Početna stranicaPretraľnikU potrazi za lavandom 610RegistracijaLogin

 

 U potrazi za lavandom

Go down 
+7
webrider
magna
Kunki
Medevelin
Easy rider
Safet(y)
Deno
11 posters
Autor/icaPoruka
Deno
man
man
Deno


Broj postova : 228
Godina imam : 50
Prebivalište : Slavonski Brod
Vozim : Kad stignem
Na forumu od : 18.09.2012

U potrazi za lavandom Empty
PostajNaslov: U potrazi za lavandom   U potrazi za lavandom Icon_minitimened 01 stu 2015, 13:59

Već deset godina putujem. Jedna obična kava s mlijekom, 2005. na slavonskobrodskom korzu  potaknula je ideju i od tada svake godine planiram nove destinacije.  I tako, malo po malo, nakupilo se toga dosta, tužnih i sretnih dana, pravih pustolovina i laganih tura. Da ne bi bilo jednostavno, prvih godina putovao sam spačekom, danas četrdesetogodišnjakom koji je nekoliko puta okrenuo kilometar sat. Kada je ostatk ekipe počeo lagano posustajati, kupio sam motor. VN 900 pokazao se kao dobar suputnik, a sada je teret novih kilometara prebačen na Fat Bob-a.
Nisam lovator, puno je odricanja bilo u svim ovim godinama, a ako ičemu, putovanja su me naučila skromnosti i toleranciji.
Da ne duljim, sve je počelo idejom da posjetimo Škotsku i Loch Ness, kupili smo za sitne pare par oronulih oldtimera i zavrtili kilometre. Dalje je išlo samo od sebe.

Loch Ness
U potrazi za lavandom M7bc6v

Škotska, žestoka zabava
U potrazi za lavandom E1c8wk

U Edinburghu
U potrazi za lavandom Jidquv

Omaha beach - Normandija
U potrazi za lavandom 34jduzm

Rumunjska, Karpati
U potrazi za lavandom 1268tgg

Rumunjska, negdje u planinama
U potrazi za lavandom Vru9td

Passo Stelvio, Alpe
U potrazi za lavandom 300r4uu

Polarni krug, Finska
U potrazi za lavandom 27zlmrk

Sjever Finske
U potrazi za lavandom 2eqc3yt

Put za Nordcapp
U potrazi za lavandom 2qisrcj

Afrika, Sahara
U potrazi za lavandom 1zp2qnb

Sahara, Easy rider
U potrazi za lavandom 152ygxj

Tunis
U potrazi za lavandom 97ma9t

Prijevoj Gavia, daleko najluđa cesta
U potrazi za lavandom 2hrpaud

Firenza
U potrazi za lavandom Dfyi3s

Toscana, Pizza
U potrazi za lavandom 2e6bvc9

Alpe
U potrazi za lavandom Ine643

Čaplja u snijegu
U potrazi za lavandom T86z6c

Svakakvih se događaja tu nakupilo. No nova je sezona i valja krenuti dalje.

2015. rezervirana je za Francusku, idemo na jug, u provansu. Planirani troškovi su 8.000 kn. S obzirom da još nisam otplatio kredit koji sam podigao za putovanje prošle godine, bit će nategnuto. No draga želi u Francusku, a i meni bi dobro došlo jedno malo laganije putovanje. Krenuli smo iz Broda za Rijeku pa prema Veneciji i Laziseu na obali Gardskog jezera. Prognoza klimava, pogotovo za Gorski Kotar. Na autocesti blizu Zagreba sreli smo ekipu koja se zaputila u Veneciju, ali oni će preko Slovenije. Okisli smo svi bez obzira na različite dionice i to kod Venecije.

Siguran zaklon na benzinskoj kod Venecije
U potrazi za lavandom 2l8uu6x

Razvedrilo se brzo i eto nas na Lago di Garda, Lazise u bikerskoj birtiji u samom centru koju u prolasku Italijom nikad ne zaobiđemo. Nakon prvih 750 km uslijedio je odmor s prijateljima, pivo, klopa i priprema za slijedeći dan.

Lazise, odmor za motoriste
U potrazi za lavandom Wtg7pz

Lago di Garda
U potrazi za lavandom Bim9l0

Pivo i pizza pred spavanje
U potrazi za lavandom 200cwug

Cilj je Gap, 500 km udaljen grad u francuskim alpama, kažu da ima 300 sunčanih dana u godini. Ubitačna vožnja autocestom do Francuske, ali ne možemo su priuštiti vožnju lokalnim cestama, predugo bi trajalo. Od laganog krstarenja brzo smo odustali i nagazili Harleya kojemu 150 km/h i nije nešto prezahtjevno, ali bez vjetrobrana i s rukama i nogama naprijed trebalo se momački uhvatiti u borbu s vjetrom.

Konačno pred Francuskom
U potrazi za lavandom 313ta9l

Nakon Torina skrenuli smo za Briancon i ušli u Francusku. Planinska cesta izmamila nam je osmjeh na lica. Nakon pustare koju smo prošli autocestom u Italiji sada je sve puno motorista.

France!
U potrazi za lavandom 286z5d

Francuske alpe
U potrazi za lavandom 2nlcwwg

U potrazi za lavandom Opy4k1

U potrazi za lavandom 2w5vhms

Stanka uz cestu prema Gapu
U potrazi za lavandom 33p680p

U potrazi za lavandom 2jb5iqu

U potrazi za lavandom Mr7804

Put za Gap
U potrazi za lavandom 2l8f5gi

U potrazi za lavandom Abt2f5

U potrazi za lavandom Jf81gl

U potrazi za lavandom 2qbhac4

U potrazi za lavandom Xpal2u

Svjetski dan glazbe dočekao na je u Gapu na 750 m iznad površine mora. Staro središte grada je veliko, brojne su male ulice i trgovi. U par minuta šetnje nabrojali smo dvadesetak različitih bendova koji su svirali sve, od francuskih šansona, preko reggaea, rocka i bluesa do heavy metala.

U potrazi za lavandom 2kio40

U potrazi za lavandom F06csh

U potrazi za lavandom 30tnxg2

U potrazi za lavandom 2njvseo

U potrazi za lavandom 2dad0f4

Francuzi i turisti opušteni uz vino i pivo, duduše prilično skupo za naše prlike, ali što ćeš, valjalo je sprati prašinu nakon dva dana vožnje do Francuske. I tako, nadali smo se da sutrašnji mamulruk neće biti baš pretežak, ustvari bolila nas je briga.

Noć u Gapu
U potrazi za lavandom 2d0mjhz

U potrazi za lavandom 5uia0j

U potrazi za lavandom 67lg08

Grad Gap se nalazi na takozvanoj Napoleonovoj ruti, na koju smo se povremeno penjali i opet silazili slijedećih dana. Na putu za St. Paul les Durance, gdje smo rezervirali smještaj za 4 dana računajući da je dobro uzeti hotel u sred Provanse pa se svaki dan voziti vamo tamo, stali smo u Sisteronu. Mjesto je naseljeno nevjerojatnih 4000 godina. Tvrđava, katedrala i par muzeja tu su za turiste. Cesta je odlična kao većina cesta u Francuskoj pa smo samo popili kavu i nastavili dalje.

Put za Sisteron
U potrazi za lavandom 1zva1c1

Ulaz u Sisteron
U potrazi za lavandom 2vuf2w1

U potrazi za lavandom 2ugglm0

Sisteron
U potrazi za lavandom 33y1i80

Sisteron, centar
U potrazi za lavandom 2vuwj2r

U potrazi za lavandom Jrg2hg

Sve u znaku spačeka i lavande
U potrazi za lavandom 16jlbio

Sisteron
U potrazi za lavandom 2rhv713

Na putu za St. Paul les Durance
U potrazi za lavandom 30k6s2b

Najljepše su dionice kroz hladovinu
U potrazi za lavandom 34qwzs0

U potrazi za lavandom Zwl3rp

Stigli smo u hotel, ostavili stvari i odmah nastavili dalje. Popodne je, imamo vremena do večeri pa smo krenuli za kanjon Verdon. Put vodi prema azurnoj obali, alpskim krajolikom do grada Auguines i jezera Sainte Croix pod čijom površinom je nakon gradnje brane ostalo cijelo jedno selo. Tu se cesta odvaja strmim usponom i vodi uz kanjon. Zavojita cesta uz jedan od naljepših europskih klanaca, dug 25 km i dubok 700 metara ostavlja bez daha.

Jezero Saint Croix
U potrazi za lavandom 2z8u720

Verdon
U potrazi za lavandom 2ylmo87

Odmor na vidikovcu
U potrazi za lavandom 2mchn5z

U potrazi za lavandom 29e62xf

Visoko, visoko...
U potrazi za lavandom Qsqoag

U potrazi za lavandom 330r78p

U povratku je Bob zabilježio svoju prvu tisućicu milja
U potrazi za lavandom 2rp6ut3

Planiranje puta za slijedeći dan odvija se uvečer na parkingu hotela, uz cigarete i vino. Uvijek putujemo koristeći kartu, navigaciju koristimo samo u većim gradovima.

Planiranje sutrašnje rute
U potrazi za lavandom Qn66ty

I još malo planiranja
U potrazi za lavandom 2wdqe0h

Okrećemo na zapad, želimo obići samostan Senanque, a na putu ćemo posjetiti Gordes i Avignon. Ta su mjesta redovito na top 10 turističkih lokacija Provanse pa eto idemo i mi, onako turistički.

Na putu za Gordes
U potrazi za lavandom Sljrzo

Mala sela provanse
U potrazi za lavandom 2hp3ndi

Do Gordesa putujemo lijepim krajolikom, polako. Stajemo povremeno na kavu očekujući da ćemo svaki tren vidjeti polja lavande po kojima je Provansa tako poznata, no nije baš tako. Brojni brežuljci, često s utvrdama na vrhu, stara, lijepo očuvana arhitektura užitak su za proći motorom.

Tu i tamo, mora se stati
U potrazi za lavandom 2m3012x

U potrazi za lavandom 30kf3pc

U potrazi za lavandom Sq4m4n

U potrazi za lavandom 2ns9h74

Welcome to France,welcome to America
U potrazi za lavandom O888wo

U potrazi za lavandom Eqr11e

Lavanda!
U potrazi za lavandom 2w1td2q

U potrazi za lavandom 15wnthj

Krajolik Provanse
U potrazi za lavandom 70f194

Gordes je u najmanju ruku neobičan. Francuzi su uložili dosta truda kako bi zadržali originalni izgled sela tako da su ia eventualne nove građevine obavezni kameni zidovi, a ograde su potpuno zabranjene.

Gordes
U potrazi za lavandom 2rfaozt

U potrazi za lavandom Zu5uuu

U potrazi za lavandom 2lup0k8

Tržnica u Gordesu
U potrazi za lavandom 684uhj

Uskom i prilično lošom cestom preko brda spustili smo se do samostana Senanque izgrađenog još u 12 stoljeću. Redovnici koji tu žive uzgajaju lavandu.

Senanque abbey
U potrazi za lavandom Sw8k8n

Lavanda
U potrazi za lavandom 118lmkm

U potrazi za lavandom 2efl62t

Manastir
U potrazi za lavandom 2inawx

U potrazi za lavandom Ztupds

Vraćamo se istom cestom dio puta i potom odvajamo za Avignon. Raj za ljubitelje povijesti i arhitekture. Grad je pun života, brojne trgovine čokoladom, sapunima i kojekakvim sitnicama, a sve okupano mirisom lavande. Papinska palača i Pont d'Avignon, most koji se kroz povijest malo gradio, malo rušio, najpoznatije su građevine Avignona. Napravili smo par fotografija za uspomenu, sjeli na Harleya i odgegali se 100 km dalje do hotela.

Avignon
U potrazi za lavandom 6eiz44

Hm, istomišljenik
U potrazi za lavandom 9a0qcm

U potrazi za lavandom M9ah4g

U potrazi za lavandom 2im24nc

Samo nek je čokolade
U potrazi za lavandom 2py3l10

Slavni most koji ne vodi nigdje
U potrazi za lavandom 1zggq6c

Svako malo naišli bismo na nekakav ringišpil
U potrazi za lavandom 301ooax

Zidine Avignona
U potrazi za lavandom 2mequyu

U potrazi za lavandom 2i1iljb

Naišli smo i na deve. Sad, nije mi jasno, držao sam se ceste i Francuske, ali evo i dokaz.

U potrazi za lavandom 15pojr4

Slijedećeg dana otišli smo na jug, do Marseillea. Neću tu nabrajati građevine i povijesne podatke. Grad jem ogroman, netipičan za ostatk Francuske, puno je utjecaja sjevera Afrike, Maroka, jednostavno vrvi od života. Promet je kaotičan i nekoliko sati smo se patili vozeći s jednog kraja na drugi po velikoj vrućini. Ipak, vrijedi ga vidjeti. S obale se vidi slavni otok Chateau d'If, na kojem je bio zatočen grof Monte Christo.

Marseille
U potrazi za lavandom 312jxv8

U potrazi za lavandom 2zziw6p

U potrazi za lavandom 98rpna

U potrazi za lavandom 2r2c5zb

U potrazi za lavandom 2iuyuyf

U potrazi za lavandom 2e1ejir

U potrazi za lavandom Ae8utu

U povratku zastajemo u gradu Aix en Provence. Jedan od onih lijepih, dinamičnih gradova gdje se stalno nešto događa. Žive boje, mnoštvo mladih, lijepi mali trgovi i kafići. I nebrojene trgovine.

Aix en Provence
U potrazi za lavandom Juff9x

U potrazi za lavandom 246l53r

U potrazi za lavandom 11ccept

U potrazi za lavandom Eiqebn

U potrazi za lavandom 29zrgrb

U potrazi za lavandom 2lwx15f

Đinđe
U potrazi za lavandom 30i9f9g

U potrazi za lavandom 14c9vlf

Nek je nama Francuska dobro i zdravo
U potrazi za lavandom 2iafqir

U potrazi za lavandom Zogv38

U potrazi za lavandom 2j4wysn

Azurna obala zaslužuje posebnu priču. I posebno putovanje. No mi za to nismo imali vremena. Krenuli smo prema Italiji cestom uz francusku rivijeru, od Saint Tropeza u kojem smo malo zastali. Jedan je to od najvažnijih gradova u povijesti jer, za one koji ne znaju, tu je početkom šezdesetih prvi puta predstavljen „monokini“ danas poznatiji kao toples. Grad je u znaku Brigitte Bardot, naišli smo na nakoliko izuzetno skupih trgovima modnim sitnicama, a čak je i groblje smješteno na najatraktivniju moguću lokaciju, uz samu morsku obalu.

Ah taj Saint Tropez
U potrazi za lavandom 24cyzgn

U potrazi za lavandom 2zitzs4

Plaže Saint Tropeza
U potrazi za lavandom 2nukuoi

U potrazi za lavandom 35i91sy

Groblje
U potrazi za lavandom 35klahs

Plaža
U potrazi za lavandom Rrkqb5

Živio toples, gospodična iza mene čuva kulturu i tradiciju Saint Tropeza
U potrazi za lavandom Mb709t

U potrazi za lavandom R8bfbt

Brigitte
U potrazi za lavandom 33y3ptz

U potrazi za lavandom 11w5w0j

Slijedećih dvjestotinjak kilometara bila je prava patnja. Cesta uz koju su se smjestili Cannes, Nica, Monaco zakrčena je prometom, semafori vas zaustavljaju svakih par stotina metara, a uz punu opremu koju smo imali jer nas je čekao put čak do Verone u komadu, bilo je i jako vruće. Uz magistralu vodi i autocesta no s nje se ništa ne može vidjeti pa smo vozili obalom, zastajući tu i tamo kako bi nešto fotografirali ili se osvježili.
Obala je zaista lijepa, ni jedno more na kojemu sam bio ne može se mjeriti s ljepotom Jadrana, a Azurna obala jedini je dosadašnji konkurent.

U potrazi za lavandom 314cdcm

Cannes
U potrazi za lavandom 24ce3cl

Ovdje inače ide crveni tepih
U potrazi za lavandom 2jdkv48

Azurna obala
U potrazi za lavandom 28a3wie

U potrazi za lavandom 116hy55

U potrazi za lavandom Rtetyv

Uvečer smo u Laziseu, ponovo. Slijedeći dan već od kuće. Kao i obično, premalo vremena za sve što smo htjeli obići i vidjeti, ali planiramo već iduću godinu. Neka je samo zdravlja, sve ostalo ćemo već nekako riješiti.
[Vrh] Go down
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum
Safet(y)


Broj postova : 6849
Godina imam : 57
Prebivalište : Našice, Zagreb, Ploče, a i tko zna gdje još sve :)
Vozim : V-Rod
Na forumu od : 31.10.2007

U potrazi za lavandom Empty
PostajNaslov: Re: U potrazi za lavandom   U potrazi za lavandom Icon_minitimened 01 stu 2015, 14:35

..ovo je vec drugi slikopis objavljen danas, a meni mogu samo sline curiti slinim

..kao sto sam danas vec jednom napisao, ovo je stivo za lagano citanje i gustanje... i naravno, svaka cast na trudu i volji za pisanje i objavljivanje tvojih putesestvija kako bismo i mi mogli malo uzivati... dobar

_________________
.. Mark Twain: "Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoju razinu, a onda pobijediti na iskustvo"..

*** Flickr Photos
[Vrh] Go down
https://www.flickr.com/photos/144415026@N07
Easy rider
cro chopper forum
cro chopper forum
Easy rider


Broj postova : 1021
Godina imam : 62
Prebivalište : World wide
Vozim : Gold Wing, Piaggio X10
Na forumu od : 11.04.2008

U potrazi za lavandom Empty
PostajNaslov: Re: U potrazi za lavandom   U potrazi za lavandom Icon_minitimened 01 stu 2015, 15:47

Odlično. Super fotke dobar
[Vrh] Go down
Medevelin
cro chopper forum
cro chopper forum
Medevelin


Broj postova : 643
Godina imam : 44
Prebivalište : Medulin
Vozim : Midnight star 1300, CB400 four
Na forumu od : 28.10.2013

U potrazi za lavandom Empty
PostajNaslov: Re: U potrazi za lavandom   U potrazi za lavandom Icon_minitimepon 02 stu 2015, 08:10

Bravo Deno, a gospođi što te "ohrabrila" svaka čast! dobar
[Vrh] Go down
Kunki
man
man
Kunki


Broj postova : 402
Godina imam : 53
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Bandit 1250
Na forumu od : 28.02.2008

U potrazi za lavandom Empty
PostajNaslov: Re: U potrazi za lavandom   U potrazi za lavandom Icon_minitimepon 02 stu 2015, 08:31

slinim dobar
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 51
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

U potrazi za lavandom Empty
PostajNaslov: Re: U potrazi za lavandom   U potrazi za lavandom Icon_minitimepon 02 stu 2015, 10:38

Ja bi zabranio ove putopise
Sto se ja sad moram osjecati "ugrozeno"
What a Face
[Vrh] Go down
webrider
cro chopper forum
cro chopper forum
webrider


Broj postova : 2802
Godina imam : 55
Prebivalište : Vtc
Vozim : Suzuki Intruder VL 800
Na forumu od : 07.01.2008

U potrazi za lavandom Empty
PostajNaslov: Re: U potrazi za lavandom   U potrazi za lavandom Icon_minitimepon 02 stu 2015, 11:43

svaka cast
[Vrh] Go down
mrljo#2
cro chopper forum
cro chopper forum
mrljo#2


Broj postova : 1668
Godina imam : 52
Prebivalište : 45°27'48.03"S 15°31'13.30"I
Vozim : HD - FLHTCUI '97
Na forumu od : 14.08.2010

U potrazi za lavandom Empty
PostajNaslov: Re: U potrazi za lavandom   U potrazi za lavandom Icon_minitimepon 02 stu 2015, 12:34

U potrazi za lavandom DeXkYA
[Vrh] Go down
https://dragonflynsg.weebly.com
Karlo
cro chopper forum
cro chopper forum
Karlo


Broj postova : 4028
Godina imam : 74
Prebivalište : Sibinj
Vozim : BMW R 1200 RT
Na forumu od : 03.06.2010

U potrazi za lavandom Empty
PostajNaslov: Re: U potrazi za lavandom   U potrazi za lavandom Icon_minitimepon 02 stu 2015, 13:25

Sve sam to čuo iz prve ruke i skoro zaboravio , a sad se ponovo podsjetio . Deno car si . dobar king
[Vrh] Go down
lukylipik
cro chopper forum
cro chopper forum
lukylipik


Broj postova : 11184
Godina imam : 59
Prebivalište : 16 meridijan
Vozim : Šokac zrx1200s
Na forumu od : 02.11.2007

U potrazi za lavandom Empty
PostajNaslov: Re: U potrazi za lavandom   U potrazi za lavandom Icon_minitimepon 02 stu 2015, 15:00

Safet(y) je napisao/la:
..ovo je vec drugi slikopis objavljen danas, a meni mogu samo sline curiti slinim

..kao sto sam danas vec jednom napisao, ovo je stivo za lagano citanje i gustanje... i naravno, svaka cast na trudu i volji za pisanje i objavljivanje tvojih putesestvija kako bismo i mi mogli malo uzivati... dobar

... dijelim tvoj osjećaje i o ovom uratku!
[Vrh] Go down
http://lukylipik-vrijemeodluke.blogspot.com/?zx=9e8ff9c465b5c91a
pinky
cro chopper forum
cro chopper forum
pinky


Broj postova : 2862
Godina imam : 56
Prebivalište : Banja Luka
Vozim : Keeway Cruiser 250
Na forumu od : 23.01.2010

U potrazi za lavandom Empty
PostajNaslov: Re: U potrazi za lavandom   U potrazi za lavandom Icon_minitimepon 02 stu 2015, 21:48

dobar dobar Jako dobro king

ovo je baš štivo za lagano čitanje i opuštanje,

[Vrh] Go down
Sponsored content





U potrazi za lavandom Empty
PostajNaslov: Re: U potrazi za lavandom   U potrazi za lavandom Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
U potrazi za lavandom
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: U daljini čuju se kao gromovi... :: Putovanja & druženja & putopisi & video-
Forum(o)Bir: