Početna stranicaPretraľnikČudno lupkanje 610RegistracijaLogin

 

 Čudno lupkanje

Go down 
+3
zanotti
jebiki
mustra
7 posters
Autor/icaPoruka
mustra
cro chopper forum
cro chopper forum
mustra


Broj postova : 673
Godina imam : 35
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Kawasaki er6n
Na forumu od : 01.07.2008

Čudno lupkanje Empty
PostajNaslov: Čudno lupkanje   Čudno lupkanje Icon_minitimened 07 ruj 2008, 13:17

Ovako motor je hyosung gv 125
Uglavnom to mi se prije nije dešavalo ili barem nisam skužio.
No vozim se ono do 6 ubrzavam i sada trebam lagano suporavati. E sada kada usporavam čujem svako malo neko ko kvrckanje ili neko lupkanje dole kod mašine nemam pojma kaj bi to moglo biti. Najjače se čuje tamo oko 5-6 brzine dole na nižima ne toliko. I ne kvrcka stalno. Nego samo kada usporavam.
Probao sam to simulirati na nogarama da skužim gdje kvrcka ali nisam uspio.

Neznam što bi to moglo biti. getriba, lanac pogonski lančanik, drugi lančanik. nemam pojma.
ima tko kakvu ideju?
[Vrh] Go down
http://www.mustra-designs.com
jebiki
cro chopper forum
cro chopper forum
jebiki


Broj postova : 1627
Godina imam : 44
Prebivalište : kaštel sućurac
Vozim : Suzuki Volusia
Na forumu od : 22.04.2008

Čudno lupkanje Empty
PostajNaslov: Re: Čudno lupkanje   Čudno lupkanje Icon_minitimened 07 ruj 2008, 13:59

Provjeri jel ti lanac olabavio pa ti lupka o štitnik kad oduzmeš gas,skini štitnik pa provjeri...meni je to bilo.
[Vrh] Go down
mustra
cro chopper forum
cro chopper forum
mustra


Broj postova : 673
Godina imam : 35
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Kawasaki er6n
Na forumu od : 01.07.2008

Čudno lupkanje Empty
PostajNaslov: Re: Čudno lupkanje   Čudno lupkanje Icon_minitimened 07 ruj 2008, 15:18

e vidiš moglo bi to biti . A što ako je kako to riješiti ?
[Vrh] Go down
http://www.mustra-designs.com
zanotti
cro chopper forum
cro chopper forum
zanotti


Broj postova : 2142
Godina imam : 49
Prebivalište : Trogir
Vozim : Harley Davidson CVO Limited
Na forumu od : 10.03.2008

Čudno lupkanje Empty
PostajNaslov: Re: Čudno lupkanje   Čudno lupkanje Icon_minitimened 07 ruj 2008, 17:46

mustra je napisao/la:
e vidiš moglo bi to biti . A što ako je kako to riješiti ?


Pa treba ga zategnuti ako se može
[Vrh] Go down
mustra
cro chopper forum
cro chopper forum
mustra


Broj postova : 673
Godina imam : 35
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Kawasaki er6n
Na forumu od : 01.07.2008

Čudno lupkanje Empty
PostajNaslov: Re: Čudno lupkanje   Čudno lupkanje Icon_minitimened 07 ruj 2008, 17:55

pa na koju foru se to zateže
[Vrh] Go down
http://www.mustra-designs.com
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Čudno lupkanje Empty
PostajNaslov: Re: Čudno lupkanje   Čudno lupkanje Icon_minitimened 07 ruj 2008, 18:14

Kad oduzmeš gas i kočiš sa mašinom, napet ti je donji dio lanca, a gornji dio se pomalo nabire i "gužva". Budući da je štitnik blizu, prelabavi lanac struže i tuče po njemu.

Nateže se tako da ključem 24 otpustiš s lijeve strane maticu osovine, i zatim bočnim španerima na kraju vilice oprezno vučeš kotač prema otraga. Trebaš paziti da ti kotač ostane u osi motora, a ne da ode pod jednu stranu. Španere treba okretati samo po pola kruga, iza toga provjeriti zategnutost. Ako lanac nema 2-3 cm slobodnog hoda, bit će prenapet, i uništit ćeš ga u vožnji.

Na kraju zategneš maticu osovine, i to je to. Al mogao si se i sam potruditi malo, i na netu potražiti više informacija o podešavanju lanca.
[Vrh] Go down
mustra
cro chopper forum
cro chopper forum
mustra


Broj postova : 673
Godina imam : 35
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Kawasaki er6n
Na forumu od : 01.07.2008

Čudno lupkanje Empty
PostajNaslov: Re: Čudno lupkanje   Čudno lupkanje Icon_minitimened 07 ruj 2008, 18:19

baš sam htio napisati da sam našao kako se to podešava.
Ali hvala na informaciji
[Vrh] Go down
http://www.mustra-designs.com
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Čudno lupkanje Empty
PostajNaslov: Re: Čudno lupkanje   Čudno lupkanje Icon_minitimened 07 ruj 2008, 18:23

Manja je greška ako je lanac malo prelabav, nego previše napet! U tom slučaju on se brzo uništava i propada. I važnoje da ga ne zategneš previše na jednu stranu, mora biti podjednak razmak između bočnog ruba gume i unutarnjeg brida vilice, o obje strane.

Malih odstupanja smije biti, kod većih ćeš osjetiti kako ti motor zanosi u zavojima.
[Vrh] Go down
mustra
cro chopper forum
cro chopper forum
mustra


Broj postova : 673
Godina imam : 35
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Kawasaki er6n
Na forumu od : 01.07.2008

Čudno lupkanje Empty
PostajNaslov: Re: Čudno lupkanje   Čudno lupkanje Icon_minitimened 07 ruj 2008, 18:27

da znaci moram zategnuti lanac tako da ne lupka. U manualu piše 2-3 cm lufta.
a zadnji kotač mora ostati u poravnat s prednjim tj da bude podjednako razmaka s jedne i druge str.
[Vrh] Go down
http://www.mustra-designs.com
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Čudno lupkanje Empty
PostajNaslov: Re: Čudno lupkanje   Čudno lupkanje Icon_minitimened 07 ruj 2008, 18:30

Točno tako, na lancu mora ostati malo lufta! Štitnik se može i odmaknuti od lanca, barem sam ja svojeg uspio složiti tako da je čim dalje od lanca.
[Vrh] Go down
mustra
cro chopper forum
cro chopper forum
mustra


Broj postova : 673
Godina imam : 35
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Kawasaki er6n
Na forumu od : 01.07.2008

Čudno lupkanje Empty
PostajNaslov: Re: Čudno lupkanje   Čudno lupkanje Icon_minitimened 07 ruj 2008, 19:01

e vidiš mogao bi i to probati.
budem sutra probao neš srediti pošto su najavili kišu.
[Vrh] Go down
http://www.mustra-designs.com
Yzzy
cro chopper forum
cro chopper forum
Yzzy


Broj postova : 1273
Godina imam : 61
Prebivalište : Zagreb,
Vozim : Jinlun 250
Na forumu od : 08.11.2007

Čudno lupkanje Empty
PostajNaslov: Re: Čudno lupkanje   Čudno lupkanje Icon_minitimened 07 ruj 2008, 19:26

Pazi!
Na zatezačima imaš dvije matice; uhvati svaku sa po jednim viličastim ključem, drugu pridržavaj a prvu odtegni. Zatim s drugom zategni lanac, Kada si zadovoljan s zazorom lanca, maticu s kojom si zatezeo pridrži ključem a prvu zategni do kraja. Ako ne pridržavaš maticu, gotovo sigurno će ti prva "poterati" drugu i s tim još zategnuti lanac...
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Čudno lupkanje Empty
PostajNaslov: Re: Čudno lupkanje   Čudno lupkanje Icon_minitimened 07 ruj 2008, 20:37

Na Aquili nema dviju matica, nego je samo po jedna na svakom zatezaču! Matica nije obična, nego je proširena na kraju, u oblku podložne pločice.
[Vrh] Go down
lukylipik
cro chopper forum
cro chopper forum
lukylipik


Broj postova : 11184
Godina imam : 59
Prebivalište : 16 meridijan
Vozim : Šokac zrx1200s
Na forumu od : 02.11.2007

Čudno lupkanje Empty
PostajNaslov: Re: Čudno lupkanje   Čudno lupkanje Icon_minitimened 07 ruj 2008, 20:40

... sam ti slušaj Aquila meštra Palomasa!
[Vrh] Go down
http://lukylipik-vrijemeodluke.blogspot.com/?zx=9e8ff9c465b5c91a
mustra
cro chopper forum
cro chopper forum
mustra


Broj postova : 673
Godina imam : 35
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Kawasaki er6n
Na forumu od : 01.07.2008

Čudno lupkanje Empty
PostajNaslov: Re: Čudno lupkanje   Čudno lupkanje Icon_minitimepon 08 ruj 2008, 17:50

bio sam danas u garaži sredio lanac malo sam ga dotegao. Al sam se naje... dok nisam centrirao kotač ali ajde dobro je ispalo.
Bio je rastegnut na 4 cm lufta sada ima 2.5 cm.
Imam nekako filing da čam malo i bolje tj. mirnije zna povuci.


Zadnja promjena: mustra; pon 08 ruj 2008, 23:47; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
http://www.mustra-designs.com
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Čudno lupkanje Empty
PostajNaslov: Re: Čudno lupkanje   Čudno lupkanje Icon_minitimepon 08 ruj 2008, 18:37

Koliko ti je motor prešao km?

Ja sam na 14.500 mijenjap lanac, kupio sam X-Ring lanac, na prvi pogled zbilja je izgledao robusno. Deklarirana vučna sila bila mu je 4.500 kg. I onda je usljedilo veliko razočaranje, taj lanac se je rastezao brže od standardnog (non O-Ring) lanca.

Morao sam ga zamijeniti nakon cca. 14.000 km. Preko eBaya sam iz Amerike kupio dva standardna lanca, svaki za 80 kn. Izrađen je od ranije istegnutog čelika, i sad ispada da lanac koji košta višestruko manje - bolje drži od razvikanog branda.

Zupčanike sam mijenjao skupa s prvim lancem, ali sam vidio da praktički nema razlike između starih i novih - na oko je nemoguće primjetiti neku razliku. Ukoliko je lanac donekle podmazan i održavan, zupčanici traju jako dugo!

Centralni nogar za Aquilu izradio sam sam i montirao ga na predviđeno mjesto, sa tim nogarom podešavanje lanca je prava igrarija.
[Vrh] Go down
mustra
cro chopper forum
cro chopper forum
mustra


Broj postova : 673
Godina imam : 35
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Kawasaki er6n
Na forumu od : 01.07.2008

Čudno lupkanje Empty
PostajNaslov: Re: Čudno lupkanje   Čudno lupkanje Icon_minitimepon 08 ruj 2008, 18:54

prešao je 6 tisuća. Ali problem je kaj lanac nije bio baš održavan pa je na nekim mjestima nahrđao.

Morati cu negdje naci i vidjeti kako izgledaju novi lančanici da vidim koja je razlika dali su se istrošili ili ne
[Vrh] Go down
http://www.mustra-designs.com
Tomo-vz
cro chopper forum
cro chopper forum
Tomo-vz


Broj postova : 1398
Godina imam : 52
Prebivalište :
Vozim : QM250
Na forumu od : 15.04.2008

Čudno lupkanje Empty
PostajNaslov: Re: Čudno lupkanje   Čudno lupkanje Icon_minitimepon 08 ruj 2008, 20:45

Kod mene se događalo isto to do nekih 6-7000 km,svako malo pa se lanac rastegao,a sad več više od 2500 km ista zategnutost.Jest da ga povremeno operem sa minivašem,podmažem sa silkolen sprejem i pičim dalje,kad vidim da se nakupi dosta prašine sastrane,obrišem to a po sredini opet sprej ... :harley: moramgibat
[Vrh] Go down
Sponsored content





Čudno lupkanje Empty
PostajNaslov: Re: Čudno lupkanje   Čudno lupkanje Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Čudno lupkanje
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» lupkanje ventila na GV 250
» lupkanje i trokiranje ... Intruder VS600

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Tehnika-
Forum(o)Bir: