Početna stranicaPretraľniku potrazi za gumama za VNčeka - Page 3 610RegistracijaLogin

 

 u potrazi za gumama za VNčeka

Go down 
+21
joshua3
emirharley
Karlo
sanja
tata
dac
free rider niđo
A13N
zookk
Free Spirit
freddie
asy
JuR@
magna
dragger
saky00
Safet(y)
dudo
cityn
custom rider
cro.chopper
25 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Autor/icaPoruka
Free Spirit
cro chopper forum
cro chopper forum
Free Spirit


Broj postova : 1523
Godina imam : 58
Prebivalište : Pleternica
Vozim : yamaha FZ6S
Na forumu od : 20.11.2007

u potrazi za gumama za VNčeka - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: u potrazi za gumama za VNčeka   u potrazi za gumama za VNčeka - Page 3 Icon_minitimečet 16 tra 2009, 20:03

[quote="Safet(y)"]Dunlop D404F WWW 130/90-16 - 683,40 kn
Dunlop D404 WWW 150/80 B16 - 1.059,95 kn
PDV: 364,36 kn
Ukupno: 2.020,54 kn
ovako to izgleda,čovjek nelaže
u potrazi za gumama za VNčeka - Page 3 2qbry37



pljuga
[Vrh] Go down
tata
man
man
tata


Broj postova : 458
Godina imam : 65
Prebivalište : Slavonski Brod
Vozim : bicikl...nekad
Na forumu od : 24.11.2007

u potrazi za gumama za VNčeka - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: u potrazi za gumama za VNčeka   u potrazi za gumama za VNčeka - Page 3 Icon_minitimečet 16 tra 2009, 20:12

Metzeler ME 880 Marathon 100/90-19 - 932,63 manje 20% =746,10 kn
Metzeler ME 880 Marathon 150/80-B15 -1327,36 manje 40% =796,42 kn
Na kućnom pragu 1579,12 Kn

Namjera mi je bila uzeti malo širu zadnju gumu ali ... uvjek ima neko ali. Kad sam ju danas namontirao na naplatak njena širina je 138 mm Bohmann manje nego što je bila stara. Zvao u Gumi Pađen, i oni se čude ali tako je kako je, drugih nemaju za zamjenu, a da im nisam rekao...

bdw ovih 40% popusta sam dobio zbog toga što je guma proizvedena 5005 tj stara je 3,5 godine pa sam se malo informirao na netu i kako kažu oni koji o tome znaju više od mene guma ima nekakav svoj vijek trajanja oko 10 godina, a po zakonu nebi smjela ići u prodaju nakon 5 godina stajanja na lageru. Malo razmislio i uzeo. Nadam se da neću imati problema s njom.
[Vrh] Go down
sanja
man
man
sanja


Broj postova : 33
Godina imam : 43
Prebivalište : Srbija
Vozim : suvozač na VN900 clasic
Na forumu od : 29.08.2010

u potrazi za gumama za VNčeka - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: u potrazi za gumama za VNčeka   u potrazi za gumama za VNčeka - Page 3 Icon_minitimesri 01 lip 2011, 10:05

Došlo je vreme da i mi zamenimo gume na našem VN-u.
Pošto trenutno nema nigde u Srbiji poručene su i moramo da čekamo 14dana. Bohmann Bohmann
Inače poručili smo Bridgestone,
prednja Exedra G703
zadnja Exedra G702
Zamenu će odraditi ovlašćeni vulkanizer koji sarađuje sa uvoznikom Bridgestone-a u Srbiji.
Interesuje me da li je komplikovano zameniti zadnju gumu,treba li neko dodatno štelovanje(kaiš) ili je za vulkanizera obična rutina?
Kakvo je vaše iskustvo sa zamenom guma na VN-u?
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

u potrazi za gumama za VNčeka - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: u potrazi za gumama za VNčeka   u potrazi za gumama za VNčeka - Page 3 Icon_minitimesri 01 lip 2011, 16:49

sanja je napisao/la:
Interesuje me da li je komplikovano zameniti zadnju gumu,treba li neko dodatno štelovanje(kaiš) ili je za vulkanizera obična rutina?
Kakvo je vaše iskustvo sa zamenom guma na VN-u?

...vulkanizeru koji se sa tim bavi, to je rutina...(bar ovdje kod mene)
[Vrh] Go down
sanja
man
man
sanja


Broj postova : 33
Godina imam : 43
Prebivalište : Srbija
Vozim : suvozač na VN900 clasic
Na forumu od : 29.08.2010

u potrazi za gumama za VNčeka - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: u potrazi za gumama za VNčeka   u potrazi za gumama za VNčeka - Page 3 Icon_minitimesri 01 lip 2011, 17:12

To su i meni rekli kad sam zvala da pitam.
Ima li nešto specijalno oko kaiša da se radi-doteže posle menjanja zadnje gume?
[Vrh] Go down
Karlo
cro chopper forum
cro chopper forum
Karlo


Broj postova : 4028
Godina imam : 74
Prebivalište : Sibinj
Vozim : BMW R 1200 RT
Na forumu od : 03.06.2010

u potrazi za gumama za VNčeka - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: u potrazi za gumama za VNčeka   u potrazi za gumama za VNčeka - Page 3 Icon_minitimesri 01 lip 2011, 18:34

sanja je napisao/la:
To su i meni rekli kad sam zvala da pitam.
Ima li nešto specijalno oko kaiša da se radi-doteže posle menjanja zadnje gume?

Nedavno sam mijenjao gume na sinovom VN-u . Sam sam skinuo točkove i odneo vulkanizeru da promjeni gume .
Prije demontaže točkova sam izmjerio ( šublerom ) koliko španeri izlaze iz matica i poslje sve vratio kako je blio .
Mnogi vulkanizeri nemaju iskustva sa remenom , a s tim se nije igrat .
[Vrh] Go down
sanja
man
man
sanja


Broj postova : 33
Godina imam : 43
Prebivalište : Srbija
Vozim : suvozač na VN900 clasic
Na forumu od : 29.08.2010

u potrazi za gumama za VNčeka - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: u potrazi za gumama za VNčeka   u potrazi za gumama za VNčeka - Page 3 Icon_minitimesri 01 lip 2011, 19:14

Karlo je napisao/la:
sanja je napisao/la:
To su i meni rekli kad sam zvala da pitam.
Ima li nešto specijalno oko kaiša da se radi-doteže posle menjanja zadnje gume?

Nedavno sam mijenjao gume na sinovom VN-u . Sam sam skinuo točkove i odneo vulkanizeru da promjeni gume .
Prije demontaže točkova sam izmjerio ( šublerom ) koliko španeri izlaze iz matica i poslje sve vratio kako je blio .
Mnogi vulkanizeri nemaju iskustva sa remenom , a s tim se nije igrat .

E pa baš sam te zbog toga i pitala.Čitali smo po forumima da se ljudima dešavola svašta kada zamene zadnji točak,majstor neodradi kako treba pa im se dese razni problemi na motoru.
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

u potrazi za gumama za VNčeka - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: u potrazi za gumama za VNčeka   u potrazi za gumama za VNčeka - Page 3 Icon_minitimesri 01 lip 2011, 20:05

sanja je napisao/la:
Karlo je napisao/la:
sanja je napisao/la:
To su i meni rekli kad sam zvala da pitam.
Ima li nešto specijalno oko kaiša da se radi-doteže posle menjanja zadnje gume?

Nedavno sam mijenjao gume na sinovom VN-u . Sam sam skinuo točkove i odneo vulkanizeru da promjeni gume .
Prije demontaže točkova sam izmjerio ( šublerom ) koliko španeri izlaze iz matica i poslje sve vratio kako je blio .
Mnogi vulkanizeri nemaju iskustva sa remenom , a s tim se nije igrat .

E pa baš sam te zbog toga i pitala.Čitali smo po forumima da se ljudima dešavola svašta kada zamene zadnji točak,majstor neodradi kako treba pa im se dese razni problemi na motoru.

....ako si nevjerni(a) toma(ica) onda nakon mjenjanja guma do prvog dobrog meštra ili poznavaoca te tematike da provjeri....i eventualno dotegne ili olabavi remen.....za nekoliko novčića spavaš brižno.....
[Vrh] Go down
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

u potrazi za gumama za VNčeka - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: u potrazi za gumama za VNčeka   u potrazi za gumama za VNčeka - Page 3 Icon_minitimesri 01 lip 2011, 20:45

Ako guma nije tubeless, odnosno ako se koristi zracnica, zracnicu OBAVEZNO kupiti i zamijeniti prilikom zamjene/kupovine i montriranja novih guma.

To je otprilike ista prica da kada se mijenja ulje u masini da se mora promijeniti i uljni filter.

Just sayin'............ Rolling Eyes
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
sanja
man
man
sanja


Broj postova : 33
Godina imam : 43
Prebivalište : Srbija
Vozim : suvozač na VN900 clasic
Na forumu od : 29.08.2010

u potrazi za gumama za VNčeka - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: u potrazi za gumama za VNčeka   u potrazi za gumama za VNčeka - Page 3 Icon_minitimečet 02 lip 2011, 09:37

Jesam malo neverni toma jer nam je ovo prva zamena pa se nadamo da će sve proći kako treba oko zamene.Ovlašćeni uvoznik guma nas uverava da majstor koga oni preporučuju da odradi zamenu je stručan i da nebrinemo.
Na sadašnjoj gumi piše da je tubeless.Kada sam poručivala gume rekli su mi da nam netrebaju i unutrašnje gume.
[Vrh] Go down
joshua3
cro chopper forum
cro chopper forum
joshua3


Broj postova : 7
Godina imam : 50
Prebivalište : Slovenija
Vozim : Kawasaki VN800 Classic
Na forumu od : 26.06.2008

u potrazi za gumama za VNčeka - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: u potrazi za gumama za VNčeka   u potrazi za gumama za VNčeka - Page 3 Icon_minitimečet 02 lip 2011, 17:21

sanja je napisao/la:
...Na sadašnjoj gumi piše da je tubeless.Kada sam poručivala gume rekli su mi da nam netrebaju i unutrašnje gume.
Zavisi...ako se ide o kotaču na zaponce onda treba unutrašnju gumu .
LP Joshua3
[Vrh] Go down
Karlo
cro chopper forum
cro chopper forum
Karlo


Broj postova : 4028
Godina imam : 74
Prebivalište : Sibinj
Vozim : BMW R 1200 RT
Na forumu od : 03.06.2010

u potrazi za gumama za VNčeka - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: u potrazi za gumama za VNčeka   u potrazi za gumama za VNčeka - Page 3 Icon_minitimečet 02 lip 2011, 18:47

joshua3 je napisao/la:
sanja je napisao/la:
...Na sadašnjoj gumi piše da je tubeless.Kada sam poručivala gume rekli su mi da nam netrebaju i unutrašnje gume.
Zavisi...ako se ide o kotaču na zaponce onda treba unutrašnju gumu .
LP Joshua3

Da je motor custom ne bi trebale zračnice jer felge nemaju žbice , a za classic treba .
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

u potrazi za gumama za VNčeka - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: u potrazi za gumama za VNčeka   u potrazi za gumama za VNčeka - Page 3 Icon_minitimečet 02 lip 2011, 21:11

Karlo je napisao/la:
joshua3 je napisao/la:
sanja je napisao/la:
...Na sadašnjoj gumi piše da je tubeless.Kada sam poručivala gume rekli su mi da nam netrebaju i unutrašnje gume.
Zavisi...ako se ide o kotaču na zaponce onda treba unutrašnju gumu .
LP Joshua3

Da je motor custom ne bi trebale zračnice jer felge nemaju žbice , a za classic treba .


.....vjerojatno ste sad sanji malo poremetili viziju....

...trgovac ti je rekao da ti ne trebaju zračnice jer ih imaš...e sad dali ih treba minjat, zavisi od stanja istih i starosti.
Ja sam ih minja svaki put sa novim gumama, osim ovog puta kad sam priša 16tkm u nepune dvije godine.
[Vrh] Go down
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 51
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

u potrazi za gumama za VNčeka - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: u potrazi za gumama za VNčeka   u potrazi za gumama za VNčeka - Page 3 Icon_minitimečet 02 lip 2011, 21:34

Gume za VN classica (te koje si kupila i ja imam, najbolje su) su tubelles tip iako imamo zračnice, i trebamo ih imati na classicu. Ja osobno minjam buvele svaki drugi put, mislim svako drugo minjenje guma minjam i nove buvele.
Šta se tiče vulkanizera i natezanja remena, tu budi oprezna. Ne kuže oni niti bi trebali znati sve o tvom motoru. Ja sam tek sad miran kad sam naučija sam štelat remen, mislim u smislu koliko želim da mi je remen nategnut, ne u smislu samog zatezanja jer je to jednostavno.

E sad, teško je objasnit koliko treba biti zategnut remen... Ja sam to duugo proučava... Samo jedno je sigurno. To je bitna stvar. Drugo, tvorničke postavke nategnutosti su krive, nemoj ga natezati po manualu, prenategnut je...

U principu, tj. da ti probam pojednostavniti, dobro nategnut remen na VN-u je po meni , otprilike kad ga negdi po sredini možeš rukom pomicati skoro centimetar gori i doli, dok je drugi znak prave nategnutosti - da remen ne cvili... Položaj na kojem bi treba otprilike biti zarez zatezača; gledano od naprid prema nazad; to ti je negdi na 3. reckici od zatezača, možda malo malo još prema natrag, ali nije svima isto..

Obavezno nakon mijenjanja guma provjeri zategnutost remena. Ako nećete sami, otiđite do servisera.

_________________
Dream like you will live forever, live like you will die today
u potrazi za gumama za VNčeka - Page 3 Okit11
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
sanja
man
man
sanja


Broj postova : 33
Godina imam : 43
Prebivalište : Srbija
Vozim : suvozač na VN900 clasic
Na forumu od : 29.08.2010

u potrazi za gumama za VNčeka - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: u potrazi za gumama za VNčeka   u potrazi za gumama za VNčeka - Page 3 Icon_minitimepet 03 lip 2011, 10:19

Možda mnogo tražim ali ako neko od vas ima slučajno ilustrovano štelovanje kaiša bila bih mu zahvalna da postavi na forumu.
Inače hvala vam na ovako lepom objašnjenju.
hvalax hvalax
svaka cast svaka cast
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

u potrazi za gumama za VNčeka - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: u potrazi za gumama za VNčeka   u potrazi za gumama za VNčeka - Page 3 Icon_minitimepet 03 lip 2011, 18:21

sanja je napisao/la:
Možda mnogo tražim ali ako neko od vas ima slučajno ilustrovano štelovanje kaiša bila bih mu zahvalna da postavi na forumu.
Inače hvala vam na ovako lepom objašnjenju.
hvalax hvalax
svaka cast svaka cast

....e nemore se to objasnit...kužiš....,
[Vrh] Go down
sanja
man
man
sanja


Broj postova : 33
Godina imam : 43
Prebivalište : Srbija
Vozim : suvozač na VN900 clasic
Na forumu od : 29.08.2010

u potrazi za gumama za VNčeka - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: u potrazi za gumama za VNčeka   u potrazi za gumama za VNčeka - Page 3 Icon_minitimepet 03 lip 2011, 19:29

Ok,shvatila sam.
[Vrh] Go down
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 51
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

u potrazi za gumama za VNčeka - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: u potrazi za gumama za VNčeka   u potrazi za gumama za VNčeka - Page 3 Icon_minitimened 05 lip 2011, 23:39

Nije problem odšarafiti malo zadnju osovinu i igrat se sa zatezačima, već je problem pogodit pravu zategnutost...
U principu postoji alat baš za to, ovaj doli na videu, ali ne da mi ga se naručivat kad sam nekako sam skužija otprilike kako mi najbolje paše, tj motoru...

https://www.youtube.com/watch?v=SQbrHdW9RmY&feature=related

_________________
Dream like you will live forever, live like you will die today
u potrazi za gumama za VNčeka - Page 3 Okit11
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
sanja
man
man
sanja


Broj postova : 33
Godina imam : 43
Prebivalište : Srbija
Vozim : suvozač na VN900 clasic
Na forumu od : 29.08.2010

u potrazi za gumama za VNčeka - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: u potrazi za gumama za VNčeka   u potrazi za gumama za VNčeka - Page 3 Icon_minitimepon 06 lip 2011, 18:51

Našla sam na ebay-u taj uređaj za pokazivanje zategnutosti kaiša,neznam ni ja da li da ga kupujem.
[Vrh] Go down
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 51
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

u potrazi za gumama za VNčeka - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: u potrazi za gumama za VNčeka   u potrazi za gumama za VNčeka - Page 3 Icon_minitimepon 06 lip 2011, 22:30

Ma ja to otprilike... čisto da nije prenategnut i da što manje cvili, važnije je sačuvat ležaj osovine remenice...

_________________
Dream like you will live forever, live like you will die today
u potrazi za gumama za VNčeka - Page 3 Okit11
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
sanja
man
man
sanja


Broj postova : 33
Godina imam : 43
Prebivalište : Srbija
Vozim : suvozač na VN900 clasic
Na forumu od : 29.08.2010

u potrazi za gumama za VNčeka - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: u potrazi za gumama za VNčeka   u potrazi za gumama za VNčeka - Page 3 Icon_minitimeuto 07 lip 2011, 09:16

Da li bismo imali nekih problema na granici ako bismo kupili gume u Sloveniji?
Koliko sam videla jeftinije su za bar 100eura nego kod nas u Srbiji.
Zna li neko od vas da li treba da se plati carina?
[Vrh] Go down
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 51
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

u potrazi za gumama za VNčeka - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: u potrazi za gumama za VNčeka   u potrazi za gumama za VNčeka - Page 3 Icon_minitimeuto 07 lip 2011, 11:16

Ne vidim mogućnost ikakvih problema ako ideš motorom i tamo baciš stare a staviš nove gume za natrag...

_________________
Dream like you will live forever, live like you will die today
u potrazi za gumama za VNčeka - Page 3 Okit11
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
Zlac
cro chopper forum
cro chopper forum
Zlac


Broj postova : 3127
Godina imam : 44
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : Suzuki M 1800 R
Na forumu od : 08.11.2010

u potrazi za gumama za VNčeka - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: u potrazi za gumama za VNčeka   u potrazi za gumama za VNčeka - Page 3 Icon_minitimeuto 07 lip 2011, 11:46

asy je napisao/la:
Ne vidim mogućnost ikakvih problema ako ideš motorom i tamo baciš stare a staviš nove gume za natrag...
scratch study
[Vrh] Go down
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 51
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

u potrazi za gumama za VNčeka - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: u potrazi za gumama za VNčeka   u potrazi za gumama za VNčeka - Page 3 Icon_minitimeuto 07 lip 2011, 11:58

scratch odeš motorom na kojem su stare gume u sloveniju; tamo promijeniš gume, platiš čovjeku i odeš doma...

_________________
Dream like you will live forever, live like you will die today
u potrazi za gumama za VNčeka - Page 3 Okit11
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
sanja
man
man
sanja


Broj postova : 33
Godina imam : 43
Prebivalište : Srbija
Vozim : suvozač na VN900 clasic
Na forumu od : 29.08.2010

u potrazi za gumama za VNčeka - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: u potrazi za gumama za VNčeka   u potrazi za gumama za VNčeka - Page 3 Icon_minitimeuto 07 lip 2011, 17:27

Ok za tako nešto ali mi ovoga puta idemo kolima pa onda i može biti nekog cimanja sa carinicima u vezi guma.
Videćemo.
[Vrh] Go down
Sponsored content





u potrazi za gumama za VNčeka - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: u potrazi za gumama za VNčeka   u potrazi za gumama za VNčeka - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
u potrazi za gumama za VNčeka
[Vrh] 
Stranica 3 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» U potrazi za lavandom
» tlak u gumama

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Održavanje motocikla i opreme-
Forum(o)Bir: