Početna stranicaPretraľnikDigital procesor ili lambda sonda? 610RegistracijaLogin

 

 Digital procesor ili lambda sonda?

Go down 
4 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Dr. Feelgood
man
man
Dr. Feelgood


Broj postova : 157
Godina imam : 58
Prebivalište : Virovitica
Vozim : Vulcan 1600
Na forumu od : 07.08.2008

Digital procesor ili lambda sonda? Empty
PostajNaslov: Digital procesor ili lambda sonda?   Digital procesor ili lambda sonda? Icon_minitimened 25 sij 2009, 13:27

Pitanje iskusnijim forumašima, a naravno i svim intruderašima foruma. Već dulje vrijeme pratim prepisku na našim forumima, doduše oskudnu, ali i na američkim, po pitanju ugradnje digital f. procesora /tipa Cobra , PC i sl./ nakon zahvata na auspusima /ugradnja aftermarket auspuha, uklanjanje prigušivača na originalima/ ili stavljanja visokoprotočih filtera /KN i sl./. Stav je američkih foruma da nakon ugradnje visokoprotočnih filtera slijedi OBAVEZNA ugradnja procesora, dok je kod zahvata na auspusima taj stav i dalje nejasan. Neki od naših forumaša se uredno priklanjaju takvim stavovima, zaboravljajući činjenicu da većina njihovih motora nema Lambda sondu ili tzv. HO2 senzor ! Moje pitanje glasi dali bi na našim, europskim mašinama, po ugradnji visokoprotočnog filtera, ulogu procesora tada mogla preuzeti lambda sonda ili sam ja suštinski nešto krivo skontao??
[Vrh] Go down
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 50
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

Digital procesor ili lambda sonda? Empty
PostajNaslov: Re: Digital procesor ili lambda sonda?   Digital procesor ili lambda sonda? Icon_minitimened 25 sij 2009, 14:02

A non stop se o tome negdi priča, ni sam nisam pametan više. Kažu na jednoj kawa stranici da se u procesor dira jedino ako minjaš oboje i auspuh i usis..

evo čitaj malo, meni više dosadilo pa nisam još ni dira ništa na motoru...

https://cro-chopper.forumcroatian.com/tehnikaservisidijelovidodatna-oprema-i-dr-f10/fuelpak-t2844.htm?highlight=fuelpak

ode sam se isto svašta načita, za VN stranica..

http://www.gadgetjq.com/gadgetsfixitpage.htm#toolbox

_________________
Dream like you will live forever, live like you will die today
Digital procesor ili lambda sonda? Okit11
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
Dr. Feelgood
man
man
Dr. Feelgood


Broj postova : 157
Godina imam : 58
Prebivalište : Virovitica
Vozim : Vulcan 1600
Na forumu od : 07.08.2008

Digital procesor ili lambda sonda? Empty
PostajNaslov: Re: Digital procesor ili lambda sonda?   Digital procesor ili lambda sonda? Icon_minitimened 25 sij 2009, 14:33

Asy, sve sam ja to pročitao, ali tema nikad nije odrađena do kraja, barem od strane onog koji kuži tematiku, a takvih bi ovdje trebalo biti /El Toro, Amir .../. Ameri nemaju lambdu zato je jasno da oni nakon ugradnje, barem, filtera trebaju procesor jer nastaje sranje zbog prebogate smjese. Ako naša lambda u ispuhu detektira promjene u smjesi i šalje ih prema centralnom procesoru, zar on nije dovoljan da tada promjeni omjere u smjesi i stvari približi idealnim ?? Naše mišljenje kreiraju Ameri čija je osnovni komercijalni postulat uvali potencijalnom kupcu što se god više može. Primjera radi, ja kontaktiram tehničku službu u Cobri i tražim da mi precizno kažu dali njihov auspuh koji me zanima ima otvor za H02 sensor i da li kao takav odgovara motoru za europsko tržište. Mulac mi ni ne spomene otvor za sondu, veli da uspuh odgovara /pa to znam i ja da odgovara na na bolte i cilindre !/ i uputi me na najpovoljnijeg dilera.? Sličan, pitijski, odgovor dobivan naravno i u drugim tehničkim službma američkih tvornica /Hard Kroma npr./.
[Vrh] Go down
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 50
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

Digital procesor ili lambda sonda? Empty
PostajNaslov: Re: Digital procesor ili lambda sonda?   Digital procesor ili lambda sonda? Icon_minitimened 25 sij 2009, 14:51

Slažem se. I meni još sve verzije nisu kristalno jasne, jer niko nije ono baš 100% reka "to je tako i točka". Svi su nešto negdi pročitali i sve je pomalo zbrkano zbog razlike u američkim proizvodima u odnosu na europske. Sve je to još čini mi se prilično novo u svijetu motora (EFI, lambde i sl.), pa i možda nema još meštra koji bi moga kako gore kažem 100% posto nešto potvrdit, a proizvođači kriju mnoge podatke ko zmija noge ..

_________________
Dream like you will live forever, live like you will die today
Digital procesor ili lambda sonda? Okit11
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
Dr. Feelgood
man
man
Dr. Feelgood


Broj postova : 157
Godina imam : 58
Prebivalište : Virovitica
Vozim : Vulcan 1600
Na forumu od : 07.08.2008

Digital procesor ili lambda sonda? Empty
PostajNaslov: Re: Digital procesor ili lambda sonda?   Digital procesor ili lambda sonda? Icon_minitimened 25 sij 2009, 15:10

asy je napisao/la:
Slažem se. I meni još sve verzije nisu kristalno jasne, jer niko nije ono baš 100% reka "to je tako i točka". Svi su nešto negdi pročitali i sve je pomalo zbrkano zbog razlike u američkim proizvodima u odnosu na europske. Sve je to još čini mi se prilično novo u svijetu motora (EFI, lambde i sl.), pa i možda nema još meštra koji bi moga kako gore kažem 100% posto nešto potvrdit, a proizvođači kriju mnoge podatke ko zmija noge ..

Nabasao sam na španjolsku stranicu koja radi lijepe auspuhe za intrudere /naravno ne isporučuje po Evropi/ i koja navodi podatak,pod uskličnikom, da njihov proizvod ima komoru sa otvorom, na koju se postavlja postojeća lambda sonda /tako je zovu i u Španjolskoj/. zar nam to ne govori nešto??
[Vrh] Go down
Dr. Feelgood
man
man
Dr. Feelgood


Broj postova : 157
Godina imam : 58
Prebivalište : Virovitica
Vozim : Vulcan 1600
Na forumu od : 07.08.2008

Digital procesor ili lambda sonda? Empty
PostajNaslov: Re: Digital procesor ili lambda sonda?   Digital procesor ili lambda sonda? Icon_minitimened 25 sij 2009, 15:17

Čini mi se da je Stain u navedenoj raspravi, ispred vas VN-ovaca, lijep formulirao pitanje koje nije dobilo puni odgovor. Zašto onda ne vratiti sondu gdje joj je mjesto i svi sretni? U stvari, zašto onda na američkom aftermarket auspuhu /mislim na kompl. sistem/ ne otovoriti naknadno mjesto za sondu /to tehnički nije problem/, utaknuti je i mirna Bosna ? Ja imam lternativni , ručno izradjenji dragster auspuh sa otvorom za lambda sondu koji postavljam povremeno, uz promjenu dihtunga naravno, i koji radi besprijekorno. Druga stvar što mi se baš vizualno ne dopada, pa tražim druge opcije. Hoću reći, taj auspuh nema "rupa u srednjim obrtajima i sl.", usprkos tome što nema aftermarket procesor.

Prestavi se u knjizi članova prije daljnjeg pisanja po forumu.
[Vrh] Go down
stain
cro chopper forum
cro chopper forum
stain


Broj postova : 2947
Godina imam : 912
Prebivalište : Unknown
Vozim : Canyon Roadlite 7.0
Na forumu od : 15.04.2008

Digital procesor ili lambda sonda? Empty
PostajNaslov: Re: Digital procesor ili lambda sonda?   Digital procesor ili lambda sonda? Icon_minitimened 25 sij 2009, 20:14

To valjda ne ide tako jer kod otvorenog auspuha, sonda, ako je i vratis na mjesto dobije krivu informaciju o kolicini kisika. Bar sam ja to tako svatio.
[Vrh] Go down
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 50
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

Digital procesor ili lambda sonda? Empty
PostajNaslov: Re: Digital procesor ili lambda sonda?   Digital procesor ili lambda sonda? Icon_minitimened 25 sij 2009, 21:35

Kod baš potpuno otvorenog kolko ja kužim..

_________________
Dream like you will live forever, live like you will die today
Digital procesor ili lambda sonda? Okit11
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
Dr. Feelgood
man
man
Dr. Feelgood


Broj postova : 157
Godina imam : 58
Prebivalište : Virovitica
Vozim : Vulcan 1600
Na forumu od : 07.08.2008

Digital procesor ili lambda sonda? Empty
PostajNaslov: Re: Digital procesor ili lambda sonda?   Digital procesor ili lambda sonda? Icon_minitimened 25 sij 2009, 22:04

asy je napisao/la:
Kod baš potpuno otvorenog kolko ja kužim..

Mislim da nije pitanje u otvorenosti auspuha , nego najvećim dijelom u onom što se dogadja "gore", odnosno u onom što dolazi odozgora. Kako objasniti činjenicu da imaš dosta otvorene aftermarket auspuhe, kao što je slučaj kod španjolaca koje sam spomenuo, a opet se ugrađuje otvor za lambdu? U poslijednje vrijeme kod američkih forumaša, koje ja pratim, ipak prevladava mišljenje da uz aspuhe ne ide nužno i procesor, dok se kod high flow filtera to traži obavezno.
[Vrh] Go down
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 50
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

Digital procesor ili lambda sonda? Empty
PostajNaslov: Re: Digital procesor ili lambda sonda?   Digital procesor ili lambda sonda? Icon_minitimened 25 sij 2009, 22:25

Dr. Feelgood je napisao/la:
asy je napisao/la:
Kod baš potpuno otvorenog kolko ja kužim..

Mislim da nije pitanje u otvorenosti auspuha , nego najvećim dijelom u onom što se dogadja "gore", odnosno u onom što dolazi odozgora. Kako objasniti činjenicu da imaš dosta otvorene aftermarket auspuhe, kao što je slučaj kod španjolaca koje sam spomenuo, a opet se ugrađuje otvor za lambdu? U poslijednje vrijeme kod američkih forumaša, koje ja pratim, ipak prevladava mišljenje da uz aspuhe ne ide nužno i procesor, dok se kod high flow filtera to traži obavezno.

To sam i ja skužija čitajući američane.

_________________
Dream like you will live forever, live like you will die today
Digital procesor ili lambda sonda? Okit11
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
Dr. Feelgood
man
man
Dr. Feelgood


Broj postova : 157
Godina imam : 58
Prebivalište : Virovitica
Vozim : Vulcan 1600
Na forumu od : 07.08.2008

Digital procesor ili lambda sonda? Empty
PostajNaslov: Re: Digital procesor ili lambda sonda?   Digital procesor ili lambda sonda? Icon_minitimened 25 sij 2009, 22:40

asy je napisao/la:
Dr. Feelgood je napisao/la:
asy je napisao/la:
Kod baš potpuno otvorenog kolko ja kužim..

Mislim da nije pitanje u otvorenosti auspuha , nego najvećim dijelom u onom što se dogadja "gore", odnosno u onom što dolazi odozgora. Kako objasniti činjenicu da imaš dosta otvorene aftermarket auspuhe, kao što je slučaj kod španjolaca koje sam spomenuo, a opet se ugrađuje otvor za lambdu? U poslijednje vrijeme kod američkih forumaša, koje ja pratim, ipak prevladava mišljenje da uz aspuhe ne ide nužno i procesor, dok se kod high flow filtera to traži obavezno.

To sam i ja skužija čitajući američane.

Na Intruderima M800 postoje, uvjetno rečeno, 3 faze "otvaranja" auspuha. Sa prvom fazom svi su zadovoljni, dok 2. i 3. stvara određene probleme. S obzirom da mi bajk nije pod garancijom, ja ću ići na prvu fazu, a kasnije možda postavim i K&N filter pa ću vidjeti što će se dogoditi. U najgorem sl., ako ne bude išlo samoi uz lambdu, zavaljat ću 180 $ za Cobru Fi procesor, pa će stvari doći na mjesto. Kad mi ga američanin veli da OBAVEZNO nešto moram kupiti od njega, odmah poželim preispitati vlastite snage, tojest ono što imam - lambda sondu!
[Vrh] Go down
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 50
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

Digital procesor ili lambda sonda? Empty
PostajNaslov: Re: Digital procesor ili lambda sonda?   Digital procesor ili lambda sonda? Icon_minitimepon 26 sij 2009, 12:47

Šta je kod tvojeg ljubimca prva faza? Kod VN-a je to samo skidanje onog zadnjeg poklopčića na kraju auspuha. Druga je i bušenje rupa, a na kraju treća je faza "debafliranje" tj. skidanje kompletnog prigušivača. Dragger je izmislija još i četvrtu fazu, on je iskopa i katalizator van..

_________________
Dream like you will live forever, live like you will die today
Digital procesor ili lambda sonda? Okit11
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
Dr. Feelgood
man
man
Dr. Feelgood


Broj postova : 157
Godina imam : 58
Prebivalište : Virovitica
Vozim : Vulcan 1600
Na forumu od : 07.08.2008

Digital procesor ili lambda sonda? Empty
PostajNaslov: Re: Digital procesor ili lambda sonda?   Digital procesor ili lambda sonda? Icon_minitimepon 26 sij 2009, 18:54

asy je napisao/la:
Šta je kod tvojeg ljubimca prva faza? Kod VN-a je to samo skidanje onog zadnjeg poklopčića na kraju auspuha. Druga je i bušenje rupa, a na kraju treća je faza "debafliranje" tj. skidanje kompletnog prigušivača. Dragger je izmislija još i četvrtu fazu, on je iskopa i katalizator van..

Prva faza je uklanjanje zadnje /vidljive/ pregrade + ukljanjanje prigušivača. 2. faza je uklanjanje tzv. Mickey pregrade. 3. faza uklanjanje cyclop pregrade /američka terminologija - ne pitaj zato Miki !/ Baš sam, u zadnje vrijeme, čitao nekoliko postova, gdje nekoliko razl. "autora" navodi podatak da zadnja faza sama po sebi nije ugrozila performanse /vršna snaga, snaga u srednjim obrtajima i sl./, dok su daljnja kemijanja ukenjala stvar pa su morali peglati stvari sa procesorima. Meni nikako ne da mira ta priča sa našim centralnim procesorom. Ne mogu vjerovati da njegova mogućnost prilagodbe na ono što dobija od lambde nije dovoljna. Pa nije do "digitron Buje", ipak su ti bajkovi kompleksne i skupe stvari.
[Vrh] Go down
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 50
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

Digital procesor ili lambda sonda? Empty
PostajNaslov: Re: Digital procesor ili lambda sonda?   Digital procesor ili lambda sonda? Icon_minitimepon 26 sij 2009, 19:00

Ja sam mislija da su nam sličniji auspusi.. izgleda da nisu.. Daj stavi neki link di se o tome piše (ili vidi) u vezi tvoga auspuha

ode se vidi šta na VN-u kopaju..
http://www.kawasakimotorcycle.org/forum/projects-how-write-ups/75454-complete-de-baffling-vn-900-exhaust.html

_________________
Dream like you will live forever, live like you will die today
Digital procesor ili lambda sonda? Okit11
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
custom rider
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3324
Godina imam : 44
Prebivalište : Pula
Vozim : vozim crni motor
Na forumu od : 18.03.2008

Digital procesor ili lambda sonda? Empty
PostajNaslov: Re: Digital procesor ili lambda sonda?   Digital procesor ili lambda sonda? Icon_minitimepon 26 sij 2009, 19:22

E meštre moj ja tražim več duže vrijeme KN,BMC ili neki drugi sportski filter ( uložak) za svoj M800,ja sam sebi probušio prednju komoru od auspuha i trenutno sam zadovoljan sa zvukom jer nisam neki pobornik nekih glasnih auspuha,moraju se malo čut al ne previše.
Ašto se tiče filtera ako znaš ili možeš nabavit zainteresiran sam,javi ako nešto znaš.
[Vrh] Go down
Dr. Feelgood
man
man
Dr. Feelgood


Broj postova : 157
Godina imam : 58
Prebivalište : Virovitica
Vozim : Vulcan 1600
Na forumu od : 07.08.2008

Digital procesor ili lambda sonda? Empty
PostajNaslov: Re: Digital procesor ili lambda sonda?   Digital procesor ili lambda sonda? Icon_minitimepon 26 sij 2009, 19:49

custom rider je napisao/la:
E meštre moj ja tražim več duže vrijeme KN,BMC ili neki drugi sportski filter ( uložak) za svoj M800,ja sam sebi probušio prednju komoru od auspuha i trenutno sam zadovoljan sa zvukom jer nisam neki pobornik nekih glasnih auspuha,moraju se malo čut al ne previše.
Ašto se tiče filtera ako znaš ili možeš nabavit zainteresiran sam,javi ako nešto znaš.

www.cruisercustomizing.com Filter K&N za M800 ili Boulevard M50, kako ga oni zovu, je 89,95$. Tu moraš uračunati shiping, te još neka davanja. Ja sam uzimao neke djidjebaje od njih, a i nisam jedini na forumu.
[Vrh] Go down
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 50
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

Digital procesor ili lambda sonda? Empty
PostajNaslov: Re: Digital procesor ili lambda sonda?   Digital procesor ili lambda sonda? Icon_minitimepon 26 sij 2009, 20:03

Imate li kakve slike ili tutorial šta vi sa M800 radite na auspuhu, baš me zanima, stavite kakav link, čisto da usporedim..

_________________
Dream like you will live forever, live like you will die today
Digital procesor ili lambda sonda? Okit11
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
Dr. Feelgood
man
man
Dr. Feelgood


Broj postova : 157
Godina imam : 58
Prebivalište : Virovitica
Vozim : Vulcan 1600
Na forumu od : 07.08.2008

Digital procesor ili lambda sonda? Empty
PostajNaslov: Re: Digital procesor ili lambda sonda?   Digital procesor ili lambda sonda? Icon_minitimepon 26 sij 2009, 20:05

asy je napisao/la:
Ja sam mislija da su nam sličniji auspusi.. izgleda da nisu.. Daj stavi neki link di se o tome piše (ili vidi) u vezi tvoga auspuha

ode se vidi šta na VN-u kopaju..
http://www.kawasakimotorcycle.org/forum/projects-how-write-ups/75454-complete-de-baffling-vn-900-exhaust.html

Ja ti većinu stvari lurkam preko www.motorcycle-journal.com , odnosno njihovog foruma. Sada sam baš pogledao za VN 900, znaš da su to tamo Vulcani.. Iznenadilo me da nema puno materijala za njega, a onda sam skužio zašto. Moj Intruder, odn. Boulevard, prvotno je radjen za američko tržište, tako da za njega ima more postova.. nema što nema. Pogledao sam tvoj link.. djelom je to slično, ali ima ipak nekakovih posebnosti.
[Vrh] Go down
Dr. Feelgood
man
man
Dr. Feelgood


Broj postova : 157
Godina imam : 58
Prebivalište : Virovitica
Vozim : Vulcan 1600
Na forumu od : 07.08.2008

Digital procesor ili lambda sonda? Empty
PostajNaslov: Re: Digital procesor ili lambda sonda?   Digital procesor ili lambda sonda? Icon_minitimepon 26 sij 2009, 20:13

asy je napisao/la:
Imate li kakve slike ili tutorial šta vi sa M800 radite na auspuhu, baš me zanima, stavite kakav link, čisto da usporedim..

Gle, odi na jubito /da, ja sam iz Vtc!/ i ubaci: Debaffle the Suzuki Boulevard M50. Nemam točno link, ali ovo pali.. Tu je opisana 1. faza, ona uobičajena.. a na Motorcycle-journal forumu imaš more postova, uklj. i slikovne editorijale za druge, kompleksnije stvari.
[Vrh] Go down
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 50
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

Digital procesor ili lambda sonda? Empty
PostajNaslov: Re: Digital procesor ili lambda sonda?   Digital procesor ili lambda sonda? Icon_minitimepon 26 sij 2009, 20:23

Čita sam malo ovaj tvoj "link" dobar je, neznam jesi li na ovaj post naišao:

Citat :
Hi,
I debaffled my M50 and love it. It is loud! I also watched the video before doing it. You can quit there but, I thought the sound was to tinny. It gets better if you get a 12" extension and a 2" hole saw and cut out the plate the baffle was attached to. That one is called the Mickey plate because it looks like the face of the famous mouse. There is another plate about 3" behind that one also. Cut it out and you will have straight pipes w/ no restrictors. The service guy at my dealer said that debaffling will make the engine run a little leaner, but it will not hurt it and you won't need to mess with the FI unless you change the intake as well. I have also read dozens of posts on various forums by many riders that have debaffled with no problems at all. In fact, I have not seen any posts about problems after debaffling. I did mine @ about 2,000 miles and now have over 5,000 miles w/no problem. Uncork dem pipes!!!

_________________
Dream like you will live forever, live like you will die today
Digital procesor ili lambda sonda? Okit11
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
custom rider
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3324
Godina imam : 44
Prebivalište : Pula
Vozim : vozim crni motor
Na forumu od : 18.03.2008

Digital procesor ili lambda sonda? Empty
PostajNaslov: Re: Digital procesor ili lambda sonda?   Digital procesor ili lambda sonda? Icon_minitimepon 26 sij 2009, 20:31

..vrlo jednostavno uzmeš puntu(svrdlo za metal.prokrom),mora bit duga skoro 20 cm i probušiš zadnji lim kod velike rupe (ispuh) tj komoru i izbušiš 4 škulje. punta je od 8


Zadnja promjena: custom rider; pon 26 sij 2009, 20:32; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Dr. Feelgood
man
man
Dr. Feelgood


Broj postova : 157
Godina imam : 58
Prebivalište : Virovitica
Vozim : Vulcan 1600
Na forumu od : 07.08.2008

Digital procesor ili lambda sonda? Empty
PostajNaslov: Re: Digital procesor ili lambda sonda?   Digital procesor ili lambda sonda? Icon_minitimepon 26 sij 2009, 20:31

asy je napisao/la:
Čita sam malo ovaj tvoj "link" dobar je, neznam jesi li na ovaj post naišao:

Citat :
Hi,
I debaffled my M50 and love it. It is loud! I also watched the video before doing it. You can quit there but, I thought the sound was to tinny. It gets better if you get a 12" extension and a 2" hole saw and cut out the plate the baffle was attached to. That one is called the Mickey plate because it looks like the face of the famous mouse. There is another plate about 3" behind that one also. Cut it out and you will have straight pipes w/ no restrictors. The service guy at my dealer said that debaffling will make the engine run a little leaner, but it will not hurt it and you won't need to mess with the FI unless you change the intake as well. I have also read dozens of posts on various forums by many riders that have debaffled with no problems at all. In fact, I have not seen any posts about problems after debaffling. I did mine @ about 2,000 miles and now have over 5,000 miles w/no problem. Uncork dem pipes!!!


To ti ja velim!! Vidiš, to su iskustva iz USA, tamo ima more Boulevarda i servisna podrška je sigurno jača nego kod naših jadnika. Ali.. on nema sonde, pa bi neki mogli pomisliti da ako se tamo nešto i događa sa "beckpressurima", ispušnim smjesama i sl.sranjima to sada lambda ne registrira pa ga i ne zafrkava. Zezam se naravno, mislim da smo na pravom putu što se tiče ovog zahvata na auspuhu Very Happy
[Vrh] Go down
Dr. Feelgood
man
man
Dr. Feelgood


Broj postova : 157
Godina imam : 58
Prebivalište : Virovitica
Vozim : Vulcan 1600
Na forumu od : 07.08.2008

Digital procesor ili lambda sonda? Empty
PostajNaslov: Re: Digital procesor ili lambda sonda?   Digital procesor ili lambda sonda? Icon_minitimepon 26 sij 2009, 20:33

custom rider je napisao/la:
..vrlo jednostavno uzmeš puntu(svrdlo za metal.prokrom),mora bit duga skoro 20 cm i probušiš zadnji lim kod velike rupe (ispuh) tj komoru i izbušiš 4 škulje. punta je od 8

Ti misliš samo na otvaranje odn bušenje zadnje pregrade.. ako te to zadovoljava, to je u redu.
[Vrh] Go down
custom rider
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3324
Godina imam : 44
Prebivalište : Pula
Vozim : vozim crni motor
Na forumu od : 18.03.2008

Digital procesor ili lambda sonda? Empty
PostajNaslov: Re: Digital procesor ili lambda sonda?   Digital procesor ili lambda sonda? Icon_minitimepon 26 sij 2009, 20:37

upravo tako,za sada me zadovoljava zvuk,jer jedan je sve povadio iz auspuha i imao je zvuk kao da roštaju neke padele(lonci) užasan zvuk .
[Vrh] Go down
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 50
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

Digital procesor ili lambda sonda? Empty
PostajNaslov: Re: Digital procesor ili lambda sonda?   Digital procesor ili lambda sonda? Icon_minitimepon 26 sij 2009, 20:40

Čuj, ja sam tonu ovakvih postova pročita, već sam sam sebi dosadija misleći se jeli dobro ili nije nešto dirat zbog zvuka, šta će se promijeniti i slično, a za to vrime svi VN-ovi već odavno buče i niko nikakvih problema nema. Svi na stranim forumima pišu isto, a to je da nikakvih problema niko nije ima i da je auspuh "nužno zlo" na motoru koje treba otvoriti... Sad trenutno više razmišljam šta ću točno izvesti, a ne hoću li.. Volija bi možda kupit topove u AKD Dubravčić u Sl. brodu, ali malo skupo i malo daleko za otić...

_________________
Dream like you will live forever, live like you will die today
Digital procesor ili lambda sonda? Okit11
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
Sponsored content





Digital procesor ili lambda sonda? Empty
PostajNaslov: Re: Digital procesor ili lambda sonda?   Digital procesor ili lambda sonda? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Digital procesor ili lambda sonda?
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Tehnika-
Forum(o)Bir: