Početna stranicaPretraľniku potrazi za gumama za VNčeka - Page 4 610RegistracijaLogin

 

 u potrazi za gumama za VNčeka

Go down 
+21
joshua3
emirharley
Karlo
sanja
tata
dac
free rider niđo
A13N
zookk
Free Spirit
freddie
asy
JuR@
magna
dragger
saky00
Safet(y)
dudo
cityn
custom rider
cro.chopper
25 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Autor/icaPoruka
Zlac
cro chopper forum
cro chopper forum
Zlac


Broj postova : 3127
Godina imam : 44
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : Suzuki M 1800 R
Na forumu od : 08.11.2010

u potrazi za gumama za VNčeka - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: u potrazi za gumama za VNčeka   u potrazi za gumama za VNčeka - Page 4 Icon_minitimesri 08 lip 2011, 10:04

asy je napisao/la:
scratch odeš motorom na kojem su stare gume u sloveniju; tamo promijeniš gume, platiš čovjeku i odeš doma...

Ma ok ali nije da mi nemremo više od soma kuna po glavi ,al opet sve se to da odigrat.
[Vrh] Go down
sanja
man
man
sanja


Broj postova : 33
Godina imam : 43
Prebivalište : Srbija
Vozim : suvozač na VN900 clasic
Na forumu od : 29.08.2010

u potrazi za gumama za VNčeka - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: u potrazi za gumama za VNčeka   u potrazi za gumama za VNčeka - Page 4 Icon_minitimepon 27 lip 2011, 21:19

Ipak smo gume kupili u Srbiji.Otišli kod majstora koji radi samo motore i odradio je kako treba.Bili smo malo skeptični oko vraćanja kaiša ali ispostavilo se da čovek zna šta radi.Kaiš je malo olabavio jer je konstatovao da je fabrički prenategnut i sada je extra.
Inače mogu vam reći da nismo pogrešili za modele guma koje smo uzeli-vrede svaku paru.Videćemo koliko će nam trajati-koliko se budemo vozili.
Unutrašnje gume nismo menjali jer je majstor rekao da su odlične i da nema potrebe,ali ćemo ih menjati sledeći put.
[Vrh] Go down
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 51
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

u potrazi za gumama za VNčeka - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: u potrazi za gumama za VNčeka   u potrazi za gumama za VNčeka - Page 4 Icon_minitimepon 27 lip 2011, 23:36

asy je napisao/la:
Gume za VN classica (te koje si kupila i ja imam, najbolje su) su tubelles tip iako imamo zračnice, i trebamo ih imati na classicu. Ja osobno minjam buvele svaki drugi put, mislim svako drugo minjenje guma minjam i nove buvele.
Šta se tiče vulkanizera i natezanja remena, tu budi oprezna. Ne kuže oni niti bi trebali znati sve o tvom motoru. Ja sam tek sad miran kad sam naučija sam štelat remen, mislim u smislu koliko želim da mi je remen nategnut, ne u smislu samog zatezanja jer je to jednostavno.

E sad, teško je objasnit koliko treba biti zategnut remen... Ja sam to duugo proučava... Samo jedno je sigurno. To je bitna stvar. Drugo, tvorničke postavke nategnutosti su krive, nemoj ga natezati po manualu, prenategnut je...

U principu, tj. da ti probam pojednostavniti, dobro nategnut remen na VN-u je po meni , otprilike kad ga negdi po sredini možeš rukom pomicati skoro centimetar gori i doli, dok je drugi znak prave nategnutosti - da remen ne cvili... Položaj na kojem bi treba otprilike biti zarez zatezača; gledano od naprid prema nazad; to ti je negdi na 3. reckici od zatezača, možda malo malo još prema natrag, ali nije svima isto..

Obavezno nakon mijenjanja guma provjeri zategnutost remena. Ako nećete sami, otiđite do servisera.

dobar eto, čovik zna posao - prenategnut je tvornički, nepotrebno...


biker2

_________________
Dream like you will live forever, live like you will die today
u potrazi za gumama za VNčeka - Page 4 Okit11
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
Zlac
cro chopper forum
cro chopper forum
Zlac


Broj postova : 3127
Godina imam : 44
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : Suzuki M 1800 R
Na forumu od : 08.11.2010

u potrazi za gumama za VNčeka - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: u potrazi za gumama za VNčeka   u potrazi za gumama za VNčeka - Page 4 Icon_minitimeuto 28 lip 2011, 16:08

cheers cheers cuga
[Vrh] Go down
Karlo
cro chopper forum
cro chopper forum
Karlo


Broj postova : 4028
Godina imam : 74
Prebivalište : Sibinj
Vozim : BMW R 1200 RT
Na forumu od : 03.06.2010

u potrazi za gumama za VNčeka - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: u potrazi za gumama za VNčeka   u potrazi za gumama za VNčeka - Page 4 Icon_minitimeuto 28 lip 2011, 16:36

Danas sam išao naručit gume Dunlop 404 WW i kažu mi da Dunlop nema gumu 180 / 70 - 15 u WW izvedbi . Kod mene bi štimala guma 170 / 80 -15 ,ali joj je promjer veći cca 40 mm , bojim se da nebi negdje strugala .
Zna li netko za neku drugu marku gume u toj dimenziji ? Nema je ni Mezeler .
[Vrh] Go down
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum
Safet(y)


Broj postova : 6849
Godina imam : 57
Prebivalište : Našice, Zagreb, Ploče, a i tko zna gdje još sve :)
Vozim : V-Rod
Na forumu od : 31.10.2007

u potrazi za gumama za VNčeka - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: u potrazi za gumama za VNčeka   u potrazi za gumama za VNčeka - Page 4 Icon_minitimeuto 28 lip 2011, 16:43

moja matematika kaze da je razlika u promjeru tih dviju guma 20mm, a to ne bi smjelo predstavljati problem.

_________________
.. Mark Twain: "Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoju razinu, a onda pobijediti na iskustvo"..

*** Flickr Photos
[Vrh] Go down
https://www.flickr.com/photos/144415026@N07
Zlac
cro chopper forum
cro chopper forum
Zlac


Broj postova : 3127
Godina imam : 44
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : Suzuki M 1800 R
Na forumu od : 08.11.2010

u potrazi za gumama za VNčeka - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: u potrazi za gumama za VNčeka   u potrazi za gumama za VNčeka - Page 4 Icon_minitimeuto 28 lip 2011, 16:51

Misliim da je neko več piso o tome da nije našao danlopicu 180 več da je stavio 170 bez problema ,
daj mi samo reci gdje ih mislis kupit i kolko novaca. pljuga
[Vrh] Go down
Karlo
cro chopper forum
cro chopper forum
Karlo


Broj postova : 4028
Godina imam : 74
Prebivalište : Sibinj
Vozim : BMW R 1200 RT
Na forumu od : 03.06.2010

u potrazi za gumama za VNčeka - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: u potrazi za gumama za VNčeka   u potrazi za gumama za VNčeka - Page 4 Icon_minitimeuto 28 lip 2011, 16:58

Safet(y) je napisao/la:
moja matematika kaze da je razlika u promjeru tih dviju guma 20mm, a to ne bi smjelo predstavljati problem.

Matematika je jedno a metar kaže 40 mm . Mjereno na Vilkovom motoru .
[Vrh] Go down
Karlo
cro chopper forum
cro chopper forum
Karlo


Broj postova : 4028
Godina imam : 74
Prebivalište : Sibinj
Vozim : BMW R 1200 RT
Na forumu od : 03.06.2010

u potrazi za gumama za VNčeka - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: u potrazi za gumama za VNčeka   u potrazi za gumama za VNčeka - Page 4 Icon_minitimeuto 28 lip 2011, 17:01

andreja900 je napisao/la:
Misliim da je neko več piso o tome da nije našao danlopicu 180 več da je stavio 170 bez problema ,
daj mi samo reci gdje ih mislis kupit i kolko novaca. pljuga

U Big Bike-u u Brodu koštaju nešto malo preko 2000 kn , sa montažom .
[Vrh] Go down
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum
Safet(y)


Broj postova : 6849
Godina imam : 57
Prebivalište : Našice, Zagreb, Ploče, a i tko zna gdje još sve :)
Vozim : V-Rod
Na forumu od : 31.10.2007

u potrazi za gumama za VNčeka - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: u potrazi za gumama za VNčeka   u potrazi za gumama za VNčeka - Page 4 Icon_minitimesri 29 lip 2011, 00:58

Karlo je napisao/la:
Safet(y) je napisao/la:
moja matematika kaze da je razlika u promjeru tih dviju guma 20mm, a to ne bi smjelo predstavljati problem.

Matematika je jedno a metar kaže 40 mm . Mjereno na Vilkovom motoru .

A jesu li obje gume bile nove/potrosene ili jedna nova a druga potrosena? Nije zanemarivo....

_________________
.. Mark Twain: "Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoju razinu, a onda pobijediti na iskustvo"..

*** Flickr Photos
[Vrh] Go down
https://www.flickr.com/photos/144415026@N07
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

u potrazi za gumama za VNčeka - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: u potrazi za gumama za VNčeka   u potrazi za gumama za VNčeka - Page 4 Icon_minitimesri 29 lip 2011, 06:20

......mislim da sam bar 2-3 puta pisao o širinama /visinama gume 170/80- i 180/70..

Razlika u visini je 10 mm a u širini širini cca 12 mm i tona strani 170ke, i bez problema idu na vnćeka.
Čak i 200/70 ide ali na tu felgu nema efekta i skoro je iste visine i širine..........Motor će nešto brže ići i neznatno izgubiti na okretnom momentu, prijeđeni put će isto tako biti malo veći od onog što će pokazati km sat.
No, svi ti podaci nisu toliko primjetni osim vizualne širine...........

[Vrh] Go down
Karlo
cro chopper forum
cro chopper forum
Karlo


Broj postova : 4028
Godina imam : 74
Prebivalište : Sibinj
Vozim : BMW R 1200 RT
Na forumu od : 03.06.2010

u potrazi za gumama za VNčeka - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: u potrazi za gumama za VNčeka   u potrazi za gumama za VNčeka - Page 4 Icon_minitimesri 29 lip 2011, 07:01

dragger je napisao/la:
......mislim da sam bar 2-3 puta pisao o širinama /visinama gume 170/80- i 180/70..

Razlika u visini je 10 mm a u širini širini cca 12 mm i tona strani 170ke, i bez problema idu na vnćeka.
Čak i 200/70 ide ali na tu felgu nema efekta i skoro je iste visine i širine..........Motor će nešto brže ići i neznatno izgubiti na okretnom momentu, prijeđeni put će isto tako biti malo veći od onog što će pokazati km sat.
No, svi ti podaci nisu toliko primjetni osim vizualne širine...........


I ja sam malo prišvrljao po temi i danas naručujem gume . Da li će biti Dunlop ili Metzeler odlučit će razgovor sa trgovcem . To jest cijena .
[Vrh] Go down
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum
Safet(y)


Broj postova : 6849
Godina imam : 57
Prebivalište : Našice, Zagreb, Ploče, a i tko zna gdje još sve :)
Vozim : V-Rod
Na forumu od : 31.10.2007

u potrazi za gumama za VNčeka - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: u potrazi za gumama za VNčeka   u potrazi za gumama za VNčeka - Page 4 Icon_minitimesri 29 lip 2011, 07:43

Karlo je napisao/la:
..... danas naručujem gume . Da li će biti Dunlop ili Metzeler odlučit će razgovor sa trgovcem . To jest cijena .


... i naravno, uzeti ces skuplje... dobar

_________________
.. Mark Twain: "Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoju razinu, a onda pobijediti na iskustvo"..

*** Flickr Photos
[Vrh] Go down
https://www.flickr.com/photos/144415026@N07
Karlo
cro chopper forum
cro chopper forum
Karlo


Broj postova : 4028
Godina imam : 74
Prebivalište : Sibinj
Vozim : BMW R 1200 RT
Na forumu od : 03.06.2010

u potrazi za gumama za VNčeka - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: u potrazi za gumama za VNčeka   u potrazi za gumama za VNčeka - Page 4 Icon_minitimesri 29 lip 2011, 07:50

Safet(y) je napisao/la:
Karlo je napisao/la:
..... danas naručujem gume . Da li će biti Dunlop ili Metzeler odlučit će razgovor sa trgovcem . To jest cijena .


... i naravno, uzeti ces skuplje... dobar

Naravno Evil or Very Mad
[Vrh] Go down
Zlac
cro chopper forum
cro chopper forum
Zlac


Broj postova : 3127
Godina imam : 44
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : Suzuki M 1800 R
Na forumu od : 08.11.2010

u potrazi za gumama za VNčeka - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: u potrazi za gumama za VNčeka   u potrazi za gumama za VNčeka - Page 4 Icon_minitimesri 29 lip 2011, 14:05

Karlo je napisao/la:
andreja900 je napisao/la:
Misliim da je neko več piso o tome da nije našao danlopicu 180 več da je stavio 170 bez problema ,
daj mi samo reci gdje ih mislis kupit i kolko novaca. pljuga

U Big Bike-u u Brodu koštaju nešto malo preko 2000 kn , sa montažom .

Pa i nije tolko puno jel sam pito kod forlana kod njega su oko 300 eura (dunlop) hvala
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

u potrazi za gumama za VNčeka - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: u potrazi za gumama za VNčeka   u potrazi za gumama za VNčeka - Page 4 Icon_minitimesri 29 lip 2011, 16:32

Karlo je napisao/la:
dragger je napisao/la:
......mislim da sam bar 2-3 puta pisao o širinama /visinama gume 170/80- i 180/70..

Razlika u visini je 10 mm a u širini širini cca 12 mm i tona strani 170ke, i bez problema idu na vnćeka.
Čak i 200/70 ide ali na tu felgu nema efekta i skoro je iste visine i širine..........Motor će nešto brže ići i neznatno izgubiti na okretnom momentu, prijeđeni put će isto tako biti malo veći od onog što će pokazati km sat.
No, svi ti podaci nisu toliko primjetni osim vizualne širine...........


I ja sam malo prišvrljao po temi i danas naručujem gume . Da li će biti Dunlop ili Metzeler odlučit će razgovor sa trgovcem . To jest cijena .


....ako je u pitanju WWW mislim da metzelera nećeš tako lako naći kod nas, a niti u sloveniji......ja sam naša zadnju a prednju iz USA.......SRETNO...
[Vrh] Go down
Karlo
cro chopper forum
cro chopper forum
Karlo


Broj postova : 4028
Godina imam : 74
Prebivalište : Sibinj
Vozim : BMW R 1200 RT
Na forumu od : 03.06.2010

u potrazi za gumama za VNčeka - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: u potrazi za gumama za VNčeka   u potrazi za gumama za VNčeka - Page 4 Icon_minitimesri 29 lip 2011, 17:34

dragger je napisao/la:
Karlo je napisao/la:
dragger je napisao/la:
......mislim da sam bar 2-3 puta pisao o širinama /visinama gume 170/80- i 180/70..

Razlika u visini je 10 mm a u širini širini cca 12 mm i tona strani 170ke, i bez problema idu na vnćeka.
Čak i 200/70 ide ali na tu felgu nema efekta i skoro je iste visine i širine..........Motor će nešto brže ići i neznatno izgubiti na okretnom momentu, prijeđeni put će isto tako biti malo veći od onog što će pokazati km sat.
No, svi ti podaci nisu toliko primjetni osim vizualne širine...........


I ja sam malo prišvrljao po temi i danas naručujem gume . Da li će biti Dunlop ili Metzeler odlučit će razgovor sa trgovcem . To jest cijena .


....ako je u pitanju WWW mislim da metzelera nećeš tako lako naći kod nas, a niti u sloveniji......ja sam naša zadnju a prednju iz USA.......SRETNO...

Gotovo je , naručene su Dunlop 404 WW , stižu sutra ili prekosutra .
[Vrh] Go down
Zlac
cro chopper forum
cro chopper forum
Zlac


Broj postova : 3127
Godina imam : 44
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : Suzuki M 1800 R
Na forumu od : 08.11.2010

u potrazi za gumama za VNčeka - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: u potrazi za gumama za VNčeka   u potrazi za gumama za VNčeka - Page 4 Icon_minitimesri 29 lip 2011, 21:58

Ajd stavi slike da slinim kad namontiraš
[Vrh] Go down
Karlo
cro chopper forum
cro chopper forum
Karlo


Broj postova : 4028
Godina imam : 74
Prebivalište : Sibinj
Vozim : BMW R 1200 RT
Na forumu od : 03.06.2010

u potrazi za gumama za VNčeka - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: u potrazi za gumama za VNčeka   u potrazi za gumama za VNčeka - Page 4 Icon_minitimečet 30 lip 2011, 19:32

andreja900 je napisao/la:
Ajd stavi slike da slinim kad namontiraš

Danas stigle , imo ih u rukama , ali nemaju vremena za montažu do subote , nema veze do Dalmatine će bit .
[Vrh] Go down
Zlac
cro chopper forum
cro chopper forum
Zlac


Broj postova : 3127
Godina imam : 44
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : Suzuki M 1800 R
Na forumu od : 08.11.2010

u potrazi za gumama za VNčeka - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: u potrazi za gumama za VNčeka   u potrazi za gumama za VNčeka - Page 4 Icon_minitimečet 30 lip 2011, 20:01

Uf kad če ta subota pljuga
[Vrh] Go down
sanja
man
man
sanja


Broj postova : 33
Godina imam : 43
Prebivalište : Srbija
Vozim : suvozač na VN900 clasic
Na forumu od : 29.08.2010

u potrazi za gumama za VNčeka - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: u potrazi za gumama za VNčeka   u potrazi za gumama za VNčeka - Page 4 Icon_minitimepet 01 srp 2011, 10:18

I ja sam se malo raspitivala oko cena guma pre naručivanja,Dunlop,Metzeler ili Bridgestone i kod nas su vrlo slične cene.
E sad posle čitanja malo foruma odlučili smo se ipak za Bridgestone i mislim da nismo pogrešili.
Cena,pa platili smo ih 300evra sa popustom od nekih 15-20%.Iskrena da budem nismo ni razmišljali o kupovini polovnih jer kako ono kažu-guma glavu čuva.
[Vrh] Go down
Karlo
cro chopper forum
cro chopper forum
Karlo


Broj postova : 4028
Godina imam : 74
Prebivalište : Sibinj
Vozim : BMW R 1200 RT
Na forumu od : 03.06.2010

u potrazi za gumama za VNčeka - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: u potrazi za gumama za VNčeka   u potrazi za gumama za VNčeka - Page 4 Icon_minitimesub 02 srp 2011, 13:16

Neko je naručio slinim ......evo mu sad . nemoj me

Dakle : Prednja guma Dunlop D 404 F 130 / 90 - 16 M / C 67 H

Zadnja guma Dunlop K 555 170 / 80 - 15 M / C 77 H

Cijena sa montažom 2. 168, 00 kn .

u potrazi za gumama za VNčeka - Page 4 Dsc04888y

[Vrh] Go down
Vilko
cro chopper forum
cro chopper forum
Vilko


Broj postova : 2333
Godina imam : 51
Prebivalište : Podvinje
Vozim : Yamaha Dragstar 650,1100, XJR 1300,Night Rod spec.
Na forumu od : 08.10.2008

u potrazi za gumama za VNčeka - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: u potrazi za gumama za VNčeka   u potrazi za gumama za VNčeka - Page 4 Icon_minitimesub 02 srp 2011, 13:40

KO nove
[Vrh] Go down
Zlac
cro chopper forum
cro chopper forum
Zlac


Broj postova : 3127
Godina imam : 44
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : Suzuki M 1800 R
Na forumu od : 08.11.2010

u potrazi za gumama za VNčeka - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: u potrazi za gumama za VNčeka   u potrazi za gumama za VNčeka - Page 4 Icon_minitimesub 02 srp 2011, 17:11

Karlo je napisao/la:
Neko je naručio slinim ......evo mu sad . nemoj me

Dakle : Prednja guma Dunlop D 404 F 130 / 90 - 16 M / C 67 H

Zadnja guma Dunlop K 555 170 / 80 - 15 M / C 77 H

Cijena sa montažom 2. 168, 00 kn .

u potrazi za gumama za VNčeka - Page 4 Dsc04888y

dobar dobar dobar dobar dobar slinim slinim slinim dobar dobar dobar dobar
[Vrh] Go down
Zlac
cro chopper forum
cro chopper forum
Zlac


Broj postova : 3127
Godina imam : 44
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : Suzuki M 1800 R
Na forumu od : 08.11.2010

u potrazi za gumama za VNčeka - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: u potrazi za gumama za VNčeka   u potrazi za gumama za VNčeka - Page 4 Icon_minitimesub 02 srp 2011, 17:13

Uslikaj i drugu stranu pljuga
[Vrh] Go down
Sponsored content





u potrazi za gumama za VNčeka - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: u potrazi za gumama za VNčeka   u potrazi za gumama za VNčeka - Page 4 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
u potrazi za gumama za VNčeka
[Vrh] 
Stranica 4 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» U potrazi za lavandom
» tlak u gumama

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Održavanje motocikla i opreme-
Forum(o)Bir: