Početna stranicaPretraľnikmontaža i instalacija dodatna dva svjetla na Virago 610RegistracijaLogin

 

 montaža i instalacija dodatna dva svjetla na Virago

Go down 
+6
dragger
emirharley
starac
ica
asy
Hrki
10 posters
Autor/icaPoruka
Hrki
man
man
Hrki


Broj postova : 165
Godina imam : 48
Prebivalište : Rijeka/Selce
Vozim : Yamaha XV 1100 Virago
Na forumu od : 19.06.2008

montaža i instalacija dodatna dva svjetla na Virago Empty
PostajNaslov: montaža i instalacija dodatna dva svjetla na Virago   montaža i instalacija dodatna dva svjetla na Virago Icon_minitimečet 18 lip 2009, 21:26

Pozdrav svima..

Unazad mjesec dana sve sam živo okrenuo (koliko sam mogao) da bi našao tko će mi instalirati i spojiti dodatna dva svjetla na motor..
Uglavnom potraga je bila bezuspješna.. zar je to toliko zaje**ncije da se nikome ne da uhvatiti toga? Auto električari kažu da je razlika izmedju releja i da oni to nemaju, netko tko bi možda imao, na sam spomen o čemu se radi počinje kolutati očima.. da je to zaje**ncija, da to traje , pa ovo pa ono..

Molio bih sve vas koji ste mi u blizini da mi date kakavu preporuku majstora koji je to voljan i u mogućnosti napraviti.. bio bih beskrajno zahvalan.

Unaprijed hvala!

Hrki
[Vrh] Go down
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 51
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

montaža i instalacija dodatna dva svjetla na Virago Empty
PostajNaslov: Re: montaža i instalacija dodatna dva svjetla na Virago   montaža i instalacija dodatna dva svjetla na Virago Icon_minitimečet 18 lip 2009, 22:17

Ja imam za to Magnu dancingbanana


..ne vidim šta bi tu bilo baš TOLIKO zafrkano da se električari neće da uvate toga... scratch

_________________
Dream like you will live forever, live like you will die today
montaža i instalacija dodatna dva svjetla na Virago Okit11
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
ica
cro chopper forum
cro chopper forum
ica


Broj postova : 3082
Godina imam : 44
Prebivalište : split
Vozim : Honda Hornet 600
Na forumu od : 18.10.2008

montaža i instalacija dodatna dva svjetla na Virago Empty
PostajNaslov: Re: montaža i instalacija dodatna dva svjetla na Virago   montaža i instalacija dodatna dva svjetla na Virago Icon_minitimečet 18 lip 2009, 23:14

asy je napisao/la:
Ja imam za to Magnu dancingbanana


..ne vidim šta bi tu bilo baš TOLIKO zafrkano da se električari neće da uvate toga... scratch
...instalacije su tjesne treba pazit na sto sraja pa im se neda jer nemogu to naplatit,a i sistem struje je drugačiji nego u auta i jednostavno neć se s tim zafrkavat
[Vrh] Go down
http://ivica_radovanic@yahoo.com
starac
man
man
starac


Broj postova : 77
Godina imam : 71
Prebivalište : Vinica
Vozim : Nazalost trenutno ništa
Na forumu od : 05.05.2009

montaža i instalacija dodatna dva svjetla na Virago Empty
PostajNaslov: Re: montaža i instalacija dodatna dva svjetla na Virago   montaža i instalacija dodatna dva svjetla na Virago Icon_minitimečet 18 lip 2009, 23:25

ica je napisao/la:
asy je napisao/la:
Ja imam za to Magnu dancingbanana


..ne vidim šta bi tu bilo baš TOLIKO zafrkano da se električari neće da uvate toga... scratch
...instalacije su tjesne treba pazit na sto sraja pa im se neda jer nemogu to naplatit,a i sistem struje je drugačiji nego u auta i jednostavno neć se s tim zafrkavat
u pravu si ako ne poznaš vozilo, onda je to problem. Punu potrošenog vremena bez financijskog efekta
[Vrh] Go down
Hrki
man
man
Hrki


Broj postova : 165
Godina imam : 48
Prebivalište : Rijeka/Selce
Vozim : Yamaha XV 1100 Virago
Na forumu od : 19.06.2008

montaža i instalacija dodatna dva svjetla na Virago Empty
PostajNaslov: Re: montaža i instalacija dodatna dva svjetla na Virago   montaža i instalacija dodatna dva svjetla na Virago Icon_minitimečet 18 lip 2009, 23:34

pa šta da radim? Bohmann
[Vrh] Go down
starac
man
man
starac


Broj postova : 77
Godina imam : 71
Prebivalište : Vinica
Vozim : Nazalost trenutno ništa
Na forumu od : 05.05.2009

montaža i instalacija dodatna dva svjetla na Virago Empty
PostajNaslov: Re: montaža i instalacija dodatna dva svjetla na Virago   montaža i instalacija dodatna dva svjetla na Virago Icon_minitimečet 18 lip 2009, 23:40

Hrki je napisao/la:
pa šta da radim? Bohmann
ako imaš u blizini ovlašteno servisera možda nagovoriš dečke da ti to naprave
[Vrh] Go down
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

montaža i instalacija dodatna dva svjetla na Virago Empty
PostajNaslov: Re: montaža i instalacija dodatna dva svjetla na Virago   montaža i instalacija dodatna dva svjetla na Virago Icon_minitimečet 18 lip 2009, 23:50

MORAS imati odgovarajuci relej, dakle to je obavezno, a ako imas i nosac farova, sve je ostalo "pi*kin dim". O da, treba ti i jedan prekidac. Sretno.
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

montaža i instalacija dodatna dva svjetla na Virago Empty
PostajNaslov: Re: montaža i instalacija dodatna dva svjetla na Virago   montaža i instalacija dodatna dva svjetla na Virago Icon_minitimečet 18 lip 2009, 23:52

Hrki je napisao/la:
Pozdrav svima..

Unazad mjesec dana sve sam živo okrenuo (koliko sam mogao) da bi našao tko će mi instalirati i spojiti dodatna dva svjetla na motor..
Uglavnom potraga je bila bezuspješna.. zar je to toliko zaje**ncije da se nikome ne da uhvatiti toga? Auto električari kažu da je razlika izmedju releja i da oni to nemaju, netko tko bi možda imao, na sam spomen o čemu se radi počinje kolutati očima.. da je to zaje**ncija, da to traje , pa ovo pa ono..

Molio bih sve vas koji ste mi u blizini da mi date kakavu preporuku majstora koji je to voljan i u mogućnosti napraviti.. bio bih beskrajno zahvalan.

Unaprijed hvala!

Hrki

Preostaje ti da to sam uradiš. Nije nikakav problem. Mislim da je bilo nekoliko tema na forumu o tome, potraži ih ili nađi na netu shemu spajanja maglenki.
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

montaža i instalacija dodatna dva svjetla na Virago Empty
PostajNaslov: Re: montaža i instalacija dodatna dva svjetla na Virago   montaža i instalacija dodatna dva svjetla na Virago Icon_minitimepet 19 lip 2009, 07:01

pružam usluge na daljinu (kao tarot majstori)
[Vrh] Go down
Gost
Gost




montaža i instalacija dodatna dva svjetla na Virago Empty
PostajNaslov: Re: montaža i instalacija dodatna dva svjetla na Virago   montaža i instalacija dodatna dva svjetla na Virago Icon_minitimepet 19 lip 2009, 08:15

Rele možeš uzeti bilo koji 12 V od 40 - 50 W , a možeš ih naći u bilo kojoj trgovini rezervnih dijelova . Jedna opaska releji se razlikuju u cijenama ,pa ako imaš mogučnosti nabaviti rele od stojadina , yuga ili potraži kod autoelektričara da ti iskopa neki rele (polovni ) jer rele ako radi nije ti bitno da bude novo .

Montiraš farove na nosač i dovoljno ti je metar do metar i pol žice jedan mali prekidač da se može dodatno isključiti dodatne farove . ( može i bez njega ) jer svakako ide na kratko svjetlo pobuda i kad se upali dugo gase se dodatni farovi . Nadalje koja stopisa jedna do dvije spojnice za kablove (da se kabal ne mora sjeći nego je dovoljno staviti spojnicu i stisnuti ) . i šema .

da si bliže Brodu to bi ti riješio za sat vremena .
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

montaža i instalacija dodatna dva svjetla na Virago Empty
PostajNaslov: Re: montaža i instalacija dodatna dva svjetla na Virago   montaža i instalacija dodatna dva svjetla na Virago Icon_minitimepet 19 lip 2009, 11:40

Već smo jednom ranije pisali o tome, bilo je i nekih shema spajanja. Evo jedne dosta pregledne sheme, pa možda će pomoći nekome tko nema iskustva s tim stvarima. Iako mislim da bi takav posao najbolje bilo prepustiti stručnjaku koji ima prakse s autoelektrikom (u slučaju da se neki spoj ne izvede dovoljno kvalitetno, moguće je da u vožnji zbog vibracija dođe do kvara i pregaranja osigurača).

http://www.valueaccessories.net/Lightbar%20wiring.gif

Prema ovoj shemi, +12 V se uzima sa akumulatora, preko zasebnog 15 A osigurača. Relej je klasičan 4-polni, 12V 10 A (može i slabiji, ovisno kakve će se sijalice ugraditi u lampe).

Sa releja se dalje +12 V glavnog strujnog kruga razvodi dalje na obje lampe, a sa pomoćnim strujnim krugom uključuju se svjetla (pomoću releja). Može se ugraditi posebni prekidač stalno napajan sa +12 V, pa će dodatna svjetla raditi neovisno o ostalim svjetlima.

Početak tog prekidača može se spojiti i na žice za kratka svjetla u glavnoj lampi, i u tom slučaju dodatna svjetla radit će samo kad gori kratko svjetlo u lampi (uz uvijet da je uključen pripadajući prekidač).
[Vrh] Go down
buba
cro chopper forum
cro chopper forum
buba


Broj postova : 2353
Godina imam : 47
Prebivalište : Ozalj
Vozim : Shadow VT 750
Na forumu od : 18.05.2008

montaža i instalacija dodatna dva svjetla na Virago Empty
PostajNaslov: Re: montaža i instalacija dodatna dva svjetla na Virago   montaža i instalacija dodatna dva svjetla na Virago Icon_minitimepet 19 lip 2009, 17:23

deepov savjet i palomasova shema su ti skroz dovoljne ako mislish sam radit,ako nisi siguran i bojish se da neshto ne skurish na motoru , spoji si dvije sijalice negdje na stolu prema onoj shemi i probaj na neki akumulator, kad proradi fino si sve pooznacavash i izvedesh to na motoru,jedino na releju morash pripazit na raspored nozica ovisno o tipu i proizvodjacu, sve ostalo ce bit suvishno pametovanje.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/groups/mogilamk/
necchi
cro chopper forum
cro chopper forum
necchi


Broj postova : 2778
Prebivalište : New York
Vozim : metlu u warp pogonu
Na forumu od : 02.05.2008

montaža i instalacija dodatna dva svjetla na Virago Empty
PostajNaslov: Re: montaža i instalacija dodatna dva svjetla na Virago   montaža i instalacija dodatna dva svjetla na Virago Icon_minitimepet 19 lip 2009, 17:49

ajde hrki, šta se čeka
zasuči rukave i primi se posla

viš kakao ja spajam struju, imaš i fotku da lampa svijetli
https://cro-chopper.forumcroatian.com/rock-roll-f8/enski-kutak-t4048-30.htm
post 9
doduše nema releja, al da je trebao i to bi spojilamontaža i instalacija dodatna dva svjetla na Virago E0lrfa

ako i krivo spojiš i struja te kresne, neće te bacit dalje od 1 metra

montaža i instalacija dodatna dva svjetla na Virago 2vwegpvmontaža i instalacija dodatna dva svjetla na Virago 2vwegpvmontaža i instalacija dodatna dva svjetla na Virago 2vwegpv
[Vrh] Go down
Hrki
man
man
Hrki


Broj postova : 165
Godina imam : 48
Prebivalište : Rijeka/Selce
Vozim : Yamaha XV 1100 Virago
Na forumu od : 19.06.2008

montaža i instalacija dodatna dva svjetla na Virago Empty
PostajNaslov: Re: montaža i instalacija dodatna dva svjetla na Virago   montaža i instalacija dodatna dva svjetla na Virago Icon_minitimepet 19 lip 2009, 22:04

Smile
hvala svima na savjetima i sugestijama.. mislim da bi najbezbolnije i najbrže bilo sjest na motor i zapalit do Deepa.. na kraju krajeva, izvrsna prilika za posjetit staro društvo i upoznat novo roker

probat ću nešto sam iskombinirat pa se javim sa povratnim informacijama.. ako ne uspije, Deep - stižem biker2
pa ćemo malo cuga i malo kebab1 nakon što uspijemo riješiti chopper
[Vrh] Go down
necchi
cro chopper forum
cro chopper forum
necchi


Broj postova : 2778
Prebivalište : New York
Vozim : metlu u warp pogonu
Na forumu od : 02.05.2008

montaža i instalacija dodatna dva svjetla na Virago Empty
PostajNaslov: Re: montaža i instalacija dodatna dva svjetla na Virago   montaža i instalacija dodatna dva svjetla na Virago Icon_minitimepet 19 lip 2009, 22:05

kukavice

tongue
[Vrh] Go down
Hrki
man
man
Hrki


Broj postova : 165
Godina imam : 48
Prebivalište : Rijeka/Selce
Vozim : Yamaha XV 1100 Virago
Na forumu od : 19.06.2008

montaža i instalacija dodatna dva svjetla na Virago Empty
PostajNaslov: Re: montaža i instalacija dodatna dva svjetla na Virago   montaža i instalacija dodatna dva svjetla na Virago Icon_minitimepet 19 lip 2009, 22:09

necchi je napisao/la:
kukavice

tongue


Fata je Fata ali ziher je uvik ziher tongue
[Vrh] Go down
Gost
Gost




montaža i instalacija dodatna dva svjetla na Virago Empty
PostajNaslov: Re: montaža i instalacija dodatna dva svjetla na Virago   montaža i instalacija dodatna dva svjetla na Virago Icon_minitimepet 19 lip 2009, 22:19

Hrki je napisao/la:
Smile
hvala svima na savjetima i sugestijama.. mislim da bi najbezbolnije i najbrže bilo sjest na motor i zapalit do Deepa.. na kraju krajeva, izvrsna prilika za posjetit staro društvo i upoznat novo roker

probat ću nešto sam iskombinirat pa se javim sa povratnim informacijama.. ako ne uspije, Deep - stižem biker2
pa ćemo malo cuga i malo kebab1 nakon što uspijemo riješiti chopper

Slobodno dođi i ja ti to rješim i još se upoznamo .
[Vrh] Go down
Sponsored content





montaža i instalacija dodatna dva svjetla na Virago Empty
PostajNaslov: Re: montaža i instalacija dodatna dva svjetla na Virago   montaža i instalacija dodatna dva svjetla na Virago Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
montaža i instalacija dodatna dva svjetla na Virago
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Dodatna LED svjetla...
» Dodatna svjetla - maglenke
» Instalacija svjetala
» Instalacija jeftinog naslona.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Održavanje motocikla i opreme-
Forum(o)Bir: