Početna stranicaPretraľnikpomoc: masina u "kvaru" 610RegistracijaLogin

 

 pomoc: masina u "kvaru"

Go down 
+11
webrider
lord
Yzzy
skorpac
Leso
buba
Zmija
palomas
kristian
KekoWaspnation
buralee
15 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
buralee
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 974
Godina imam : 34
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : uskoro(ponovo)
Na forumu od : 02.11.2008

pomoc: masina u "kvaru" Empty
PostajNaslov: pomoc: masina u "kvaru"   pomoc: masina u "kvaru" Icon_minitimesri 25 vel 2009, 18:04

danas kako je bio lijep dan, mislim si nemoze mi nista pokvariti ga i odo ja na laganu voznju s motorm.
i nakon nekih 30ak kilometara, taman stojim na raskrizju, kada nesto u masini pukne, i pocne jace od normalnog motor zvucat. ja se odma maknem sa strane i ugasim ga, pokgledam moguci kvar ili nesto, izvana se nista nije vidjelo.
probao sam ga upaliti ponovo, i upalio je samo se puno jace cuo.
pomislio sam da su karike, ali neznam, jer bi onda jako dimio, a on normalno radi samo se jace cuje nego prije.
i ja lagano do ujaka koji je auto mehanicar, i on pogleda, ali tad kada sam ga upalio, onaj zvuk je prakticki nestao, tj. nije se cuo jako kao prvi put.
on mi je rekao da je mozda ventil pukao ili nesto, da nije siguran.
pa sam krenuo doma i po putu mi je poceo oduzimat gas, slabo ga primati.
sad, sta bi to moglo biti, dali je stvarno ventil pukao?
neznam stvarno sta bi drugo moglo biti scratch

pomagajte
[Vrh] Go down
KekoWaspnation
cro chopper forum
cro chopper forum
KekoWaspnation


Broj postova : 1546
Godina imam : 46
Prebivalište : Kreuzlingen
Vozim : Honda CS Shadow 600 VT
Na forumu od : 04.03.2008

pomoc: masina u "kvaru" Empty
PostajNaslov: Re: pomoc: masina u "kvaru"   pomoc: masina u "kvaru" Icon_minitimesri 25 vel 2009, 18:49

scratch kaj vozis uopce?
[Vrh] Go down
kristian
cro chopper forum
cro chopper forum
kristian


Broj postova : 574
Godina imam : 48
Prebivalište : valpovo
Vozim : yamaha fz6-n
Na forumu od : 30.11.2008

pomoc: masina u "kvaru" Empty
PostajNaslov: Re: pomoc: masina u "kvaru"   pomoc: masina u "kvaru" Icon_minitimesri 25 vel 2009, 18:57

ježim se od tih" fantomskih" kvarova koji se poprave sami od sebe!!! pomoc
[Vrh] Go down
buralee
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 974
Godina imam : 34
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : uskoro(ponovo)
Na forumu od : 02.11.2008

pomoc: masina u "kvaru" Empty
PostajNaslov: Re: pomoc: masina u "kvaru"   pomoc: masina u "kvaru" Icon_minitimesri 25 vel 2009, 18:58

KekoWaspnation je napisao/la:
scratch kaj vozis uopce?

zinga
[Vrh] Go down
KekoWaspnation
cro chopper forum
cro chopper forum
KekoWaspnation


Broj postova : 1546
Godina imam : 46
Prebivalište : Kreuzlingen
Vozim : Honda CS Shadow 600 VT
Na forumu od : 04.03.2008

pomoc: masina u "kvaru" Empty
PostajNaslov: Re: pomoc: masina u "kvaru"   pomoc: masina u "kvaru" Icon_minitimesri 25 vel 2009, 19:07

eto mozda Vladek i zna il netko tko vozi zinga..znam da je cesto sranje s reglerima kod njih
[Vrh] Go down
buralee
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 974
Godina imam : 34
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : uskoro(ponovo)
Na forumu od : 02.11.2008

pomoc: masina u "kvaru" Empty
PostajNaslov: Re: pomoc: masina u "kvaru"   pomoc: masina u "kvaru" Icon_minitimesri 25 vel 2009, 19:21

regler nema veze sada sa ovim, barem koliko znam..
pricao sam sa vladekom, on isto nema pojma..
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4405
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

pomoc: masina u "kvaru" Empty
PostajNaslov: Re: pomoc: masina u "kvaru"   pomoc: masina u "kvaru" Icon_minitimesri 25 vel 2009, 20:56

Kakva vrsta zvuka se je čula, dali je to bilo zveketanje, struganje metala, prigušene detonacije, lupanje, i dali je dolazilo iz motora, auspuha ili odakle?
[Vrh] Go down
Zmija
cro chopper forum
cro chopper forum
Zmija


Broj postova : 3022
Godina imam : 49
Prebivalište : Zadar
Vozim : uspomene
Na forumu od : 10.12.2007

pomoc: masina u "kvaru" Empty
PostajNaslov: Re: pomoc: masina u "kvaru"   pomoc: masina u "kvaru" Icon_minitimesri 25 vel 2009, 21:13

hm, provjeri šarafe od auspuha. znaju nosači puknuti od vibracije,a ako odlome i komad samog uspuha imaćeš takve simptome
[Vrh] Go down
buralee
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 974
Godina imam : 34
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : uskoro(ponovo)
Na forumu od : 02.11.2008

pomoc: masina u "kvaru" Empty
PostajNaslov: Re: pomoc: masina u "kvaru"   pomoc: masina u "kvaru" Icon_minitimesri 25 vel 2009, 21:22

dolazilo je iz motora bas, cilindar, koliko sam mogao razabrat.
mislim da auspuh nije, jer nije takav zvuk bio.
zvuk je kako se cuje klip kad radi, samo nekih 5 puta jace, kao distorziju da je netko ukljucio
[Vrh] Go down
buba
cro chopper forum
cro chopper forum
buba


Broj postova : 2353
Godina imam : 47
Prebivalište : Ozalj
Vozim : Shadow VT 750
Na forumu od : 18.05.2008

pomoc: masina u "kvaru" Empty
PostajNaslov: Re: pomoc: masina u "kvaru"   pomoc: masina u "kvaru" Icon_minitimesri 25 vel 2009, 21:45

shta god bi ti rekao bubnuo bi bez veze ali da se meni cuje tako neshto iz mashine sigurno ga nebi vishe palio dok neko ko se kuzi (servis recimo) ne pregleda o cem se radi. Mislim da svaki pokushaj daljnjeg paljenja i voznje moze izazvat samo vishe shtete.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/groups/mogilamk/
Gost
Gost




pomoc: masina u "kvaru" Empty
PostajNaslov: Re: pomoc: masina u "kvaru"   pomoc: masina u "kvaru" Icon_minitimesri 25 vel 2009, 21:46

buralee je napisao/la:
dolazilo je iz motora bas, cilindar, koliko sam mogao razabrat.
mislim da auspuh nije, jer nije takav zvuk bio.
zvuk je kako se cuje klip kad radi, samo nekih 5 puta jace, kao distorziju da je netko ukljucio

Ako je dolazilo iz mašine i nisi primjetio da je razlika u mjenjanju brzina ( znaći nema sa mjenajćem ni kvačilom veze ) ali ako je dolazio zvuk iz cilindra onda može bit par stvari jer si nastavio voziti . prvo i bezazleno da ti je pukla karika i nije napravila štetu jednostavno ostala na okupu , možda se otkačio ventil , možda prolupao lezaj na radilici i to su stvari koje se mogu odjednom desiti , a da ne zaribaodnosno ne blokira . prvo locirati mjesto zvuka (ne dugo na mjestu osluškivati ) i rastavljanje od po meni glave , cilindra ,te provjera stanja gore opisano .
[Vrh] Go down
buralee
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 974
Godina imam : 34
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : uskoro(ponovo)
Na forumu od : 02.11.2008

pomoc: masina u "kvaru" Empty
PostajNaslov: Re: pomoc: masina u "kvaru"   pomoc: masina u "kvaru" Icon_minitimesri 25 vel 2009, 21:52

deep je napisao/la:
buralee je napisao/la:
dolazilo je iz motora bas, cilindar, koliko sam mogao razabrat.
mislim da auspuh nije, jer nije takav zvuk bio.
zvuk je kako se cuje klip kad radi, samo nekih 5 puta jace, kao distorziju da je netko ukljucio

Ako je dolazilo iz mašine i nisi primjetio da je razlika u mjenjanju brzina ( znaći nema sa mjenajćem ni kvačilom veze ) ali ako je dolazio zvuk iz cilindra onda može bit par stvari jer si nastavio voziti . prvo i bezazleno da ti je pukla karika i nije napravila štetu jednostavno ostala na okupu , možda se otkačio ventil , možda prolupao lezaj na radilici i to su stvari koje se mogu odjednom desiti , a da ne zaribaodnosno ne blokira . prvo locirati mjesto zvuka (ne dugo na mjestu osluškivati ) i rastavljanje od po meni glave , cilindra ,te provjera stanja gore opisano .

mislim da karike nisu, jer bi koliko ja znam onda poceo dosta dimiti koliko znam scratch
sutra cemo sve pregledati sta je bilo, ja samo molim bog da je ventil otisao ako je bas nesto od toga navedenog
hvala na pomoci, dobar
[Vrh] Go down
Leso
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 810
Godina imam : 44
Prebivalište : vinkovci
Vozim : vespa px 200,venox
Na forumu od : 12.01.2008

pomoc: masina u "kvaru" Empty
PostajNaslov: Re: pomoc: masina u "kvaru"   pomoc: masina u "kvaru" Icon_minitimesri 25 vel 2009, 21:53

Klip
[Vrh] Go down
buralee
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 974
Godina imam : 34
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : uskoro(ponovo)
Na forumu od : 02.11.2008

pomoc: masina u "kvaru" Empty
PostajNaslov: Re: pomoc: masina u "kvaru"   pomoc: masina u "kvaru" Icon_minitimesri 25 vel 2009, 21:56

buba je napisao/la:
shta god bi ti rekao bubnuo bi bez veze ali da se meni cuje tako neshto iz mashine sigurno ga nebi vishe palio dok neko ko se kuzi (servis recimo) ne pregleda o cem se radi. Mislim da svaki pokushaj daljnjeg paljenja i voznje moze izazvat samo vishe shtete.

ne palim ga vise dok ne vidim sta se dogodilo, jer bas kako si rekao moze doci do jos vecih problema dobar4

to leso: ako je klip otisao, kako bi mogao onda upaliti ga i odvesti se do doma?
nisam majstor i da se razumijem u takve stvari, ali mislim da klip nije scratch
[Vrh] Go down
skorpac
cro chopper forum
cro chopper forum
skorpac


Broj postova : 597
Godina imam : 49
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Aquila custom
Na forumu od : 19.06.2008

pomoc: masina u "kvaru" Empty
PostajNaslov: Re: pomoc: masina u "kvaru"   pomoc: masina u "kvaru" Icon_minitimesri 25 vel 2009, 21:58

... ako ti je počeo ne primati gas ... moguće je da si skurio ventile ili je komad ventila pukao pa nešto podrobio,... nadam se da nije... mislim da je samo skuren. Daj mi reci da li se motor možda malo jače drma ... pitam meni je žena nedavno skurila ventile na autu ... i sve se isto čulo i dešavalo kao i tebi....

Glasnije je radio ... malo je drmao .... terbalo mu je malo više gasa nego obično... kad smo ga otvorili... čudim se da je uopće i išao jer je četvrtina ventila bilo skureno Smile ...

A ništa kaj da ti velim... teraj ga kod mehaničara... ak je kakav komad nečega puknul da ti još kaj ne spolomi, ne spogrebe i ne ošteti još više.... ja ga ne bi palio do mehaničara.
[Vrh] Go down
http://skorpac.daportfolio.com/
Gost
Gost




pomoc: masina u "kvaru" Empty
PostajNaslov: Re: pomoc: masina u "kvaru"   pomoc: masina u "kvaru" Icon_minitimesri 25 vel 2009, 21:59

Vidi taj pokazatelj "dimljenje " je relativno jer ti nemaš na klipu samo jedni kariku pa tako da to i nije neki pokazatelj . Kad je već spomenut klip da moglo se desit ljepljenje klipa bez obzira na uvijete vožnje (znaći lagano ljepljenje ) jer opet čim si nastavio votiti ništa se nije žešće desilo jer u takvim slučajevima kad je žešči kvar nema nastavka voznje ( u tom ne mislim kad zakaže struje jer onda nema iznenadnih zvukova ) .
[Vrh] Go down
Yzzy
cro chopper forum
cro chopper forum
Yzzy


Broj postova : 1273
Godina imam : 61
Prebivalište : Zagreb,
Vozim : Jinlun 250
Na forumu od : 08.11.2007

pomoc: masina u "kvaru" Empty
PostajNaslov: Re: pomoc: masina u "kvaru"   pomoc: masina u "kvaru" Icon_minitimesri 25 vel 2009, 23:33

Ovako možemo gatati do uskrsa!!!!
Treba otvoriti mašinu i vudjeti šta se dogodilo!!!
Ako si čuo zvuk loma - NEŠTO SE SLOMILO!!!! Kraj priče!!! Treba vidjeti šta, a ne trgati dalje....
[Vrh] Go down
lord
cro chopper forum
cro chopper forum
lord


Broj postova : 2497
Godina imam : 39
Prebivalište : ZG
Vozim : Trek 820
Na forumu od : 22.02.2008

pomoc: masina u "kvaru" Empty
PostajNaslov: Re: pomoc: masina u "kvaru"   pomoc: masina u "kvaru" Icon_minitimečet 26 vel 2009, 09:00

buralee je napisao/la:
deep je napisao/la:
buralee je napisao/la:
dolazilo je iz motora bas, cilindar, koliko sam mogao razabrat.
mislim da auspuh nije, jer nije takav zvuk bio.
zvuk je kako se cuje klip kad radi, samo nekih 5 puta jace, kao distorziju da je netko ukljucio

Ako je dolazilo iz mašine i nisi primjetio da je razlika u mjenjanju brzina ( znaći nema sa mjenajćem ni kvačilom veze ) ali ako je dolazio zvuk iz cilindra onda može bit par stvari jer si nastavio voziti . prvo i bezazleno da ti je pukla karika i nije napravila štetu jednostavno ostala na okupu , možda se otkačio ventil , možda prolupao lezaj na radilici i to su stvari koje se mogu odjednom desiti , a da ne zaribaodnosno ne blokira . prvo locirati mjesto zvuka (ne dugo na mjestu osluškivati ) i rastavljanje od po meni glave , cilindra ,te provjera stanja gore opisano .

mislim da karike nisu, jer bi koliko ja znam onda poceo dosta dimiti koliko znam scratch
sutra cemo sve pregledati sta je bilo, ja samo molim bog da je ventil otisao ako je bas nesto od toga navedenog
hvala na pomoci, dobar

Kad puknu karike, onda pušta kompresiju u karter, baca ulje ili dim na iberlauf, obično u filter zraka (ako je iberlauf spojen na filter - obično se kod starijih mašina zbog istrošenosti karika i dimljenja na iberlauf on odspaja sa filtera zraka jer ne želiš dim u filteru zraka), al nije da dimi jako. Makar nije ništa pravilo.
[Vrh] Go down
http://www.ram-servis.hr
webrider
cro chopper forum
cro chopper forum
webrider


Broj postova : 2802
Godina imam : 55
Prebivalište : Vtc
Vozim : Suzuki Intruder VL 800
Na forumu od : 07.01.2008

pomoc: masina u "kvaru" Empty
PostajNaslov: Re: pomoc: masina u "kvaru"   pomoc: masina u "kvaru" Icon_minitimečet 26 vel 2009, 09:36

Ja bih u tom slučaju skinuo glavu i cilindar pa pogledao situaciju. Tu bi se već pokazalo šta treba dalje.
[Vrh] Go down
mungos
cro chopper forum
cro chopper forum
mungos


Broj postova : 1332
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb,Gornja Kustošija
Vozim : Regal Raptor Hawk DD250
Na forumu od : 07.02.2009

pomoc: masina u "kvaru" Empty
PostajNaslov: Re: pomoc: masina u "kvaru"   pomoc: masina u "kvaru" Icon_minitimečet 26 vel 2009, 17:07

Twisted Evil Od gatanja nema ništa. Motor na prikolicu i VIA servis, naravno, najbolje nekome tko nije prevarant i lopov da ne bi bilo sex po đepu. Twisted Evil
[Vrh] Go down
http://www.mklaganica@blogspot.com
buralee
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 974
Godina imam : 34
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : uskoro(ponovo)
Na forumu od : 02.11.2008

pomoc: masina u "kvaru" Empty
PostajNaslov: Re: pomoc: masina u "kvaru"   pomoc: masina u "kvaru" Icon_minitimečet 26 vel 2009, 17:11

znam, gledam moguce odrediste di da ga odvezem ili cekam da mi ujak nadje slobodnog vremena za to pogledati.
jer bas mi sad u najbolje vrijeme se dogodilo to, taman kad imam i previse novaca, pa mi nije tesko popravak platiti Rolling Eyes
[Vrh] Go down
mungos
cro chopper forum
cro chopper forum
mungos


Broj postova : 1332
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb,Gornja Kustošija
Vozim : Regal Raptor Hawk DD250
Na forumu od : 07.02.2009

pomoc: masina u "kvaru" Empty
PostajNaslov: Re: pomoc: masina u "kvaru"   pomoc: masina u "kvaru" Icon_minitimečet 26 vel 2009, 17:27

Twisted Evil Razumijem te, samo kemijanje je nakraju obično tri puta skupllje. Popravlja kompić frgu, nestane opruga, pukne cicak od plovka, sje.. dihtunge, crijeva, novi šarafi, kinez problemi, 10 dana. Odem ja na Jakuševac i donesem mu novu frgu za kineza sa dihtunzima i naštelanu za 300 kn. Njegov trošak 10 dana, traženje po Zagrebu i okolici svakog dijela posebno, 280 kn svi dijelovi, pa ti vidi. Cijeli ATV mu vrijedi 1500 kn. Twisted Evil
[Vrh] Go down
http://www.mklaganica@blogspot.com
buralee
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 974
Godina imam : 34
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : uskoro(ponovo)
Na forumu od : 02.11.2008

pomoc: masina u "kvaru" Empty
PostajNaslov: Re: pomoc: masina u "kvaru"   pomoc: masina u "kvaru" Icon_minitimečet 26 vel 2009, 17:47

znam..
ne pada mi na pamet sam ga otvarat ako nema nekog pored mene koji barem nesto zna o masinama..
[Vrh] Go down
buralee
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 974
Godina imam : 34
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : uskoro(ponovo)
Na forumu od : 02.11.2008

pomoc: masina u "kvaru" Empty
PostajNaslov: Re: pomoc: masina u "kvaru"   pomoc: masina u "kvaru" Icon_minitimepon 02 oľu 2009, 17:49

evo, motor mi je bio kod doktora.
ventili nisu, karike ko nove, klip isto, lageri u redu, radilica isto, klipnjaca sve u redu..
i nezna se sta se dogodilo, niti se sad zna o cem se radi.
nisam vise pametan..
[Vrh] Go down
mungos
cro chopper forum
cro chopper forum
mungos


Broj postova : 1332
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb,Gornja Kustošija
Vozim : Regal Raptor Hawk DD250
Na forumu od : 07.02.2009

pomoc: masina u "kvaru" Empty
PostajNaslov: Re: pomoc: masina u "kvaru"   pomoc: masina u "kvaru" Icon_minitimepon 02 oľu 2009, 19:16

Twisted Evil A jesi li ga vozio. Da nije španer lanca? Sad sam scratch . Koliko se sjećam gubio je gas, lupao i što ti ja znam što sve ne!! Fakat sam sad scratch , ali mi je ful drago što mašina ide i da te nije opako lupilo po džepu. Twisted Evil
[Vrh] Go down
http://www.mklaganica@blogspot.com
Sponsored content





pomoc: masina u "kvaru" Empty
PostajNaslov: Re: pomoc: masina u "kvaru"   pomoc: masina u "kvaru" Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
pomoc: masina u "kvaru"
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» 2moto party "3 u 1" mk "INDEPENDENT"
» Masina za marauder/boulevard 800
» sasija od jednog motora, masina(veca) od drugog; tehnicki?
» Moto Klub " Kraljevi Bijele Stijene " - Pakrac

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Tehnika-
Forum(o)Bir: