Početna stranicaPretraľnikrg-motors - Page 2 610RegistracijaLogin

 

 rg-motors

Go down 
+21
frrka
rifireman
Krešo
betamoto
fat boy
Žilek
dudo
george
Goran Kraljic
calc69
magna
skorpac
Leso
One Night Stand
KekoWaspnation
Saba
asy
Eagle
Vladek
veki333
kec1982
25 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Žilek
man
man
Žilek


Broj postova : 27
Godina imam : 32
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Kawasaki ER-5
Na forumu od : 22.04.2009

rg-motors - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: rg-motors   rg-motors - Page 2 Icon_minitimečet 18 lip 2009, 22:13

Vladek je napisao/la:
Evo slike:

rg-motors - Page 2 Royal400sl

Vido sam ga uživo mislim u GRAMATU jako lijepo izgleda
[Vrh] Go down
fat boy
man
man
fat boy


Broj postova : 337
Godina imam : 40
Prebivalište : Osijek
Vozim : sve :P
Na forumu od : 20.02.2008

rg-motors - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: rg-motors   rg-motors - Page 2 Icon_minitimečet 18 lip 2009, 23:12

s obzirom na kubikazu i tehnicke podatke,po mom misljenju los izbor ... zasto?

ako gledamo kategoriju cijene mozete recimo kupiti Kymco Venox
zasto?
Vasa kopija koju zastupate ima okretni momet od mislim 7000(prilikom mjerenja) dakle nije maksimalan doseg,2 cilindra sa koliko ventila po cilindru?
i jos maksimalnu brzinu koju razvija i jedan Venox od 250ccm?

mislim da sa ovim motorom imate samo vise davanja prilikom registracije vozila

i jos nesto... sto znace osigurani dijelovi? i keeway ima osiguranje dijelove,koje ne cekate dugo,nisu ni skupi.....ali
kvaliteta im je losa,zar ne?

Shocked
[Vrh] Go down
Goran Kraljic
man
man



Broj postova : 12
Godina imam : 47
Prebivalište : Varaždin
Vozim : Lifan
Na forumu od : 16.06.2009

rg-motors - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: rg-motors   rg-motors - Page 2 Icon_minitimepet 19 lip 2009, 12:23

fat boy je napisao/la:
s obzirom na kubikazu i tehnicke podatke,po mom misljenju los izbor ... zasto?

ako gledamo kategoriju cijene mozete recimo kupiti Kymco Venox
zasto?
Vasa kopija koju zastupate ima okretni momet od mislim 7000(prilikom mjerenja) dakle nije maksimalan doseg,2 cilindra sa koliko ventila po cilindru?
i jos maksimalnu brzinu koju razvija i jedan Venox od 250ccm?

mislim da sa ovim motorom imate samo vise davanja prilikom registracije vozila

i jos nesto... sto znace osigurani dijelovi? i keeway ima osiguranje dijelove,koje ne cekate dugo,nisu ni skupi.....ali
kvaliteta im je losa,zar ne?

Shocked

Svatko ima pravo na svoje mišljenje
Jako mi je drago da je ovaj post pokrenuo konstruktivnu raspravu.
Na početku odmah moram reči da o Kymcu mislim sve najbolje i izuzetno poštujem kompletnu ekipu koja odrađuje posao u Cro-futura d.o.o., a sad o vašem mišljenju:
Kymco Venox nije chopper, tako da se radi o drugačijem stilu vožnje i namjeni motocikla. Kod chopper i custom modela je poželjno da se maximalna snaga i okretni moment razvija pri nižim brojevima okretaja.Venox 250 razvija maximalnu snagu na 10500 rpm upravo jer ima manju kubikažu to je stvar jednostavne fizike, okretni moment je večinom stvar prijenosa.
Što se tiče maksimalne brzine, ako vozite chopper ili neki drugi custom brznina iznad 120 km/h ubija samu bit chopper-a i nije ni namanje gušt.
Za primjer možemo uzeti Hondu Shadow 745 ccm max brzina cca 160 km/h preporučljiva putna brzina od strane europskih test vozača je 125 km/h , mašina: 33.7Kw/5500 rpm, 64.2Nm/3000 rpm.(po vašoj tvrdnji bi značilo da Shadow uopče ne vrijedi)
U svom postu nisam rekao "osigurani dijelovi" već sam rekao:" u našem dosadašnjem radu smo dokazali da su rezervni dijelovi trenutno dostupni i daleko povoljniji od dijelova Japanskih i Europskih proizvođača" Za primjer ću navesti situaciju iz prošle godine. Jedan od mojih ovlaštenih servisera je radio generalku i izmjenu radilice na Venoxu 250 na 10000 km. Brtva glave jedna je košta 1100 kn i imali su na lageru (obje 2200 kn), a radilicu nisu imali te su pronašli radilicu u Austriji cijena je bila 550 EUR. Za naš model set brtvi glave košta 430 kn a radilica 1620 kn.
Model LF400 je prisutan na Njemačkom tržištu 3 godine i mnogo ih je prošlo više od 60000 km tako da smatram da kvaliteta nije upitna.
U svkom slučaju možete provjeriti cijene dijelova za Kymco kod Cro Futura d.o.o.
O Keeway-u ne mogu govoriti jer ne radim s njima niti sam ikad radio, za kvalitetu smatram da je najbolje pitati ljude koji ih voze (osobno smatram da kvaliteta ne bi trebala biti loša jer Keeway bilježi konstantan rast na svim EU tržištima a na EU tržištu ako nema kvalitete ne može opstati)
A što se tiče cijene Kymco Venox trenutno košta 37995 kn tako da ako govorimo o ukupnoj isplativosti vaša teza ne stoji.
[Vrh] Go down
betamoto
man
man



Broj postova : 38
Godina imam : 46
Prebivalište : sv. nedelja
Vozim : reklamiram raptore :)
Na forumu od : 23.03.2009

rg-motors - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: rg-motors   rg-motors - Page 2 Icon_minitimepet 19 lip 2009, 13:35

Evo malo da se prikljucim..
..visoke cijene dijelova su najcesce posljedice loseg lagera uvoznika s dijelovima.

Onaj tko nema vlastiti lager dijelova je prisiljen iste narucivati , a troskovi brzog prijevoza nisu mali..

Postoji i cijeli niz uvoznika koji napucavaju cijene dijelova s jasnim ciljem da kupac odustane od kupnje istog (te proba nabaviti taj dio nekim drugim putem) .. Ti uvoznici kompletan biznis temelje samo na prodaji , a postprodaja ih ni malo ne interesira (da ne kazem , najradije bi da taj dio ne postoji)...

Troskovi servisa i dijelova mogu biti "manji" i "veci" i takodjer su pokazatelj koliko se koji uvoznik namece kao dugorocni igrac na trzistu.

Mislim , ovo sve sto sam rekao u konacnici nebi se trebalo ticati kupca.. Ipak u Hr se pokazalo da je bitno pored sta kupjes, takodjer i GDJE kupujes dobar
[Vrh] Go down
Goran Kraljic
man
man



Broj postova : 12
Godina imam : 47
Prebivalište : Varaždin
Vozim : Lifan
Na forumu od : 16.06.2009

rg-motors - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: rg-motors   rg-motors - Page 2 Icon_minitimepet 19 lip 2009, 13:58

Drago mi je da još neko uviđa očitu situaciju na našem tržištu.
Žalosno je da jako malo ljudi obrača pažnju na tako nešto
[Vrh] Go down
fat boy
man
man
fat boy


Broj postova : 337
Godina imam : 40
Prebivalište : Osijek
Vozim : sve :P
Na forumu od : 20.02.2008

rg-motors - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: rg-motors   rg-motors - Page 2 Icon_minitimepet 19 lip 2009, 14:09

samo da napomenem,niti prodajem niti servisiram keeway,kymco...nebavim se time.
hehhe,nisam rekao da ne vrijedi,ali opravdava li joj cijena i kubikaza skoro identicne performanse?

Zadovoljan sam Vasim odgovorom u potpunosti i imam jos jedno pitanje...
Kakav im je zavrsna obrada?
dali vijci hrdjaju?
ako je odgovor "garantirano" NE,tada me jos zanima kada ce prvi primjerci biti u Osjeckom "motoshoopu" ?

dobar3
[Vrh] Go down
betamoto
man
man



Broj postova : 38
Godina imam : 46
Prebivalište : sv. nedelja
Vozim : reklamiram raptore :)
Na forumu od : 23.03.2009

rg-motors - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: rg-motors   rg-motors - Page 2 Icon_minitimepet 19 lip 2009, 14:12

fat boy je napisao/la:
samo da napomenem,niti prodajem niti servisiram keeway,kymco...nebavim se time.
hehhe,nisam rekao da ne vrijedi,ali opravdava li joj cijena i kubikaza skoro identicne performanse?

Zadovoljan sam Vasim odgovorom u potpunosti i imam jos jedno pitanje...
Kakav im je zavrsna obrada?
dali vijci hrdjaju?
ako je odgovor "garantirano" NE,tada me jos zanima kada ce prvi primjerci biti u Osjeckom "motoshoopu" ?

dobar3

taj odgovor ces dobiti gdje ? u Yamahi ? Hondi ? Kawasakiju ? Very Happy
[Vrh] Go down
fat boy
man
man
fat boy


Broj postova : 337
Godina imam : 40
Prebivalište : Osijek
Vozim : sve :P
Na forumu od : 20.02.2008

rg-motors - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: rg-motors   rg-motors - Page 2 Icon_minitimepet 19 lip 2009, 14:28

betamoto je napisao/la:
fat boy je napisao/la:
samo da napomenem,niti prodajem niti servisiram keeway,kymco...nebavim se time.
hehhe,nisam rekao da ne vrijedi,ali opravdava li joj cijena i kubikaza skoro identicne performanse?

Zadovoljan sam Vasim odgovorom u potpunosti i imam jos jedno pitanje...
Kakav im je zavrsna obrada?
dali vijci hrdjaju?
ako je odgovor "garantirano" NE,tada me jos zanima kada ce prvi primjerci biti u Osjeckom "motoshoopu" ?

dobar3

taj odgovor ces dobiti gdje ? u Yamahi ? Hondi ? Kawasakiju ? Very Happy

betamoto,zbog losih iskustava sa kinezima namjerno je postavljeno pitanje...
primjer? RG cjenim ali je cinjenica,na starijim modelima ZONGova ispadali vijci,
keeway hrdja kao sami đavo,gumice pucaju,baotian ima neku gumeno-plasticnu prirubnicu ili sto je to vec....truli
pazi sada...kawasaki (konkretno ninja 250)takodje spojevi varova i glave vijaka dobivaju patinasto zutu boju,sto ce rezultirati otpadanjem zastitnog sloja i hrdjanjem....
hrdja na motoru,FUJ
koje god marke on bio dali kawa,yamaha,honda,keeway,sjong pjong jang
mislim da je pitanje na mjestu Rolling Eyes
[Vrh] Go down
betamoto
man
man



Broj postova : 38
Godina imam : 46
Prebivalište : sv. nedelja
Vozim : reklamiram raptore :)
Na forumu od : 23.03.2009

rg-motors - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: rg-motors   rg-motors - Page 2 Icon_minitimepet 19 lip 2009, 15:25

fat boy je napisao/la:
betamoto je napisao/la:
fat boy je napisao/la:
samo da napomenem,niti prodajem niti servisiram keeway,kymco...nebavim se time.
hehhe,nisam rekao da ne vrijedi,ali opravdava li joj cijena i kubikaza skoro identicne performanse?

Zadovoljan sam Vasim odgovorom u potpunosti i imam jos jedno pitanje...
Kakav im je zavrsna obrada?
dali vijci hrdjaju?
ako je odgovor "garantirano" NE,tada me jos zanima kada ce prvi primjerci biti u Osjeckom "motoshoopu" ?

dobar3

taj odgovor ces dobiti gdje ? u Yamahi ? Hondi ? Kawasakiju ? Very Happy

betamoto,zbog losih iskustava sa kinezima namjerno je postavljeno pitanje...
primjer? RG cjenim ali je cinjenica,na starijim modelima ZONGova ispadali vijci,
keeway hrdja kao sami đavo,gumice pucaju,baotian ima neku gumeno-plasticnu prirubnicu ili sto je to vec....truli
pazi sada...kawasaki (konkretno ninja 250)takodje spojevi varova i glave vijaka dobivaju patinasto zutu boju,sto ce rezultirati otpadanjem zastitnog sloja i hrdjanjem....
hrdja na motoru,FUJ
koje god marke on bio dali kawa,yamaha,honda,keeway,sjong pjong jang
mislim da je pitanje na mjestu Rolling Eyes

svakako je pitanje na mjestu dobar3

..ali zbog tendencioznosti pitanja sam morao malo ukazati i na ono sto se ne vidi u tom pitanju , i vjerujem da ces se sloziti samnom da je pitanje koje se danas moze postaviti svakom proizvodjacu/uvozniku dobar
[Vrh] Go down
Krešo
man
man
Krešo


Broj postova : 134
Godina imam : 49
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Honda Shadow 750 ACE
Na forumu od : 18.04.2009

rg-motors - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: rg-motors   rg-motors - Page 2 Icon_minitimepet 19 lip 2009, 15:29

Samo ću reći da 3.sezonu vozim kineza i baš nikakve zamjerke nemam.Ništa nije hrđavo ili istrošeno.nNe ispadaju šarafi ili kaj ja znam koje već gluposti.Nije to honda 600 ili yamaha 650 po performansama ali nemožeš se požalilti na omjer uloženo-dobiveno.Ja sa svojim idem di hoću.servisa po cjeloj lijepoj našoj.Održavanje me košta šaku kikirikija.
Primjera o nekvliteti ima i u svjetu motora i automobila "vrhunske kvalitete".S druge strane netko vozi BMW 6 ,a netko Opel Astru(ja npr.)
dobar


Zadnja promjena: Krešo; pet 19 lip 2009, 15:33; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
http://www.dentalart.com.hr
Krešo
man
man
Krešo


Broj postova : 134
Godina imam : 49
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Honda Shadow 750 ACE
Na forumu od : 18.04.2009

rg-motors - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: rg-motors   rg-motors - Page 2 Icon_minitimepet 19 lip 2009, 15:31

BTW fat boy kaj ti voziš od motora naravno?
[Vrh] Go down
http://www.dentalart.com.hr
Žilek
man
man
Žilek


Broj postova : 27
Godina imam : 32
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Kawasaki ER-5
Na forumu od : 22.04.2009

rg-motors - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: rg-motors   rg-motors - Page 2 Icon_minitimepet 19 lip 2009, 16:58

Krešo je napisao/la:
Samo ću reći da 3.sezonu vozim kineza i baš nikakve zamjerke nemam.Ništa nije hrđavo ili istrošeno.nNe ispadaju šarafi ili kaj ja znam koje već gluposti.Nije to honda 600 ili yamaha 650 po performansama ali nemožeš se požalilti na omjer uloženo-dobiveno.Ja sa svojim idem di hoću.servisa po cjeloj lijepoj našoj.Održavanje me košta šaku kikirikija.
Primjera o nekvliteti ima i u svjetu motora i automobila "vrhunske kvalitete".S druge strane netko vozi BMW 6 ,a netko Opel Astru(ja npr.)
dobar

Citao sam na raznim forumima ( ne na ovom) da ljudi pišu da sa vecine kineza padaju šerafi. Gledajmo realno kolko bi ljudi pomro na motorima da je to sam tak. Moje mišljenje je da neko baca bureke. jer nemora znacit da ono što je jeftino i kinesko odmah smeće. Ali to je samo moje mišljenje
[Vrh] Go down
Goran Kraljic
man
man



Broj postova : 12
Godina imam : 47
Prebivalište : Varaždin
Vozim : Lifan
Na forumu od : 16.06.2009

rg-motors - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: rg-motors   rg-motors - Page 2 Icon_minitimepet 19 lip 2009, 17:38

fat boy je napisao/la:
samo da napomenem,niti prodajem niti servisiram keeway,kymco...nebavim se time.
hehhe,nisam rekao da ne vrijedi,ali opravdava li joj cijena i kubikaza skoro identicne performanse?

Zadovoljan sam Vasim odgovorom u potpunosti i imam jos jedno pitanje...
Kakav im je zavrsna obrada?
dali vijci hrdjaju?
ako je odgovor "garantirano" NE,tada me jos zanima kada ce prvi primjerci biti u Osjeckom "motoshoopu" ?

dobar3

Završna obrada je dobra(znači nema stranih zvukova i kojekakvih zvoncanja) . Sami vijci ne hrđaju ali ono što nitko nemože garantirati je to da ako voziš u jesen ili na moru i nakon toga ne očistiš motor da na spoju između kromiranog vijka i čelične šasije neče zahrđati.
Znači određena prvila ponašanja kod održavanja kroma se moraju poštivati. Što se tiče otpuštanja vijaka to je samo i jedino odgovornost onoga koji je pripremao motocikl, s druge strane na proljetnom servisu mi uvijek prekontroliramo sve ali smatram da to spada u opću kulturu.
Nažalost sa Motoshop-om iz osijeka nismo imali za sada nikakav kontakt ali ču im vrlo rado poslati ponudu.
[Vrh] Go down
Goran Kraljic
man
man



Broj postova : 12
Godina imam : 47
Prebivalište : Varaždin
Vozim : Lifan
Na forumu od : 16.06.2009

rg-motors - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: rg-motors   rg-motors - Page 2 Icon_minitimepet 19 lip 2009, 17:42

Žilek je napisao/la:
Krešo je napisao/la:
Samo ću reći da 3.sezonu vozim kineza i baš nikakve zamjerke nemam.Ništa nije hrđavo ili istrošeno.nNe ispadaju šarafi ili kaj ja znam koje već gluposti.Nije to honda 600 ili yamaha 650 po performansama ali nemožeš se požalilti na omjer uloženo-dobiveno.Ja sa svojim idem di hoću.servisa po cjeloj lijepoj našoj.Održavanje me košta šaku kikirikija.
Primjera o nekvliteti ima i u svjetu motora i automobila "vrhunske kvalitete".S druge strane netko vozi BMW 6 ,a netko Opel Astru(ja npr.)
dobar

Citao sam na raznim forumima ( ne na ovom) da ljudi pišu da sa vecine kineza padaju šerafi. Gledajmo realno kolko bi ljudi pomro na motorima da je to sam tak. Moje mišljenje je da neko baca bureke. jer nemora znacit da ono što je jeftino i kinesko odmah smeće. Ali to je samo moje mišljenje

Ponavljam ako je motocikl pravilno pripremljen prije isporuke vijci nemogu ispadati samo tako, ali ako u 3 mjeseca napraviš 10000 km i ne provjeriš osnovne stvari na motociklu onda je to neodgovorno od strane vozača.
[Vrh] Go down
george
man
man
george


Broj postova : 395
Godina imam : 57
Prebivalište : 058
Vozim : vozit ću
Na forumu od : 19.05.2009

rg-motors - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: rg-motors   rg-motors - Page 2 Icon_minitimepet 19 lip 2009, 18:54

nisu nama krivi kinezi što živimo ovde,kao ni mi njima.
hoću reći netko je već spomenuo uloženo-dobiveno.pogledajmo cijene tih proizvoda i prosječne plaće u normalnim zemljama.
možda ipak očekujemo previše.
[Vrh] Go down
fat boy
man
man
fat boy


Broj postova : 337
Godina imam : 40
Prebivalište : Osijek
Vozim : sve :P
Na forumu od : 20.02.2008

rg-motors - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: rg-motors   rg-motors - Page 2 Icon_minitimesub 20 lip 2009, 02:35

Krešo je napisao/la:
BTW fat boy kaj ti voziš od motora naravno?

voziO cruisera 250 keeway
sada kad drmnem burajzu kljuceve er 6n(ali nije to to)

* * *

G.Kraljic ako u 3 mjeseca napravite 10 000 (intervalno imate i servis ako se nevaram) mislim da nije duznost vozaca da sarafa po motoru nego servisera.
Svako sarafanje po motoru samoinicijativno je gubljenje garancije....
malo ste me zbunili ....RG je generalni zastupnik za Zong?
motoshop(zeljko havorovic) je ovlasten kao zong diler i serviser....ne?

Sto znaci "jesen"?
vjerovalli ili ne,ali moj cruiser se vozio i zimi i ljeti....jedna sezona 9000km cirka)
da svaki,ali svaki vijak pohrdjao,uz uredno odrzavanje i servisiranje je neoprostivo

george,ako na trziste plasiras odredjenu robu,moras se prilagoditi zahtjevima trzista da bi ga zadrzao Wink
jos jedan prijer (na 2-3kom) za koje ja znam i vlasnike mogu poimence spomenuti... Jinlun,losa instalacija
[Vrh] Go down
Goran Kraljic
man
man



Broj postova : 12
Godina imam : 47
Prebivalište : Varaždin
Vozim : Lifan
Na forumu od : 16.06.2009

rg-motors - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: rg-motors   rg-motors - Page 2 Icon_minitimesub 20 lip 2009, 09:35

fat boy je napisao/la:
Krešo je napisao/la:
BTW fat boy kaj ti voziš od motora naravno?

voziO cruisera 250 keeway
sada kad drmnem burajzu kljuceve er 6n(ali nije to to)

* * *

G.Kraljic ako u 3 mjeseca napravite 10 000 (intervalno imate i servis ako se nevaram) mislim da nije duznost vozaca da sarafa po motoru nego servisera.
Svako sarafanje po motoru samoinicijativno je gubljenje garancije....
malo ste me zbunili ....RG je generalni zastupnik za Zong?
motoshop(zeljko havorovic) je ovlasten kao zong diler i serviser....ne?

Sto znaci "jesen"?
vjerovalli ili ne,ali moj cruiser se vozio i zimi i ljeti....jedna sezona 9000km cirka)
da svaki,ali svaki vijak pohrdjao,uz uredno odrzavanje i servisiranje je neoprostivo

george,ako na trziste plasiras odredjenu robu,moras se prilagoditi zahtjevima trzista da bi ga zadrzao Wink
jos jedan prijer (na 2-3kom) za koje ja znam i vlasnike mogu poimence spomenuti... Jinlun,losa instalacija

Ponavljam ovdje govorim o marci Lifan konkretno o model LF400 a ne o Keeway ,Zhongshen, Jinlun itd. , sa njima ne radim i nisam nikad radio tako da o tome nemogu govoriti.
Moj komentar o 10000, se tiče onih koji se nakon isteka jamstva , više ne pojavljuju na redovnim servisima, također sam napomenuo da je normalno da kod svakog servisa provjerimo vijke.
Što se tiče prohrđavanja sam isto rekao da krom na bilo kojem motociklu uključujići Hondu, Kawasaki Suzuki i sve ostale poznate brand-ove ima svoja pravila ponašanja(jedno od njih je redovito čiščenje i poliranje)
Jesen sam napomenuo zbog obalnih dijelova jer u jesen zbog kiše na cestama se stvara aerosol i čiščenje i poliranje je potrebno mnogo češče .
[Vrh] Go down
fat boy
man
man
fat boy


Broj postova : 337
Godina imam : 40
Prebivalište : Osijek
Vozim : sve :P
Na forumu od : 20.02.2008

rg-motors - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: rg-motors   rg-motors - Page 2 Icon_minitimesub 20 lip 2009, 13:25

hvala na odgovorima dobar
[Vrh] Go down
Žilek
man
man
Žilek


Broj postova : 27
Godina imam : 32
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Kawasaki ER-5
Na forumu od : 22.04.2009

rg-motors - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: rg-motors   rg-motors - Page 2 Icon_minitimened 21 lip 2009, 01:18

Zanimljivo je ovo procitat hehehe geek lol! cuga2 cuga chopper bok
[Vrh] Go down
rifireman
cro chopper forum
cro chopper forum
rifireman


Broj postova : 510
Godina imam : 57
Prebivalište : Rijeka-Saršoni
Vozim : Suzuki Intruder c800
Na forumu od : 27.07.2008

rg-motors - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: rg-motors   rg-motors - Page 2 Icon_minitimesri 15 srp 2009, 23:34

Goran Kraljic je napisao/la:
Pozdrav svima

Uključujem se u raspravu da bi razjasnio nepoznanice vezane uz motocikl Lifan Royal LF400.
Lifan je največa privatna kompanija za proizvodnju motornih vozila u NR Kini. Genaralne podatke o njima možete naći na stranicama http://www.lifan.com/en/ i na taj način možemo izbjeći mnogo prepisivanja.
Hrvatske stranice će biti u funkciju za cca 10 dana.
Prije 5 godina Lifan je otkupio kompletna patentna prava i tehničku dokumentaciju(sastavi legura, vrste kaljenja itd.) od Yamahe za model Yamaha Virago 400ccm3. Model 400ccm3 se radio pretežno za tržište SAD zbog trošarina.
Razlika između originala i Lifanovog modela je u tome što Lifan zadovoljava EURO3 norme te zbog toga ima i centralni katalizator sa elektromagnetskim regulatorima( normalno da zbog toga ima i nešto manje KW u odnosu na Virago)
Tako da se ne radi samo o pukom kopiranju. Lifan je otkupio kopletan proizvodni proces i nadogradio ga modernim CNC strojevima koji su u doba Yamahe Virago bili nepoznanica a samim time se u mnogo slučajeva izbjegava mogućnost ljudske pogreške.
Največa prednost ovog modela nije toliko njegova cijena več njegovo kasnije održavanje,
u našem dosadašnjem radu smo dokazali da su rezervni dijelovi trenutno dostupni i daleko povoljniji od dijelova Japanskih i Europskih proizvođača.

Osnovni podaci:
Zapremnina motora (ccm): 399
D x Š x V (mm) 2250x730x1170
Vrsta motora: 2 cilindra V, 4 takta, zračno hlađenje
Snaga (kw/rpm): 22,3/8000
Okretni moment(Nm/rpm) 28,3/7000
Paljenje: CDI
Prijenos: kardan 5 brzina
Putna brzina (km/h): 125 (maximalna ~140)
Neto težina (kg): 194
Kočnice (P/Z): disk / bubanj
Paljenje: elektronsko
Zapremnina spremnika (L):13.5 l
Na sva vaša pitanja ću i dalje vrlo rado odgovarati.

Zašto se podaci na službenoj stranici razlikuju od ovih
Motorcycle model: LF400
Dimension ((L×B×H mm): 2240*730*1115
Wheel base (mm):1540
Min.Ground Clearance (mm): 160
Dry Weight: 175kg
Height Of Seat (mm): 720
Fuel Tank Capacity(L): 13.5
Engine Type: double-cylinder, air-cooled,four-stroke
Engine model: 2V68FMQ
Bore×Stroke: 68mm*55mm
Displacement: 399ml
Maximum Net Power:24kw/8500r/min
Maximum Torque: 30N.m/7000r/min
Clutch: Wet multi-plate
Lubrication: Pressure/splash
Start: Electric start
Ignition: T.C.I
Transmission: 5 gear
Max. Speed (km/h): 120km/h
Economical Fuel Consumption (l/100km): ≤3.2L/100km
Front Type Size and Air Pressure: 3.00-19-49S
Rear Type Size and Air Pressure: 140/90-15M/C-70P
Climbing Ability (°): ≥22°
Exhaust Index: CO≤3.8%;HC≤800ppm
Start Performance: ≤15s
Braking system (front/rear): disk/drum
Brake Performance: ≤7m/30km/h
[Vrh] Go down
Goran Kraljic
man
man



Broj postova : 12
Godina imam : 47
Prebivalište : Varaždin
Vozim : Lifan
Na forumu od : 16.06.2009

rg-motors - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: rg-motors   rg-motors - Page 2 Icon_minitimečet 16 srp 2009, 07:24

Podaci koje sam ja objavio i koji če biti na našem WWW su prepisani iz EEC certifikata. Podaci koji se nalaze na stranici tvornice su više informativnog karaktera , isto tako mogu neznatno varirati za različita svjetska tržišta(Europa,Azija,SAD,Južna Amerika, Afrika)
[Vrh] Go down
frrka
man
man
frrka


Broj postova : 118
Godina imam : 47
Prebivalište : ZAGREB DUBRAVA
Vozim : HYOSUNG AQUILA GV 650 I
Na forumu od : 14.03.2009

rg-motors - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: rg-motors   rg-motors - Page 2 Icon_minitimeuto 18 kol 2009, 00:02

ljudi moji
ovdje ima ljubitelja japanaca naravno i kineza pa i korejanaca,jel tako?
tako je slozit cete se svi samnom.
moja malenkost ce vam reci ovako!
svijet motora tj proizvodaca ide tome da se prilagodi kupcu a sta to znaci?
to znaci da kupac trazi sto jeftiniji motor, a da bi proizvodac udovoljio tome naravno
da mora stavljati losije matrijale a ujedno da budu donekle izdrzljivi po nekim normama,
a ujedno i zivi od prodaje djelova vise nego od prodaje samog motora.
evo primjer zasto diskovi nebi bili od porculana?
ili zasto glava nebi bila od titanijuma?
itd itd.
gledajte ovako dodem ja danas na servis sa svojim korejancem dode i decko jedan s intruderom 1800 japanac cistokrvni kad ono sarafi vec nemaju sjaja isto ko ni na mom pa pogledam ja spojeve rame kad ono lagano hrda se primila a gle cuda na mom ne,
pitam ja vlasnika redoviti servis ne kaze "fi"mi se pali svaki tj nemogu naci gresku lud sam vise kaze covjek.
cudno mislim si ja na mom sve stima.
pitanje glasi zasto rame nisu pocincane?
odgovor znate zbog cijene.
znate sta je chopper?
to je po meni motor koji nema elektroniku nema einspric nema kompjuter nema puno zica.
a ima jak agregat rama od celika i pofarbana jakom mat bojom taj se ljudi ne kvari i ne hrda sam tak.
kupac kvalitetu trazi a proizvodac zaradu ravnopravnosti tu nema niti ce je ikad biti.
mislim da vas je vecina svatila bit ovog teksta.
pozzz i ugodnu voznju biker2

da ne duljim.
[Vrh] Go down
StarRider
cro chopper forum
cro chopper forum
StarRider


Broj postova : 925
Godina imam : 72
Prebivalište : Hrvatska
Na forumu od : 17.11.2007

rg-motors - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: rg-motors   rg-motors - Page 2 Icon_minitimeuto 18 kol 2009, 09:32

Hebeš motor na kojemu nemaš što šerafiti.......... biker2 geek
[Vrh] Go down
http://drivenikcroatia.com
oktalz505
man
man
oktalz505


Broj postova : 168
Godina imam : 52
Prebivalište : Sladojevci - SL
Vozim : Keeway Supershadow 250
Na forumu od : 26.06.2009

rg-motors - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: rg-motors   rg-motors - Page 2 Icon_minitimeuto 18 kol 2009, 10:26

frrka je napisao/la:
ljudi moji
ovdje ima ljubitelja japanaca naravno i kineza pa i korejanaca,jel tako?
tako je slozit cete se svi samnom.
moja malenkost ce vam reci ovako!
svijet motora tj proizvodaca ide tome da se prilagodi kupcu a sta to znaci?
to znaci da kupac trazi sto jeftiniji motor, a da bi proizvodac udovoljio tome naravno
da mora stavljati losije matrijale a ujedno da budu donekle izdrzljivi po nekim normama,
a ujedno i zivi od prodaje djelova vise nego od prodaje samog motora.
evo primjer zasto diskovi nebi bili od porculana?
ili zasto glava nebi bila od titanijuma?

itd itd.
gledajte ovako dodem ja danas na servis sa svojim korejancem dode i decko jedan s intruderom 1800 japanac cistokrvni kad ono sarafi vec nemaju sjaja isto ko ni na mom pa pogledam ja spojeve rame kad ono lagano hrda se primila a gle cuda na mom ne,
pitam ja vlasnika redoviti servis ne kaze "fi"mi se pali svaki tj nemogu naci gresku lud sam vise kaze covjek.
cudno mislim si ja na mom sve stima.
pitanje glasi zasto rame nisu pocincane?
odgovor znate zbog cijene.
znate sta je chopper?
to je po meni motor koji nema elektroniku nema einspric nema kompjuter nema puno zica.
a ima jak agregat rama od celika i pofarbana jakom mat bojom taj se ljudi ne kvari i ne hrda sam tak.
kupac kvalitetu trazi a proizvodac zaradu ravnopravnosti tu nema niti ce je ikad biti.
mislim da vas je vecina svatila bit ovog teksta.
pozzz i ugodnu voznju biker2

da ne duljim.
... i onda se pohvale sa par godina garancije, i normalno, na redovni servis svaki mjesec dana ili dva, pa nek i majstori malo zarade.
[Vrh] Go down
Jack
cro chopper forum
cro chopper forum
Jack


Broj postova : 3028
Godina imam : 57
Prebivalište : Zagreb
Vozim : više ne vozim
Na forumu od : 29.04.2008

rg-motors - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: rg-motors   rg-motors - Page 2 Icon_minitimeuto 18 kol 2009, 22:18

vidim da se ljudi cesto zale kako im serviseri naplacuju zamjenu svjecica, filtera ili nekog drugog potrosnog dijela, i ne pokazu stari ( da se vidi u kojem je stanju bio, i da je stvarno i zamijenjen ). . .
mislim da bi trebalo biti pravilo da se od njih trazi da to rade. . .
i da se stari djelovi uzmu, i da ih sam bacis. . .
kad bi to svi radili ' majstori ' ne bi imali tudje dijelove za pokazivati. . .

kao student sam radio u BMW-u i Merc-u na dostavi novih i servisiranih vozila. . .
i cesto sam cuo i vidio da njihovi serviseri kod promjene ulja ispuste recimo dvije litre, i toliko dotoce novog, a naplate pet. . .

najgori primjer je bio u Mercedesu, kada je jedan frend / kolega Spanjolac uspio potpuno unistiti novi auto. . .
isao ga je dostaviti, i glupirao se, i skrsio ga je. . .
u servisu su ga popravili i prodali pod novo. . .
kupac je na srecu na prvi servis otisao negdje drugdje, gdje mu je serviser pokazao i objasnio da mu je auto bio debelo razbijen. . .
onda se kupac naravno vratio u ducan, i bez rijeci su mu dali zapravo novog. . .
koma. . .
a dostavljac majmun. . .
je li dobio otkaz. . .
pa, nije. . .

sve se to dogadjalo u Londonu. . .
tako da kad mi netko kaze da je usluga u Merc / Honda / Harley / BMW bolja od one u ' nizim klasama ' samo se slatko nasmijem. . .

zapravo, ovih dana imam viska vemena, pa cu otici do onih nasih draaagih zastupnika za HD. . .
pa cu se praviti da sam potencijalno zainteresiran, da vidim koje ce mi bedastoce navaljati. . .
[Vrh] Go down
http://www.alanmatuka.com
Sponsored content





rg-motors - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: rg-motors   rg-motors - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
rg-motors
[Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: Chopper’s World :: Ponuda Chopper motora u Hrvatskoj-
Forum(o)Bir: