Početna stranicaPretraľnikAquila 250i pregrijavanje ili nesto drugo 610RegistracijaLogin

 

 Aquila 250i pregrijavanje ili nesto drugo

Go down 
+3
calc69
Yzzy
marino
7 posters
Autor/icaPoruka
marino
man
man
marino


Broj postova : 16
Godina imam : 42
Prebivalište : Rijeka
Vozim : Hyosung Aquila 250
Na forumu od : 05.06.2009

Aquila 250i pregrijavanje ili nesto drugo Empty
PostajNaslov: Aquila 250i pregrijavanje ili nesto drugo   Aquila 250i pregrijavanje ili nesto drugo Icon_minitimeuto 18 kol 2009, 15:16

Pozdrav svima!

Pisao sam prije o svojoj Aquili za koju sam mislio da je minimum nizak ali se ipak ispostavilo da je sve ok. Nakon servisa na 1000km ja se zaputio u svoju prvu avanturu s Aquilom - od Rijeke do Dubrovnika. biker2

Na putu dole je bilo sve savrseno i motor je radio prekrasno. Ali na putu nazad, krenuo sam i sve je bilo ok, ali nakon stotinjak km bila je neka kolona na cesti u kojoj sam ja stajao mozda dvije minute nakon sto nas je policajac propustio. Krenuo sam i motor se je nakon jedno 100m samo poceo gusiti, ne reagirati na gas i na kraju se ugasio. Probao sam ga paliti ali nista od toga. Ostavio sam ga jedno 15 minuta, ponovno krenuo i sve savrseno. Do Zadra i onda opet isto. Pa u Novom vinodolskom opet. Razz

Zvao sam servis i napamet nemaju pojma sta bi moglo biti, a sutra cu ga voditi tamo ali nekako sumnjam da ce oni ista napraviti. Ima li itko ideju sto bi mogao pogledati??

Da li to moze biti do injectiona ili do ulja ili do hladnjaka ulja ili mozda cak do zazora ventila ili svijecica??

Help please! cura

P.S. Motor je super udoban ali nakon 550 km u jednom danu dupe mi je bilo utrnuto i bolilo je za pop.zdit Smile Sloziti cu neke dojmove sa puta pa ih napisati ali kad me malo prodje nervoza oko ove prve aquiline bolesti .
[Vrh] Go down
Yzzy
cro chopper forum
cro chopper forum
Yzzy


Broj postova : 1273
Godina imam : 61
Prebivalište : Zagreb,
Vozim : Jinlun 250
Na forumu od : 08.11.2007

Aquila 250i pregrijavanje ili nesto drugo Empty
PostajNaslov: Re: Aquila 250i pregrijavanje ili nesto drugo   Aquila 250i pregrijavanje ili nesto drugo Icon_minitimeuto 18 kol 2009, 16:09

Ovako napamet bilo što reći je pomalo gledanje u dlan...
može biti bilo što od ovoga što si nabrojao a može biti i drugi problemi (začepljen ulaz zraka u rezervoar, ili prelabava lulica,...). U svakom slučaju, valja motor pregledati!
[Vrh] Go down
calc69
cro chopper forum
cro chopper forum
calc69


Broj postova : 1081
Godina imam : 54
Prebivalište : zagreb, sesvete
Vozim : HONDAshadow VT750
Na forumu od : 09.11.2007

Aquila 250i pregrijavanje ili nesto drugo Empty
PostajNaslov: Re: Aquila 250i pregrijavanje ili nesto drugo   Aquila 250i pregrijavanje ili nesto drugo Icon_minitimeuto 18 kol 2009, 18:42

Za motor ne znam, treba ga pregledati ali za dupe znam...
Nakon 550 km to ti je sasvim normalna pojava, niš' se ne brini... :hapy2:
[Vrh] Go down
skorpac
cro chopper forum
cro chopper forum
skorpac


Broj postova : 597
Godina imam : 49
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Aquila custom
Na forumu od : 19.06.2008

Aquila 250i pregrijavanje ili nesto drugo Empty
PostajNaslov: Re: Aquila 250i pregrijavanje ili nesto drugo   Aquila 250i pregrijavanje ili nesto drugo Icon_minitimesri 19 kol 2009, 08:27

calc69 je napisao/la:
Za motor ne znam, treba ga pregledati ali za dupe znam...
Nakon 550 km to ti je sasvim normalna pojava, niš' se ne brini... :hapy2:

.. baš tako, pokušaj više puta stati.. manje će dupe i trtica trpjeti...

.. što se tiće motora... to se i meni nedavno dešavalo.... skinuo sam sviječice i zamjenio ih novima i sad sve pet... skinuo sam NGK i stavio Denso. To me zezalo od početka od kad sam ih stavio, ali ne toliko koliko sad pred kraj. Ili nisu dobre toplinske vrijednosti ili nekaj treće.... ja sam kupovao po katalaogu u Eurorentu .. mislim na NGK. Denso sam kupio tako da sam otišao na njihov web i po njihovom katalogu pronašao odgovarajuću svijećicu.

Na puntu su me isto zezale NGK... isto sam stavio Denso... ne znam... NGK možda jesu dobre ali meni se pokazalo da su kratkog vijeka... za denso budem pričao nakoj odvoženih još kojih 1000 km. Prošli vikend bez problema pređenikh oko 1000km.

Mada imam nešto i za Denso reći. Frend ima auto salon i kaže mi da je već nekoliko puta sa Denso sviječica ispala elektroda u cilindar ... pa ti sad budu pametan. Uglavnom ja se nadam da meni neće otpasti Smile.

Izvadi sviječicu i vidi, vjerojatno je pregorena, to češ vidjeti tako što je keramika uz metal posmeđila ..

Nadam se da češ tako riješiti problem.. piši kaj si riješio.

Lijepi pozdrav
Saša
[Vrh] Go down
http://skorpac.daportfolio.com/
marino
man
man
marino


Broj postova : 16
Godina imam : 42
Prebivalište : Rijeka
Vozim : Hyosung Aquila 250
Na forumu od : 05.06.2009

Aquila 250i pregrijavanje ili nesto drugo Empty
PostajNaslov: Re: Aquila 250i pregrijavanje ili nesto drugo   Aquila 250i pregrijavanje ili nesto drugo Icon_minitimesri 19 kol 2009, 11:06

Evo motor je sada u servisu. Decki su ga uzeli i probati ce naci kvar. Ja se iskreno nadam da ce uspjeti brzo, jer blizu je kraj ljeta Cool

Uglavnom primjetio sam na motoru da mi je hladnjak ispred prilicno hladan naprama toplini motora. Nekako sumnjam na ulje, filter ulja, pumpu ulja ili nesto oko hladnjaka. Prenio sam to i serviseru pa cemo vidjeti.

Dobra stvar je sto su u servisu motor spremno prihvatili i primili se posla pa mi je nekako briga manja. dobar3
[Vrh] Go down
skorpac
cro chopper forum
cro chopper forum
skorpac


Broj postova : 597
Godina imam : 49
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Aquila custom
Na forumu od : 19.06.2008

Aquila 250i pregrijavanje ili nesto drugo Empty
PostajNaslov: Re: Aquila 250i pregrijavanje ili nesto drugo   Aquila 250i pregrijavanje ili nesto drugo Icon_minitimesri 19 kol 2009, 11:23

Ako je motor u AK Lenac, onda nemaš brige Smile
[Vrh] Go down
http://skorpac.daportfolio.com/
marino
man
man
marino


Broj postova : 16
Godina imam : 42
Prebivalište : Rijeka
Vozim : Hyosung Aquila 250
Na forumu od : 05.06.2009

Aquila 250i pregrijavanje ili nesto drugo Empty
PostajNaslov: Re: Aquila 250i pregrijavanje ili nesto drugo   Aquila 250i pregrijavanje ili nesto drugo Icon_minitimesri 19 kol 2009, 11:28

skorpac je napisao/la:
Ako je motor u AK Lenac, onda nemaš brige Smile

Je tamo je! Onda super!! Nadam se da je brzo nazad!
[Vrh] Go down
HD Biker
cro chopper forum
cro chopper forum
HD Biker


Broj postova : 520
Godina imam : 47
Prebivalište : EU
Vozim : HD Police Road King Screaming Eagle
Na forumu od : 03.12.2007

Aquila 250i pregrijavanje ili nesto drugo Empty
PostajNaslov: Re: Aquila 250i pregrijavanje ili nesto drugo   Aquila 250i pregrijavanje ili nesto drugo Icon_minitimesri 19 kol 2009, 12:55

marino je napisao/la:
Evo motor je sada u servisu. Decki su ga uzeli i probati ce naci kvar. Ja se iskreno nadam da ce uspjeti brzo, jer blizu je kraj ljeta Cool

Uglavnom primjetio sam na motoru da mi je hladnjak ispred prilicno hladan naprama toplini motora. Nekako sumnjam na ulje, filter ulja, pumpu ulja ili nesto oko hladnjaka. Prenio sam to i serviseru pa cemo vidjeti.

Dobra stvar je sto su u servisu motor spremno prihvatili i primili se posla pa mi je nekako briga manja. dobar3

ako ti je hlannjak hladan a motor topal onda ti je vjerovatno do termostata koji ne otvara
ali tu nisam bas majstor to ti se desi kada se stavi previse antifriza i kroz toplinu se zalijepi termostat ako je to to onda ti se moze desit da ti je glava otisla, imao sam bas takav slucaj
na Honda Shadow 750 ACE .......no to sve nemora bas biti......antifriza sam imao previse zahvaljujuci od frajera od koga sam kupijo motor
[Vrh] Go down
http://www.bikermotoshop.com
RUDA
man
man
RUDA


Broj postova : 146
Godina imam : 42
Prebivalište : Širinec
Vozim : VN 900 classic
Na forumu od : 29.08.2008

Aquila 250i pregrijavanje ili nesto drugo Empty
PostajNaslov: Re: Aquila 250i pregrijavanje ili nesto drugo   Aquila 250i pregrijavanje ili nesto drugo Icon_minitimesri 19 kol 2009, 13:33

HD Biker je napisao/la:
marino je napisao/la:
Evo motor je sada u servisu. Decki su ga uzeli i probati ce naci kvar. Ja se iskreno nadam da ce uspjeti brzo, jer blizu je kraj ljeta Cool

Uglavnom primjetio sam na motoru da mi je hladnjak ispred prilicno hladan naprama toplini motora. Nekako sumnjam na ulje, filter ulja, pumpu ulja ili nesto oko hladnjaka. Prenio sam to i serviseru pa cemo vidjeti.

Dobra stvar je sto su u servisu motor spremno prihvatili i primili se posla pa mi je nekako briga manja. dobar3

ako ti je hlannjak hladan a motor topal onda ti je vjerovatno do termostata koji ne otvara
ali tu nisam bas majstor to ti se desi kada se stavi previse antifriza i kroz toplinu se zalijepi termostat ako je to to onda ti se moze desit da ti je glava otisla, imao sam bas takav slucaj
na Honda Shadow 750 ACE .......no to sve nemora bas biti......antifriza sam imao previse zahvaljujuci od frajera od koga sam kupijo motor

Kaj nema aquila hlađenje ulje zrak scratch
[Vrh] Go down
marino
man
man
marino


Broj postova : 16
Godina imam : 42
Prebivalište : Rijeka
Vozim : Hyosung Aquila 250
Na forumu od : 05.06.2009

Aquila 250i pregrijavanje ili nesto drugo Empty
PostajNaslov: Re: Aquila 250i pregrijavanje ili nesto drugo   Aquila 250i pregrijavanje ili nesto drugo Icon_minitimesri 19 kol 2009, 14:05

RUDA je napisao/la:


Kaj nema aquila hlađenje ulje zrak scratch

Ima...
[Vrh] Go down
HD Biker
cro chopper forum
cro chopper forum
HD Biker


Broj postova : 520
Godina imam : 47
Prebivalište : EU
Vozim : HD Police Road King Screaming Eagle
Na forumu od : 03.12.2007

Aquila 250i pregrijavanje ili nesto drugo Empty
PostajNaslov: Re: Aquila 250i pregrijavanje ili nesto drugo   Aquila 250i pregrijavanje ili nesto drugo Icon_minitimečet 20 kol 2009, 10:14

Bohmann ....... ups ....sad sam i ja skuzijo... sory ... javi kad znas kakav je kvar...
[Vrh] Go down
http://www.bikermotoshop.com
skorpac
cro chopper forum
cro chopper forum
skorpac


Broj postova : 597
Godina imam : 49
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Aquila custom
Na forumu od : 19.06.2008

Aquila 250i pregrijavanje ili nesto drugo Empty
PostajNaslov: Re: Aquila 250i pregrijavanje ili nesto drugo   Aquila 250i pregrijavanje ili nesto drugo Icon_minitimened 30 kol 2009, 20:41

.. i kako je sad aquilica?

... ja sam nedavno isto imao sličnih problema, ali sam to riješio tako da sam promijenio filter goriva.... zgasio mi se tri puta do zadra .... prije i neposredno poslije Velebita, te jednom prije zadra ... filter mi je bio zaštopan i pumpa goriva jednostavno nije mogla vući dovoljno goriva... zamijenio sam filter i sve pet... zadar zagreb bez beda.
[Vrh] Go down
http://skorpac.daportfolio.com/
marino
man
man
marino


Broj postova : 16
Godina imam : 42
Prebivalište : Rijeka
Vozim : Hyosung Aquila 250
Na forumu od : 05.06.2009

Aquila 250i pregrijavanje ili nesto drugo Empty
PostajNaslov: Re: Aquila 250i pregrijavanje ili nesto drugo   Aquila 250i pregrijavanje ili nesto drugo Icon_minitimened 30 kol 2009, 22:30

skorpac je napisao/la:
.. i kako je sad aquilica?

... ja sam nedavno isto imao sličnih problema, ali sam to riješio tako da sam promijenio filter goriva.... zgasio mi se tri puta do zadra .... prije i neposredno poslije Velebita, te jednom prije zadra ... filter mi je bio zaštopan i pumpa goriva jednostavno nije mogla vući dovoljno goriva... zamijenio sam filter i sve pet... zadar zagreb bez beda.

nazalost jos je u servisu... jos neznam nista Sad

sumnja je pala na neki od senzora za injection, kokretno sam dobio info na alternativecruises.com da je tip imao problema (a kasnije sam vidio da dosta motora s injectionom ima taj problem) sa senzorom nagiba motora - tip over switch...

probati cu nazvati servisera da vidim da li je provjeravao filter goriva! Hvala!
[Vrh] Go down
Disko Nindza
man
man
Disko Nindza


Broj postova : 220
Godina imam : 40
Prebivalište : Zagreb
Vozim : U tranziciji
Na forumu od : 20.08.2009

Aquila 250i pregrijavanje ili nesto drugo Empty
PostajNaslov: Re: Aquila 250i pregrijavanje ili nesto drugo   Aquila 250i pregrijavanje ili nesto drugo Icon_minitimesri 23 ruj 2009, 09:39

Jel motor izlječen? Smile
Zanima me kaj bi moglo biti jer i ja imam ovaj novi sa injektorom pa da se pripremim na možebitne probleme Smile
[Vrh] Go down
http://www.myspace.com/marksimonrocks
marino
man
man
marino


Broj postova : 16
Godina imam : 42
Prebivalište : Rijeka
Vozim : Hyosung Aquila 250
Na forumu od : 05.06.2009

Aquila 250i pregrijavanje ili nesto drugo Empty
PostajNaslov: Re: Aquila 250i pregrijavanje ili nesto drugo   Aquila 250i pregrijavanje ili nesto drugo Icon_minitimesri 23 ruj 2009, 10:38

Disko Nindža je napisao/la:
Jel motor izlječen? Smile
Zanima me kaj bi moglo biti jer i ja imam ovaj novi sa injektorom pa da se pripremim na možebitne probleme Smile

Motor je JOS u servisu i jos nije izlijecen... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Razz

Prosli tjedan su u servisu dobili kabel za spajanje s kompjuterom na dijagnosticki program i tu je serviser pronasao da tlak pumpe goriva u nekom trenutku padne na 1,5 bar i tada se motor ugasi. Sada se ceka pumpa goriva i onaj senzor o kojem sam pricao. I tako vec 3 tjedna...
[Vrh] Go down
Disko Nindza
man
man
Disko Nindza


Broj postova : 220
Godina imam : 40
Prebivalište : Zagreb
Vozim : U tranziciji
Na forumu od : 20.08.2009

Aquila 250i pregrijavanje ili nesto drugo Empty
PostajNaslov: Re: Aquila 250i pregrijavanje ili nesto drugo   Aquila 250i pregrijavanje ili nesto drugo Icon_minitimesri 23 ruj 2009, 19:52

Fakat je već dugo na servisu...
Ma sranje je s tim injektorima i senzorima... Znam da je bilo priče oko injektora za skuter kad sam skuter kupovao. Kaže ekipa da ako kompjuter detektira malu promijenu u naponu da odma sve mijenja i krivi podatak daje injektoru pa se motor gasi... Meni su isto fergići draži ali kad su se svi bacili na ovo onda nemaš izbora ako želiš novi motor.
Moja Aquilica ima oko 740km, za sad sve ko saliveno radi, nadam se da će tako i ostati.
Želim ti puno sreće sa motorom dalje Smile
[Vrh] Go down
http://www.myspace.com/marksimonrocks
Sponsored content





Aquila 250i pregrijavanje ili nesto drugo Empty
PostajNaslov: Re: Aquila 250i pregrijavanje ili nesto drugo   Aquila 250i pregrijavanje ili nesto drugo Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Aquila 250i pregrijavanje ili nesto drugo
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Moja Hyosung Aquila 250i - NAPOKON!
» Rijeka - Dubrovnik sa Aquilom 250i
» Promjena auspuha na Aquili 250i
» Prodajem Hyosung Aquilu 250i , 2008.g.
» nesto od mene

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Tehnika-
Forum(o)Bir: