Početna stranicaPretraľnikDodatna svjetla - maglenke 610RegistracijaLogin

 

 Dodatna svjetla - maglenke

Go down 
+2
cro.chopper
dragger
6 posters
Autor/icaPoruka
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Dodatna svjetla - maglenke Empty
PostajNaslov: Dodatna svjetla - maglenke   Dodatna svjetla - maglenke Icon_minitimepet 07 oľu 2008, 15:42

Pozdrav!

Interesira me Vaše mišljenje glede spajanja dodatnih svjetala - maglenki. Kada sam na mog dragstara ugrađivao maglenke, dobio sam šemu spajanja i tako sam postupija.Vrlo jednostavno se spoje na kabel pozicione žarulje, ( neki čak na kabel dugog ili kratkog svjetla, što mislim da nije u redu zbog opterećenja kabla). Kako se ovdje radi o zamjenskih maglenkama 12V55W za VN900, mislim da nebi odgovarala šema kao za yamahu, jer su na njoj žarulje 35W, pa mislim da instalacija nebi izdržala.
Znam da ima nekoliko šema spajanja pa me intersira koja je najbolja za navedenu svrhu.
Dali direktno na 12v preko sklopke, ili ukljućiti i regler ili nešto sl.?
[Vrh] Go down
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma
cro.chopper


Broj postova : 10959
Godina imam : 51
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

Dodatna svjetla - maglenke Empty
PostajNaslov: Re: Dodatna svjetla - maglenke   Dodatna svjetla - maglenke Icon_minitimepet 07 oľu 2008, 15:48

e ovo bi i mene zanimalo, kako je najbolje , jel ima električara?

_________________
'Nije bitno dali je cura sa sela, bitno da je motor iz Japana!'
[Vrh] Go down
scorpion
man
man
scorpion


Broj postova : 206
Godina imam : 44
Prebivalište : 3333
Vozim : 3333
Na forumu od : 19.01.2008

Dodatna svjetla - maglenke Empty
PostajNaslov: Re: Dodatna svjetla - maglenke   Dodatna svjetla - maglenke Icon_minitimepet 07 oľu 2008, 15:54

Ima shema s releom je najboja,mogu ti je i nacrtat ili uzivo pokazat negde cuga.......
[Vrh] Go down
http://www.mkfireriders.com
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma
cro.chopper


Broj postova : 10959
Godina imam : 51
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

Dodatna svjetla - maglenke Empty
PostajNaslov: Re: Dodatna svjetla - maglenke   Dodatna svjetla - maglenke Icon_minitimepet 07 oľu 2008, 15:57

scorpion je napisao/la:
Ima shema s releom je najboja,mogu ti je i nacrtat ili uzivo pokazat negde cuga.......

pa ja sam skroz zabil na tebe scratch lol!

_________________
'Nije bitno dali je cura sa sela, bitno da je motor iz Japana!'
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Dodatna svjetla - maglenke Empty
PostajNaslov: Re: Dodatna svjetla - maglenke   Dodatna svjetla - maglenke Icon_minitimepet 07 oľu 2008, 16:04

scorpion: može šema sa releom na PP.
Zahvaljujem
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Dodatna svjetla - maglenke Empty
PostajNaslov: Re: Dodatna svjetla - maglenke   Dodatna svjetla - maglenke Icon_minitimepet 07 oľu 2008, 16:32

Evo, pokušat ću malo pomoći: prvo i najvažnije je da treba ustanoviti koliko wata snage može proizvesti alternator nekog od pojedinih modela motora. Taj podatak može se pronači na netu bez većih problema.

Ukoliko postoji dovolja rezerva, mogu se izvoditi razne kombinacije s dodatnim svjetlima, koja mogu služiti kao maglenke, ili kao dodatna duga i kratka svjetla po potrebi.

Ukoliko će biti maglenke, treba nabaviti relej 12 V 10 A (može i veći), i izvesti nove strujne krugove prema lampama. Počne se iza glavnog osigurača instalacije, pa do releja, iz kojeg dvije žice odlaze na lampe, a minus se vrača i spaja na masu negdje u blizini akumulatora.

Potreban je dodatni prekidač za paljenje maglenki, koji se također spaja na relej, na predviđena mjesta za prekidač.

Ukoliko se rade dodatna svjetla D/K, potrebno je umjesto postojećeg releja staviti jači, i potegnuti dodatnu instalaciju prema lampama. Dodatni prekidač stavlja se u strujni krug između releja i lampi, ako se pomoćni farovi žele samo ponekad koristiti.

Meni je to struka, ja bih tako nešto "radio iz glave", ali nadam se da sam barem malo pomogao!
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Dodatna svjetla - maglenke Empty
PostajNaslov: Re: Dodatna svjetla - maglenke   Dodatna svjetla - maglenke Icon_minitimepet 07 oľu 2008, 18:42

točno tako kolega,
2 dragger
šta ne kažeš, ja ću ti sve objasniti, nacrtati ako triba i napraviti, to mi je struka
[Vrh] Go down
Kamikaza
cro chopper forum
cro chopper forum
Kamikaza


Broj postova : 1798
Godina imam : 66
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Yamaha Virago XV535
Na forumu od : 29.12.2007

Dodatna svjetla - maglenke Empty
PostajNaslov: Re: Dodatna svjetla - maglenke   Dodatna svjetla - maglenke Icon_minitimepet 07 oľu 2008, 18:53

Preporuka! Zaseban prekidač i rele obavezno! I u tom slučaju ne forsirati stalno upaljena dodatna svjetla jer večina motora nema prejake generatore (kolege sa Harleyima to ne mora brinuti).
[Vrh] Go down
http://www.voc-zagreb.hr/
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Dodatna svjetla - maglenke Empty
PostajNaslov: Re: Dodatna svjetla - maglenke   Dodatna svjetla - maglenke Icon_minitimepet 07 oľu 2008, 19:59

Zahvaljujem svima na savjetima, magna će to rješiti.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Dodatna svjetla - maglenke Empty
PostajNaslov: Re: Dodatna svjetla - maglenke   Dodatna svjetla - maglenke Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Dodatna svjetla - maglenke
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Dodatna LED svjetla...
» montaza svjetla
» Dodatna oprema

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Dodatna oprema i izrada dijelova-
Forum(o)Bir: