispod motora . nikako sa strane . jer vijak koji je bočno na mašini nije vijak za ispuštanje ulja . Nikas tako nešto nisam susreeo u svom meh. stažu .
[Vrh] Go down
suzi
man
man
suzi


Broj postova : 253
Godina imam : 52
Prebivalište : Osijek
Vozim : suzuki marauder vz 800
Na forumu od : 28.01.2008

Šaraf ulja Empty
PostajNaslov: Re: Šaraf ulja   Šaraf ulja Icon_minitimened 15 stu 2009, 22:59

ako su iste mašine sa SUPERSHADOW 250 evo di se ispušta
Image Hosted by ImageShack.us
[Vrh] Go down
HyperCube
cro chopper forum
cro chopper forum
HyperCube


Broj postova : 601
Godina imam : 40
Prebivalište : Vrbovec
Vozim : Yamaha MT-01
Na forumu od : 06.05.2008

Šaraf ulja Empty
PostajNaslov: Re: Šaraf ulja   Šaraf ulja Icon_minitimeuto 17 stu 2009, 10:21

Ja koliko znam vijak za otpustanje ulja je uvijek na donjoj strani masine tj. u najnizoj tocki tako da ulje iz kartera moze izaci van....

A isto tako koliko se sjecam jedan je jedini vijak na mojem motoru ispod i njega je tesko ulovit jel je tik do njega kočioni cillindar od zadnje kočnice i mrvicu dalje grana od prvog cilindra...

Slikat cu situaciju kad stignem pa cu vam staviti ovdje... probal bum kad je sve hladno pa ak nebu islo idem kod majstora pa nek se on zajebava....
[Vrh] Go down
http://www.mkeasyriders.hr
jebiki
cro chopper forum
cro chopper forum
jebiki


Broj postova : 1627
Godina imam : 44
Prebivalište : kaštel sućurac
Vozim : Suzuki Volusia
Na forumu od : 22.04.2008

Šaraf ulja Empty
PostajNaslov: Re: Šaraf ulja   Šaraf ulja Icon_minitimepet 20 stu 2009, 16:47

HyperCube je napisao/la:
Ja koliko znam vijak za otpustanje ulja je uvijek na donjoj strani masine tj. u najnizoj tocki tako da ulje iz kartera moze izaci van....

A isto tako koliko se sjecam jedan je jedini vijak na mojem motoru ispod i njega je tesko ulovit jel je tik do njega kočioni cillindar od zadnje kočnice i mrvicu dalje grana od prvog cilindra...

Slikat cu situaciju kad stignem pa cu vam staviti ovdje... probal bum kad je sve hladno pa ak nebu islo idem kod majstora pa nek se on zajebava....
Kad je motor naslonjen na nogaru,di je najniža točka mašine Question Question Question
Nije ti trud pronaći vijak o kojem govorim (na lijevoj strani motora ispod prednjeg zupčanika,ključ 17)lagano ga odvidati i vidit hoće li zabaliti dragocjena tekućina.Ako procuri,stegni,zagrij motor i promjeni ulje.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Šaraf ulja Empty
PostajNaslov: Re: Šaraf ulja   Šaraf ulja Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Šaraf ulja
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Promjena ulja u kocnicama
» Kontrola ulja
» posuda ulja kocnice

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Pitanja-
Forum(o)Bir: