Početna stranicaPretraľnikPitanje za bravare - motanje cijevi 610RegistracijaLogin

 

 Pitanje za bravare - motanje cijevi

Go down 
+6
palomas
freshman
Kum
asy
Hrki
dragger
10 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Pitanje za bravare - motanje cijevi Empty
PostajNaslov: Pitanje za bravare - motanje cijevi   Pitanje za bravare - motanje cijevi Icon_minitimened 28 pro 2008, 17:39

Kao što i u naslovu piše, pitanje se odnosi na sve koji poznaju, rade ili su radili sa krivljenjem-motanjem inox cijevi.

Naime, treba mi smotati cjev (šipku) kao što je na slici.

Pitanje za bravare - motanje cijevi 20f24it

Na prvom crtežu je puna cijev (šipka) dužine 45mm a visine 30 mm a na drugom je nakon motanja. Materijal je inox a može i tvrđa legura aluminija.

Interesira me dali se tako mali komad može staviti u motalicu da se smota bez oštećenja ili je potreban veći komad i pilanje na određenu dužinu? Kut zakrivljenosti je kut koji zahtjeva alat za motanje.


Zadnja promjena: dragger; ned 28 pro 2008, 20:10; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Pitanje za bravare - motanje cijevi Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje za bravare - motanje cijevi   Pitanje za bravare - motanje cijevi Icon_minitimened 28 pro 2008, 19:06

izvini držim da o tome nešto znam , ali ne vidim slike o kojima pišeš . neznam kako hočeš i koji profil saviti pa ti dok ne vidim slike neću ti ništa moći opisati . probaj ponovo staviti slike .
[Vrh] Go down
Hrki
man
man
Hrki


Broj postova : 165
Godina imam : 48
Prebivalište : Rijeka/Selce
Vozim : Yamaha XV 1100 Virago
Na forumu od : 19.06.2008

Pitanje za bravare - motanje cijevi Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje za bravare - motanje cijevi   Pitanje za bravare - motanje cijevi Icon_minitimened 28 pro 2008, 19:25

ja vidim slike.. nije problem u tome kako je stavio slike, nego forum nešto zaje***a.. ja recimo ne mogu vidjeti crveno označene topice sa novim postovima.. ali vidim njegovu sliku sa cijevima
[Vrh] Go down
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 51
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

Pitanje za bravare - motanje cijevi Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje za bravare - motanje cijevi   Pitanje za bravare - motanje cijevi Icon_minitimened 28 pro 2008, 19:27

Hrki je napisao/la:
ja vidim slike.. nije problem u tome kako je stavio slike, nego forum nešto zaje***a.. ja recimo ne mogu vidjeti crveno označene topice sa novim postovima.. ali vidim njegovu sliku sa cijevima

je nešto zaje...e...
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
Kum
cro chopper forum
cro chopper forum
Kum


Broj postova : 3481
Godina imam : 45
Prebivalište : Osijek
Vozim : Yamaha XVS650 Dragstar
Na forumu od : 07.03.2008

Pitanje za bravare - motanje cijevi Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje za bravare - motanje cijevi   Pitanje za bravare - motanje cijevi Icon_minitimened 28 pro 2008, 19:41

Ja sam savijao flahove i kod mene u firmi mi nije mogao saviti flah duzine 25 cm. Mogao je ali je prvih 6 cm uvijek ostajalo nesavijeno, odnosno nije pratilo luk. Sudeci po tome taj tvoj komad bi za onaj stroj bio prekratak. Ali tamo se radilo o valjcima i flahu (ravni profil). Mozda je sa okruglim profilom drugacije, iako sumnjam.
[Vrh] Go down
freshman
cro chopper forum
cro chopper forum
freshman


Broj postova : 2151
Godina imam : 57
Prebivalište : zgb-dubrava
Vozim : regal raptor spyder cb 450, bmw f 650, HD sportster xl 1200c
Na forumu od : 13.04.2008

Pitanje za bravare - motanje cijevi Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje za bravare - motanje cijevi   Pitanje za bravare - motanje cijevi Icon_minitimened 28 pro 2008, 20:09

mora biti duži komad materijala koji ide u pigalicu..nakon piganja odrežeš onaj dio koji ti treba i to je to..i nema veze jel se piga cijev,puni komad ili flah..osim ako flah pigaš na kant,onda mu završetak lako možeš dotjerati ručno
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Pitanje za bravare - motanje cijevi Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje za bravare - motanje cijevi   Pitanje za bravare - motanje cijevi Icon_minitimened 28 pro 2008, 20:14

deep je napisao/la:
izvini držim da o tome nešto znam , ali ne vidim slike o kojima pišeš . neznam kako hočeš i koji profil saviti pa ti dok ne vidim slike neću ti ništa moći opisati . probaj ponovo staviti slike .

Stavljeno!

Pitanje za bravare - motanje cijevi 20f24it
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Pitanje za bravare - motanje cijevi Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje za bravare - motanje cijevi   Pitanje za bravare - motanje cijevi Icon_minitimened 28 pro 2008, 21:30

dragger je napisao/la:
Kao što i u naslovu piše, pitanje se odnosi na sve koji poznaju, rade ili su radili sa krivljenjem-motanjem inox cijevi.

Naime, treba mi smotati cjev (šipku) kao što je na slici.

Pitanje za bravare - motanje cijevi 20f24it

Na prvom crtežu je puna cijev (šipka) dužine 45mm a visine 30 mm a na drugom je nakon motanja. Materijal je inox a može i tvrđa legura aluminija.

Interesira me dali se tako mali komad može staviti u motalicu da se smota bez oštećenja ili je potreban veći komad i pilanje na određenu dužinu? Kut zakrivljenosti je kut koji zahtjeva alat za motanje.

Da sad vidim o čemu se radi : " Puna cijev (šipka )" kako veliš to nepostoji nego prema crtežu predpostavljam da se radi o Flah materijalu , ali nedostaje treča dimenzija debljina materijala .

priblem nije za saviti samo moraš imati dodatak (tehnološki 9 kako bi se mogao dobiti traženi luk savijanjem . znaći najmanje moraš imati komad flaha dužine 100 do 150 mm. Savijanje na tako mali radijus može se zavisno o debljini flaha napraviti na hladno ili grijanjem do temperature (tamno crvene boje ) ovo da ti dočaram da to nije grijanje na 100 stupnjeva C .

Drugi način obrade materijala da iz večih dimenzija glodanjem dobiješ traženu poziciju . I dalje govorimo o plosnatom materijalu . Ako se radi o cijevi e tu treba primjeniti sličnu tehniku savijanja ili potražiti mogučnost strojnog savijanja zavisno o debljini stjenke . Dodatak i u ovom slučaju mora biti dva i tri puta veći znaći moraš imati cijev najmanje dužine 300 mm .

Budi malo konkretniji o čemu se radi , malo bolji opis .
[Vrh] Go down
Kum
cro chopper forum
cro chopper forum
Kum


Broj postova : 3481
Godina imam : 45
Prebivalište : Osijek
Vozim : Yamaha XVS650 Dragstar
Na forumu od : 07.03.2008

Pitanje za bravare - motanje cijevi Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje za bravare - motanje cijevi   Pitanje za bravare - motanje cijevi Icon_minitimened 28 pro 2008, 21:38

deep je napisao/la:

Da sad vidim o čemu se radi : " Puna cijev (šipka )" kako veliš to nepostoji nego prema crtežu predpostavljam da se radi o Flah materijalu , ali nedostaje treča dimenzija debljina materijala .

Ne razumijem kako to mislis da "šipka" ne postoji? Pa "šipka" je kao i cijev samo nije suplje nego je puno. Mislim da je problem sto je on napisao "visina" umjesto "promjer". Ako je zaista visina, a ne promjer i ako se ne radi o okruglom profilu onda je to doista Flah (plosnato) i fali mu jos i debljina. Ali ja sam skoro siguran da se tu radi o šipci promjera 30mm. A na slici je samo bokocrt pa se sa slike ne vidi o kakvom se profilu radi. Dakle nedostaje jedna slika kruga gdje se vidi kakav je profil materijala i njegov promjer.
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Pitanje za bravare - motanje cijevi Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje za bravare - motanje cijevi   Pitanje za bravare - motanje cijevi Icon_minitimened 28 pro 2008, 22:51

Pa piše vam od samog početka - šipka ili cijev, dakle radi se o okruglom profilu! Naravno da se to može izvesti, ali bit će potrebni duži profili - šipke koje će se savijati.

Kad se saviju, šipke se režu na željene dimenzije i spajaju zavarivanjem.
[Vrh] Go down
Kum
cro chopper forum
cro chopper forum
Kum


Broj postova : 3481
Godina imam : 45
Prebivalište : Osijek
Vozim : Yamaha XVS650 Dragstar
Na forumu od : 07.03.2008

Pitanje za bravare - motanje cijevi Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje za bravare - motanje cijevi   Pitanje za bravare - motanje cijevi Icon_minitimened 28 pro 2008, 23:13

To sam i ja mislio samo me je deep zbunio kada je napisao da sipka ne postoji.
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Pitanje za bravare - motanje cijevi Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje za bravare - motanje cijevi   Pitanje za bravare - motanje cijevi Icon_minitimened 28 pro 2008, 23:48

Hm, sory trebao sam staviti umjesto visina 30mm promjer ili fi30mm i tad bi sve dileme bile rješene. Radi se o punom profilu ili šipki a ne cijevi, stoga nema debljine stjenke.
Pre komplicirano je da objašnjavam svrhu. Uglavnom poželjno je da bude tako mali komad jer u tom slučaju lakše mi je pogoditi kut , a isto tako i centar koji prolazi kroz profil.

Ako je profil ili šipka duža, naknadnim pilanjem teže je pogoditi točan kut a isto tako i centar sa obje bočne strane šipke.
Čitajući odgovore, vidim da je to nemoguće na maloj dužini.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Pitanje za bravare - motanje cijevi Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje za bravare - motanje cijevi   Pitanje za bravare - motanje cijevi Icon_minitimened 28 pro 2008, 23:56

palomas je napisao/la:
Pa piše vam od samog početka - šipka ili cijev, dakle radi se o okruglom profilu! Naravno da se to može izvesti, ali bit će potrebni duži profili - šipke koje će se savijati.

Kad se saviju, šipke se režu na željene dimenzije i spajaju zavarivanjem.

Ljudi dajte malo nemojte metalcima skakati po živcima Šipka ili Cijev to je isto kao da veliš dan ili noć . To dvoje samo lići a usporiditi to sa ili je stvarno nedopustivo .

U prvom postu je toliko zbunjujuće opisan materijal koji treba saviti da ni znalci ne mogu odgonetnuti , a oni malo manje upućeni stvarno mogu biti još više neupućeni kada pokušavaju shvatiti o ćemu se radi .

Neću pametariti , ali da li ti je poznato koliko vrsta prfila postoji i za dobar dio ljudi su ti profili samo obične "ŠIPKE. I dalje nisam siguran o čemu se gore radi da li o cijevi okrugloj ili kvadratnoj ili o rundajzu ili o plosnatom (Flahu ) . odgonetnite pa mi javite .

Editiram sad sam vidio da se radi o fi 30 materijalu .
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Pitanje za bravare - motanje cijevi Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje za bravare - motanje cijevi   Pitanje za bravare - motanje cijevi Icon_minitimepon 29 pro 2008, 00:04

deep je napisao/la:
Ljudi dajte malo nemojte metalcima skakati po živcima Šipka ili Cijev... I dalje nisam siguran o čemu se gore radi da li o cijevi okrugloj ili kvadratnoj ili o rundajzu ili o plosnatom (Flahu ) . odgonetnite pa mi javite .

Za razliku od tebe, ja nisam metalac, ali sam odmah na početku shvatio da dragger misli na okrugle profile, samo je u dilemi, dali odabrati inox cijev, ili alu šipku.

Niti u jednom trenu nije se nigdje spominjao kvadratni profil, sve dok netko drugi nije s time zakomplicirao stvar.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Pitanje za bravare - motanje cijevi Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje za bravare - motanje cijevi   Pitanje za bravare - motanje cijevi Icon_minitimepon 29 pro 2008, 00:09

dragger je napisao/la:
Hm, sory trebao sam staviti umjesto visina 30mm promjer ili fi30mm i tad bi sve dileme bile rješene. Radi se o punom profilu ili šipki a ne cijevi, stoga nema debljine stjenke.
Pre komplicirano je da objašnjavam svrhu. Uglavnom poželjno je da bude tako mali komad jer u tom slučaju lakše mi je pogoditi kut , a isto tako i centar koji prolazi kroz profil.

Ako je profil ili šipka duža, naknadnim pilanjem teže je pogoditi točan kut a isto tako i centar sa obje bočne strane šipke.
Čitajući odgovore, vidim da je to nemoguće na maloj dužini.

Nitko ti to nemože niti jednom tehnikom saviti te dužine bez dodatka . Uvjeravam te da će biti puno lakše iz savijenog luka napraviti isječak koji ti treba . neznam koliko ti je poznato da se radijus može izmjeriti i kao takav i saviti , a točnost može biti ne u stupanj nego u minutu ( to je podiok stupnja ) tako da svaki majstor bravar to može odraditi , a pogotovo bravar cjevar .

Taj fi materijala nije moguće savijati mašinom ili barem ne nama smrtnicima dostupnim ( čast iznimkama ) pa ti je to isključivo moguće saviti zagrijavanjem . Savijanje radijusa ima zakonitosti da ne određeni promjer materijala je mogukće saviti određeni (najmanji 9 radijus . Da sada ne objašnjavam formulu , ako se želi motati manji radijusi potrebni su specijalni strojevi i alati npr strojevi koji savijaju hambuške lukove na cijevima ne mogu saviti obične savijačice jer se radi o posebnom istezanju (deformaciji ) materijala .

Uh jesam se raspisao . Pogodište me u žicu .
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Pitanje za bravare - motanje cijevi Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje za bravare - motanje cijevi   Pitanje za bravare - motanje cijevi Icon_minitimepon 29 pro 2008, 00:19

palomas je napisao/la:
deep je napisao/la:
Ljudi dajte malo nemojte metalcima skakati po živcima Šipka ili Cijev... I dalje nisam siguran o čemu se gore radi da li o cijevi okrugloj ili kvadratnoj ili o rundajzu ili o plosnatom (Flahu ) . odgonetnite pa mi javite .

Za razliku od tebe, ja nisam metalac, ali sam odmah na početku shvatio da dragger misli na okrugle profile, samo je u dilemi, dali odabrati inox cijev, ili alu šipku.

Niti u jednom trenu nije se nigdje spominjao kvadratni profil, sve dok netko drugi nije s time zakomplicirao stvar.

Izvini prijatelju ja stvarno ne razumijem o čemu ti to . Kada veliš da nisi metalac onda nemožeš shvatiti da njegov crtež je toliko dvojben da to može biti i kvadratna i plosnata pozicija abogami i fi pa ti odgonetni . Ovo što veliš za razliku od mene nisi metalac , moram ti reći da sam između ostalog i metalac .To što nisi metalac to samo dokazuje da ti je teže razumjeti što netko hoće reći "metalskim jezikom" Jel ti vidiš što si napisao kako je dragger ima dilemu dali odabrati Inox cijev ili alu šiplu . A sad se vrati na njegov post gdje definira da se radi o fi 30mm materijalu (rundajzu ) .
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Pitanje za bravare - motanje cijevi Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje za bravare - motanje cijevi   Pitanje za bravare - motanje cijevi Icon_minitimepon 29 pro 2008, 00:23

Kum je napisao/la:
To sam i ja mislio samo me je deep zbunio kada je napisao da sipka ne postoji.

Kume ja sam napisao da nepostoji PUNA CIJEV = ŠIPKA . taj termin ne postoji ili je cijev ili je šipka .
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Pitanje za bravare - motanje cijevi Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje za bravare - motanje cijevi   Pitanje za bravare - motanje cijevi Icon_minitimepon 29 pro 2008, 00:48

Potražit ću dobrog bravara koji ima stroj (motalicu) da mi to napravi. Kako, to je njegova stvar!
Pre komplicirano mi je da sada to crtam ali evo slika pa ko može skužiti o čemu se radi neka skuži a tko ne ništa.

Na slici je RISER koji je podjeljen sa crtom na dva komada.
Prvi komad je moj riser a drugi komad trebam napraviti.

Pitanje za bravare - motanje cijevi 2eezjhc

Edit: dobio bi viši riser za 35mm i prema sebi cca 30mm.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Pitanje za bravare - motanje cijevi Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje za bravare - motanje cijevi   Pitanje za bravare - motanje cijevi Icon_minitimepon 29 pro 2008, 01:27

pa tako reci što te pati .Odradio sam samo ravne umetke . Postoječi riser povisiti umetkom baš i nije problem . Izbuši se rupa nareže navoj i podigne riser za planiranu visinu . Ali ti imaš kratki ravni riser i htio bih dobiti upravljač prema sebi i u visinu . to je moguče na slijedeći način . kako je orginalni riser od Aluminija da bi ga kvalitetno produžio moj savijet je ako se već upuštaš u to isključivo ideš na zavarivanje istokarenog odnosno pripremjenog produžetka . Savijanje toga radijusa nije problem nego ako se ne ureže navoj prije savijanja može stvarati problem . Nekažem da je i tada neizvodivo urezivanje .

savjet moguće izvodivo , ali kako ih ima za kupiti ovaj zahvat bi te mogao koštati koliko i već gotovi riseri . Nemoj klonit duhom ako si odlučio raditi .
[Vrh] Go down
buralee
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 974
Godina imam : 34
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : uskoro(ponovo)
Na forumu od : 02.11.2008

Pitanje za bravare - motanje cijevi Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje za bravare - motanje cijevi   Pitanje za bravare - motanje cijevi Icon_minitimepon 29 pro 2008, 01:35

ja sam tako risere svoje napravio.
otisao kod tokara da mi istokari sta ja ocu i gotovo.
to ti je dobro napraviti od punog rosfraja kako sam i ja stavio
koristio sam postojece risere svoje i samo stavio umetke..
mozes znaci otici kod nekog bravara da ti savine taj dio, a kod tokara da ti napravi produzetak, pa onda fino zavariti to sve i ispolirati.izgledat ce ko iz ducana..
ustedis na tome mozda nekih 200 kn sveukupno otprilike..
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Pitanje za bravare - motanje cijevi Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje za bravare - motanje cijevi   Pitanje za bravare - motanje cijevi Icon_minitimepon 29 pro 2008, 01:48

Kod mene su riseri aluminijski pa se za produžetak od inoxa ne mogu zavariti.
Aj stavi sliku!
[Vrh] Go down
buralee
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 974
Godina imam : 34
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : uskoro(ponovo)
Na forumu od : 02.11.2008

Pitanje za bravare - motanje cijevi Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje za bravare - motanje cijevi   Pitanje za bravare - motanje cijevi Icon_minitimepon 29 pro 2008, 13:02

ja sam stavljao ravne sebi
napravio da mi podignu volan za 10 cm.
to ti izgleda ovako, bez gornjeg djela(zaboravio sam ga slikat)
Pitanje za bravare - motanje cijevi Ris1bx9
evo kako to stoji na motoru
Pitanje za bravare - motanje cijevi 2912081253iz0.thPitanje za bravare - motanje cijevi 2912081252zz7.thPitanje za bravare - motanje cijevi 2912081251hv5.thPitanje za bravare - motanje cijevi 2912081250re5.thPitanje za bravare - motanje cijevi 2912081249kc9.th
(slike su malo losije, sad sam ih slikao i preko moba)

znaci ti bi mogao ako hoces napraviti cjele risere od punog rosfraja, takosam ja napravio.
niti ti hrdjati nece i traje vjecno
kupis sipku od rosfraja, to ti je najskuplja stavka u svemu tome(mene kostalo 200 kn)
odes kod tokara, das mu neki nacrt sa dimenzijama i on ti to napravi.
a ovaj zakrivljeni dio koji oces odes kod nekog ko auspuhe pravi, ograde itd..

nadam se da sam pomogao kako
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Pitanje za bravare - motanje cijevi Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje za bravare - motanje cijevi   Pitanje za bravare - motanje cijevi Icon_minitimepon 29 pro 2008, 13:38

Nije problem kad se produžuje po visini, ali meni taj dio mora biti zakrivljen. Tu je malo teže pogoditi kut.
[Vrh] Go down
buralee
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 974
Godina imam : 34
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : uskoro(ponovo)
Na forumu od : 02.11.2008

Pitanje za bravare - motanje cijevi Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje za bravare - motanje cijevi   Pitanje za bravare - motanje cijevi Icon_minitimepon 29 pro 2008, 18:18

to ti moze svaki koji radi sa auspusima ili ogradama napraviti, jer za to ti netreba pigalica na "trn"
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Pitanje za bravare - motanje cijevi Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje za bravare - motanje cijevi   Pitanje za bravare - motanje cijevi Icon_minitimepon 29 pro 2008, 19:30

hvalax cuga
[Vrh] Go down
Sponsored content





Pitanje za bravare - motanje cijevi Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje za bravare - motanje cijevi   Pitanje za bravare - motanje cijevi Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Pitanje za bravare - motanje cijevi
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» piganje inox cijevi
» Savijanje inox-cijevi u Slavoniji
» Pitanje?
» pitanje
» airbrush by aleksandra goreta art

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Dodatna oprema i izrada dijelova-
Forum(o)Bir: